Schoolraaddelegatie: Schoolbuitenhuis functioneert redelijk Avondvierdaagse van start Slaapkamer uitgebrand. Opbrengst fancy fair ,3500 gulden schiedam ..mi p X--% 1 Begrafenis L. Stouthandel lig «X1 WOENSDAG 13 JUNI 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA Z iilli Cristina Mossou en haar man A. Antonio; vanaf vrijdag weer dakloos o ,r rx- ;f-. - Ét%t .AS.X* 'S^ igj^ Sfti pi^«I Dankzij de laser krijgt Martinit een veld als een biljartlaken Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Zeker drie Schiedamse sportvel den moeten er bij de aan vang van het nieuwe sei zoen bijliggen als een bil jartlaken. Dat zijn de vel- C' den van Martinit, Excel- siof 20 en het oude Ursus- %V^d. I Die worden namelijk geëgali seerd toet een laserstraal, een %*fc*diiw die al gerulme UJd in anktfjk wordt gebracht, maar S3 waarmee de Schiedamse plant soenendienst na, pas Is gaan fyfu SCHIEDAM - Christi na Mossou en haar man A. Antonio zullen vanaf vrijdag naar alle waar schijnlijkheid weer dak loos zijn. De gemeente Schiedam heeft besloten, dat zij uiterlijk dan het door hen gekraakte pand moeten verlaten. SCHIEDAM - Het Schoolbuitenhuis van de gemeente Schiedam te Oosterhout functioneert redelijk. Wei dient er bij de bezoekers een bredere kennis te komen over het geen wel en niet mogelijk is tijdens een verblijf. Dat is de conclusie van een delegatie van de School raad, die vorige maand een onaangekondigd be zoek aan het huis bracht. ».v ^TtNs SCHIEDAM - De Avondvierdaagse is giste ren met 2751 deelnemers van start gegaan. In ver gelijking niet vorig jaar nemen meer groepen deel en het totaal aantal deel nemers ligt circa driehon derd hoger. 'f, ■'«SSSiMSS V. Echtpaar moet vrijdag kraakpand verlaten '.-'•-f y ^r*1 v w x. i. V- - vSi •4 b Laserstraal maakt sportvelden egaal Het werk wordt uitgevoerd door het aannemingsbedrijf Kroes BV uit Maasland. Het principe is zo, dat een trekker met daarachter een bak, wordt „gestuurd" door een laserstraal die buiten het veld is opgesteld. Via deze laserstraal wordt de hoogte bepaald van de te bewer ken grofid. Uitvoerder van de fa. Kroes, Freek Hempclmann: „Je kan hiermee bij wijze van sprekeh op de millimeter werken. De la serstraal wordt afgesteld en die corrigeert de bak die het veld glad maakt Eerst maken we het veld gelijk, dan gaat er zand over en ook dat wordt egaal ge maakt en daarna wordt de hele zaak weer omgewoeld. Als sluit stuk gaan we dan opnieuw met de laserstraal werken." Zaterdag heeft Kroes BV het veld van Excelsior'20 onder handen genomen. Dat moest omdat het bij nat weer niet goed werken is. „Dan zouden wij de hele boel dichtrijden," zegt trek- kerbeStuurder Theo Rasens. Vandaar dat zaterdag gebruik is gemaakt van het prachtige weer, maar maandag bij Marti nit viel er weer regen zodat het werk steeds werd opgehouden. Aannemingsbedrijf Kroes werkt met deze methode in Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland, Wate ringen, Piershil en Den Haag. Freek Hempelmann: „Wij wer- ken nu een jaar met de .laser straal en het bevalt ons uitste kend. Je bepaalt de afloop van het midden van het veld naar de zijkanten. Als dat 15 centimeter is dan is het ook 15 centimeter. Er kan natuurlijk ook een ande re hoogte worden afgesteld. De investering van deze appa raten is natuurlijk groot en je moet heel wat velden doen om er uit te komen. Maar als je dan ziet hoe egaal de zaak is, dan is dat ook weer prettig werken." Bij de Schiedamse plantsoe nendienst is men bijzonder te spreken over de laserstraal. De ze zal voorlopig alleen worden gebruikt bij het egaliseren van sportvelden. Christina en haar man hebben tot nog toe niet erg veel geluk met hun woonruimte gehad, want ook het vorige huis dat zij bewoonden, moesten ze verla ten. Niet dat dat zo erg was, want m de woning ontbraken gas, warm water en licht en voelde Christina zich