Gusto-gebouwen eerste slachtoffer van grauwsluier Misty op dreef Door gladheid 50 aanrijdingen Condoomautomaat met inhoud meegenomen Vrouwen- soos heet Vrommes Harga laat grote voorsprong schieten Time-out Juventus op juiste moment BINGO- AVOND KINDER KAMP taaikaiaiu Vanavond velt de gemeenteraad het vonnis over de Gusto- gebouwen. Kiezen de raadsleden de zijde van de staatsse cretaris van CRM, dan worden de gebouwen op de monu mentenlijst geplaatst en blijven ze behouden. Kiezen de raadsleden de zijde van het college van B en W, dan wordt tegen het voornemen van de staatssecretaris bezwaar aangetekend en worden de Gusto-gebouwen hoogstwaar schijnlijk gesloopt. De standpunten, die vanavond worden vertolkt, zijn voor spelbaar. WD kiest voor sloop onder het motto: dan kun je met het terrein meer doen en is het meer waard. Het CDA zal wel slaafs het college volgen en allerlei door de IHC genoemde, niet ter zake doende argumenten aanvoeren. De CPN pleit voor handhaven van de gebouwen als so ciaal monument en eerbetoon aan de Gusto-werkers, die Schiedam op off-shore gebied eten naam hebben bezorgd. De PvdA zal mogelijk een compromis voorstellen: admi nistratiegebouw laten staan en werfhallen afbreken. Toen in september het nieuwe PvdA/CDA-college zijn in trede dééd in Schiedam, schreef ik dat een grauwsluier over de stad daalde. Mijn verwachting was, dat van dit col lege geen verrassende en fantasierijke initiatieven waren te verwachten, maar dat het meer een college zou worden dat op de winkel past en de zaken droog-ambtelijk bena dert Dezer dagen beleven wij daarvan het eerste duidelijke voorbeeld. Het college neuzelt het uiterst eenzijdige rap port van de IHC over de onderhoudstoestand van de Gus to-gebouwen na en benadert deze heie zaak vanuit een puur pragmatisch standpunt, namelijk: hoe kunnen wij maximaal prmfijt trekken uit het (lege) Gusto-terrein? Het college sluit de ogen voor een reeks van andere argumen ten, die heel overtuigend zijn aangedragen door de Histo rische Vereniging en CPN-raadslid Eef Colié. De Gusto-gebouwen vormen een unieke kans om een in Nederland schaars stukje, zogeheten industriële archeo logie te behouden. Ze kunnen evenzeer beschouwd wor den als een sociaal monument een eerbetoon aan alle Gusto-werkers, die op schandelijke wijze het slachtoffer zijn geworden van de sanering in de scheepsbouw. Maar voor zo'n filosofie is fantasie nodig en dat ontbreekt het grauwe Schiedamse college ten enen male, zoais ik al eerder schreef. Vanavond moet de raad maar eens zijn tanden laten zien en het college duidelijk maken, dat een stukje Schiedam se geschiedenis niet met de grond gelijk mag worden ge maakt Vanavond zullen wij er ook achter komen of de le den van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening, die afgelopen vrijdag op excursie naar de Gusto-gebou wen zijn geweest, in de val van het IHC-rapport en de ten dentieuze voorlichting van de rondleider is getrapt, ik ben benieuwd. DICK VAN DER LUGT SCHIEDAM - Ten gevol ge van de gladheid hebben dit weekend, vijftig aanrij dingen plaatsgevonden. In negentien gevallen werden de zaken onderling geregeld en hoefde de politie er ver- dier niet aan te pas te komen. ,De politie heeft voorts een ~gfeot aantal aangiften ge kregen van automobilisten, wier geparkeerd staande wagens waren beschadigd. "s Hoofdinspecteur Broeders noemt het een bedenkelijke aaak. dat in al die gevallen de daders zijn doorgereden. „Het doorrijden