Dl 'BIEl ZE BETALINGEN: MILJOEN Rotterdamse politie pakt 5 overvallers Jacht op Mode Brigades Meubelfabriek Oisterwijk casino s merken concurrentie van de Nederlandse Handboeien om na 'stoelbreuk' bij Feyenoord mump CM5SD Beze unieke badhanddoek is gaaw verdiend..^ 1 I Y i 1 i I -i J Prinselijke auto botst met politie ff«»t llkr Ifntieke earavaai-shew t? Brandstichter springt uit 't raam l Kermis 5 fe Hoogvliet INFORMATIE OVER BEZORGING "Land in zicht" Kruidenlikeur ANDERS PAN ANDEREN REP NIET T? mmiïm BOUILLON: VELLEN, HUID EN BEEN Geloogd Massief Europees Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk op maar 10 plaatsen te koop: Droog totale opheffingsuitverkoop kortingen van 30 tot 70% Ér 1 ■m&stèÈÊm Vrijdag 31 maart 1978 32e jaargang no. 9441 (Van een onzer verslaggevers) 'ROTTERDAM - Met de aanhouding van vijf man nen en een vrouw heeft de Rotterdamse politie een ge wapende overval opgelost op een bejaard echtpaar aan de Straatweg in Rotterdam. De arrestanten hadden plannen voor méér overvallen. (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG - Het ministerie van Economische Za ken heeft grote blunders gemaakt in de affaire-Teal- tronic, het Nijmeegse bedrijf waarin 61 miljoen gulden overheidssteun werd gepompt en vervolgens tóch fail liet ging. Dat valt op te maken uit het vandaag ver schenen verslag van de Algemene Rekenkamer. - Het Oostenrijkse actricetje Marisa Mell ontkomt er niet aan. Ook zij moet met de geweerlopen op zich gericht op weg naar Rome haar kofferbak openmaken. Met steeds meer man èn macht maakt de Italiaanse politie 'mmm jacht op de ontvoerders van de politicus Aldo Moro. Re sultaten blijven vooralsnog uit. Vanmorgen ging het gerucht dat paus Paulus in eigen persoon wil bemidde len om de dood van zijn vriend Moro te voorkomen. O zie verder pagina 5 K- Amsterdam, Berkel (ZH), Beverwijk, Ede, Heerenveen, Hengelo (O), Kl, Oisterwijk, Utrecht, Valkenburg (L) Jfëk en Zuidlaren. Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670 ma t/m za 9-18 uur, vrij tot 21 uur Aan onze kwartaalabonnees B 1 B t/m zondag 2 april g Bel vóór 16.00 uur op zoterdog Natuurlijk volgde op deze heuglijke tijding een glaasje pittige Kruidenschipper voor de gehele bemanning Een moment waar soms maanden naar uitgekeken werd. Kruidensctiipper, de pittige kruidenlikeuf. Om altijd in huis te hebben (Van een onzer verslaggevers) OOSTENDE De Belgische casino's ondervinden meer concurrentie van de casino's in Zandvoort en Valkenburg dan de Belgen aanvankelijk vermoedden. Het bezoek aan de Belgische kust-casino's is er met 20 procent door afgenomen. In een poging dit verlies te compenseren zal in Belgie nu ook black-jack en baccarat wor den gespeeld, net als in Neder land. Tot nu toe draaide in Bel gie alleen de roulette. Boven dien zal nu m Belgie de belas ting op speelwinst worden afge schaft. DAMES-, HEREN-, KINDERKLEDING Hoogstraat 192 - Rotterdam Deze verkoop start zaterdag 1 april 9 uur Kom gezellig ksjken! ,(Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een aantal bezoekers van de voet balwedstrijd Excelsior - AZ die gisteravond in het Feyenoordstadion werd gespeeld, is verontwaardigd over het optreden van de politie tegen de 18-jarige Rotterdammer J. de Ruiter. Deze werd met de hand boeien om door acht agenten weggevoerd, nadat vol - gens zijn zeggen, het stoeltje waarop hij zat per onge luk kapot was gegaan. Hoewel van de zijde van de het stadion geen aangifte van vernieling is gedaan, heeft De Ruiter een proces verbaal wegens baldadigheid gekregen. Leveringservice in heel ZHolland A!s u een nieuwe abonnee opgeeft, krijgt u van Het Vrije Volk deze fraaie, unieke badhanddoek als beloning. Royaal formaat (50 x 100 cm), met de bekende Euromast-in-de-knoopals afbeelding. Stuur de bon volledig ingevuld in een open envelop, zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579. 3000 VB Rotterdam. tWateroo£>. 1 vandaag. Nieuwe abonnee bon. V ITT) E£rs Era sasa isp tassa; ra nggg "iit ,&X£yyh:>:iiW&i- S0WMSMW -r> C *- HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25. Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.80 - 14.74.11 e - 'Vorige week woensdagnacht waren de vijf mannen in twee auto's naar de woning van het echtpaar Z. aan de Straatweg gereden. Ze sloegen aan de ach terzijde van de woning een ruit in en drongen, gemaskerd, wol len sokken over de schoenen en messen in de hand, de slaapka- mer binnen. Daar bonden ze de 79-jarige heer' Z. en zijn 71-jarige' vrouw de, benen vast, en snoerden re- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De 30-jarige A. G. heeft gistermiddag brand gesticht in zijn woning op de eerste etage van een huis aan de Putsestraat en is vervolgens naar beneden gesprongen. Uit het.Zuiderziekenhuis waar hij voor behandeling naar toe was gebracht, ontvluchtte hij. De man is gisteravond door de poli tie aangehouden. A. G. had tegenover een maat schappelijk werker verklaard dat hij met plannen rondliep om zijn woning in brand te steken, omdat hij huwelijksproblemen had. Toen de maatschappelijk werker later bij de woning ging kijken, bleek G. zich te hebben opgesloten. Op het moment dat de gealarmeerde politie arri veerde kwam rook onder de deur vandaan. Pogingen om het huis binnen te komen mislukten, omdat do tting in lichterlaaie stond. Tij dens de brand sprong de man plotseling naar buiten. Zijn wo ning brandde geheel uit. Na zijn aanhouding die in de Putse straat plaatsvond is hij ingeslo ten. pen linnen om hun monden. Vervolgens doorzochten ze de slaapkamer, tot ze m een kast de kluis vonden. Die konden ze niet open krijgen. De heer Z. weigerde de combi natie van de kluis te onthullen, hoewel hij door de overvallers hevig werd geslagen. Na enige tijd bliezen de overvallers on- verrichterzake de aftocht. De politie kwam de bende al gauw op het spoor en arresteer de C. van O. (24) en mej. M.A.B. (20) uit Rotterdam, J.D.T. (29) uit Moordrecht, L.T. (28) uit Wapel- le aan den IJssel, A.C.P. (25) uit Maassluis en de Joegoslaaf J.R. (23). De vijf mannen bekenden de overval. Mej. B. wordt van medeplichtigheid aan de voor bereiding verdacht. Tijdens het onderzoek bleek dat de arrestanten al uitgewerk te plannen hadden voor méér overvallen. De mislukte overval aan de Straatweg was de eerste van de serie geweest. De mannen zijn voorgeleid aan de officier van Justitie; mej. B. is na opmaken van proces verbaal vrijgelaten. Minister! b blutide "de in Tealtronic-affaire Deze kamer bevestigt de in druk van de vakbonden en een aantal Kamerleden destijds, dat de overheid veel te weinig con trole heeft uitgeoefend op de be steding van de overheidsmiljoe- nen. Daardoor kon het gebeuren dat er in opdracht van de toen malige directeur en mede-aan deelhouder Anthony Rodgers grote bedragen naar het buiten land verdwenen. Volgens de Re kenkamer gaat het om een be drag van 11.miljoen aan du bieuze betalingen. De affaire-Tealtronic begon te spelen in 1974. Het bedrijf, een voortzetting van Singer, dat eens 1200 werknemers telde maar tenslotte nog slechts 450, werd met sluiting bedreigd. De overheid sprong bij voor een be drag, dat zou oplopen tot ruim 60 miljoen. De staat verwierf 40 procent van het aandelenkapitaal van ƒ2,1 miljoen gulden en de rest nam de inmiddels beruchte Rodgers voor zijn rekening. Het ging geheel mis met Teal- tronic en directeur Rodgers nam de benen. Nederland heeft En geland, het land waanj naar uitweek, inmiddels om zijn uit levering gevraagd. Rodgers N\>SV.-.vV «J !8 wordt ervan verdacht van een miljoenenzwendel. Tealtronic, waarover begin vorig jaar het faillissement werd uitgesproken is inmiddels onder een andere naam en met veel minder werknemers door de staat voortgezet: Daisy Sys tems, producent van kleine com puters en speciale, snelle schrijfmachines. De staat heeft hierin nog eens ƒ25 miljoen gestoken, vooral vanwege de toch al zo benarde werkgelegenheidssituatie in dat deel van het land. De Rekenka mer vraagt zich echter af of die steun wel :n verhouding staat tot de hulpverlening aan andere ondernemingen. Dankzij de ƒ25 miljoen kun nen hooguit 150 arbeidsplaatsen worden behouden, wat neer komt op een bedrag van 156.000 per arbeidsplaats. De Rekenka mer meldt dat die steun de norm van maximaal ƒ21.000 per ar beidsplaats m dit soort gevallen ver overschrijdt. Veel ernstiger is de kritiek van de kamer onder leiding van drs. H. Peschar op het overheidsbeleid m het verle den, Voigens de Rekenkamer vol deed de steunverlening, waar voor de toenmalige minister van Economische Zaken drs. Ruud Lubbers verantwoordelijk was, niet aan het criterium, dat de contimuiteit van de onderne ming verzekerd moest zijn. EINDHOVEN - Bij de terugkeer van prins Bernhard van een bezoek aan het St. Josephzieken- huis in Eindhoven is de prinselijke auto gister middag in botsing geko men met een