Schapen scheren op kinderboerderij Ledenvergadering bewonersver. Wie volgt Vernielingen en inbraken Achtervolging stopt met aanrijding De Goudsbloem swinger 3000 gulden voor schipperskinderen SSSN vraagt enqueteurs ÉSSllt n. ,#/J schiedam X it fi MAANDAG 19 JUNI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 JL a JL v SCHIEDAM - De schaapscheerdag op de kinder boerderij aan de Kerkweg heeft zaterdag vooral dank zij het mooie weer veel belangstelling getrokken. Op de boerderij werden de schapen van hun dikke vacht ontdaan en voordat ze eraf waren, hadden ze al hun weg gevonden naar het koopgrage pubiiek. De dikke schapewol bleek een gewild artikel, waar voor gemiddeld zo'n vijftig gulden per vacht moest worden neergeteld. Sr Geroutineerd werden de schapen ontdaan van hun dikke vacht. Klompen lilfe. Ter plaatse werd de schapenwol gesponnen en op een weefgetouw verder bewerkt. SCHIEDAM - Elf zei len van marktkramen die op de Broersveld stonden, zijn door een onbekende met een mes stukgesne den. Verhuurder Kers bergen heeft van de ver nielingen aangifte ge daan. Totale schade be draagt 1500 gulden. m Hl Is; 500 500 SS IPC or o* li isf s «til moe éi* II r •s Hengelen naar eendjes; één van de kraampjes op de fancy-fair van de Uitkijk, Zoals altijd: veel belangstelling voor de rommelmarkt. Vachten gewild artikel f"rZ'/fê Toen mvalidensportvereni- gmg ..De Ooievaars" een het eind van de dag dan ook de kas opmaakte, bleek er zo'n dertien honderd gulden in het laatje te zitten Dit bedrag /.al gebruikt worden om de veestape! van de ponyclub uit te breiden. Thans heeft de jeugd-ponyciub van de Ooievaars vier pony's in eigen dom en drie in bruikleen. Met de opbrengst van de vachtenver koop en diverse giften kan daaraan nog eén pony toege voegd worden. Op de kinderboerderij van de heer Maat aan de Kerkweg in oud-Kethel was het de gehele dag een komen en gaan van mensen. Logischerwijs bestond voor het schapenscheren veel belangstelling. Daarop Werd niet alleen de vet aanvoelende vacht van de schapen verwij derd. maar werden ook de na gels van de schapen onder han den genomen. ..De bedoeling van de dag was ook een stuk boerenbedrijf te laten zien", al dus Ooievaars-voorzitter Kroo- ne --De kinderen van tegen woordig zien dit soort dingen eigenlijk alleen nog maar op de televisie We wilden de jeugd het schapenscheren nu ook eens in het echt laten zien." Op de kinderboerderij waren ook een klompenmaker, spin sters en een wever aan het werk Die laatsten heten zien hoe verse schapenwol verwerkt worcft tot dikke woldraden, waarmee jassen, vesten, tapij ten en wandtapijten gemaakt kunnen worden Daarnaast stonden er kraampjes met wa ren uil het boerenbedrijf zoals fruit, scharreleieren en planten. 3t Veel belangstelling van kinde ren was er voor het geblind doekt lange-vingerhappen en het maken van een ritje op een van de Ooievaars-pony's. Verder was er gelegenheid om een klikje in de stal te nemen waar de schapen op hun kap persbehandeling stonden te achten en waar ook een aantal longe biggen en lammeren stond De minste belangstelling was er (gelukkig) voor een boe renkar met daarop een broeden de pauw Maar daarbij stond een bordje met het verzoek de pauw niet te willen storen Een verzoek, dat door het publiek nauwgezet in acht werd geno men Aan het eind van de dag ble ken de vachten verkoop, pony- ritjes en diverse verkooppunten geheel aan hun doel beantwoord te hebben Voorzitter Kroone was tevreden Een leuk be drag". zei hij over de voorlopige eindstand van dertienhonderd gulden Gelukkig heeft het weer meegezeten Ik dacht dat er twee a drieduizend mensen geweest zijn over de gehele dag" Van 't Hof f plein krijgt doelpalen SCHIEDAM - Op het Van 't Hot'fplein worden binnenkort houten doelpalen geplaatst. De gemeente heeft bewoners- vereniging Schïedam-Oost laten weten, dat ze tegemoet wil komen aan de wensen van de wat oudere jeugd, die rondom het plein woont. De jongeren hebben vorig jaar om doelpa len gevraagd, omdat ze vonden dat bij de inrichting van het plein alleen rekening is gehouden met de kleintjes. de plaatsen van een grote lantaarn Een andere wens van jeugd, een overdekte ruimte, bieek moeilijker te realiseren. Dit probleem is evenwel opge lost door een aanbod van patat- zaak-eigenaar Bos. die een win kel m de Boylestraat wil huren en inrichten voor de jongeren De voorstellen van de bewo nersvereniging met betrekking tot het