na een aanrijding twemt hand over hand toe", zegt Mi. „We hebben uitde hele stad i vwvbe*^- Lentefeest hield een drukbezochte en gezellige nieuw jaarsreceptie in zaal „Irene". SCHIEDAM - Stichting Lentefeest heeft sinds vrij dagavond weer een Prins Carnaval. Tijdens de nieuw jaarsreceptie van de Stichting, maakte Rietje Konings bekend dat CDA-raadslid Rein Van Raalte zich bereid had verklaard als Prins Floris I de carnavalsactivitei ten van Lentefeest aan te voeren. SCHIEDAM - De 25-ja rige mevrouw* J. P. J. V. heeft vrijdagmiddag bij na twee jonge Inbrekers, op heterdaad betrapt. Toen zij om half vier thuis kwam, trof zij twee mannen in haar woning aan de Vlaardingerdijk aan. Ze begon te gillen vroeg de buurvrouw de politie te bellen. Toen ze in haar huis terugkwam, bleken de vogels te zijn gevlogen. Ze hadden een filmcamera ter waarde van 200 gulden meegeno men en een stereo-instal latie, die klaar was gezet, door hun overhaast ver trek vergeten. SCHIEDAM - Als ge volg van de gladheid heeft de 50-jarige me vrouw C.P.-V. op de Hargsingcl een smak ge maakt. Na onderzoels, bleek, dat haar linker en kel was gebroken.. Zij is naar het Viaardingse Ho- ly-ziekenhuis overge bracht. (Van onze korfbalmede werker) SCHIEDAM - Het korfbalteam van SSC Harga heeft opnieuw een grote voorsprong niet kunnen vasthouden. Het werd tegen Animo na een 6-2 voorsprong uiteinde lijk nog 6-6. Toch weer een belangrijk puntje", aldus Freek Veer, „want Animo is onze naaste con current Het verschil blijft nu drie punten." AMSTERDAM - De dames van Juventus heb ben in de Amsterdamse Apollohal een nipte zege in de wacht gesleept tegen Germaan: 59-61. Het was een gelijkopgaande strijd, waarin nu eens Germaan, 26-20 in de eerste helft, en dan weer Juventus, 44—51 in de tweede helft, aan de winnende hand leek. On geveer drie minuten voor het verstrijken van de reglementaire speeltijd leek de hoofdstedelijke formatie de winst defini tief binnen bereik te heb ben, 58-51, maar een time out van Juventus-coach Hans van Hoorn bracht de nodige rust in de ploeg terug SCHIEDAM - Dik te vreden was het publiek na afloop van de handhal- derby tussen de dames van HVK en DWS (3-9). Het had dan ook een sfeervolle strijd voorge schoteld gekregen, door een technisch beter DWS tegen een zeer enthou siast HVK. SCHIEDAM - Met het Sunday Evening Orchestra begeleidde dit weekend Misty tijdens haar op treden in het Zoldertkealer, maar het kwartet van Barend Petersen zorgde voor een uitste kende muzikale ondersteuning van haar act Dat was niet de enige verrassingdie de weinige bezoekers van het Zoldertheater voorgeschoteld kregen. Misty, in het dagelijks leven Nico geheten had ook haar repertoire en haar garderobe uitgebreid. Daardoor was haar optreden ook voor de trouwe fans best boeiend. Naast de van vroeger bekende twintiger jaren liedjes bracht Misty ook vat jazzachtige nummers en zelfs een oud-En gelse folksong. Het kwartet van Petersen speelde voortreffelijk en zo werd de avond een lust voor het oog en oor. De visuele aantrekkelijkheid zat hem vooral in de garderobe van Musty: tot m de details ver zorgd, de sieraden afgestemd op de kléding en met de bekende boa en veren toestanden als extra sfeerbepalers. Jammer was het, dat de kleding van de bandleden tn het geheel niet was afgestemd op die twintiger jaren sfeer, die Misty zo subliem, iceet op te roe pen. Na een wat ztcakke start a Is ge volg van een verkeerde micro foonbalans raakte