O Grasveldjes blijven tijdelijk Bot slaat dertiende OJC-paal PvdA-Schiedam op bres voor huurbeschemiiiig Jeugdkoor zoekt dirigent Sint opent Partyshop B. EN W: mké Wateroverlast Schiedam DONDERDAG 30 NOVEMBER 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM De bewoners van gemeentewoningen lm Groenoord gaan een huurdersvereniging oprichten. iVier bewoners plus een begeleidster van de Stichting ■Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord hebben de eer ste stappen ondernomen om tot een huurdersvereni- Iging te komen. SCHIEDAM „De meldingsplicht op vrijkomende woningen heeft jarenlang bevredigend gewerkt, maar heeft nu haar betekenis verloren". Dat antwoordt het college van B en W van Schiedam op schriftelijke vra- j gen die het gemeenteraadslid Hans van Kleef van de PvdA op 13 september stelde. Hij vroeg toen waarom de gemeente de verordening op de aangifte van woon gelegenheid niet meer uitvoert. Volgens cijfers van Rijnmond staan in Schiedam 802 woningen leeg. Hier eentje aan de Rotterdamsedijk. Bot had weinig moeite met zijn karwei: door de mod derige grond ging de paal erin als koek. POPPENTHEATER IN DE TEERSTOOF Zaterdag geen poppenkast in De Teerstoof, maar een heuse toneelvoorstelling. Het Haags Sprookjestoneel speelt "Spotje en de Monstermaniak". Redactie editie Schiedam: Zaterdag de eerste acitviteit in het toekomstige wijk centrum West (voormalige Kivevaschool): vanaf 12 uur een rommelmarkt Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Fair ^■I&' uurdersvereniging in oprichting Volgende week krijgen de be- ivoners van 2209 gemeenteflats en brief met een aanmeidings- kaart en een verzoek om in de voorbereidingsgroep te gaan zit- |ten. De voorbereidingsgroep noet de statuten en een huis houdelijk reglement opstellen en de notariële zaken plus een koninklijke goedkeuring afhan delen. In januari hoopt de voor bereidingsgroep goed van start te gaan. Een huurdersvereniging is hard nodig in Groenoord, want de bewoners hebben nogal wat klachten over het onderhoud van de gemeente. Schimmel op de binnenmuren is één van die klachten. De buitenmuren van de flats aan het Cornelia van Zantenplein laten water door. De bewoners zouden graag zien dat de gemeente de muren met schuimplastic opvult. Bij enkele bewoners is door de vochtigheid een zwarte strook schimmel van vijftien centimeter breed te zien. De bewoners hebben hun muren diverse malen schoonge maakt. maar de schimmel is hardnekkig en komt steeds weer terug. Van de gemeente horen de be woners dat ze meer moeten sto ken en ventileren. De bewoners geloven daar niet zo erg in. Zul ke problemen hopen de bewo ners via de huurdersvereniging rnet de gemeente te bespreken. De huurders geloven dat zij als vereniging vaster in hun schoe nen staan. De huurdersvereniging moet echter niet alleen een klachten bureau worden. Ook positieve zaken moeten besproken wor den. Er zijn nu al mensen die bijvoorbeeld een dubbele begla zing willen. De voorbereidingsgroep wil een eerste indruk krijgen van de klachten en wensen van de huurders. De bewoners kunnen hun klachten en wensen per brief kenbaar maken bij de voorbereidingsgroep. Zij kun nen terecht bij: mevrouw L. Vo- gel-Royers aan het Cornelia van Zantenplein 92. mevrouw R. Valk aan het Cornelia van Zan tenplein 81, de heer H. C. Tjon A Pien aan het Cornelia van Zan tenplein 49 en de heer W. E. Schumacher aan het Cornelia van Zantenplein 88. eegstand- \melding j niet nodig Van een onzer verslaggevers „In het verleden trad de ge- zes maanden leegstaan dringend meente op als groot woningbu reau", gaat het collége in haar antwoord vertier. „Toen de grootste druk op de woning markt