Eerste officiële daad Broleco haalt gram WERKLOOSHEID MANNEN STERK OMHOOG GTB: ZWARTE SCHAAP IN ORDE VAN STENEN KRUIK SSC Harga is gedegradeerd I c Dronken automobilist ramt bijna politie-auto i Ti HVKpas na rust op dreef M schiedam Juventus geen partij voor ASVU MAANDAG 12FEBRUARI 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHEED AM/DJA- tv.* nTA - Vanuit het Sa- hid Jaya Hotel in Djakar ta heeft mevrouw Lems- van Rooijen zaterdag- raiddag telefonisch de fo totentoonstelling „Men sen, mensen, fijne men sen" in Bowling Musis Sacrum geopend. Zo'n honderd genodigden maakten in de bovenzaal van de Bowling deze eer ste officiële daad van me vrouw Lems mee. XiC- SCHEED AM/VLAARDINGEN De werkloosheid in het 'gebied Nieuwe Waterweg Noord is de vorige i» maand met name onder mannen beduidend gestegen,3 Boosdoener is de vorst, die ervoor heeft gezorgd dat het aantal vacatures in de bouwsector en de onge schoolde sector aanzienlijk is gedaald. De directeur an het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, de heer J. A. van Lent, verwacht dat na deH vorstperiode de werkgelegenheid weer zal aantrekken. Op telefonische aanwijzing van mevrouw Lems „onthult" fotograaf Martin van der Burgh mevrouw Lems'foto. De GTB het Zwarte Schaap 1979. De heerJ. G. van Elswijk ontving de bijbehorende versierselen. ft r f Mevr. Lewis toost in Djakarta op slagen Benefiet-actie Om op de kop af vijf minuten over drie rinkelde de telefoon in de Bowling In "Djakarta was het toen zes uur later. De heer en mevrouw Lems zijn momenteel op huwelijksreis m het verre oosten en zij zullen donderdag in Schiedam terugkomen In haar telefonische openings speech zei mevrouw Lems het een beetje griezelig te vinden de tentoonstelling op deze manier te openen. Ze feliciteerde Bow ling-directeur Van Rijsbergen met zijn verjaardag en foto graaf Martin van der Burgh met zijn tentoonstelling. Mevrouw Lems vond het „erg goed" dat deze expositie m het kader wan het Benefiet Bal VLAARDINGEN - De heren van Broleco hebben hun revan che op Viano 2 behaald. In 'de Vlaardmgse Lijnbaanhal won nen zij met 3—1 van de Rotter damse reserves die er tot nu als enige tn waren geslaagd om de ploeg van Paul de Haan te vers laan. In de eerste twee sets had den de Vlaardmgse koplopers totaal geen moeite met hun te genstanders en via 15-4 en 15-3 werd het 2-0. In de derde set probeerden de Vlaardingers hun aanval iets gevarieerder te laten verlopen. Dat lukt niet en gaf Viano 2 zelfs de kans gaf om via 15-17 de stand op 2-1 te bren gen. In de vierde set trok Broleco de zaken echter weer recht. Via 15-10 ging de winst met 3-1 naar de Vlaardmgse ploeg die Leo Ebeh wegens ziekte moest missen. In Maassluis speelden de da- mes van MVC en Broleco een door het scoreverloop spannen de maar qua spel met zo'n beste wedstrijd. De ploeg uit Maas sluis startte erg sterk en nam zo'n '.oorsprong dat Broleco er met meer in slaagde om bij te komen. Met 15—11 nam MVC een I-0 voorsprong. In de tweede set waren de rollen omgekeerd. Broleco nam een 3—9 Mvoor- sprong die echter in één serve beurt weer uit handen werd ge geven, 10-9. Vervolgens kwa men de Vlaardingse dames op II-14 maar zij konden het be slissende punt pas bij 15-17 ma ken. De derde set gaf een zelfde beeld te zien waarbij Broleco het opnieuw aan het eind erg moeilijk kreeg tegen de enthou siaste tegenpartij. Nu werd het zelfs 16-18 alvorens de set in Vlaardings voordeel beslist werd. In de vierde set begon het allemaal wat