Rietzeilers delen geld uit STEMMEN VOOR EIGEN GEMEENTE POLAROID Foto v. Vuuren PvdA. CDA en WD commissie RO Veel gezang in Deikerk 1 Kindermusical in de Kreek 3.99 Jjaasfjuis Slechts 99.- Ingesloten bij verkeerscontrole Plakken en doen bij Vrouwensoos Auto, brommer,, en wandelaar i botsen schiedam Noordegraafwil regels voor malafide woningbureaus m De slimste volautomatische camera ter wereld. Manifestatie voor vrijheid VVD-avond met Netie Smit-Kroes Vers van fTêfmes Jong belegen Goudse kaas 1/2 kiio Hoogstraat 153. Schiedam Buitènboordinoior gestolen DONDERDAG 18 MEI 19781HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM Een al anderhalf jaar leegstaan de conciërgewoning op het Dr. Wibautplein is gistermiddag gekraakt door een vrouw met drie kleine kinderen. Rond twee uur verzamelden zkh mensen van de poli tieke groepering Lijst Verwaaijen en krakers oh De Laan op het Wi bautplein, om met ver eende krachten de in pri ma staat verkerende wo ning te kraken. Door de buren gewaarschuwde politie kon een kwartier tje later niets meer uit richten en vertrok maar weer. Hief vakantie' Het keukenruitje van de conciërgewoning op het Wibautplein wordt inge slagen om binnen te kun nen komen. 14 maanden Mevrouw Boekee en haar kinderen waren dolgelukkig met de mooie woning. Bloemen SCHIEDAM - Gisteren startten wij de/rubriek „stemmen voor eigen gemeente" met de PSP. Vandaag laten wij ais tweede de CPN aan het woord. Wij legden Eef Collé dezelfde vragen voor die wij ook aan de an deren partijen zullen stellen. Collé was in het vorige coUege wethouder van volkshuisvesting, woning- dienst, volksgezondheid en sociale zaken. Thans is hij wethouder van sociale zaken en volksgezondheid. Bill is 26 jaar lid van de gemeenteraad. En Polaroid garandeert de kwaliteit van demonstratie. Hoogstraat 104-106 Schiedam tel. 266720 Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon {010} 265205 266646 mam Eef Collé Zingen in de Magnalia Deikerk. Kinderen uit de Westwijk repeteren de musical Tom Tippelaar. Gezin in nood kraakt woning Wibautplein De Schiedamse mevrouw Boeket en baar roontjes Fred (14) en John (11) alsmede haar dochtertje Patricia (6) hebben ruim een maand lang inge woond bij familie in Schiedam. De laatste drie weken sliep ze met haar kinderen op een zol derkamertje bij een zuster, maar die situatie werd langza merhand onhoudbaar. Diverse bezoeken van me vrouw Boekee aan burgemees ter Lems (die over volkshuis vesting gaat) en aan het Huis vestingsbureau zijn allemaal op niets uitgelopen. „Dinsdagoch tend nog ben ik naar de burge meester geweest maar hij liep ons gewoon voot t ij", aldus een verontwaardigde mevrouw Boekee. Haar werd op het Stadskantoor te verstaan gege ven «Jat ze een afspraak kon ma ken voor een gesprek met de burgemeester, maar dat zou al lemaal veel te lang duren. „Dinsdag had ik ook een af spraak met «ie directeur van Volkshuisvesting, maar die bleek opeens met vakantie. Er was ook geen vervanger, dus toen werd ik het goed flauw", vertelt mevrouw Boekee verder. Na «Be teleurstellingen is be sloten om «Jan maar tot het kra ken van een woning over te gaan. te meer daar haar dat door Volkshuisvesting nog aangera den was ook. jZe zeiden, pakt u «naar een woning als u wonen wil", aldus de zuster van me- vrouw Boekee. „Dus dat hebben we nu gedaan." Door huiselijke omstandighe den moest mevrouw Boekee haar woning in Rotterdam ver laten. En