Popmuziek uit hun slaap Doedelzakmuziek luidt vakbondsbestuurders uit K Szering sust brand- paniek Formulieren minder geheim? WANDMEUBELS ADRIA. CHINA NODIGT ORANJETEAM UIT 'Nieuw' hotel weg Duitse volk slinkt I 1 I I 1 1 m I I I I Zesjarige schiet pis dood Meer proef scholen Man slaat van ponton Grootste uit de geschiedenis FNY: 'Niet praten, tegengas' Wij een abonnee, u een unieke handdoek. li HET VRIJE VOLK Contact Vergunning de betere caravan tegen uitgekiende prijs Opklaringen SntU-.- S» BEL 010-14.74.00 Geachte kwartaalabonnee, cn ü32 era na ca csa man m mnml Dinsdag 26 juni 1979 34e jaargang no. 9810 hoofdredacteur herman wigbold (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De popconcerten in het Rotterdam se Openluchttheater hebben geleid tot een reeks klach ten. Patiënten in het Van Damziekenhuis worden re gelmatig in han nachtrust gestoord. De optredende groepen brengen veel te grote aantallen decibels voort, volgens personeelsleden van het xiekenhnfo ïHi sSEOLZBACH - Be» 6-jarig jóöigetje heèfi gisteren In het: Beierse Sulzbadh-Rosenberg zijn vierjaar oude zusje dood geschoten «met een geweer dat hijgevaogen had in de slaapka mer van zijnouders^Nadat hij het fatale schothad afgevuurd, had bet jongetje volgens de poli tie hetklein kaliber-geweer te ruggelegd onder'de matras waar hij het had gevonden. (Van onze sociaal- economische radactie) ROTTERDAM De ac ties op de VDSM-werf in Rozenburg gaan onver minderd door, ondanks de uitspraak gisteren van de Rotterdamse rechtbank. Het personeel van de VDSM-werf heeft van morgen de door recht bankpresident rar. Nïvard verboden vakbondsacties overgenomen en zetten die nu op eigen houtje voort. De 71-jarige mevrouw Truong Au duwt samen met een van haar zoons haar uitge putte man op een rub ber vlot aan land. Met 623 andere Viet namese vluchtelin gen is het gezin op een 23 meter lange boot aangekomen bij het piep kleine Ma leisische eiland Pulau Bidong, dat al propvol vluchtelin gen zit Zie ook pa gina? ABONNEE-SERVICE voordirekts bezorging ma.I/BW.. rolR3JM9J»Bir zaterdag eai 9jW I8JW «er Zie verder pagina 19. Na 2000 zou dat zakken tot twee procent Postcode: Kleur, o rood o bruin o blauw o groen (s.v.p. de gewenste kleur aankruisen) Stuurt u de bon volledig ingevuld, in een open envelop zonder postzegel aan: Het VrijeVolk, Antwoordnummer 1579. 3000VB Rotterdam. Witte de Withstraat 25,3012 gbl Rotterdam, tel. 010 -14.74.00 Bpgeven van TIPS (rubrickadverienties) tel. 010 -11.92.00 ■DEN HAAG - Meer scholen dan tot nog toe zuilen zich gaan bezighouden met de ontwikke ling van het nieuwe basisonder wijs, dat er over vijf jaar moet rijn: De 25 projecten integratie kieuter-basisonderwijs worden uitgebreid. Er komen 95 van die "proefscholen'* bij. Dat betekent dat ook het aan- tal arbeidsplaatsen in kleuter en lager onderwijs met zo*n 250 kan worden uitgebreid. „Vooral de afdelingen voor langdurig zieken en Iongpatiën- ten ondervinden geluidsover last Op die afdelingen liggen - over het algemeen wat oudere mensen, die in een slechte toe stand verkeren. Zij hebben hun nachtrust hard nodig", vertelt de heer Veldhoven van het Van Damziekenhuis, dat aan de rand staat van het' Museum bos, waarin het theater is gevestigd. !