Eerst f125 betalen Victor tem mag naar Rotterdam WEER DC'S-10 AAN GROND WANDMEUBELS Ajax @n Excelsior kampioen Bliksem doodt speler Valke voor 4 jaar naar PSV Kennedy vermoord door gangsters' Jongen gepakt na moord Gebrek aan olie kan ieiden tot oorlog' Bouwfraude: 16 man ffct HW»i* KLEURENTV HUREN? BEL 010-684882 Wij een abonnee. Bewolking Hofplein station bleef dicht Etfnsdag 5 juni 1979 34e jaargang no. 9792 ROTTERDAM - Dr. Viktor Stern uit Tel Aviv heeft zijn paspoort terug. Eind deze week zal de Joods-Russische dissi dent, specialist in de nu merieke wiskunde, alsnog naar Rotterdam afreizen, waar hij aan de Erasmus- universiteit twee jaar lang prof. Somermeijer gaat assisteren. t' Ik' Dr. Viktor Stem - vastge houden voor f125? INFORMATIE OVER BEZORGING Bel vóór 16.00 uur 010 - 147400 (Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - Onder bewaking van twaalf man Mobiele Eenheid hebben timmerlieden van de gemeente vanmorgen in alle vroegte de laatste illegale sexclub aan de Atjehstraat in Katen- drecht dichtgespijkerd. De actie die op last van het gemeentebestuur werd ondernomen, ver liep in alle rust. Toen de deur van de Mobiele Sex club met geweld werd opengetrapt, was nie mand in het pand aanwe zig. De politie heeft de he le dag een peloton van de ME op Katendrecht ge stationeerd, om te zorgen dat het rustig bleef. Met geweld De deur van de ille gale Mobiele Sexclub wérd opengetrapt. Deden van de ME- brigade bewaakten de timmerlieden van de gemeente. Verplaatsen Een juichende Sjaak Roggeveen gaat op de schouders van Excelsior-supporters, na de met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen Heracles waar mee het kampioenschap werd behaald. WASHINGTON Is president Kennedy dan toch het slachtoffer geworden van een samenzwering? Een in juli te verschijnen rapport van een commissie uit het Huis van Afgevaardigden komt vrijwel zeker tot die conclusie. Uitvoerig zal worden onthuld hoe de moord het werk kan zijn geweest van de georganiseer de misdaad in de VS. Ook deze commissie komt na uitvoerige stu dies tot de conclusie dat er twéé schutters aan het werk zijn geweest. Het motief voor de moord is volgens de commissie het krachtige optreden van de Kennedy's tegen de ge organiseerde misdaad. Na 6 maanden recht van koop, inch 3 jaar t garantie en service. Levering en service in héél Zuid Holland. Eigen technische dienst. - - r Bergweg 64 ABergweg 287 Korte. Hoogstraat 10 Slingè 149 Rotterdam Telefoon voor allé filialen 010-654222 -ivczu du ca esej HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Witte de Withstraat 25,3012 gbi Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tol. 010 - 11.92.00 Dr. Sterns paspoort werd on langs door de Israëlische autori teiten,in beslag genomen, twin tig uur voordat hij naar Rotter dam wilde vertrekken. Zeven douaniers deden toen een inval in zijn flat Dr. Stern werd gear resteerd en 48 uur in hechtenis gehouden. Een rechter in Tel Aviv be paalde gisteren dat het paspoort aan dr. Stern moet worden te ruggegeven. Voorwaarde is dat hij eerst 125 gulden aan douane rechten betaalt. Dat is de belas ting op een huishoudelijk appa raat, dat dr. Stem wilde meene men. Immigranten kunnen in Israel belastingvrij goederen kópen, maar dienen die belas ting alsnog te betalen wanneer ze het land verlaten, Dr. Stern zou dat voor dat ene apparaat zijn vergeten. •- Volgens dr. Stern was de inval in zijn flat alleen maar bedoeld als provocatie. Die 125 gulden hgd