fBelgische chauffeur schat hoogte verkeerd Hervormd Schiedam als stencil Gemeente diensten Pinksteren Ïflfe -■ J Tertel het maar aan pappie Ém w iss brieven Secretarie fHcht tijdens verkiezing Bedevaart naar St. Liduina mwmmtmm, ■Mm 'Zji$rM$!!Ï¥é3$ li .11 WËKÊÊÊmÊÈmm Een container op de grond en de ander muurvast onder het viaduct. Toen de kraanwagen kwam was het leed snel geleden. SCHIEDAM - Met een daverende klap vloog gis termiddag omstreeks kwart over twaalf een op legger geladen met twee lege containers tegen de onderkant van het spoor wegviaduct over de 's-Gravelandseweg. Zaterdag 2 juni organiseert henge'Uportvêrenigïng „Schiedam en omstreken" het eerste karpersconcours van dit seizoen. DOKTER. TANDARTS. APOTHEEK. SCHIEDAM - De Schiedamse afdeling van "Wij Vrouwen Eisen" heeft bij de gemeente een verzoek Ingediend voor subsidie. De afdeling vraagt ongeveer 2000 gul den voor voorlichting en propaganda in de strijd om een abortuswetge ving, "Juist het plaatse lijk organiseren van vrouwen in een comité zet deze strijd landelijke kracht bij en kan de plaatselijke bevolking overtuigen van de nood zaak van een gelegali seerde abortus in het zie kenfonds," zo vindt "Wij Vrouwen Eisen" V Lucky Luke en de ballade van de Daltons draait deze week 's middags in het Passage Theater in het kader van Voor het leven getekend?" :..;';;v--v x" C - - - s- v" s x-, ,v :%«i vast De Salon des independants op het Broersveld tegenover num mer 45 (1001-bazar) gaat morgen voor het publiek open. Te gen betaling van vijf gulden kunnen vrijdag en zaterdag kleine schilderijtjes gekocht worden met afbeeldingen van voorwerpen uit de étalage uan de 1001-bazar. Gisteren zijn Jan Klatter en Gerrit Timmers van het Onaf hankelijk Toneel en Albert Verkade begonnen met het na schilderen van de étalage op een groot doek. Daaraan is van daag de laatste hand gelegd- De Salon des independants heeft eerder in Leuven en Eind hoven gestaan. Na Schiedam verhuist de salon naar Arnhem en Tilburg. r„Gaan jullie rustig door met ét schrijven van ingezonden rieven en leg uit, waar jullie ee, bezig zijn", schrijft Dick an der Lugt in Onder Elkaar an 23 roei jL „Kom vertel het aar aan Pappie" zou er eigen- ijk gestaan moeten hebben, "eet je wat zó vervelend is, dat mannen nog steeds denken, dat "j 4 vrouwenmoeten vertellen .at ze moeten doen, denken en joelen. En aan al die "goede aad", waar Dick ook mee hermt, hébben vrouwen hun üwenlange ongelijke positie' de maatschappij te danken. Vrouwen hebben zich helaas genoeg laten misleiden door at mannen hun voorgeschre- en hebben. Mannen hebben itgevonden om alles wat de i luwbetreft tot "marktpro- Vi'vi*£ dukt" om te zetten. Nu weer de emancipatie van de vrouw.- En Dick, tegen jou zou ik wil len zeggen: als jij mij "zo heer lijk serieus" noemt, dan getuigt dat van een bepaald soort arro gantie, die veel mannen to.v. vrouwen aan de dag leggen. Vrouwenemancipatie is, nog steeds een heel serieuze zaak. Het zoeken van vrouwen naar hun eigen identiteit kan ver warrende gevoelens geven. En, het is die emotionele onzeker heid bij veel vrouwen waar on- der anderen jij op speculeert- met je grapjes. In die zin ben je inderdaad "een tegenstander".; Zodra ook jij in staat bent de emancipatie van de vrouw se rieus te nemen, dan zal ik graag nog eens met je van gedachten wisselen. Dag Dick. TRUUS DENIJS Van een onzer verslaggevers Een van de containers vloog van de wagen af en kwam op de grond terecht. Gelukkig bevond zich op dat moment geen auto achter de oplegger anders zou het leed niette overzien zijn geweest. SCHIEDAM - In verband met de verkiezingen van leden van het Europese Parlement op don derdag 7 juni, met een vervolg op maandag 11 juni, zullen de: gemeentesecretarie en het bu-" reau Huisvesting op die beide dagen voor het publiek gesloten zijn. De reden is dat veel ambtena ren ingeschakeld worden bij de verkiezingen. Voor