>e directie van het ziekenhuis is van pian contact op te nemen met de gemeente om tot een op lossing te komen. Op het stadhuis aan de Gool- singel heeft men inmiddels al gehoord over de geluidsoverlast door de popconcerten. Aan „har de" maatregelen tegen de Stich ting „Het Openluchttheater" wordt nog niet gedacht De heer Van Vliet van de af deling Algemene Zaken zegt: „Er moet natuurlijk een oplos sing kinnen, maar dat hoeft niet te betekenen, dat het theater maar meteen gesloten wordt RenW. van Rotterdam heb ben de stichting een vergunning gegeven, die niet zomaar kan worden ingetrokken. De organi satoren van een concert moeten zich echter wel aan de bepalin gen van zo*n vergunning hou den. Daarin staat ondermeer, dat het concert om twaalf uur afgelopen moet zijn en er geen geluidsoverlast mag worden veroorzaakt", aldus de heer Van Vliet VDSM-personeel gaat zelf door met acties De ketting die het baggerei- tand van Stevin aan de werf verankeren, werd vanmorgen officieel door de vakbond losge brand. Onder begeleiding van doedelzakmuziek werden de vakbondsbestuurders uitgeleide gedaan. Die onthouden zich nu van iedere steun aan de acties van het personeel. Daarna zetten personeelsle den de acties spontaan zelf voort Een werknemer laste de ketting weer vast De vlag van de Industriebonden FNV, die in middels was gestreken, maakte plaats voor een gehangene, een pop die de VDSM moest voor stellen. Zoals bekend heeft gisteren de president van de Rotterdamse rechtbank de Industriebonden FNV verboden nog langer mee te werken aan vertragingsacties bij de bouw van het baggerei- land Camel voor Stevin Bagge ren, een dochtermaatschappij van het Volker-Stevin-Concem. Dit op straffe.van een dwang som van 100.000 gulden per dag. Rechtbankpresident Mr. F. J. M. Nivard noemde de vak bondsacties ontoelaatbaar. De Industriebonden FNV waren als verantwoordelijke organisaties door Stevin Baggeren voor de rechter gedaagd. Volgens woordvoerder Jo Ok- kerse van het personeel veran dert er in feite niets. Officieel zijn de werknemers volgens hem wel aan het werk, maar de motivatie is zover zoek, dat de produktiviteit tot het minimum is gedaald. De bouw van het baggereiland zal hierdoor wel niet hard opschieten, zo zei hij. „De vakbonden doen niet meer mee. Maar zolang er geen duide lijkheid komt van de regering, wordt er vrijwel niets uitge voerd. Ze denken: Hoe langer soldaat, hoe langer soldij." ROTTERDAM - Een onbe kende man is vanmorgen op de Nieuwe Maas van een ponton gevallen. Een zoekactie door de rivierpolitie heeft geen resultaat gehad. De ponton waarop de man stond werd gesleept door de zeesleper "Frigg" BOURNEMOUTH - "Brand! Brand!" Nog was het nacht toen schrille kreten de deftige gasten van een voornaam hotel bij het Zuidengelse Bour nemouth ruw uit het slaap wekten. Bezorgd en geschrokken vluchtte iedereen in nachtgewaad naar buiten, het gazon op. Zo ook Henryk Szering, de beroemde violist, zijn kostbare stradivarius te gen de borst gekneld. Eenmaal buiten hief hij de strijkstok en suste de verhitte gemoederen met hemelse serenades. De. paniek was op siag voor bij. De brand in de peno- neeisvletigri van bet hotel werd snel bedwongen. Na een virtuoze sok» voor de dappere spuitgasten kon iedereen de onderbroken nachtrust weer voortzet ten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTER DAM - De ge meenteraads commissie voor politie-aange- legenheden wil in het openbaar kunnen praten over de omstre den en geheime registratiefor mulieren van de politieher- kenningsdienst Om die open baarheid te krijgen worden de vaste ka mercommissies -oor