stemmen voor EIGEN GEMEENTE FORUM JONGEREN. HUISVESTING ZONDER PUBLIEK Verkiezingscampagne start Nostalgisch concert slot van feestweek Nolet ALVEO GRIJPT HOOG '■^ëMMÊk schiedam i mÉMÊÊSm^m m wM0êi^ Geheugen steuntje voor Taverne K Gevaarlijke medicijnen 8 rijverboden v iPisP DINSDAG 16 MEI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 i®.: De amateur-broodbakkers wachtten met spanning de uitslag van de keuring af. Een laatste keuring van het brood. M ÉMif* 1 - m§m m Aytym ?«g I De molenaars waren zaterdag in touw. Winnares van de broodbakwedstrijd werd mevrouw Van Hemert uit Rotterdam. SCHIEDAM - De lan delijke fietsdag en de na tionale molendag hebben beide zaterdag veel Schie dammers op de been ge bracht. Bij het kantoor van de ANWB aan de Parkweg werden 950 fietsroutes verkocht, het geen betekent dat meer dan duizend Schiedam mers van daaruit een fietstochtje via Vlaardin- gen, Maassluis, Maasland en Schipluiden door Mid den-Delfland hebben ge maakt. In molen De Vrij heid werden circa vijf honderd bezoekers gere gistreerd. Bij gebrek aan publiek werd het forum discussiegroep. -Êrf'S* SCHIEDAM - De gemeenteraadsverkiezingen zijn in aantocht. Dat was zaterdag avond het duidelijkst voor de straatreinigers, die hopen verkiezingsmateriaal van het plaveisel moesten verwijderen. Op verschillende plaatsen in de stad stonden verkiezingskraampjes, waarin de politieke partijen het Schiedamse publiek een beeld gaven van hun wensen voor de gemeentepolitiek. Op de Koemarkt stond een kraampje van de PvdAwaarin lijsttrekker Arie Verlinde aan voorbijgangers rozen uitdeelde. Ook trok hij de wijken in. Op de foto bestuurslid Wil Kraan die één van de laatste rozen uitdeelt. SCHIEDAM - Wie in café Quibus dit weekeinde meende onbelemmerd en onnadenkend te kunnen meedeinen op de muziek van de elektronische formatie Alveo, raakte verward door de grote hoeveelheid rit mische wendingen in het repetoire van de groep. Hier was duidelijk een optreden gaande van een ander kali ber dan de gebruikelijke popformaties. Het strekt de Schiedammers ook tot eer dat het poppredicaat hen eigenlijk niet past. De composities roepen de sfeer van een concertpodium op waar het publiek in nette rijen stoelen dient te zitten. SCHIEDAM Waarom wordt de muziektent in het Julianapark niet va ker gebruikt? Deze vraag werd zaterdagavond tij dens het nostalgisch har monieconcert van O.B.K. "meermalen gesteld. Meer dan honderd mensen wa ren in het Julianapark getuige van de afsluiting van de feestweek van het Noletziekenhuis ter gele genheid van het 50-jarig bestaan. V oetbal wedstrijd ik 9 p;- Het harmonieorkest van O. B. K, tijdens het concert in het Julianapark. Oude herinneringen ophalen en kiekjes maken van herenigde groepen. Het bekende beeld op de reünie van het Noletziekenhuis. - I?' H mensen op de been voor fiets- en molendag a y/s-w- wMM k» 'k De nationale molendag was m Schiedam merkbaar, doordat de molens De Kluit. De Noord en De Vrijheid stonden te draaien. In De Vnjheid konden bezoe kers genieten van een volkoren pannekoek en de twee baksters hadden aan het tevreden stellen van het publiek handenvol werk. Ook bestond gelegenheid tot het bezichtigen van de molen en de molen fungeerde als start punt van een molen-puzzel- tocht. Een onbekend aantal stadsgenoten heeft daaraan deelgenomen. De tocht voerde langs vijf Schiedamse molens en over elke molen werden bepaald niet gemakkelijke vragen ge steld. De antwoorden moesten in de Noordmolen worden inge leverd. De prijzen worden op zaterdag 20 mei om één uur uit gereikt m molen De Vrijheid. De prijswinnaars krijgen tijdig be richt Aan de nationale molendag was voor de tweede keer een broodbakwedstrijd verbonden. In de categorieën volkoren- en fantasiebrood leverden dertien mensen een eigen baksel in. Een deskundige jury bestaande uit molenaar Rob Batenburg, bak ker Kees de Hollander en doe- het-zelver John van Ham, beoordeelde de inzendingen op onder andere volume, afwer king en