verkiezings aangelegenheden is de afdeling Burgerzaken van de secretarie- afdeling op donderdag 7 juni ge opend, maar het bureau is ech ter gesloten op maandag 11 juni. De Schiedamse politie sprak van een geluk bij een ongeluk omdat doorgaans dit stuk weg, bij de afrit van Rijksweg 20, druk bereden wordt. De chauf feur van de oplegger, de Belg Jean Emile Uylenbroeck, tevens eigenaar van de oplegger, en containers, had zich vergist in de hoogte van het viaduct Dat is ter plaatse 4.20 meter en de hoogte van containers en op legger was drie centimeter meer.Op het moment dat ik on der het viaduct wil doorrijden, rijdt er een trein overheen. Ik hoorde wel lawaai, maar dacht dat het van de passerende trein kwam. Het bleek echter de cont ainer te zijn die van de wagen viel," zei de 25-jarige Uylen broeck. Het gevolg van deze ravage was, dat het verkeer binnen korte tijd vastliep. Gélukkig hield de politie op Rijksweg 20 op dat moment een verkeers controle en kon zodoende snel ter plaatse zijn. Het verkeer werd over één rijbaan geleid, maar de politie kon niet voorko men dat zich op de Horvathweg en de 's-Gravelandseweg grote files vormden. Hoofdschuddend - stond de chauffeur van de oplegger de ravage te bekijken. „Ik ben uit Brussel vertrokken en moest naar de Lekhaven. Dit was het laatste viaduct dat ik onderdoor moest. Uitgesproken hier moet ik stranden. Dat kan me nou al leen maar in Holland overko men. (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De jaarlijkse SL Liduina-bedevaart vindt de ze keer op 16 juni plaats in de Singelkerk. Tevens zal een be zoek gebracht worden aan de St Liduina-kapel bij huize Fran- keiand. waar haar oude reliek-' schrijn én haar grafsteen te be zichtigen zijn. Het programma van de bede^ vaart luidt als volgt: Om B0.30 is er een hoogmis in de kerk, om 15.00 uur lopen de bezoekers de zogenaamde Stille Omgang, de weg die Liduina vroeger liep. De processie vindt plaats om J6.00 uur. Daarbij zal het zilveren processiebeeld van St Liduina meegevoerd worden. SCHIEDAM Het maandblad van de Hervormde Gemeente Schiedam „Hervormd Schie dam" verschijnt in de zomer maanden in gestencilde vorm. Het uitstekend verzorgde blad is door de drukker afgestoten, om dat die kampte met personeels gebrek. Omdat de drukkerijwe reld over het algemeen kampt met gebrek aan vakbekwaam personeel, is het College van Kerkvoogden er niet in geslaagd om op korte termijn een nieuwe, niet al te dure drukker te vin den. Het College gaat de zomer maanden gebruiken om de mo gelijkheden te onderzoeken om tot een goede en geregelde uit gave te komen. Daarbij zal ook bekeken worden of het blad misschien in eigen beheer kan worden uitgegeven. In dat laat ste geval moeten machines wor den aangeschaft en zullen men sen gezocht moeten worden, die deze, apparatuur kunnen bedie nen. CAFE QUIBUS Op zondag 3 juni organiseert de directie van café Quibus een stripbal in café Quibus, Lange Haven 28. Dit stripbal sluit de manifestatie „Om het even getekend?" af. Vanaf 20.30 uur zal het café bol staan van de stripactiviteiten. In het Ste delijk Café zelf zal een over zichtstentoonstelling worden gehouden van iedere zichzelf respecterende striptekenaar. Op de bovenverdieping van Nikx zullen (te) jonge teke naars exposeren en de stam gasten krijgen de gelegenheid voor Plakken aan de bar. In de Koffiemolen wordt het werk en „het levende lijf" van de Belgische stripper Jean en Pöl getoond. Wat kan men op stripbal nog meer verwachten? Veel boze telefoontjes van tekenaars die hun werk willen verwijderen, boze toespraken van de cultu rele autoriteiten van de stad Schiedam en tekenfilms waaronder de pas vrijgegeven film van Donald Duck „I am angry". Muzikale medewer king wordt verleend door het Phantom Orchestra. Deze groep bestaat uit Engelsen, Fransen en Ieren en zij zal een breed scala van speciaal gearrangeerde muziek van rhythm and blues, rock en muziek uit