hoewel ze Schiedamse is. kan ze in Schiedam niet in aanmerking komen voor een huis omdat ze laatstelijk in Rot terdam gewoond heeft De ge meente Schiedam verwijst haar dan ook telkens d«>or naar Rot terdam. Aanvankelijk was het de be- (ioeiing van mevrouw Boekee en, haar helpers - de krakers die al enige jaren ervaring hebben - om een leegstaand pand tegen over het Stadskantoor in de Em- mastraat te kraken. Dat had dinsdag moeten gebeuren, maar in dat betreffende pand bleek de gemeente allerlei spullen opge slagen te hebben teneinde het kraken te voorkomen. Dan zou er namelijk sprake zijn van hu ssvmiebreuk- „We hoorden dat deze por tierswoning al bijna veertien maanden leegstond, terwijl hij nog in prima staat verkeert", lichten de krakers toe. Dus viel «Ie keus op de woning op het Wi bautplein 141, boven het wijk centrum. Een buurvrouw, die een kijkje komt nemen als er een ruft van deze woning wordt ingeslagen, meent: „Het is een schande dat zulke mooie woningen zó lang leegstaan. En dat terwijl er zo veel ken." mensen een woning zoe- Dat «ie bewoners van het Wi bautplein het er in groten getale mee eens zijn dat de woning ge kraakt werd. bleek ai gauw. Eén bewoner gaf «te krakers geld om een bloemetje te kopen en «Je bloemenman deed er een plant bij, teneinde cte gekraakte wo ning op te fleuren. De gemeentelijke dienst Volkshuisvesting heeft «Je me dedeling over «te gekraakte wo ning voor kennisgeving aange nomen. SCHIEDAM - De carnavals vereniging De Rietzeilers heeft dit seizoen aan het camavalsge- beuren ruim drieduizend gulden overgehouden. Deze week is op de jaarvergadering beslist wat er met het batig saldo zal gebeu ren. Drie Schiedamse instanties «be zich bewegen op het gebied van gehandicapten en zieken zullen het geld mogen verdelen. Zo zal zowel «Je stichting voor invaliden Lentefeest een bedrag van duizend guitjen uitgekeerd krijgen, ais de vereniging die zich bezig houdt met sport voor invaliden. De Ooievaars. De derde duizend gulden wordt ge geven aan De Zonnebloem, «lie haar werkzaamheden voorna melijk richt op langdurig zie ken. De Rietzeilers moeten nog verzinnen op welke wijze het geld uitgedeeld zal worden. Eter der tijdens het carnavalsseizoen heeft deze Schiedamse vereni ging al geld gegeven aan de zie kenomroep en aan gehandicap ten; te weten tweemaal zeven honderdvijftig gulden. Op «te jaarvergadering is te vens een nieuw bestuur voor De Rietzeilers gekozen. Gerard Bannenberg, die jarenlang Pnns Carnaval is geweest is ge kozen tot nieuwe voorzitter van cte carnavalsvereniging. De he ren Wolthuis, Bek. Van de Es- hof, Bróklmg en mevrouw Met- tes nemen «te ovenge bestuurs functies voor hun rekening. SCHIEDAM - Het PPR-gemeenteraadslid Herman Noordegraaf wil dat er een onderzoek komt naar onbetrouwba re woningbureau's in Schiedam. In schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders stelt Noorde graaf voor om paal en perk te gaan stellen aan de malafide praktijken van bepaalde woningbu reaus. Noordegraaf denkt daarbij aan woningbu reau's die zich vaak ach ter een vaag adres ver schuilen die een bepaald inschrijfgeld vragen zon der dat de woningzoeken- «Je daarvoor ooit een goe de woning toegewezen krijgt In Rotterdam is een re geling in de maak volgens welke de gemeente een beter toezicht kan houden op malafide woningbu reaus en een dergelijke regeling zou Noordegraaf ook in Schietiam gemaakt willen zien. Hij