Grabbelen bij Het Vrije Volk mÊ Weinig belangstelling voor demonstratieve fietstocht Berm in brand Gebouw van Leger des Heils na verbouwing open Kunstklassen woensdag van start Rommelmarkt Gusto brengt 4000 op Sportraad: Bezwaren tegen plan herindeling Harga Atleten en arbiters oiider één dak i Garderobe Passage wordt gratis schiedam I i JlPllSlP* Scheeres en zijn twee rechterhanden Zeylimaker en De Pater. SCHIEDAM - De gemeentebegroting voor het vol gende jaar is aanzienlijk vertraagd. Terwijl buurge meente Vlaardingen zijn begroting vorige week al heeft uitgebracht, moet onze stad nog een paar maandjes wachten op het finnciële huishoudboekje van de gemeente. Oorzaak van de vertraging is een op hol geslagen computer bij de Centrale Electronische Administratie te Amsterdam, die de salarisadminis tratie van de gemeente verzorgt. Er bestond 'zaterdag, ondanks het prachtige weer, niet veel animo om op de fiets te stappen. M* Sil 1 PÜP1P» 1 Kinderen van de kunstklas aan het werk. SilllKi De dienst Gemeentewerken wil de auto's weren uit Harga. c ti v v (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De Sportraad van de gemeente Schie dam heeft bezwaren tegen de "Ontwerp-structuur- schets sportpark Harga" van de dienst Gemeentewer ken. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Gemeentebeg] r oting flink vertraagd au jmaken circa 87 procent van het Als gevolg van de computer storing heeft de C.E.A. de sala- riscijfers over 1977 van tweedui zend ambtenaren met de hand moeten narekenen. "Dat is een gigantisch karwei geweest", al dus de afdeling financiën van het Stadskantoor. Daardoor zijn de salarisgegevens niet op tijd binnengekomen en zonder deze cijfers kon niet begonnen wor den aan het opstellen van de be groting 1979. De salariskosten SCHIEDAM - Slechts een handjevol Schiedammers heeft zaterdagmiddag meegereden in de demonstratieve fietstocht ter gelegenheid van de Vredesweek. De door het Interkerkelijk Vre desberaad georganiseerde tocht voerde door alle wijken van Schiedam. Met behulp van een geluidswagen en spandoeken werden de stadgenoten opgeroe pen om het doel van de actie te ondersteunen: help de kernwa pens de wereld uit, om te begin nen uit Nederland. Op het Hemaplein stonden twee kraampjes van het Inter kerkelijk Vredesberaad en de werkgroep "Stop de neutronen bom" met informatiemateriaal. Daarvandaan vertrokken rond het middaguur enkele tientallen fietsers om te demonstreren te gen de/kernbewapening. Onder weg werd op het Wibautpiein even stil gehouden om naar de straattekeningen te kijken, die daar gemaakt waren. De tweede stop vond plaats in het Prinses Beatrixpark bij het Theehuis. Daar zetten de demonstranten hun fiets tegen een boom en maakten ze een speurtocht. Tijdens de tocht werden stuk ken board gevonden, die aan het eind als een legpuzzel aan el kaar gepast werden. Zo kwam een vredesduif tevoorschijn met een gebroken poot. De stukken werden aan elkaar getimmerd en gedurende de rest van de tocht meegevoerd. Op het He maplein werd de demonstratie ontbonden. In het kader van de Vredes week hebben gisteren enkele speciale kerkdiensten plaatsge vonden. De week wordt zater dag afgesloten met een demon stratie bij vliegbasis Valken burg bij Katwijk. Nadere gege vens hierover volgen nog. totaal aan uitgaven uit. Een an dere reden van de vertraging is, dat twee gemeentelijke diensten hun cijfers te laat hebben inge diend. op het Stadskantoor werken twee man aan het opstellen van begrotingen. Zodra een begro ting klaar is. beginnen ze al weer aan een volgende. Daarbij wordt een strak schema ge volgd, waardoor de gemeente de afgelopen twee jaar erin ge slaagd is. eik jaar één maand in te lopen. Vorig jaar werd de be groting in november behandeld en dat was ook voor dit jaar de bedoeling. Als alles goed was gegaan, was de begroting half oktober uitgekomen. Nu lijkt het erop. of de begrotingsbehan