Drumbands gaan protesteren Er zat nog wel gas in de leiding eschenk voor iekenomroep Weigeren van strip: ongepaste betutteling Stripagenda Waarom u blij mag zijn met dat nieuwe, grote ANWB-kantoor in Schiedam ■VOOR LETEK Dakconcert' ;iftén blijven velkom lenever ;tond koud lO opent nieuw filiaal Actie: Breng kleding voor Sri-Lanka A C D SCHIEDAM - Met leu zen als "B en W help toch mee" en "Nationaal kam pioen, maar geen poen", gaan de Schiedamse drumbands vanavond de straat op om bij de ge meente meer subsidie te eisen. Op het stadskan toor zullen zij hun grie ven aan wethouder Post hoorn van Vorming en Recreatie bekend maken. De altijd enthousiaste ploeg Jeugdland-vrijwilligers trotseerde gisteren weer en wind om op het Wibaut- plein in het kader van „Voor het leven getekend?" kin deren bezig te houden>rond het thema „maak je eigen stripje". Met behulp van klei, karton en papier ging ondanks de lage temperatuur en de ijzige wind een tiental kinderen aan de slag om kun favoriete stripfi guur vorm te geven. Er kwamen bijzonder aardige creaties uit van ondermeer Donald Duck en Mickey Mouse. Na een uur blauwbekken hielden de kinderen en de Jeugdland-vrijwilligers het evenwel voor gezien. Vol gende week woensdag zijn ze weer present op het Bach- plein. Op de foto de verkleumde ploeg onder leiding van Joop van Broekhoven en R iet Immerzeel. X- IJf Blokker in gesprek met Bram Uil en Aad .Sprong, de organisato ren van „Voor het le ven gete kend?" SCHIEDAM - Tijdens renovatiewerkzaamhe den in een fiat aan de Alex Numanstraat, brak er een korte brand uit toen een werknemer van een aannemingsbedrijf uit Wateringen een gas leiding doorbrandde. Hem was verzekerd dat er geen gas meer in de leiding zat en dat de druk was terug genomen. SCHIEDAM - Een blije Ziekenomroep Schiedam lam gistermiddag een ca- leau in ontvangst van burgemeester Arie Lems jij de opening van de lieuwe Amro-bankvesti- ?ing aan het Rubensplein, .cms, die de opening offi cieel verrichtte, gaf een pft van de bank door aan ie-Ziekenomroep en hielp leze daarmee aan een aroodnodige telefoon- ïantwoorder. SCHIEDAM - De strip „Bakken aan de bar" van Harry Touw en IJf Blok ker is ontstaan in een bar-dancing aan de Hoogstraat. Dat onthulde IJf Blokker (Barend Ser vet) gisteravond tijdens de opening van de gelijk namige expositie in de foyer van zoldertheater In de Teerstoof. „Dat was tweeënhalf jaar geleden", aldus IJf Blokker. „Ik werkteer samen met Harry Touw en Ansje van Branden burg. Er kwam iemand binnen met de strip Showboat van André van Duin. We kwamen toen op het idee om alle mop pen van Harry als strip te gaan tekenen. En het eer ste het beste weekblad is erin getippeld." Dat weekblad is, zoals bekend, De Nieuwe Revu. SCHIEDAM - „Betut teling die niet past in deze tijd." Zo oordeelt Het Stripschap over de weige ring van „De avonturen van Prins Bernhard" door het Stedelijk Museum Schiedam. Tijdens een al gemene ledenvergadering heeft de vereniging een motie aangenomen, waarin zij haar afkeuring uitspreekt over het optre den van de museumdirec teur en het college van burgemeester en wethou ders. Bad Groenoord gaat zaterdag weer open. DONDERDAG 3 MEI 1979/HET VRIJE VOLKPAGINA 2 ÏM i} an -V f Bio kker *A~ Het initiatief van de protest optocht gaat uit van de Stichting de Schiedamse Gemeenschap, die al jaren aandringt op een betere subsidieregeling. Twee jaar geleden liet de S.G. dat ge luid al horen, maar heeft vol gens zeggen nooit antwoord ge had van B en W. De drumbands, die niet in uniform zullen lopen, maar wel muziek zuilen maken, worden gesteund door de afde lingen zang en toneel van de Schiedamse Gemeenschap. In een lijst van wensen vraagt het bestuur van de S.G. nu een nieuwe subsidieregeling en be ter onderkomen voor de ver schillende showkorpsen en har- monien. 