internationale sportuitwisseling I ipbeurs göe(l mm Kapotte ruiten balans van ruzie PHANTOM ORCHESTRA Redelijk begin van visseizoen Woudhoek dankt voor medewerking i DINSDAG 5 JUNI 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 "ÜF Burgemeester Lems, geassisteerd door Gé Rens van de Sportraad, geeft de deelnemers de Rijnmondband LP Voor het tekenwerk van de tekenaars bestond veel belangstelling. SCHIEDAM - De drie "Nederlandse stripteke naars Gideori Brugman, 'Jan van Haasteren en Bert Bus hebben zater dag op het museumplein «■striptekeningen „ge maakt voor voorbijgan gers. Ze stonden er op een stripbeurs, die de afsluiting vormde van de stripmanifestatie "Voor het leven gete kend?" •-> Behalve de drie teke-ji naars wareri op de beurs- ook Niek van Dam van het science-fictionblad Essef aanwezig en stond striphandel 't Centrum er met een kraam. Mede dankzij het mooie weer werd de stripbeurs goed bezocht; de organisato ren spreken van een grandioos succes. SCHIEDAM - Het Gra- ada Horeca Voetbaltoer- 'oi, dat zondag voor de sde maal werd gespeeld het SW-terrein, heeft venduizend gulden op bracht. Dit bedrag gaat ar de Stichting voor ge- ecialiseerd jeugd- en lwassenenwerk Schie- m. Deze stichting orga- eer't vrijetijds activi- iten voor geestelijk ge- dicapten. zes jaar Spelmoment uit de finalewedstrijd La Confiance - Snellius Koperen kit Ook de grensrechter kreeg dorst vanwege de hitte SCHIEDAM - Het internationale pinkster jeugd- sportfeest is gisteravond in sporthal Margriet besloten met een afscheidsfeestje. Burgemeester Lems en wet houder Posthoorn deelden de prijzen uit, waarna "The Bachelors" probeerde de deelnemers uit Schiedams partnersteden Esslingen, Vienne en Udine (inclusief de gastheren: 230 man) op de dansvloer te krijgen. SCHIEDAM - Het vierde theaterseizoen van café Quibus aan de Lange Haven is zondagavond afgeslo ten met een fenomenaal optreden van het Phantom Orchestra uit Parijs, een vertoning van sex- en teken filmpjes, een dia-voorstelling, toespraken en boze tele foontjes. De slotavond was opgezet als stripbal ter afsluiting van de manifestatie "Voor het leven getekend?". Het Phantom Orchestra was een muzikale verrassing. SCHIEDAM Met honderdzestig deel nemers en honderden bezoekers mag het jubileum B-concours vah de Spaland Ruiters zaterdag op sportpark Harga een succes genoemd worden. Ook het weer werkte mee om van het concours, dat ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de vereniging was georganiseerd, een geslaagd evenement te maken. Ringsteken voor po ny's: een der onder delen van het jubi leum B-concours van de Spaland Ruiters. I si eept stedenprijs im de wacht a Confiance naar horeca t oetbaltoei mooi an het Horeca Toernooi rd door twintig cafépioegen eigenomen. In totaal vonden 5 mensen de weg naar het V-terrein waar fel en pittig ijd werd geleverd om de be erde trofee in de wacht te sie- n. „Het was een goed toer- oi", aldus de heer A. Dekkers n de toemooileiding na af- p. „Er is pittig en vinnig ge ld en zo nu en dan ging men lekker hard tegen aan." Ook eidsrechter H. van der Veer amde, dat het een geslaagd rttoemooi was geweest et Horeca Toernooi wordt nu zes jaar achtereen georgani- rd door Dick van Gelder, enaar van discotheek Grana- 'Pas de laatste drie jaar geeft gemeente de vereiste vergun- gen af. Daarvoor was het mooi min of meer illegaal. Ik jaar gaat de opbrengst ar een goed doel. Dit jaar was de Stichting voor gespeel ali- rd jeugd- en volwassenen- rk (GJVW). Deze stichting ara in februari van dit jaar in nieuws, toen de opbrengst het Benefiet Bal voor haar temd was. Het Horeca Toer- i bracht 6396,55 op en dit rag werd door de eigenaar de Bierbron'uit Vlaardin- r is U, S4- gen aangevuld tot zevenduizend gulden. 