Vonnis vernietigd Prostitutie-drama in Katendrecht SLAAPKAMEÜS 'Middenstand gaat twijfelen aan Yan Agt' Massaal naar het strand SPORT VANDAAG Happel eist rust Man valt in scheepsruim Gegij zeld en ver liefd WOmPMrMFT 10 INFORMATIE OVER BEZORGING Vriendin krijgt hamerslagen Man dood- lil Censuur geschoten bij overval Hou de dief! Favoriet Vlagvertoon Deze unieke badhanddoek is gauw verdiend n m ik KONINKLIJKE RIJNBENDE HASEKAMP Zonnig jk Mevrouw pastoor kan niet Argentina 78 PLO verbiedt acties in Zuid-Libanon Wat eroöj^j geheun j vandaag... Maandag 29 mei 1978 32e jaargang no. 9488 hoofdredacteur herman wigbold ^|pp|gg|g|v (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Hoge Raad der Nederlanden heeft het vonnis van de Amsterdamse rechtbank tegen Pie- ter Nicolaas Menten vernietigd. De Amsterdamse rechtbank veroordeelde de multimiljonair uit Blari- cum tot vijftien jaar gevangenisstraf wegens oorlogs misdaden, begaan in Polen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - In Rotterdams rosse buurt Katen drecht is dit weekeinde een achtendertigjarige prosti- tuée vermoord. Haar lijk werd gistermorgen in haar woning gevonden door een zeventienjarige zoon van het slachtoffer, die bij zijn moeder op bezoek wilde gaan. De vrouw, die volgens recherchechef commissa ris J. Blaauw „op nogal rigoreuze wijze afgemaakt" is, lag in een grote'plas bloed. ..Carla" Trakzel, die zondag vermoord werd gevonden op de Kaap. JONGE JENEVER in Q5 LITER I U-33 VIEUX LITER Bel vóór 16.00 uur op zaterdag Van een onzer verslaggevers DRIEBERGEN Het mooie weer van het afgelopen weekend heeft de mensen in groten getale hun huizen uitgelokt. Vooral de stranden waren bijzonder in trek. i - 4 3 i awanwMBR EXCELSIOR houdt zicht op Ere divisie sport 3 Belg Demuynck het snelst Italië rond Sport 4 SPARTA honkbal herstelt zich Sport 5 VIJFKAMP: Syl via Barlag kan nóg meer Sport 6 Ais u een nieuwe abonnee opgeeft, krijgt u van Het Vnje Volk deze fraaie, unieke badhanddoek als beloning Royaal formaat (50 x 100 cm), met de bekende Euromast in de-knoop als afbeelding Stuur de bon volledig ingevuld in een open envelop, zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam VRIJHEID VAN ONDERWIJS De WD, vast en zeker als vrijheid van onderwijs u lief is ÜH Nieuwe abonnee bon. r< r t» Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Oogevcn van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 11,92.00 Jom l j gen vim dt imoeider vermoordi in ka; c c mrtje Zaak Menten weer open De Hoge Raad, het hoogste rechtscollege in Nederland, vindt dat de zaak tegen Menten opnieuw moet worden geopend. Zij heeft daarvoor de arrondis sementsrechtbank in Den Haag aangewezen. De Raad vindt dat "met name onderzocht dient te worden of de toenmalige minis ter van Justitie in 1950 Menten heeft beloofd dat er geen rechts vervolging meer tegen hem zou worden ingesteld. Menten heeft bij de behandeling van zijn zaak in Amsterdam gezegd dat hem een dergelijke toezegging was gedaan.' .-Üe Hoge Raad zejf kan over dézè'achtergronden geen oor deel vellen, de'arrondissements- rechtbank kan dat wel. Vandaar dat de zaak opnieuw moet wor den geopend Verder is het vonnis vernie tigd omdat er wat vormfouten m zijn gevonden. Ook vindt de Hoge Raad dat bij een her nieuwde behandemg van de zaak-Menten meer getuigen moeten worden gehoord. Het gaat hierbij om getuigen, die Menten zelf had willen oproe pen bij de behandemg in Am sterdam. Overigens prees de Hoge Raad de Amsterdèmse rechtbank voor de zorgvuldigheid waarmee de zaak-Menten was gevoerd. ROTTERDAM - Ir» dfSRotter- damse Alexanderhaóen is zon dagavond de 27-jange sjorder' 'W. Devilee dodelijk veronge lukt. De Rotterdammer