i Toelage voor VN-soldaten verdubbeld AMIN NAAR IRAK? Rassenrel in voorstad Londen Engelse bezwijkt aan haar eigen gewicht Kwart van auto 9s remt gevaarlijk Chinese directrice leefde er goed van WANDMEUBELS AD MUL CkriorfMeo Service Certificaat Sr Kilo Malta's voor 'n riks ff ut UW Oproep aan alle bezitters van een Philips videocassette recorder! Oostenrijker beroofd in nachtclub Wij een abonnee, u een unieke handdoek. it i 8 I I I i *3* MEDEDELING AAN ONZE ADVERTEERDERS T-shirtmenu Blijft koud INFORMATIE OVER BEZORGING: de betere caravan tegen uitgekiende prijs Dinsdag 24 april 1979 34e jaargang no. 9758 (Van een onze verslaggevers) DEN HAAG De toelage van de Nederlandse mili tairen van het VN-detachement in Libanon wordt met terugwerkende kracht verhoogd met vijf dollar 10) per dag. Voor de soldaten en korporaals betekent dat* een verdubbeling van de toelage tot tien dollar 20) per dag. Drinkwater Zie verder pagina 5 LONDEN - Bij hef tige rassenrellen in de Londense - voorstad Southall is één man om het leven gekomen en zijn ongeveer 40 perso nen, onder wie 16 poli- tie-agenten met ver wondingen naar het ziekenhuis gebracht. Twee politie-agenten, die messteken opliepen, verkeerden vanmorgen nog in een kritieke si tuatie. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De eerste aflevering van de om streden tv-serie "Holocaust" heeft in ons land, tegen de verwachtingen in, aanzienlijk minder heftige reacties teweeggebracht dan in West-Duitsland en Oostenrijk. Afgezien van enkele bommeldingen bij TROS en NOS cd een vechtpartijtje in een Amsterdams café, was er van wanordelijkheden of ernstige dreigementen geen sprake. Bij de Westduitse am bassade in Den Haag kwam geen enkele reactie binnen. Evenminbij het consulaat van dë Bonds republiek in Rotterdam. De Amsterdamse politie kreeg na de uitzending enkele telefoontjes van kijkers, die naar de TROS werden door verwezen. Volgens deze omroep stroomden de reacties, ook vanmorgen nog, bin nen. De PTT liet weten, dat de telefooncentrale van de TROS 'bijna was doorgebrand'. 9 Zie verder pagina S3 Met harde hand voert hier een. Londense Bob by een demonstrant weg bij de rassenrellen in Southall. Bel 010-14 74 00 Color TV heeft dé oplos sing voor kostbare video reparaties. Ongeacht waar u uw video heeft gekocht! (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Met de aanhouding van vijf jon gens heeft de politie 26 inbraken in cafés in het cen trum van Rotterdam en op Katendrecht opgelost. De vijf, DL Z. (23), C. M. H. (24), P. A. B. H. (18), G. J. F. (19) en J. A. J. v.d. L. (18) pleegden de inbraken omdat zij door schulden en over matig drankgebruik in fi- Bruiloften en partijen tel. 010-11.67.10 Adres:g Nederland ontvangt HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Witte de Withstraat 25,3012 BL Rotterdam, tel. 010 -14.74.00 n Opgeven van TIPS (rubriëkadvertenties) tel 010 -11.92.00 Staatssecretaris Van Lent van Defensie (Personeelsza ken) heeft het voorstel tot deze verhoging gisteren voorgelegd aan de Centrale Commissie Georganiseerd Overleg Militairen (CGOM). Tot het CGOM dé zaak heeft behandeld, zal het nieuwe "VN-tarief" dienen ais vpor- schot. De herziening van de toe lage zal gelden vanaf het moment dat de eerste Ne derlandse militairen in Zuid-Libanón aankwamen. Dat was op 27 f ebrnarL Uit Libanon kwamen vanoch tend al berichten binnen dat de NAIROBI De afgezette Oegandese president Am in heeft een bezoek aan Irak ge bracht in een wanhopige poging wapcnhuip te krijgen. Voordat hij in de Iraakse hoofdstad Bag dad