Si m Onderzoek naar rellen in Schiedam- Noord "Wl|: vrouwen eisen' opgericht m nvier richt I ravage aan m modehuis m Bewonersvereniging bestaat 5 jaar Aantal woning zoekers stijgt met 96 mm Wild-West in Hoogstraat schiedam Commissie Oud papier voor Jeugdhaven DINSDAG 14 NOVEMBER 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - De activiteiten van de openbare bi bliotheek, het stedelijk museum, de Schiedamse Ge- leenschap en het gemeentearchief zijn in het vervolg lezen op een Infokiaver. Dat is een informatieve pos- ?r die de vier instellingen gezamenlijk uitgeven. De srste Infokiaver bevat de mogelijkheden voor het pu bliek. I In een oplage van 330 stuks zal eerste Infokiaver verspreid arden in winkels en openbare uwen. In de toekomst zal er |m de drie maanden een nieuwe foklaver met de programma's i de instellingen verschijnen. f iStfcss» De heren W. F. van der Blij, drs. G. van derFeijst en H. W. Posthoorn om de tafel bij de presentatie von de Infokiaver. Sp* iTtraadvoorzitter Arie Verlinde ontvangt uit handen van Dit van der Engel van het dames actiecomité protestbrief efthandtekeningen. SCHIEDAM - De ha vengelden voor plezier- vaarders gaan niet met twintig gulden omhoog, maar slechts met ƒ2,75. Wel moeten de leden van watersportvereniging De Schie met ingang van vol gende jaar gaan betalen voor het openen van de rolbrug over de Schie op zondagavond. SCHIEDAM - De politie van Schiedam heeft giste renmiddag op de Hoogstraat drie broers en een zus ge arresteerd die een politieman mishandeld hadden. De agent kreeg schoppen en slagen en zag zich genood zaakt zijn revolver te trekken om het viertal tot kalm te te manen. De vier zaten de 23-jarige Schiedammer J. B. op de hielen om een familievete uit te vechten toen de politie tussenbeide kwam. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 SCHIEDAM - Bewo nersvereniging Schie dam-Zuid heeft gister avond met een receptie in de school aan de Zwartewaalsesiraat haar vijfjarig bestaan gevierd. Tijdens de re ceptie schudden velen de hand van voorzitter Arie Zwam bom en se cretaris Van der Poort, die beiden afscheid na men van de vereniging. Zivamborn legt zijn functie neer icegens tijdgebrek en Van der Poort vertrekt, omdat hij niet meer in de Gorzen woont. Na de receptie hield de vereniging een le denvergadering, die werd besloten met de vertoning van een film over vijf jaar bewo nersvereniging, ge maakt door de Video- groep "De Gorzen". In de videofilm zitten on dermeer interviews met buurtbewoners en voorzitter Arie Zwam- bom, shots van de tot afbraak gedoemde Be- thelkerk en beelden van gerenoveerde hut zen. Op de foto boven Arie Zwambom in ge sprek met Tiny Krik- ke-Hein, één vin de initiatiefnemers en de eerste voorzitter ven de vereniging. 'J I Wf- foklaver an vier stellingen Infokiaver is een vierkant |ffiche met in de vier hoeken foto van de gebouwen van instellingen. Het hart van de er wordt gevormd door een tier vierkant dat met een naar beneden schuin op het papier staat. Dat kleine vierkant, de klaver, is in vieren gedeeld. In elk. deel staat infor matie van één van de instellin gen. De foto's en de indeling blij ven bij de volgende Infoklavers gelijk. De teksten worden iedere keer aangepast. „We streven niet naar succes, maar naar be tere toegankelijkheid Ik hoop dat de Infokiaver kans ziet om ingeburgerd te raken en een herkenningspunt wordt", aldus wethouder Posthoorn gisteren bij de presentatie van de eerste Infokiaver aan de pers. Voor het publiek is de Info kiaver het eerste zichtbare re sultaat van de samenwerking van de instellingen. „Voor ons", zei Posthoorn. ..was het eerste resultaat de komst per 1 novem ber van één financieel deskun dige voor alle vier de instellin gen, We wilden de Infokiaver gezamenlijk presenteren, omdat we samen zo sterk bezig zijn. Op het moment dat je bij elkaar gaat zitten, ontdek je veel meer gezamenlijke belangen." De vier instellinge overleggen maandelijks en bekijken mo menteel of zij voor het Holland festival in juni samen iets in één thema kunnen doen. j SCHIEDAM - Sociaal, cultureelwerkers in Schie- d im-Noord en Vlaardingen- Holy zullen door B XV van Schiedam gevraagd .worden; te onderzoeken of ongere geldheden