minder zenuwach tig toe te gaan in de ploeg van trainer Kees Zevenbergen zodat deze set verdiend met 9-15 ge wonnen werd en daarmee de wedstrijd met 1-3. j 1 Mevrouw Lems-van Rooijen opende zaterdag de Bene fiet „fotokijkerijtelefonisch vanuit Djakarta. wordt georganiseerd Ze vertel de dat twee foto's tijdens het bal bij opbod worden verkocht voor het goede doel en een deel van de verkoopprijs naar dat doel gaat Terwijl ze een toast uitbracht op het welslagen van de actie. onthulde Martin van der Burgh een foto van mevrouw Lems, die vlak voor haar vertrek is ge maakt De „fotokijkerij", zoals de tentoonstelling is gedoopt, is tot en met 25 februari dagelijks van 10 tot 1 uur in de Bowling té be zichtigen. Daarna gaan de foto's naar Delft Rotterdam en Lei den. De expositie bestaat uit een vijftigtal foto's: hoofdzakelijk portretten. De „fotokijkerij" wordt zoals gezegd georganiseerd m het ka der van het Benefiet Bal op 17 februari ten bate van het Schie dams geestelijk gehandicapt kind. Tijdens dat bal treden As- tnd Nijgh, Conny Vandenbos en Harmony op: de Harbour Jazz Band en de New Shifting Four zorgen voor de dansmuziek; presentatie is in handen van Gé Krommenhoek en de gemeen teraadsleden meten hun krach ten op de bowlingbanen. Kaar ten voor dit spektakel zijn in een beperkt aantal verkrijgbaar bij Bowling Musis Sacrum, Lan ge Haven 115 en de VVV, Over- schiesestraat I. Eind december waren in het gebied Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rozenburg, Hoek van Holland en Maasland 1645 man nen en 936 vrouwen werkloos. Eind januari bedroegen deze cijfers respectievelijk 1714 en 930. Het werkloosheidspercenta ge mannen bedraagt thans drie procent In de bouwnijverheid steeg het aanbod van bouwpersoneel en onder invloed van.de vorst daalde het aantal vacatures. Het bedrijfsleven heeft nog steeds- behoefte aan goed-geschoolde timmvrliden, metselaars en schilders. In de metaalnijverheid steeg Iet aanbod in slechts lichte mate en daalde de vraag.' In de loop van dit jaar zal de groep van ex- werknemers van Gusto, Nipmve Waterweg en Wilton, die 5714 jaar zijn en ouder, werkloos worden. Bij het handelspersoneel bleef het aanbod constant en daalde de vraag verder. De kans om in deze sector een baantje te be machtigen is uiterst beperkt en vooral het winkelpersoneel heeft moeite om aan de slag te komen. Bij het kantoorpersoneel daalde de vraag, terwijl het aanbod^ ietsje daalde. De vraag betreft boekhouders, typistes, stenotypistes en kantoorbedien den met een goede vooroplei ding en ervaring. (Van onze basketbalmedewerker) SCHIEDAM De positie van Juventus op de ranglijst mag bepaald niet rooskleurig ge noemd worden en met het oog op de komende, belangrijke wedstrijden, hadden de Schie- damse basketballers zich bij voorbaat al verzoend met de, onvermijdelijke. nederlaag (82-120) tegen ASVU. Juventus kampt nog steeds met de nodige blessures, In de ziekenboeg verblijven Wim Cordemans en Ernst Meinders, terwijl Peter de Waal weliswaar even speelde, maar toch te vee! last had van zijn enkelblessure. ASVU duldde de Schiedams- basketballers slechts tien minu ten naast zich. 20-20, om vervol gens al voor de rust weg te lopen naar 38-49. Johan Koormg, goed voor ruim 40 Amsterdamse pun ten, was zowel voor als na de rust de grote man bij de Am sterdamse studenten, die na de hervatting kordaat over Juven tus heenliepen. Vla 71-101 werd het tenslotte een rampzalige £2-120 nederlaag. SCHIEDAM De gemeente lijke technische