imyr 1 h 'Ik hobbel al jaren achter schermen rond' Nieuw in de raad 55 jaar getrouwd Oorlog als hard vermaak m '/J. Weinig vuil in wateren van Delfland ANNIE RENSKERS- MAAS: m Elke donderdag 6 pagina's Schiedamse informatie in de speciale bijlage voor SCHIEDAM van Het Vrije Volk x v WÊllmL SI fVolongatie a% 'mwWÊA Ülyi %i mwm Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - „Van huls uit houd Ik me veel met poltiek bezig**, zegt Annie Renskers-Maas, nieuw raadslid voor de WD In de Schiedamse gemeenteraad. „Er werd thuis altijd over politiek gepraat, het is ons met de paplepel Ingegoten**. Mevrouw Renskers volgde twee weken ge leden het WD-raadslid Theo Bakkers op, die bij het Openbaar Lichaam Rijnmond lid van het dagelijks bestuur werd. Annie Renskers-Maas: Politiek is mij met de paplepel ingegoten" (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Ingaande het nieuwe jaar zal de Me dische Sportkeuring bij het bureau Sportzaken van de gemeente Schiedam worden ondergebracht. Geduren de tientallen jaren is de sportkeuring ondergebracht geweest bij de Schiedamse Bond van Lichamelijke Oefening (SBLO). Nadat de SBLO in 1974 werd opge heven is het werk van de medische sportkeuring in het belang van de Schiedamse sportwereld - voortge zet door Rinus van Dijk, toenmaligTjestuurslid van de SBLO. Medische sportkeuring, ook voor topsporter Nico van Slobbe is dat ieder jaar weer nodig. Strenger (Door Tjitte de Vries) PASSAGE - In THE DIRTY DOZEN (De Twaalf Veroordeelden) wordt de Tweede Wereld oorlog als achtergrond gebruikt voor een dikke twee uur keihard bio- scoopvermaak, in elkaar gezet door vakman-regis seur Robert Aldrkh. In Scltfedam-Extra vandaag aandacht voor een actie waar- 1 bij Tibetaanse hinde-, ren centraat staan. De duivenmelker be staat nog steeds. Ome Piet van Os weet van wanten. Wat hij niet van duiven weet Is te verwaarlozen. Moer manbrood, wat is dat? Lees er over in Schiedam-Extra. Verder de rubriek Wat en waar, Oud Schiedam en Eten bij. i V - V «- - H lilWMim&swrzm ~£<- kk 'IV* De Mounties zijn dinsdag 12 december te zien in het Passagetheater. POPPENTHEATER IN DE TEERSTOOF s'Sï Uuiiutunurtu i i-vc,«_E.i>iJ~>£.rt ijmo/nxsi V tHJCi VKJLOVI rviouvrt 4» Medische s nu via 'sportzaken' (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Er is geen sprake van een hoop drijvend vuil in de wateren van het hoog heemraadschap Delfland. Dat zeggen gedeputeerde staten van Zuid-Holland na een onderzoek van de klachten van het staten lid drs. li J. Koenen. In het voorjaar wees de heer Koenen erop dat er sprake was van een behoorlijke vervuiling van de wateren. Ambtenaren van de provincie en het hoogheemraadschap kwamen op hun inspectietocht nauwelijks vuil tegen: slechts hier en daar zagen ze een piastic fiesje of blik)e. Gedeputeerde staten constateren dat de burge rij steeds netter op het milieu wordt Bedrijven en waterre creanten wordt daarentegen verweten nogal eens slordig met het vuil om te springen. „Ik stond al een tijdje op de nominatie om raadslid te wor den", gaat mevrouw Renskers verder, „maar na de verkie zingen in mei van dit jaar bleek dat we een zetel hadden verloren waardoor ik niet aan de bak kwam. Het feit dat we die zetel verloren vond ik er ger dan mijn plaats. In sep tember ging Theo Bakkers plotseling naar Rijnmond waardoor ik alsnog raadslid werd „Mijn politieke ideeën heb ik van mijn vader meegekre gen", gaat zij verder. „Hij had vroeger in Winterswijk een graanhandel Hij was een li beraal. een hard werker en een sociaal voelend mens. Vooral dat laatste heb ik van hem overgenomen. Politiek actief was ik in die tijd niet Ik had mijn werk en na mijn huwelijk moest ik voor mijn kinderen zorgen. Pas toen die wat groter waren