'Balkken aan zijn hier geboren SCHIEDAM - Het op 24 maart organiseerde „Dakconcert" aarvan de baten ten goede ko en aan de reparatie van het ik van de Grote Kerk, heeft m eindbedrag opgeleverd van 2.640.73. Dat het oorspronkebj- e eindbedrag van 1700 gulden og is vergroot, komt door latere iften die aan het Comité Schiedam Zingt" zijn overge- laakt. Giften zijn nog steeds •elkom op giro 3556900. Dit omroer blijft nog open staan >t3lmei. ■r I SCHIEDAM - De dertigjarige ',W.S. heeft namens de firma Sanders B.V. aangifte gedaan jan diefstal van vijf dozen met fessen Bok ma jenever. De do- t «tonden buiten het pand op Nieuwe Haven, terwijl het el schuilde voor een ha- |elbui. De waarde bedraagt een auto, die geparkeerd aan het Griegpiein, zijn listeravond twee cassetterecor ders, vijftien horloges en enkele Waardepapieren gestolen. De -jarige P.K. heeft aangifte ge- faan. De firma Eurostores aan het jtubensplein. heeft bij de politie jangifte gedaan van diefstal jan vier radio-cassetterecorders jn. twee koffers. Via een gebro- jen ruit is men het pand binnen ponnen komen. De waarde van [setontvreemdebedraagt/ 1600. Niets was minder waar. Want toen de brander door het metaal vloog, ontstond er een steek vlam en een brandje. Het gas werd hierna snel afgesloten en de brandweer kon de brand blussen. 0 Ook ontstond er brand in de laadbak van een bestelauto die geparkeerd stond aan de Korte Haven. Het inwendige van de wagen werd ernstig beschadigd. De brandweer was snel ter plaatse om erger te voorkomen. nieuwe kantoor van de ak is gevestigd in het pand iet afgebrande Atlantic bo el. Het gebouw heeft een ware ace-lift ondergaan en de bank- irestiging heeft de benedenver- lleping in gebruik genomen. Jet filiaal is ingericht zoals zo- ïle 'Amro-bankvestigingen. at vanwege de herkenbaar- \Lems' zei bij de opening Iplichtsgetrouw: „Schiedam mag hiér trots op zijn." Hij was blij Jatf'de gemeente Schiedam het iojgbed kon vinden met het par ticuliere bedrijfsleven. Over de;, IbahkYzèi luj-/,.Vroeger werden V" de mensen die geld kwamen ha len met vriendelijk aangekeken, maar de brengers wel. Volgens de reclames van uw bank is dat tegenwoordig anders. Er staat de mensen een groot pakket van diensten te wachten dat er mag zijn. Het bankwezen is nu een maal een belangrijke schakel in de maatschappij." Het geschenk aan de Zieken omroep werd via een kleine in gestudeerde samenspraak tus sen Ka thy Korporaal van de ZOS en Arie Lems aangekon digd. Met een diaklankbord ver telde Kathy iets over de ZOS, waarop Lems de telefoon pakte en het nummer van de Zieken omroep draaide. Normaal was de ziekenomroep op dat uur niet te bereiken. Nu nam de beant- woorder de boodschap aan. De Amro-bank zet de viering van de nieuwe vestiging aan staande zaterdag voort. Van 11.00 tot 13.00 uur wordt er een open huis gehouden en de men sen kunnen met een ouderwetse paardetram meerijden. In het kantoor zal een glasblazer een voorstelling geven en de Schie damse organist Arij de Koning zal enkele deuntjes spelen. Voor* de kinderen is er een tekenwed strijd georganiseerd. n Hoe de brand is ontstaan is niet duidelijk. Wei was duidelijk dat de deuren van de auto open heb ben gestaan. 0 Een bezoeker aan de. winkel van C en A meende dat hij door het personeel in de gaten werd gehouden. Dat ging hem zo ver velen, dat er een handgemeen ontstond tussen de man en een personeelslid. De zaak werd la ter in der minnen geschikt. 