Hoorzitting G.S. over Woudhoek Noord in augustus Show en glitter Ibij Funhouse Werkgroep bestudeert crisisopvangsituatie Nieuwbouwwoningen en winkels aan Hoogstraat Weinig belangstelling voor werkgroep Vido EEF COLLÉ VOERT CPN OPNIEUW AAN Bad Groenoord open Parkeerterrein geblokkeerd mmm Muzikale inbrekers 1 Man valt uit verhuisauto Hond bi jt koni jnen dood MAANDAG 17 APRIL 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM Een echte Schiedam-stropdas en de eer om als eerste het jubileumboekje van het Noletzie- kenhuis uitgereikt te krijgen, viel ;n de heer Gou driaan ten deel omdat bij afgelopen zaterdagmiddag de nieuwe studio van de ziekenomroep aan de Korte Haven opende. Burgemeester Lems schonk deze twee presentjes ?.an de heer Goudriaan, enerzijds "omdat u nou echt een Schiedammer bent die een Schiedam-das hoort te hebben" en anderzijds vanwege al hetgeen de ze onbekende Schiedammer in de loop der jaren voor de ziekenomroep betekend heeft. Belang Openingsprogramma Vanaf zaterdag 81 I aandacht voor de Weense studio, ook van het zee- Ikadetten korps. De reportagefiets met het reportageteam van de ziekenomroep die zaterdag door de stad trok. De heer FA.. Goudriaan verricht de officiële openingshandeling van de ZOS-studio. Redactie 8 editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 EEF COLLÉ VOERT CPN WEER AAN Lezing tl i-studio's officieel in gebruik genomen De opening van de nieuwe ZOS-studio viel de heer Gou driaan te beurt, omdat de zie kenomroep in het verleden van uit zijn kelder aan de Dr. Kuy- perlaan uitzond en de omroe pers van allerlei faciliteiten bi] de heer Goudriaan (telefoon, water, toilet, brievenbus e.d.) gebruik konden maken. "Nu mag eens een belangrijk j iemand in plaats van een hoog- waardigheidsbekleder de ope- j nïngshandeling verrichten," zo zei burgemeester Lems. die de I opening mocht inleiden. De burgemeester onderstreep- j te het belang van een ziekenom- I roep in Schiedam, en maakte I melding van zijn privé-memng dat een eigen televisieprogram ma voor Schiedam en Schie- damse zieken in de toekomst ze- j ker gerealiseerd zal worden. De belangrijkste gast van de dag de heer F. A Goudriaan - hield het kort maar krachtig- "Ik hoop dat niet alleen de ZOS open gaat, maar alle beurzen in Schiedam open gaan voor dona tie," sprak hij, om vervolgens een kunstwerk - voorstellende het ZOS-symbool len. te onthul- Patiënten in de twee zieken huizen konden vanaf negen uur "s ochtends tot zes uur 's avonds luisteren naar een speciaal "openingsprogramma" en kon den tevens meedoen aan een kwis. Pierre van Ostade deelde in beide ziekenhuizen kadootjes uit en maakte praatjes met de zieken; de andere "gasten" van de ZOS, Theo Koomen en Ge rard de Vries zagen op het laat ste moment van medewerking aan het programma af. Een speciaal ontworpen re- portagefiets trok de hele och tend en middag door Schiedam om overal op straat praatjes te maken met zomaar-mensen of met optredende drumbands e.d In vier bejaardentehuizen werd zaterdagochtend tevens een door de ZOS georganiseerd feest gevierd, omdat de omroep ook voor deze Schiedammers werkzaam is. Iedereen die de ziekenomro, voor de een of andere reden no dig heeft kan vanaf zaterdag te recht in de nieuwe studio aan de Korte Haven 27 of die kan bellen naar 264455. SCHIEDAM - De hoorzit ting over de bouw van de nieuwe woonwijk Woudhoek Noord zal pas in de maand augustus gehouden worden door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Tijdens deze hoorzitting moeten de indien "rs van bezwaar schriften toelichten welkè bezwaren ze zoal tegen het bouwplan hebben, terwijl te vens de gemeente Schiedam de voordelen van het pian mag uitspreken. De officiële datum die GS voor deze hoorzitting geprikt hadden was 2 november. De leden van de Provinciale Planologische Commissie <die onder meer hun mening over het