RON VAN DER AA LICHTPUNTJE BIJ DE KORENBEURS Paardehoofdstel van de muur Eerste woningen voor kleine huishoudens Slachthuisbuurt klaar Goeman-leerlingen niet te stuiten BUURTFEEST IN BIJDORP mm. schiedam Auto start niet - accu weg Rolhrug dicht TURKEN MOETEN ZAGEN STAKEN Visconcours DINSDAG 26 JUNI 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 i SCHIEDAM De poli tie is er in geslaagc de naam te achterhalen van de eigenaar van de In de nacht van zondag op maandag verbrande loods aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. Het is de Hagenaar S. van Super-sta-caravan BV. De man zelf is nog niet op de hoogte gesteld kun nen worden, omdat hij in het buitenland is. "Waar schijnlijk in Spanje", zegt een woordvoerder van de politie. Het bedrijf was overigens wegens vakan tie gesloten. Si SCHIEDAM - Id het Kleine Schiedamse tafeltennis- wereldje hebben zich in het afgelopen weekend een paar verrassende ontwikkelingen voorgedaan. Op de eerste plaats was dat het komen van Ron van der Aa naar De Korenbeurs. Van der Aa speelde enige jaren geleden ook al voor deze vereniging, die toen nog onder de naam Bruynzeel uitkwam. De overblijfselen van wat eens een loods was. Mm Met keukens, w.c.'s en douches moest heel wat geschoven worden. SCHIEDAM De eerste woningen voor één- en tweepersoons huishoudens zijn deze week opgeleverd. Aan de Slachthuislaan zijn in één portiek drie verdie-' pingen verbouwd. Er zijn zes 2-kamerwoningen en drie 1-fcamerwoningen gemaakt. Gemeentelijk Wo- ningbeheer is momenteel bezig met de uitgifte en ver wacht, dat de woningen binnen veertien dagen door de toekomstige bewoners betrokken zullen worden. K - x Brievenbussen Geconcentreerd werd er door de derde klassers gevolksdanst. SCHIEDAM - Het bestuur van de wijkvereniging Bijdorp heeft voor de bewoners van deze wijk een buurtfeest georganiseerd, ter gelegenheid van de her bestrating van Bijdorp. Het feest wordt op zaterdag 30 juni a.s. gevierd in het park „Bijdorp", en is bestemd voor jong en oud. De oudste inwoner van „Bijdorp" zal die dag om 9.30 uur voor een feestelijke heropening zorgen, waarna er om 10.00 uur een vijfkamp .dart, voor kinderen tussen de 8 en 15 jaar. tn. Eigenaar loods weet nog niets van brand Van een onzer verslasgevers De brand, die om drie uur uit brak, ging met enkele hevige explosies gepaard. Oorzaak wa ren enkele gasflessen die zich in de loods hervonden. De explosie was zo hevig, dat de vier muren van de loods naar buiten wer den gedrukt en scherven van de gasflessen enkele honderden meters ver werden weggeslin gerd. Een van de bewoners van het flat tegenover de loods: "flc werd wakker van een enorme knaL Even dacht ik dat het on weerde, maar toen zag ik opeens vlammen weerschijnen in mijn ramen. Ik heb de politie meteen gebeld, maar die was al op de hoogte." Dat was gebeurd door omwo nenden die wakker waren ge worden van hevig hondengeblaf afkomstig van waakhonden van een pand iets verderop. Ook hebben omwonenden daarna iemand hard voorbij hun flat horen lopen. Toen waren de vlammen nog niet door het dak geslagen. Zodra dat het geval was, stortte het dak in en was de brand, die door de brandweer f ..Vj- v- Nadien speelde hij op een wat lager niveau bij o.m. Interlance en het vorige seizoen bij de hoofdklasser Evro Salamanders. Het aantrekken van Van der Aa was voor De Korenbeurs de nog vrijwel enig overgebleven mo gelijkheid om na het stoppen met spelen van Hans van den Broek een speler van redelijk niveau in het