m Yau Agt tieefo weinig hoop op garanties Kind verdrinkt bij proefvaart SLAAPKAMER!: Nóóit meer op zondag SPORT VANDAAG Ferdinands grote liefde 'Ontvoerd9 Turks meisje meldt zich bir politie idMtl Ueze unieke b; idi landdoefe is gauw verdiend. 1 il Baron Bracht dood JONGE JENEVER Tv-uitzending Barcelona- PSV nog niet zeker 1 1 I Speedboot inbrand Hot UW'I Naar vrijheid gezweefd Bloemkool duur betaald M Vrouw bijt politieman tweemaal Palestijnse actie5 loos alarm i Bewolkt INFORMATIE OVER BEZORGING: FwFM'^' Zenders zwijgen sa sa iss aü9 4 Maandag 10 april 1978 32e jaargang no. 9449 Van onze sociaal-economische redactie ROTTERDAM Verdelen van de hoeveelheid ar beid om werkloosheid te voorkomen is nauwelijks duurder dan werklozen een uitkering betalen. Dat hebben vakbonds-economen berekend naar aanleiding van de weigering van de overheid en veel werkgevers ent actief mee te werken aan het afsluiten van ar beidsplaatsen-overeenkomsten (APO's). Met die cont racten in de cao.'s willen de bonden de arbeid eerlijk helpen delen. Baron Bracht (Van onze parlementsredactie) KOPENHAGEN/DEN HAAG - Premier Van Agt heeft na de Europese topconferentie in Kopenhagen weinig hoop meer op het verkrijgen van betere garan- ties rond de levering van verrijkt uranium aan Brazi lië. «4 - Be! 010-14 74 00 PSV nog niet verza digd: UEFA-Cup nog! sport 1 Sparta een kwartier briljant tegen Haarlem sport 3 Feyenoord bekroont malaise met zomer- avondvoetbai sport 2 Jetstar Connors haalt buit tóch binnen achterop Aanvoerder Willy van der Kuijlen van landskampioen PSV laat zich de eestchampagne goed smaken. Blijer dan met deze plaquette was Jimmy Connors met de chèque van 30.000 dollar, de hoofdprijs van het ABN-tennistoernooi. Walter Godefroot: na 10 jaar weer winst in Vlaanderen achterop Oranje-basketbali in keurslijf sport 8 Nederlandse zwem- top in achterhoede sport 7 tfIS sr isr UUR LITER TEL AVIV - Het be richt dat een groep van zeven tot tien Palestijnen; zou zijn geland in de' buurt van het plaatsje Risjon le Zion, ongeveer tien kilometer ten zuiden van Tel Aviv, heeft gis- j teravond en vannacht in Israël voor grote op schudding gezorgd. O Zie ook pagina 7 Ais u een nieuwe abonnee opgeeft, krijgt u van Het Vrije Volk deze fraaie, unieke badhanddoek als beloning. Royaal formaat (50 x 100 cm), met de bekende Euromast-in de-knoop als afbeelding. Stuur de bon volledig ingevuld in een open envelop, zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, VB Rotterdam Wateroog gebeurt vandaag... Nieuwe abonnee bon. Werkdeüng even duur als uitkeringen WW HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 -13.63.80 - 14.74.11 Het tegenstribbelen van over heid en werkgevers gebeurt voornamelijk op het argument dat werk verdelen de kosten te hoog zou opjagen. De vakbonds- ANTWERPEN - Afgelopen nacht is in de gemeente Oelegem bij Antwerpen het stoffelijk overschot gevonden van de ont voerde Belgische baron Char les-Victor Bracht De rijke ba ron Bracht werd op 7 maart ont voerd. Volgens de politie zou het stoffelijk overschot al een maand op de vindplaats hebben gelegen.' Van Agt meent echter dat er toch nog mogelijkheden zijn. De oppositie en het CDA willen de ze week van hem horen wat hij in Kopenhagen heeft bereikt. Het PPR-Kamerlid Jansen wil een interpellatie. Ws» (Van een onzer verslaggevers) GENEMUIDEN - De elfjarige Bertus Bonthuis uit het Overi jsselse Genemuiden Is zaterdag middag in het Zwartewater ver dronken, nadat bij van een brandende speedboot was ge sprongen. Ilct kind kon aiet zwemmen. Zijn vader, de 391 ja rige J. Bontbuis, is met ernstige brandwonden in het brandwon dencentrum in Beverwijk opge nomen.. De man was met zijn drie ïtxsns een proefvaart gaan ma ken met zijn, de vorige dag tweedehands gekochte, bootje. Toen er vuur bij de uit een om gevallen jerrycan stromende benzine kwam, stond het po lyester bootje in enkele secon den in lichterlaaie. Dirco Bonthuis (13) en zijn broertje Bertus sprongen in pa niek overboord. Dirco werd door mensen van een passerend jacht aan boord genomen. Zijn broer tje verdronk en werd pas uren later gevonden. De oudste zoon Dirk (14) bleef met zijn vader aan boord en liep brandwonden aan zijn been op. wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzaten Industriegebouw, Goudsesingel 66, R*dam. Tel. 010-12.64.61. ROTTERDAM - Op zondag