Edisonplein zijn inmid dels bij de gemeente gedepo neerd. Deze omvatten het in richten van een deel van het plein voor voetballen (met vanghekken) het aanbrengen van speelwerktuigjes voor de kleinere kinderen en het verbe teren van de verlichting. Aan deze laatste wens is inmiddels tegemoet gekomen door het Voorzieningen voor de jeugd van Schiedam-Oost is een van de onderwerpen, die morgen op de agenda staan van de algeme ne jaarlijkse ledenvergadering van bewonersvereniging Schie- dam-Oost De vergadering wordt gehouden in de Wilgen- burg. Laurens Costerstraat (in gang naast de pastorie) en be gint om acht uur Op de agenda staan verder de jaarverslagen van het bestuur, een toelichting op de plannen met de PKO-Iaan de wateroverlast in Oost en de maatregelen, die worden getrof fen om die in de toekomst te vermijden, en ,Van weiland tot speelstraat", een verzameling plaatjes, met plekjes die nu ver dwenen zijn of totaal van aan zien zijn veranderd Het verbeteringsplan voor de P K.O -laan van de gemeente wordt als alles meezit, tijdens de ledenvergadering getoond. Dit plan is ontstaan op initiatief van de vereniging die in okto ber 1976 een enquête hield onder de bewoners van deze drukke laan Op basis van gegevens uit de enquête maakte een werk groepje een plan, dat in augus tus 1977 naar Burgemeester en Wethouders werd gestuurd Sindsdien heeft de vereniging verschillende malen contact ge had met gemeentevertegen woordigers Ondertussen werd het trottoir verbeterd en werden op de hoeken paaltjes geplaatst. Hoe het gemeenteplan er precies uitziet is nog niet bekend, wel is zeker dat de verkeersveiligheid verbeterd wordt door het aan brengen van belijning voor fiet sers en het aanleggen van over steekplaatsen SCHIEDAM - Een onderzoek naar de ervaringen en beleve nissen van de inwoners van Schiedam-Noord gaat deze week van start. De Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam- Noord (SSSN) wil met dit onder zoek een beter inzicht krijgen in de problemen die in de wijk le ven. Aan de hand van de resul taten van het onderzoek wil de stichting een beleid uitstippelen, dat beter aansluit bij wat er in de wijk leeft. Het onderzoek wordt gehou den onder 350 mensen. Deze zul len een waslijst van vragen voorgelegd krijgen over onder meer woning en woonomgeving, voorzieningen in de wijk zoals groen, winkels, gezondheidszorg en uitgaansmogelijkheden. De enquête beslaat 25 pagina's en is strikt anoniem De bedoeling is. dat deze week enquêteurs de wijk ingaan en tot het begin van de schoolvakanties medio jub doorwerken. Een deel van de ondervraagden komt dan in september en oktober aan de beurt. Het verwerken van de ge gevens zal waarschijnlijk tot het eind van hel jaar in beslag ne men De SSSN doet een oproep aan mensen, die tegen een kleine vergoeding (vijf gulden per en quête) het onderzoek willen uit voeren. De stichting zoekt men sen die vanaf nu tot half juli be schikbaar zijn en ook nog na de zomervakantie. Naar verwach ting neemt het afnemen van één enquête circa een uur in beslag. Belangstellenden wordt ver zocht contact op te nemen met de stichting, tel. 706177. ,VV\VS Hans Heuschen heeft zaterdag het winkelend publiek in het centrum met zijn accordeonspel aangenaam beziggehouden. Zijn muzikale prestaties, variërend van Internationale tot Zuider zee Ballade, werden door de Schiedammers met ettelijke dubbeltjes en kwartjes beloond. Hans was zaterdag de tweede straatmuzikant, die gebruik maakte van een proef van de gemeente om het muziekmaken op straat tijdelijk vrij te geven, 's Ochtends meldde hij zich op het politiebureau, gaf zijn naam en adres op en kreeg een exem- plaar van de desbetreffende re geling. En daarna betrok hij een plaatsje op de hoek van de Hoogstraat om een beetje leven in de brouwerij te brengen. Erg vaak zal hij daar overi gens niet meer staan. Hans kocht de accordeon in de eerste plaats voor zijn vakantie in Griekenland. Volgende week vertrekt hij en dan zullen alteen nog maar toeristen en de Grie ken zelf kunnen genieten van zijn spel. Zijn korte optreden op de Koemarkt was eigenlijk ook alleen maar bedoeld, zoals hij desgevraagd verklaart, om an deren te stimuleren ook eens muziek op straat te maken. Daarom: wie volgt? Schade ter waarde van 400 gulden werd vrijdagnacht aan gebracht in kleuterschool de Harlekijn aan de Burg. van Haarenlaan. Onbekenden ver melden diverse voorwerpen en schonken schoolmelk uit over