deling niet eerder dan in januari in de gemeenteraad zal kunnen plaatsvinden. "Maar het is niet helemaal on denkbaar, dat het december wordt. We moeten er dan wel vreselijk hard aan trekken", al dus wethouder Reinier Scheeres (financiën). "Het is onelegant de begroting te behandelen wan neer het jaar al begonnen is. De begroting moet ook nog worden goedgekeurd door Gedeputeerde Staten en dat kost wel een aan tal maanden. Formeel zou je dan een half jaar geld uitgeven, ter wijl dat eigenlijk nog niet mag. Ik vind de vertraging we! jam mer, maar ik lig er niet wakker van. Het is een stukje over macht; er is niets aan te doen. Het is vervelend, want het kost een jaar om een maand in te lo pen, Maar het is geen ramp." SCHIEDAM Vrijdagmiddag om streeks vijf uur ont stond brand in de berm van Rijksweg 19. Over een lengte van 500 meter stond het onkruid in de brand. Dat gaf zo veel rook, dat in een deel van de Woud- hoek geen hand voor ogen kon worden gezien. De Schie- damse bmdweer is een half uur bezig geweest om de brand te blussen. De 51-jarige C.M. uit Delft gaf toe de berm in de brand te hebben gestoken. Hij wilde het on kruid vernietigen. 0 De Schiedamse politie heeft zater-, dag tussen drie en vijf uur een snel heidscontrole ge houden op de Vlaar- dingerdijk. Er wer den 24 processen- verbaal uitgedeeld. De hoogste snelheid, die werd gemeten was 100 kilometer. 0 In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn aan de Polder weg vier schapen aangevallen door twee honden. De eigenaar van de schapen, de heer O., vreest dat een van de schapen de ver wondingen niet zal overleven. 0 De 47-jarige J. S. heeft aangifte ge daan van inbraak in een snackbar aan de Broersvest. Er is niets ontvreemd, wel was er een scha de van 75 gulden. SCHIEDAM Zaterdagmiddag is in aanwezigheid van wethouder Herman Posthoorn het geheel opgeknapte ge bouw van het Leger des Heils aan de Lange Haven geopend door kolonel A. A. Cox, chef-secretaris van het Leger des Heils in Nederland. Het gebouw waar het Schiedamse Leger des Heils at sinds 1890 on derdak heeft, heeft een grondige verbouwing ondergaan. Do grote zaal is aanzienlijk gewijzigd en er zijn brandveiligheidsvoorzienin gen getroffen. Dat bracht met zich mee dat de trap. die door het ge hele gebouw liep, naar de twee bovenste verdiepingen, een andere wending moest nemen. Tevens is het plafond verlaagd wat de grote zaal gezelliger maakt. Tijdens de verbouwing heeft men van de gelegenheid gebruik ge maakt een nieuwe centrale verwarmingsinstallatie aan te brengen. De gehele verbouwing heeft een half miljoen gekost. Het bedrag is uit vrijwillige bijdragen bijeengebracht. De feestelijke heropening werd luister bijgezet door de tamboeri- jngroep. het zangkoor en de muziekkorpsen uit De Haag en Schie dam. Vanaf 19.00 uur was er open huis bij het Leger des heils en daarvan is zeer druk gebruik gemaakt. SCHIEDAM - Ook dit jaar .organiseert het Stedelijk Mu seum die zogenaamde kunst- "klassen. Dat zijn creatieve cur sussen onder leiding van beel- -dende kunstenaars. Om het publiek kennis te la- "ten maken met de werkwijze en met de vier docenten hield het 'museum zaterdag een "open middag". Belangstellenden kon den kennismaken met de tech niek van het zeefdrukken en en kele films bekijken over kunsti ge bezigheden. Om een indruk te geven hoe het allemaal precies in z'n werk gaat. waren enkele kinderen aan het kleien en tekenen. Er was ook werk van vorige leer lingen van de kunstklassen ten toongesteld. De docenten Sjef Henderickx. Joop van Meel. Roel Rienstra en Marjo van Soest stonden open voor vragen over de aanstaande cursus. Men kon onder meer kiezen uit tekenen, schilderen, etsen, zeefdrukken en boetse ren. De lessen begonnen woensdag 27 september in het Stedelijk Museum. Voor verdere informa tie kunnen geïnteresseerden te recht bij de portier van het mu seum. waar men zich ook voor een cursus kan opgeven. - SCHIEDAM - De rommel- s,markt van hef Gusto tamboer en trompetterkorps, zaterdag i'gehouden op het Museumplein. J-iis een geweldig succes gewor- den. De gehele dag is het druk geweest rond de door de leden .'Van Gusto opgezette kramen. waar oude en nieuwe spullen - Veen weg vonden naar de kopers. /-«Totaal' bracht de rommelmarkt z een bedrag op van 4000 gulden, -i' 'jiReéds aan het einde van de morgen was er veel verkocht. John Dettmeijer. voorzitter ".'