ZATEN, IS Nü SPORTZAAL F eestactiviteiten op Koninginnedag 1 k schfedam e voor IIMMHP Rommelmarkt Sporttoernooi Stouthandel ïn van De Heer mag blijven Fancy Fair bij Taize-groep SL" mm i f «Pp mm ZATERDAG 28 APRIL 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINaT'^ ill i m I '&&aü LiffMffff van onze verslaggever BAS VAN BOCHOVE SCHIEDAM Aan het zwervende bestaan van de |nvaliden Sportvereniging De Ooievaars komt op za- erdag 26 mei een einde. Dan zal burgemeester Arie ..ems het nieuwe onderkomen van De Ooievaars aan 5e West Molenstraat officieel in gebruik stellen. Kan gepast Bloknoot m mm lef aangepaste toilet Film IS flSs - - Het nieuwe onderko men aan dé West Mo lenstraat 'Toch gekregen', zegt voorzitter Cees Kroone -.ff pi praatje aan de bar - ïzag het oude pand eruit Een van de vorige onderkomens Prins stanti irijn iaanwt iliet 'foorts Ihonkl fdipn, 'gecon freerd ïiemij ider ffrét |seizöei ippeht ide. eer 'ie wei ide Quick \heim. 'zei de bom. fun! A feest h jde p allemo honkb en sic over. Nieuw onderkomen eeni room voor V "ff: &<6&<i<<<i.'iïxiï*. i<i „Lang gewacht en stil gezwe- !en, nooit gedacht en tóch ge regen", lacht voorzitter Cees Croone. Trots loopt hij door het Iicuwe gebouw dat een grondi- e opknapbeurt heeft gekregen, 'an het bureau Huisvesting, dat aar eerder zetelde, is niets neer terug te vinden. Waar de Imbtenarcn achter de loketten etelde, daar is nu een prachtige portzaal gemaakt. Het „vloekkamertje", de vroe- |ere wachtkamer, daar is nu het cretariaat gevestigd. Bij het pknappen het voor De Ooie- aars te gebruiken gebouw, is eker nipt met de natte vinger e werkt. Tweede voorzitter oop Simons: „Alle complimen- en voor de gemeente. Ze heb- en kosten nog moeite gespaard m er iets prachtigs van te ma- en. Kijk zelf maar. Alles is eurig afgewerkt. Dit is een room voor ons." v 1 Secretaris Koos Kempers valt em bij. „Met hulp van velen is it prachtige gebouw voor el- aar gekomen. Van alle invali- ensportverenigingen in Neder- md, zijn wij de eerste met een igen huis. Wij hebben de pri- leur voor-Nederland en daar ijn wij: hïet alleen trots op, ïaar ook bijzonder blij mee." I Naast de grote sportzaal is er og een kleine sportzaal, een antine en verschillende aange- aste kleed- en waslokalen. Ook e toiletten zijn aangepast In et hele gebouw is geen drempel vinden en de vloerbedekking haakt-het mogelijk dat de rol- loelen en invalidenwagens ge- liisloos en onbelemmerd door Iet gebouw kunnen rijden. TJoop Simons: „Wij hebben iet alleen een geweldige steun ïkregen ;van de gemeente, ïaar ook particulieren hebben is fijn geholpen. Het is te veel n op te noemen. Kijk, in de sngen waren de wanden afge- Et met tegels, die zijn echter zo d en op verschillende plaatsen gebarsten, dat het geen fraai ge zicht was. Een tapijtenhandel in Schiedam heeft nu tapijt tegen de muur geplakt. Meteen een heel ander gezicht" Kort na de receptie ter gele genheid van het 124 jarig be staan, kreeg het bestuur van De Ooievaarste horen dat ze ge bruik zouden mogen gaan ma ken van het oude bureau Huis vesting. Dat was op 18 novem ber Koos Kempers: „Nog geen week later was de gemeente al bezig. Zonder iemand te kort te willen doen. moet het ons van het hart dat de heer Collé. toen nog wethouder, snel gewerkt heeft Er is echter nog een oor zaak aan te wijzen dat men zo snel is opgeschoten. Dat was de strenge winter. Toen hebben we hier veel werklieden over de vloer gehad." De heer Kempers denkt dat met het hele project meer dan 200.000 gulden gemoeid zai zijn. Dat hoeft De Ooievaars niet te betalen. De vereniging moet wel huur betalen en de kosten voor verwarming en elektra komen voor rekening van De Ooie vaars. Per jaar toch nog een heel