kon ik met mijn ideeen wat meer naar buiten treden. Dat begon met de oudercommissie op schooi, waar ik mij voor aanmeldde. Dat gaf voldoe ning naast het huishouden. Niet dat ik het huishouden verfoeide, integendeel, maar daarnaast is er nog zoveel te doen. Ik ben ook niet altijd lid ge weest van de VVD. Ik dacht en stemde wel liberaal, maar dat kwam niet bij roe op. Nu vind ik dat iedereen die de ideeen van een bepaalde par tij deelt zich moet verplichten om lid te worden. Ik werd lid toen Wiegel fractievoorzitter in de Tweede Kamer werd. Ik ging in die tijd ook regel- matig partijvergaderingen bijwonen en voor ik *t wist rolde ik van het een in het an der. Ik kwam in het bestuur van de Vrouwen van de WD en vandaaruit vroeg het be stuur of ik ons raadslid Anton Lauw aars op kon volgen. Ik zei niet direct "ja". Na een paar jaar meegedraaid te neb ben in het partijbestuur en. fractievergaderingen bezocht te hebben stride ik mij be schikbaar. Zodoende hobbel Ik al een paar jaar achter de schermen rond. Al dk tijd heb ik ook de raadsvergaderingen bezocht. Ik geloof dan ook niet dat ik veel moeite met het raads werk ral hebben, want ik heb er bewust naartoe geleefd. Naast de politiek rit ik nog in diverse besturen, waaron der die van Schiedamse vrouwenraad en de Raad voor Bejaardenwerk. Vanuit die vrouwenraad heb Ik in 1977 meegedaan bij de opzet van de VOS-cursus. Daarbij heb fit samengewerkt met de Rooit Vrouwen, want «en cursus 0.?. oriëntatie op de samenleving behoort geen bepaalde politie ke kleur te hebben. Ik was cursusbegeleidster. ramen -met de cursisten nodigden we docenten uit Ik deed het om de mensen de wereld op een positieve manier te kunnen laten zien, ik wilde die positieve kant van de mensen eruit haten. Ik bedriet dit, een huishouden draait pas goed als moeder ge- lukkig is. Dat maak je haar door haar de kans te geven kranten te lezen, cursussen ie volgen en door haar vrije tijd op te vullen. In de raad rit ik In de Com missie Ruimtelijke ordening, personeelszaken en de com missie Georganiseerd overleg. Niet dat ik speciale interesse* op die ««bieden heb. maar zo zijn de taken verdeeld. Ik heb altijd brede interesses gehad. Met die commissie perso neelszaken ben ik toch wel erg blij. Dat werk heeft met mensen te maken en met in spraak. Mensen hebben vaak zo weinig inspraak en ik denk dat ik weet hoe ik ze ertoe moet bewegen om van hun in spraak gebruik te maken. De Binnenstad, daar moet meer drang achter gezet wor den. want de grote terugloop van bewoners heeft een oor zaak. Die oorzaak is dat er te weinig goede woningen zijn. Volgens mij wil iedereen dol graag terug naar de binnen stad, maar dan moet er eerst gebouwd worden Een toekomstige binnenstad moet dan voor auto's toegan kelijk zijn. Ik ben zeker tegen een autovrije binnenstad. Daarentegen zeg ik ook: niets is fijner om boodschappen mee te doen dan de fiets. Ik heb ook weieens iemand ho ren zeggen: Gut, moet ik dan heel dat eind van het Erama- piein naar de Hoogstraat lo pen? Daarop zeg ik "ais je zo redeneert is er voor niemand een oplossing". "De WD komt op het ogen blik belaas niet aan de bak in de raad", gaat zij verder. "Het CDA heeft zich met handen en voeten gebonden aan de PvdA. We staan alleen roet onze ideeen. Bil het CDA is het zelfs zo erg dat mensen te gen hun eigen principes in voor een voorstel stemmen. Dat fractiediscipline zo ver kan gaan! Toch wijst de WD het merendeel van wat in de raad behandeld wordt niet at" Rinus van Dijk beeft, na een periode van 23 Jaar dit werk ge heel belangeloos te hebben ver richt, de Sportraad gevraagd hem van die functie te onthef fen en zijn werk over te nemen. Om het voortbestaan van de medische sportkeuring in Schie dam te