over SLOOP EN Ledenvergadering PvdA 'Nieuw Kiveva-schooltje aanwinst voor de wijk' Wijkrereniging Groenoord startactiviteiten Bespreking programma consumentenbond Bingoavond Rietzeilers schiedam Doe kaart bij parkeerbon Redactie editie Schiedam Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (OIO) 265205 266646 WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA1 SCHIEDAM De Mariastraat en omgeving is na de l Slachthuisbuurt de volgende wijk, waarin de gemeen- te de stadsvernieuwing rigoreus gaat aanpakken. Deze week is een ambtelijke verkenning naar de mogelijk- beden daarvan verschenen. Voor het gebied, begrensd door Vlaardingerdijk, Nieuwe Haven, Westfranke- landsestraat en Aleidastraat, is een onderzoek gedaan i naar de mogelijkheden en gevolgen van renovatie, in- standhouding, sloop en vervangende nieuwbouw. Nader onderzoek V.Ln.r. G. Schaap, Chr. Zijdeveld, L. F. Griffioen en P. Kulik. In volle vaart de heuvel af, alleen of met zijn tweeën: dat is pas echt skating. Architect Zwaneveld overhandigt H. Snoep de sleutel van het nieuwe gebouw. SCHIEDAM - Iedere avond als het weer een beetje meezit, zijn ze te vinden in het Prinses Beatrixpark. Ze halen de meest acrobatische toeren uit, draaien pirouettes en razen met een aardig snelheidje over een geïm proviseerde springschans. Met hun helmen, knie- en elleboogbeschermers lij ken ze op Amerikaanse baseball-spelers. Staand op één been, zittend of ge hurkt jongleren ze met hun skate-boards. in volle vaart (Vaneen onzer verslaggevers SCHIEDAM - De Kive- va-kinderen hebben een nieuw schooltje. Hoofd kleuterleidster Soeters opende gisteravond onder veel belangstelling het nieuwe onderkomen van de christelijke Kleuter school aan de Aleida straat in Schiedam-West. Na een vertraging in de bouw van drie maanden 'waren bij de opening on- ■der de leden van de ver eniging voor christelijk onderwijs in Schiedam vele blije gezichten- te zien. Dl iet op straat Frank Noordijk onbetwist kampioen op de skate- board. haar functie ontheven. Kandi daten voor gewestelijk bestuur en partijraad kunen zich tot het begin van de vergadering opge ven bij secretaris Hans Bakker, Stationsstraat 40b, De nieuwe Voorwaarts-redactle, die door het bestuur wordt voorgedra gen, bestaat uit B. Stuivenberg, B. Schweers en R. Wieringa. De vergadering wordt gehou den in zaal "Irene" en begint om acht uur. SCHIEDAM - De PvdA, afde ling Schiedam houdt vanavond een ledenvergadering. Op de agenda staan de vaste punten Ingekomen stukken, ballotage nieuwe leden en verslag vorige vergadering. Daarnaast komt het nieuwe huishoudelijk regle ment en fractieverantwoording 1977/78 aan de orde. De kandidaatstelling geweste lijk bestuur en partijraad vindt plaats en de redactie van het partijblad Voorwaarts wordt uit SCHIEDAM - De werkgroep schillende commissies en stich- Schiedam van de Consumenten- tingen, waar de werkgroep in bond vergadert vanavond in vertegenwoordigd is, wordt ge- zaal "Irene". De programma op- rapporteerd. zet voor het .seizoen 1978/79 wordt besproken, er vindt een De vergadering begint om bestuursverkiezing plaats, ge- acht uur. Nadere gegevens over praat wordt over de afvaardi- het werk van de werkgroep ging naar de landelijke contact- worden verstrekt door N. J. v.d. dag werkgroepen in Utrecht Voort, Mgr. Nolenslaan 565, tel. volgende maand en vanuit ver- 706030. De slechtste woningen liggen nieuwing moet je inspelen op si- rond de Mariastraat, Kortland- tuaties die ontstaan. Eigen straat en vriendschapstraat. domsverhoudingen zijn daarbij Van de 144 in dit gebied liggende erE bepalend. Het is niet een gemeentewoningen komen 38 in proces zoals bij nieuwbouw dat aanmerking voor renovatie (cir- ie hard kunt plannen. Je hebt ca 35.000 gulden per' woning), 48 °ok te maken met mensen, die al voor een opknapbeurt (circa dan niet willen. Stadsvernieu- 20.000 gulden) en 58 voor sloop. wing gaat vaak met conflicten De overige 242 particuliere wo- gepaard, omdat van beide kan- ningen zouden gerenoveerd of onvoldoende wordt beseft gesloopt moeten worden. In to- dat het geen technocratisch pro- taal moeten volgens de ambte- is, maar dat menselijke ver- lijke werkgroep 276 woningen houdingen de doorslag geven. Je tegen de vlakte. Hiervoor in de