Mxsty aardig op dreef ondanks de zwakke re spons die ze zaterdag uit de ma tig bezette zaal kreeg. Ze bleek wederom instaat best een avond vullend programma te kunnen bieden, alhoewel haar show toch altijd beter tot zijn recht komt in een cafe-chantant omgeving dan in het (zeker als de zaal niet goed gevuld ts) koele Zoldertheater. Misty bleek wat slecht bij stem, zodat een enkel hoog toontje de mist m ging. Het zij haar met de barre weersomstandigheden van deze dagen vergeven. Dick van der Lug t. gingen aan geparkeerde auto's Alleen op de Rotterdamsedijk ai w aren dat er zo'n twintig." De hoofdinspecteur is er ver baasd over. dat de oproep van de rijkspolitie om zoveel mogelijk thuis te blijven, slecht wordt op gevolgd. „Het was zondagmid dag redelijk druk in de stad" zegt hij. „De mensen begeven zich doelöewust m gevaarlijke situaties Omdat het stroofzout bij de VROM bijna op is. wordt er al leen nog maar gestrooid op de doorgaande wegen en de ijs routes. Elders m de stad wordt er alleen gestrooid wanneer het hoogst noodzakelijk is. Met het afwisselend dooien en vriezen betekent dat, dat er op verschil lende plaatsen complete ijsba nen zijn ontstaan. ,.^4 si. i Xütéméh frr. f- <i v A „i1 Prins Carnaval Stichting Lentefeest werkt dit jaar samen met de Rotterdamse carnavalsvereniging Lupardi (uit de wijk Bloemhof m Rotter- dam-Zuid) om de Schiedamse gehandicapten en bejaarden een grandioos carnavalsfeest voor de schotelen. Dit feest wordt op zaterdag 17 februari in het dienstencentrum De 4 Molens gehouden. Het begint 's middags om half vijf njeteen uitgebreide koffietafel, De avond wordt op geluisterd door twee bandjes, twee boerenkapellen en de ma jorettes van Harpe Davids Vol gens de Stichting wordt het feest een avond vol verrassin gen. „Maar we verklappen nog niets", aldus Riet Konmgs. Mensen die willen meefees ten, kunnen een deelnemings formulier aanvragen bij de se cretaris van Lupardi, tei. 842390; Stichting Lentefeest, Broersvest 101, tussen 10 en 17 uur telefo nisch bereikbaar onder nummer 730831. Mensen die met ver voersproblemen zitten, hoeven niet thuis te blijven, want de beide organisaties zorgen voor vervoer. De bij het hoge ambt van Prins Carnaval behorende ver sierselen kreeg Van Raalte tij dens de drukbezochte receptie omgehangen evenals de cape. Ook werd de Raad van Elf geïn stalleerd. Stichting Lentefeest heeft, zoals bekend, vong jaar een eigen camavalsafdeling opge richt, nadat de oorspronkelijk met Lentefeest verbonden car navalsvereniging De Rietzeilers naar de mening van mevrouw Konings te ver verwijderd raakte van het doel van de stichting. Dit jaar zou WD-raadslid Cor van Tilborg de Lentefees- ters als Prms Carnaval aanvoe ren. Alhoewel hij aanvankelijk akkoord was gegaan met zijn benoeming, trok hij zich later terug. Zijn politieke "tegenstan der" Van Raalte heeft nu zijn plaats ingenomen. „Wij gaan er keihard tegen aan", aldus de kersverse prins, „want ik heb een Raad van Elf waar je je vin gers bij af likt" Gillende vrouw verjaagt inbrekers 2 De twee jongelui zijn 20 a 25 jaar oud. Ze hebben donker blond haar en zijn 1 75 tot 1 SO m lang Ze hebben een gezet pos tuur en droegen korte beige suede jasjes. 