vraagt B en W dan ook om daar eens over na te denken. Eén van de woningbu reaus die in Schiedam probeert over ie hoofden van de woningzoekers heen rijk te worden, is Huizenbeheer Vermee- gen, die als adres Zwam- merdamsingel 79 opgeeft Op «lat adres is echter geen Vermeegen bekend. In Rotterdam zijn de Rechtswinkel, het Bureau Rechtshulp en het MAI- bureau bezig een inventa risatie te maken van alle malafide woningbureaus. Deze drie iistanties ver zamelen op het moment klachten van woningzoe kenden «lie met een der gelijk bureau in zee ge gaan zijn. Veelal wordt van de woningzoekende een inschrijfgeld van cir ca/SS gevraagd (sleutel- geld) zonder dat daarvoor iets terug gedaan wordt Woningzoekenden krij gen in het gunstige geval het adres van een zolder kamer, een krot of van een reeds lang verhuurde woning en worden alleen maar 85 of meer armer. De drie Rotterdamse instanties willen probe ren of er processen zijn aan te spannen tegen de onbetrouwbare woning bureaus. Iedereen met klachten kan contact met «Je instanties opnemen. «BI 1Q0Q POLAROiD LAND CAMERA wjww goedkoopste model voor prachtige SX-70 ^reM waar kleurenfoto's, die achzeif voor uw ogen ontwikkelen iiw drrêkt-kiaaf fölö S. Vf£»Sy bij Of!S SSU SCHIEDAM - Afwezigheid van het grootste «teel vso «ie PvdA, de VVD en het CDA heeft veroorzaakt «lat gister avond de vergadering van «te commissie voor ruimtelijke ordening niet kon door gaan. Bij aanvang van de vergadering •varen slechte twee commissieleden aan wezig - voorzitter Zijdeveld en PPR- nuB Noordegraaf - die tesamen niet het vereiste quorum vormden. Even na achten druppelden Bosman (CDA) en Van Loenen (PvdA) nog bin nen, maar ook daarmee was het quorum van leven nog ver verwijderd. Ook tij dens bet kopje koffie Meet het benodigde aantal aanwezigen weg. sodat voorzitter Chris Zijdeveld maar besloet de vergade ring geen dmorgans te laten vinden. Voor de goede orde «teelde hij nog even mee dat drie leden bericht van verhindering hadden gegeven, van de andere afwezi gen wu echter taal nog teken ontvangen. Op de vergaderagemte van de commis sie siond gisteravond onder meer de Meerjarmhegrotiag/Prktriteitenpro' gram. Kennelijk vond het merendeel der raadateden het oninteressant te weten hoe de gemeente Schiedam denkt de cen ten van de bevolking te verdelen in de knmende vier jaar. En kennelijk vinden se het ook niet de moeite waard om te proberen die eenten op een - door een bepaalde partij gewenste - andere wijse te besteden. Zolang de presentiegelden voer de gemeenteraadsleden maar uitge keerd worden es automatisch op «te giro rekening overgeschreven worden is het kennelijk ai lang goed. VLAARDINGEN - Bij een verkcers- controle is «Ie Vlaardingie politic op het spoor gekomen van een dtefstaL Bij de controle werden twee jonge Vlurdlngero aangetoonde*, «Ue niet in het bezit van een rijbewijs bleken te zijn. Bij nader ondersoek werden in htm wagens gesto ten goederen aangetroffen. Het dus is in gesloten en de task wordt verder onder- SCHIEDAM - Dat een vrou wensoos alles met welzijn te maken beeft wil de Schiedamse vrouwensociéteit bewijzen tij dens de Welzijns- en jaarmarkt die op zaterdag 27 mei in deze stad gehouden wordt. Voor deze markt heeft «ie vrouwensoos die altijd op donderdagavond in so ciëteit QT aan de Nieuwstraat gehouden wordt, een kraam ge huurd vanwaaruit informatie over vrouwenzaken gegeven zai worden. Om nu die kraam