waarborgen, beeft de Sportraad dit verzoek ingewil ligd. „In feite is de hele zaak van de sportkeuring natuurlijk een taak voor de sportbonden", zegt Gé Rens, secretaris van het bu reau Sportzaken. „Naast Rinus van Dijk heeft ook mejuffrouw Offers zich jaren ingespannen voor de sportkeuring. Zij is ech ter riek en kan dit werk niet meer doen. Het zal voor ons bu reau een extra belasting wor den, maar dat moet dan maar." Wel zal het bureau Sportza ken wat strenger gaan optreden. Bij de inventarisatie van het pakket werkzaamheden rond de medische sportkeuring is nu pas duidelijk geworden, dat de vaak gehoorde klachten over de werkwijze van het sportkeu ringsbureau, zijn terug te bren gen tot de verantwoordelijkheid van de verenigingen en diege nen die gekeurd willen worden.' Gé Rens: „Wij hebben de ach terstand nu weg kunnen wer ken. Maar die achterstand was ontstaan omdat er mensen wa ren die eenvoudig aan hun op roep geen gehoor gaven. Ge woon wegbleven zonder bericht van verhindering te sturen. Het gebeurde wel dat er 25 man op de keuring werden verwacht en dat rich slechts 14 kandidaten kwamen melden. Het gevolg was dat de twee doktoren waar over wij beschikken voor joker zaten." Om daaraan een einde te na rij rijn nu stringente richtlij nen vastgesteld en wie zich daaraan niet houdt, zal voorlo pig niet kunenen sporten. Kan didaten voor een sportkeuring dienen hun aanvraag uitslui tend bij de vereniging waarvan zij lid zijn te deponeren. De ver eniging zorgt nu voor het door zenden van de aanvraag. Gé Rens: „Bij de werkwijze zoals die in de laatste jaren ge weest is wisten de vereniging heel vaak niet dat een van hun leden een sportkeuring had aan gevraagd. Daarom zullen wij nu aanvragen, welke niet vergezeld zijn van een door de vereniging ingevulde verzamellijst, niet in behandeling nemen. Het heeft natuurlijk ook geen zin meer aanvragen te sturen naar de heer Van Dijk of naar juffrouw Offers." Wie aan een oproep voor de medische keuring, zonder tegen bericht - dat wü zeggen mins tens drie dagen van te voren - geen gehoor geeft, wordt zonder meer afgevoerd. Er zal geen tweede oproep worden verzon den. Als straks, zo aan het begin van het veldsportseizoen, de stroom aanvragen binnenkomt, is het bureau sportkeuring met twee doktoren eigenlijk onder- bemand. „Dan", zo regt Gé Rens, „zouden we er eigenlijk nog wel wat artsen bij kunnen hebben. Ook daar zullen wij proberen verbetering in aan te brengen. Officieel beginnen wij met deze zaak op 1 januari, maar we rijn nu al bezig vanaf 1 december. Wij hebben nu al kunnen er varen dat de nieuwe regel werkt. Het aantal wegblijvers is niet meer zo groot als voorheen. Als dat zo kan blijven zijn wij daar gelukkig mee en ritten de doktoren ook niet meer voor jo ker." SCHIEDAM - Gisteren Herdacht het echtpaar Fons-Scheffen het feit dat het SS jaar geleden in het huwelijk is getreden. De heer Fans ts 77 jaar en zijn vrouw 74 Het echtpaar heeft vijf kinderen die ellen gehuwd zijn. Er zijn 12 kleinkinderen en een achterkleinkind. In hun woning aan de Havendijk in Schiedam heeft men gisteren het 55-ja rig huwelijksfeest gevierd. De heer Fons is 37 jaar bij Wilton werkzaam geweest. Het Vrije Volk leest het echtpaar al zolang het getrouwd is. Vandaar dat de heerHendriksma van de inspectie van HVV gisteren namens de krant een blomstukje aanbood. Veel acteurs uit „The Dirty Dozen" werden later beroemd: Jim Brown. Telly Savalas, Do nald Sutherland. John Cassave tes, Charles Branson. Anderen waren het al: Lee Marvin. Er- nest Borgnine, Robert Ryan, George Kennedy. Trini Lopez. Twaalf tot levenslang veroor deelde gevangenen krijgen in 1944 de keus: meedoen aan een zelfmoord-operatie op Duits ge bied of blijven ritten waar