grofheid van rijs. Als winnaar in de categorie volko renbrood kwam mevrouw M. A. van Hemert uit Rotterdam uit de bus. Winnaar in de categorie fantasiebrood werd mevrouw J. van Dam uit Schiedam. Tijdens de "jsuitreiking zei molenaar Bate. .burg, dat de broden dit jaar beter van kwaliteit waren dan vorig jaar. Anderzijds was het aanbod (dertien) beduidend minder dan het eerste jaar. SCHIEDAM - Morgen starten wij op.deze pagina met de rubriek „stemmen voor eigen gemeente". Met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen van 31 mei vertellen vertegenwoor digers van de el! partijen, waar op Schiedammers hun stem kunnen uitbrengen, waarom toch vooral op hun partij ge stemd moet worden Dat ge beurt aan de hand van zes vra gen, die met uitzondering van een vraag voor iedereen gelijk zijn De volgorde waarin de par tijen aan het woord komen, is volkomen willekeurig door lo ting vastgesteld. HVV-mede- wcrkster Carhx Suttorp was zo vriendelijk strikt onpartijdig deze loting te verrichten. Alhoewel er elf partijen aan de raadsverkiezingen meedoen, verschijnt „stemmen voor eigen gemeente" twaalf maal op dinsdag 30 mei zullen wij de standpunten van de verschillen de partijen over een aantal hete hangijzers in onze gemeente naast elkaar leggen Aan de kie zers is de dag daarop het laatste woord a v SCHIEDAM - Een doosje met 60 tabletten hbrium-5 en een doosje met pijnstillende tablet ten bevinden zich sinds zater dagochtend in onbekende han den. De medicijnen zaten in de bruine aktetas van de heer van E, die hij na het parkeren van I zijn wagen in de Louis Raemae- kerstraat op de grond had gezet Toen hij zich realiseerde, dat hij zijn tas vergeten was, bleek die inmiddels te zijn verdwenen. SCHIEDAM - Mevrouw Ta verne (lijsttrekker CDA) heeft van PvdA-secretans Hans Bak ker een geheugensteuntje ont vangen. Hij vindt het niet te recht, dat mevrouw Taverne tij dens het politiek forum van scholengemeenschap Schraven- lant donderdagmiddag erover klaagde, dat ze pas een kwartier tevoren van dit gebeuren op de hoogte was gebracht Volgens Bakker wist het CDA al vorige maand dat dit forum zou plaats vinden. Ter coordmermg van de ver kiezingscampagnes is een over legcommissie gevormd van poli tieke partijen. Deze commissie heeft de scholen voor voortgezet onderwijs centraal benaderd. De PvdA nam op zich dit voor alle partijen te verzorgen Vol gens Bakker werd de campag neleider van het CDA telefo nisch van de initiatieven van Schraveniant op de hoogte ge bracht en op 26 april werd de or ganisatie van het forum nog eens in een brief uiteengezet De aanvangstijd werd later telefo nisch doorgegeven. Met de brief hoopt Bakker mevrouw Taverne "een vol doende geheugensteun" te heb ben gegeven. "Overigens stel ik mij voor", aldus besluit de brief, "dat het CDA bij volgende gele genheden één en ander organi seert; weilicht is dan haar infor matiestroom beter verzekerd." SCHIEDAM - Het forum, dat vrijdagavond door het Comité Jongeren-huisvesting in Chr Sociale Belangen is georgani seerd. heeft geen publiek ge trokken. Alleen de uitgenodigde politieke partijen en enkele le den van het comité waren aan wezig. maar de achterban liet verstek gaan. Toen een half uur na het ge plande openingstijdstip de meeste stoelen nog steeds leeg waren, werd daarom maar be sloten om in een grote kring over jongerenhuisvesting te dis cussieren. Die discussie verliep bijzonder pittig en fel. Daarbij speelden de kneine partijtjes als KEN ml. PSP en lijst Ver waai jen duidelijk een thuis wedstrijd. want deze drie heb ben zich achter de centrale eis van het comité om de Lindenhof voor jongeren-huisvesting te bestemmen, geschaard. De an dere partijen zagen het pro bleem van jongerenhuisvesting wat genuanceerder en vonden dat je dat probleem niet kon iso leren uit de gehele huisvestings problematiek. In het licht van de slechte opkomst op deze avond, die doet vermoeden dat het comité - ondanks alle ka baal dat het maakt - in het ge heel geen