Tongriem Hoe maller hoe mooier in Passage r SSSllf Perspectief somber-Werkloosheid vorige maand nagenoeg constant Geld voor tijdelijk wijkcentrum in West Parkeerterreinenkaart in voorbereiding A. Heeren weer in de prijzen Schrij fmachine gestolen WOENSDAG 13 DECEMBER 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA2 SCHIEDAM - Gisteravond is na enige discussie de Sportraad nieuwe stijl gekozen. Het is een college van 21 personen dat in de komende jaren het sportbeleid in Schiedam mede gaat bepalen. Zo'n Sportraad is een gemengd gezelschap bestaande uit mensen uit de sportwereld die het mei de sport in Schiedam goed menen en zich daarom bereid hebben ver klaard iets voor die sport te willen doen. Naast hun vaak veel werk eisende bestuursfuncties in de verenigingen waarvan zij lid zijn, hebben zij vrijwillig nog eens een por tie werk op de schouders genomen door zitting te nemen •in de Sportraad. Maar er zitten ook gemeenteraadsleden in de Sportraad. Dat zijn er zes die zijn benoemd door de gemeenteraad. Doorgaans goed van de tongriem gesneden baasjes die, als het om reglementen en verordeningen gaat, van de hoed en de rand weten. De uit de sportwereld voortgekomen Sportraadsleden hebben het daar vaak wat moeilijker mee. Dat is helemaal niet erg. Waar zij wel voor moeten waken is, dat zij zich niet onder de tafel laten kletsen door de gemeenteraadsle den. Daar had het gisteravond even alle schijn van. Wat tij dens een discussie tussen die raadsleden over verorde ningen etc. over de tafel kwam, ging totaal langs de overi ge Sportraadsieden heen. Ik kan en mag er geen bezwaar tegen hebben dat gemeenteraadsleden waken over de ge meenschapsgeiden waarmee de Sportraad straks gaat werken. Maar het gaat mij te ver als discussies in de Sport raad een onderonsje worden van de daarin zittende ge meenteraadsleden. J Het is zoals Maarten Eising het zei: ophouden met hak ketakken, we moeten aan het werk. BASVANBOCHOVE SCHIEDAM De Sportraad nieuwe stijl is gister avond gekozen en kan dus aan de slag. Voorzitter van de Sportraad werd Herman Posthoorn, die in het Da gelijks Bestuur naast zich krijgt de gemeenteraadsle den Rein van Raalte en Arie Verlinde. Uit de sportwe reld nemen Maarten Eising, Theo Jansen en Cees Ma- rijnen een plaats in het DB. SCHIEDAM/VLAAR- DINGEN/MAASSLUIS - Alhoewel de werkloos heid zich in november op. hetzelfde peil handhaafde als in de maand ervoor, verwacht de directeur van "het Gewestelijk Ar beidsbureau Nieuwe Wa terweg Noord dat de werkloosheid in de ko mende maanden enigs zins zal toenemen. Dit zal Van Lent: Nog steeds mogelijkhe den om aan de slag komen. te ondermeer afhangen van de mogelijkheden om .voor het voormalige Gus to-person eel vervangende werkgelegenheid te vin den. f V* De Sportraad van Schiedam in de nieuwe samenstel ling. SCHIEDAM - Het col lege van B. en W. gaat in principe akkoord met het subsidiëren van de Stich ting Initiatief Wijkcen trum West met een be drag van 22.240 gulden. Dit geld is nodig om de voormalige Kivevaschool voor drie jaar te huren. Het college beschouwt het thans leegstaande school gebouw als een zeer goede tussenoplossing om op de middellange termijn te komen tot de nieuwbouw van een wijkcentrum in West. Piet Bambergen en René van Vooren hebben gister avond met hun revue "Hoe maller hoe mooier" weer voor dolle pret gezorgd in een uitverkocht Passage. On dersteund door The Robert Kaesen Dancers en muzi kaal begeleid door het revue-orkest o.l.v. Coen van Or- souw brachten de twee komieken een show, waarbij ze vanaf de eerste minuut de zaal plat hadden. Joke Bruys, Donald Jones, Jaap Stobbe en Diana Floodgate dwarrelden in de bijrollen over het podium. Op de foto een scène uit een korte sketch met Piet Bambergen en Jaap Stobbe. wWmm* SCHIEDAM - Op het Stadskantoor en door de politie wordt momenteel hard gestudeerd op het ontwerp van een parkeer- gelegenhedenkaart. Zo'n kaart moet de platte grond van het centrum van Schiedam en de naas te omgeving gaan bevat ten, met daarop aangege ven de