bedrag. Joop Simons: „Daarom zijn wij gestart met een club van honderd. Honderd mensen die honderd gulden per jaar beta len. Zogenaamde donateurs. Tot nu toe hebben wij 36 mensen op. de lijst staan, als die club van honderd volledig is, kunnen wij daar de, jaarlijkse .kosten van betalen. Wij hebben 162 leden en met de contributie van die leden komen wij er natuurlijk nooit Maar wij zijn door de Schie dammers al op zo'n geweldige wijze geholpen, dat wij denken dat ook ditgeen probleem zal opleveren." De laatste loodjes wegen het zwaarst en daarin is De Ooie vaars geen uitzondering. Uitno- digingen moeten gedrukt wor den, bloemen besteld en nog veel meer. Als een geheugens teuntje hangt een levensgroot bloknoot in het secretariaat met aantekeningen. Dit niet verge ten en dat niet vergeten. „Dat moet wel", lacht secretaris Kempers, „anders groeit het ons boven het hoofd." Maar De Ooievaars hebben in het korte bestaan al voor hetere vuren gestaan. Als we met het bestuur nog eens doornemen waar De Ooievaars allemaal al niet gehuisvest is geweest, ko men de verhalen los. „Het was behelpen", zegt Joop Simons, „maar met ieder onderkomen waren wij weer even blij. Maar zoals dit, nee dat hadden wij nooit kunnen verwachten." Hoewel De Ooievaars nu de beschikking krijgt over twee sportzalen in het eigen gebouw, voor basketbal blijft men aan gewezen op de sporthal Mar griet. Basketbal en tafeltennis, dat waren de eerste activiteiten van De Ooievaars. Maar in de loop der jaren is daar steeds meer bijgekomen. Klaverjassen, zwemmen, conditietraining, at letiek en ponyrijden, dat zijn de vele activiteiten die de leden van De Ooievaars bedrijven. „Voor iedere sport hebben wij een eigen commissie. Want als iedereen zich met iedereen en alles gaat bemoeien, wordt het niets. De voorzitters van de ver schillende afdelingen zitten in het hoofdbestuur. Zo blijft alles onder controle", zegt Koos Kem pers. Vanaf de eerste dag dat de slopershamer in het nieuwe on derkomen aan het werk ging en de daarna opbouwende werk zaamheden, is een film-gemaakt. „Die hopen wij straks voor be langstellenden en natuurlijk eigen leden te kunnen af draaien. In het begin dacht ik: wat moet dat worden. Maar het moet eerst een rommeltje wor den wil het goed worden", zegt Joop Simons. Die rommel is nu achter de rug. Als op 26 mei burgemeester Lems, in aanwezigheid van de Commissaris van de Koningin Maarten Vrolijk, het gebouw komt openen, is alles piekfijn in orde. Het volledige programma voor die dag staat ruw op papier geschetst. De drukker van het programmablad is er nu nog mee bezig, maar dat De Ooie vaars een attractief programma hebben samengesteld staal vast Als alle drukte van de opening achter de rug is, komt er op 9 ju ni een open dag voor die Schie dammers die interesse hebben voor het wel en wee van De Ooievaars. „Dan kan men zien wat we met eikaar, gemeente en eigen leden, voor elkaar hebben gebracht", zegt Koos Kempers. Joop Simons tot slot: „Heus, ze zeggen wel dat er in Schiedam niets kan. Nou, vergeet het maar. Er kan wel degelijk wat in Schiedam. Iedere morgen komt hier iemand van de ge meente op te vragen of er nog problemen zijn. Is dat niet ge weldig? En als we problemen hebben wordt er meteen werk van gemaakt" SCHIEDAM - Bij een verhui zing blijft altijd wat oud mate riaal achter. Zo ook bij De Ooievaars. Als het oude pand aan de dr. Zamenhofstraat wordt verlaten, is er nog oud spul wat men via een rommel markt wil verkopen. „Van die opbrengst kunnen wij weer wat anders kopen", zegt Joop Si mons. Wanneer de rommel markt precies gehouden zal worden weet men nog niet SCHIEDAM Ondanks de drukte van de verhuizing, gaat het sporttoernooi van De Ooie vaars op 19 mei gewoon