Korfbaltoernooi geslaagd Bijtende bouvier terecht Coffeeshop-Oost: buurthuis voor jeugd Gevarenset gestolen AGENDA SCHIEDAM Tweehonderd kinderen lid van Wiedus-club I H J F c D m Bloedneus na verkeersruzie Schiedam BEJAARDE (82) GEVALLEN s W DONDERDAG 19 OKTOBER 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINAÏ SCHIEDAM Een zogena amde bijspijkercursus voor VOS-cursisten staat oa stapel. Bedoeling van de cursus is vrouwen, die hu-' on deelgenomen aan „Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving" (VOS), de mogelijkheid te bieden om zich verder te ontwikke len. Het bijspijkerproject is geadopteerd door de afde ling Vorming en Ontwikkeling van de Schiedamse Ge meenschap. Gisteravond heeft de stichtingsraad beslo ten het college van B. en W. te verzoeken voor dit pro ject 11.000 gulden uit te trekken. Follow-up SCHIEDAM - Onge veer 350 kinderen van de Schiedamse basisscholen hebben gisteren de gehele dag enthousiast korfbal gespeeld. De Sportraad organiseerde in samen werking met de korfbal verenigingen Harga en Succes een jaarlijks korf baltoernooi voor de jeugd -in sporthal Margriet. Coffeeshop Oost; de jongens uit de buurt komen er graag "M Enthotisiast korfbalspel van de scholieren. SCHIEDAM - „De jon gens komen van hun werk of uit school even een bakkie halen. Ze klet sen wat en ze kunnen flipperen. Ik heb een ta felvoetbalspel en een gok automaat", aldus de heer P. van de Bos. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Al en Valery Preston in Poppentheater In de Teerstoof. ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF POPPENTHEATER IN DE TEERSTOOF 1wmm - M Nogal wiedus, dat niet iedereen er hetzelfde uitziet, vonden tweehonderd enthousiaste toeschouwertjes. Van een medewerkster SCHIEDAM - Meer dan tweehonderd Kethel- se en Groenoordse kinde ren waren gistermiddag bijna niet uit de Rank te slaan, nadat ze het kin dertheater Wiedus had den gezien. Beplakt met stickers van de Club van Wiedus, waar ze allemaal lid van waren geworden, verlieten ze de zaal. En ze hingen aan de armen, broeken en hemden van lekker lange Jan met z'n grote neus en gele slob- berpak en natuurlijk Wiedus, de hoofdfiguur uit het theaterspel. Vri V als trek leg pet kek het nac dac bon eer» reet tiet Pvd H han mot om mer ook zijn der! 0 win °ng tem k Bij spij kercursus ■vrouwen staat op stapel begeleiden door een advies groep. Dit bedrag zou moeten komen uit een subsidie, die de gemeen te krijgt om een zogenaamd educatief plan op te stellen. De ze subsidie van het ministerie van CRM, groot 50.000 gulden, zou volgens de Schiedamse Ge meenschap verder besteed moe ten worden aan het aantrekken van een stagiaire van de Sociale Academie, die het vrouwenwerk moet begeleiden en verder vorm geven. Ook zou uit de subsidie geld moeten worden vrijge maakt om de totstandkoming van het educatief plan te laten De belangstelling voor de VOS-cursussen is erg groot. Et- draaien er op het ogenblik vier en voor volgend jaar zijn zes cursussen gepland. Inmiddels is gebleken, dat niet alle vrouwen die zo'n cursus gevolgd hebben, de mogelijkheid hebben verder te gaan. Voor sommigen blijkt de moedermavo een goede fol low-up. maar anderen vallen tussen de wal en het schip. Voor hen zou de bijspijkercursus een uitkomst betekenen. Ook blijkt er behoefte te zijn aan oefen- groepen. waarin je leert voor je zelf uit en op durven komen. Al met al is duidelijk, dat ook in Schiedam het