Kamppost Zomerkamp nog niet volgeboekt g COIOP cfafijent Uzêff ethouder, waar blijft dat beloofde fietsbruggetje?' 'Hoe staat het met educatief netwerk?' Oranje Roots Music International maakt reggae-toemee 0 Sportinstuif strijkt neer op Havendienst boert goed L K Pakhuizen worden gerestaureerd Nieuwe kunst in museum van Maassluis i schiedam JÊMÉHHni Wandelconcert fes SÉp£ Graffiti 01 Sn Bij DONDERDAGS AUGUSTUS 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - Het was I gistermiddag weer een drukke bedoening aan de Vlaardingerdijk, toen de sport- en spelinstuif daar I neerstreek. Ruim zeven- I tig kinderen vermaakten zich er met hockey, voet- I bal, volleybal en andere balspelen en spelletjes. Ook de kleintjes werden niet vergeten. De Jeugd land-vrijwilligers en -sters deden met hen al lerlei kinderspelletjes. Een ploeg trouwens, die nog steeds onvermoeibaar is en elke dag weer met groot enthousiasme de Jeugdland-karavaan op gang brengt. Slotfeest i&y \V"*v. v- j Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Vr Sport- en spelinstuif aan de Vlaardingerdijk Bij COOP hébben de klanten j het samen te vertellen. En ver- der is er niemand aan wie j COOP rekening en verantwoor ding hoeft af te leggen. r l me gei dei gei bel gel Als actievoerdster doe ik namens de fietsende bewoners van Kethel- Tuindorp een beroep op u, nu eens de plannen uit te voeren die zijn gemaakt wat betreft de bereik baarheid van Kethel- Tuindorp voor (brom)- fietsen. Er is ons een bruggetje beloofd hoek Harg- Molensingel. bil Het bruggetje bij bad Croenoord is in de ogen van de Tuindorpers overbodig SCHIEDAM - PPR-raadslid Herman Noordegraaf vraagt in schriftelijke vragen aan het college welke activiteiten tot nu toe zijn ondernomen om de tot standkoming van een "educatief netwerk" verder voor te bereiden. Roy Lemmer wil het Nederlandse publiek reggae- minded maken Na gisteren in onze fo to-serie „Graffiti" met één van de bekendste muurschilderingen in het centrum gestart te zijn, maken wij vandaag een reuze-sprong naar het andere eind van Schiedam. Tussen Groenoord-midden, Ke- thel en het noordelijker gelegen Groenoord en Woudhoek is na een lan ge voorbereidingstijd een winkelcentrum ver rezen, dat in de volks mond winkelcentrum Groenoord is gaan heten. Inmiddels heeft de straat, die de automobi listen naar het parkeer terrein van het winkel centrum voert, de naam Hof van Spaland gekre gen. Ook geen onaardige naam voor een winkel centrum. Nog niet alle winkels zijn klaar en op één noodmuur troffen wij bijgaand voorbeeld van „Graffiti" aan. Wanneer de winkel ingericht wordt, zal die muur moeten wijken, maar momenteel staan er twee fraaie kleurrijke bloe men op. Of het door een onbekende erbij gekalk te commentaar op de bloemen slaat, weten wij niet. si! op weg Inaar het slotfeest Het was gisteren ook eiders een geslaagde Jeugdland-dag Op het Museumplein draaide Martin Green plaatjes m zijn discotheek en tot grote verba zing van hem en de Jeugdland organisatoren stroomde het plein vol met enthousiaste pop liefhebbers. En wat nog zelden vertoond is tijdens dit soort eve nementen: de jongelui begonnen spontaan te dansen. Slechts met tegenzin werd na tweeenhalf i c-'ingen een eind gemaakt aan de pret. Ook in de Gorzen draaide Jeugdland op volle toeren. Daar trok de poppenkastvoorstelling van Dirk Kersbergen uit Am sterdam met zijn onvervalste Jan Klaassen show het record aantal bezoekertjes van 130 Ge spannen volgden die kinderen de avonturen van Jan Klaassen. Katrijn en hun veie vrienden. Morgen wordt Jeugdland be sloten met een groots slotfeest in het Prinses Beatnxpark. Om elf uur begint op het terrein naast het parkeerterrein aan de Park weg