eerste team te kunnen opstellen. De problemen rond Hans van den Broek ener zijds en zijn teamgenoten Lin- gen en Van der Ham anderzijds waren onoplosbaar gebleken. Omdat de spelers uit team II van De Korenbeurs Landsber gen en Simons pertinent wei gerden om in het eerste team te gaan uitkomen, was het bestuur wel gedwongen om op zoek te gaan naar een nieuwe speler voor het topteam. Tijdens de al gemene ledenvergadering van vorige week hakte het bestuur de knoop door. En de wekenlan ge weigering van deze beide spelers van het tweede team re sulteerde in een bestuursbeslis- sing om hen nu ook niet meer in het tweede team op te stellen. Bovendien was van de zijde van de spelers van het eerste team na hun wekenlang dwars liggen de animo om hen in het eerste team op te nemen ook al tot het nulpunt gedaald. Door het bestuur en de leden vergadering werd hun optreden als duidelijk zeer negatief erva ren en dat zette hen in feite bui ten spel. Contacten die beide spelers hadden met Radio Mole naar in Vlaardingen leidden tot niets en toch wel tot ieders ver rassing meldden Landsbergen en Simons zich vrijdagavond als lid van NOAD met de bedoeling om aldaar in het eerste team te gaan spelen, samen met Ron van de Wijk. De voorzitter van NOAD Marcel Hoogwegt, vertelde ons gisteravond dat de zaak beklon ken was, maar dat er nog geen officieel contact met De Koren beurs was geweest. Hij zei: "Ze weten het waarschijnlijk wel maar misschien is het wel goed als ik de voorzitter van De Ko renbeurs toch neg even opbel." Dit laatste leek ons niet on verstandig omdat de verhoudin gen tussen NOAD en De Koren beurs uiteraard altijd al wat ge voelig zijn geweest De abrupte overgang van twee sterke spe lers van De Korenbeurs naar NOAD zal deze relatie zeker niet verstevigen. met negen stralen te lijf werd werden caravans gebouwd en caravan stond buiten het pand gegaan, bijna bedwongen. ook werden er wel eens cara- en is niet in vlammen opgegaan. Een onderzoek heeft uitgewe- vans opgeslagen. Op het mo- Een vreemd detail is, dat de zen dat de brand waarschijnlijk ment van de brand waren er politie, die in de nacht meteen in het kantoortje van de opslag- niet veel caravans meer in het aan een onderzoek is begonnen, loods is begonnen. In de loods gebouw. Een geheel nieuwe sta- poststukken, bestemd voor het bedrijf, in de struiken vond. Uit de nog ongeopende poststukken kon de politie in eerste instantie niet achterhalen wie nou eigen lijk de eigenaar was. Het onder zoek wordt voortgezet SCHIEDAM - Toen J. J. v.d. P. (36) maandagochtend naar zijn werk wilde gaan, kreeg hij met geen mogelijkheid zijn auto meer aan de praat Na het om draaien van het contactsleutelt je gebeurde er helemaal niets. De man wierp een blik onder de motorkap en kwam al gauw tot de ontdekking waarom zijn wa gen niet wilde starten. Een of andere onverlaat had de accu er de nacht tevoren uitgehaald. De wagen stond geparkeerd in de Van Ostadelaan. SCHIEDAM - De 32-jarige H. J. van H. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van twee paardehoofdstellen. Deze hingen aan de muur in een niet afgesloten stal in de Fok kerstraat De waarde is 230 gul den. O J.L. uit Vlaardingen, beheer der van het restaurant in Bad Groenoord, heeft aangifte ge daan dat in de nacht van 23 op 24 juni inbrekers zich toegang heb ben verschaft tot het restaurant Er werden 24 blikjes bier en enig snoepgoed ontvreemd. De totale waarde bedraagt 100 gul den. Er was voor 50 gulden braakschade. Elektrisch handgereedschap ter waarde van 1700 gulden is het afgelopen weekend gestolen uit een pand aan de Westvest, dat momenteel gerenoveerd wordt Namens Muwi heeft H. P. W. (39) aangifte gedaan. De 15-jarige F. W. J. v.d. B. uit Schiedam is sinds het weekend zijn zwartleren jasje kwijt Het werd gestolen uit Bowling De Walvisch, terwijl hij aan het bowlen was. Het jasje is 150 gul den waard. JA In de desbetreffende portiek bevinden zich vier verdiepin gen. OP de begane grond zijn de woningen op dezelfde manier aangepakt als elders in de Slachthuisbuurt Hier zijn de normale renovatiewerkzaamhe den uitgevoerd. De woningen zullen door de oude bewoners betrokken worden. De overige drie verdiepingen zijn op dezelfde manier ver bouwd. Oorspronkelijk bevon den zich op elke verdieping een 4-kamer- en een 3-kamerwo ning. Nu liggen er twee 2-ka merwoningen en een 1-kamer- woning. De 1-kamerwoning be vindt zich aan de voorzijde, een 2-kamerwoning ligt aan de ach terzijde en de andere 2-kamer woning loopt van voor naar ach ter. Op enkele plaatsen moesten gteunmuren gedeeltelijk wor- ,'den verwijderd. Om de druk op te vangen kwamen er stalen binten in. Verder moest er heel wat geschoven worden met w.c's, keukens, water- en gas- aansluitingen en douches. De achter 2-kamerwoning heeft een aparte keuken van 4,5 vierkante meter, een aparte doucheruimte met wastafel en een aparte w.c. De 1-kamer- en 2-kamerwoning hebben een half open keuken van 5 vierkante meter. In beide woningen liggen douche en toi let in dezelfde ruimte. De verbouwingsplannen zijn eind vorig jaar ontstaan toen bleek dat er bij de renovatie één portiek nagenoeg leeg zou over blijven. Gemeentelijk Woning- beheer onderzocht samenmet ambtenaren van de provinciale directie Volkshuisvesting in Den Haag de mogelijkheden en maakte een plan. De verbou wingswerkzaamheden namen achttien weken in beslag. Aan de gevelindeling werd niets ge wijzigd. Alleen het groter aantal brievenbussen wijst erop, dat de portiek anders is dan andere portieken in de Slachthuisbuurt Gisteren namen wethouder Zijdeveld en een aantal van zijn roedewerkers een kijkje in de afgewerkte huizen. „Ik geloof dat een dergelijk project wel voor herhaling vatbaar is", al dus de heer Kuük, directeur Ge meentelijk Woningbeheer. „Er is zeker behoefte aan. Bij ieder nieuw project dat wij gaan be ginnen, zullen wij bekijken of we woningen voor kleine huis houdens kunnen maken." Het volgende project wordt gerealiseerd in het Proveniers huis. Daar komen 24 eenheden voor kleine huishoudens. Aan de Havendijk, Rijnstraat en Lekstraat staan zes 3-kamerwo- ningen op het lijstje. In Woud- hoek-noord wordt bij deelplan 2a gedacht aan vijftien 4-ka- merwoningen voor tweeper soonshuishoudens. Dat zullen nieuwbouwwoningen worden; in de overige gevallen betreft het verbouwing. SCHIEDAM Alle honderd vijftig leerlingen van de Goe man Borgesiusschool wilden on der de namaak circusolifant Bimbo liggen om lekker nat ge gooid te worden. Tijdens de schoolavond gisteren in Arcade waren meer dan 300 ouders en familieleden getuige van de ac teer-, zang- en dansprestaties van hun kroost De zes klassen van de school, waar vijfentwintig procent van de kinderen uit het buitenland komt gaven om beurten hun medescholiertjes de kans om te. gillen, te zingen of te lachen. Op muziek van de Bee Gees werd door tweede-klassertjes een swingend stukje dansen ge bracht Als volleerde discodan sers bewogen zij zich op het to- neeL Veel succes oogstte ook het