gèen enkel probleem hoe ven te zijn. Maar er speelden, volgens hem, heel andere motie ven een rol. De Israëlische ge heime "dienst zou erachter heb ben gezeten. •Volgens Vikton Sterns broer, dr. August Stern in Amsterdam, zouden de Israeli's de Sterns Hebben willen intimideren. Dit, omdat de familie Stern in het openbaar gerept heeft van con tacten tussen de Israëlische ge heime dienst en de Russische KGB. Volgens de Israëlische autoriteiten was er van een inti midatiepoging echter geen spra ke, en zou alleen de douane kwestie dr. Sterns vertrek naar Rotterdam hebben opgehouden. ywzw/wwww/w/////» HAARLEM - Met de aanhou ding, hedenmorgen, van drie di recteuren van besloten vennoot schappen op het gebied van de bouwnijverheid is het aantal ar restaties in de bouwfraudezaak in Haarlem en omgeving opge lopen tot zestien. In Badhoeve dorp is dinsdagochtend de 42-ja rige F. J. S. aangehouden en in Amsterdam de 43-jarige A. H. A. ten H. en de 32-jarige C. A. S. De drie worden verdacht van het vervalsen van facturen, daarbij zou een bedrag van 5,9 miljoen gulden gemoeid zijn. Bij de nu 16 aanhoudingen in de bouwfraudezaak gaat het om ruim 55 miljoen gulden. WASHINGTON - De Ameri kaanse Raad voor de Lucht vaart, de FAA, heeft gisteren opnieuw een vliegverbod uitge vaardigd voor een deel van de 138 Amerikaanse DC's1-10. Onge veer twintig toestellen moeten opnieuw worden gecontroleerd 'omdat de motoren mogelijk niet goed' zijn bevestigd na de in specties van vorige week. Die controles werden uitge voerd na de luchtramp die in de laatste week van mei in Chicago 273 mensen het leven kostte. Na dat ongeluk had de FAA al twee maal bepaald dat een deel van de Amerikaanse DC-10-vloot aan de grond moest blijven. De oorzaak van het ongeluk, dat gebeurde nadat een der mo toren van een DC-10 was losge raakt, is nog steeds in onder zoek. Twee DC's-10 van American Airlines hebben zaterdag op binnenlandse vluchten met me chanische storingen te kampen gekregen. klassiek, modern en massief eiken. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzaien Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 Veel bewolking en af en toe regen. Vannacht weinig wind met minimumtemperaturen van omstreeks 13 graden. Overdag matige wind uit west tot noord west. Middagtemperaturen circa 18 graden. 6 juni zon op onder 0S22 21.54 maan op onder 17,04 0136 OP ZATERDAG Indien u een beroep wilt doen op onze afdeling bezorgservice: vóór 16.00 uur Om tien over zeven vanmor gen vertrokken vier wagens van de Mobiele Eenheid van het po litiebureau Groot IJsselmonde richting Katendrecht. Even na half acht kwam de actie op gang. Nadat de dub was open gebroken konden tien timmer lieden aan het werk om de boel dicht te maken. De omgeving van de club werd met ijzeren hekken afgegrendeld. De Mobiele Sexclub aan de Atjehstraat 29 werd half maart door de gezamenlijke sexbazen opengesteld als antwoord op de actie van de gemeente, waarbij drie illegale clubs aan de Atjeh straat en de Veerlaan dichtgin gen. Het dichttimmeren van de clubs ging toen niet zonder ge weld. Volgens een woordvoer der van de politie heeft men kort na de opening van de Mo biele Sexclub nog weieens een inval gedaan, maar de laatste tijd liet de politie het er maar bij zitten. "Wel werd er door ons gecon troleerd. Maar zodra je binnen stapte was iedereen verdwenen. Er waren zoveel deuren in het pand, je vond nooit iemand. Vanmorgen hebben we alleen projectoren en films gevonden. Degene