je zit Vervolgens maak je hun specia le opleiding mee, een harde trai ning voor ruige binken volgens de geijkte formules ontstaan na 22 Jaar oorlogsfilms. De harde hap ramt er lustig op las als na twee-derde van de film bet kasteel veroverd wordt waarin een Duits hoofdkwartier is ondergebracht Aldrich liet geen «-.ment voorbij gaan om grove effecten handig uit te bui len zodat een stevig brok com mercieel bioscoopvermaak ont stemd, waarin de acteurs met kennelijk (derier hun bloedige acties uitvoeren. „The Dirty Dozen" was in de jaren zestig MGM's antwoord op alle spaghettigeweld dat uit Ita lië kwam. En daarom is de Tweede Wereldoorlog geen ech te achtergrond. De film is in fei te een wildwest-artikel, verpakt in een wat moderner jasje Voor een wekelijkse portie vermaak, hoef je je bij deze film Piet bekocht te voelen, maar je gaat na afloop met een wat leeg gevoel naar huls. Cinema Bio - Prolongatie van LOOKING FOR MR. GOOD- BAR. één van mijn favoriete films, omdat Diane Keaton er zo ontroerend een portretje in weergeeft van een meisje dat haar eigen, onafhankelijke weg wit zoeken, zonder zogenaamd gezeur over feminisme. Maar een ongeémancipeerde man wordt haar ondergang. Daar heb je nu eenmaal mee te ma ken. of je wilt ot niet Als kindermatinee-film: LEKKER OP AVONTUUR met Pluto en Mickey, een reeks Walt Disney-tekenfilmi voor de jeugd. ■■■■■■HM §&wÈËlAmMa- mm, fmmWmFs H IWfWI ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF. Op vrijdagavond 8 en zater dagavond 9 december brengt Poëzie Hardop een program ma met teksten van vrouwen over vrouwen onder de titel "Stel dat Shakespeare een zuster had". Onder regie van Yvonne van der Meer heeft Poëzie Hardop een collage ge maakt van korte toneelstuk ken. interviews, gedichten en prozafragmenten van schrijf sters. Reserveringen maandag tot en met vrijdag via de VW, teL 266000; vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling afgehaald te worden. De toe gangsprijzen rijn 10 gulden, voor Pas 65/CJP acht gulden. De voorstelling begint om 21.00 uur. Vrijdag 15 eecember komt Vadert Trots in de TeersteoX met een nieuw pro gramma. FILMCLUB IN DE TEERS TOOF Donderdag 7 december om 20,30 uur draait de filmclub "Lucky Luciano. Voor leden is de toegangsprijs ƒ2,50, voor niet-leden 5,-. Zaterdag 9 december brengt Theater OQebol van Olga de Boer het Sinterklaasprogram ma "De Verdwenen Mijter". Hoewel de Sint al officieel vertrokken is rust hi j toch nog even wat uit in Nederland en merkt dat hij één huisje- diep in het bos, vergeten is. Hij kan het niet vinden en valt van vermoeidheid in slaap. Dan wordt rijn mijter gestolen. Het programma is voor kinde ren vanaf vier jaar. Toe gangsprijs is drie gulden. Voor reserveringen zie boven. De voorstelling begint om 14.30 uur. Op zaterdag 16 de cember komt het Poppenthea ter Hollandse Nieuwe van Theo Terra met "Achter je ogen" naar de Teerstoof. SINGELKWARTIER Op zondag 10 december is er voor de kinderen een film middag in zaal Marijke op het Broersveld. Aanvang is 14.00 uur. Gedraaid wordt de film "Nanu, zoon van de jungle". WIJKCENTRUM NIEUW- LAND Op vrijdag 8 december houdt de Wijkvereniging Nieuwland weer de maandelijkse bingo avond in de grote zaal van het VT>jH«wtrum aan het Dr. WH bautplein. Aanvang is 20.00 uur, de zaal is om 1930 uur open. Kinderen beneden de leeftijd van li jaar hebben zonder begeleiding geen toe gang De maandelijkse ruil beurs wordt op maandag 12 december in de bovenzaal van het wijkcentrum gehouden. Verzamelaars van postzegels, munten, suikerzakjes enzo voort rijn van harte welkom. Toegangsprijs is voor kinde ren 035 en voor volwassenen 0,50. Aanvang is 1&00 uur. IRENE Op donderdag 7 december houdt de heer van Hoogstra ten een lering