bovendien bedreigd door de overige bewo ners. Toch moest het echtpaar een dak boven het hoofd hebben en daarom werd besloten een huis te kraken. Het werd een bovenwoning aan de Lange Achterweg, die al enige dagen leegstond. Volgens de gemeente kan het paar daar echter niet blijven, aangezien de woning voor anderen bestemd is, of zoals de heer Nossent van de Gemeentelijke Woningdienst het zegt: „Wij kunnen het kra ken van panden niet toestaan, anders geldt straks alleen het recht van de sterkste bij het verkrijgen van woonruimte". Hoewel Christina al geruime tijd als woningzoekende staat ingeschreven, zijn er in Schie dam nog zoveel urgentere „ge vallen", dat ze waarschijnlijk pas over drie maanden een wo ning kan krijgen. De gemeente vindt dat de beide mensen maar zolang bij familie moeten in trekken of in een hotel moeten gaan wonen. Christina: „Ze suggereerden zelfs dat ik het een zou doen en mijn man het andere." Volgens de heer Nossent zijn dit alle maal goedbedoelde suggesties en zijn er bovendien „zat men sen die zoiets doen. Het is uit-' eindelijk maar voor drie maan den." Het echtpaar Antonio voelt maar weinig voor een tijdelijke scheiding en denkt van het mi nimumloon dat beiden verdie nen. ook geen hotelrekening van drie maanden te kunnen beta len. Met hen vindt ook de Werk groep Bureau Alternatieve Hulpverlening Schiedam (BAH), dat de gemeente voor vervan gende woonruimte moet zorgen. Bovendien geloven Christina en de BAH niet dat de gemeente al een kandidaat voor de gekraak te woning heeft „De enige man die tot nu toe hier is geweest, was op zoek naar een beneden woning, aangezien zijn vrouw geen trappen kan lopen", aldus Christina. Volgens de gemeente staan echter nog verschillende andere mensen op de wachtlijst voor deze woning. Nossent: „We we ten dat Christina en haar man een spoedgeval zijn, maar zo hebben we er honderden. Wij hebben hen wel een tijdelijke opslagruimte aangeboden. Waar ze zolang gratis hun spulletjes kwijt kunnen. Bovendien heb ben mensen van de Schiedamse politie aangeboden met Christi na's werkgever te gaan praten over tijdelijk onderdak. Mis schien weet zo'n man nog een woning die leeg staat, of een va kantiehuisje of iets dergelijks. Het kraakpand moeten ze in ieder geval vrijdag verlaten hebben!" Zoals bekend is rond het Schoolbuitenhuis enige deinig ontstaan. Een aantal lagere scholen heeft geklaagd over de kwaliteit en de hoeveelheid voedsel, die de kinderen er krij gen. Er waren problemen met de hoeveelheid beleg, de samen stelling van de maaitijden en de verstrekking van melk. Daar naast werd gesteld, dat dokters hulp moeilijk pf niet te krijgen is en dat de beheerder geen EH- BO-diploma heeft. Op 15 mei brachten de heren Vestergaard, Van Leeuwen en Redelijk Groenewegen een bezoek aan J het Schoolbuitenhuis. In een memo daarover schrijven ze geen oordeel te willen geven over het interieur, omdat het ge bouw binnenkort verbouwd wordt Ze volstaan met de op merking, dat de verbouwing hard nodig is. Voorts constate ren ze dat het kleine onderhoud te wensen overlaat en ze vragen zich af of de ledikanten ooit ge verfd zijn. „Met alle begrip voor het ongetwijfeld ruwe gebruik dat ervan wordt gemaakt, noodt slecht onderhoud nooit tot voor zichtiger gebruik", aldus de me mo. In het verslag van het bezoek wordt over de keuken opge merkt, dat de apparatuur ver ouderd is en de inrichting te wensen overlaat „Voor de hygi ene in de keuken niets dan lof en het eten dat opgediend moest worden, zag er fris en smaakvol uit", aldus de memo. De situatie in de bijkeuken -is „wel wat minder". De ruimte is rijkelijk klein, de koelkast is te klein en de keuken geeft een rommelige aanblik. De Schoolraaddelegatie heeft ook aan de maaltij'd deelgeno men. Het menu bestond uit ge kookte aardappelen, jus, sla, ge kookt ei, yoghurt en een appel. „Het geheel was smakelijk en zover