die kan bewijzen dat hij de eigenaar is, kan ze komen ha len,'" aldus de politiewoord voerder. Volgens één van de bewoners boven de sexclub trok de club de laatste weken behalve enkele zeelieden nauwelijks klanten. NEW YORK Westduitse bondskanse lier Helmut Schmidt heeft Ui een interview met het i Amerikaanse weekblad Time gezegd dat de slag om de afnemende olie- en l gasvoorraden van de we- i reld tot oorlog kan leiden. „Als er niet genoeg haast wordt gemaakt met kernenergie zou de strijd om het bezit van olie en ,1 gas in oorlog kunnen ont aarden," aldus Schmidt. „Ik meen dat de i schaarste aan olie en stij- a gende prijzen voor ruwe olie, die het functioneren van onze economieën be dreigen, tot een gewapend conflict kunnen leiden. citeert Time de bonds kanselier. Schmidt voegde hier f j. overigens aan toe verkla- v ringen te betreuren waar-'jj in wordt gezegd dat het\,;'c westen zich wel eens ge-'| 5 dwongen zou kunnen zien j geweld te gebruiken om aan olie te komen Rond acht uur vanmorgen werd een deel van de ME-brïgade al teruggetrokken, i; Eén van de eigenaren van de Mobiele Sexclub Freddie Baars gaf vanmorgen als commentaar: "We wisten dat dit zou gebeu ren, we zaten er al een-tijd op te wachten. De clandizie was voor ons niet het belangrijkste argu ment om de club open te hou den. Met de komst van het eros- centrum willen we op deze ma nier onderhandelingspartner met de gemeente blijven. We gaan ons vandaag beraden over wat ons nu te doen staat. I k weet niet of het verstandig is om opnieuw een dub te openen. Maar in ieder geval staat er de komende tijd wat te gebeuren op Katendrecht," aldus Freddie Baars. De sexbazen bezitten geza menlijk een groot aantal panden in de prostitutiewijk. Toen de Mobiele Sexclub werd geopend kondigden de bazen al aan de dub zo nodig te verplaatsen. ROTTERDAM - De voornaamste beslissingen in het betaalde voetbal zijn gevallen. Ajax behaalde vla een 1-3 zege bij Volendam en een 1-1 gelijkspel tegen AZ'67 de landstitel. Maar het werd géén champagne feestje in De Meer. Het be stuur had slechts thee en water klaar staan in de kleedkamers - een reactie op de nog altijd voortwoe kerende onzekerheid om trent trainer Cor Brom en spits Ray Clarke? Ook in de eerste divisie is de kampioen bekend: Ex celsior. De Rotterdammers bereikten voor de derde maal in de geschiedenis de eredivisie. Zaterdag werd het op Woudestein nog 1—1 tegen FSC, maandag pakten de Woudesteiners de reste rende twee punten in Alme lo, waar Heracles met 1-3 werd verslagen. Een mooier afscheid had Sjaak Rogge veen (goed voor twee goals) zich niet kunnen wensen. Volendam degradeert mèt VVV naar de eerste divisie. AMSTELVEEN - De 19-jarige Jan Goedkoop van de zaterdag tweedeklasser Amstelveen werd tweede Pinksterdag op slag gedood toen de bliksem insloeg op" het veld, waar zijn ploeg een wedstrijd speelde tegen Marken. Goedkoops ploeg genoot Paul Hogedoorn (26) werd met ernstige brand wonden aan beide benen in het ziekenhuis opgenomen. De wedstrijd werd gestaakt. i Van onze sportredactie ROTTERDAM - Michel Valke, de 21-jarige midden velder van Sparta, heeft vanmorgen in Eindhoven een vierjarig contract gete kend bij PSV. Met de transfer, die in het afgelopen weekend zijn be slag kreeg, is een bedrag ge moeid van 1,1 miljoen gul den. Het is de „grootste" transfer die er ooit tussen twee Nederlandse clubs heeft plaatsgevonden. Het contract van Valke met Sparta liep nog een jaar door, maar de Kasteelclub