0 Bn Superstacaravan B V. aan de VGra\e!andsestraat is vrij dagnacht ingebroken. Ont vreemd werden een koffiezet apparaat. stereocombinatie en boxenelektrische schaafma chine. slijpmachine en een elektrische verstekzaag Het ge- .stoiene heef! een waarde van 1700 gulden' Er werd geen scha de aangericht Vermoedelijk zijn de inbrekeis met een valse sleutel binnengekomen Bij voetbalvereniging DRZ is voor de zoveelste keer ingebro ken. Onbekenden verwijderden een plaat hardboard, die na de vorige inbraak voor een kapotte ruit was bevestigd, en braken de fhpperautomaat open Er zat geen geld in. Vermoedelijk na men ze wel wat snoepgoed mee. #Bij een bedrijf van vorkhef trucks aan de Nieuwe Mathe- nesserstraat zijn 300 gulden uit een geldkistje gestolen en post zegels ter waarde van 100 gul den Verder verdwenen een transistorradio ter waarde van 50 gulden en een mobilofoon ter waarde van 3000 gulden De in breker kwam het pand binnen na het forceren van de deur Braakschade bedraagt 200 gul den 0 Bij een inbraak in Centrum Oost aan de Dr Zamenhof- straat is niets gestolen. Wel werd voor 200 gulden schade aangericht. 0 In café Jock's Inn aan de Sin gel is vrijdagnacht ingebroken. De sigarettenautomaat en de flipperkast werden opengebro ken. De dieven vertrokken met 91 pakjes sigaretten. 4 pakjes shag. 280 gulden aan los geld en 270 gulden uit de flipperkast. Ze waren de zaak binnen gekomen door de keukendeur te forceren 0 De 70-jarige A S heeft aan gifte gedaan van een inbraak in zijn tuinhuisje op volkstuin complex Thurlede. Het kld- praampje van het huisje was vermeid en het interieur was overhoop gehaald Uit de spo ren bleek, dat er iemand gtslu- jwri had. De 75-jange mevrouw A.B -B, kwam vrijdagmiddag op de Kc- thclstraat te vallen Met een heupfractuur is zij in het Ge meenteziekenhuis opgenomen Een EngeLe zeeman is op de Rotterdamsedijk gevallen Om dat hij klaagde over zijn rug. is hij ter observatie in het Ge meenteziekenhuis opgenomen. 0 Onbekenden hebben vrijdag nacht de condoomautomaat van drogisterij de Meteoor aan de Parkweg van de muur gesloopt. Ze namen een onbekend bedrag aan geld mee en condooms ter waarde van 50 gulden. 0 Op de Vlaardingerdijk werd zaterdag een loslopende Duitse herdershond aangetroffen Om dat de hond fikse verwondingen dan twee poten had. is hij in het Dierenasiel door een dierenarts behandeld en totdat zijn eige naar zich meldt, mag hij daar nog een poosje blijven. De teel maakt een goed verzorgde in druk en draagt een geie hals band. 0 Een parkeermeter op de Ap pelmark? is vernield Schade be draagt 400 gulden. 0 Onbekenden hebben vrijdag nacht de waterleiding van de leegstaande woning Eendracht- straat 17b vernield en de loden standhouder van het toilet ver wijderd Als gevolg daarvan kwam de familie die op 17a woont, zonder water te zitten De GTB hebben een en ander gerepareerd. Schade bedrdagt 490 gulden. Van een medewerkster SCHIEDAM - Het vrou wencafé heeft een naam: Vrommes. De naam werd deze week bedacht tijdens de wekelijkse soosavond van de vrouwensos in De Teerstoof. Vrommes bete kent vrouwmens en dat sloeg bij alle aanwezigen aan. Andere namendie op een groot vel papier stonden zoals Femkes. Hortensia, de Boezem, e.v a. (elke vrouw anders), de- meur (welterusten) en de beuk erin haalden het bij lange na met. Op de feestelijke avond zong Monique Heezemans enkele liedjes Aandachtig luisterden de vrouwen naar de teksten van Monique. Al haar liedjes zijn door haar zelf geschreven en ge componeerd Ze zong over vrou wen. zoals het liedje over "het vlijtige Liesje", die aan touwen gebonden de stradt opgaat met haar tas vol boodschappen, vol komen vastgelopen in haar "huishoudelijke bezigheden". Monique zong ook een hdje over