0 De 23-jarige J. A. van H. raakte op de Vlaardingerdijk ter hoogte van Wilton-Feijen- oord de macht over het stuur van zijn auto kwijt en vloog te gen de dijk aan. De politie kon- stateerde dat Van H. naar de drank rook en liet hem in het bekende pijpje blazen. Daarin blies hij ver over de streep. Hem overkwam door de eenzijdige aanrijding geen letsel. Cl Toen een opvarende van een bij de Tankcleaning liggend schip in het centrum van Schie dam een taxi nam om naar zijn schip terug te keren, meende hij dat de taxi-chauffeur met de kortste route nam. Bij het uit stappen ontstond er onenigheid en de zeeman schopte daarbij een van de koplampen van de taxi kapot. Na interventie van de politie begreep hij dat hij over de schreef was gegaan en betaalde de kosten van de lamp. 0Bij bromfietsenhandel J, H. aan de Rotterdamsedijk is op nieuw ingebroken. Enkele we ken geleden werd de winkelruit vernield waarna inbrekers ver schillende onderdelen uit de etalage konden ontvreemden. In het afgelopen weekeinde ging opnieuw de ruit er uit en werd er voor 700 gulden aan materiaal gestolen. In zijn komische openings speech zei IJf, dat André van der Louw anderhalf jaar gele den zijn tentoonstelling van aquarellen in Rotterdam had geopend, „Wij willen vanavond niet minder doen en daarom doe ik het zelf maar", schertste hij. Blokker betitelde de moppen als bakken die allemaal al eens ver teld zijn: „Wij gaan er niet van uit dat we alleen maar nieuwe moppen tekenen. Het zijn abso luut geen nieuwe moppen. We proberen ze alleen visueel te maken en zetten ze dan in de Nieuwe Revu." De expositie van Bakken aan de bar wordt gehouden in het kader van de manifestatie van het beeldverhaal. „Voor het le ven getekend?". Bram Uil, één der organisatoren, vertelde gis teravond dat het de bedoeling was geweest „Bakken aan de bar" gelijktijdig met de mu seumexpositie te openen. Aad Sprong bood vervolgens IJf Blokker een fles Schiedams vocht aan. Commentaar van IJf: „Dat ziet er gezond uit." De aan wezigen, waaronder wethouder Posthoorn (vorming en recrea tie) bekeken daarna aandachtig de 83 bakken. 0 Zie verder Stripagenda. Het Stripschap, Nederlands centrum voor belangstellenden in strips, noemt het verwijderen van het werk van de Nederland se politieke tekenaar Bernard Willem Holtrop (pseudoniem Willem) „censuur, die moet worden beschouwd als een vorm van betutteling die niet past in een tijd waarin een museumbe zoeker zelf kan oordelen over tentoongesteld werk en die der halve niet aanvaardbaar is". Het Stripschap vraagt in de motie aan de gemeenteraad van Schie dam om de ingreep van de mu seumdirecteur en het college on gedaan te maken. De strip „Les avontures du Prince Bernhard", oorspronke lijk gepubliceerd In het Frans, is in een Nederlandse vertaling verschenen in het weekblad De Nieuwe Linie. De strip gaat on dermeer over de Lockheed-af faire en de zaak Greet Hofmans. Op één plaatje werden in De Nieuwe Linie drie zwarte bal ken aangebracht. Daarop staan de Koningin en haar echtgenoot afgebeeld, terwijl zij de liefde bedrijven. De balken werden aangebracht om vervolging door de officier van Justitie te voor komen. Een zelfde vrees is de reden dat Schiedam de hele se rie weigert. Uit solidariteit met Willem heeft Martin Lodewijk zijn in zending teruggetrokken. Van hem zouden op de expositie „Voor het leven getekend?" twee originele pagina's van zijn Agent 327 gehangen hebben. *C4T.