viel in het acht meter diepe ruim van het containerschip Meteor II uit Singapore terwijl hij bezig was met het sjorren van containers. i Het enige aanknopingspunt voor de politie na de moord op Jacoba Wilhelmma Trakzel is. dat de onbekende dader waar- JONG* 5 wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 65. R dam. Tel. 010 - 126461. DEN HAAG - De georgani seerde middenstand begint te twijfelen aan het kabinet-Van Agt. Dp middenstanders zijn niet 'onder de indruk van het in Indien u een beroep wilt doen op onze afdeling bezorgservice: 010 -147400 vóór 16.00 uur Vannacht weinig wind en mi nimumtemperaturen rond ne gen graden. Overdag zonnig, maar vlak aan zee mogelijk mistbanken. Zwakke tot matige noordoostelijke wind. Maxi mumtemperaturen in het bin nenland omstreeks 24 graden en vlak aan zee rond de vijftien graden. zan maan op onder op onder 30 mei 0528 21 47 02.47 14 48 daden erkennen van het door het kabinet beleden grote be lang van het midden- en klein bedrijf". Die woorden komen vandaag van Wouter Perquin, vooraan staand CDA-Ud en voorzitter van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond, een van de weinige grote organisaties die de komst van het kabinet- Van Agt eind vorig jaar openlijk toejuichte Op de algemene ledenverga dering van het KNOV vanmid dag m Schevemngen erkende Perqum dat de regering voor grote problemen staat en dat enige speelruimte Van Agt moet worden gegund. 'Maar', aldus Perquin. 'Ik begin mij nu onge rust te maken over de vraag welke betekenis ik aan de lief desverklaring van het kabinet jegens de middenstandmoet toekennen. Ik heb nog niets gemerkt van een beleidswijziging in onze richting'. De mimmumloonsub- sidie voor de kleine bedrijven, toegezegd door het kabinet-Den Uyl, blijft onder deze regering maar steeds uit, aldus Wouter Perquin. Kritiek verdient het kabinet Van Agt ook vanwege het prijs beleid dat het voert, waardoor volgens Perquin veel kleine on dernemers de dupe worden en de rueuwe wet op de onderne mingsraden. Op de motor fiets gaat de 19-jarige Gio- vanna Amatï, dochter van een Italiaanse bio scoopmagnaat, naar Jean. Da— niet Nieto, de Franse gang ster die haar een tijdje gele den ontvoerde en die een los prijs van een slordige 2,5 mil joen gulden voor haar vroeg. Al doen de werden de twee smoorver liefd op elkaar. Een gevolg daarvan was wel, dat Nieto gepakt werd toen hij een af spraakje met de vrijgelaten Giovanna had gemaakt. Ze houden nu hun rendez-vous in de gevangenis. „Het is het hele weekend vrij druk geweest, maar grote pro blemen hebben zich met voorge daan," verzekert adjudant LONDEN - Een Anglicaans kerkje in het noorden van Enge land is zijn herder kwijt De priester was onlangs door mid del van een operatie veranderd in een "non". Een netelig probleem voor de kerkbestuurders, want het was de eerste maal dat de Angli caanse kerk met iets dergelijks werd geconfronteerd Na lang durig overleg heeft men toch besloten hem/haar te ontslaan. Als reden werd opgegeven dat volgens de Anglicaanse regels vrouwen nu eenmaal geen priester kunnen zun. ROTTERDAM - De 51-jarige zeeman T. de B. uit Rotterdam heeft zondag zijn 52-jarige vriendin met een hamer op het hoofd geslagen. Dat gebeurde m het huis van de man, waar het tweetal ruzie kreeg. De man meldde zichzelf bij de politie, die vervolgens de hevig bloedende vrouw in het huis vond. Zij is opgenomen in het Dijkzigtziekenhuis. De man is in arrest gesteld. Swart van de Verkeersdienst van de Rijkspolitie in Drieber gen. Erg vo! was het zondagmor gen op de weg tussen Rotterdam en Hoek van Holland/'s-Grave- zand. De eigenaren van strand paviljoens zijn blij dat de zon eindelijk is doorgebroken. „Het