door. Het voor de derde keer onder de naam Jeneverstad toernooi ge houden sportfeest zai plaatsvin den in de Sporthal Margriet In- validensportverenigingen uit heel Nederland nemen aan dit toernooi deel. Gemeenteraadslid Rein van Raalte zal na afloop de prijzen uitreiken. ff! Van een onzer verslaggevers 1. iiüi SCHIEDAM 'ff A»t Stouthandel is vandaag in, Brussel benoemd tot Offi-t cier in de Orde van Oran- je-Nassau. Daar namelijk- zal hij zijn functie als voorzitter van de Raad van Bestuur van de Neff deriandse Accountants Maatschap neerleggen. Stouthandel heeft zich in die functie en op andere terreienen grote verdiensten verworven.' Met name voor de voetbalsport als voorzitter van Hermes DVS en de laatste jaren bij de KNVB in organisatorisch verband als lid van de Scheidsrechterscom- missie Betaald Voetbal. d f Voorts was Aat Stouthandel lid van de Commissie voor hét gemeente-ziekenhuis in een zeer belangrijke tijd waarin sprake was van een beginnende en moeizaam voortschrijdende fu- kUOO: sie tussen beide Schiedamse zie- kenhuizen. ^Witte Tijdens de jaarlijkse vergade- Opge ring van de Nederlandse Ac- countants Maatschap, vandaag in Brussel, heeft burgemeester 5 Lems hem zijn benoeming tot- Officier in de Orde van Oranje- Nassau medegedeeld en hem de daarbij behorende versierselen uitgereikt Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De evange lisatiewagen van meneer De Heer mag gewoon op de Vinkeniaan blijven staan. Hij heeft het beroep dat hij tegen de gemeente had aan gespannen gewonnen. Hij parkeerde zijn wagen „De Wegwijzer" altijd voor zijn woning aan de Leeuwerik singel, omdat hij bang was dat deze anders ten prooi zou vallen aan antichriste nen. Het zou niet de eerste keer zijn dat de banden werden lekgestoken of dat de ramen ingegooid zouden worden. De politie verbood hem dat omdat zijn wagen, nu eenmaal langer is dan zes meter. De Heer zegt: „Voor de rech- -/> woner: ter heb ik gewoon een beroep gedaan op de rechtsbescherming van de burger en vertelde dat ik alle mogelijkheden had verzocht om mijn wagen veilig te parke ren. Ik sprak de waarheid, ter wijl de gemeente foutjes maak te. Die zei in de stukken dat ik mijn wagen op de Leeuwerik singel had geparkeerd, maar het moest Vinkeniaan zijn. De rech ter voelde mijn gelijk al snel aan. Ik ben gelukkig met de uit spraak, maar trots ben ik er niet op. Het is een verhoring van ons gebed," aldus meneer De Heer. SCHIEDAM De 42-jarige J. Flikweerd uit Ouddorp is don derdagmiddag als gevolg van een hartinfarct overleden. Hij had zijn auto even op de 's-Gra- velandseweg geparkeerd om en kele passagiers te ialën instap pen. De man werd onwel en zijn wagen schoot door en kwam tot stilstand tegen een verkeers- paaltje. Per ambulance is de man naar het Gemeenteziekcn- NSftv ZATERDAG 28 APRIL Lampiontochten in zes wijken van de stad. Opstellen 20.30 uur. Start 21 uur. Singelkwartier: start Edison- piein; Schiedam-Zuid: start Dwarsstraat, Het Zuider kwartier; Schiedahi-West: start Vondellaan hoek Graaf Florisstraat; Groenoord. start: Joh. Straussplein; Ke- thel en Bijdorp: start wijk centrum 't Trefpunt in Bij dorp; Woudhoek: start Heijermansplein; Nieuwland geen lampionoptocht maar een gecostumeerde optocht: start plein Magnalia Deikerk, 20 uur. Een oranjebal wordt gehouden in Jeugdhaven Nieuwland, AJbardastraat 69. Aanvang 20 uur. Einde 24 uur. MAANDAG 30 APRIL: 8 uur: uitsteken van de vlaggen en gedurende vijf minuten luiden van alle kerkklokken 9 uur: aubade door leerlingen van de scholen in Kethel/ Groenoord op het plein van de Ned. Herv. Kerk in Kethel aan het Noordeinde 9 uur: aanvang finalewedstrij den schoolvoetbal- en hand- baltoernool op de sportvelden van