JEU GDBUITENVERBLIJV EN Na schermutseling met politie kapotte wenkbrauw Twee oplichters voorgeleid Rooie Yrouwen proberen 't nog een jaartje in de Vrouwenraad Stoffen betrokken bij DNA - recom binatie niet het riool in DRZop hoogste punt Schade na tabletjes VAKANTIE- MARKTIN OZOBLEU Muziek en clowns in Gratis Zomer 5gSS5»«*' 'Eerlijke' dief Minder Schiedammers Kabaaimaker m m SCHIEDAM De Stichting Jeugdbuitenverblijven, me het Schoolbuitenhuis te Oosterhout beheert, meent dat de Schoolraad haar onrecht aandoet. Volgens het stichtingsbestuur is het verschil tussen wat een Schie damse leerling voor een verblijf van vijf dagen 150,69) en een niet-Schiedammer 107,72) betaalt, te verklaren uit de post onderhoud. De Stichting is het ook niet eens met het negatieve oordeel van de School raad over de voeding richtlijnen voor 1974/75. „Sinds jaren wordt een ander voedingspakket verstrekt", al dus het bes! >ur. Volstrekt onjuist mmt DINSDAG 3 JULI 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA^" f Schoolbuitenhuis in Oosterhout De conclusies van de Schoolraad m.b.t. de financiële voeding worden door de Stichting Jeugdbuitenverblijven „volstrekt onjuist"genoemd. exploitatie en de Van onze medewerkster SCHIEDAM De Rooie Vrouwen in de Partij van de Arbeid hebben besloten het nog een jaar te proberen in de Schiedamse Vrouwenraad. Op de vergadering van de R.V. werd vorige week besloten het bestuur van de Vrouwenraad een discussiestuk aan te bieden. In dit discussiestuk staan alle wensen die de Rooie Vrouwen verwezenlijkt willen zien: wensen met betrekking tot de interne organisatie en de manier waarop de Vrou wenraad naar buiten moet treden. Truus de Nijs: „De Vrouwen-raad kan een heel goed or-gaan worden." -.•'V■x Van onze sportredactie SCHIEDAM - DRZ heeft met de bouw van de kleedlokalen het hoogste punt bereikt. Deze uit breiding was noodzake lijk omdat de oude opstal len waren afgekeurd voor KNVB-voetbal en ook omdat het nodig was dat er iets nieuws gebouwd werd. Het zijn twee grote kleedlokalen, een be.- stuurskamer, scheidsrech- terslokaal en de nodige wasvoorzieningen. Alles is opgetrokken uit steen. Een aannemer doet het ruwe werk waarna de le den zelf de afwerking ter hand nemen. Zaterdag werd het dak gedicht en daar werd een pilsje op gedronken. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Teléfoon (010) 265205 266646 'WM "H doet ons onrecht i" De Schoolraad bracht drie weken geleden een rapport uit waarin aan de hand van bereke- nlsgen gebaseerd op de gemeen- te begroting, werd aangetoond dat Schiedamse leerlingen circa ;.,43 gulden meer voor een verblijf in bet Schoolhui tenhuls betalen dan willekeurig welke andere -groep. De kosten per Schiedamse t leerling bedragen 150,69. Zou den de Schiedammertjes echter via het buitentarief naar het Schoolbuitenhuis gaan, dan zou- den zij slechts 107,72 hoeven te 7'- betalen. Hierbij werd uitgegaan van vijf overnachtingen, alhoe wel in de praktijk de Schiedam se leerlingen er slechts vier maal overnachten. De Schoolraad concludeerde: „De vraag rijst of de gemeente Schiedam en de ouders van de Schiedamse schoolkinderen de ze verhuur aan derden niet indi rect van een subsidie voorziet Het vermoeden bestaat dat bij deze exploitatie aan derden een batig saldo resteert dat niet ten goede komt aan het Schiedams Schoolbuitenhuis." De Stichting noemt de conclu sie, dat Schiedamse leerlingen dus 43 gulden teveel betalen voor het Scboolbultenhuis, „vol strekt onjuist". „De beheersver goeding die de stichting ont vangt, bedraagt momenteel GO gulden per leerling voor vijf verbijjfdagen. De beheerskosten omvatten salarissen, sociale las ten, pensioenen, bijdrage aan centraal bureau, huisvestings lasten, voedingsiasten. overige en algemene kosten en afschrij ving dienstwoning beheerder**, aldus het bestuur. „Ervan uitgaande dat het cij fermateriaal