moet kunnen incasseren en rijp plaats kunnen 210 woningen ko- zijn voor de opvatting, dat con- men, alsmede een gymnastiek- flicten niet persoonlijk gericht lokaal en een accommodatie zijn." voor sociaal-culturele activitei ten. De werkgroep heeft becijferd dat de huur van de nieuwbouw woningen op zo'n 383 gulden per maand zou uitkomen (prijspeil 1977).,„Aan de ene kant moet ge streefd worden naar zo laag mo gelijke stichtingskosten", aldus G. Schaap, hoofd afdeling stads ontwikkeling. „Aan de andere kant moet ik eerlijksheidshalve zeggen, dat wij waarschijnlijk niet het ideaal zullen bereiken voor de huidige bevolking." „Wij moeten in de richting van de 330 gulden per maand", voegt L. F. Griffioen, chef stafafdeling sociografie daaraan toe, „maar dat zullen wij wellicht niet ha len." is bestemd voor de Sehiedamse gehandicapten. De avond is toe gankelijk voor iedereen ouder dan zestien jaar. Met behoeft geen lid te zijn van de vereni ging om mee te spelen. Aanvang acht uur, zaal open 19 uur. De volgende bingoavond is op 4 ok tober. SCHIEDAM - Carnavalsver eniging .de Rietzeilers organi seert morgenavond een bingo avond in de grote zaal van Chr, Sociale Belangen, Lange Haven 73. In het prijzenpakket zitten ondermeer een dames- of he renrijwiel of een dubbele Mou linex grill. Het batig saldo van de avond De ambtelijke verkenning, die nadrukkelijk die naam heeft ge kregen, is deze week gepresen teerd aan de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en bewonersvereniging Schiedam- west. „Voor geen enkele blok zijn al beslissingen genomen", benadrukt Zijdeveld. „Er ligt nog niets vast." Verwacht wordt, dat bouwplannen pas in 1980 .voorbereid kunnen worden na een nader onderzoek, dat de ze herfst en winter plaatsvindt. Nieuwbouwplannen kunnen in 1981 uitgevoerd worden. Omdat de huisvestingsproble matiek nogal ingewikkeld is, zal het gehele proces worden bege leid door een projectteam en werkgroepen. Eind deze week krijgen alle bewoners een infor matiekrant in de bus over de manier waarop de gemeente de komende jaren de stadsvernieu wing in hun wijk wil aanpak ken. „De verwachting is, dat wij in' Zuid binnen een jaar en daarna in Oost aan de gang zullen gaan", zegt Zijdveld. „Dit pro ject is een stap in een reeks van stappen, die elkaar sneller en sneller zullen opvolgen." De werkgroep verheelt niet, dat het project een lastige klus wordt, omdat bij voorbeeld in het gebied het wonïrigbezit sterk versnipperd is en de helft van de bevolking uit buitenlanders bestaat. „Het wordt een inge wikkelder project en het zal ook langer duren dan de Slachthuis- buurt", aldus G. Schaap, "a,- Wethouder Zijdeveld (stads ontwikkeling): „Bij stadsver- To.ii Hor -wor voo teri heti stjg wa« de beste genoemd. „De politie, wil, dat wij niet op straat ska ten", zegt hij. „Als wij het hief doen, zitten we niemand in de weg. Als er mensen langskomen.: blijven ze altijd staan te kijken! naar ons." De jongens zijn niet van plan om zich zo maar neer te leggen bij het verbod op skating. „Wij willen ccn skate-boardbaan; het geeft niet waar. Het liefst nog ia het Prinses Beatrixpark", roe-' pen ze. „Wij hebben ai een hele-; boel handtekeningen verzameld en daarmee willen we naar de burgemeester gaan. .Dan vragen' we om een baan. Elke middag zitten we hier, vooral in de- weekends is het stikdruk. board baa ii De skate-boardclub De Favo riet, die naar schatting uit zo'n zestig merendeels jongens be staat, is iedere avond present in het Prinses Beatrixpark achter de Van Lieflandschooi. Daar beoefenen ze op een heuveltje hun favoriete sport: skating. De meesten hebben voor bedragen tussen de dertig en zestig gulden een skateboard gekocht met bij behorende uitrusting. De elub is spontaan ontstaan en heeft ook geen bestuur. Het enige, dat hen bindt, is hun enthousiasme voor de skate-sport en sinds kort hun verontwaardiging over het plan van de politie om tegen skaters te gaan optreden. „Wij zitten hier niemand in de weg", zegt één van hen. „Voor mijn huis kan ik niet skaten, want daar staan teveel auto's geparkeerd. Op het Frans Hals plein stikt het van de glasscher ven en op de Vlaardingerdijk kan ik ook al niet spelen, want daar stap je zo in de hondepoep. Daarom ga ik iedere avond hier naar toe." We willen ook een goede ska- te-boardwinke! in Schiedam. Eentje waar je goeie spullen kunt kopen. Een helm vinden we noodzakelijk." -i En na dit gezegd te hebbemlo-i pen ze weer net heuveltje op om met hun schaatspianken naar. beneden te suizen: alleen of met zijn tweeën. In volle vaart aller-; lei toeren uithalend zoals over-' stappen maken om vervolgens de bocht te nemen en precies op de geplande plaats stil te hou-; den na met de achterkant van de' skate-board schurend over het' pad af te remmen. Een fantast!