verminderde gingen wo- 1 ningzoekenden de woningen kritischer bekijken en wachtten in veel gevallen tot een betere ruimte vrijkwam. Dat leidde tot onnodige leeg stand en daardoor had de ge meente de verplichting om de éigenaar wegens huurderving schadeloos te stellen. Aangezien de gemeente de leegstand toch in grote lijnen kon controleren via het woningregister Is de rol van woningbureau opgeheven en moesten de eigenaren zelf de verhuur weer ter hand nemen. Daarvoor zijn richtlijnen opge steld en heeft de meldingsplicht geen zin meer. Het weer invoeren van een meldingsplicht heeft geen in vloed op het vorderingsbeleid, gezien het feit dat de gemeente ook zonder die plicht inzicht heeft in de leegstand". Op de vraag van Van Kleef of een publikkatie van een lijst met woningen die langer dan noodzakelijk is antwoordt het college: ,.Zo"n lijst heeft weinig nut Leegstand van woningen betekent namelijk niet steeds dat de woning voor normaal ge bruik geschikt is. vanwege ver krotting. renovatie uf tijdelijke afwezigheid van de bewoners Publikcatie van een dergelij ke lijst zal slechts ongegronde verwachtingen bij woningzoe kenden wekken en zal een onge wenste aandacht vestigen op tij delijke afwezigheid van bewo ners", zo meent het. ïn Sch: rdam staan volgens de cijfers van het Openbaar Li chaam Rijnmond 802 woningen leeg, die voor bewoning geschikt zijn. Een aantal van vijftien wo ningen is nog nimmer bewoond geweest Een aantal van 130 wo ningen staat korter dan één maand leeg, 203 woningen staan van één tot vier maanden leeg. 103 woningen staan van vier tot zeven maanden leeg, 89 wonin gen staan van zeven tot tien maanden leeg en een aantal van 262 woningen staat langer dan tien maanden leeg. hoogte worden gebracht van eventuele plannen. Volgens de brief van het colle ge kan iedereen door het zinne tje „voorlopig vrij voor voetbal" weten, dat het groen tijdelijk is. „Helaas", zegt het college en het wijst er verder op, dat definitief groen aanleggen niet alleen fi nanciële consequenties heeft, maar ook een herziening van het bestemmpingsplan noodza kelijk maakt. 1 Vi ifcdr.r éW JF "TlilWIBMnUfci y~ .---.-.t. - - J' .cc SCHIEDAM - Wanneer niet alle grasveldjes in Groenoord, waarop de bekende bordjes „be stemming bijzondere bebou wing. voorlopig vrij voor voet bal" staan, worden bebouwd, leidt dit tot grote financiële te korten. Of ze allemaal bebouwd zullen worden, is op dit moment nog onzeker. Dat antwoordt het gemeente bestuur van Schiedam op vra gen van de werkgroep ruimie- 'ijke ordening van de Stichting Samenlevingsopbouw 2 e- dam-Noord. De werkgroep uad geïnformeerd bij het college wat er met de desbetreffende veldjes gaat gebeuren. Verder zou de werkgroep het wel plezierig vinden, wanneer de omwonen den van dergelijke grasveldjes niet van de ene op de andere dag worden geconfronteerd met een heimachine, maar tijdig op de (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN - Compleet met wat voort!Mig vuurwerk, sloeg wethouder Cees Bot gisteren de eerste of f iciele paal voor Jet Open Jongeren Centrum aan de Zomerstraat. EindeUjk dan toch, ninen vele Vlaardingers bij de laatste slag gedacht hcbbem want het ma ken van de bouwplannen is met geer veel m^fhjkhedcn gepaard gegaan. Zelfs het slaan van de paal moest worden uitgesteld omdal de bouwers eind vorige week nog op funderingsres^n stuitten. die eerst opgeruimd moesten worden. De „eerste paal die S- was in feiïr dr dertiende; een grapje van bouwer Henk van der Waal. Het OJC bestaat als stichting sinds De jongeren kwamen destijds bijeen Sn een pand aan de Van Leijden Gaelstraat. Na allerlei interne strubbelingen dook in '74 een nieuw