achterban heeft, een ongetwijfeld juiste opstelling. Naast de bestemming van de Lindenhof praatten de aanwezi gen ook over de anti-kraakwet en de (on)mogelijkheden van de gemeente om leegstaande pan den te vorderen. Het KJS pro- - beerde de partijen tot solidari teit met de bezettingsactie van de Lindenhof te bewegen, maar - zoals gezegd - afgezien van de drie kleine partijtjes lukte dat het comité niet SCHIEDAM - Ook de Schie damse politie heeft zaterdag avond deelgenomen aan de lan- I 'delijke alcoholcontrole. In totaal 51 voertuigen werden door de .politie aangehouden. Acht auto mobilisten moesten op het be kende pijpje blazen en ze kre- Jipen allen een rijverbod van acht uur opgelegd, 4 De instrumentale bezetting van Alveo is in zekere zin con ventioneel waardoor het eigen geluid des te meer opvalt Wat overigens niet wil zeggen dat dit geluid ontkomt aan de invloe den uit de klassieke muziek, de jazz en de pop. Het perfectionis me in het spel van de musici wekt hooggespannen verwach tingen op bij het publiek wat niet altijd even duidelijk is ge steld op muzikale hoogs tandies De verschijning van componist Peter van Kluijven, beurtelings achter klaviennstrumentarium, clarinet, dwarsfluit, xylofoon en gitaar is zelfs een wonderlijke sfeer die het beeld oproept van een professor m het laborato rium, een enkele maai kompleet meteen verstrooide handeling Overigens geen aangenaam kijken voor het publiek. Het showelement ontbreekt geheel. Verkrampte gezichten en ge brek aan conditie deden voorko men alsof het hier ging om een geforceerde disciplinaire tel gang. Alveo werkt ook gecon centreerd en disciplinair. Van vocale inbreng is nauwelijks sprake en vergeleken met de in strumentale vaardigheden dui delijk onder de maat Alveo heeft zich laten horen als een veelbelovende formatie die het zichzelf niet gemakkelijk maakt door hoge muzikale pre tenties te hebben. Ze bestaat be halve van Kluijven verder uit Rmo Bemat op basgitaar, Paul Schaeffer wisselend slag- en so lo-gitaar en de talentvolle en bescheiden drummer Wim van Hamersveld. Het optreden in ca fé Quibus was zeker geen hoog tepunt in de geschiedenis van Alveo. maar een mogelijke start voor een aangename toekomst Moeilijk door het ontbreken van commerciële concessies Het harmonieorkest en het showcorps van O.B.K. traden in de muziektent, die was versierd met vlaggetjes en gekleurde lampjes, afwisselend op de ma jorettes omlijstten het geheel met een show. Het concert duur de ruim anderhalf uur en het enthousiasme van de musici sloeg al snei over op het publiek. Eerder die dag vond in het Nolet Jubileum paviljoen een reünie plaats, die werd bijge woond door ruim tweehonderd oud-Nolet-medewerkers. In de feesttent aan de Anna van Bu- renstraat haalden reünisten he rinneringen op en konden ze het Noletjubileumboek tegen sterk gereduceerde prijs kopen. De reünie werd muzikaal omlijst door de Big Band van de Schie damse Muziekschool, terwijl ook het Noletcabaret "Nolet- Majeure" een voorstelling gaf. Mr. Van Velzen, voorzitter van het bestuur, kreeg van de re ünisten een envelop met 1221 gulden als bijdrage in de aan schaf van het beeld voor de ver pleging. Op het terrein van Hermes D.V.S. in sportpark Harga speel- de-een team van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging een partijtje voetbal tegen een team van heren Nolet Onder andere aangevuurd door verpleegsters, die met ondersteken rammel den. leek het Noletteam ietsje sterker te spelen dan de scheids rechters, maar deze laatsten be ëindigden de wedstrijd toch in hun voordeel met 5-3. De aftrap van de wedstrijd werd verricht door Nolet-direc- teur Vlootman, die tevreden te rug keek op de feestelijkheden van de afgelopen week. Eén van de meest originele verrassingen werd vorige week op een bed het Nolet binnengerold name lijk een bijna twee meter grote "Abraham", gemaakt door een Schiedamse banketbakker. n*% "JrH sy r 'V to

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2