Beheerder Hargahoeve Itllll «V HE. O JA. W DE CARAVAN WEL ZO VEILIG Je favoriete popgroep op Video zien. KINGS DISCOTHEEK Sexfilms huren? 6 voor 27,50 Donderdag 14 juni 1979 Hoofdredacteur Herman Wigbold, Kantoor: Hoogstraat 76, Schiedam. Tel. 26 87 98 of 26 52 05 Beheerder J. Klaasse: „Men wil het dier meteen naar huis nemen. Het woonhuis van bur gemeester Nolet, waar Na poleon ontvan gen zou zijn. als hij Schie dam een bezoek had ge bracht. Hij be zocht ech ter alleen Rotter dam. ^^^paansepolder Deze week nieuw: Bezorg mij 4 weken Het Vrije Volk, waarvan de eerste twee weken gratis. Ik betaal dus slechts f 6,60. Daarna beslis ik of ik abonnee word. Maak mij maar meteen kwartaal-abonnee Ik ontvang Het Vrije Volk eerst twee weken gratis. Mijn voordeel is dan f6,60. Aankruisen wat van todfcassing is. NaamLII 1 Adres_ Postcode Woonplaats z dèü. VADERS VAN NEDERLAND GEFELICITEERD Hargahoeve, het prachtige Schiedamse dierenasiel even na laten kijken X op gebreken voor. lu op vakantie At gaat. Dan naar (onder de Amstelbron) Bali. O ara Sa. Schiedam. Tel0l0 267U5 Owptndv 13-18-0 Owd.-koopMosd. teg. vereist. 'Mensen moeten goed nadenken voordat ze een huisdier nemen sv. j#Vv Oorspronkelijk is het de taak van de gemeente om zwerfdie ren op te vangen. Zij heeft dit echter overgedragen aan de die renbescherming, die op haar beurt weer onze werkgever is. De dierenbescherming regelt wel de bestuurlijke zaken en bijvoorbeeld de inkopen." legt de heer Klaasse uit. „Daarnaast steunt de Schiedamse afdeling ons ook met contributiegclden van haar leden. Wat gebeurt er nu met al die zwerfdieren die door de politie en inwoners van Schiedam naar het asiel worden gebracht? „De meeste dieren blijven gemiddeld zo'n drie weken hier en worden dan verkocht. Een hond kost dan tussen de 50 en 80 gulden, een kat 20 gulden. Dat is geen geld. want alleen de inenting, die alle dieren krijgen kost al zo'n twee tientjes.". Niet alle dieren worden ver kocht. Vooral de ouderen moeten nog wel eens worderfafgemaakt, omdat niemand ze wil hebben. Daarnaast wórden er af en toe dieren ingespoten, waarvan de eigenaar afstand heeft gedaan, omdat het beest beet of andere kwalijke eigenschappen had. „Er worden ook nog wel eens jonge nestjes gebracht. De men sen vragen dan of wij ze een spuitje kunnen geven, omdat we de diertjes niet kwijt kunnen. Wij raden de eigenaar dan aan om de pasgeboren diertjes zo snel mogelijk bij ons te brengen, dat is minder harteloos, dan ze pas na zes weken bij hun moeder vandaan te halen. Daarnaast ad viseren wij de eigenaar natuur lijk om zijn dier te laten behan delen. zodat er van herhaling ten minste geen sprake kan zijn. Volgens beheerder Klaasse onderschatten velen het werk dat er op de „Hargahoeve" wordt gedaan. „Naast het ver zorgen van al onze gasten, hou den wij ons met veel meer zaken bezig. Zo geeft men ons vaak de vermissing van hun huisdier op. Aangezien een duidelijke om schrijving van het dier meestal ontbreekt, hebben wij een hoop zoekwerk om te kijken of hun dier soms bij ons wordt ge bracht. Daarnaast hebben wij ook contact met AiVHVEDI, dat is een stichting die zich bezig houdt met het registreren van vermiste dieren. Als wij regelmatig dezelfde hond hier krijgen, omdat hij tel kens van huis wegloopt, waar- Schuwen wij zijn baas, dat de kans dat zo'n dier door een auto overreden wordt, op die manier erg groot is. Wij vertellen de mensen ook dat ze moeten uit kijken wanneer ze een hond voor een winkel