bedrijven zijn zaterdagavond door carnavals vereniging de Rietzeilers uitge roepen tot het Zwarte Schaap in de orde van de Stenen Kruik Terwijl de carnavalvierders tij dens het Boerenbal m zaal irene „Zo'n goeie hebben wij nog met gehad" zongen, hing Prins Hen drik de Grote de Eerste de bij behorende v-ersierselen om de nek van de heer J G. van Els- wijk, chef afdeling onderhoud van de GTB. Verstopt onder een zwarte doek werd het zwarte schaap om precies elf minuten over tien de inmiddels tot kooktempera- tuur gestegen grote zaal van Irene binnengeleid door Prins carnaval. Raad van Elf, dans mariekes. narren en de Rietbou wers van OBK. Prms Carnaval noemde de heer Van Elswijk een „supersnuffelaar" naar een gaslek op de Koemarkt. „Iemand, die verschrikkelijk veel kritiek krijgt en dat niet verdient, omdat hij zich inzet onplezierige dingen te laten ver dwijnen", zo betitelde Hendrik de Grote de Eerste hem. De Prins legde uit, dat de GTB waren uitgekozen vanwege alle ellende op de Koemarkt. Daar werd half december een gaslek geconstateerd en tot vorige week heeft men er bijna dag en nacht gewerkt om de verschil lende lekkages te lokaliseren. Zo werd de gasleiding van Buiten havenweg onde'r de zebra bij de brug geheel vernieuwd, maar steeds weer ontdekten de GTB- werkers nieuwe lekken. De vorst en de régen zorgden daar bij voor flink wat vertraging en overlast. Omdat het wandelend en autorijdend publiek nogal nega tief op de werkzaamheden heeft gereageerd, hebben de Rietzei- lers met deze verkiezing het een en ander willen goedmaken. Het Boerenbal werd door cir ca 250 carnavalsvierders meege maakt Als gasten waren de Poeners en de Graskauwers uit «Rotterdam aanwezig. De Poe ners hadden hun Prins Finan ti us meegenomen, een zeer toe passelijke naam voor deze on derafdeling van de personeels vereniging van de N.M.B. De Graskauwers waren present met hun Prins Kwibus II. Deze vereniging is zes jaar geleden ontstaan uit voetbalvereniging DOZ in Rotterdam-zuid. Voor de muziek zorgden zaterdag The Dynamics en de Happy Sound Disco. (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM - SSC Harga is gedegradeerd uit de tweede klasse. In een spannende en in de laatste fase vnj harde wed strijd werd met 7-8 verloren van het leidende Kwiek. Dat het er op het laatst zo hard aan toe ging, was te wijten aan de zwakke leiding van de scheids rechter die keer op keer in het nadeel van de Schiedammers floot. Harga leidde bij de rust nog wel met 4-3 (na zelfs een 3-0 voorsprong te hebben gekoes terd), maar moest de eer tenslot te met 7-8 aan de Hagenaars la ten. De Harga-doelpunten werden gemaakt door Bert Karstel (4x), Nel Majoor (2x) en Karet van der Linden. "De sfeer in de ploeg is goed en ik heb goede hoop dat deze degradatie goed wordt opgevangen", aldus trai ner-coach Freek Veer. "Er wordt hard gewerkt op de trai ning. Eens moet het toch resul taat gaan opleveren. Omdat we in het begin van het seizoen ze ven spelers en speelsters zagen vertrekken heeft Harga toch wel een achterstand opgelopen. Deze achterstand wordt lang zaam ingehaald maar dat heeft zijn tijd nodig. W richten ons nu op de veidcorr.petitie, waar we er ook al niet zo erg roos kleurig voor staan". Succes heeft toch wel voor een stunt gezorgd door het op de tweede plaats staande Hoogvliet met een nederlaag naar huis te sturen, 4-3. Het was een zeer r-s sportieve wedstrijd, waarin hard gewerkt werd door beide ploegen. Alleen het schieten was slecht verzorgd. Hoogvliet nam de leiding waarna het echtpaar Lenie en Chris Alblas deze ach terstand omboog in een 2-1 voorsprong. Dit werd tevens de ruststand. Direct na de hervat ting kreeg Succes een strafworp die gemist werd. Hoogvliet kwam hierna op gelijke1 hoogte, Paula de Geus gaf Succes met een doorloper wederom een voorsprong. 