het feest, waarbij kinderen kunnen kanovaren, springen op de luchtmatras, ponyrijden en IhSöSK* TOssS *,,w, - t .,®s XiS-X** Vereniging Het Singelkwartier inEpe Dinsdagavond is de avond wandeling niet door gegaan. We hebben een speelfilm van Ha rold Lloyd gedraaid en daarvoor wat tekenfilms. De kleintjes zijn bijtijds naar bed gegaan. Die films vielen uitstekend m de smaak. We hebben een heerlijke rustige avond gehad. Voor het eerst hebben we met de hele lei ding bij elkaar kunnen zitten Dat komt weinig voor. Bij alle kinderen is gelukkig alles nog heel. We hebben een model kamp. Alleen is er wel eens iemand die hoofdpijn heeft, maar dat is meer de drukte en de warmte geweest. We hebben woensdag goed weer gehad. Het was alleen een beetje winderig, maar het is de hele dag droog gebleven, 's Och tends hebben we met de kleint jes een korte boswandeling ge maakt en de groten zijn een flmke wandeling wezen maken. Zo hier door de bossen en over t> landerijen. Met de groten heDben we van tien uur tot kwart voor éen gelopen. We wa ren een beetje afgedwaald. We dachten dat wij om een landerij heen konden lopen, maar we lie pen een doodlopende weg op, zo dat we dat stuk terug moesten lopen. Daardoor is het een half uurtje langer geworden. Er wa ren er natuurlijk wel bij, die het zat waren, maar de meesten vonden het echt wel leuk. 's Middags hebben we ons rustig gehouden, 's Avonds had den we sla, aardappelen en een et. Degenen, die geen sla had den, kregen peen en erwtjes. En na het eten was er een appel. Woensdagavond hebben we bingo gespeeld en hebben de kleintjes een avondwandeling gemaakt. Daarna tot een uur of half tier bingo voor de groten. Om half tien zijn de kleintjes naar bed gegaan en daarna heb ben we met de groten een late avondwandeling gemaakt. SCHIEDAM - Met het zomer kamp. dat clubhuis De Kreek' van 12 tot 19 augtstus organi seert in Meyel (Limburg), kun nen nog en«ele Kinderen in de leeftijd van 8 tot 12 jaar mee Kosten bedragen 75 guiden per kind per week. Het vertrek staat gepland om twee uur volgende week zaterdag, terwijl men op de 19e om 16 uur hoopt terug te zijn. Ouders die hun kinderen nog een weekje vakantie willen ge ven. kunnen contact opnemen met clubhuis De Kreek, tel 277767. SCHIEDAM Aan zee- en binnenhavengelden, sleep- en vaarloon, terugontvangst kos tenbewaking tankschepen en doorberekende kosten opening sluis/brug na sluitingstijd heeft de Havendienst in het tweede kwartaal van dit jaar 172.515.06 gulden geïncasseerd. Dat is ruim een haive ton meer dan in het tweede kwartaal van 1977. Ver geleken met het eerste kwartaal van dit jaar werd zo'n tiendui zend gulden minder ontvangen. i VLAARDINGEN - In de Gro te Kerk wordt zaterdag weer een wandelconcert gegeven. Ditmaal staat het concert m het teken van de wat barokke ka mermuziek. Het te vertolken programma omvat onder meer werken van Circa, Sweehnck en O. Kellner. De organist Aad Zoutendijk krijgt steun van Ernst Stolz (virginaal) en Ruud van Houwe- lingen (traverso en blokfluit). Het concert is zoals gebruikelijk gratis toegankelijk. Het begint om drie uur en is om ongeveer vijf uur afgelopen. HO H« Op'! I een tocht met de Jan Plezier Om half drie begint het ceisior 20 terrein. Toegang één Zijn show belooft dus veel voor show niet in het water, want maken. Daarbij zullen zowel de sprankelende jeugdprogramma gulden. Peter Grooney wordt morgen en een betere afsluiting Grooney treedt op een overdekt EHBO als de reddingsbrigade 'Hocus, pocus. lachen maar" beschouwd als één van de beste kan Jeugdland zich dit jaar niet podium op en de kinderen zitten aanwezig zijn van Peter Grooney op het Ex- jeugdartiesten in Nederland. wensen. Als het regent