stichtings bestuur op, dat zich onder meer ging bezighouden met het vin den van een geschikt gebouw. Uiteindelijk werd in 1977 voor- gesteld" de Ericaschool aan de Zomerstraat te verbouwen voor achteneenhalve ton. In september "77 werd echter besloten tot nieuwbouw, omdat veel raadsleden een verbouwing van 8,5 ton te ver vonden gaan. „Ik heb toen gezegd: Ja. dat kan. een jongerencentrum bouwen voor 8J5 ton", zei aannemer Van der Waal gisteren. Hij benoem de zich zelf tot zondebok van de OJC-affaire. Na een paar maan den bleek namelijk dat het ge bouw aanmerkelijk duurder zou worden, namelijk j 1.400.000,-; 5,5 ton méér dus. Volgens Van der Waal is die prijsverhoging ondermeer te wijten aan de langdurige in spraakprocedure en de hoge eisen van de brandweer. „Er is hier een moeilijke brandweer »n Vlaardingen". zei Van der Waal gisteren met knipoogje naar brandweercommandant P. de Jong, die bij het slaan van de dertiende paal ook aanwezig was. Cees Bot kwam eveneens te rug op de moeilijkheden in de afgelopen jaren. Maar in zijn r' ik woord aan alle betrokke nen. ruimde hij veel plaats in voor Rien Bovenberg, de voor malige wethouder die altijd voorstander van verbouwing van de Ericaschool is geweest. Bot vertelde verder dat de ar chitect van het OJC. Pietro P. Hammei uit Rotterdam, zijn eigen ontwerp erg goed vindt. „Vlaardingen mag zich zelf feli citeren met dit gebouw", had Hamme! gezegd. Van der Waal beaamde dat. Ondanks enig gc. joel van aanwezige jongeren no digde hij iedereen uit om waar dan ook m Nederland een twee de jongerencentrum van deze kwaliteit te vinden. Wethouder Cees Bot sprak ten slotte de hoop uit dat de jongeren gepast gebruik van het gebouw willen maken en hij wenste het OJC „behouden tilt", hetgeen een oud-Vlaardingse uitdrukking is voor: veel succes. ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF Vrijdag 1 en zaterdag 2 de cember treden Elly Rietveld en Dorine van der Klei op in de Teerstoof. Dit duo staat beter bekend als de Sissies. De Sissies brengen een programma, dat „tijdloos lief" genoemd kan worden. Het bestaat uit liedjes uit de crisisjaren ondermeer van Bertold Brechten moderne hits. Reserveringen maandag tot en met vrijdag via de VVV, tel. 266000; vrijdagavond en zater dag vanaf 13 uur via het theater, tel. 269455. Gereserveerde kaar ten dienen uiterlijk een kwar tier voor de voorstelling te zijn afgehaald. Toegangsprijzen tien gulden; Pas 65/CJP acht gulden. De voorstelling begint om 21 uur. Vrijdag 8 en zaterdag 9 de cember Poezie Hardop met „Stel dat Shakespeare een zuster had". FILMCLUB IN DE TEER STOOF Donderdag 7 december, 20.30 uur „Lucky Luciano", Lidmaat schap 2.50. Toegangsprijs 5. Zaterdag 2 december geeft het Haags Sprookjestoreel een voorstelling van „Spotje en de Monstermaniak" voor kinderen vanaf zes jaar. Dit keer dus geen poppenkastvoorstelling in de Teerstoof, maar een heuse to neelvoorstelling voor de kinde ren. Toegangsprijs drie gulden. Voor ieserveringen zie boven. De voorstelling begint om 14.30 uur. Op zaterdag 9 december komt er een sinterklaasprogramma in de Teerstoof, dat gepresenteerd wordt door poppentheater Olie bol van Olga de Boer. WIJKCENTRUM WEST Zaterdag 2 december wordt een rommelmarkt georgani seerd in het toekomstige wijk centrum West (de voomalige Kivevaschool). Wie leuke of nog bruikbare spullen heeft, wordt verzocht contact op te nemen met Joke Roeling, tel. 264739. Ze kunnen tot vrijdagavond 10 uur worden ingeleverd, terwijl grote spullen gehaald worden. De rommelmarkt begint om 12 uur onder het motto: „Kom naar het wijkcentrum West, en wij zor gen voor de rest". SINGELKWARTIER Sint Nicolaas brengt zaterdag 