Valkuil in wegdek Werkstukken over politie 'Fijn, verkoopsters zijn nu te moe om uit te gaan' Vakantieganger laat hond achter' Stichting Centrale School bijna rond Dronken in 't verkeer D'66 afdeling S 'dam opgericht Maas wordt de baas ■t 0 i iel schade inbraak Vijfjarige rijdt vrouw aan Rotterdamse koopavond gaat naar donderdag I its™ schiedam Schoolsportdag weer uitgesteld Tent gestolen Begroting goedgekeurd Ruitentikkers opgepakt Stadsgenoot onderscheiden aas ZATERDAG 8 JULI 1978/HET VRIJEyOLK/PAGINAL -y* SCHIEDAM Niet alle 2.000 Schiedammers en I Vlaardingers die twee weken geleden een eerste polio- Jprik hebben gekregen bij de GG GGD's in beide jplaatsen, zijn gistermiddag teruggekomen voor de [noodzakelijke tweede prik. Aan het begin van de prik- middag waren er in het Schiedamse GG GD-gebouw [in de Tuinlaan nog maar weinig mensen geweest om [hun veertien dagen geleden gestarte anti-polio-actie |een vervolg te geven. Het Vlaardingse bureau van de |GG GD liet hetzelfde beeld zien. Eén van de eerste Schiedammers die gistermiddag de tweede polioprik kwam halen in het GG&GD-gebouw aan de Tuinlaan. SCHIEDAM - "Ga bij de politie; het is een mooi vak". Deze opwekkingsleus en vele andere zijn tot het eind van de maand te vinden in het bibliotheekfiliaal aan de Parkweg. Daar is een expositie ingericht van werkstukken van Schiedamse lagere-schoolleerlingen rond het thema "de Schiedamse politie en wij". De werkstukken zijn gemaakt door vijfde en zesdeklas- sers die het afgelopen schooljaar een bezoek hebben gebracht aan het politiebureau. mm» Enquête Tafels vol teken- en plakwerk (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „Jammer, hoor. Vrijdag vind ik veel gezelliger", vertelt mevrouw L. Lu ij ten vanachter f twee dozen gebak. Ze woont in Krimpen aan de IJsse] en is tegenstander van een Rotterdamse koopavond op donderdag. Haar vriending Greet Hogerdijk uit Lek- kerkerk ziet de donderdag ook niet zitten. „Dan ga ie t& niet zo gauw en sommige dingen zijn hier in Rotter- dam toch zo fijn goedkoop. Op zaterdag winkelen' Nee, dat is me te .druk." I a i n h 'i 'd M pi R m SCHIEDAM - De Stichting Centrale School voor op leidingen in de gezondheidszorg is bijna rond- Vorige week hebben Burgemeester en Wethouders besloten de statuten van deze nieuwe stichting goed te keuren. Het wachten is nu op toestemming vanuit Vlaardingen voordat de stichting officieel van start kan gaan. Vakantie voor de baas betekent in vele gevallen "een zame" opsluiting voor de hond. Hier het beest dat in de struiken aan de Van Haarenlaan werd achtergelaten. iiltiilfiS lira mm Straks in Mariastraat alleen parkeren met uitdrukkelijke toestemming SCHIEDAM - De Schiedamse en Vlaardingse demo craten hel eze week hun samenwerking beëin digd. Tijdens een druk bezochte vergadering is beslo ten de gecombineerde afdeling op te heffen en daar- lie™ PlaatS tWCe afzonderïiike afdelingen in te - Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 \A. 1 ik V 4- 81 z stro poli wee een bij unii bloe De stui Roti booi Zo k mensen voor weede polioprik Dïrectuer E. H. E. Wolfs van Ide GG GD vermoedde dat Irond de negentig proeent van de Ibij de eerste prikaktie opgeko- |men mensen terug zou komen. .We hebben voor de inenting lexpres deze laatste weken voor Ide zomervakanties gekozen. [Vrijdag gaan de schoolvakanties lin, dus de kinderen die nog niet |ïngeënt zijn kunnen nog net op |tïjd geprikt worden." Desondanks zijn kennelijk |toch al veel mensen een wateri- vakantie ingegaan en hebben zij de tweede polioprik niet af- ewacht. De derde prik hoeft in december of januari '79 |gegeven