was goed druk en we hebben dan ook lekker verkocht," zegt de heer de Bruin, van restaurant de Blaasbèlg m Hoek van Hol land Er werd ook al druk in zee gezwommen. Zondagavond ont stonden er flinke files toen de zonaanbidders massaal uit Zee land terugkeerden Zowel voor de Moerdijkbrug als voor de Spijkemsserbrug moest nogal eens gewacht worden. De Groe ne Kruisweg zat tot gisteravond elf uur tjokvol De famiheattracties, zoals Bhjdorp en de Euromast hebben het afgelopen weekend met zo veel mensen binnen hun poor ten gehad. „De mensen gingen met het mooie weer liever naar het strand," concludeerde een woordvoerder van de Diergaar de Bhjdorp. schijnhik gewond is In het huis aan de Tolhuislaan 69 zijn her en der bloedsporen gevonden De politie sluit met uit. dat. daarbij ook bloedresten van de dader zijn. Aan de moord is ver moedelijk een worsteling voor afgegaan Er is onder meer ge broken glas gevonden De hals van het slachtoffer is afgesneden. Patholoog-anatoom dr J Zeldenrust heeft gisteren sectie verricht op het stoffehik overschot en daaruit bleek, dat de vrouw is overleden aan een slagaderlijke bloeding in de hals Tijdens het justitie-onder- zoek in de woning, waarbij door mensen van het Gerechtelijk Laboratorium uit Rijswijk de bloedresten werden onderzocht, is een deel van de Tolhuislaan gisteren de hele dag afgesloten geweest Volgens commissaris Blaauw is het zeker dat de dodelijke verwonding werd toegebracht in de kamer waar het lichaam van de vrouw werd gevonden Dit tussenkamertje was waai- sehijnlijk de ruimte waar de vrouw haar beroep placht uit te oefenen. Bloedsporen werden verder gevonden in de woonka mer en m de hal van de woning Het moordwapen is nog met ge vonden Tot nu toe is er een getuige die de vrouw zaterdagavond om half elf nog m leven heeft ge zien De politie zoekt naar meer getuigen die de vrouw diezelfde avond na acht uur hebben ont moet Omdat de dader waarschijn- lilk gewond het huis in de Tol huislaan heeft verlaten over weegt de politie een beroep te doen op taxichauffeurs Dit ge zien de positieve ervaringen in het verleden", aldus commissa ris Blaauw Vorig jaar rond de kerstdagen, toen op Katendrecht de invalide Theo Brouwer uit Rotterdam werd doodgeslagen, deed de politie eveneens een be roep op taxichauffeurs. De vrouw, op Katendrecht be kend als ..Carla". was een be kende verschijning op de Kaap. waar ze al jarenlang werkte Ze is oorspronkelijk afkomstig uit Oostzaan. Ze is getrouwd ge weest en kreeg uit dat huwelijk twee zoons. Nog geen uur zat de Neder landse selectie in hotel Potre- rillos of de kaarten werden geschud voor een eindeloze -ene potjes klaverjassen Piet Schrijvers en Jan Jongbloed (rechts! nemen het op tegen Dick Nanninga en de foto graaf MENDOZA/BUENOS AIRES - Geradbraakt door vijfentwintig reisuren is het Nederlands elftal dit week einde in Mendoza neergestre ken. „We hebben er reuze zin in." meldden de 21 Oranje mannen desalniettemin mon ter. Meer zin dan een norse Ernst Happel. die zieh meteen een pittig conflict met de pers op de hals haaide. De coach eiste absolute rust voor zijn spelers. Toch waren er met voorlichter Hamstra heel an dere afspraken gemaakt. De zoveelste pubiicitcitsre! rond Oranje was een feit. De absolute rust zal onder meer bestaan uit het spelen van eindeloze spelletjes kla verjas. Woensdag pas kan de honger naar de bal enigszins worden gestild. Dan oefent het Nederlands elftal in Men doza tegen een plaatselijke se lectie. Happel wil alle 21 spe lers aan het werk zien. (Van een onzer verslaggevers) DOESBURG Bij een over val op caié-restaurant De Ros kamp in het Gelderse Drempt (gemeente Doesburg) is gister avond laat de 23-jarige