-.; sche sport, dat is wel duidelijk en niet alleen een rage. 1 terkerkje afbrandde!" Dat lokte de voorzitter uit tot het uitspre ken van het zeer van pas ko-- mende gezegde "In de brand, uit de brand!" Daarna gaf hij de sleutel aan kleuterleidster Soeters. Zij mocht na afloop van de bijeen komst als eerste de nieuwe school betreden. Hoofd van de onderwijsin spectie in Schiedam, de heer Broere, dankte het gemeentebe stuur voor de -wijze waarop zij heeft meegeholpen dit nieuwe kleuteronderkomen te bouwen. "Toen ik voor het eerst in Schie dam kwam." sprak hij, "en de mooie scholen in de buitenwij ken zag staan en in de binnen stad alleen oude slechte scholen aantrof dacht ik: dit gemeente bestuur moesten ze met het hoofd tegen de muur slaan! Maar nu blijkt dat er een groots programma voor de oude wij ken is opgezet Dit schooltje is een heerlijk ontwikkelingscen trum voor de jeugd, een aan winst voor de wijk!" aldus de heer Broere. genwoordige kleuteronderwijs. Het was te oud en ondoelmatig. De lokalen waren te klein en het speelplaatsje bood niet eens ruimte voor een zandbak. De kosten van de nieuwbouw be dragen 1,2 miljoen gulden Nadat architect de heer Zwaneveld hem de sleutel van het gebouw had overhandigd sprak voorzitter H. Snoep van de vereniging voor Christelijk Onderwijs te Schiedam: "On danks de leegloop in deze oude stadswijk durfden wij het toch aan om een nieuwe school te bouwen, want de tijd moest voorbij zijn dat kinderen in de zogenaamde achtergebleven stadswijken minder goed ge dijen!" Pratend over het oude schooltje zei hij: "Het oude Ki- viva was een paleisje, zeker voor de tijd van toen. Maar ook paleizen moeten gemoderni seerd worden," "Uitbreidingsmogelijkheden ontbraken echter, vervolgde hij. "Lijdzaam moesten we toezien omdat er in de wijk geen grond beschikbaar was voor een nieu we school. Totdat het oude Wes- Geen wonder, want de kleu ters kunnen nu in een goed uit gerust modem schooltje spelen. Het oude gebouwtje in de van Beverenstraat voldeed niet meer aan de eisen van het te- SCHIEDAM - „Als een?' auto in het stadscentrum "5 foutief geparkeerd staat, j moet de politie samen met de bekeuring een stads-.;| plattegrond met parkeer- 4 plaatsen onder de ruiten wisser steken." ,jj Dat is een suggestie die™ de bewonersvereniging Schiedam-centrum het gemeentebestuur doet De bewoners van het >.cen-. trum ergeren zich al jaren aan het vele verkeerd#" parkeerde blik. Daarom;;; komen ze met dit idee, waarop ze zeker reacties verwachten. Op de plattegrond moet komen te staan: „Jammer dat U iuer hebt gepar- keerd. De op deze kaart aangegeven parkeer plaatsen zijn voor U; goedkoper of gratis." Indóortrainen voor dames farm "Landvreugd" en kan later vindt plaats op donderdag en op de zondag op dansles bij Sit- wel van 21.30 uur tot 22.30 uur in ton. de gymnastiekzaal aan de Peter Het jaarverslag van de wijk- van Anrooylaan. Op vrijdagen vereniging is door ziekte van de is er dansles voor ouderen bijpenningmeester pas laat ge- Sitton, De sociëteitscommissie reedgekomen. Nieuwe leden legt beslag op de zaterdagen. De kunnen het opvragen door een jeugd kan op de zondagmiddag briefje te sturen naar postbus genieten van de discotheek de 410 in Schiedam. - SCHIEDAM - De Wijkver- èniging Groenoord heeft het programma voor dit seizoen ge reed. In boerderij "Landvreugd" wordt elke maandag vanaf 20.00 uur geklaverjast. Dinsdags kun nen de dames gaan trimmen, kunnen de schaakenthousiasten terecht en is er fotoclub. De aan- 'vang van de aktivitei ten is om 20.00 uur, V «J<* 'i,. Frank Noordijk beoefent het skaten al acht jaar; hij leerde het in Australië en hij wordt door de ahdere jongens unaniem

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2