enigszins aan te kleden, heeft de vrou wensoos voor vanavond een plak- en doe-avond georgani seerd. Met behulp van zelfge maakte affiches, spandoeken en informatiemateriaal zal «ie vrouwensoos «Je markt bestor men. Die affiches moeten echter eerst gemaakt wonden en dat gaat vanavond gebeuren. Iedere bezoekster wordt gevraagd om zoveel mogelijk oude lakens, viltstiften, papier en dergelijke mee te nemen. Volgende week donderdag zit de vrouwensoos voor het laatst in het QT-zaaltje. omdat dit zaaltje wegens een verbouwing «licht zal gaan in de zomermaan den. De vrouwensoos echter gaat in elk geval tot eind juni door. Voor «lie laatste maand is gekozen voor een ander zaaltje in gebouw De Teerstoof aan «Je Nieuwstraat, waarvan met eni ge improvisatie een soort bar gemaakt zai worden. ROTTERDAM - „Als de vrij heid je lief is" is de naam van de manifestatie over toenemende onderdrukking in Nederland. Die manifestatie - ondermeer georganiseerd door BAKO. PSP en «Je Wereldwinkels - wordt 17 juni gehouden in gebouw De Heuvel in Rotterdam. Het maakt alles uit voor de bewoners van Schiedam of zij op ons stemmen of op een ande re partij. De CPN is een partij die voor de belangen van de mensen opkomt De mensen we ten wat ze aan de CPN hebben. Dat gaat terug tot ver voor de oorlog tot aan de dag van van daag toe. Het is nooit moeilijk om over de afgelopen vier jaar achteraf te zeggen, dat iets is verkeerd gegaan. In de eerste periode dat ik wethouder was. zijn duizend woningwetwoningen gebouwd, is dienstencentrum de 4 Molens gerealiseerd en is de Heyer- mansflat geschikt gemaakt voor bejaarden. In vogelvlucht de tweede periode: realisering van het VROM-compiex. dé nieuwe huisvesting van de GSD aan de "s-Gravenlandseweg en volgen de maand komt er een voorstel in de raad om daar ook de GG GD onder te brengen. Voor de komende periode is het allerbelangrijkste het pro bleem van de werkgelegenheid. Er zal alles aan gedaan moeten worden om die hier zoveel mo gelijk veilig te stellen en er moet gekeken worden wat we hier- hecn kunnen krijgen. Prioriteit nummer 1 is voor ons de werk gelegenheid en daarna krijgen wij naar mijn mening de kwes tie van de binnenstad. Het is na tuurlijk in wezen een kolder zaak. dat een groot aantal vier kante meters grond braak ligt. terwij! wij zitten te springen om woningen en de stad er gewoon om vraagt om een levend hart te gaan krijgen. Op 31 mei rekenen wij op het gezonde verstand van de Schie damse bevolking en om dit nu in j cijfers uit te drukken is erg moeilijk. Daar waag ik me niet -, aan. - Of ik wethouder blijf en met welke portefeuille hangt af van de uitslag van de verkiezingen en de ontwikkelingen, zoals die s daarna plaatsvinden. Ik heb het werk altijd met plezier gedaan en ik heb er geen enkel pro- bleem mee om nog een keer in de gelegenheid gesteld te wor den om dit werk vier jaar te doen. De eerste vier jaar, waar in de woningbouw in mijn por tefeuille zat, heb ik met ontzet tend veel plezier gedaan. Dat zou ik nog wel graag een keer willen aanpakken. «Kik gezien de resultaten die er toen uitgeko men zijn. Maar bet is geen must" SCHIEDAM - Een werk van David Porceleijn «Jat het Schie- SCHIEDAM - De VVD heeft voor vanavond een verkiezings bijeenkomst georganiseerd in zaal Irene, waarop staatssecre taris Nelre Smit-Kroes spreken zal. Voor de VVD-leden en voor overige belangsteltenden zat de gelegenheid bestaan om de twaalf