2 december een bezoek aan het Singelkwartier (Schiedam- Oost). Hij vertrekt om 14 uur vanaf zaal Marijke, Broersveld 121 en rijdt ondermeer via Broersvest, Marconistraat. Rot terdamsedijk, Hogebanweg, Singel enz. Zondag 3 december Sint Nico- laasfeest in zaal Marijke. DE 4 MOLENS Zondag 3 december van 14 tot 17 uur Vrij-Entreemiddag in Dienstencentrum De 4 Molens. Nieuwe Damlaan 766. De mu ziekvereniging Ambrosius speelt sinterklaasliedjes en vro lijke marsmuziek. De majoret- tes en tamboers van Harpe Da vids geven een demonstratie. Verder is er een quiz en brengt Sint Nicolaas een bezoekje aan het dienstencentrum. Zoals al tijd is de toegang gratis. ARCADE Donderdag 30 november en vrijdag 1 december geeft bal letstudio Tosca Balm openbare lessen in gebouw Arcade, Lange Haven 71. Aanvang 20 uur. TREFPUNT Zondag 3' december brengt Sint Nicolaas een werkbezoek aan Bijdorp. Hij arriveert om 13.30 uur met zijn koets bij het viaduct onder rijksweg 20. Om 13.45 uur begint het feest voor alle kinderen tot en met 12 jaar in het Trefpunt. Alleen toegang voor leden. Tijdens het feest treedt een muzikale clown op. die ondermeer goochelt met hamstertjes. Maandag 4 december, 20 uur Sint Nicolaasavond voor bejaar den en alleenstaanden. LANDVREUGD Zaterdag 2 december bezoekt Sint Nicolaas Schiedam-Noord. Hij vertrekt om 11 uur vanaf boerderij Landvreugd. Om 14.30 uur begint daar een Sint Nico- laasfeest voor kinderen van 2 tot 10 jaar. De wijkvereniging Groenoord en omstreken orga niseert één en ander. DE WOUDHOEK Donderdag 30 november bingo surprise-avond met een bezoek van Sint-Nicolaas. Aanvang 20 uur, zaal open 19.30 uur. Toe gang gratis. Dienstencentrum De Woudhoek, Heijermansplein. AULA STEDELIJK Donderdag 30 november orga niseert de Historische Vereni ging Schiedam de derde lezing van dit seizoen in de aula van het Stedelijk Museum. Drs. F, Smit, oud-pastoor van de Oud- Katholieke Parochie te Schie- dam, houdt een lezing met als onderwerp: de geschiedenis van het Huis te Poort Toegang gra tis. Aanvang 20 uur. STEDELIJK MUSEUM Zaterdag 2 december tot en met 14 januari vindt in het Ste delijk Museum een landelijke grafiekmanifestatie plaats. Deze geeft een beeld van de Neder landse grafiek van de laatste drie jaar. De tentoonstelling be staat uit 360 grafieken van 127 grafici. Openingstijden: maan dag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur; zondag van 12.30 tot 17 uur. CAFÉ QUIBUS Zondag 3 december, 21.30 uur treedt de 5-mans groep „Jada" op met symphonische muziek. Bezetting: Peter Frings (gitaar en zang). Joost Evers (key boards), Leo Jansen (bas) en ge broeders Keizer op drums, fluit en sax. Sound-engineer Ed Smid. Het maken van geluids opnamen tijdens de voorstelling is niet toegestaan. PASSAGE Dagelijks om 14 en 20 uur; vrijdag geen voorstelling, zon dag alleen 20 uur „Capricorn I" met James Brolin, Elliott Gould, Telly Savalas en Karen Black. A.l. Vrijdag I december, 19.30 uur jubileum-voorstelling van de Schiedamse Gemeenschap ï.v.m. het dertigjarig bestaan. Zondag 14 uur Turkse film voorstelling. CINEMA BIO Dagelijks om 14 en 20 uur; vrijdag geen voorstelling; zater dag. zondag en woensdag alleen om 20 uur „Looking for Mr. Goodbar" ondermeer met Diane Keaton. 