zoals de rellen: van vorige maand te voor komen zijn. B W wil dat de werkers het onderzoek in samenwer king met de gemeentelijke jeugdconsulent.en een poli tiefunctionaris verrichten. De onderzoekers kunnen voorzieningen aanbevelen die ongeregeldheden voor komen. B W waren aanvankelijk van plan het onderzoek door de Erasmus Universiteit of een we tenschappelijk bureau te laten uitvoeren. Deze instellingen hebben echter niet de capaciteit om een snel onderzoek uit te voeren. Het college gelooft bovendien, dat de sociaal-cultureelwerkers. „de werkers in het veld", het best op de hoogte zijn van de problemen 'van jongeren in de wijken. SCHIEDAM - De commissie .voor financiën en economische zaken vergadert vanavond in de vergaderkamer op de tiende etage van het Stadskantoor. Be handeld wordt o.a. de bijdrage over 1978 en de ontwerp-begro ting 1979 van het Openbaar Li chaam Rijnmond. 'rotestbrief van watersporters ff ei ;v SCHIEDAM - „Wij vrouwen eisen" heeft sinds vorige week een Schiedamse afdeling De vrouwen essen: abortus uit bet Wetboek van Strafrecht en in het zie kenfondspakket en de vrouw beslist in zo n ge vat De Schiedamse afdeling deelde zaterdag voor de Hema informatie over abortus uit en maakte re clame voor de landelijke manifestatie voor abortus, die zaterdag in de Jaap Bcfenhal in Amsterdam gehouden wordt Donderdag 23 november vergadert "Wij vrouwen eisen*" in de vrouwen soos aan de Nieuwstraat 12. Janny Boonstra is de conlactvrouw van de af deling en is te bereiken onder nummer 706863. Gisteravond heeft het dames actiecomité De Schie aan Arie Vertinde, gemeenteraadslid en voorzitter van de Sportraad, in zaal Irene een protestbrief met 330 handtekeningen overhan digd waarin zijn verlangens worden uiteengezet In die brief wordt er (ten onrechte) nog van uitgegaan, dat het binnenha- vengeld voor een zeil- of motor jacht van 10 meter lengte of kor ter per jaar van 55 op 75 gulden wordt gebracht Uit de raads stukken voor de gemeente raadsvergadering van maandag 20 november blijkt evenwel, dat het binnenhavengeld voor deze categorie slechts met ongeveer vijf procent wordt verhoogd. 'Naar onze mening stelt de gemeente Schiedam te hoge eisen voor onze nieuwe jachtha ven De Schie", zo schrijft het ae- tiecomiténin zijn brief. "Als wij aan de eisen van de gemeente moeten voldoen, zullen de mees te leden van onze verenging hun bootje moeten verk pen, omdat een groot deel van onze leden AOW'ers en laagst betaal den zijn". Het comité maakt bezwaar te gen het feit, dat nadat de rol brug drie jaar gratis voor de watersportvereniging heeft ge draaid, met ingang van volgend jaar er weer voor betaald moet gaan worden op zondagavond. "Waarom de klok teruggezet", zo stelt het comité. "De boot eigenaren in Rotterdam, Vlaar- dingen en de buitenhaven beta len geen havengeld. Maar in Rotterdam en Vlaardingen gaan wel ieder weekend de bruggen en sluizen open voor de directe verbinding naar de Nieuwe Wa terweg". In de brief vraagt het comité verder of alle sluizen en brug gen in Schiedam op vrijdag van 16 tot 21 uur geopend kunnen worden en of de gemeente aan buurgemeente Rotterdam kan vragen om de openingstijden van de Hoge Brug in Overschie aan te piassen aan de tijden van de sluis in het Schiekanaal. Arie Verlinde beloofde de protestbrief met handtekenin gen te zullen afleveren bij de burgemeester, aan wie de brief gericht is. Verder beloofde hij een gesprek roet de verantwoor delijke wethouder te zullen re gelen. Hij beloofde tijdens de begro tingsbehandeling op de verlan gens de watersporters te zullen - wijzen. "Ik ben van mening, dat Schiedam in deze beroerde tijd niet vooraan, maar ook niet ach teraan moet lopen. Ik ben het er mee eens. dat je geen geld moet halen waar eigenlijk al zo wei nig is", zei hij. De protestbijeenkomst werd door een kleine honderd veront ruste watersporters bijgewoond. Drie broers en hun zuster slaan agent Met assistentie van vier colle ga's konden ze naar het politie bureau vervoerd worden. Omstreeks half twee rende J. B. een winkel aan de Hoogstraat binnen met de mededeling dat hij de politie wilde bellen. Bui ten wachtten zijn vier belagers hem op. De 17-jarige J. van O., de 22-jarige R. van O., het 21-ja