de jaren '30 en '40 ten gehore brengen. Kortom: het stripbal wordt een uniek, vijf uren durend festival (dat misschien op het laatste nip pertje kan worden verlengd). In verband met de lengte van de hoofdmoot wordt iedereen verzocht stipt om 20.30 uur aanwezig te zijn. De toegang is gratis, want de manifestatie wordt zwaar ondersteund door de Schiedamse midden stand. STEDELIJK MUSEUM Inmiddels gaat de echte strip manifestatie nog een paar da gen door. Tot en met tweede Pinksterdag is deze naar Europese maatstaven unieke tentoonstelling nog te bezich tigen in het museum. Er han gen originele tekeningen van circa tachtig striptekenaars uit Nederland, België. Frank rijk en Engeland. Daaronder werk van grootheden als Mar ten Toonder, Willy Vander- steen en Peyo. Er zijn ook poppen, maquettes, affiches enz. In de entreezaal werk uit het SF-blad Essef en De Vrije Balloen.. Het museum is dagelijks ge opend van 10 tot 17 uur; zon dag en maandag van 12.30 tot 17 uur. Toegang gratis. TEERSTOOF Tot en met 1 juni tachtig Bak ken aan de bar, getekend door IJf Blokker op tekst van Har ry Touw. Openingstijden da gelijks van 14 tot 16 uur. MIKX FREETIME SHOP Tot en met 1 juni originele teke- SCHIEDAM - De gemeente lijke kantoren en diensten zijn op Tweede Pinksterdag geslo ten. De vuilophaaldienst is ver schoven naar 7 juni. Ook het vuiloverlaadstation aan de Pa rallelweg is dicht Het OpenbaaF Slachthuis is gesloten. De vee houders wordt aangeraden vroegtijdig kennis te géven van het hebben van kadavers. Ze worden op 5 juni afgevoerd. ningen uit de bladen Jippo, Okki, Primo en Taptoe. Ope ningstijden van 11 tot 17 uur en vanavond bovendien van 19 tot 21 uur. Hoogstraat 33. 0 NOORDMOLEN Tot en met 3 juni originele teke ningen van de Vlaamse teke naar Jean Pol, pseudoniem voor Jean Paul Van den Broeck. Openingstijden: van daag en morgen van 12 tot 22 uur, zaterdag van 16 tot 23 uur. l 0 AULA MUSEUM Vanavond leest Simon Busch-, man vóór uit.eigen werk in de aula van, het Stedelijk Mu seum. Met behulp van haiku's /(Japanse drieregelige gedich ten van respectievelijk 5, 7 en 5 lettergrepen) roept hij een beeld op van Schiedam in woorden. Een voorbeeld: 't museum zoekt t naarstig naar 'n eigen vorm - exposities lang. Op zolder liggen wat hedendaagse werken klas siek te worden. De declamatie wordt afgewissèld met mu ziek. De avond, die wordt ge organiseerd in samenwerking met de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum, begint om 20.15 uur. CHR. SOCIALE BELANGEN Op donderdag 31 mei organi- 5 V' i Wl tmm ii i rjrrj^jijLn.wirr.Jfl."Cl*. - :nWiQBXr: IlrYWJV seert de Schiedamse carna valsvereniging De Rietzeiiera de laatste bingoavond van het seizoen. Aanvang 20 uur, zaal open 19 uur. De avond is toe gankelijk voor iedereen ouder dan 16 jaar. Q.T.? Sociëteit „Q.T.?". is op vrijdag 1 en zaterdag 2 juni gesloten; Op zaterdag 9 juni wordt de laatste avond van het seizoen gehouden. 0 ORGELCONCERT Op vrijdag 1 juni organiseert de Nederlandse Orgel Federatie een extra concert in het Pas sage Theater. Organist is de Amerikaan Dennis James. Aanvang 20.15 uur. 0BROERSVELD Het Onafhankelijk Toneel speelt tot en met zaterdag op het Broersveld voor de 1001-bazar „Salon des inde pendants". De voorstelling be staat uit het naschilderen van- de etalage van de winkel op ware grootte en het verkopen' van de geschilderde handels waar. Openingstijden als die van de 1001-bazar zelf. Elk schilderijtje kost 5 gulden, 0 SPORT/SPELINSTUIF Elke woensdagavond van 19 tot 21 uur sport- en spelinstuif in het Prinses Beatrixpark. Ver zamelen op het parkeerterrein van sporthal. Margriet-Kleed- en wasgelegenheid,-is niet aanwezig. Aan de instuif kun nen alleen personen van 20 jaar en ouder deelnemen. BILBLIOTHEEK Tot en met vrijdag 8 juni orga niseert de Openbare Biblio theek, Lange Haven 131 een informatieve tentoonstelling over de Europese verkiezin gen. De tentoonstelling