Schiedamse bouw plan geven moeten) zagen zelf echter ook in dat die da tum een beetje al te ver in het verschiet lag en hebben daarom maar een datum drie maanden eerder uitgekozen. SCHIEDAM - Voor het eerst |in het bestaan van Funhouse Itrad deze groep zaterdag in zol- Idertheater In de Teerstoof op. lVoor een uitverkocht huis ■speelde de zesmans groep de I Punhouse-revue „After Eight' lEen programma, dat enkele ele- Imenten bevat uit vorige,,Fun- Ihouse-producties, maar deson- Idanks sterk genoeg bleek om het I publiek tot veelvuldig applaudi sseren en een ovationeel emd- applaus te dwingen. Met „After Eight" trekt Rob Ivan Houten, begaafd pantomi- Iniekiinstenaar, de lijn door die I hij met vonge producties al in- I jsette: bizarre humor, onver- I wachte wendingen» contrasten [tussen muziek en theaterbeeld, [maar vooral veel show en gllt- [ter. Helaas bevatte het pro- gramma voor de pauze teveel [elementen, die ontleend waren [aan vorige producties (zoals de conferencier, de spin en heh [klaarmaken van een lunchpak ket). maar het programma na de pauze was volstrekt ongmeel en bleek een stukje pure show te zijn. Rob van Houten met zijn su blieme mime en pantomime, Cor Beurskens de anti-heid, Hans van den Hoek als de travestiet Daisy Dynamite en de drie meisjes bleken aan elkaar ge waagd in de Funhouse Night club, waarin zang, dans, panto mime, gesproken tekst en mu ziek elkaar in hoog tempo af wisselden. Traditioneel werd het programma met de toegift Bueno Sera" en „Oh Mane" be sloten, Meer toegiften zaten er ondanks aandringen van het publiek met in. Ondanks het kleine podium bleek de Teerstoof ook voor Funhouse, dat met veel rekwie- ten werkt, een theater dat alles zins geschikt is voor dit soort re- vuewerk. Het wachten is nu op het volgende Teerstoof-seizoen, waarin Funhouse maar liefst vier maal optreedt. SCHIEDAM - Er is een breedopgezette werkgroep van start gegaan die de pro blemen rond de opvangmo gelijkheden voor crisisgeval- len bestuderen moet. In die werkgroep hebben onder an dere vertegenwoordigers van de politie, de gemeentelijke sociale dienst, de stichting maatschappelijk werk, de GGfiGD, de Kruisvereniging Schiedam en de Telefonische Hulpdienst zitting. Ook de sociaal raadsman praat mee in deze werkgroep. De werkgroep is opgericht naar aanleiding van een be sluit van B en W om de di recteur van de Sociale Dienst de crisisopvangsituatie in Schiedam te laten onderzoe ken. Over dit besluit van B en W heeft CDA-gemeente- raadslid Els Hellwig-Kuiper •\1 in februari schriftelijke .ragen gesteld. Zij wilde van de burgemeester en wethou ders weten of (ie sociale dienst de enige instantie is die betrokken zou worden bij dit onderzoek. Uit de mededeling van B en W omtrent de instelling van de werkgroep, valt af te leiden dat meerdere groepe ringen hun licht mogen laten schijnen op de Schiedamse crisissituatie. Een vraag van het raadslid of B en W de zaken betref fende de opvang in een zo vroegtijdig stadium bekend wil maken aan de gemeen teraadsleden die in de com missie Sociale Zaken en Volksgezondheid zitten, wordt afgedaan met de me dedeling dat één en ander "in een tijdig stadium ter kennis wordt gebracht van de com missie". SCHIEDAM - Drie vervallen en dichtgetimmerde pandjes aan de Hoogstraat zullen als het aan een Zwijndrechtse Bouw en Aannemingsmaatschappij ligt. vervangen worden door ze ventien nieuwbouwwoningen en drie winkels. Het bedrijf Hij- beek heeft bij de gemeente een plan ingediend voor een derge- lilk bouwproject Directeur Korenmans van het bouw- en aannemingsbedrijf wil nog niets kwijt over de plannen die hij met de Schie damse Hoogstraat heeft „Het zijn nog slechts schetsplannen," meldt hij. Als de maatschappij toestem ming van de gemeente krijgt voor de bouw van de woningen en winkels, zal daarmee niet eerder dan na de bouwvakva kantie begonnen worden. Het