over antiek voor de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen. De bedoeling is dat aanwezigen zelf antieke voorwerpen mee nemen. Da aanvang is 14.00 uur. Vrijdag 8 december houdt de heer Quak een dia-show over Zweden voor het Nivon in zaal Irene. De heer Quak woonde een jaar in Zweden en ging enkele malen naar Lapland- Hij laat dia's zien van Stockholm. Uppsala, het Véttermeer en Bouslên en op namen uit het Zweedse Lap land en het nationala park Sarek. Aanvang is 8 uur, toe gangsprijs is ƒ1,-. Kaarten rijn aan de zaal werkrijgbaar. ARCADE Op vrijdag 8 december or ganiseert de Industriebond NKV een huldigingsavond voor jubilarissen in gebouw Arcade. De jubilarissen wor den door districtsvoorritter J. Janmaat en Richard Keilman, voorzitter wan de plaatselijke centrale, gehuldigd. Het ge heel wordt omlijst met een dansavond en een bingo. Drie leden die al zestig jaar lid zijn worden in de bloemetjes ge zet Aanvang is 20.00 uur. Op zaterdagavond 9 december houdt de Bond van Vogellief hebbers een feestavond in Arcade. Tevens worden de prijzen uitgereikt aan de win naars van de vogelten toon stelling twee weken geleden. De aanvang is om 20.00 uur. CHR. SC1ALE BELANGEN De carnavalsvereniging Vs Rietzellers houdt op vrijdag 8 december wederom een grote bingo-avond in de grote zaal van de Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven. Het ba tig saldo van de bingo komt ten goede aan de invaliden in Schiedam. De hoofdprijs is een fiets of een dubbele pill. Iedereen heeft toegang boven de leeftijd van 16 jaar en men behoeft geen lid te rijn van de Rietzeilers. De aanvang is 20.00 uur, de zaal is om 19.00 uur open. AULA STEDELIJK Kees Passchier bespeelt op zaterdag 9 december het orgel van Het Stedelijk Museum' aan de Hoogstraat voor de Vrienden van het Museum. Aanvang is 18.00 uur. Het pro gramma is afgestemd op ad ventstijd met werken van Bach, Reger, Vieme, Speth,. Buxtehude en Praetorius. De toegang is vrij. STEDELIJK MUSEUM Tot en met 14 januari vindt in het Stedelijk Museum de gra- fiekmanifestatie plaats. Deze geeft een beeld van de Neder landse grafiek van de laatste drie jaar. De tentoonstelling bestaat uit 369 werken van 127 grafici. Openingstijden:, maandag tot én met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur; zondag van 1230 tot 17.00 uur. De toe gang is vrij. CAFÉ QUI BUS Zondag 10 december treedt in Café Qui bus de 5-mansfor matie "Hard Road" op, een. soft-rock groep. De toegang is. vrij en het optreden begint om 2130 uur. PASSAGETHEATER Op dinsdag 12 december ko men de Mounties in het Pas sagetheater met de revue "Hoe maller hoe mooier". Gasten in hun show rijn Joke Bruys, Jaap Stobbe, Donald Jones, Diane Floodgate en de. Robert Kaesen Dance».. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa. De prijzen zijn ƒ10, ƒ1230 en ƒ15. Houders van Pas 65/CJP krijgen kor ting. Aanvang is 20.15 uur. Dagelijks om 14.00 en 20.00 uur draait de film "De twaalf veroordeelden". De voorstel ling op dinsdag gaat niet door, vanwege het optreden van de Mounties. CINEMA BIO Dagelijks om 14.00 en 20.00 uur "Looking for Mister Good bar", behalve op zater dagmiddag, zondagmiddag en - woensdagmiddag. 12 jaar. KINDERMATINEES Op zaterdag-, zondag- en, woensdagmiddag draait de, kinderfilm "Lekker op Avontuur met de Disney-hel-, den" met Donald Duck, Pluto en Mickey Mouse. Alle leef tij- cKcci* DOKTER, TANDARTS, APOTHEEK 4 Wie ia hei weekend een dok ter nodig heeft moet de boodschappendienst bellen., TeL 206611. Apotheekhulp voor spoedrecepten: teL 264018, Tandarts: E. de Wilde,* Prins Bemhardlaan 98. tele foon 268702, alleen op het spreekuur zaterdag en zondag van 17 tot 18 uur.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2