aankwam was Amin in Li bië geweest, het land'dat hem jarenlang politiek en militair had gesteund, aldus diplomatie ke kringen. Welke toezeggingen Amin heeft weten te krijgen is niet bekend, maar de kans dat hij in Oeganda terugkeert is klein'. Na de val van de op een na grootste stad, Jinja, kunnen-de resten van Amins leger zich nog alleen in het noordwesten handhaven. Twee maanden geleden al Het Amin zijn gezin naar Irak ver- trekken. Diplomaten weten niet of Amin vanuit Bagdad naar Oeganda zal terugkeren. De Verenigde Staten hebben in middels een delegatie naar Oeganda gestuurd om met de voorlopige -regering van presi dent Luie te praten over herstel van de betrekkingen. soldaten en korporaals van het Nederlandse Unifildetachement bepaald niet tevreden zijn over de verhoging. Ze zouden de ver dubbeling nog veel te laag vin den. Sommige soldaten spraken over eenkruideniers-mentali teit van de Nederlandse rege ring. "Men weet in Den Haag dat we hier veel zelf moeten be talen. De Fransen, Noren en Ieren krijgen bijvoorbeeld een toelage van 31 dollar per dag," aldus een korporaal. Verscheidenen militaire be langenverenigingen hadden eerder al laten weten dat de VN-soldij (bovenop de gewone gage) ontoereikend was. De sol daten in Libanon moeten onder andere hun drinkwater zelf be talen. Het ministerie van Defensie heeft weer gevraagd om vrij willigers voor de VN-zaak in het Midden-Oosten. Begin juni en begin augustus moet een deel .van de Nederlandse troepen worden afgelost De rellen ontstonden nadat een grote politiemacht naar Southall was gekomen om een verkiezingsbijeenkomst van het uiterst racistische Nationale Front te bescher men. Het bestuurslid van de ze organisatie Martin Web ster heeft vorige week ver klaard dat zijn ..organisatie "een zeer, zeer racistische campagne" zou voeren om in het Britse parlement te wor den gekozen. Het front heeft in 280 dis tricten kandidaten gesteld en voert campagne op basis van de programma-punten als beëindiging van alle niet- blanke immigratie en repa triëring van van de naar schatting 1,9 miljoen ge kleurde mensen, die nu in Groot-Brittannië wonen. Rond'vijfduizend, meren deels 'Aziatische bëtogers probeerden gisteren de ver- kiezingsbijeenkomst in Sout hall, waar bijzonder veel ge kleurde immigranten wonen, te verstoren maar werden belet door een uit enkele dui zenden mannen bestaande politiemacht Dat ontaardde in een com plete veldslag, waaraan- de politie alleen na heftige charges een einde kon ma ken. In totaal werden 170 personen aangehouden. Het is niet duidelijk of de dode, een uit Nieuw Zeeland af komstige leraar, per ongeluk het slachtoffer is geworden van een gegooide baksteen of dat hij als gevolg van de po- litie-aetie is omgekomen. v/'/< Na afloop van de uitzending kreeg het forum vele vragen te beantwoorden. Een paar er van: Is het soms geen listige streek om het anti-seminitisme in de hand te werken? Vergroot zo'n film de gevoelens van afkeer na 34 jaar juist"niet, terwijl we het nu juist van de toenadering moeten hebben? ïs het niet erg commercieel opgezet? Is dit rea liteit? v Waarom geen aandacht voor' de anti-semitistische houding in Rusland? Waarom geen aan dacht voor het feit dat de Paus zich niet voldoende teweerstel de? In het Amsterdamse volkscafé Tiny aan de Tweede Nassau- straat kwam het tijdens de uit zending van "Holocaust" tot een handgemeen. Een onbekend ge bleven njan, die zei van joodse afkomst te zijn, gaf de 45-jarige J. R. een vüistslag in het gezicht nadat deze een als antisemitisch ervaren opmerking had ge maakt R. moest zich in het zie kenhuis aan een bloedende hoofdwond laten behandelen. ié ft-*' V 1 g* MANILLA Een t-shirt en een houten krat waren wonder baarlijk genoeg.' dë redding van twee Fillppirise vissers. De twee Filippijnen hebben vier dagen lang, zich vastklampend aan een houten krat, rondgedobberd op zee, nadat hun boot bij een storm was vergaan. Ze hielden zich in leven met het t-shirt, dat een van hen had aangehad. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - Ruim een kwart van de Neder landse - auto's heeft een gevaar lijke afwijking aan de remmen. ,De ANWB heeft tijdens een lande lijke remmëntest bij bijna 4000 auto's ontdekt, dat bij ruim 1000 ervan het verschil in remkracht tus sen de wielen op dezelfde as, meer dan twintig pro cent bedroeg. De ANWB wijst erop, dat als het verschil in rem kracht meer dan twintig procent bedraagt, de kans op scheef trekken van de auto bij krachtig remmen erg groot is. De automobilis ten-organisatie heeft na de lande lijke test zes pro cent van de auto mobilisten het dringende advies gegeven hun auto onmiddellijk te laten nakijken. De ANWB hoopt dat de autobezit ters wat meer zorg zullen gaan besteden aan de remmen. ROTTERDAM - Een rijksdaalder per kilo: dat is de prijs die de consu ment ongeveer zal móeten neertellen voor de nieuwe aardappelen die op het ogenblik uit Malta worden ingevoerd. Deze week komt de importstroom goed op gang. Uit Israël,- Mexico en Malta wordt zo'n 6000 ton nieuwe aardappelen ver wacht: zogenaamde "al pha's", voortgekomen uit Nederlandse pootaardap- pelen. De Malta's zijn wat later dan anders: het weer op bet eiland zat tegen. PEKING - De Chinese pers heeft gisteren voor het eerst melding gemaakt van een cor ruptiezaak, waarbij geweste lijke partijfunctionarissen een bedrag van ruim 400.000 gul den verduisterd zouden heb ben. Hoofdverdachte is een 58-ja rige vrouwelijke directrice van een plaatselijke vestiging van een steenkolenmaatschap- pij en tevens secretaris van de plaatselijke partijafdeling. Volgens het Chinese Volks dagblad heeft zij zeven jaar uitermate spilziek geleefd". Zo kocht zij onder meer Lv.-ioestellen, bandrecorders, luchtverversers en andere lu xe goederen. Meer dan 300.000 gulden zou zij direct uit de kas van de onderneming hebben genomen en de rust kwam uit valse salaris-en onkostende- daraties. De vrouw, had bovendien van haar invloed gebruik ge maakt om verschillende fami lieleden goedbetaalde banen te verschaffen in de onderne ming en de partij. Haar twee kinderen zouden in totaal rond 120.000 gulden in salaris heb ben ontvangen. Er zijn ook verschillende medeplichtigen aangehouden. Het „Volksdag blad'! schrijf t de zaak toe aan „volgelingen van de uiterst linkse lijn van Lin Piao en de bende van vier." klassiek, modem en massief eiken. Nergens zo'n keus. Eabriekstoonzalen industriegebouw, Goudsesinge! 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 Half tot zwaar bewolkt met van tijd tot tijd regen. Koud weer met minimumtemperatu ren van circa vijf en middag- temperaturen rond de tien gra den. Krachtige noordwesten wind maar vannacht in het bin nenland nog matige wind. 2S april tv -• zon onder 24 2053 maan op onder 0014 1034 (géén ander nummtr) Vrssg noord» old. akonn*»-i»nk» maandog t/m vrijdag tot 19.00 uur lotKdog lot 14.00 uur Zi» ook adraim op d* itrippagino Premie voor 3 jaar: slechts 195,-. Met dit unieke certifi caat wórdt u per reparatie nooit meer dan 49,-berekend, ongeacht de werkelijke kosten van onderdelen en uurloon, inclusief service aan huis in heel Zuid