van de schoolraad juist is, blijkt uit de post onder houd het verschil tussen de bei de berekeningen totaal kosten per leerling ons inziens ruim te verklaren." De Schoolraad, die bestaat uit vertegenwoordigers van ouder commissies van het openbaar kleuter-, basis- en voortgezet onderwijs en vertegenwoordi gers van vakorganisaties, maak te ook een analyse van het voe dingspakket Diëtiste mevrouw Heupink vergeleek de voedings- staat van het Schoolbuitenhuis met de Nederlandse Voedings middelentabel voor jongeren van 10 tot 12 jaar. Zij constateer de vele tekortkomingen. Het bestuur van de Stichting Jeugdbuitenverblijven verwijt de Schoolraad uitgegaan te zijn van een verouderde tabel. „Als zij (de diëtiste) zorgvuldiger te werk was gegaan, en informatie had ingewonnen bij ons bureau, dan zou haar gebleken zijn, dat sinds jaren een ander voedings pakket in het Schoolbuitenhuis verstrekt wordt, waarin bij voorbeeld blikgroente bijna ge heel vervangen is door diep vries-groente", aldus de stich ting. Volgens de stichting wordt er een evenwichtig pakket ver- SCHIEDAM - De 19-jarige R. R. heeft een wondje bij zijn lin ker wenkbrauw overgehouden aan een schermutseling met de politie. Hij was vrijdagavond niet een aantal leeftijdsgenoten aan het voetballen op de Profes sor Kamerling!) Onnesiaan, toen een surveillancewagen van de politie passeerde en de politie de jongelui wegstuurde. De vrien den van R. voldeden aan dat verzoek, maar hijzelf luisterde niet De agenten besloten hem daarom mee naar het bureau te nemen. De jongeman stribbelde echter tegen en bij de schermut seling die daarop ontstond, werd hij lichtgewond. De 17-jarige P. A. M. H. heeft aangifte gedaan van de diefstal van een blauwe zwemtas met een zwarte portemonnee, tw«. lidmaatschapskaarten en een sleutelring. De tas werd vriida» ontvreemd uit de kleedruimte van bad Groenoord. I?Lbn?!,nleren Portemonnee met 23 gulden en een sleutel van mevrouw J. Z. (80) uit Schiedam zijn gestolen toen zij vrijdaë boodschappen deed in de Hem» Namens haar heeft M. V (Sm aangifte gedaan. De Volvo van A. E. B. (29)u vrijdagnacht dooor een onbe kende met een scherp voorwen» bewerkt. De wagen stond genar. keerd in de Willem Brouwer- straat en de gehele rechterkant werd bekrast. Ook zat er een deuk in de rechterportier. De schade wordt geschat op 600 gul den. C- - IPS M psi&é '"x :S t- .-.v.v strekt en kan de samenstelling van ontbijt en lunch de toetsen van het voorlichtingsbureau voor de voeding ruim doorstaan. Wel erkent het bestuur, dat de voedingswaarde kan verschillen omdat er veranderingen worden aangebracht wanneer kinderen iets niet lusten. Dat is, zo stelt het bestuur, een zaak van de desbetreffende leiding. Wethouder Posthoorn (vor ming en recreatie) heeft inmid dels al laten weten dat zijn af deling onderwijs met de stich ting gaat praten over het rap port van de Schoolraad. Daarbij moet de boekhouding van de stichting op tafel komen. De be heerder van het Schoolbuiten huis heeft een spreekverbod op gelegd gekregen. SCHIEDAM - De twee man nen, die vorige week valse che ques hebben verzilverd, zijn gis teren voorgeleid aan de Officier van justitie. Het zijn de 21-jari- ge L. C. G. uit Zoetemeer en de 42-jarige Schiedammer N. J. B. Beide mannen werden donder dag aangehouden na een wilde achtervolging doof de binnen stad. De twee oplichters incasseer den bij de Bondsspaarbank aan de Lange Nieuwstraat een be drag van 3500 gulden na het aanbieden van valse cheques. Ze namen in een auto de benen, op de hielen gezeten door de politie. De jongste van de twee sprong uit de auto en vluchtte het ter rein van de brandweer op waar hij gearresteerd werd. De ande re werd korte.tijd later gearres teerd toen hij zijn woning aan de Korte Haven wilde binnen gaan. In de wagen vond de politie een groot aantal pspoorten en rijbewijzen, dertig girobetaal