valt de op de overdekte tribune. I Bi op-C i Begin juli had ik weer telefo nisch contact met raadslid de heer Lansbergen. De heer Lans bergen heeft aldoor voor mij en u bemiddeld. Hij zei mij, dat u hem verzekerd had, dat er in ju li aan het bruggetje begonnen zou worden. In 1977 heeft u hem al eens gezegd, dat het voor de zomer 1977 in orde zou komen. Daarna werd het voor de winter 1977. vervolgens mei 1978 en daarna weer juli 1978. En nog zie ik geen bedrijvigheid hoek Harg-Molensingel. In een plaatselijk advertentie blad van 25 mei 1977 heeft eens een stukje gestaan dat luidde als volgt: Fijn dat ik fiets, zegt Zij develd. Dat stukje ging over een sticker met het opschrift "Fijn dat ik fiets". Het blad schreef: Wethouder Zijdeveld staat er helemaal achter. En het ver volgde: Zijdeveld stuurt de stic- ker met begeleidend schrijven aan allerlei instanties rond. De wethouder meldt plechtstatig dat fietsen eigenlijk weinig voorzieningen behoeven om tot een goede verkeersafwikkeling te komen. Maar de voorzieningen die wij behoeven voor de bereikbaar heid van Kethel-Tuindorp per (brom)fïets, worden nog steeds niet getroffen. Het blad schreef: wethouder Zijdeveld conclu deert, dat meer fietsen voor de gemeente een gunstige ontwik keling zou zijn. Wij hier in Ke- thel-Tuindorf) concludeerden hieruit, dat wethouder Zijde veld helemaal achter de fiets stond, maar we hebben er nog niet veel van gemerkt. Alsnog vraag ik namens de fietsende bewoners van Kethel- Tuindorp om nu eens spijkers met koppen te slaan, zodat u er nu in ernst werk van maakt, en de brug die beloofd is, er ook werkelijk eens komt. Aan mooie woorden en belof tes alleen hebben wij niets. In oktober is het twee jaar geleden, dat de brief met handtekenin gen aan de burgemeester over handigd werd, U begrijpt, dat wij hier in Ke thel-Tuindorp nu wel erg onge duldig worden, temeer daar wij om ons heen allemaal brugge tjes zien verrijzen, die minder hard nodig zijn dan het onze. Het bruggetje bij bad Croe noord. het eerste vanuit Tuin dorp. is in onze ogen zelfs over bodig. Als de gemeente jaren terug rekening had gehouden met Ke thel-Tuindorp en de weg langs de huizen achter de "Harg" niet volgens het bestemmingsplan alleen als voetpad had bestemd, was deze dure brug niet nodig geweest. Ondertussen zitten wij al ja ren met de ergernis en het onge mak. Namens de fietsende bewo ners, A.J. Schuitemaker-van Riemsdijk. Kamperfoehelaan 14, Schiedam. Verder informeert hij of het mogelijk is gebleken voor de tweede helft van dit jaar een programma gereed te maken, waarvoor bij CRM een bijdrage kan worden gevraagd. Tenslotte wil hij weten welke activiteiten tot nu toe zijn ondernomen met het oog op het ingaan van de rijksbijdrageregeling sociaal- cultureelwerk. VLAARDINGEN - Peter Bakker, stadsbeiaardier van Hilversum en Nijkerk speelt morgenavond.op het Oranje-ca rillon in de toren van de Grote Kerk aan de Markt Tussen half acht en half negen zal hij zijn muziek uitstorten over de hoof den van de koopavond bezoe kende Vlaardingers. Bakker brengt onder meer werken van A. Benijn, J. Bemjn en C Kee. De organisatie van het eoncerj op de zomeravond is in handen van de culturele raad SCHIEDAM - Twee pakhui zen aan de Noordvest, eigendom van Florijn Distilleerderij, on dergaan momenteel een fikse opknapbeurt. De panden, die volgens de gevelstenen van 1860 dateren maar niet op de Monu-' mentenlijst staan, zullen na de restauratie waarschijnlijk dienst gaan doen als opslag- en werkruimte van de wijnafde ling van Florijn. Drie maanden geleden is men begonnen met de restaurantie- werkzaamheden. Daarmee wordt overigens geen haast ge maakt, omdat Florijn de ruimte niet op stal en sprong