GEMEENTE EN RUK HALEN STREEP DOOR REKENING Swingende dixieland op Museum plein jeugdl$ Geen 5 maar 4 wethouders SM® msam. jdj Fiat neemt duik SEXFILMS HUREN Wethouder Posthoorn speelt vals met kwartetten 0m> 2h r Wieldoppen gestolen PvdA gaat aan 't werk (Filmverhuurkantoor „Jlalt" b.v, IIP# schiedam ■"WS_ I VRIJDAG 21 JULI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 w* Im4^ ék" S&L s A,.:„ iiw§F De werklozen die zes weken lang alvast puingeruimd hebben, teleurgesteld bijeen in het pand van De Trechter. SCHIEDAM Met een enorme klap is het projekt Mensen-zonder-werk gisteren tot stilstand gekomen. Het aantal werkelozen en sociaal-cultureel werkers dat bezig was een ontmoetingsruimte voor mensen zonder werk op poten te zetten, heeft te horen gekre gen dat elke geldkraan voor hen dicht zit. Van de ene dag op de andere is het projekt in gebouw De Tempel aan de Overschiesestraat dan ook gestopt. Nodig Het van binnen en van buiten uitgeleefde pand van De Tempel Zoete broodjes Besluit WÊm 'MÈÊÈË Donderdag 27 juli, 14 uur in Dienstencentrum 4- lens: het Haags Sprookjestoneel (Van een medewerker) SCHIEDAM - Er be staan maar weinig ge bouwen op deze wereld waarvan de buitenkant een nog betere akoestiek beeft dan de binnenkant. Het binnenplein van het Stedelijk Museum was gisteravond dan ook een uitstekende lokatie voor het concert van het Dixie land Orkest The Harbour Jazzband. Katee ster Publiek BAU b.v. ScMedamseweg 19 Vlaardingen ontmoetings ruimte werklozen i II 5- '-'.mm'M, ■Cs*^ SST KW Drie langdurig werklozen zijn samen met enkele beroeps krachten al zes a zeven weken bezig met het puinruimen m De Tempel. "Het was er een echte zwijnestal. Er moest heel wat gebeuren voordat je in die ruim'' '•sussen en dergelijke z" Kunnen geven aan werklo zen. Het was de bedoeling om er een echte leuke ontmoetings ruimte voor werklozen en bij voorbeeld WAO-ers van te ma ken," aldus de heer De Jager, werkloze puinruimer. Meer dan dertig kubieke me ter vyil is de laatste weken uit De Tempel gehaald, en dat alle maal onder het goedkeurend oog van de gemeente. Nu er echter over het beschikbaar stellen van geld gepraat moet worden, ge ven de gemeentevertegenwoor digers Posthoorn en Collé "met- thuis", aldus de projektmede- werkers De mensen die het projekt wilden starten hebben een be groting opgesteld, volgens welke er rond de dertigduizend gulden op tafel zou moeten komen. Daarvan zou dan het uitgeleefde Tempelpand ingericht moeten worden, nieuwe elektrische be drading moeten worden getrok ken en zou het apparaat draaiende gehouden moeten worden (telefoon- en papierkos- ten dus). Nadat de gemeente en het rijk diverse malen gezegd hebben dat het wel goed zou komen met de subsidie voor het werklozen- projekt, is deze week gebleken dat dat loze beloftes zijn ge weest In een gesprek van de mensen van het projekt met de gemeentelijke en rijksoverheid is woensdag gebleken dat geen van beide overheden geld heeft om het werklozenprojekt te fi nancieren. Daarop heeft Leo Herwig, die als hoofd van de Schiedamse Federatie voor Sociaal-cultureel werk verantwoordelijk is voor het werklozenprojekt gezegd acuut te zullen ophouden met het reeds gestarte projekt De daad heeft hij gisterochtend bij het woord gevoegd en zo werd het bijltje in De Tempel er bij neergegooid. Bij alle mogelijke gelegenhe den heeft de gemeente altijd la ten' doorschemeren veel te zien in een werklozenprojekt "Zo'n projekt is ook wel nodig," aldus De Jager, "want nu kunnen werklozen bij de SG of bij een ander instituut weliswaar cur sussen doen, maar dan zijn ze echt