3-2. Via 3-3 werd het 4-3 voor Succes, omdat Le nie Alblas voor de tweede maal succes had. Hierna ontstond een spannende strijd die voor Hoog vliet resultaat leek op te leve ren, toen de ploeg in de laatste seconde van de, wedstrijd een strafworp toegewezen kreeg. Deze werd echter jammerlijk gemist, zodat de overwinning terecht kwam bij de ploeg die er het meeste recht op had: Succes. ODI heeft de kans: om kam pioen te worden zeer klein laten worden. Verrassend werden de Schiedammers geklopt door Weidevogels II met 8-7. Door dit resultaat staan zij nu vier punten achterop de leider. ODI heeft toch wel een goede wed strijd achter de rug. Belde ploe gen waren aan elkaar gewaagd. Ook in deze wedstrijd heeft de zwakke leiding invloed gehad op de uitslag. Ditmaal was ODI het slachtoffer.. Doelpuntenma kers van ODI waren: Ellie van de Leley, Leon 't Hart, Ria Zeeuw, Joke van de Waal, Louis de Vries, Mariene Olivier en Els van 't Hoff, SCHIEDAM - Een dronken automobilist heeft vrijdagnacht bijna een politieauto geramd. De man, de 28-jarige A. P. uit Schiedam, was in de Jacob Ma- risstraat net tegen een gepar keerde auto aangereden, toen een politieauto de straat in draaide. Omdat de automobilist achteruit reed, moest de politie auto maken dat ie weg kwam. Niettemin werd de bestuurder toch aangehouden. Nadat hij had geblazen en op het politie bureau bloed had "gegeven, mocht hij met een rijverbod naar huis gaan. De beschadigde geparkeerde auto is van de heer J.B. Acht opgeschoten jongelui hebben vrijdagnacht gepro beerd een schaftkeet van het Emmaplein naar de Huis te Ri- viereweg te verslepen. Daarbij beschadigden zij een gepar keerd staande auto aan bumper en rechterzijde. Waarschijnlijk heeft hetzelf de groepje jongens drie glas-in- lood-ramen van de Singelkerk ingegooid. Schade bedraagt 1000 gulden, Een vriendelijk uitziende man van ongeveer dertig jaar, tenger postuur, 1.75 m heeft vrijdag een polstas gestolen uit het kantoor van de Singer-win- kel aan de Oranjestraat De man was de winkel binnen v'^pen met het verzoek zijn vrouw te mogen bellen. Dat deed hij in het kantoortje achter de winkel. Toen hij de winkel uit was, bleek hij een polstasje te hebben meegenomen. Daarin zaten on dermeer een portemonnee met wat klein geld, giropas en -be taalkaarten, vier dollars, rij- en kentekenbewijs en sleutels. De 40-jarige inspecteur W. M. uit Vlaardingen heeft aangifte ge daan. Het aantal werkloze school verlaters is sinds oktober 1978 gestaag gedaald. Stonden eind oktober bij het arbeidsbureau 142 mannelijke en 206 vrouwe lijke schoolverlaters ingeschre ven; thans bedragen deze cijfers respectievelijk 68 en 110. De to tale'werkloosheid onder jeugdi gen tot 23 jaar bedraagt thans 821. Ruim dertig procent van de werkzoekenden in het gewest is jonger dan 23 jaar. Het aantal vacatures voor jongeren tot 19 jaar liep terug. Concluderend stelt de "heer Van Lent, dat de werkloosheid onder vrouwen in geringe mate daalt. De werkloosheid onder mannen stijgt onder invloed van het seizoen. Na de vorstperiode 1 'zal deze situatie zich ongetwij feld in positieve zin wijzigen,"' meent de directeur van het ar- beidsbureau. De