Turkse toneelstukje. Vijf minu ten begrepen alle Schiedammers in de zaal niets. Gekleed in prachtige blauwe, rode en groe ne zijden kleding, met punt schoenen aan de voeten en aan geplakte baarden onder de kin werd het stukje gebracht On dertussen werden de Turkse teksten hard in de microfoons geroepen. Hoofdonderwijzer Arie Wies: „Speciaal voor de Nederlandse mensen hebben we dit Turkse stuk er in gedaan. Dat is om je in te kunnen denken hoe de Turkse kindertjes zich voelen wanneer ze hier net in Neder land zijn en van onze taal nog niets begrijpen." Gezamenlijk dansten Turkse en Nederlandse kinderen de zo-; genaamde appeldans. Tussen de voorhoofden een appel houdend moesten ze al sneller gaan dan sen. Ook werd er gevolksdanst De vijfde en de zesde klas speelden en zongen over mees ter Pennelik. De vijfde klas pro beerde zeer professioneel een liedje over meester Pennelik, de barse meester te zingen. Maar telkens ging er iets fout stoelen met zangertjes erop vielen om, camera-mensen (want er ston den twee echte onechte camera's op het toneel) moesten plassen en een knul in het koor begon alvast z'n brood op te eten. Het was met recht een liedje met problemen. De uitgelaten Goeman-leer lingen waren na het optreden van Bimbo de circusolifant haast niet te stuiten. Met het laatste onderdeel, weer een lied je over meester Pennelik, zon gen ze hard mee en toen moes ten ze naar huis. '"!,''hiw»»hav .ss SCHIEDAM - De Rolbrug over de Schie bij de Polderweg zal donderdagnacht 28 juni wor den afgesloten. Van 22 tot 6 uur zal de brug voor alle verkeer af gesloten zijn in verband met herstelwerkzaamheden. Als het werk uitloopt gaat de brug pas later open. VLAARDINGEN - Na klach ten van omwonenden, heeft de politie zondagochtend een eind gemaakt aan werkzaamheden die door Turkse moslims wer den uitgevoerd in de moskee ruimte aan de Emmastraat Bij de verbouwing, die nog niet ge heel voltooid is, werd van een cirkelzaag gebruik gemaakt DU wekte de woede van enkele om wonenden op, die onder meer de politie en burgemeester Wim Kieboom inschakelden. Met het oog op de zondagswet verbood de burgemeester, na overleg met de politie, het doorgaan van de werkzaamheden. De Turkse moslims pakten daarop hun spullen in en gingen naar huis. Om half 1 start er een touw trekwedstrijd tussen het hoofd bestuur van de wijkvereniging en de commissie wijkbelangen. Tegelijkertijd is er dan touw trekken en polsstokspringen voor iedereen, boven de 1? jaar. Voor de jongere kinderen in de leeftijd van 4 tot 8 jaar wor den er aparte kinderspelen ge organiseerd, verspreid over de gehele dag. De kinderspelen worden om 17.00 uur afgesloten meteen prijsuitreiking. Om 19.00 uur volgt als groot spektakel een gecostumeerde voetbalwedstrijd voor alle Bij- dorpers, ouder dan 16 jaar. Het buurtfeest wordt 's avonds om 20.30 uur afgesloten met een feestelijke dansavond in 't Tref punt SCHIEDAM - De tweede viswedstrijd in een serie van drie om het open kampioenschap van Schiedam wordt op 27 ju ni van 18.30 tot 21 uur ge houden. Men kan zich in schrijven bij een aantal Schiedamse winkeliers herkenbaar aan een pamflet van de hengel sportvereniging. Num mers afhalen vanaf 18.15 uur bij het Pannekoek- huis. Er wordt gevist in de Poldervaart De prij zen zijn 1 op 5 en er zijn prijzen voor de eerste vijf in het eindklasse ment. Ook niet-leden van hengelsportvereniging Schiedam en omstreken kunnen deelnemen. ,.,T 1 Sli' s*

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2