werkloos tussen de andere gewone mensen. En je wordt er toch nog we! op aangekeken als je werkloos bent Dus willen we graag een ontmoetingsruimte voor onszelf om cursussen te volgen en om over onze proble- men te praten. Bovendien ko men er steeds meer werklozen bij, dus zo'n ruimte is beslist niet overbodig." Toen gisteren eenmaal bleek dat er een punt was gezet achter het werklozenprojekt is wet houder Collé m gezwinde pas naar De Tempel getogen om te zien wat er nog te redden viel. Dat bleek niet veel, want Leo Herwig verklaarde alleen door te willen gaan als hij zwart op wit de garantie kreeg dat er geld zou komen. Die garantie kon niet gegeven worden. Aanstaande dinsdag zal m de B en W-vergadering gesproken worden hoe er nu verder gegaan moet worden met het werklo zenprojekt in De Tempel. Hoogstwaarschijnlijk wordt dan een besluit genomen om alsnog ergens een onvermoede bron (met geld) aan te boren. Tot dan toe blijft het projekt echter in een onderkoelde ijs kast staan. SCHIEDAM - Van een geparkeerd staande Peugeot zijn woensdagavond vier wieldoppen gestolen. De wa gen is eigendom van de 57-jarige postbode R. D. uit Eindhoven. De wagen stond op het Emmaplein. De 50-jarige mevrouw J. L. v. L. heeft aangifte gedaan van de diefstal van haar handtasje. Zij had dit laten liggen in haar wa gen, die ze had geparkeerd op de Stadhouderslaan tér hoogte van het Julianapark. In het tasje za ten 550 gulden, handschoenen, een gouden balpen en pen en enkele persoonlijke bezittingen. De dief hoefde niet veel moeite te doen, omdat de wagen niet was afgesloten. Totale waarde van het gestolene bedraagt 900 gulden. De komende week wordt het uitgaansleven evenals de afge lopen dagen beheerst door Jeugdland. Weinig te beleven dus voor de volwassenen - ten zij als toeschouwers - maar des te meer voor de jeugd. Maandag begint de tweede Jeugdland- week met sport, spel en creativi teit 0 MAANDAG 24 JULI Sport en spel instuif Orelio- singel 10 uur; creativiteit Bach- plein 14 uur; sport en spel in stuif Schuttersveld 14 uur; bloemschikken speelplein Lan ge Singelstraat 10 uur; creativi teit Rozenburgerplein 10 uur; bloemschikken Wiihelmina- plein 14 uur. 0 DINSDAG 25 JULI Kluchten en tekenfilms voor kinderen van 5 tot 13 jaar in wijkcentrum Nieuwland, aan vang 10 uur; 's middags om 14 uur filmvoorstelling in De Ark in Groenoord. Toegang 50 cent Creativiteit Wibautplein 14 uur; Sport en spel instuif Marconi straat 10 uur: Creativiteit Frans Halsplein 10 uur; sport en spel insuitf Maasboulevard 14 uur. 0 WOENSDAG 26 JULI Creativiteit school Ouverture Groenoord 10 uur: discotheek "Quasi Modo" van 14 tot 16 uur op het Bachplein, toegang gra tis; sport en spel instuif Schut tersveld 10 uur; Henk Driessen's Jeugdshow op het Edisonplein voor kinderen van 4 tot 12 jaar met buikspreekact, ballonnen- show, poppentheater, goochel- show en quiz, aanvang 10 uur, toegang gratis; creativiteit Edi sonplein 14 uur; sport en spel in stuif Vlaardingerdijk tegenover J. Israelsstraat 14 uur. 0 DONDERDAG 27 juli Sport en spel instuif Orelio- singel 10 uur; Haags Sprookjes- toneel met "Pinokkio" voor kin deren van 5 tot 13 jaar in dien stencentrum de 4 Molens, Nieu we Damlaan 766, aanvang 14 uur. toegang vijftig cent; creati viteit speelplein Lange Singel straat 14 uur; sport en spel in stuif Vlaardingerdijk 14 uur; creativiteit Rozenburgerplein 10 uur. 0 VRIJDAG 28 JULI Wandelpuzzeltocht van 8 km lengte. Inschrijven om 13.30 uur in bet Stadskantoor, start 14 uur. Leeftijd 6 tot 14 jaar. On derweg een gratis versnapering en frisdrank. .Deelname kost vijftig