C.F.C. Hermes DVS en UVG. Prijsuitreiking 15 uur door burgemeester Lems in het clubhuis van Hermes DVS 10 tot 17.45 uur: schietwedstrij den in de Korenbeurs, Lange Haven 145. Ook van 19 tot 22 uur en aansluitend prijsuit reiking. Vier onderdelen: jeugdwedstrijden voor perso nen van 14 tot en met 17 jaar. kaarten 50 cent; vrije baan- wedstrijden, kaarten 75 cent; gelukskaart. kaarten a 1 gul den voor 3 schoten; kam pioenschap van Schiedam, kaarten 3 gulden per eenmali ge serie van 3 kaarten 10.30 uur: aubade bij het stad huis op de Grote Markt KINDERSPELEN De kinderspelen worden in zes wijken gehouden voor de leeftijdscategorieën 6/7 jaar, 8/9 jaar, 10/11/12 jaar. De kin deren nemen aan de volgende spelen deel: doelgooien, blik- gooien, sjoelbak, skippyrace, elektraspel en stokbalspel. 930 uur Nieuwland 1 en 2 Dr. Wibautplein 10 uur Kethel en Bijdorp Schoolplein Burg. Verveen- school aan de Nachtegaallaan 13 uur Oost Edisonplein 14 uur Zuid en West Schoolplein Willem Brouwerschool 14 uur Groenoord Grasveld Jo zef Oreliosingel STRAATTEKENEN 10 uur: Edisonplein; 10 uur: schoolplein Willem Brouwer straat (voor kinderen uit west en zuid); 10 uur Schoolplein Mgr. Bekkersschool aan de Eduard van Beinumlaan; 14 uur Trottoir voor het winkel centrum Mgr. Nolenslaan tus sen Loeffstraat en Pierson- straat; 15 uur Plein van de Martinusschoo! aan de Iepen laan «WEDSTRIJDEN, DEMON STRATIES. VOORSTELLIN GEN 10 uur: Demonstraties door pad- vindersgroepen op het gras veld langs de Broersvest bij parkeerterrein 10 uur: Optreden in het Nolet- ziekenhuis van de volksmu- ziekgroep Snierken. Dit pro gramma is via de Ziekenom roep te beluisteren in Noiet- en Gemeenteziekenhuis 11 tot 23 uur: Plantagefestival met Willy Nilly, Arie, Cliff Warrell Association, Klein Azië, Tranquillitas, minstreel Joop, Morgana, Jada, Easy en de Engelse theatergroep Pid- geon Drop. Kindercrèche aan wezig, 14 tot 16.30 uur: Wielerwedstrij den Hagastraat - Nieuwe Ha ven - Willemskade - Groene- laan. huis gebracht, waar hij na aan komst bleek te zijn overleden. De 27MC zend-ontvanginstal- latie van de 22-jarige G. A. B. uit Rotterdam is in beslag genomen. De zender zat gemonteerd in zijn vrachtwagen. De politie stopte de wagen op de rijksweg. Op het politiebureau is de zen der gedemonteerd. De auto van R. B. (22) uit Schiedam is donderdagavond in de brand gevlogen. De jonge man wachtte voor de stoplichten van het Nieuwlandplein. Toen hij optrok vloog de motor in brand. De brandweer bestreed het vuur met twee nevelstralen. De auto moet als total-loss be schouwd worden. L. v. d. P. (39) heeft aangifte gedaan van de diefstal van zijn plezierjacht ter waarde van 6000 gulden. De boot lag afgemeerd in de Schie bij het station. Don derdagochtend werd de boot ge signaleerd in de buitensluis. Toen de havenmeester de stuur man vroeg zich te melden, nam hij de benen. Tot nu toe ont breekt van hem elk spoor. SCHIEDAM - De padvinders van de Taizé-groep in Schiedam houden vandaag en morgen een fancy-fair in hun verenigings gebouw in het Beatrixpark. De mensen kunnen komen ballen- gooien, touwtje trekken, grab belen en ze kunnen meedoen aan het rad van avontuur. Bo vendien kunnen ze zich inwen dig versterken in de Vrolijke Keuken, waar ter plaatse echte Hollandse wafèls zullen worden gebakken. De opbrengst vah'de fancy fair is bedoeld voor de af lossing van het gebouw en vor de aankoop van speelmateria len. Op zaterdag en zondag begint de fancy fair om 10 uur en ein digt om 22.00 uur. Het gebouw is vanaf de Schiedamseweg te he reiken en ligt vlakbij de manege van boer Korpershoek. BRUS: rJi. marine optreden ïierlands en om «henna iJ A! gei tionalë

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2