iemand, die naar Spanje gefietst was, terwijl hij liever in Schie dam m de armen van zijn liefste wilde liggen Vooral menselijke ervaring bezong ze prachtig De vrouwen uit de soos "Vrommes" konden het niet la ten om samen met Gerda van Kru ijsbergen enkele vrouw en - iiederen ten gehore te brengen. Dolle pret hadden ze met het lied: „Een scheve neus, een grote mond, een platte tiet. een dikke kont, een hang been. een jubel teen. en een heel dun spillebeen, maar ik ben mooi, hardstikke mooi." Uit volle borst zongen de vrouwen dit lied op de melodie van: Kom mee naar buiten alle maal Vanavond wordt in de boven zaal van ebouw De Teerstoof door sociëteit "Q.T?" de film Deliverance gedraaid De soos- vrouwen willen in de 'oekornst nog meer filmvoorstellingen or ganiseren Een subsidieaan- v raag is reeds bi j de Schiedamse Gemeenschap ingediend De Vrouwensoos is gevestigd m een bovenzaal van gebouw De Teerstoof, Nieuw straat 12 Het vrouwencafé is elke dins dagochtend en donderdagavond vanaf 21 uur geopend. De eerste helft speelde SSC Harga goed korfbal In die pe riode was de Schiedamse ploeg veruit de betere ploeg. De 5-2 ruststand was geenszins geflat teerd. Karei var der Linden gaf uit een strafworp Harga de lei ding. Na d g' iijkmaker schoot eerst Arie Jansen en daarna Nel Fiuimer raak. Via 3-2 werd het vlak voor rust 5-2 door doel punten van Karei van der Lin den en Arie Jansen. Direkt na de pauze schoot Bert Karstel nummer zes voor de. Schiedammers door de korf. Hierna hoefde SSC Harga qua spel ruks onder te doen voor Animo, maar de Zeeuwen wa ren beter op schot, waardoor de mooie voorsprong voor SSC Hdrga teniet werd gedaan en de eindstand op 6—5 werd gebracht. Succes heeft het tegen het zwakke De Spartaan nog knap moeilijk gehad. Het werd uit eindelijk 6-5 voor de Schiedam mers. Succes maakte het zichzelf zo door vele kansen niet te be nutten. Chris Albïas gaf Succes de leiding, gevolgd door een treffer van Nel Maier. die van, ver de korf doorboorde. Hierna gmg Succes lopen knoeien, wat De Spartaan kans gaf om terug te komen. Ruststand 2-2. Binnen vijf minuten na de rust scoorde Succes drie maal achter elkaar via Ne! Maier, Chris Alblas en Paula de Geus. Via een tegentreffer van De Spartaan werd het 5-3. Marga van de Marei drukte het Succes- Voor de Juventus-heren stond de wedstrijd tegen Orca's m Urk op het programma De Schie dammers zijn zaterdagmiddag nog we! op weg gegaan, maar ze waren wel zo verstandg bij de Rijkspolitie in Driebergen langs te gaan om zich te laten advise ren over het voortzetten van de reis. Dat advies viel negatief uit, waama Juventus er ijlings voor zorgde weer in Schiedam terug te komen. SCHIEDAM - Wijkvereni- ging Nieuwland organiseert op dinsdag 16 januari een bmgo- avond in de grote zaal van dienstencentrum De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766. Het batig saldo van deze avond gaat naar het kinderva kantiekamp van de wijkvereni- ging. Er zijn weer aantrekkelij ke prijzen te winnen door de bingo-spelers In de laatste ron de is als hoofdprijs een dames horloge te winnen. De bingo-avond is toeganke lijk voor iedereen; men behoeft geen hd van de wykverenigmg te zijn Aanvang 20 uur, zaal open 19.30 uur. 4 HVK en DWS boeien publiek In eerste instantie kreeg DWS weinig ruimte van HVK. dat tot tweemaal toe een achterstand wegwerkte Maar na de stand 2-2 kreeg DWS meer ruimte en kon het voor een 2-4 ruststand zorgen. Kort na de hervatting leek het er