cent. Deelnemers krijgen na afloop een vaantje. Creativi teit school Bachplein 14 uur; creativiteit speelplein Fabri- straat 10 uur; sport en spel in stuif Maasboulevard 10 uur. 0POLDERVAART Zaterdag 22 juli-organiseert de hengelsportvereniging „Schie dam en omstreken" op verzoek van bureau Jeugdland een vis- concours in de Poldervaart van 14 tot 16 uur. Kinderen tot en met 14 jaar kunnen deelnemen, inschrijfgeld 50 cent. Per 5 deel nemers is een prijs beschikbaar, er mag op bescheiden schaal voor de aanvang van de wed strijd gevoerd worden met ze melen of paneermeel. Inschrijven tot vrijdag 21 juli 16 uur bij Fa. Mak, Broersvest; Roseila, van Swinden straat;- Blom, Vlaardingerdijk; Binnen veld, Groenclaan en bij het theehuis in het Beatrixpark. De 'nummers kunnen op zaterdag tussen 13 en 13.30 uur afgehaald worden bij het theehuis in het Beatrixpark, waar om 17 uur de prijsuitreiking plaatsvindt. 0 STEDELIJK MUSEUM Tot 28 augustus de thema-ten- toonstelling Lucht. Drieënvijftig kunstenaars zijn vertegenwoor digd op deze grote expositie, die in alle zalen van het museum te bezichtigen is. Affiches, schilde rijen,, foto's, objecten etc. Voor kinderen zijn er luchtkussens om mee te spelen. Openingstij den maandag tot en met zater dag 10 tot 17 uur; zon- en feest dagen 12.30 tot 17 uur. 0 PASSAGE Dagelijks om 18.45 en 21.15 uur Roger Moore, Barbara Bach en Curt Jürgens in „The spy who loved me". Bond's nieuwste film. Kleur. 12 jaar, tweede week. In verband met de lengte van de hoofdfilm dient men tij dig aanwezig te zijn. 0 PASSAGE BIO Dagelijks om 14 en 18.45 uur Walt Disney's „Mary Poppins". Een wervelwind met muziek dans en humor van Dick van Dijk, Julie Andrews en David Tomiinson.KIeur, a.l. Dagelijks om 21.15 uur „Op de rand van de ondergang" met Burt Lancaster. Joseph Cotten en Roscoe Lee Browne. Kleur. 16 jaar. 0 KINDERMATINEES Dagelijks om 14 uur, behalve op zaterdagmiddag „Gullivers Reizen". Richard als Gulliver in een tekenfilm. 7710- vs De zeven geroutineerde musi ci opereren in Nederland min of meer in de schaduw van de po- pulalrdere Dutch Swing College Band. hetgeen niet geheel te recht is. Een uitgebreide Japan se toemet getuigt er van dat ook The Harbour Jazzband garant staat voor een vakkundige con structie van de aloude dixie- landstijL die te beschouwen is als de eerste blanke jazzvorm en als zodanig in 1892 door de le gendarische Jack (Papa) Laine in New Orleans werd geïntro duceerd. Van de vier blazers was Frits Katee de onbetwiste ster van de avond. Swingend op de S-klari- net en opvallend "cool" op te norsax, bleek hij ook nog in het zeldzame bezit van een bassaxo foon. Uit dit gigantische appa raat (nog een kwart lager dan de toch al niet kinderachtige bari tonsax) waarachter Frits geheel schuil ging, haalde hij enkele solo's die toch prachtig van toon en nog zeer bewegelijk waren. Iemand die het gisteravond ook M, wel maakte was de gevatte trompetist Ernst Madman, die ook enkele charmante vokalen voor z ijn rekening nam. „Just because my hair is curly, they call me shy", zong de kalende conferencier met nog altijd een Haags accent. Meer bescheiden waren de prestaties van Leo van de Kruk (S-klarinet en altsaxofoon) en trombonist Flip Robers. die wel iswaar het eerst van allen rood aanliep, maar dat was te wijten aan het feit. dat hij kennelijk zijn twee weken Costa Brava er al op had zitten. Van de rhythm- sectïe ging helaas Arie Lichthart (gitaar en banjo) in het volumi neuze geweld van schallend ko per ten onder. Dat hij over een rijk akkoordenarsenaal be schikt viel helaas alleen te zien, maar