plaatsen waar men zijn auto kwijt kan. VLAARDINGEN „Havenslib mag niet eer der voor opspuitingen worden gebruikt dan na dat duidelijk is vastge steld, dat zich daarin geen giftige of voor het milieu schadelijke stoffen bevin den." Deze uitspraak is 'door het college van bur gemeester en wethouders gedaan naar aanleiding (van het interim-rapport „De berging op korte ter mijn" van de ambtelijke Coördinatie Commissie •Berging Baggerspecie. In dit rapport worden moge lijke plaatsen genoemd voor de berging van bag ger uit de havens van Rotterdam en Dordrecht. K r ortraad kan £tan d e slsig Op papier leek de verkiezing van het Dagelijks Bestuur en de verdere leden van de Sportraad een hamerstuk. Ware het niet dat Eef Oollë, als raadslid deel uitmakend van de Sportraad, zo zijn bedenkingen had tegen de kandidaatstelling van het Dage lijks Bestuur. Niet tegen de per sonal op zich, dat wilde Collé duidelijk gesteld zien. „Ik vraag mij wel af", zei Col lé, „wat de motieven geweest dat deze kandidaten zijn ge steld. Deze mensen zaten ook in het vorige Dagelijkse Bestuur. Zijn dit de beste kandidaten?" Ook tegen het benoemen van de vice-voorzitter van de Spor traad had Collè bezwaren. „De vice-voorzitter wordt door B en W benoemd als we te werk gaan naar de verordening die nu nog geldt". Collè stelde staande de verga dering het gemeenteraadslid Luut Snel kandidaat voor het DE». Snel evenwel nam deze kandidatuur niet aan. Herman Posthoorn weerlegde de bezwa ren van Collè als volgt: „De mo tieven deze mensen kandidaat te stellen voor het DB is gedaan om de continuïteit te handha ven. Het zijn stuk voor stuk per sonen die zich in de voorgaande jaren goed hebben verweerd in de Sportraad en het DB." 800 mensen inschrijving SCHIEDAM - Tijdens de hokkenshow van de SCV De Postduif zat A. Heeren weer in de prijzen. Bij de oude duivin- nen had hij de schoonste van het geheel. Ook de derde prijs in de ze afdeling was voor Heeren. HL Brókling kreeg de tweede prijs. Bij de onbevlogen duivinnen gingen de prijzen naar A. Hers- bach, HL Brökling en Van Tricht-Rokers. De eerste prijs in de afdeling bevlogen oude dui vinnen was voor G. Muller. Tweede werd J. Stieber en der de Cees den Tuinder. SCHIEDAM - Tijdens het weekeinde is er ingebroken in een olie- en verffabriek in de Ringerstraat Na een deur ge forceerd te hebben zijn laden en kasten doorzocht Er werd een schrijfmachine ontvreemd en er is voor honderd gulden schade aangericht Uit een niet afgesloten maga zijn van een winkel in de Van Marumstraat zijn drie dozen met elk 24 pakken koffie ont vreemd. Uit de auto van de 28»jarige Schiedammer A. H. is tussen zondagmiddag en maandagmor gen een complete ckmera-uit- rusüng gestolen, samen met een gereedschapstas, een zonnebril en het kentekenbewijs van de auto. De auto, die in de Colijn- straat geparkeerd stond, is of door middel van een valse sleu tel geopend, of A. H. had zijn sleutels in bet contact laten zit ten! De waarde van de goederen bedraagt 1.200." NS» Op 30 november stonden bij het GAB. dat het gebied Schie dam, Vlaardingen, Maassluis, Rozenburg, Hoek van Holland en Maasland bestrijkt, 1593 'mannen en 941 vrouwen als werkzoekend ingeschreven. Een maand eerder bedroegen deze cijfers respectievelijk 1599 en 955. Het werkloosheidspercenta ge (mannen) bedraagt thans 2,9 procent De vraag naar mannelijk per soneel daalde vorige maand van 1202 naar 984 en de vraag naar vrouwelijk personeel vermin derde van 116 tot 113. De ver minderde vraag naar mannelijk personeel vond voornamelijk plaats in de beroepsgroepen bouw-, metaal en kantoorperso neel. Het aanbod van bouwvakper- soneei bedraagt thans tachtig personen. Geschoold personeel blijft schaars. De vraag naar personeel omvat 147 vacatures (was 174), waaronder voorname lijk goed geschoolde timmerlie den, metselaars en schilders. Het aanbod van personeel In de metaal is gestegen van 324 naar 332, terwijl de vraag daalde van 546 naar 475. Vraag en aan bod sluiten over het algemeen slecht op elkaar aan. De vraag aal de