's Avonds werden in Granada de prijzen aan de winnaars overhandigd. Voor eik team was er een koperen kit met een grote bos bloemen. De sportiviteits- pnjs ging naar de ploeg van Tif fany uit Vlaardingen, die on danks 23 doelpunten tegen en één voor sportief bleef spelen. De ploeg eindigde op de 20e plaats en kreeg de poedelprijs. Champagne, een wisselbokaal en een beker waren er voor het team van La Confiance dat als eerste eindigde. Op de tweede, derde en vierde plaats eindig den respectievelijk Snellius, De Kroon en de Amstelbron. De afgelopen twee dagen heb ben de jongelui eikaars krach ten gemeten op sportief gebied en m de tussenliggende uurtjes was er gelegenheid elkaar meer informeel te ontmoeten. Het programma begon na aankomst op vrijdagavond met een havenrondvaart op zater dag, een ontvangst door het ge~J meentebestuur in het stadhuis en een barbeque. Tijdens die ontvangst gaf burgemeester Lems de deelnemers een gram mofoonplaat van de Rijnmond band. In een korte toespraak be klemtoonde hij het belang van uitwisselingen, zeker in het jaar van de Europese verkiezingen. Na de ontvangst bracht de Rijn mondband de deelnemers een aubade. Op zondag werd er gevoetbald op het terrein van Hermes DVS in sportpark Harga en handbal, voiieybal en basketball gespeeld in de Margriethal. De dag werd besloten met een discotheek in scholengemeenschap Nieuw- land, waar de deelnemers ook overnachtten. Gisteren stonden atletiekwed strijden op het programma. Ze werden gehouden op het sport complex Vijfsluizen van de Shell te Vlaardingen. In Blij- dorp werd er gevoetbald en in de Margriethal speelden de deelnemers volleybal. Ook in de Margriethal vonden judowed strijden plaats tussen een team uit Esslingen en judoka's van sportschool Vroegh. Tussendoor werd een demonstratie gymnastiek gegeven. jazz- Uitslagen: Sportiviteitsprijs: 1. Vienne, 2. Schiedam. 3. Esslingen,4. Udine. Basketbal meirjes: 1. Schie dam I, 2. Schiedam II, 3. Esslin gen. Handbat meisjes: 1. Schiedam 1. 2. Esslingen, 3. Schiedam II. Voetbal: 1. Esslingen, 2. Udine, 3 Schiedam. Volleybal: 1. Udine, 2. Schie dam, 3 Esslingen. Handbal jongens: 1. Esslingen, 2. Schiedam 1,3 Schiedam II. Stedenprijs: 1. Udine, 2. Es slingen, 3. Schiedam, 4. Vienne. SCHIEDAM - Vier ge broken spiegelruiten en een kapotte deurruit wa ren zondagavond de balans van een vechtpartij bij ca fé De Spil aan de Vlaar- dingerdijk. De twee broers T. en F. van W. (respectievelijk 25 en 28 jaar) zagen, toen zij iangs het café liepen, bin nen een bekende zitteni met wie ze nog een appe)-.: tje te schillen hadden. Ze. vroegen de man naar bui-r ten te komen en daar ont-1 stond een vechtpartij. Hierbij vloog het terras- meubilair door de ruiten naar binnen, terwijl café- meubilair de andere kant op werd gegooid. Als gevolg van rondvlie- gend glas werden drie'1 mensen lichtgewond en twee personenauto's 'wer den beschadigd. De" vecht- jassen zijn overgebracht naar het politiebureau. De winkelruit van een damesmodezaak in win kelcentrum Hof van Spa- land i ingegooid. Ook werd een greep in de kassa ge daan Vermist wordt 51 gulden. De schade be draagt 200 gulden. Een ruit van La Ligna aan de Rotterdamsedijk moest het eveneens ontgel- .den, de schade was daar 1250 gulden. Er wordt niets vermist. Fenomenaal en muzikaal Niet de parodie'rende activi teiten maakten de meeste 'in druk op de bezoekers van het voor deze avond tot Stedelijk Cafe omgedoopte Quious. maar de show werd vooral gestolen door het Phantom Orchestra. Deze band. acht maanden gele den in Parijs gevormd door En gelsen, Fransen en Ieren, bracht een puike en op hoog muzikaal niveau staande uitvoering van zelf gearrangeerde muziek uit de jaren '30 en '40, rhythm and blues en rock 'n roll. De musici wisten het pubhek tot groot ent housiasme te brengen in het snikhete café en ook hun toneel grapjes werden meermalen met een tussenapplausje beloond. Tussen de Asterix- en Donald Duck tekenfiimpjes en een sex- tekenfilm kwam een aantal te lefoontjes binnen van boze teke naars. Naar aanleiding van de weigering van de strip "De vreemde avonturen van Prins Verward" door de Quibus-di- rectie trok Martin Lodewijk'zijn inzending in. Ook Walt Isniet- meer wilde zijn tekeningen te rugtrekken, maar zijn werk bleek met te hangen in het Ste delijk Café. Aad Sprong, één der twee or ganisatoren van "Voor het leven getekend?", deed een poging om het publiek te interesseren in een verhandeling