niet te horen. Wim van der Toorn drumde vakkundig en strak, terwijl de meest onopval lende maar tegelijkertijd ook grootste prestatie geleverd werd door Bas Schop op de contrabas. Deze moest het concert namelijk klaren met één hand volledig in verband verpakt. De publieke belangstelling op het Museumplein was op deze koopavond redelijk; komende en gaande mensen lossen elkaar af en het enthousiasme dat deze aanstekelijke swingmuziek wist op te wekken, maakte iets der gelijks vatbaar voor meer fre quente herhalingen. Oh ja, gis teravond vond het gebeuren piaats in het kader van Jeugd land. maar er moeten voor de Schiedamse Gemeenschap toch meer smoesjes te bedenken zijn. WAüers gaan naar Binne ihof SCHIEDAM - Het onlangs gevormde WAO-comité in onze stad heeft met soortgelijke co mités in Rotterdam, Spijkenisse en Dordrecht besloten tijdens de behandeling van de bezuini gingsplannen van het kabinet Van Agt te gaan demonstreren in Den Haag. In verband daar mee is een demonstratie-comité gevormd, dat de voorbereidin gen voor de tocht naar het Bin nenhof gaat treffen. Het comité roept aUe WAO'ers op om aan de demonstratie deel te nemen en zich er alvast voor op te ge ven. Het Schiedamse WAO-comité is twee weken geleden opgericht tijdens een bijeenkomst in de 4 Molens. Aanleiding waren de bezuinigingsplannen van het kabinet Van Agt, zoals die vast gelegd zijn in Bestek '81. Daar naast zijn de WAO'ers nog on langs opgeschrikt door uitlatin gen van minister Albeda, die heeft gezegd de grenzen van ar beidsongeschiktheid te willen verleggen. Volgens het WAO- comité komt dit erop neer. dat de huidige lichamelijke conditie van WAO'ers naar de mening van de minister niet meer vol doet om voor een uitkering in aanmerking te komen. „Het tekent het kabinet Van Agt ten voeten uit", aldus het Schiedamse WAO-comite in een onlangs uitgegeven verklaring. „Het dient dan ook met grote in zet bestreden te worden." Een aantal WAO-comités heeft in middels ai gezamenlijk gepro testeerd bij regering en p481e- iment tegen de voorgenomen plannen tot aantasting van de WAO. „Waar het nu om gaat is om dat protest meer kracht bij te zetten", zegt het comité. Het roept daarom alle WAO'ers, WAO-comités en belangenorga- msaties van invaliden op de voorbereidingen voor de de monstratie ter hand te nemen. Hiertoe dient men zich in ver binding te stellen met de Heer J. Droog, Morsestraat 32c. SCHIEDAM Binnen het tijdsbestek van enkele weken zal de Partij van de Arbeid ge sprekken voeren met de andere vijf politieke partijen die na september in de gemeenteraad vertegenwoordigd zullen zijn. Volgende week wordt gestart met gesprekspartner D'66. Daar na volgen achtereenvolgens CPN, PPR, CDA en VVD. Uit de volgorde van gespreks partners kan volgens PvdA-on- SCHIEDAM - De wagen van de 42-jarige T. v. J. uit Rotter dam heeft gistermiddag een bad •genomen in de Korte Haven en is na uit het water te zijn geta keld door de brandweer afgele verd bij een sloper, omdat de wagen total-loss was. De Rot terdammer had zijn Flat 128 ge parkeerd aan de huizenkant van de Korte Haven. Getuigen zagen de wagen, terwijl de chauffeur even weg was, plotseling gaan rijden en een duik nemen in het ruime sop. De brandweer ver leende met twee duikers assis tentie en takelde de wagen uit het water. Toen bleek dat hij niet op de handrem had gestaan en evenmin in zijn versnelling. Varhuur van sexfllms. Keus uit meer dan 2500 titels, opgenomen in filmverhuur- rataloaus Alles kleur super 8 mm. Huurprijs 5,50 per film - 6 voor 27,50. Huurtermijn 1 week Geen borg wel uitgebreide legitimatie Inlichtingen vla centraal tel.nr. 010 - 267126 nok bescheiden doen leuk- assortiment gewone laoh- en speelfilms en verhuur van nroiectors (met zonder geluid) Borg vereist. Tevens verkoop van nieuwe en gebruikt? flims. laag in prijs ƒ12.50. 