komende periode afne men door de bemiddeling van werknemers uit de scheeps bouw. Het aanbod van handels perso neel is teruggelopen van 308 naar 286 en de totale vraag be draagt slechts vijftig. In deze sector blijven de mogelijkheden tot arbeidsbemiddeling beperkt. De werkloosheid onder kan toorpersoneel bedroeg eind no vember 162 mannen en 198 vrou wen (oktober: 167 en 217). De vraag blijft ver achter bij het aanbod en bedraagt 74. De selec tie-eisen in deze sector zijn over het algemeen vrij hoog Het aantal werkloze school verlaters liep ui november te rug. Niettemin blijft het totale werkloze jeugdige bestand toch tamelijk hoog (815, was 888). Op 30 november stonden 99 manne lijke schoolverlaters en 291 an dere jongeren tot 23 jaar als werkzoekend Ingeschreven en 157 vrouwelijke schoolverlaters en 278 overige jongeren tot 23 jaar. Concluderend stelt de nieuwe directeur van het GAB, de heer J. A. van Lent, dat het opmerke lijk is dat ook in november weer bijna achthonderd ingeschreve nen him inschrijving op het ar beidsbureau konden beëindigen, meestal in verband met het vin den van een geschikte werk kring. „Ondanks de negatieve cijfers blijken er toch nog steeds mogelijkheden te zijn om aan de slag te komen", aldus Van Lent. Even dreigde de vergadering een onderonsje te worden van de gemeenteraadsleden die er zitting in hebben. Dat ging Maarten Elsmg snel vervelen. Hij: „Moeten we met dit gehak ketak nog verder gaan? Ieder een heeft de gelegenheid gehad kandidaten te stellen. Dat is met gebeurd. Wij kunnen hier nou wel met verordeningen gaan zitten schermen, maar we moe ten aan het werk." Hierna vond de stemming plaats en geheel volgens de voordracht werd de nieuwe Sportraad ge kozen. De pas gekozen Sportraad bleef ook geruime tijd stilstaan bij een brief van de Stichting Sporthal Margriet Door het vertrek van een van de be stuursleden van de Stichting is er een vakature ontstaan. Naast deze vakature wil de Stichting' Margriethal nog een plaats vul len in het stichtingsbestuur. Zeven kandidaten werden ge steld uit verschillende sectoren van de sport Daarom had het stichtingsbestuur van de Mar griethal gevraagd. Daarbij was ook Rein van Raalte. Van Raal te is reeds enige jaren lid van de sportraad en ook gemeente raadslid, maar geen sportbe stuurder in de zin zoals de Mar griethal had gevraagd. Me- sXïsx: einde aan door voor te stellen de gehele lijst met de voordracht naar de Stichting Margriethal te sturen en hen zelf een keuze Ia- ten maken. Punt 12 van de agenda, verho ging van de tarieven van de sportaccommodaties met 5%. werd aangenomen met de aan tekening dat Herman Posthoorn zich van stemming onthield. vrouw Konemann had bezwa ren tegen de kandidatuur van Van Raalte. Maarten Eising had daar weer geen moeite mee. Ook nu ont spon zich een discussie tussen de in de Sportraad zittende ge meenteraadsleden. Een discus sie die geheel langs de anderen heen ging. Daar maakte voorzit ter Herman Posthoorn snel een ww mui - Het oude gebouw van .de Ki vevaschool aan de Van Beve renstraat is in september vrijge komen, nadat de nieuwe kleu terschool aan de Aleidastraat was klaar gekomen. Het school bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs bleek be reid het gebouw voor minimaal drie jaar te verburen aan de S.I.W.W. De subsidie van 22.240 gulden wordt geput uit het fonds wel zijnsvoorzieningen, onderdeel verbetering voorzieningenpeil oude wijken. Dit fonds is in het leven geroepen na het afkopen van het watercontract, dat Rot terdam met onze stad had. Uit dit fonds is ondermeer de herin richting van enkele pleinen be kostigd. De Stichting Initiatief Wijk centrum West (S.I.W.W.) is vo rig jaar gevormd. Men stelt zich tot doel om tot een wijkcentrum in West te komen. Aanvankelijk dacht het college aan een open terrein op de hoek van Jan van Avenesstraat en Aleidastraat om daar een wij kontmoe tings- centrum te bouwen. Dit idee is inmiddels verlaten, omdat dit terrein een van de weinige speelplekjes voor de jeugd in West is. De S.I.W.W. bestaat