politiemotor uit het escorte. De secretaris van de prins merkte onder het rijden, dat één van de portieren niet goed was gesloten. Hij deed het open om het vervolgens krachtig dicht te willen slaan. Maar daarbij raak te hij één van de escorte rende agenten van de Eindhovense gemeente politie. De agent viel, maar werd niet gewond. Auto en motor hadden schade. DEN HAAG - Onder zoekers van de organisa tie Konsumenten Kontakt hebben in glazen potjes vlees- en kippebouillon van Unox huid. been en vellen aangetroffen. Dat staat in het blad Koop kracht van de consumen tenorganisatie. In totaal werden acht merken potjes-bouillon onderzocht. In de bouillon van twee niet met name genoemde merken vond men pezen en zenen. Het predikaat „mager" dat de bouillons meekrij gen, is volgens de onder zoekers onterecht. Een bord kippebouillon be vatte evenveel calorieën als een gefrituurde Tkro- ket. Bovendien zaten In de meeste potjes veel zout en smaakversterkers. i jyRË&t/tfïfiW»" Kwartaalabonnees wórdt verzocht met het gireren van het abonnementsgeld voor het le kwartaal 1978 te wachten tot zij onze stor- tingskaart hebben ontvan gen. Wij verzoeken u vriendelijk uitsluitend onze kaart te ge bruiken en dus geen voor uitbetalingen zonder deze kaart te doen. Ook indien u per bank be taald gelieve u de kaart on dertekend naar uw bankier te zenden. Deze mededelingen gelden met voor abonnees die ons reeds machtigden tot giro- inkasso (automatische af schrijving). Zij ontvangen derhalve geen girokaart Ten slotte wijzen wij alle kwartaalabonnees erop, dat de giro-inkassomachtiging nog altijd de eenvoudigste betalingswijze is. Vraag een machtigingsfor mulier aan Het Vnje Volk, abonnementenafdeling. Antwoordnummer 1579 te Rotterdam. De direktie. B met de allernieuwste 8 B attracties voor jong en oud. g Op de meeste plaatsen droog met opklaringen, vooral m het uwesten en noorden. Naar zuid- oost draaiende en later vnj j krachtige wind. Maximum tem- peratuur omstreeks 12 graden. lapr. zon op onder 0616 19.13 maan op onder 02 48 12.04 Indien u een beroep wilt doen op onze afdeling bezorgservice: 010 -147400 vóór 16.00 uur Mi Importeur Storka BV, Hoogstraat 151 Rotterdam - telefoon OIO -136406 J f De maatregelen werden giste ren bekend gemaakt op een bij eenkomst van vertegenwoordi gers van de Belgische en van de Nederlandse toeristenwereld. Van de 28 miljoen overnach tingen aan de Belgische kust komt 85 procent voor rekening van de Belgen. Eén op de acht buitenlanders die de vakantie aan de Belgische kust door brengt is een Nederlander. Die Nederlanders komen voorname lijk uit de groep met hogere in komens en het zijn voorname lijk Brabanders en Limburgers. Goedkeuring K.v.K. Rotterdam Beneden Maas modellen toercaravans Verschillende bezoekers van de voetbalwedstrijd zeiden van morgen het niet eens te zijn met het politie-optreden. Zo zegt E. H. van der Straaten. „Ik ben witheet. Dit is puur machtsver toon. Het stoeltje ging werkelijk per ongeluk kapot. En dan zo'n optreden terwijl de politie nau welijks optrad m een ander vak waar jongeren werkelijk bezig waren vernielingen aan te rich ten. „Een andere toeschouwer de heer Settennjch uit Ridderkerk spreekt van een schandalig op treden van de politie. De Ruiter zelf zegt: „Ik leunde naar achte ren en toen knapte de leuning plotseling. Een suppoost haalde de politie erbij omdat ik niet meewilde. Het ging immers per ongeluk. Voor ik het wist had ik handboeien om en werd ik naar een pohtiebusje gebracht." Van de kant van het Feyen oordstadion weet men alleen te vertellen dat verschillende jon geren gisteravond in vak V. ver nielingen hebben aangericht De politie zegt dat De Ruiter is meegenomen vanwege zijn bal dadig gedrag. BRUSSEL - John Rep mag woensdagniet meedoen in de vriendschappelijke interland tegen Tunesie. Zijn Franse •werkgever Bastia heeft hem zelf nodig voor de competitiewed strijd tegen Lens. 8400 Grootbeeld KTV met 86 cm beeld buis. Tiptoetsen en afstandsbediening voor 8 kanalen. Stipte service door eigen servicedienst if One filialen in Rotterdam Bergweg 64/Simge 149/Korte Hoogstr.10 Centraal tel 010-654222 Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee. Naam Adres Plaats Soort abonnement: □kwartaal □jaar Hij/ zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Bezorg deze handdoek als beloning bij: Naam afzender Adres: Plaats 4

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 1