de vloer Ze kwamen binnen door een ruit te vermelen. Er-vvordt mets vermist. Mejuffrouw L.M.D. (20) uit Rotterdam is sinds donderdag haar portemonnee kwijt. Die werd gerold toen ze op de Broersvest op de bus stond te wachten. Er zat vierhonderd gulden in. Diverse ruiten m de omgeving van de Sporthal zijn vrijdag nacht ten proot gevallen aan vermelzuchtigen. Van een vrachtauto ging de voorruit er aan, van een directiekeet wer den twee ruiten vernield en een ruit van een keet van de H.B.M. ging aan diggelen. Twee geparkeerde auto's lie pen zaterdagavond schade op doordat een boom op de Burge meester Knappertlaan omwaai de. De Plantsoenendienst zaag de de boom in kleine stukjes en maakte de rijweg vrij. De eige naren van de auto's zijn F M P. en T. J. J. de S. Tenslotte werd ingebroken aan de Rotterdamsedijk. Uit het huis van G.M.W. werd 350 gul den ontvreemd en een aantal sieraden. jfei «v. vvVAssXO*vs V. viSv *'svVi'iv\S^ •ivkv-vl v*">y« /X*..** J SCHIEDAM - In de Lekstraat is vrijdagnacht een wilde ach tervolging door de politie van de dronken automobilist B.G.v.d. K. (23) beëindigd met een aan rijding tussen de beide auto's. De politie zette de achtervolging op de Burg. Knappertlaan in, omdat de man te hard reed. Hij negeerde een stopteken van de politie en scheurde door een deel van Schiedam-West en de Gor zen, op de hielen gezeten door de politieauto In de Lekstraat maakte een aanrijding tussen de beide auto's een einde aan de achtervolging. De man weigerde de blaas- en bloedproef. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Op het kruispunt Burgemees ter van Haarenlaan - Van Maanenstraat kwam vrijdag middag de bromfietser P.A.L. (17) uit Vlaardingen m botsing met de personenauto van de 50-jarige H B. uit Den Haag. De aanrijding ontstond, doordat de bromfietser de bocht naar links te krap maakte en op de hnker- weghelft terecht kwam. Ver moedelijk met een gebroken lm- keronder'oeen werd hij per am bulance naar het Holyzieken huis vervoerd. Op vrijdagavond kwam de 27-jarige J.J.P. terecht onder twee paarden Hij was deze voor een rijtuig aan het inspannen toen ze op hol sloegen De jonge man is in het Gemeentezieken huis behandeld aan verwondin gen aan zijn gezicht. «vv *<s v O vc yi&ffgjK 5 van een medewerker SCHIEDAM - De Brinta Brothers Band kan een zaal massaal tot swingen bren gen. Dat bewees deze groep afgelopen zaterdag in jonge- rencafé de Goudsbloem. En dat is voornamelijk te dan ken aan hun grote inzet en het plezier waarmee zij hun beat en rock and roll de zaal in smijten. Maar naast inzet en plezier - wat je bij vele jonge bands aantreft - was er ook nog sprake van vakmanschap in de beheersing van de instru menten. En daar mankeert het bij sommige kort be staande formaties nog wel eens aan. In deze formatie bestaat de groep pas twee weken, maar bijna alle leden spelen in de begeleidings band van Joe Bourne. De enige uitzondering is Fred van Willigen, die bij Sum- merbreeze speelt. Ze kennen elkaar dus en dat is te horen ook. Hoewel er van iedere muzikant af zonderlijk lovende dingen zijn te zeggen, is het toch vooral de eenheid die de in strumenten vormen, die be palend is voor de groep. De rock and roll met veel Chuck Berry en Roiling Stones nummers, die de groep speelt, vraagt daar ook om. Het publiek wist dat te waarderen. Vooral in de laatste set werd er niet op een druppel zweet gekeken. Door de groep niet en door het dansende pubiiek niet. De als gelegenheidst'orma- tie bedoelde groep is van pian in deze samenstelling verder te gaan. In het najaar zullen ze nog wel eens terug komen in de Goudsbloem. Hopelijk hebben ze tegen die tijd een betere naam verzon nen dan de Brinta Brothers Band. V-V5S<- VJio. 5 4$ s mSvs.vs Vs x i 3* SCHIEDAM - De fancy- fair van het r.k. internaat voor schipperskinderen Dc Uitkijk aan de Hoogstraat heeft zaterdag ruim drie duizend gulden opgeleverd Dit geld zal worden gebruikt om wat extra activiteiten te organiseren voor die kinde ren die in het weekend met naar hun ouders kunnen Ook zondag w :i>> er een fancy-tair in de Uitkijk maar nu alleen voor ouders en genodigden Hiervan is de opbrengst nog met be kend. Beide dagen bestond voor de fancy-fair behoor lijke belangstelling. Vooral de rommelmarkt werd za terdag belaagd door koop jesjagers. die al voordat de deuren van het internaat opengingen, buiten m de rn -•tonden

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2