even op dat HVK te rug zou komen, toen het al snel 3-4 het noteren. Maar DWS zorgde voor een goed baltempo, waarmee HVK weinig raad wist, hetgeen resulteerde m een 3-9 DWS-zege, De levendige strijd werd uitstekend geleid tkar de Schiedamse arbiter Jan Teeuw Lieten de dames van Wilton tegen Vtres een steek vallen, m Spijkemsse gaven ze geen krimp tegen SCO Herhaaldelijk trachtte SOS met zeer harde charges door de Schiedamse de fensie heen te breken, maar geen moment gaf Wilton zich gewonnen. Het pakte de punten met 4-6 De dames van UVG sleepten de volle winst weg bn Hollan- diaan in Vlaardingen. In de aanvang was het een gelijk op- gdande strijd, waarin UVG geen alstand kon nemen Pas na de stand 3-3 kreeg het ruimte en bracht het de ruststand op 4-7. Vervolgens sloeg UVG sne toe (4-12) en die klap is Hollandiaan met mqer te boven gekomen Het weid 9-14 Joke Bisschop scoorde zevenmaal. In de tweede klasse A bleven de dames van WIK aan kop door een 6-16 zege op het Rotterdam se De Meeuwen. In de strijd Umtas - DWS II! tipte een ieder de Maasshuse dames als over winnaars. Daar leek het voor de rust naar toe te gaan toen Um tas een 5-3 voorsprong nam, Maar in de tweede helft zat er weinig elan meer m de Maas- sluise ploeg en kon DWS tot 6-6 terugkomen. Na afloop van het herenduel Aalsmeer II - DWS volstond trainer Wim Schaap van DWS met de woorden: „Uitermate slecht". Het was inderdaad niet best wat de DWs-ploeg in de 'ooilemtreek het zien. Indivi dueel ging het nog wel, maar als ploeg klopte er totaal mets van. Via 2-1 liep Aalsmeer dan ook weg naar5-1. Even leefde DWS op en het kwam terug tot 9-6 bij rust Ook daarna bleef men volhouden, tot aan de stand 15-12. Toen liet DWS het hoofd hangen en kwam Aalsmeer tot een 19-II ov erwinning. In de derde klasse G heeft Umtas zich goed geweerd tegen koploper EHC. Unitas begon hoopgevend en zette 1-0 op het score-bord, waama een snelle strijd ontstond. Unitas bleef tot 5—4 op winst, maar moest daar na EHC laten passeren 8-11 bij rust In de tweede periode kwam Unitas terug tot 10-11 waama verdedigingsfouten EHC kans gaven naar 12-17 weg te lopen Groot was de spanning in de slotfase, toen Umtas terug kwam van 14-19 tot 18-21. Dat werd ook de eindstand. In Rijs wijk was de herenformatie van UVG volkomen van slag tegen Animo II. Het keek al in de tien de minuut tegen een 9-1 achter stand aan. Met wat meer overleg in de aanval kwam UVG voor rust tot 12-4. In de tweede helft gmg het aanmerkelijk beter, maar Animo behield de beste papieren en won met 19-12. De Hollandiaan-heren hebben zich uitstekend geweerd tegen concurrent Ancora II. dat zich graag had gerevancheerd voor de 8-9 nederlaag m eigen huis. De geiounneerd ere Rotterdam mers hadden de handen vol aan het met grote inzet strijdend Hollandiaan. dat uitstekend" verdedigde. De rust werd be reikt met een 3-3 stand Kort voor tijd had Ancora een 10-11 voorsprong, maar Sos Zijlmans bracht Hollandiaan nog naast de Rotterdammers. overwicht uit in een doelpunt; 6-3. Hierna kwam De Spartaan nog angstig dichtbij, maar het bleef tenslotte bij 6-5. ODI heeft het tegen Jodan Boys lelijk laten liggen. Met 3-3 werd er gelijkgespeeld. Met de rust leidden de Schie dammers met 3-1. De ODl-doel- punten werden gemaakt door Elly van de Lely, Marleen Olie- vier en Ria Zeeuw. Na de her vatting gen Jodan Boys dat de kansen beter benutte en daar- door nog op 3-3 kon komen.

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2