rige zusje A. van O. en de 27-ja- rige R. van O. hadden een reke- mng met hem te vereffenen. •en de politie arriveerde -ig een van hen de winket bin nen om met J. B. te praten. De ander ging naar het viertal dat blijkbaar met op zijn komst ge steld was. Onder toeziend oog van het vele publiek sloegen de vier de agent tegen de grond en schopten hem. Het publiek keek toe. Nadat hij enigszins verbluft zijn pistool had getrokken en dat niet per ongeluk af liet gaan kon hij zijn aanvallers in be dwang krijgen. Collega's die in "hun politie auto's met loeiende sirenes ter plekke assistentie kwamen ver lenen duwden de amokmakers op niet mis de verstane wijze in de wagens en snelden ook weer met blauw zwaailicht en loeien de sirenes weg. De agent die de klappen opliep heeft met hoofd pijnklachten enige dagen ziek teverlof gekregen. R. van O. bleek later op de dag met een kaak fractuur naar hetzieken- huis te moeten. (Van mb onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Een Jonge beu- heeft voor ongeveer 26®» en schade aangericht Ut bet «huis Al ja aan de Brorrt- De loslopende hond was Ir etalage terechtgekomen en men hem wfldr vangen, -Je het beest to paniek en i de ene etalagepop na de an- e omver. Uiteindelijk slaag- s toen er in de bouvier te van- i. Deze is overgebracht naar asiel. De eigenaar is onbe- pln de Oranjestraat rijn uit .wee kisten die daar stonden 800 kruiskoppelingen ontvreemd, Oe marde wordt geschat op 40CO uiteg I UK de LEAO-school aan het e Kerkhof hebben indrin- zich meester gemaakt van nkete waardevolle spullen. Er een bandrecorder ont- twee cassetterecorders nog enkele apparaten. De arde 2Mb gulden. Er werd nog voor 500 galden schade igrrkht bij het doorzoeken latei en kasten. »»M een inbraak bij Van de "'"Tg BV aan de Weslvest werd „ring mot acht sleutels ont- -ètad. Ook daar werden kas- ten laden doorzocht. Uit een werkkeet in de par- keergarage aan de Westvest is in bet weekend een gereed schappentas opengebroken. Ge iteden werden een bankschroef, een radio en een cassetterecor der. Twee leeggedronken flessen limanade, een gebroken ruit en een flinke ravage liet een Inbre ker to een tuinhuisje in het complex Thurlede in bet week einde achter. De schade was 15# gulden. 9) Een inbreker heeft in het weekeinde voor 5.500 gulden aan rookartikelen gestolen in een winkelpand van Albert Hevn. Hij kwam via een bevoorrs- dingspoort binnen. De schade bedraagt 200 gulden. 9 Uit een autobus die op de Ad miraal de Buytrntrui gepar keerd stond is fn het weekend een cassetterecorder gestolen. De waarde van het apparaat be draagt 600 gulden. Gereedschappen ter waarde van 100# gulden zijn in het weekeinde ontvreemd uit een werkplaat» aan de Bakker straat. Door een dkhtgemetaeld raamkozijn verschaften de on verlaten zich toegang tot de werkruimte. i\-0' O O SCHIEDAM - Het aantal wo ningzoekenden is vorige maand met 96 toegenomen. In oktober kwamen 34 gemeentewoningen en 14 woningen, eigendom van een bouwvereniging vrij. In to taal brachten 1171 mensen een bezoek aan het Bureau Huisves ting. f y Het aantal Schiedamse wo ningzoekenden bedroeg op 31 oktober 4386 (KI september: 4305). Hiervan waren volgens de normen van het bureau 1898 vol doende gehuisvest. Verder ston den als woningzoekenden inge schreven: 509 aanstaande echt paren, 200 inwonende echtparen, 305 onvoldoende gehuisveste zelfstandig wonenden. 417 zelf standig wonenden met een GGD-rapporl, 368 bejaarden, 214 bejaarden met een GGD-rap- port en 475 alleenstaanden. Het aantal niet-Schiedamse woningzoekenden bedroeg eind oktober 696. Hiervan waren 237 in de eigen gemeente inwonend en 459 waren al zelfstandig wo nend. Het Bureau Huisvesting gaf in oktober 63 vergunningen af. Niet in alle gevallen kwam daarbij een woning vrij, omdat ook vergunningen worden ver leend bij verandering van hoofdbewoner door overlijden, huwelijk, echtscheiding, wonin- gruil e.d. SCHIEDAM - Op woensdag 15 november tussen 13 en 17 uur houdt Jeugdhaven Nieuwland een oud-papieractie. Wie oud papier heeft, wordt verztx-ht dit naar de Magnalia Deikerk. naast de Jeugdhaven te bren gen. Degeen die 10 kg of meer inlevert, mag gratis grabbelen.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2