« •■X.y.Mj. 0 QT? Sociëteit QT? draait op vrij dagavond 4 mei de laatste film van het seizoen en wel The Fa mily naar het boek van Lode wijk de Boer. Het is een discus- siefiim over een leefgemeen schap die uit drie personen be staat en die in een oud sloop- pand woont Zij zetten zich af tegen iedere vorm van estabiis- hemenC De film begint om 21.00 uur in QT?, Nieuwstraat 12. FILMCLUB IN DE TEER STOOF De filmclub In de Teerstoof draait op donderdagavond 3 mei de film Cousin, Cousine, van Charles Tachella. De film ont ving in 1976 de hoogste Franse fiimonderscheiding; Le prix Louis Deliuc. De filmclub stopt er mee, want spijtig genoeg ko men doorgaans niet meer dan vijf van de zeventig leden kij ken. Cousin, Cousine is waar schijnlijk de allerlaatste film. DE 4 MOLENS Dienstencentrum De 4 Molens beëindigt het seizoen met een Thé Dansant op dinsdagmiddag 8 mei. De middag begint om 14.00 uur. - .x DE WOUD HOEK Dienstencentrum De Woud- hoek organiseert op donderdag avond 3 mei een bingo-avond. De zaal is om 19.30 uur open. op dat om 20.00 uur met de bingo gestart kan worden. OPENBARE BIBLIOTHEEK In verband met de Europese verkiezingen houdt dë openbare bibliotheek vanaf vrijdag II mei tot vrijdag 8 juni een tentoon stelling in het filiaal aan de Lange Haven. Doel van de ten toonstelling is ,het geven van voorlichting over het hoe en waarom van de verkiezingen, de programma's van de politieke partijen, de Europese fracties waarom de Nederlandse par tijen deel kunnen nemen en'de Europese Gemeenschap. 0 NIVON Het Nivon organiseert op zon dag 6 mei een wandeling langs de rivier De Linge. Om 8.30 uur vertrekt de bus vanaf het Sta tionsplein in Schiedam- naar Leerdam, waar het gezelschap een van de mooiste riviertjes in Nederland gaat bekijken. De fruitbomen zullen ongetwijfeld in bloei staan. De kosten bedra gen zes gulden. BAD GROENOORD Het -verwarmde bad Groen oord gaat op 5 mei weer open. Op alle dagen zal het openlucht zwembad van 6.30 tot 19.00 uur 0 CAFÉ QUIBUS Donderdagavond treedt in de Quibus op The Mathews Bro thers. Zij zullen werkjes spelen van hun laatste elpee „A kiss in the morning early". Ook op zondagavond gaat het weer swingen in de Quibus met de Cliff Worrell Association, be kend van het Plantage-festival van afgelopen Koninginnedag. De muzikale soul-funk-vader van de „association" komt uit Guyana en hij bespeelt drums en piano. De organisatie van de avond is in handen van Roy Lemmer. Volgende week treedt op don-* derdagavond de troubadour Joop uit Rotterdam op. #VROMMES Zoals iedere eerste donder dagavond van de maand houdt vrouwensoos Vrommes de alge mene openbare vergadering. Iedere vrouw die klachten of ideeën heeft wordt met open ar men ontvangen. Op 10 mei zul len de Surinaamse vrouwen die op 29 maart de Surinaamse avond organiseerden er weer zijn om de discussie verder te voeren. STERTOCHT Op zaterdag 5 mei organiseert de Stichting Schiedamse Ge meenschap weer de traditionele Stertocht. Drumbands trekken van alle wijken van Schiedam naar het Emmaplein. Aan de tocht doen mee: De Harmonie Sint Radboud, Drumband Julia na, de Harmonie Wilton Fije-- noord, de Jeugdrijntnondband en Harpe Davids. STEDELIJK MUSEUM Op 4 mei is er in de aula van het Stedelijk Museum weer een lunchconcert. Op het orgel speelt Aad van der Hoeven en Hilde Broekhuijsen bespeelt de dwarsfluit. In de kelder van het museum is een tentoonstelling te zien van Ideeële Badges. De tentoonstel ling is georganiseerd in samen werking met galerie Ra in Am sterdam en zal duren tot 28 mei.' Op de zotder staan versierde schoenen, die kinderen hebben gemaakt bij een wedstrijd van de schoenwinkels van Van Dalei Op 9 mei zal Bart Wilton om 20,00 uur een schilderij schenken, van de kunstenaar Marinus. Fluit. PASSAGE In het Passagetheater draait' vanaf donderdagmiddag „Stun ten met de Dood". De aanvangs tijden zijn 14.00. 