nodig heeft. De werkzaamheden be staan uit het verwijderen van de pleisterlaag en het gritstralen van de gevels. Vervolgens wor den de fraaie steentjes gevoegd. Het dak van de panden is in middels gerepareerd terwijl ook het nodige moest gebeuren aan vloeren, vensters, deuren en spinnekop (rond raam boven de deur). Een aantal spanten is vernieuwd. De Noordvestkant van het pand moet nog onderhanden worden genomen. Dit onderdeel van het werk wordt wel zo snel mogelijk afgemaakt, omdat voor het plaatsen van steigers op de straat precario-rechten betaald moet worden. De twee pakhuizen waren vroeger eigenom van Kappel- hof, terwijl een anti'quair ze daarna gebruikt heeft voor het restaureren van uit Spanje ge ïmporteerd antiek. Het is met bekend of de pakhuizen oor spronkelijk dienst heeft gedaan als opslagplaats voor de jene verindustrie. SCHIEDAM - Roots Music International, een onderdeel van het op reggae-gebied gespe cialiseerde platenwinkeltje Midnite Records aan het Broersveld, organiseert de ko mende dagen een reggae-toer- nee in Nederland. Vanaf van daag tot en met zondag 13 augustus treden enkele grote namen in de reggae-muziek op, te weten Keith Hudson, Rico en Owen George Anthony Gray. Owen Gray and his band spe len vrijdag en zaterdag in De Melkweg te Amsterdam en zon dag in het Vondelpark. Rico and band zijn zondag te beluisteren in het Vondelpark en zondag avond in De Melkweg. Op 10 augustus spelen de beide bands in Haarlem en op 11 augustus wordt in het congrescentrum "Het Tehuis" in Groningen een groot reggae-lestiva! georgani seerd. Op zaterdag 12 augustus kunnen de reggae-liefhebbers terecht in de kleine zaai van De Doelen. Vanaf 14.30 uur spelen daar Rico, Keith Hudson en Owen Gray Voorts wordt een film over Jamaica vertoond. Voorverkoop aan de kassa en bij de diverse voorverkoop-adres sen. Roots Music International Promotions werkt ondanks haar indrukwekkende naam onaf hankelijk en met heel weinig fi nanciële middelen. De toernee die thans wordt georganiseerd, is de derde Doel ervan is het Nederlandse publiek op idealis tische basis met minder bekende artiesten uit de reggae muziek wereld te iaten kennismaken Keigh Hudsor. een van de ar- ijyvjw -JvW W- N tiesten die tijdens dê toernee op treden, is producer, arrangeur, tekstschrijver en componist. Zijn meest bekende platen zijn "Torch of Freedom". "Too ex pensive" en "Brand" Rico speelt trombone en hij behoort tot de beste instrumentalisten van het Caraibisch gebied Hij heeft een LP gemaakt "Man from Wares- ka" en twee singles, "Dial Afri ca" en "Ska Ware". Owen Grat is één van de oudste en be kendste reggae-artiesten. Hij heeft diverse LP's en singles op zijn naam staan De bekendste: „lire in a Trenchtown", "When I need you" en "Bongo Natty". MAASSLUIS - Volgende week wordt in het Maassluise gemeentemuseum een nieuwe expositie geopend met werken van Roel Bendijk en Luuk Scholten. De eerste maakt bronsplastieken en van de twee de zijn kleurhoogdrukkenen drogenaald etsen te zien De tentoonstelling is zaterdag 12 augustus voor het eerst te bekij ken Die avond ervoor is de vernis sage van de tentoonstelling- Luuk Scholten zal dan de expo sitie openen met een speciale diavoorstelling, waarin te zie" zal zijn hoe hij te werk gaat. Het museum aan de Zuiddijk 16 is van dinsdag tot en met zon dag open tussen twee en vijf uur en op donderdagavond tussen zeven en negen uur. Tot en met zondag 3 september is het mu seum gratis te bezoeken Vl O Zl RC schij term leurr ruw< stroc wate een c de R deol LO jonge doorc zwan midd knjgi ruim heid i m'idd De voort den gehai Half en dt kracl Minii streel temp den. 5 a ug

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2