vrouweneman cipatiewerk langzamerhand van de grond begint te komen. Be halve de VÖS-cursussen en de moedermavo zijn er een vtou- wensoos (wekelijks op donder dagavond in gebouw De Teer- stoof), opvang voor mishandelde vrouwen (onlangs geopend), een VXDO-groep (voor vrouwen in de overgang) en enige praat groepen in buurt- en clubhui zen. Er is evenwel nog geen sprake van onderling overleg of van enige doelmatigheid in h^t geheel. De gevraagde stagiaire zou in deze „chaos" orde kunnen scheppen. De zwarte bouvier die zijn baas onlangs heeft gebeten en de benen had genomen, is te recht. Surveillerende agenten hebben de hond gistermiddag op de Buitenhavenweg gesigna leerd. Zij dreven hem in een op slagruimte. De beheerder van het dieren asiel gaf het beest eten. waarin een bedwelmend middel was gemengd Daarna kon de hond per dierenambulance naar de Hargahoeve afgevoerd worden. Een eerste onderzoek heeft uit gewezen dat de hond geen hondsdolheid had. Met de eige naar wordt overlegd wat met de hond gedaan moet worden. SCHIEDAM - Op weg naar de bus is de 82-jarige H. W. giste ren in de Nieuwe Maasstraat ge vallen. Zijn gezicht werd daar bij gewond en zijn bril werd vernield. Na behandeling in het Gemeenteziekenhuis mocht de man naar huis terugkeren. De 66-jarige mevrouw van L. E. uit Schiedam is gisteravond tijdens een feestje in zaal Marijke on wel geworden. Zij is ter obser vatie in het Noletziekenhuis op genomen. daar zij hartpatiënte is. Veertien scholen zorgden voor 43 gemengde teams. Enkele scholen hadden zelfs vier teams. De juffen, meesters en ouders moedigden de kinderen stevig aan. Het „Hup Holland hup" klonk van de tribunes. In de sporthal kon het publiek twee wedstrijden tegelijk zien. De kinderen waren in twee groepen ingedeeld. De jongens en meisjes van acht en negen jaar bestreden elkaar en de kin deren van tien jaar en ouder speelden. Zij hadden het goed naar hun zin. Rob, een speler van de Woudhoek: „Ik zit op Succes en korfbal veel. De meesten hier gooien een beetje rot, omdat zè het niet zo veel doen. Maar het is hardstikke leuk." De belangstelling van de mid delbare scholen was dit jaar zo gering dat de organisaie besloot deze niet mee te laten doen. Maar hier stond tegenover, dat de interesse van de lagere scho len enorm was. Er waren zeven teams meer dan vorig jaar. Wanneer uit de luidsprekers klonk: „Scheidsrechters, u kunt eindigen", renden de winnaars juichend het veld af om hun me daille in ontvangst te nemen. De kinderen waren enthousiast, maar niet ruw. De mensen van de EHBO hadden een rustig dagje. SCHIEDAM - Uit de auto van de 41-jarige lerares C. M. H. die aan de Schoolstraat geparkeerd stond, zijn tussen 15 en 17 okto ber twee voorstoelhoezen en een autopechset gestolen. De geza menlijke waarde van de spullen bedraagt 370 gulden. De 32-jarige installateur D. J. den B. heeft aangifte gedaan van de diefstal van diverse ge reedschappen uit zijn auto. die aan de Rotterdamsedijk gepar keerd stond. Onbekenden ht u- ben het rechtervoorportier dins dagnacht naar huiten gewron gen en konden zo de deur ope nen. De gereedschappen zijn 850 gulden waard. Sinds juni heeft hij naast zijn patatzaak op het Van 't Hoff- plein een koffieshop in de Boy- lestraat. „Uit de buurt kwamen klachten, dat de jongens rond het plein en in de portieken hin gen. Toen dacht ik misschien is dit wel een oplossing. De reac ties van de buurt zijn gunstig. Ik geloof dat er