is ook voor niet-leden van de biblio theek toegankelijk. PRINSES BEATRIXPARK Hengelsportvereniging „Schie dam en omstreken" organi seert op zaterdag 2 juni een karperconcours in het Prinses Beatrixprk. In afwijking van voorgaande jaren wordt er niet alleen op de grootste kar- per gevist, maar tevens om de meeste karper. Men moet dus alle gevangen vis laten meten. Aan de wedstrijd kunnen al leen leden van de vereniging deelnemen en men behoeft niet in te schrijven. Er wordt gevist van 5 tot 11 uur. Prijs uitreiking om 11.30 uur in het Pannekoekhuis. Wie lid wil worden van de hengelsport- vereniging kan zich op .don derdag 31 mei, 7 en 14 juni la ten inschrijven in het wijk centrum Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 129 van 19 tot 21 uur. BRIDGE Vanavond de eerste van een se rie vakantie bridge-drives in de bovenzaal van sporthal Margriet Aanvang 19.45 uur. Inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50 per paar/avond. LUNCHCONCERT Vrijdag 1 juni van 12.40 tot 13.15 uur lunchconcert in de aula van het Stedelijk Museum i 'm.m.v. Add ie de Jong (piano) en Reinata Heemskerk (alt). Toegang en koffie gratis. WOUDHOEK Donderdag 31 mei slotavond in dienstencentrum De Woud- hoek, Heijermansplein 38 m.m.v. de Valentinagroep. Aanvang 20 uur. Zaal open 19.30 uur. PASSAGE Dagelijks om 19 en 21.15 uur. be halve vrijdagavond „Crash" met José Ferrer, Sue Lyon en John Carradine. 12 jaar. CINEMA BIO Dagelijks om 14,19 en 21.15 uur; zaterdag, zondag en woensdag alleen om 19 en 21.15 uur. „Duistere trekken der bour geoisie". Haat en liefde in het Venetië van Mussolini. 16 jaar. KINDERMATINEES Dagelijks om 14 uur in het Pas sage Theater „Lucky Luke en de baliade van de Daltons". De voorstelling wordt georga niseerd in het kader van de stripmanifestatie „Voor het leven getekend?'. Tekenfilm, Nederlands ondertiteld, a.l. Op zaterdag, zondag en woens dag om 14 uur in Cinema Bio „Sjors, Sjimmie en de rebel len", Nederlands gesproken, a.l. Wie in het weekend een dokter nodig heeft, moet de bood schappendienst bellen, teL 206611. Apotheekhulp voor spoedrecepten, tel. 284018. Weekenddienst tandarts (tot en met 4 juni): H. B. Erkelens, Van Rijkpad 3, tel. 712802; al leen zaterdag, zondag en maandag op het spreekuur van 17 tot 18 uur. EHBO WEEKENDDIENST Vrijdag 18 uur tot dinsdag 7.30 uur Gemeenteziekenhuis, teL 269126. Van een onzer verslaggevers De afdeling in Schiedam be staat sinds vorig jaar, na de op richting van het landelijk comi té, dat in Amsterdam zit. Zij eisen: Abortus moet uit het wet boek van strafrecht, abortus moet in het ziekenfondspakket, de vrouw beslist De vrouwen zeggen: "Tot op heden kent Nederland een abor tuswetgeving die stamt uit het einde van de 19e eeuw. Er moet een nieuwe wet komen, waarin abortus niét meer strafbaar ge steld 'wordt want strafbaarstel ling veroorzaakt illegale en ge vaarlijke praktijken." Maar de vrouwen hebben liever geen wet dan een slechte wet Het huidige abortuswetsvoor stel van minister Ginjaar van Volksgezondheid en de Ruyter van Justitie past de abortus "aan aan de wet, zo vindt "Wij Vrou wen Eisen". 'Dat moet juist an dersom. De wet moet aangepast worden aan de abortus. Ernstige; beperkingen van dat voorstel vinden de vrouwen dat buiten landse vrouwen geen abortus sen kunnen ondergaan, dat er een driemaandengrens in voor komt en dat er een bedenktijd wordt, voorgesteld van vijf da gen. "Na de eerste drie maanden is de vrouw echt nog wel in staat om een verantwoorde beslissing te nemen en ze kan niet ge dwongen worden om een week in spanning te leven als zij zelf al beslist heeft, wat er moet ge beuren. Het is een wemtrouwen tegenover de vrouw!" aldus het comité, dat. tevens speciale abor tusklinieken gehandhaafd wil zien, "want die zijn speciaal voor abortussen ingericht." -X::;Kï<xvo s. ï:.;Vï:I S4JNi!SlSMl«55l«

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2