bedrijts- leidcr H.E.B.M. Jansen doodge schoten. De overvallers - vijf man sterk - drongen om kwart voor twaalf het café-restaurant bin nen. Op dat ogenblik waren er nog ongeveer zeven mensen m het cafe, onder wie de bedrijfs leider. een neef van eigenaar Van de Putten Onder bereiding van vuurwa pens werden zij gedwongen de caferuimte te verlaten. Van de Putten: „Ze stuurden ons naar achteren, maar dat ging ze niet snel genoeg, we he pen nogal langzaam. We tellen tot drie, anders schieten we. zei- denze. Mijn neef en ik hepen naast elkaar, ze schoten bijna meteen, hij kreeg een kogel in de rug." De overvallers, volgens de eigenaar „donkere mensen", verdwenen daarna direct. Het onderzoek is m handen van de rijkspolitie en een re chercheteam uit Nijmegen Vanmiddag was van het vijftal nog geen spoor gevonden. BEIROET - De Palestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO heeft gisteren een voorlopig verbod afgekondigd voor guer rilla-aanvallen op Israëlisch grondgebied vanuit het zuiden van Libanon. Aboe lyad, na lasser Arafat de tweede man in de PLO, ver klaarde in een vraaggesprek met een Libanees weekblad: „Dit is een definitief besluit Wij zullen geen acties ondernemen over de Libanese grens, omdat dit moeilijkheden zou veroorza ken Wel zullen acties worden ondernomen vanuit de Golan- hoogvlakte, Jordanië en, indien mogelijk, vanuit de Sinai-woe- stijn." De junta heeft dit weekein de het blad verboden van de gematigde Argentijnse Liga voorde Rechten tan de Mens. De bejaarde hoofdredacteur van het blad, Antonio Sofia, werd gearresteerd. De Liga publiceerde kortgeleden een document waarin de namen werden genoemd van 2500 mensen die de atgelopen jaren "verdwenen" zijn. Theo Koomcn heelt de aan dacht weer eens weten te trekken. Reeds tijdens de vlucht van Amsterdam naar Mendoza zag hij kans om be stolen te worden. Bij de tus senlanding in Buenos Aires liet hij zijn handbagage in het vliegtuig achter. Bij terugkeer was hij 1200 gulden armer. „Stom van me." meende de vaderlandse Meester-Sehnab- belaar bedremmeld. U J? V i s i 4 Nedcrand kreeg in de Ar gentijnse zondagsbladen véél aandacht. „De laatste tavorïe- ten zijn gearriveerd." meldde de Clarin. Dat 'De Kromme' er niet bij was, is de Argentijnse journalisten ontgaan. Het is in Argentinië nog niet doorge drongen dat het WK in Wil lem van Oranje een kleurrij ke vedette moet missen. Zal Nederland voor de wed- strijden de blauw-wil-blauwe Argentijnse vlag in de sta dions gaan ronddragen? De vraag houdt de gemoederen nogal bezig. „De Argentijnen zouden zich beledigd voelen als we het niet deden", is het standpunt van Happel. Sectie bestuurder Herman Choufoer voelt niets voor zo'n gebaar: „Als we iets dergelijks doen dan wordt het de Nederlandse driekleur of...een hoekvlagl" Sectievoorzitter mr. Hogevvo- ning is minder principieel: „Als we er de gunsten van het voetbalpubliek mee kunnen winnen, dan zie ik niet''in waarom we het zouden moe ten laten." De uiteindelijke beslissing over deze branden de kwestie zal „later deze week en in overleg" worden genomen. MEER WK-NIEUWS OP DE SPORTPAGINA'S MR J G RIETKERK FRACTIE VOORZITTER Vrijheid van meningsuiting Ook in het onderwijs Maar tegelijkertijd, respect hebben voor de mening van anderen. Vrijheid van onderwijs, zonder indoctrinatie Daarvoor vecht de VVD ook in de gemeenteraad. VVD, Antwoordnummer 1877 2500W8 Den Haag lel 070614121 Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee. Naam - EïaH ra) ga Soort abonnement: Dkuiartaa! □jaar m Hij/ zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis Bezorg deze handdoek als beloning bij Naam afzender Adres

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 1