over striphel den, maar zijn betoog viel een beetje tussen de wal en het schip. Niet zo vreemd bij een publiek, dat na de opwarmertjes van het Phantom Orchestra meer in het muzikale gebeuren geïnteresseerd was geraakt dan in een serieuze of quasi-serieuze verhandeling over strips. Om die reden verviel ook de jaar lijkse uitreiking van de pers prijs. SCHIEDAM - Het vis seizoen is voor hengel sportvereniging "Schie dam en omstreken" rede lijk goed begonnen. Tij dens het eerste karpercon cours van de vereniging zaterdag m hél Prinses Beatrixpark werden 66 karpers gevangen. Volgens de secretaris van de ver eniging, J. van Tilburg, is het de afgelopen maanden te koud geweest en moet de betere vistijd nog ko men. Uitslagen: H. Maasdam ving de grootste karper (73 cm). De prijzen bij het onder deel "meeste karpers" werden door de volgende personen in de wacht ge sleept: 1. A. van Breukelen, 12 st. 644 cm; 2. J. Brugman, 4 st. 209.5 cm; 3. H. de Vrijer, 3 st. 183 cm; 4. L. W. Harper, 3 st. 167,5 cm, 5 mevrouw A. van 't Hoff, 4 st, 166 cm. SCHIEDAM - Diensten centrum De Woudhoek be dankt alle mensen die ge holpen hebben bij de fees telijkheden ter gelegen heid van het eerste lus trum. Het team en de lus trumcommissie is ook dankbaar, dat zovelen prijsjes hebben gegeven voor de fancy-fair. Al die bijdragen hebben er mede toe geleid, dat de fancy-fair en andere acti viteiten een groot succes waren, aldus team en lus trumcommissie van de Woudhoek. Spaland Ruiters viert 1 ienjarg bestaan Het programma, dat de gehele dag in beslag nam, omvatte dressuur voor paarden en po ny's, B-springen voor pony's en paarden, ringsteken voor pony's en paarden en wedstrijden voor het bestgaande paard, de best gaande pony en de bestparade- rende vereniging. Zeventien verenigingen namen aan het concours deel. De Spaland Rui ters besloot de dag 's avonds op haar boerderij aan de Kerkweg met een feestje. De uitslagen zijn ais volgt: Ring 1 B-dressuur pony's: 1 Jolanda Smit met Speedy "(Spa land Ruiters). 2, Petra v.d. Berg met Harold (Schieruiters), 3. Marjolein Krijgsman met Gam bler (Schieruiters). Ring 2 B-dressuur pony's: 1. Rozemarijne Kroes met Chita (Spoorwiek), 2. Jan Hein van Stek met Selby (Schieruiters), 3. Esther Makkreel met Gambler (Schieruiters). Ring 3 B-dressuur pony's: 1. José Spek met Summeriease (Delftse Ponyclub), 2. Karen Smael met Happy Boy ('t Bergse Bos), 3. Edwin Hammen met Friso (Ruitersport Maasdijk). Ring 4 B-dressuur pony's: 1. Fran?oise Kosters met Hefti (Schieruiters), 2. Mary Merken- stijn met Debby (*t Bergse Bos), 3. Arco van Toorn met Arfak (Die Flardingha Ruiters). Ring 5 B-dressuur paarden: 1. W. van Lint met Hesmar (Spa land Ruiters), 2. P. Kerklaan met Pebbles (De Olde Barneveït Ruiters), 3. A. Faland met Par Bleu (De Prins). Ring 6 B-dressuur paarden: I. D. Neelaman met Prins (Schie ruiters), 2. S. Bolleboom met Priscal ('t Bergse Bos, 3. T. Lit- tooy met Sehna (De Prins). Ring 7 B-dressuur paarden: 1. E. Zeeuw met The Cobbler (Spa land Ruiters), 2. J. Perndon met Moos (De Prins), 3. N. v.d. Boo gaard met Natasha (De Prtnse- molen. Ring 8 B-dressuur paarden: 1. C. van Eyk met Scapino (De Prins), 2. A. Lansbergen met Na- jasja (Schieruiters), 3. J. van der Hulst met Oberon (Blauw Gele Vendel). B-sprmgen paarden: 1. Roze marijne Kroes met Chita, 2. Mo nique v.d. Linden met Cheriby en 3. Edwin v.d, Hamme met Friso. B-spnngen pony's: 1. G. van Vliet met Paerl, 2. J. Stuut met Caby en 3. J. v.d. Voort met Pas cal. Ringsteken paarden: 1. S. v.d. Graaf, 2. J. Lodder, 3. M. Wub- ben. Ringsteken pony's: 1. J. Ver kade, 2. Carola Ruigrok, 3. Mo nique v.d. Winden. Bestgaande rijpaard: 1. M. v.d. Matten, 2. J. Perridon en 3. K. van Eyk. Bestgaande pony: 1. Yvon v.d. Hoeven met Dennis, 2. Susan Bouwens met Manca, 3. Petra de Vos met Benner, Best paraderende vereniging: De Prins uit Delft Tijdens het concours kwam de 19-jarige S. D. uit Delft ten val. Via het Gemeenteziekenhuis werd hij naar huis gestuurd. Hij heeft vermoedelijk een ge kneusde linkerarm.

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2