12 jaar. KINDERMATINEES Zaterdag, zondag en woens dag om 14 uur in Cinema Bio „Robin Hood en de piraten". En gels gesproken, Nederlands on dertiteld. A.l. DOKTER, TANDARTS. APOTHEEK Wie in het weekend een dok ter nodig heeft, moet de bood schappendienst bellen, tel. 206611. Apotheekhulp voor spoe- drecepten. tel. 264018. Tandarts- dienst: G. M. Schuurman, Wa rande 156, tel. 265271; alleen za terdag en zondag op het spreek uur van 17 tot 18 uur. SCHIEDAM - De PvdA. afdeling Schiedam, heeft gisteravond unaniem een motie aangenomen, waarin achteruitgang in huurbe- scherming voor huurders onaanvaardbaar wordt genoemd. Dit naar aanleiding van een wetsontwerp dat momenteel bij de Tweede Ka mer ligt. De PvdA-afdeling heeft haar bestuur de opdracht gegeven de motie te sturen aan de Tweede-Kamercommissie voor Volks huisvesting en aan de Tweede-Kamerfractie van de PvdA. Als de wet van kracht wordt, worden de mogelijkheden voor SCHIEDAM - Het Hervormd jeugdkoor The young voices uit Schiedam zoekt een dirigent. De dirigent en muzikale leider Wans de Kruit gaat verhuizen en verlaat het koor. Het koor heeft ruim vijftig le den van veertien tot dertig jaar oud. Het koor treedt op in kerk diensten. jeugddiensten en ker kelijke bijeenkomsten. Docenten muziekonderwijs, muziekstudenten of mensen met gelijke kwaliteiten die zin heb ben om het jeugdkoor te leiden kunnen contact opnemen met voorzitter Joop Feddes (707492). de koper van een bewoond huis vergroot om de huurders ervan op straat te zetten. Tevens is het de bedoeling van het kabinet de wettelijk vastgelegde huurbe- scherming voor huurders van drie jaar terug te brengen naar zes maanden. Volgens de motie, die werd in gediend door Hans van Kleef, zal het voor verkopers interes santer worden om tot splitsing van hulzen over te gaan. Ook zullen kopers in zulke gevallen eerder gelokt kunnen worden, omdat er via de kantonrechter sneller gevorderd kan worden. De ledenvergadering deed als aanvullende suggestie om de motie niet alleen te versturen, maar ook om die mondeling toe te lichten wanneer de Tweede- Kamercommissie zich in januari over het wetsontwerp buigt. De ledenvergadering werkte gisteravond een groot aantal huishoudelijke zaken af. Eén van de belangrijkste - althans voor het directe functioneren van de afdeling - was de verkie zing van een nieuw afdelingsbe stuur. Tot voorzitter, secretaris en penningmeester werden re spectievelijk Wim Oomen, Hans Bakker en Hans Konings geko zen. Gewone bestuursleden worden: Wil Kraan. Netty Leeman, Yvonne Siljee, Wil Spoor, Ben Stuivenberg, Mau reen Verlinde en Hans van der Vlist. Tijdens zijn maiden-speech zei de nieuwe voorzitter Wim Oomen, dat hij de functie met „zeer veel schroom" aanvaard de. „Ik had de voorkeur gegeven aan een meer ervaren partijlid." Oomen zei goed tegen een harde confrontatie te kunnen, maar „het gaat om de zaak, niet om de persoon." „Als er niet fair ge speeld wordt, haak ik af," 'aldus de kersverse voorzitter. SCHIEDAM - Gistermorgen vroeg ontdekte de familie Van T. in de Klaas Katerstraat dat er water door het plafond drupte. Na een onderzoek bleek dat bij de bovenburen, die niet thuis waren, het aftapkraantje van de waterleiding open stond. De schade aan het plafond van de familie Van T. was groot. Toen omstreeks kwart over elf gistermorgen de hoofdwater leiding op de hoek van de Dr. Schaepmansingel en de Talma- laan knapte, heeft de omgeving in die buurt geruime tijd zonder water gezeten. Er ontstond grote schade aan het wegdek. De ge meentelijke technische bedrij ven is meteen met herstelwerk zaamheden begonnen. Onbekend gebleven jeugdtgen hebben gisteren een etalageruit van de de firma Willemstein aan de Mgr. Nolenslaan ingegooid. De ruit had een afmeting van twee bij zes meter. De politie stelt een onderzoek in SCHIEDAM Sint Nicoiaas heeft vandaag een nieuw filiaal van de dranken- en delicates senzaak Party Shop geopend. De dertiende vestiging van deze zaak heeft een plaatsje gekre gen bij het winkelcentrum Hof van Spa land. J<lec

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2