te worden. Schiedam telt op het moment Itwee gevallen van polio terwij! Ier in Vlaardingen drie gevallen [zijn geconstateerd. Een van de |drie Vlaardingers is echter al Iweer genezen en wel thuis. De [overigen liggen nog in het zie kenhuis met lichte verlam- mingsverschi jnselen. Twee weken geleden meldden I zich in Schiedam circa 600 men- I sen voor de gratis polio-prik die door de GG GD gegeven werd. In Vlaardingen waren dat er 300 meer. rriaar daar is de streng re formatorische gemeente dan ook I veel groter dan in Schiedam. Buiten die massale inentdag om. hebben zich echter nog eens enkele honderden mensen tot de GG GD gericht om tegen de polio beschermd te worden. „In beide steden hebben we ruim duizend mensen geprikt." aldus de heer Wolfs. „In Maassluis hebben we daar naast nog circa I driehonderd entingen verricht." Mensen ouder dan 37 jaar die I voor een polioprik komen wor- 1 den door de GG GD in eerste SCHIEDAM - Voor circa 6000 gulden hebben onbekenden j schade toegebracht bij een in braak bij .Xauwaars Schiedam B.V. aan de lie Hoofdstraat. Zij kwamen het pand binnen door aan de achterzijde een deur te forceren. Na het ongewilde be zoek bleek een envelop met 140 gulden weg te zijn, alsmede postzegels en vreemde valuta totaal ter waarde van 900 gul den. Van de diefstal heeft de 38-jarige J.G.L. aangifte gedaan. SCHIEDAM - In verband met het slechte weer is de school sportdag van de Vereniging Openbaar Onderwijs weer uit gesteld. Ook aanstaande maan dag gaat het feest voor de leer lingen van de vierde en vijfde klassen van het openbaar lager onderwijs niet door. instantie terugverwezen naar de huisarts - zo meldt Wolfs verder - omdat bij hen het besmet tingsgevaar miniem is. Bij de GG GD bestaat de in druk dat het hoogtepunt van de polio-epidemie langzamerhand voorbij is. „Er komen niet zo veel gevallen meer bij op het moment, de zaak is zich kenne lijk aan het stabiliseren." aldus Wolfs Bij polio is het ook min of meer „normaal" dat het hoogte punt van een epidemie in het voorjaar valt en dat tegen het eind van de zomer/begin herfst zich geen nieuwe gevallen meer voordoen. Voor Schiedam en Vlaardingen verwacht Wolfs dan ook dat zich weinig of geen nieuwe gevallen van polio zul len voordoen. SCHIEDAM Onverlaten hebben in de Toon Verheystraat de bebakening weggehaald die gemeentewerkers rond een groot gat in de straat geplaatst hadden. De graafwerkzaamhe den in deze straat in West kon den met in één dag afgerond worden, waarna de gemeente werkers de valkuil in het weg dek met borden afgezet hadden. Daardoor ontstond een le vensgevaarlijke situatie, omdat iedere voorbijganger het gevaar liep in de diepe kuil te rijden of te vallen. De politie trof deze ge vaarlijke situatie midden in de nacht aan en heeft voor een pro- vesonsche kuilafzetting ge zorgd. Zo'n duizend schoolkinderen verdeeld over 36 groepen heb ben dit schooljaar een bezoek gebracht aan het politiebureau. Voorafgaand aan dat bezoek kregen zij een lesbrief met daarin foto's, verhaaltjes en op drachten over het werk van de politie. Op het politiebureau be keken zij twee diaseries; een over de werkzaamheden van de Schiedamse politie en een over vernielingen en baldadigheid m onze stad. Naar aanleiding daarvan ontstonden' tijdens de bezoeken vaak gesprekken tus sen de leerlingen en de politie mensen. Het bezoek bestond voorts uit een rondgang door het bureau waarbij speciale aandacht aan de afdeling technische opspo ring werd gegeven en de garage, meldkamer en het museum. Het is de bedoeling van de politie ook het volgend schooljaar weer door te gaan met de bezoekense- rie. "Wij zoeken naar een goed contact tussen politie en jeugd", aldus brigadier v.d. Houwehn- gen, een der vaste begeleiders van bezoekersgroepen. Overi gens krijgt de politie vaker be zoek van schoolkinderen dan al leen in het kader van de les brief. Het komt regelmatig voor dat schoolkinderen op het bu reau komen praten wanneer ze op schooi bezig zijn met een of ander project. 