woningen- en winkelcom plex zal zich uitstrekken tussen de Hoogstraat en de Lange Ha ven. Op de Hoogstraat moeten daarvoor de pandjes op de num mers 133, 135 en 137 sneuvelen, aan de Lange Haven de num mers 118 en 120. Boven de lege winkelpandjes wordt momen teel nog wel gewoond. SCHIEDAM - De start van een werkgroep voor vrouwen in de overgangsjaren (Vido) is nog geen onverdeeld succes gewor den. Donderdagochtend vond in het Dienstencentrum De 4 Mo lens de eerste Vido-bijeenkomst plaats, maar slechts elf Schie damse vrouwen gaven blijk van hun belangstelling. „Ik ben wel een beetje teleur gesteld," zegt de oprichtster van de werkgroep mevrouw Nel van Pelt, „maar de drempel is ook wel een beetje hoog. De mensen willen zo maar met vertellen hoe beroerd ze zich voelen." Toch moet er volgens me vrouw Van Pelt een grote groep Schiedammers zijn die momen teel problemen hebben met de overgangsjaren. „Het enthou siasme om zo'n groep te starten is er volop hoor, maar de men sen moeten natuurlijk wel ko men." De eerste ochtend heeft des ondanks volgens de initiatief neemster ai heel wat losgewoeld onder de betrokken vrouwen, maar er is nog geen duidelijk plan voor de Vido-groep ont staan. „Iedereen praat zo'n eer ste keer door elkaar heen. En de één wil graag met een groep vrouwen zwemmen, de ander wil Engels leren om haar over gangsproblemen te vergeten en de derde wil over die problemen praten. Welke kant de Vido- groep opgaat is dus nog duister." Zelf vindt mevrouw Van Pelt het ideaal als er binnen de groep gesproken gaat worden over hoe iedereen die overgang ervaart. „De meeste vrouwen voelen zich lusteloos, gedeprimeerd, hebben nergens zin in. blijven het liefst de hele dag in bed en vinden voor hun klachten geen gewillig oor bij hun echtgenoot, terwijl ook de huisarts de vrouwen vaak afscheept." aldus me vrouw Van Pelt. „Als-vrouwen hun ervaringen met elkaar uitwisselen, zou dat denk ik al een stuk helpen. Je hoort hoe iemand een probleem heeft opgelost en daar heb je dan zelf weer steun aan," ver volgt ze. Volgende week donderdag ochtend wordt er m ieder geval "een tweede bijeekomst gehou den, waar ook andere vrouwen dan de eerste elf welkom zijn. Er moet nog wel gezocht worden naar het meest ideale tijdstip, want gebleken is dat de donder dag bepaald ongunstig is. Dan worden bijvoorbeeld ook vrou wenochtenden in De Kreek ge houden en komt bovendien een VOS-groep bijeen. Tevens 1 is er op die ochtend school in de Moe dermavo. SCHIEDAM De huidige wethouder Eef Collé zal de Communistische Partij Neder land bij de komende gemeenter aadsverkiezingen in Schiedam aanvoeren. Op een r asloten par tijvergadering is liij tot lijst trekker verkozen. Nummer twee staat Aad de Wolf, thans ook al voor de CPN in de Schiedamse gemeenteraad zittend. Op de derde plaats is Ulferd Bruseker gekozen. Bru- seker was voor de CPN lijst trekker bij de laatstgehouden verkiezing voor de Provinciale Staten, maar is net niet in de staten gekozen. Hij kwam daar voor 125 stemmen tekort Nummer vier op de CPN-lijst is Dick van Dijk, voormalig be stuurslid van de afdeling.Initia- tiefnemers van de Schiedamse werkgroep Stop de Neutronen bom en van het aktiecomité Gusto Open completeren de lijst. Hoewel de CPN bij de staten verkiezing een groot aantal kie zers heeft verloren, verwacht lijsttrekker Eef Colié dat de partij toch wel met een of twee zetels in de Schiedamse gemeen teraad zal terugkeren. Zouden de uitslagen van de statenver kiezing omgerekend worden voor de gemeenteraadsverkie zing, dan zou de CPN in het ge heel niet in de raad terugkeren. Eef Collé: „Maar de staten verkiezing is natuurlijk niet ge lijk aan de gemeenteraadsver kiezing. Gezien onze opstelling m Schiedam de laatste jaren zal de CPN bij de komende verkie zingen toch zeker een aantal stemmen meer halen. Eén of twe^ zetels zitten er zeker