te bepalen was er voor iedereen voldoende", aldus de Schoolraaddelegatie. Over de verzorging van dieet- maaltijden wordt in de memo opgemerkt, dat niet beoordeeld kan worden of die voldoende en in de praktijk functioneel is. Aan de hand van inkoopfactu ren en naar aanleiding van een gesprek met de beheerder is wel vastgesteld, dat voor dieetpa- tienten en bezoekers die uit ge- loofs- of levensovertuiging be paald voedsel niet mogen ge; bruiken, apart wordt ingekocht De bewering dat de verstrek king van melk een inhouding op het rantsoen kaas betekent is juist maar heeft een andere ach tergrond, aldus de memo. Deze ruil houdt verband met de fi nanciële mogelijkheden. Verder is de Schoolraadelegatie geble ken, dat de echtgeote van de be heerder, die ook in dienst is van de Stichting Jeugdbuitenver-, blijven (exploitante van hef Schoolbuitenhuis), een EHBO-' diploma heeft De memo besluit: „De eind- inmdruk was dat het Schoolhui-' tenhuis redelijk functioneerde.- Wel dient er bij de bezoekers" een bredere kennis te komen over hetgeen wel en niet moge-, lijk is tijdens het verblijf. Aan, de andere kant ontstond de in-' druk dat vooral ten aanzien van' de voeding de beheerder aan' vrij krappe financiële normen- gebonden was of althans dacht dat dit zo was. Een nader onder zoek op dit punt is gewenst" Het Schoolbuitenhuis en an dere zaken, zoals de integratie" kleuter en lager onderwijs," komt vanavond ter sprake op de: vergadering van de Schoolraad., Die wordt niet zoals eerder aan gekondigd gehouden in het oude Stadhuis aan de Grote Markt maar in het Stadskantoor. Aan-" vang is 19.30 uur. A* A SCHIEDAM In ons bericht van dinsdag over het overlijden van Loet Stouthandel staat een verkeer tijdstip vermeld. De be grafenis op de Algemene Be graafplaats is niet om half een, maar om half twaalf. SCHIEDAM - De fancy fair van verpleeghuis Driemaasste- de, die zaterdag is gehouden, heeft netto een bedrag van circa 3500 gulden opgebracht Het geld zal worden gebruikt voor het organiseren van diverse neven activiteiten, waarvoor de ver- pleegprijs niet gebruikt mag worden. Zo bezoekt men weke lijks de markt, maakt men di verse dagtochten en is er een maal in de veertien dagen een ontspanningsavond. Ook het on derhoud van aquarium en kip penfarm wordt betaald uit de fancy fair opbrengst SCHIEDAM - Vermoedelijk door een lekke gasslang is maandagavond brand uitgebro ken in de slaapkamer van de heer G. L. van V. wonende aan de Noordvestsingel. De gasslang behoorde bij een op butagas werkende ijskast Door verhit ting van de motor raakte het ontsnappende gas in brand. Met een hogedrukstraal kon de brandweer het vuur blussen. De slaapkamer brandde uit en hoe groot de schade is, is nog niet bekend. De route van de veertiende gezamenlijke Avondvierdaagse voerde gisteren door Harga en het Prinses Beatrixpark. Via Vlaardingen en het wijkje ten zuiden van de Burgemeester Knappertlaan kwamen de wan delaars weer terug bij de Sport hal. Vandaag gaat de route door Nieuwland, het centrum, Zuid en West en terug langs de Pol dervaart Morgen staan Kethel, het industrieterrein, het Prinses Beatrixpark en de sportvelden op het programma. j Op de laatste dag wordt er door Harga- gelopen en via* Slachthuisbuurt en Zuid gaat het door West terug nafar het* eindpunt. De bloemen kunnen- worden uitgedeeld op de Pen ninglaan en Prins Bemhard- laan. De stoet stelt zich op op de Westfrankelandsedijk. - Vier, muziekkorpsen zorgen voor de. muzikale begeleiding, te weten.' de Jeugdrijnmondband, Wilton* Fijenoord, Juliana en Sint Rad-» boud. Wethouder Posthoorn-' (vorming en recreatie) zal waar schijnlijk degenen die tienmaaL hebben meegelopen een medailr le opspelden. Er wordt dit jaar elke avond; tien kilometer gelopen. De jongste deelnemer is 5 jaar en de oudste 64 jaar. fit -'A

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2