5S<- 7 'S/ï/-/ Vf/S/S/y //sT"" Sen van de aardigste werk stukken die op de expositie in de bibliotheek te zien is. is van de zesde klas van de Gunning- school. Dat is een uitwerking van 'een enquête die de zesde klas van die school hield onder inwoners van Nieuwland.' De zelfde klas die tijdens haar be zoek aan het politiebureau ge zelschap kreeg van koningin Ju liana. vroeg 280 Nieuwlanders naar hun mening over de Schie damse politie. Ruim de helft vond de politie goed en 23 procent vond die slecht. Op de vraag "moeten er meer vrouwelijke agenten ko men" antwoordde 33 procent met ja. Veertig procent van de ondervraagden vond, dat er m Schiedam niet genoeg agenten zijn en 74 procent kon zich Schiedam niet voorstellen zon der politie. Over het politieop treden merkte 40 procent op, dat de politie vroeger beter optrad en 38 procent zag geen verschil tussen vroeger en nu Dat alles en nog een groot aantal werkstukken, zowel klassikaal, in groepen of indivi dueel gemaakt, zijn te bekijken in het filiaal van de gemeentebi bliotheek aan de Parkweg 218. Openingstijden: maandag en woensdag van 13.30 tot 17 uur; dinsdag en vrijdag van 13.30 tot 17 uur en van 18.30 tot 21 uur en zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur. SCHIEDAM - De vijfjarige Marvm J. Marvin J. van de Nieuwe Haven heeft met een fietsje een vrouw van 51 omver gereden. Het jongetje scheurde met zijn voertuigje op het trot toir heen en weer en bemerkte de voetgangster niet. De vrouw zelf kon ook niet meer tijdig uit wijken toen zij Marvin zag na deren en kwam ten val. Het on geluk gebeurde op de hoek van de Vlaardingerdijk en de Alei- dastraat. De aangereden vrouw uit Maassluis is met onbekende verwondingen in het Noletzie- kenhuis opgenomen. SCHIEDAM - De negentien jarige bewoner van het Jaques Urlusplem - E. M. V. - heeft zijn vakantie niet alleen letterlijk in het water zien vallen, maar ook figuurlijk. Wachtend op het mooie weer had de jongeman zijn tent alvast in de kelder van de woning klaargelegd om te kunnen vertrekken als het va kantiemoment daar was. He laas, onbekenden slaagden erin de tent uit de kelder mee te ne men en niet mee te delen waar hij terug te vinden zou zijn. De politie heeft geen sporen van in braak in de kelder kunnen vin den. Voorstanders van de koop avond op donderdag zijn er nau welijks Het laat gewoon een heleboel mensen koud of ze nou op donderdag of vrijdag tot ne gen uur in winkels terecht kun nen. „Wij gaan nooit. Niet op za terdag en met op de koopavond. Het is dat we met vakantie gaan.... maar meestal ga ik door de week," zegt mevrouw E. Plooy uit Rotterdam. Toch zijn er ook duidelijke voorstanders van stadten op donderdagavond. Mevrouw Th. van Doorn komt voor haar dochter op. „Ik heb zelf ook een zaak, maar ben met open op vrijdag. Voor mijn dochter zou donderdag beter zijn. De jonge verkoopsters zijn vrijdag te moe om nog uit te gaan. En er wordt tegenwoordig veel gevierd op de vrijdag. Ik kom iedere vrijdag even naar het centrum, dat wel. Om mijn dochter af te halen." Zomers zou het goed wezen." constateert de Rotterdamse me vrouw M. Taapken. "Dan zitten een hoop mensen op decamping. Vrijdag is gezellig, dat wel. Ik ga vaak nog ergens wat drin