•■-van. het-,tamboer- entrompet- terkorps: „Geweldig zoals het allemaal is gegaan. Het is duide lijk dat. ondanks alles wat er rond de Gusto aan de hand is. het trompetterkorps niet dood is. Wij zijn springlevend. Al die mensen die ons zaterdag hebben geholpen worden van harte be dankt". Het geld zal worden besteed aan uitbreiding van het instru mentarium van zowel tamboers als trompetters. „Daar waren we. hard aan toe", zegt Dett meijer. Jong Schiedam heeft gate dag de weg naar de grabbed ton van Het Vrije Volk, die was opgesteld voor het kan toor aan de Hoogstraat, beft kunnen vinden. ..--fff Tegen inlevering van een waardebon, die onlangs in een folder huis-aan-huis is verspreid, mochten de jonge lui grabbelen. Iedere hon derdste grabbelaar kreeg een verrassing. Maar niet alleen de jeugd toonde belangstelling voor de HVV-stand. Ook ouderen lieten zich voorlichten over de op handen zijnde veran deringen bij deze krant. Op donderdag 5 oktober zal na melijk worden gestart mei een extra bijlage voor Schie dam, waarin naast de be staande Schiedamse pagina, nog extra pagina's met Schiedams nieuws worden1 uitgegeven. 'n Inspecteur Hcndriksma van HVV zegt niet ontevre-' den te zijn over de actie. „Er is niet alleen door de jonge* lui gegrabbeld, maar zeer veel ouderen hebben zich opa gegeven als abonnee op de krant of namen een proef abonnement". -s msmmm De Sportraad heeft het ontwerp met de gebruikers van het sportpark besproken en daarbij bleek, dat de afbouw van het sportpark door middel van een rondweg als positief werd ervaren. Bezwaren waren er tegen het plan om in het middengedeelte van Harga, daar waar de parkeer/trai ningsvelden liggen, speelterreinen te maken voor de recrea tiesport. waaronder de trimbaan in Groenoord," aldus de Sportraad. Waar wél behoefte aan is, dat is een goede trainingsaccommo datie. Bij een goede herindeling is daarvoor ruimte aanwezig in het middengedeelte. Daartoe zal dat deel autovrij gemaakt moe ten worden en dat juicht de Sportraad van harte toe. De parkeervoorziening langs de Hargalaan biedt voldoende ruimte voor de omliggende ver enigingen. Door de vaak weel derige groenvoorzieningen is de toegang, tot de parkeerhavens moeilijk te vinden. Met de voorgestelde parkeer voorziening op het terrein van de wielerbaan,- waarbij een doorgaande route is gedacht, kan de Sportraad niet instem men. Hierdoor wordt een ge vaarlijke situatie geschapen na bij de accommodaties van de wielerbaan en Schiedamse Boys. De geplande rondweg za) voor de verenigingen in de zuid westhoek een duidelijke verbe tering van de bereikbaarheid SW heeft bezwaren geuit te gen een algeheel parkeerverbod nabij het hoofdveld en tegen de rondweg. De Sportraad spreekt alszijn mening uit dat het sportpark Harga van de aanleg af is bedoeld als sportpark en niet als recreatiepark. "Ten be hoeve van de recreatie beschikt Schiedam over voldoende moge lijkheden. Dat zijn het Beatrix park. Volkspark, Julianapark, Maasboulevard en de vele groenstroken in de wijken, SCHIEDAM Met ingang van oktober wordt de garderobe van het Passage Theater gratis. Ook hoeft geen bespreekgeld meer 4betaald te worden. Beide maat regelen hebben evenwel niet tot gevolg, dat de prijzen van de plaatsen worden verhoogd. Vanaf 2 oktober zal de kassa van het theater op alle dagen van de week geopend zijn van 12.30 tot 22.30 uur. Aan de kassa kunnen behaive kaartjes voor .de filmvoorstellingen ook kaart jes voor alle theatervoorstellin gen die tot en met april worden gegeven, worden gekocht of ge reserveerd. Tijdens de ope ningstijden van de kassa kan men ook telefonisch reserveren onder nummer 269563. De directie van het Passage Theater wijst er ten overvloede nog eens op. dat in tegenstelling tot allerlei geruchten die de ron de doen. het Passage Theater en Cinema Rio niet gesloten zijn. „Beide theaters zijn normaal ge opend en mets wijst erop dat dat zal veranderen", aldus de direc tie. betekenen. Wel meent de Sport raad te moeten wijzen op dgf moelijkheden die zich bij SVV, kunnen voordoen wanneer het eerste tearn thuisspeelt. Bezoe-* kers van deze wedstrijden moé ten nu in hoofdzaak gebruik maken van de Sportlaan. s SVV- stelt daarom de voor waarde, dat de hoofdingang van het complex door de gemeente wordt verplaatst naar de ach terzijde van het hoofdveld. Samenvattend vindt de sport raad: 0 de geplande rondweg een goe de oplossing biedt voor de be reikbaarheid van de sportvel den; 0 het doorgaande verkeer langs de sporthal via Sporthalstraat verkeerstechnische problemen oproept; 'J 0 een aantal parkeerplannen dure, dan wel gevaarlijke oplos singen bieden ofwel uit andere overwegingen niet moeten wor den uitgevoerd; ,v 0 er grote bezwaren bestaan te gen de voorgestelde herinrich ting van het middengedeelte van sportpark Harga. MenMs niet voor een totaal open karak ter van het sportpark. 0 de situering van nieuwe ze- ven-handbalvelden met de be trokken verenigingen moet worden besproken. De Sportraad wil verdêr graag van B. en W. weten *<fp welke wijze een openbare speèl- gelegenheid ook optimaal dienstbaar kan worden, voor sportverenigingen. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN - De Vlaar- dingse atletiekvereniging For- tuna en de Vlaardingse Scheids rechters vereniging hebben af gelopen vrijdagavond met een officiële receptie het nieuwe klubhuis aan de Marnixlaan in gebruik genomen. Wethouder Cees Bot opende de nieuwe ak- kommodatie met twee specifie ke attributen behorende bij de vereniging. Met een startpistool en een grote scheidsrechtersfluit stelde hij beide verenigingen in de ge legenheid de nieuwe akkömmo- datie te gaan gebruiken. Het was tevens voor Cees Bot de eerste officiële openingshande ling die'hij als wethouder ver richtte. Cees Bot was blij dat met deze nieuwe akkommodatie twee verenigingen geholpen zijn aan een onderdak: „Een unieke samenwerking ook tussen twee zo op het oog totaal verschillen- c(e verenigingen", sprak Cees Bot. Als enige scheidsrechtersver- eniging in Nederland kan de VSV beschikken over een eigen klubhuis om de diverse aktivi- teiten te organiseren. Fortuna kan blij zijn. dat na het afbran- den van de al in slechte staat verkerende houten klubhuis hu met deze nieuwe akkommodatie het verenigingsleven weer -op kan bloeien: „Maar", zei Cees Bot, „we zijn nog niet van For tuna af. het opknappen van.de atletiekbaan moet met spoed uitgevoerd worden." Toezeggingen kon Cees Bot nog niet doen. maar dat er voor het nieuwe atletiekseizoen ver beteringen aangebracht moeten worden stond voor hem vast Hij overhandigde aan de voorzitters Hans Roelofs van de VSV en Peter Spek van Fortuna de VRSR-vlag. voor zeker ook de vele werkzaamheden die door .beide verenigingen in dit nieu we gebouw zijn gestopt. Zaterdag werd de nieuwé ak kommodatie sportief geopend door Fortuna mpt een groot sportfestijn in de sfeer van de Sportieve Rekreatie. Ruim; 120 deelnemers trok dit evement aan de Marnixlaan. Er kon deel; genomen worden aan sportieve rekreatie, een prestatieloop en atletiekonderdeien. Met Hockey en een voetbalwedstrijd werd dit festijn op zaterdagmiddag afgesloten. Fortuna was hief; mee de eerste vereniging f Vlaardingen die de Sportieve Rekreatie in de praktijk bracht se ge te m cl

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2