kaarten en veertig cheques. De politie acht het niet uitgesloten dat er nog meer mensen betrok ken zijn bij deze affaire of dat zal blijken daar de twee man nenoog meer op hun kerfstok hebben. Het onderzoek is dan ook in volle gang. Contactvroaw van de Rooie Vrouwen Traas de Nijs hier over: JDe Schiedamse Vrou wenraad kan een heel goed or- gaan worden. Een overkoepe lend orgaan voor alle vrouwen- activiteiten in de stad. Een raad door de vrouw, voor de vrouw en naar de vrouw toe. die baar zaken behartigt. Het ia verve- lend dat so'n Raad nu gebruikt wordt om activiteiten te organi seren met betrekking tot de Mp, bet ei, de groenteman en collec tes. Natuurlijk rijn de collectes waar de Vrouwenraad in mee helpt organiseren belangrijk. Blaar er is nog veel meer gaande in de stad. En daar wordt aan voorbijgegaan." Alle negentien oreanisatle* SCHIEDAM De dief, die Sa terdag in de Lange Kerkstraat de tas stal van mevrouw W. van D. (32), heeft later een deel van de inhoud keurig terugbezorgd. In de cognackleurige tas zaten een rijbewijs, paspoort, kente kenbewijs, toeristenkaart, zes girobetaalkaarten en pas en een portemonnee met 65 gulden. Toen mevrouw Van D. later haar brievenbus thuis leegde, zat daar een plastic zak in met haar rijbewijs, paspoort en toe ristenkaart SCHIEDAM - Het aantal in woners van Schiedam is in de maand mei met 37 personen af genomen. Op 31 mei telde onze 'atad 75.163 inwoners tegen 75.200 laan het begin van die maand. s Ër werden 68 babies geboren (28 jongetjes en 40 meisjes) en 53 men overleden. Het over- t van 15 personen werd ech ter teniet gedaan door het fors -aantal Schiedammers dat hun fwoonplaats de rug toekeerde. In totaal vertrokken 254 personen, 'rwijl 202 personen van elders -h in Schiedam vestigden. --'*«. aangesloten bij de Vrouwenraad zullen van de Rooie Vrouwen het discussiestuk met wensen toegestuurd krijgen. „We willen dat allen die vertegenwoordigd zijn in de Raad weten wat de Rooie Vrouwen willen. En om op de eerstvolgende vergadering op 14 november goed beslagen ten ijs te kunnen komen, zullen we er voor zorgen dat ze allen de stukken krijgen," aldus Truus de Nijs, die het zeer teleurstel lend vond dat op de Rooie Vrou wen vergadering maar veertien vrouwen kwamen praten. Truus: „Ik betreur het dat we nog steeds de meerderheid van de vrouwen in Schiedam niet op de juiste manier weten te berei ken. De meerderheid blijft thuis, terwijl het belangrijk voor hen allen is." In tegenstelling tot het Schle- damse Vrouwenoverleg, het zeer jonge vrouwenoverleg dat zich bezig houdt met emancipa torisch vrouwenwerk, heeft de Schiedamse Vrouwenraad zich niet duidelijk gemanifesteerd. Het overleg organiseerde nog verleden maand een avond vor mingstoneel voor vrouwen en daar kwamen bonderden vrou wen én mannen op af. Truus de Nijs over eventuele samenwerking tussen de twee: „Het is overwogen. Maar het Schiedamse Vrouwenoverleg is nog te jong, heeft nog niet ge noeg zekerheden over het func tioneren, om samen te gaan met de Vrouwenraad. Informeel worden er contacten gehou I i want voorlopig is het wel ver standig informatie uit te wisse len. Maar hevig samenwerken zal er niet van komen." Ondertussen blijven de Rooie Vrouwen het in de Vrouwen raad proberen. Truus de Nijs: „We hebben voor de vergade ring van de Rooie Vrouwen het bestuur van de Vrouwenraad uitgenodigd, maar er is niemand gekomen. Maar we hopen met ons discussiestuk wat los ie ma ken, en veranderingen aan te brengen. In het bijzonder het feit dat er maar twee keer per jaar door de Vrouwenraad wordt vergaderd, dat is echt te weinig. Dat moet op zijn minst vier keer worden." (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN - Als één van de eerste gemeenten in Ne derland krijgt Vlaardingen een verbod op het lozen van stoffen die betrokken zijn geweest bij proeven op het gebied van