toch wel wat opge lost is", aldus Van de Bos. Van de Bos heeft een oude leegstaande winkel opgeknapt en omgedoopt tot Coffeeshop Oost. De jongens uit de buurt komen er nu graag. „Het is geen kindercrèche", zegt Van de Bos, „maar ik heb nooit last met de jongens. Je hoort altijd een hoop over vernielingen, maar dat valt hier best mee. Er wordt hier niet gevochten." De koffieshop is van dinsdag tot en met zondag geopend van vier tot tien uur. „Zaterdags en zondags ga ik wat vroeger open. En ook op woensdag doe ik de deur wat eerder los. In het begin was ik 's morgens ook open.Ik dacht: misschien komen de da mes uit de buurt dan koffie drinken. Maar dat liep helemaal niet. Ze denken, dat het alleen voor de jeugd' is", aldus Van de Bos. „Op maandag zijn we geslo ten", zegt mevrouw Van de Bos. „Een mens moet één dag per week rusten. We hebben de pa tatzaak ook nog". En juist op maandag hangen de jongens op het plein. Ze komen daar bij el kaar, omdat zij met elkaar wil len praten. „Het plein is gereconstrueerd met van die houten speelrekken. De jeugd concentreert zich rond het plein. Ze kunnen nergens te recht. Ja, alleen af en toe naar de Doelen als daar iets aan de hand is", zegt meneer Van de Bos. „Op de andere dagen kunnen ze voorlopig nog bij mij terecht. De koffieshop geeft wel een hoop meer werk. Mijn dochter helpt me momenteel. Maar een vaste kracht kan ik er echt niet in zetten. Dat is veel te duur. Er hoeft geen geld bij. maar het loopt nog niet geweldig", aldus Van de Bos. De jeugd komt in ieder geval nog steeds. Vooral de flipper kast is erg in trek. „Dat ding is constant bezet", aldus Van de Bos, Donderdag 19, vrijdag 20 en za terdag 21 oktober brengt to neelgroep Groeton de twee moderne Japanse eenacters „DeE fluwelen trom" en „La dy Aoi" van Yukio Mishima. Deze moderne zogenaamde Noh-spelen worden aanslui tend gespeeld. De amateur spelers van Groeton brengen een fascinerend stukje toneel, dat helemaal niet loodzwaar is - zoals de aankondiging zou doen vermoeden maar integendeel begrijpelijk en gemakkelijk te volgen is. Aanbevolen dus! Reserveringen tot en met vridag via de VW, tel. 266000; vrij dagavond en zaterdag vanaf 13 uur via het theater, tel. 269455. Toegangsprijzen: ƒ7.50; Pas 65/CJP ƒ6. De voorstelling begint om negen uur. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstellins te zijn afgehaald. Vrijdag 27 en zaterdag 28 okto ber de Funhouse Revue met „Fat people". Zaterdag 21 oktober. 14.30 uur, vieren de poppenspelers A! en Valery Preston met de kinde ren feest. In hun programma „De verjaardag van Jan Klaassen" gedenken ze het feit. dat een heleboel jaren geleden Jan Klaassen geboren is. Vlak voordat het feest gaat beginnen, zorgt een lelijke dief voor een aantal nare din gen. Zo steelt hij de verjaar dagstaart van Jan. Toegangsprijs drie gulden. De voorstelling is geschikt voor kinderen van 7 a 8 jaar. Re serveren is gewenst in ver band met de grote belangstel ling die altijd voor de voor stellingen bestaat. Tot en met vrijdag via de VVV, tel. 266000; vrijdagavond en za terdag vanaf 13 uur via het theater, tel. 269455. Zaterdag 28 oktober komt het poppenthater De Kleinste Ko medie van Bart Corduwener met „Het herfstmannetje". STEDELIJK MUSEUM In de entreezaal schilderijen uit de eigen verzameling uit de tijd van de rock 'n roll. Wer ken van onder anderen Jaap Wagemaker. Roger Ra veel. Kees van Bohemen, Willem Hussem en Serge Vandercam. Vanaf volgende week donder dag Hongaarse constructivis ten en aquarellen van de Ita- tiaan Caiderara. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag 10 tot 17 uur; zondag 12.30 tot 17 uur. NOORDMOLEN Tot en met 3 november expositie van olieverfschilderijen van Daniel Vanmeerhaeghe in de Noordmolen. Noordvest 38. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 12 tot 22 uur; zaterdag van 16 tot 24 uur. DC 4 MOLENS Dinsdag 24 oktober optreden van mevrouw Bossini met goochelshow, quiz en muzi kaal nummer. Toegang één gulden. Aanvang 14 uur. Woensdag 25 oktober toneel avond met toneelgroep "Totus Tuus". Gespeeld wordt het blijspel "Gast in eigen huis". Toegang één gulden. Aanvang 20 uur. Dat alles in dienstencentrum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766. BOERDERIJ LAND- VREUGD Zaterdag 21 oktober het jaar lijkse wijnfeest van de wijk- vereniging "Groenoord en omstreken", afdeling soci ëteit. Muzikale medew .g wordt verleend door de on volprezen Groenoordband. Kaarten a 6,50 zijn verkrijg baar bij mevrouw W. Harde man. Schubertplein 141; me vrouw R. Immerzeel, Dirk Schaeferplein 88 en H. Gus- man, Bart Verhallenplein 80. Aanvang 20.30 uur. ZAAL MARIJKE Dinsdag 24 oktober contacta vond van de ktaverjasvereni- ging Het Singelkwartier in zaal ZMarijke, Broersveld 1211 Toegankelijk voor leden, do nateurs en genodigden. Aan vang 20 uur. AM EO BANK Van 19 oktober tot 13 novem ber de tentoonstelling „Van kaurischelp tot eurocheque" in de Amro Bank, Gerrit Ver- boonstraat 15. Deze expositie, die tot stand is gekomen in samenwerking met het Mu seum voor Land- en Volken kunde te Rotterdam, toont ruim honderd authentieke voorwerpen uit de geschiede nis van het geld. Openingstijden: maandag tn» en met vrijdag van 9 tot is uur; donderdagavond boven dien van 17 tot 19 uur. 4 JEUGDHUIS. DR. SCHAEP MANSINGEL Vrijdag 20 oktober de eerstó van een serie klaverjasavon- den georganiseerd door ^dé- parochie O.L.V. Visitatie. Dé avonden worden op 20 en oktober gehouden in het' Jeugdhuis, Dr. Schaepman- singel 3. Aanvang 20 uur, zaal open 19.30 uur. Het inschrijf.' geld bedraagt twee gulden per avond. Wie voor twee' avonden tegelijk inschrijft' betaalt 3,50. Inschrijven bij" A. Woutersen, tel. 261445; A, Snijder, tel. 261206 en Pasta, rie, tel. 706669. T: VTV VIJFSLUIZEN Zaterdag 21 oktober van 14 tot 17 uur dia- en fotomiddag in het clubgebouw van de volks- tuinders vereniging Vijfsliij. zen. Vertoning van foto's en dia's, die gemaakt zijn door diverse tuinders tijdens de verschillende evenementen van de ontspanningscommis sie. Er kunnen ook foto's ge- ruild worden. «CAFEQUIBUS Zondag 22 oktober. 21.30 uur Try-out van de zevenmans formatie "Henrico Hot Lim-- me". De muzikale bagage van" deze swingende studiogroep bestaat uit een vleugje Littlè Feat, één enkele gospel, eigen werk en ingebouwde humor. Toegang en garderobe gratis." Geen toiletjuffrouw. VRIJ ENTREE Zondag 22 oktober van 14 tot 17 uur de tweewekelijkse Vrij Entree middag in diensten centrum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766. De muziek wordt verzorgd door „De Tsjechische Band", een mu ziekgroep die in Tsjechische klederdracht folkloristische muziek speelt. Verder een tentoonstelling van aquarel len, houtskooltekeningen en pottebakkerswerk. Daarnaast een ruilbeurs van postzegels, munten, ansichtkaarten enz. De Vrij Entree middagen wor den afwisselend georgani seerd door de Stichting