in." Of de CPN weer een wethou der zal kunnen leveren bij de collegevorming na de verkiezin gen is hoogst twijfelachtig. Het beleid dat Eef Collé de laatste vier jaar heeft gevoerd (Sociale Zaken en Volksgezondheid) is de PvdA (de grootste partij)' dusdanig in het verkeerde keel gat geschoten, dat ze alles wil doen om te voorkomen dat Collé als wethouder zal terugkeren Binnen de Partij van de Arbeid wordt al gefluisterd dat lijst trekker Arie Verlinde zelf wel zin heeft in de wethouderszetel voor Sociale Zaken,en Voiksge- zohdheid. VLAARDINGEN - Muziek liefhebbende inbrekers hebben het afgelopen weekeinde twee maal toegeslagen. Uit een LTS aan de Daltonweg werden een stereo tape-recorder en een ra dio met een gezamenlijke waar de van 1200,- ontvreemd. Een bewoner van de Boslaan stelde vast dat onbekenden er met 70 langspeelplaten en geluidsappa ratuur vandoor waren gegaan. De waarde bedroeg in totaal 4000 gulden. Als toekomstplan heeft de Vi do-groep onder meer om eens een arts (eventueel een vrouwe lijke) uit te nodigen om te ko men verteilen wat er precies met het lichaam van een vrouw gebeurt als ze m de overgang is. Dat zal vermoedelijk pas na de zomervakanties plaatsvinden, verwacht mevrouw Van P°it, want: „We zijn misschien wel op een verkeerd tijdstip begon nen, misschien was september een betere maand geweest. Ho pelijk kunnen we de komenoe weken uitstippelen hoe de Vido- groep werken gaat en er dan over een maand of twee defini tief mee starten." Belangstellenden kunnen zich ten allen tijde tot mevrouw Van Peit richten, zij is te bereiken in het dienstencentrum, (705500). WvvoCv-, MAASSLUIS - Zo'n vijftig winkeliers uit de Maassluise binnenstad hebben gisteravond met hun auto's het parkeerter rein bij het stadhuis bezet. Zij wilden met hun actie proteste ren tegen het parkeerbeleid van de gemeente. Omdat het par keerterrein vanochtend meer dan vol stond, waren ambtena ren gedwongen elders een plaats voor hun auto te zoeken. „We willen aantonen hoe vervelend het is als je niet kunt parkeren, waar je moet zijn," aldus een der actievoerders. Woordvoer der De Nie zegt, dat de gemeente weigert in te gaan op de wensen van de zakenlieden in het oude centrum, namelijk het instellen van een ulauwe parkeerzone voor het winkelend publiek. SCHIEDAM - Terwijl hij zelf aan het verhuizen was is de 65-jarige Schiedammer C. J. van P. uit de verhuiswagen gevallen en met zijn hoofd op de stoep rand terechtgekomen. De man liep hierbij een hoofdwond en een hersenschudding op. Daar voor is hij in het Noletzieken- huis opgenomen. De man is verr moedelijk tijdens de rit van de verhuiswagen van de Klaas Ka terstraat naar het Bachplein on wel geworden en achterover uit de wagen gevallen. SCHIEDAM - Overmoedige zwemmers hebben zaterdagoch tend een eerste duik gedaan in het zwembad Groenoord, dat vanaf twaalf uur in de middag de poorten weer definitief had opengesteld. Deze eerste dag kwamen al vele fanatiekelingen naar het zwembad om er een baantje te trekken of om - via een abonnement een aantal baantjes in de nabije zomer maanden te garanderen. Voor deze eerste dag had de zwembadleiding een aantal ac- tiaiteiten g'*oreaniseerd 7n konden diverse verenigingen hun beste beentje voorzette'h door een zwemdemonstratie te geven en konden anderen de feestelijke opening van muziek voorzien. Bad Groenoord zal tot medio september geopend 7iin SCHIEDAM - Een herders hond heeft zondagmiddag vier konijnen doodgebeten die in een kinderboerderijtje aan de West- frankelandsestraat gevestigd is- De boerderij zit pal achter het bejaardenhuis Frankeland. hond van een onbekend geble ven wandelaar nam plotsklaps een sprong over het hek heen en beet vier konijnen dood, tot gro te schrik van de beheerder. Die heeft bij de politie aangifte van de bijtpartij gedaan

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2