zal in Rotterdam in het vervolg geen finale van een schoolvoetbal- toernooi meer worden gehouden. Dat is het eer ste gevolg van de heisa die te ontstaan rond een gisteren gespeelde wed strijd tussen de Gerefor meerde Ds. J. van Hae- 'ingenschoo! en de Rooms Katholieke SL ChristophoorschooL De organisatie van het schoolvoetbal toernooi heeft hiertoe besloten na een bespreking vorige week met het bestuur van de; Van Haeringen- schooL f Toen] bleek dat hei team van deze school tot de finale was doorge drongen heeft dit bestuur getracht de speeldatum ie verzetten, maar dat is niet gelukt De beslissing heeft het bestuur toen in handen van schoolhoofd W. A. Hammer gelegd, met als gevolg dat de partij gisteren als voor- wedstrijd in het Sparta stadion werd gespeeld. Onder protest ging het bestuur daarmee ak koord. Toch zal het muisje mi- schien nog een staartje krijgen. Vanavond is er een spoedvergadering van het schoolbestuur, waarin over eventuele maaatregelen tegen Hammer wordt gespro ken. Overigens verloor de Van Haeringenschool na strafschoppen ook nog. Veel bewolking met plaatse lijk een bui. Matige 5ot krachtig toenemende wind uit zuidwest tot west en later noordwest Maximumtemperatuur om streeks acht graden. tlapr. 20 fl w onder 6.54 2039 maan op onder O0JO6 0030 (g«*« ondor nvnumt) Vroej Hoor da ofdrlinj obon« m'x* maandag t/m vrijdag lol 19.00 »»r. ZMUOAGSNDEMDHMG M0NNHSMVKE10114.00 UU» •MtlKIAM. A In Kopenhagen bleek dat En geland en West-Duitsland, de landen waarmee Nederland sa menwerkt in de Urenco, er niets voor voelen het overleg over de leveringsvoorwaarden te hero penen. Van Agt heeft daarna nieuwe suggesties gedaan, die hij deze week zal vastleggen in een brief aan de regeringen van Engeland en de Bondsrepubliek. Over de inhoud van deze voorstellen wil hij voor die tijd niets zeggen. Wel verklaarde hij zaterdag in Kopenhagen: „Ik zeg niet dat de oplossing on vindbaar is, maar ik moet wel tot de bodem van mijn grote re servoir van optimisme gaan." De oppositie meent dat het resultaat van de pogingen van Van Agt en Van der Klaauw in Kopenhagen „nul komma nul" is. De CDA-er Van Houwelin- gen, indiener van de door de re gering overgenomen motie waarin nieuwe condities wor den gevraagd met betrekking tot de levering van splijtstof uit Almelo, riet de zaak uiterst somber in. Van Agt heeft in Kopenhagen informeel gesproken met bonds kanselier Schmidt. Die wees er op dat er een contract is tussen de drie landen, en dat, als de verplichtingen niet worden na gekomen, sprake kan zijn van „formidabel hoge straffen, die kunnen oplopen tot tientallen miljoenen marken." O Zie verder pag 5 economen hebben vastgesteld dat dat nauwelijks het geval hoeft te zijn. Weliswaar moet de overheid de extra loonkosten (korter werken voor vrijwel evenveel loon betekent dat arbeid duur der wordt) voorschieten, maar die extra kosten worden later door de schatkist weer terug verdiend. Drs. Dick van der Laan, eco- nomoom van de Industriebond NW, stelt dat „83 tot 92 procent van alles wat de overheid aan extra loonkosten financiert weer teruglekt in de gemeen schapspot." De overheid bespaart op de uitgaven voor sociale uitkerin gen omdat meer mensen aan het arbeidsproces deelnemen. De overheid verdient meer belas ting- en premiegeld omdat meer mensen betalingsplichtig wor den. Op den duur zullen de so ciale kosten kunnen dalen door een stijgende produktiviteit (mensen die korter werken wer ken harder) en door toenemende koopkracht. „Geld in een APO is een in vestering die er ook uitkomt: Voor de samenleving en voor het bedrijf", meldt het econo- menrapport dat binnenkort ais nota aan de regering wordt ge stuurd. BERLIJN - Twee Oostduit sers zijn er gisteren in gestaagd met een zweefvliegtuig aaar het westen te vluchten. De twee landden veilig op het militaire vliegveld Galov in de Britse sector van West-Berlijn. Ze werden onmiddellijk door Britse militairen uit hun houten toestelletje gehaald en m hech tenis genomen. Ook hun vlieg tuigje werd snel aan het oog onttrokken. De vluchtelingen worden ergens in Berlijn onder vraagd. LONDEN Londense huis vrouwen troffen dit weekeinde tot.hun niet geringe verbaring boodschappen aan in de uitge holde stelen van grote bloemko len. De bewerkte bloemkolen bevatten zelfs een gefrankeerde envelop voor een reactie. De boodschappen bleken ver stuurd door een groentekweker met een wrok tegen de winst van de tussenhandel. Hij ver zocht de huisvrouwen hem de prijs mee te delen die rij voor hun bloemkool hadden moeten betalen. Wat bleek? Ze hadden zesmaal zoveel voor de bloem kool moeten betalen, als de kweker ervoor kreeg. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het woens dag in Rotterdam 'ontvoerde* Turkse meisje Ayse S. (19) is te recht Het meldde zich zondag in gezelschap van twee Turkse mannen bij de politie in Am sterdam. Het drietal is in de loop van gisteren naar Rotterdam ge bracht In een eerste verhoor DEN HAAG - In het week einde rijn in Den Haag vijftien illegale zenders uit de lucht ge haald. Twee zenders opereerden vanuit een auto. Twaalf Hage naars kregen een proces-ver baal. De actie van politie en PTT kwam na klachten over slechte radio- en televisie-ont vangst vertelde het meisje de politie in de Maasstad, dat de ontvoering van woensdag in scène was ge zet Ayse S. werd in de Siaghèk- straat door drie gewapende mannen meegenomen m een auto. Voor de politie is de verdwij ning van het meisje geen afge ronde zaak, ook a! is ze nu weer terecht Een politiewoordvoer der spreekt van een gecompli ceerde zaak. „Gezien de Turkse cultuur en gewoonten, gezien ook de taalproblemen willen we er verder nog niks van zeggen", aldus de politie. De mannen, met wie Ayse S. zich in Amsterdam meldde, rijn weer naar huis gestuurd. De po litie heeft de indruk dat zij met de ontvoering niets te maken hebben De 28-jarige Turk M.C., die vrijdag werd aangehouden op verdenking van medeplich tigheid aan de kidnapping, blijft in arrest Ferdinand, de grote witte tandwalvis van de Duisburgse Dierentuin heeft zijn grote lief de gevonden. Hij vindt zijn baas, dierentuindirecteur dr. Wolfgang Gewalt om op te vre ten. De doctor is ook erg gesteld op zijn fraaie, grote onderwa tervriend en steekt onbevreesd zijn hoofd in de bek vol tanden (30 stuks) van Verliefde Ferdi nand. EINDHOVEN - Een Eindho- vense politieman is tweemaal gebeten door een vrouw: een maal in een hand en daarna in een bovenbeen. Hij moest naar het ziekenhuis voor behande ling. De hapgrage figuur was de 29-jarige Eindhovense S.S. In de nacht van zaterdag op zondag wilde zij in de binnenstad in een onbemande politie-auto stappen „om een ritje te maken". Toen een agent dat wilde ver hinderen ontstond een worste ling, waarbij de agent werd ge beten. De vriend van de bijtster, de 19-jarige J.K., werd eveneens aangehouden. max. 1 doos per klam max. 3 flessen per klant De Palestijnen zouden een meisje hebben gedood, vier mensen hebben gegijzeld en een landbouwvoertuig hebben ge kaapt. Met dit voertuig zouden zij rich op weg naar het zuiden hebben begeven. Onmiddellijk werden overal in het gebied wegversperringen opgericht en zoekacties onder nomen. Speciaal hotels kregen een uitgebreide bewaking. "De elf Palestijnen die op 9 maart een bus hadden gekaapt, waar 32 Israëlische burgers bij om waren gekomen, hadden het im- mers ook op een hotel voorzien. Het bericht van de landing was afkomstig van een jonge vrouw die een radioboodschap zou hebben opgevangen, uitge zonden door het Iandbouwvoer- r tuig. Pas na vijf uur, nadat de zoekacties niets hadden opgeie- verd, werd het alarm opgehe ven. Inmiddels was ook bekend j geworden, dat het type land bouwvoertuig waarom het ging niet met een radio is uitgerust GRONINGEN Dieven heb ben uit de kamer van een Gro ningse bareigenares een schoe nendoos met 30.000 gulden ont vreemd. De kamer was boven de bar aan de Gelkingestraat (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM - De NOS-televisie stelt pogingen in het werk om de voetbal wedstrijd Barcelo- na-PSV, de „return" in de halve finale van het Europa Cup Ui-toernooi, recht streeks op het scherm te brengen. Een beslissing hier over is echter pas in de loop van woens dagochtend - de dag van de wedstrijd te verwachten. In dien een recht- streekse «i trending onmogelijk zou zijn wordt van Barcelo na-PSV, èn vaua An-"« derlecht-FC Twen te, in Studio Sport, een samenvatting uitgezonden. I k geef hiermee op als nieuwe abonnee: gSS Naam Adre« Plaats Soort abonnement: O kwartaal □jaar <~q H ij/ rt) ontvangt Het VrtjeA/oik eerst nog |Sf 2 weken gratis. Bezorg deze handdoek als beloning bij- Naam afzender: Adres,

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 1