Open Huis. NIVON, Schiedamse Gemeenschap en het diens tencentrum. CHR. SOCIALE GEN BELAN- Vrijdag 20 oktober organiseert; de carnavalsvereniging „De Rietzeilers" een grote bingo-; avond in de grote zaal van Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 73. Het batig saldo komt ten goede aan alle Schiedamse gehandicapten.. Hoofdprijs van de avond een dames- of herenfiets of gen dubbele Moutinex-grill. Ver^.' der zijn er als prijzenèën snelkookpan, set panrienó stoomstrijkijzers en koffiezet- apparaat De bingoavond is voor iedereen boven de leeftijd van 16 jaar toegankelijk. Men behoeft geen lid te zijn. Aanvang 20 uur. zaal open 19 uur. PASSAGE THEATER Dagelijks om 14, 19 en 21.30 uur; op vrijdag alleen om 14 uur en op zaterdag alleen om 19 en 21.30 uur „Star Wars" met Pe ter Cushing, Mare Hemill en Harrison "Ford. a.l. Zaterdag 14 uur Turkse film voorstelling. CINEMA BIO Dagelijks om 19 en 21.30 uur, maandag en dinsdag ook om 14 uur ..Annie Hall" met Woo dy Allen. Diane Keaton en Tony Roberts. 16 jaar. KINDERMATINEES Dagelijks behalve maandag en dinsdag om 14 uur „Kuifje en de blauwe sinaasappel" in Ci- nemaBio, DOKTER, APOTHEEK TANDARTS. Wie in het weekend een dokter,,, nodig heeft, moet de bood schappendienst bellen, tel. 7 206611. Apotheekhulp voor Cf spoedrecepten, tel. 264018, Tandartsdienst: P. J. v; d.'; Burg, Julianalaan 40. tel. 265996; alleen op het spreek-, uur zaterdag en zondag van 17.,- tot 18 uur. Het kindertheater, dat uit Rotterdam komt en door de Sitfhting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord (SSSN) naar Schiedam was gehaald, bestaat uit Jan gespeeld door Louis Le- maire, tante Emma, in het dage lijks leven Loes Vos geheten en Wiedus. de oprichter van de Wiedusclub: Louis Kockelmann. In het spel dat door de drie ge bracht werd, zat een duidelijke boodschap. Het ging over discri minatie: op school, in de klas. op straat en hoe je tegenover vriendjes en vriendinnetjes bent. Het overbrengen van de diepere achtergrond in het spel ging een heel klein beetje verlo ren. omdat de meeste Schiedam- mertjes nog iets te klein waren. Meestal speelt het kindertheater voor derde en vierde lagere schooi klassen. Terwijl de aan wezigen varieerden in leeftijd van drie tot tien jaar. Aan het eind van de voorstel ling vonden de oudere kinderen het „nogal wiedus" dat niet iedereen er hetzelfde uitziet. Dat had Theater Wiedus ze goed duidelijk gemaakt. En allen gin gen gelukkig, blij en soms te genstribbelend hun moeders te gemoet. want anderhalf uur Wiedus was lang niet genoeg voor ze. SCHIEDAM - Een bloedneus^ hield een 47-jarige vrouw uit: Schiedam gisterenmiddag over f.' nadat zij de 39-jarige heer C. Jgsf J. K. op zijn onbeleefde wegge-- drag had gewezen. De vrouw reed met haar auto op d<- -«-cun-.., daire rijbaan van de 's Grave- landseweg en wilde een dubbel geparkeerde auto passeren. Dat ging niet. Zij begon te toeteren, met als enig resultaat dat de be- stuurder terug toeterde. Na haar krachten verzameld te hebben _s sprong ze woedend uit haar auto yj. en stompte demonstratief, maar zeker ook met alle kracht, op de -:j auto van de man. Hij, door deze j. geste blijkbaar niet onder de in- druk gekomen, stapte op zijn 1 beurt uit en sloeg de vrouw in:y| het gezicht. /~"'i HCM KW Opg VOO' 1 sej gisl gen wir strs Lee onti in I rooi E looi (V D iich prix Vn Var, mor ■ent t'g Itctt

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2