17.50. J 19.90, ƒ25.-. ƒ29,90, ƒ34,90 t 39,90 etc. coeciaie aanbieding 29,90 per stuk, 4 voor 100.- Alle films 1 week ruilrecht Ook kopen wij alie soorten films In of rullen In met bijbetaling. Attentie - ook FILMVERTOON en wel In eenmanscabines Openingstijden elke dag van 10.00 uur tot 16.00 uur, maar vrijdagavond koopavond tot 21.00 uur. Tel. 356831. derhandelaar Nikolaj Diele- mans niets worden afgeleid over de voorkeur die de socialisten zouden hebben voor toekomsti ge partners in het college van burgemeester en wethouders. Na het gemeenschappelijk ge sprek dat de politieke partijen vorige week hebben gehad over de vorming van een college, hebben volgens PvdA met name de kleinere partijen enige uit spraken gedaan, die thans om opheldering vragen. „Vandaar dat we met hen het eerst gaan praten," aldus Dielemans. De fractie van de PvdA heeft zich ook in het geheel nog niet uitgesproken over de meest ge wenste samenstelling van het nieuwe college van B en W. Het enige wat voor de PvdA al zo goed als vast staat is dat het moet bestaan uit vier wethou ders Vijf wethouders is volgens de socialisten niet noodzakelijk. Alle taken kunnen volgens de PvdA evengoed door vier wet houders verricht worden. Het vorige college startte vier jaar geleden met vijf wethou ders, maar dat aantal werd tot vier teruggebracht nadat de PPR-wethouder tot vertrekken werd gedwongen door de overi ge vier. De taken van die vijfde wethouder j(wijkaange)egenhe- den, jeugdzaken, voorlichting, welzijn) werden verdeeld over de achterblijvende vier. Die constructie kan volgens de PvdA best gehandhaafd blijven. SCHIEDAM - Wethouder Posthoorn recreatie werd gis termiddag door burgemeester Lems betrapt op valsspelen tij dens de presentatie van het door de VVV uitgegeven Schiedam kwartetspel. Aan het eind van het eerste spelletje, met dit gloednieuwe spel kwam VVV- voorzitter Sonneveld als win naar uit de bus, op de voet ge volgd door Posthoorn en VVV- directeur Pillard, Lems zag geen kans een kwartet te verzamelen. Namens de VW bood voorzit ter Sonneveld de burgemeester de eerste set van het Schiedam kwartet aan „Het is maar een heel klem dingetje", zei hij „Aan grote dingen komen we niet toe, dus laten we het kleine maar eren We proberen met be scheiden middelen aan de weg to timmeren We willen graag meer gaan doen dan alleen het uitgeven van een kwartetspel." Na deze worden schudde Lems de kaarten 'en speelden de aan wezigen een spelletje De burge meester noemde het kwartetspel een Jeuk weggevertje „Vooral voor de dames", /ei hij „Die kun je moeilijk een stropdas ge ven." (het relatiegeschenk van de gemeente Schiedam, red.) Het Schiedam kwartet is ge drukt in een oplage van 2500 exemplaren. Het kost 5,95 en is verkrijgbaar aan de balie van het VVV-kantoor In de loop van de volgende week wordt ge probeerd de Schiedamse boek handelaren ervoor te interesse ren om het ook te gaan verko per.. Het spel bestaat uit acht kwartetten, te weten recreatie, parken, bruggen, oude ambach ten, wmkelen, kerken, molens, en historische gebouwen. Ge bruik is gemaakt van niet al te.- recente zwart-wit archieffoto's., terwijl op de achterkant het wa-y pen van Schiedam staat. De, kaarten zijn slapper dan de gé'; bruikelijk kwartetkaarten Hel spel zit in een slap plastic doo5< 3e 'l

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2