ken." De heer en mevrouw J. Boortman van de Zalmplaat maakt het met veel uit. "Wij gaan eerst wat eten in de stad Bijna eike vrijdag. Nou, dan doen we dat voortaan op don derdag. Het zai gewoon wennen zijn." Drogist Frans Peters van het Beursplein streept voor- en na delen tegen elkaar af. Hij komt er niet uit. "Het zal inderdaad vreemd zijn na zoveel jaar. Zo mers inderdaad een goed idee. Maar tégen de verhuizing van de koopavond zijn ook argu menten aan te voeren." Hij gaat verder: "Nu trek je op vrijdag ook mensen uit de omliggende gemeenten. Uit Schiedam, Den Haag. Ja. ik weet .het niet In andere steden is het publiek wel tevreden over de donderdag. Privé zou donderdag me met best uitkomen. Ik gf veel naar avondvergaderingen Op donderdag kunnen mensen wel vergaderen. Vrijdag is uit den boze. En dat kwam mij tot nu toe goed van pas." SCHIEDAM De ontwerp begroting voor 1978 van de ge meente Schiedam is goedge keurd door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland. Verder hebben GS een tweetal wijzi gingen van deze begroting goed gekeurd. Deze betreffen het uit trekken van 458.360 gulden voor de reconstructie van Dam/Oude Sluis en omgeving, en het verle- nen van een subsidie van 297.172 gulden voor de restauratie van de Havenkerk. SCHIEDAM Vijf jongetjes zijn door de politie opgepakt J toen ze bij Schiekarton aan de -;- Burgemeester Honnerlage Gre- telaan ruiten aan het ingooien*7* waren. De 14-jarige tweeling Van K., de twee broertjes P. N". en C. J. N. en hun vriendje P. U. zijn op het politiebureau ver- hoord en aan de kinderpolitie overgedragen. Het vijftal heeft ontkend iets met het ruiten m- gooien te maken te hebben. 7 t 1 O *1 1 in ee pe Ui ge ge Gc rm va pe bli en bel de: 1 Bu ce pei Pf Alhoewel de Stichting naar verwachting dit najaar gaat draaien, bestaat de gezamenlij ke opleiding voor verpleegkun digen al sirsds maart 1974. Toen SCHIEDAM - Een dronken fietster en een dronken automo bilist hebben allebei op de blaaspijpjes van de politie moe ten blazen om te bewijzen of ze nuchter dan wel dronken wa ren. Beiden bliezen de pijpjes over de maximale streep en moesten vervolgens bloed af- staan. De fietster werd door de poli tie aangetroffen toen zij slinge- send het hele fietspad van de Burgemeester Knappertlaan in J 'beslag nam, de man werd op rzijn benen zwaaiend naast zijn auto aan de Buitenhavenweg „'aangetroffen. Beiden hebben I .een tijdelijke ontheffing van de J fiets- en rijbevoegdheid-gekre- besloten het Gemeente-, Nolet en Holyziekenhuis de opleidin gen te bundelen op een centrale plaats. Tegelijkertijd met deze gezamenlijke opleiding liepen de afzonderlijke opleidingen nog door tot vorig jaar toen de laatste cursisten daarvan wer den afgeleverd. De Centrale School telt thans 350 cursisten en 6 full-time do centen. De cursus duurt drieen halfjaar. De theorielessen wor den gegeven in het zusterhuis van het Noletziekenhuïs. SCHIEDAM - Tot grote ver ontwaardiging van de Dieren bescherming heeft een onbeken de Schiedamse hondebezitter zijn" hond, alvorens zelf met va kantie te gaan, in de struiken aan de Burgemeester van Haar- enlaan verstopt. Het beest heeft de bewoners van de Van Haar- enlaan een nacht lang uit hun slaap gehouden door erbarme lijk te blatfen. Toen de politie uiteindelijk gewaarschuwd werd door een van de slapelo- zen, troffen de agenten de hon- y gerige hond aan een touw in de 1 struiken aan. Het beest is mee genomen naar het politiebureau en vandaar naar het asiel ge bracht. Indien de dader van de dierenmishandeling wordt op gespoord, dan staat hem een fik se boete te wachten. Maiiastraat