Justitie en Binnenlandse Zaken inge schakeld. Dit is gisteren tijdens een besloten vergadering van de raads commissie overeen geko men. „Alles wat met de herken ningsdienst te maken heeft draagt het dik ke stempel Dienstgeheim. Het is nog steeds moeilijk om over dit soort zaken int het openbaar te communiceren. Met bet schrij ven van een brief naarde vaste kamer commissies willen we eer* j vorm vinden om er toch i»~ alle openbaar- beid over te kunnen pra ten." aldus de voorzitter van de raadscom missie burge meester André van der Louw vanmorgen. klassiek, modem en massief eiken. Nergens zo'n keus. Fabrlekstoonzalen industriegebouw, Goudsesinget 66, R'dam.TeL 010-12.64.61 Olieramp Mexico verwoest milieu MEXICO-STAD - Een gigan tische olieramp bedreigt alle dierlijk en plantaardig leven in een stuk zee voor de zuidoost kust van Mexico. Er zijn al hon derden miljoenen liters olie in het water terecht gekomen, en deskundigen verwachten dat de olie - uit een boorput waarmee het fout is gegaan - nog zeker tweë tot drie maanden zal blij ven stromen. Dat betekent dat dagelijks nog honderdduizenden liters in »e belanden. Een gebied dat volgens biologen uniek is om zijn planten- en dierenwereld dreigt daardoor onherstelbare schade op te lopen. De olievlek die nu op het water drijft heeft de gamakmstand - het bewuste stuk zee is een van de grootste gamalenkraarnkamers van de wereld - al zwaar aangetast De zaak begon op 3 juni met het zinken van een booreiland, waarbij gas en olie ontsnapten en brand uitbrak in een boorgat Die brand is intussen geblust door een ploeg van de bekende Amerikaanse oliebrandenbe- strijder Red Adair. maar daar bij is een andere „spuiter" ont staan, die weer moest worden aangestoken. De enige mogelijkheid om het wegstromen van olie en gas te dooi ophouden is nu het boren van nóg een put op 800 meter afstand van de spsuiter. Dat kar wei zal enkele maanden vergen. Enkele opklaringen en mor gén overdag droog weer. Matige zuidwesten wind. Minimum temperaturen rond 11 graden. Mkldagtemperaturen rond 16 graden aan zee. tot ongeveer 20 graden in het binnenland. ROTTERDAM - Het Neder lands voetbalelftal heeft een uitnodiging ontvangen om Europa to vertegenwoordigen op een vijfcontinententoer- nooh dat eind oktober, begin november in China wordt ge- Sectiebestuurder Hermen Cboufoer acht de kans dat de KNVB de invitatie zal aan vaarden gering; omdat het programma van het Neder lands elftal in het komende seizoen al ses wedstrijden om vat en dat is bet maximale aantal dat de clubs toestaan. Bovendien valt bet toernooi tussen twee Europa Cup-da- gen. Mede omdat de spelers, die de reis naar Sjanghai en Peking zouden meemaken, ge vaccineerd zouden moeten worden, zullen de clubs er weinig voor voelen om hun spelers af to staan. Overigens heeft Jack van Zanten, die de uitnodiging naar de KNVB doorspeelde, zondag in New Vork to horen gekregen dat Johan Neeskens niet beschikbaar is voor de wedstrijd Nederland-Polen op 17 oktober. Cosmos, de nieuwe dub van 'Nees*, gaat in die pe riode op toernee. Voor informatie over adreswij ziging. betaling, vakantieadres kunt u bellen van 800 tot 1630 uur op maandag tot en met vrijdag. NAPELS - Een hotel met 800 kamen dat in 1963 werd ge bouwd aan de Italiaanse kust ten zuiden van Napels moet voor eind juli worden afgebro ken omdat het landschap erdoor wordt bedorven. Dit is besloten door het gewestelijk bestuur van Campania. De sloop van wat in de volks mond „het monster" is gaan he ten, komt voor rekening van de maatschappij die het hotel ex ploiteert en die het zes verdie pingen tellende gebouw heeft laten neerzetten met een door corruptie verkregen vergun ning. „Het monster" bestaat uit 40.000 vierkante meter beton. (Van onze soc.