kandidaten die voor de VVD verkiesbaar zijn in de ge meenteraad aan «te tand te voe ten over allerhande Schiedamse zaken. SCHIEDAM - Kinderen en volwassenen van het buurtcen trum De Kreek hebben met verKaanstaaade zaterdagavond opgevoerd zal wonten. Het is een bewerking van het kinder boek Tbm Tippetaar wan Annie M. G. Schmidt. Gistermiddag vond de genera- te repetitie plaats in De Kreek en die ging - zoals bet een gene rale repetitie betaamd - hele maal fout. Van «Ie zenuwen wa ren «ie meeste van de jeugdige spelertjes «te tekst na reeds kwijt en maakten ze zenuwach tige bewegingen. Hard praten - waarvan de Kreekjeugd ever het algemeen niet vies ia - ging nu ook nog niet zo best. Veel zal er thuis nog geoefend worden gedurende de komende dagen. Lekten van De Kreek hebben samen met de spelers decors ge schilderd. maskers gemaakt, kleren genaaid en de overige spelattrihnten vervaardigd. Marjan Schop zorgt met haar gitaarspel voor een muzikale begeleiding van de musical. Voor ouders van de spelertjes en andere belangstellenden uit «te wijk West, wordt zaterdag vanaf acht uur Tom Tippelaar kt première gegeven. SCHIEDAM Eten 48-jarige bakker uit Schiedam mist sinds begin «leze week zijn buiten boordmotor. De motor is op een nacht gestoten vanaf zijn boot die in de Schie lag. Volgens de eigenaar is de waarde van «te buitenboordmotor circa 2800 damse mannenkoor Orpheus op zijn repertoire heeft staan, heeft gisteravond tot enige verbazing geleid in de Magnalia Deikerk. In het lied komt namelijk geen woord voor. er worden slechts klanken gezongen. Dat stak dan ook schril af bij de liederen «lie de overige vijf koren ten beste gaven op het Korenfestival, dat in «Je kerk plaatsvond. Het was de gehele avond zin gen geblazen in «Ie Deikerk, waar elk van de zes deelnemen de koren gemiddeld zes liederen ten gehore bracht. De spits werd afgebeten door het Toonkunst- kinderkoor, «lat enkele oude schoolliedjes en liedjes van "j Tóón Hermans ten gehore bracht. *'m Daarna volgde het gemengde koor Canzone, vervolgens The Creedsingers. het Senectute be-r- jaardenkoor. The Young Singers .-, en het zangfestival werd beate- .j ten met een optreden van Or-,, pheus. De meeste belangstellenden""^ waren zelf «ieeinemer aan het zangfestival. Doordat enkele" van de koren uit ruim vijftig medezingers bestonden, bleef er voor „overige" Schiedammers niet veel plaats over in de Mag- naiia Deikerk. Het gemeenschappelijk ko- renconcert was georganiseerd door «Je Schiedana.se Gemeen-' schap, «lie ook nog het jeugdor- kest van Wilton Fijenoord voor deze gebeurtenis had weten te. strikken. SCHIEDAM - Vermoedelijke* door het gebruik van aJcoboir heeft een automobilist uit Rot terdam een ongeluk veroorzaakt op de Koemarkt De 58-jarige man zou volgens eigen zeggen door groen licht gereden hebben op de Rotterdamsedijk. richting" Rotterdam. Echter ook een 29-jarige bromfietser uit Rotter dam zou door groen licht gere- dm hebben, maar hij kwam- desondanks -onder het automo- biel terecht. De man liep een ge- <$jj broken sleutelbeen op. De doorschietende auto en «te', wegglijdende brommer veroor» zaakten vervolgens nog een on-- *9 geluk op «te zebra, waar juist een 24-jarige Joegoslavische vrouw aan het «jversteken was Zij liep «ren zware hersenschad- ding en twee gebroken knieén op, waarvoor ze in het Dijkzigt-,. ziekenhuis is opgenomen.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2