woonerf SCHIEDAM - In verband met diens veertigjarig jubileum bij Bingham B.V. is aan de heer A. j Ouwerling van de Mgr. No- lenslaan de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Tijdens een huldigingsbijeenkomst werd dit ereteken hem deze week uitge reikt door P- J- Drenth, kabi netschefvan de burgemeester. SCHIEDAM De Mariastraat is door burgemeester en wet houders aangewezen als woon erf. Wanneer het gemeentelijk vcrkeersbesluit is gewijzigd, worden de desbetreffende aan duidingsborden aangebracht. Dat betekent dat in die straat dan bijzondere verkeersregels zullen gelden. In een woonerf heeft al het verkeer dat van rechts komt. voorrang De regel „snelverkeer gaat voor langzaam verkeer" gaat er niet op. Voetgangers mo gen er overal lopen, hetgeen voor kinderen het voordeel heeft dat ze mei per se op de stoep hoeven te spelen. In een woonerf moeten automobilisten, fietsers en bromfietsers stap voets rijden, maar deze ver keersdeelnemers mogen elkaar en de voetgangers niet onnodig hinderen. Ten slottte mag in een woonerf alleen geparkeerd wor den waar dat uitdrukkelijk is toegestaan. Deze plaatsen wor den aangegeven door middel van tegels, waarop de letter „P" staat. Op een aantal plaatsen m Schiedam, zoals het Newton- plein en omgeving, Bart Verhal- lenpiein en Nicolaas Beetsstraat en omgeving, staan al de bordjes „woonerf". Ook een aantal an dere plaatsen zijn inmiddels door het college aangewezen als woonerf. 1 De Mariastraat was de eerste straat in onze stad waar het pro fiel van de weg en de inrichting van.de straat zijn aangepast aan de toen geldende opvattingen voor een zogenaamde „leef- straat" Dat gebeurde toen er her-bestratingswerkzaamheden moesten worden uitgevoerd. Daarbij werd geprobeerd de snelheid van het snelverkeer te rug te brengen door auto's zig zaggend door de straat te laten rijden. Er kwamen bloembak ken m de straat en fietsbeugels Verder werden er parkeervak ken aangelegd die haaks op de rijrichting staan. Allemaal maatregelen die later tijdens bestratingswerkzaamheden ook elders in de stad zijn genomen. s«s\w"» ymtoiinnvf sWiVVW 48 Redenen voor de splitsing zijn ondermeer de uiteenlopende problematiek waar beide ge meenten mee worstelen en de noodzaak om zich te concentre ren op de begeleiding van de eigen fractie, aldus een verkla- VLAARDINGEN - Onder wijswethouder Ton Kloots heeft gisteren een van zijn laatste of ficiële daden verricht door L. J. P. Maas tot rector van de open bare scholengemeenschap Pro fessor Casimir te benoemen. Maas is tijdenlang conrector van de school geweest. Hij kwam als beste kandidaat uit een open sollicitatieprocedure te voorschijn. Enige tijd deden hardnekkige geruchten de ronde dat nu nog wethouder Rien Bo venberg voor deze post in aan merking zou kunnen komen. Hiermee is een einde gekomen aan een maandenlang rectorloos tijdperk aan de scholengemeen schap. ring van D'66. Tot de splitsing werd dinsdag in zaal "Irene" met algemene stemmen beslo- ten. De nieuwe afdeling Schiedam £t van D'66 heeft gelijk een be- stuur gekozen. Voorzitter werd ,t* Adri Reijnhout. secretaris Tru- -■* dy van de Akker en penning- meester Wim Buth. Verder be- staat het bestuur uit Henk Bon- zet en Maarten Peterhans. Bon- - zet zal zich bezighouden met de regiocontacten, waaronder de contacten met buurgemeente Vlaardingen, en Peterhans on- w derhoudt de perscontacten. A Anne Marijke Steen en Robs Hijmans zijn beiden uit het be- ---- stuur getreden omdat ze in de gemeenteraad zijn gekozen. - -Ji Lsi M 1 -si Di Zwa eenl muri grac van juli

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2