-econ. redactie) AMSTERDAM - De federa- tieraad van de FNV heeft giste ren definitief besloten de ko mende maanden niet met het kabinet om de tafel te gaan zit ten. Het CNV, ook boos over de aanvaarding van het 1 juli-pak ket, zal wet naar Den Haag gaan ais er een uitnodiging komt „Maar alleen om te luisteren, niet meer om te praten", aidus CNV-voorzitter Harm van der Meuien gisteren na de ver bondsraad van de christelijke vakcentrale. FNV-voorzltter Wim Kok had vrijdag al aange kondigd geen gevolg te zuilen geven aan een invitatie van de regering. „De regering heeft de vakbe weging geweldig genegeerd in haar bezwaren tegen het 1 juli- pakket", aldus Kok gisteren. „Laten de verantwoordelijke ministers nu hun eigen boontjes maar doppen." De FNV gaat via het arbeidsvoorwaardenbeleid voor 1980 tegengas geven tegen het regeringsbeleid. KEULEN - De Westduitse be volking zal de komende vijftig jaar volgens een Keuls econo misch instituut met ongeveer eenderde afnemen, dus dalen van 61 naar 42 miljoen. Het instituut, dat zijn fondsen vooral betrekt van de Westduit se werkgevers, knoopt aan zijn voorspelling vast dat de terug loop van het aantal Westduit- geen onoplosbare proble men hoeft op te leveren als er maar voldoende wordt geïnves teerd en de produktiviteit niet daalt Het instituut acht tot het jaar 2000 «en economische groei van drie tot vier procent haalbaar. Voordat u het abonnementsgeld voor het derde kwartaal 1979 gaat betalen, vragen wij uw aandacht voor het volgende. Het is belangrijk dat u met uw betaling even wacht totdat u de acceptgirokaart voor het derde kwartaal van ons ontvangt Overschrijving via uw girorekening: onderteken de acceptgiro kaart en zend deze in de bekende envelop aan uw girokantoor. kaart en zend deze aan uw bank. NB. Deze mededelingen gelden niet voor abonnees die ons reeds machtigden tot giro-incasso (automatische afschrijving). Zij ont vangen derhalve geen girokaart Tenslotte wijzen wij u als kwartaalabonnee erop. dat de automati sche afschrijving nog altijd de snelste en eenvoudigste betalings wijze is. Vraag telefonisch een machtigingstonnutter aan Het Vrije Voik, Afd. Abonneeservice, tel. 010-147400, toestel 243, of schrijf naar Het Vrije Volk, Afd. Abonneeservice. Antwoordnummer 1579.3000 VB Rotterdam De Administratie Alstublieft. Voor u. Van Het Vnje Volk. "n Mooie, lekker rulle en bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de lOOjange Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld. Zomaar Voor nop. Tenminste, als u ons 'n nieuwe abonnee bezorgt Kom u weet vast wei iemand Misschien berk u zelf nog geen abonnee Laat u toch zeker gewoon ^r- i iemand anders («Se dat wél is) uw naam - opgeven? Da*s geen punt Oh ja: de handdoek kunt u besteden in de kleu ren rood brmn. blauw of groen Het formaat is t i 50 bij 100 cm En de kwakte*, die is uitstékend! Stuur Het Vrije Volk naar Naam. Adres: Postcode: Soort abonnement: o kwartaal ojaar Plaats:. gratis. Als betoning stuurt u die mooie, exkiusteve handdoek I toe aan: I Naam: Adres:, .Plaats:

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 1