werkloosheidscijfers per gemeente zien er als volgt-uit: Schiedam, 784 mannen en 38$ vrouwen; Vlaardingen, 623 mannen en 326 vrouwen; Maas sluis, 181 mannen en 115 vrou wen; Rozenburg, 87 mannen en 76 vrouwen; Hoek van Holland, 33 mannen en 19 vrouwen: Maasland, 6 mannen en 8 vrou- wen. (Van onze handbalmedewerker) SCHIEDAM - Een spannende eerste helft bij de damesderby HVK - Wilton, waarin de aanval van HVK maar met moeite tot scoren kon komen, doordat de doelvrouwe van Wilton m een uitstékende vorm stak. Wilton had iets meer aanvalsdrift en:3 kwam tot een 2-3 stand bij rusts Direct na de pauze kwam HVK^ goed terug. En noteerde via 4-3 een 9-4 overwinning. In de derde divisie gingen de 1 UVG-dames goed van start te gen Quintus en liepen uit naar* 0-a Een onverklaarbare inzin-1 king van UVG gaf hierna Quin tus alle kans om de ruststand op 6-4 te brengen. In de tweede,, helft had UVG alle greep op de^ strijd, maar kon door diverse' dubieuze beslissingen niet ver-* der reiken dan 8-8. 1 ft De dames van Hollandlaan hadden geen antwoord op het spel van Oase, de nummer twee op de ranglijst, en verloor met 8—4 De dames van WIK kamp ten tegen UVG 2 met een falend schot, waardoor zij bij rust niet verder kwamen dan een 2-3 stand. Na de onderbreking kwam UVG uitstekend terug en noteerde via 5-3 een 7-5 over winning. De dames van Unitas hadden in eigen huis weinig problemen i met Satumus en wonnen meU 17-10. Dankzij een gelijkspel te-a gen Zeeburg zijn de heren van DWS vrij van degradatiezorgen. Het werd een vrij enerverende strijd, waarin DWS snel de sco re opende. Zeeburg zorgde al- spoedig voor antwoord en liep' uit naar 1—3. Door goed spel van Jos Nouwens, die achtmaal scoorde, kon DWS bijblijven tot een 11-12 ruststand. Halverwege de tweede helft leek het erop, dat de Schiedam mers de volle winst gingen be halen. Toen tilden Leo de Mik J en Cees Schop DWS naar 8-16. Maar Zeeburg kwam fel terug en had kort voor tijd eén 19-20 voorsprong. Een te felle charge op John Vendelo werd met een strafworp gehonoreerd, waaruit Jos Nouwens de eindstand op 20-20 kon brengen. De heren van UVG gingen matig van starts tegen Unitas, dat hiervan prof 1- teerde om naar 6-1 weg te lo-f pen. Maar langzaam kwam cr herstel bij UVG dat voor rust de achterstand al omzette in een 9-11 voorsprong. In de tweede helft had UVG het spel volkomen in handen en^ noteerde een 13-20 zege. Hollan-j diaan heeft de eerste plaats over, moeten doen aan Ancora 2, dat,. Wilton roet 21-14 versloeg. Hol- landiaan trad in Gouda aan te gen Vires en kon niet in het nor--' male spelpatroon komen. De bals ging te weinig rond en ook in des opbouw haperde het Vires kon 3 hierdoor goed bijblijven en via een 9-9 ruststand een krappe maar zeer onverwachte 15-14 zege noteren. Voor de heren van WIK is de kans op een eerste plaats defini tief verkeken nu het tegen An cora 3 niet verder kwam dan een gelijkspel. Het werd een duefcs met wisselende kansen, dat bij,, rust een 8—8 stand kende, öokj na de rust bleven de partijen goed in evenwicht Kort vi tijd noteerde WIK een 17-1 maar Ancora was op een pin uit en wachtte niet op het fluit'" signaal van de arbiter met het* nemen van de middenworps WIK reageerde niet en de bajs verdween in het net Tot iedere verbazing noteerde de scheids rechter een treffer, wat 17-11 betekende. li a n F is zi 1 bs pc Bi be be 1 no aai Jet de tre kla dw t kor stel reg noc wir HtU gra Wiet

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2