vastbinden. De kans dat zo'n hond door hande laren gestolen wordt vervolgens voor vivisectie gebruikt wordt, is erg groot. Je moet je hond nu eenmaal in de gaten houden. „De mentaliteit van de mensen valt me vaak verschrikkelijk te gen. Ze beseffen gewoon niet welke verantwoordelijkheid ze op zich nemen, als ze een huis dier nemen. Een hond is toch geen speelgoed. Als men hier komt voor „een leuke hond voor de kinderen", dan zeg ik: ga maar wat bij de Ooievaar kopen. Het is ook verschrikkelijk om bo keiweg 100 Schiedam te!. 010-154540 Oranje. Toen de Fransen uil eindelijk Den Haag verlieten nodigde hij de Erfprins,-' die in Engeland zat, uit om naar Holland te komen. Willem I landde op 30 november 1813 in Scheveningen en werd tot Souverein Vorst uitgeroepen. Er kwam een nieuwe grondwet die sterk monar chaal en on-democratisch was. In zoverre betekende de verandering een stap terug, maar men vond alles beter dan bij Frankrijk ingelijfd zijn. Ook in Schiedam ver langde men naar de terug keer van het oude bewind, al was men daar aarzelender over dan in andere steden. Op 17 nov. 1813 kwamen en kele functionarissen de mai- re, Cornelis Heereman, ver tellen dat zij orders hadden hadden gekregen van het co mité, waar Van Hogendorp deel van uitmaakte, om Schiedam to verlaten. In de loop van die dag gingen ze zonder incidenten weg. Twee dagen later werden de Oranje-gezinde samen scholingen steeds heviger. Allerlei met oranje linten versierde mensen wilden dat de Hollandse vlag werd uitgestoken, maar de maire bleef dat verbieden. Men trok zich daar echter niets van aan en deed het toch. Inmiddels vond in het Stadhuis een bespreking plaats voor een nieuwe pro visioneel bestuur. Dat be stuur kwam er, met ex-maire Heereman aan het hoofd. De stad erkende uileindelijk de souvereiniteit van Willem I, I in navolging van andere ste den. Hét provisionele bestuur bleef op 2 leden na tot het re geringsreglement van 2 ja nuari 1816 werd ingevoerd. Het werd weer rustig in Schiedam. Henriëtte van Alderweielt DOOR de Bataafse Omwen teling veranderde er heel wat in ons land. Toch was de rust nog lang niet weergekeerd, want het kostte nogal wat moeite om een ideale rege ringsvorm te vinden. Staatsgrepen waren dan ook aan de orde van de dag. In Frankrijk was Napoleon intussen eerste consul gewor den. Zijn ster steeg snel. Zo snel, dat hij in mei 1804 tot keizer gekroond werd. In 1806 bepaalde hij dat ons land voortaan „Koninkrijk Hol land" zou heten en zijn broer Lodewijk als koning zou heb ben Zo kwam de Bataafse Republiek al vroeg aan haar einde! Na verloop van een paar jaar vond Napoleon dat zijn broer toch niet zo erg vol deed. Lodewijk werd terug geroepen en ons land werd in 1811 bij Frankrijk ingelijfd. Ondanks de vele goede wet gevingen, die Napoleon voor ons bedacht, was Nederland niet tevreden met zijn be wind. Er dreigde in ons land w-eer een soort revolutie, maar dan een met terugwer kende kracht; een restaura tie. Gijsbert Karei van Hogen dorp was een van de mensen die hard werkten aan het herstel van de macht van Peter Tosh - Third World - Emmy Lou Harris - Dave Edmunds - Hot Chocolat - Steve Kipner Super charge - Fischer Z - Spirit - The Cars - Murray Head - Uitholling Overdwars (rock) - Jonl Mitchell LP van de week Peter Green Stuur de bon volledig ingevuld in een open i envelop zonder postzegel aan Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579,3000 VB, Rotterdam.

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 3