heeft gemeend de jonge Zwijndrechtenaar daar niet aan te moeten houden. Als Sparta dat wel had ge daan, dan had Valke de rechter om ontheffing van zijn contractuele verplich tingen gevraagd, omdat hij bij PSV drie keer zo veel kan verdienen als bij Sparta. Ook de transfer van Ane van Staveren naar FC Twen te kwam in het afgelopen weekeind rond. Sparta ont vangt voor hem drie ton. Dankzij de 1,4 miljoen gul dendie Sparta voor Valke en Van Staveren ontvangt, kan het de exploitatieschuld van dit seizoen dekken, maar de Ksteelclub is ook van plan enkele aankopen te doen. 1V' (Van een onzer verslaggevers) LONDEN - De 17-jarige En gelsman Noel D. H. is beschul digd van het doodsteken van do 27-jange Nederlandse Elisabeth Troost. Hij zal m voorarrest blijven tot tegen het eind van het jaar het Centra! Criminal Court in Londen zijn zaak zal behandelen. Elisabeth Troost werd in het bijzijn van haar tweejarig zoon tje donderdag doodgestoken in de kelder van haar Londense woning. Haar man werkte op dat moment op een booreiland voor de Engelse kust. De politie zoekt niet meer naar een eventuele medeplichti ge. De 17-jarige Noel H. werd aangehouden op aanwijzing van twee mannen, die eerder onder verdenking stonden. H. had geen vaste woonplaats en zwierf rond in de Zuidlondense buurt waar mevrouw Troost werd vermoord. Het moordwapen is met gevonden. Scotland Yard zegt dat er geen enkel verband bestaat tussen het misdrijf in Londen en. de dood van een andere Neder landse vrouw, de 54-jarige Ann Wagner, in Billingham on Tee (op 400 kilometer van Londen). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een groep reizigers die met de eerste trein naar Den Haag wilde, heeft zon dagmorgen voor een gesloten station Hofplein gestaan. De deur was om negen uur nog steeds op slot, terwijl de eerste trein toch al om negen minuten over acht voorbijkwam. De teleurgestelde reizigers waren gedwongen naar het Centraal Station te lopen en daar verder te reizen De Neder landse Spoorwegen welen nog met waar de oorzaak van de vergissing ligt. Het rapport steekt de bschul- digende vinger uit naar een aantal top-gangsters, zoals Ca- los Marcello en Santo Traffican- te Marcello is boss' van de ge- orgamseeiue nnsdaud in New Orleans en Dallas. Trafficante is het geweest op Cuba, toen Bat- tista daar nog aan de macht was. In het rapport valt ook de naam van Jimmy Hoffa, de later zelf vermoorde ex-voorzitter van de Amerikaanse Vervoersbond, TMS57". 900J •Z?TV-HIPIVIOEO Vrije Volk 'n Mooie, lekker ruile en bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de 100-jarige Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld. Zomaar. Voor nop uwe abonnee bezorgt Kom, u weet vast wel iemand. Misschien bent u zeif nog geen abonnee. Laat u toch zeker gewoon iemand anders (die dat wel is) uw naam opgeven^ Da's geen punt Oh ja: «rfv de handdoek kunt u bestellen in de kleu ren rood. bruin, blauw of groen. Het formaat is 50 bij lüOcm A En de kwaliteit die is uitstékend! Adres: Postcode:Plaats: Soort abonnement: O kwartaal O jaar Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Ais beloning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek toe aan: Naam: Adres: Postcode: Plaats: Kleur: o rood o bruin o blauw o groen (s.v.p. de gewenste kleur aankruisen). Stuurt u de bon, volledig ingevuld, in een open envelop zonder postzegel aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam.

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 1