uit verte genwoordigers van groepen, die het centrum zullen gaan gebrui ken, te weten Stichting Alge meen Maatschappelijk Werk, Clubhuis De Kreek, Peuter speelzaal Het Krekeltje, Turkse Vereniging, Marokkaanse Ver eniging, Wijkoverleggroep Op bouwwerk Schi edam-West, Re- wonersverenigïg Schiedam- West, ABC-cursuswerk (taal cursussen voor buitenlandse werknemers) en naailessen voor vrouwen van buitenlandse werknemers. In principe berekent de S.I.W.W. de huur en overige huisvestingskosten door aan de gebruikers. Mochten één of meer gebruikers de rekening niet kunnen voldoen, dan moei de gemeente inspringen met een bedrag tot een maximum van 22.240 gulden per jaar. De gemeenteraad beslist vol gende week of hij met de plan nen van het college akkoord kan gaan. Vorige week heeft het.college van burgemeester en wethou ders opdracht gegeven aan en kele ambtenaren op het Stads kantoor om het idee, dat is inge bracht door de WV, nader te bestuderen. Het college heeft zijn morele steun aan de VW- suggestie betuigd. De parkeergelegenhedenkaart zou uitgereikt moeten worden aan automobilisten die onze stad bezoeken niet precies weten waar.ze hun vehikel moeten la ten. Overigens is de WV niet de enige vereniging, die vindt dat de Schiedam bezoekende auto mobilisten wel eens wat service zouden moeten krijgen. Bewo nersvereniging Schiedam-Cen trum, die er over het algemeen een voorstander van is om de automobilisten het leven zuur te maken, heeft in september voorgesteld tegelijk bij het uit delen van parkeerbonnen een kleine stadsplattegrond "onder de ruitenwisser te doen met als opschrift; "Jammer dat U uw auto hier hebt geparkeerd. De op deze kaart aangegeven par keerplaatsen zijn voor U goed koper of gratis." Vlaardingen kan opspuiten giftig havenslib niet verbieden Drie van de genoemde locaties liggen op Vlaardings grondge bied. Met name het Lickebaert- gebied wordt als mogelijkheid aangegeven. Tegelijkertijd is ook een voorlopig rapport uitge komen over de milieu-effecten van de berging van baggerspe cie. Dit laatste rapport is met name bedoeld om de regering informatie te verstrekken voor het nemen van besluiten in deze zaak. De gemeente Vlaardingen is ook met dit ambtelijke stuk alles behalve gelukkig. Ambte naar Meinderma van de afde ling Volksgezondheid en milieu: „Het is gewoon een slecht rap port Gedegen bestuurlijke be slissingen op grond van deze ge gevens zijn absoluut niet te ne men". Het duidelijke „nee" van Vlaardingen tegen de berging van havenslib op gemeentelijk grondgebied betekent niet dat er inderdaad geen opspuitingen in het Uckebaertgebied komen. Ook al zijn de ervaringen slecht en is met name in de Broekpol der duidelijk geworden wat de gevolgen van opspuitingen met giftige havenbagger kunnen zijn, toch kan de gemeente in feite weinig doen om nieuwe problemen te voorkomen. Meinderma: „De bevoegdheid voor beslissingen in deze zaak ligt niet bij ons. Er bestaat een zogenaamde opspuitingsveror- dening voor Zuid-Holland. Het is dus een provinciale zaak. Wij kunnen als gemeente alleen maar bezwaren maken tegen plannen. Helaas gaat onze be-' voegdheid niet verder". Meinderma vertelt dat Vlaar dingen de geringe mogelijkhe den die het heeft zeker allemaal zal benutten om opspuitingen met schadelijk slib te voorko men. Het is niet bekend wanneer deze zaak gaat spelen. Dat hangt namelijk af van de druk die Rotterdam gaat uitoefenen. Als men daar met de bagger In maag komt te zitten zal een ver gunning worden aangevraag voor opspuiting. Dat kan ito® moment worden gedaan. sZow* dat gebeurt zal Vlaardingen be zwaar aantekenen. Meinderma ziet de beslissjW die dan moet worden genawffi niet geheel zonder angst tege* moet Hij zegt: „Het gaat maar om wat dan het zwaw» zal wegen. Er worden dan nomische aspecten afgezet tegs® de gevolgen voor het milieu-*® aangezien we nu in een eet*»" mische recessie zitten, niet uitsluiten dat toch deAP®* Vlaardingen onaanvaard M" keuze zal worden gemaakt IS dee

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2