19.00 en 21.15 uur. Op vrijdagavond en op zon dagmiddag is er geen voorstel ling. 16 jaar. KINDERMATINEE Voor de kinderen draait op. woensdag-, zaterdag- en zon dagmiddag de film Q en Q. De film begint om 14.00 uur. O CINEMA BIO In Cinema Bio draait dage lijks om 14.00, 19.00 en 21.15 uur. Hotel de la Plage. Op woens dag-, zaterdag- en zondagmid dag is er geen voorstelling,' jaar. DOKTER TANDARTS APO- THEEK Wie in het weekeinde een dokter nodig heeft, moet de boodschappendienst bellen, te lefoon: 206611. Apotheekhulp voor spoedre- cepten, tel. 264018. Weekenddienst tandarts; De heer Erkelens, Van Rijkpad 3. tei.'712802. Spreekuur van 17.00 tot 18.00 uur. WEEKENDDIENST EHBO Vrijdag 4 mei tot en met maandagmorgen 7 mei tot 7.30 uur het Gemeenteziekenhuis, tel. 269126. geopend zijn. behalve op zon- en zaterdagen. Dan is het bad van 9.00 tot 17.30 geopend, 's Avonds kan men op dinsdagen tot en met vrijdag van 19.45 tot 21.15 uur zwemmen. Op maandag avonden is het bad gesloten we gens waterpoiowedstrijden. BEATRIXPARK In het Beatrixpark vindt in de zomermaanden elke woensdag avond een sport- en spel instuif plaats in aansluiting van de in stuif in Sporthal Margriet. Om 19.00 uur staan de leiders klaar bij de sporthal om de deelne mers te begeleiden naar. het park. Alle personen ouder dan 20 jaar kunnen meedoen. BRADERIE Tot en met zaterdag 5 mei wordt aan de Mgr. Nolensiaan een winkelweek gehouden. De winkeletalages worden feeste lijk ingericht. Op zaterdag vindt een braderie plaats en men kan dan genieten van het zien van de oude ambachten. -# 'T TREFPUNT Wijkvereniging Bijdorp orga niseert op zaterdag 5 mei een bingo-avond in Het Trefpunt. Ook vindt een toneelvoorstel ling plaats. 0 PASSAGETHEATER Het Harmonie-orkest Oefe ning Baart Kunst (OBK) "zal op vrijdagavond 11 mei een mu ziekuitvoering geven in het Pas- sageiheater. Het Harmonie-or kest zai overwegend lichte mu ziek ten gehore brengen, zoals werken van Beethoven. De Boe- renkapel zal wat vrolijke noten spelen en de beide showkorpsen met de majorettes zullen hun beste beentje voorzetten. De di verse onderdelen van het pro gramma zullen worden afgewis seld door sketches van enkele jeugdleden. Kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar bij Jeanne van Broekhoven, Rot terdamsedijk 148. Het telefoon nummer is 267026. In het Stedelijk Museum een expositie met originele tekenin gen van circa tachtig tekenaars uit Holland, Belgie, Frankrijk en Engeland; maquettes, poppen enz. In de -foyer van het zolder theater In de Teerstoof, Nieuw straat 12: 83 originele tekenin gen van „Bakken aan de bar", een strip in de Nieuwe Revu op tekst van Harrie Touw en met tekeningen van IJf Blokker. Da gelijks met uitzondering van zondag en maandag te bezichti gen van 14 tot 16 uur en 's avonds op 5,10,11 en 12 mei. Op 5 mei vertoont Ronald Raaymakers van Holland Ani mation een aantrekkelijk pro gramma van animatiefilms in De Teerstoof. Aanvang, 20,30 UUI-. Toegangsprijs vijf gulden. Het programma bestaat uit de volgende films: Harttransplan tatie, Verboden vrucht. Sample without value. De spin. De kooi. Flowerpower. Opera Mechani ca, Kleur, Oh my darling van BOrge Ring (Prix de Jury. Can nes 1978) en De museumbezoe ker. Woensdag 9 mei creatieve werkplaats op het Bachplein m samenwerkingmet bureau Jeugdzaken van de gemeente. Thema: teken je eigen stripje. Op 10 en 11 mei komen N. Reus, H. J. Sjakes en R. Bijlsma van Holland Animation naar De Teerstoof met een filmprogram ma. Nadere bijzonderheden vol gen. Op 12 mei geeft het Werkcen trum Dans een voorstelling van het Suske en Wiske baliet De dolle musketiers m het Passage Theater. Kaarten zijn telefo nisch te bestellen via nummer 269563. Er worden nog twee tentoon stellingen geopend. In de Noord- molen exposeert Jean Pol en bij Mikx Freetime Shop aan de Hoogstraat komt een presentatie van de Malmbergbiaden Jippo, Okki en Taptoe. Data en tijden worden nader bekend gemaakt. SCHIEDAM De werkgroep Sri-Lanka houdt op zaterdag 19 mei een kleding- en luier inza melingsactie. De werkgroep heeft dan een stand op dè Wel- zijnsmarkt. Zij verstrekt ook in formatie over het vroegere Cey-- lon en verkoopt maskers en ba-- tiks. De kleding-actie is opgezet, omdat een cycloon op Sri-Lanka enorme schade heeft aangericht. Door de regelmatige corres pondentie met het „koppeldorp van Schiedam", Sippimaduwa, bleek de noodzaak van kleding en luiers met veiligheidsspel den. Mochten er mensen zijn, die geen gelegenheid hebben om hun kleding op 10 mei te komen brengen, dan kunnen zij deze laten afhalen. Men kan bellen naar Hans van den Broek, tele foon 261474, of Ria Willemse, te lefoon 715763. De ANWB doet veel voor u. heeft veel voor tl U weet waarschijnlijk met half hoeveel. Gelukkig dat Schiedam nu een GROOT ANWB-kantoor heeft, waar u alle diensten en artikelen uitgebreid gepresenteerd krijgt. 't Nieuwe ANWB-kantoor helpt u in het zadel Da fiets heeft een apart plaatsje in het ANWB-hart. Dat merkt u wel op t ANWB-kantoor. Vraagt u er maar 'ns naar de speciale fietsroutekaart. de vele fiets tochten in binnen- en buitenland, de toeristische fietsroutes en defietsgidsjes. Kies 'n clubrels van de ANWB Voor leden - ANWB-lid wordt u trouwens zeer simpel op 't ANWB-kantoor - organiseert de ANWB zgn clubreizen. leis heel aparts. Wat dacht u van kano - reizen, zweefvhegvakanties en een weekje parachutespringen' Kies en boek uw reis op 't nieuwe ANWB-kantoor De reis-experts adviseren u met plezier bij het kiezen van een reis Keuze genoeg bij de ANWB. Reizen van alle bekende tour operators. Maar ook 'eigen' reizen. Die u bovendien ook kunt boeken op 'i ANWB-kantoor. 't Nieuwe ANWB-kantoor heeft 'm zeker: de Internationale Reis- en Kredietbrief Op vakantie in het buitenland Fijn Maar dan: eert vastgelopen motor. Een acute blindedarm ontsteking. Een gebroken been Nare zaken. Met de Internationale Reis- en Kredietbrief blijven het nare zaken, maar alles komt wel in kannen en kruiken Ziekte- en reparatiekosten worden voorge schoten Onderdelen verzonden Geld gestuurd. Eventueel worden personen en auto's gerepatrieerd. 't Nieuwe ANWB-kantoor koppelt u en uw auto aan zekerheid De mannen van de Wegenwacht staan dag en nacht voor u klaar De mensen in 't ANWB-kantoor alleen overdag. Maar dan doen ze ook veel voor u en uw auto. Zo kunt u bij hen uw auto uit stekend laten verzekeren. U kunt zich opgeven voor een rijvaardigheidstest. U kunt gratis roadtests van ieder gewenst automerk bestellen. 't Nieuwe ANWB-kantoor raakt nooit van de kaart Wegenkaarten. Waterkaarten landkaarten. Kampeerkaarten. Stadsplattegronden Boeken. Gidsen. U merkt 't: er liggen stapels informatie op 't nieuwe ANWB-kantoor Loop eens langs. U bent van harte weikom. 's Gravelandseweg 565 3119 XT Schiedam. Tel. 010-734333. 38 m- Tl Vl li l zA jn *.1 f rïf -ri 3? as a w 4 yvt wig; IV fc* •4*f t/fl

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2