Holland. Bovendien 2 maanden garantie op de reparatie! In a! onze filialen krijgt .u uitgebreide informatie! TV.HIPI-Vipeo Bergweg 64 Slinge 149 Korte Hoogstraat 10 Bergweg 287 Rotterdam Telefoon voor alle filialen 010-654222 Jeugdbende ingerekend ROTTERDAM Een 23-jari ge Oostenrijker is in de nacht club Cinderella aan de Mathe- nesserweg mishandeld en be roofd van 5000 Duitse Marken, 250 gulden en een fototoestel. De man werd volgens zijn re laas tegen de politie, zittend aan de bar plotseling met een knup pel geslagen door de barkeeper. Op weg naar de uitgang viel de Oostenrijker, werd weer met de knuppel geslagen en van zijn geld beroofd. Volgens zijn ver klaring heeft de portier van de club zijn fototoestel afgenomen. De politie heeft de 23-jarige barkeeper F. P. en de 40-jarige portier A. M. aangehouden. In de club werden een houten- en een gummiknuppel in beslag ge nomen. nauclële moeilijkbeden wa ren gekomen. In de cafés die bezocht werden moesten vooral de automaten het ontgelden. Geld en rookarti kelen waren de voornaamste buit van het vijftal. De totale buit wordt geschat op 62,000 gul den, 10.000 gulden is daarvan te ruggevonden. M. Z. is inmiddels voor de Officier van Justitie ge leid. De andere vier zijn, na het opmaken van proces-verbaai, heengezonden. LONDEN - De 48- jari ge Muriel Hopkins alt Tipton in tnidden-Enge- laml is dit weekeind be zweken aan haar eigen gewicht van 330 kilo. Te vergeefs had de dokter er bij haar op aangedrongen om naar bet ziekenhuis ie gaan. Daar zou men baar, eventueel operatief, kun nen helpen om tot ver mindering van baar ge wicht te komen. Muriel Hopkins was in haar woning gevallen en was niet meer in staat zich op te richten. Vijf brandweerlieden, drie agenten van politie en twee ziekenbroeders had den baar wei in bed kun nen krijgen. Maar bet vervoer naar de zieken auto wilde niet lukken. Na een paar pogingen weigerde.Muriel alle me dewerking. Zij wilde niet meer uit bed. „Ik heb ge noeg van dat gesjor", *ei ze, Jk heb geen zin in bet ziekenhuis, daar mag ik niet in bed roken en xe zullen me laten verhonge ren." Korte tijd later overleed zij. Korte Lijnbaan 9 - Rotterdam Uw feestadres voor Voor afspraken of, telefonische inlichtingen Alstublieft Vooru. Van Het Vrije Volk. 'n Mooie, lekker rulle en bovendien zeer exkiusieve badhanddoek. Met de 100-jarige Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld. Zomaar. Voor nop. In verband met Koninginnedag is het sluitingstijdstip voor de aanname vao advertenties en Tips (rubrieksadvertenties) gewijzigd. Voor de edities van maandag 30 april en dinsdag 1 mei geldt als uiterste inlevertermijn VRIJDAG 27 APRIL 's-MIDDAGS 4 uur Tenminste, als u óns 'n nieu abonnee bezorgt Kom, u weet vasfwel iemand. Misschien bent u zelf nog geen abonpee. Laat u toch zeker gewoon» .iemand anders (die dat """V wèl is) uw naam opgeven? Da's geen punt Oh jz de handdoek kunt u bestellen in de kleu ren rood, bruin, blauw ofgroea l. Het formaat is 50 bij 100 cm. En de kwaliteit die is uitstékend! Stuur Het Vrije Volk naar: Plaats:. n Haam Adres: Postcode. Soort abonnement: o kwartaal ojaar Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken 8 gratis. Als beloning stuurt u die mooie, exkiusieve handdoek toe aan: Naam:_ Postcode:. .Plaats:. Kleun O rood o bruin o blauw o groen (s.v.p. de gewenste kleur aankruisen). Stuurt u de bon. volledig ingevuld, in een open envelop zonder M postzegel aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, 1^300°VB Rotterdam. -

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 1