DNA-recombinatie. DNA is, raw samengevat, een combina tie van moleculen die de kern vormen van alle levensvormen op aaide. Zoals bekend wli de industrie met die moleculen-ke ten gaan experimenteren, om nieuwe stoffen of zelfs levens vormen te ontdekken. Op rege ringsniveau wordt nog nage dacht over de vraag of dergelij ke onderzoeken verantwoord zijn. Vooruitlopend op de be sluiten van eerste en tweede ka mer, beeft Vlaardingen nu al vast een lozingsverbod aange kondigd. Het verbod is opgenomen in de Lodngsverordening Riole ring Vlaardingen. Bij een aantal wijzigingen die onlangs in die verordening werden aange bracht, is het lozingsverbod voor stoffen betrokken bij DNA-re combinatie op initiatief van een paar raadsleden toegevoegd. In de verordening is een zeer uitgebreide lijst opgenomen van stoffen die niet op het riole- ringsnet geloosd mogen worden. Het verbod geldt bijvoorbeeld voor stoffen die brand- of ex plosiegevaar kunnen veroorza ken en stankoverlast met zich meebrengen. Daarnaast is het lozen van radio-actief besmet materiaal verboden. Op die lijst, waarop honderden stoffen ge noemd worden, heeft de Vlaar- dingse gemeenteraad nog een tweede aanvulling gegeven. "Alle nlet-biologlsch afbreekba re, schadelijke stoffen" mogen niet meer via 'de riolering wor den afgevoerd. Met die toevoe ging wil het gemeentebestuur voorkomen dat de produkten die op lijst per ongeluk niet ge noemd worden, toch in het riool zullen verdwijnen. B en W kannen overigens een ontheffing verlenen op het lo zingsverbod. Een dergelijke ont heffing is echter gebonden aan «en groot aantal regels, die schade aan de riolering en over last of gevaar voor derden moe ien voorkomen. Tegen het wei geren van een enthefflBg is be roep mogelijk. Ook kan de ge meente bestaande ontheffingen Intrekken of niet verlengen, waartegen eveneens beroep mo gelijk Is. Voordat het college een beslissing neemt, moeten alle betrokkenen, dus ook omwo nenden en dergelijke worden gehoord. ;"v- VLAARDINGEN - Onder in vloed van medicijnen, heeft een 48-jarige inwoonster van Vlaar dingen twee aanrijdingen ver oorzaakt De automobiliste reed dódr nadat zij bij de Ruurlohoe- ve een personenauto licht had beschadigd. De politie wist haar later aan te houden en stelde vast dat zij onder invloed van medicijnen reed. De vrouw werd opgenomen in het Holyzie- kenhuis. in verband met de sa menstelling van de tabletten die zij had geslikt De politie ont dekte later dat de Vlaardingse een tweede aanrijding had ver oorzaakt De schade bleef in bei de gevallen overigens, beperkt VLAARDINGEN - Na klach ten van de buren over geluids overlast, moest de politie optre den in de Dirk de Derdelaan. De kabaaimaker, de 23-jarige C.A.E.C kreeg een proces-ver- baal. De 53-jarige N.H. uit Schie dam werd betrapt op alcoholge bruik achter het stuur. De blaastest wees uit dat hij zo diep in het glaasje had gekeken, dab de grens van 0,5 promille werd overschreden. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Het open jon gerencentrum Ozobleu organi seert van 5 tot en met 7 juli een vakantie-informatiemarkt Jon geren kunnen in het'centrum te recht met vragen over kanipe- ren, liften, werkvakanties, ver zekeringen, etc. Donderdag is de aandacht speciaal gevestigd op Frankrijk, vrijdag op Grieken land, Spanje en Portugal en za terdagmiddag staan Nederland en Duitsland als vakantielanden f centraaal. i Verschillende instanties, zoals het MAI, zijn met een eigen stand op de vakantiemarkt aan wezig. Daarnaast zijn er bergen folders van de NBBS, de lift- en jeugdherbergcentrale en andere reisorganisaties. Verder worden er films gedraaid over verschil lende vakantielanden. Vrijdag geeft Amnesty International in formatie overde politieke situa tie in bepaalde landen. Ook zijn er tijdens de vakantiemarkt drankjes en hapjes uit onder meer Griekenland en Frankrijk verkrijgbaar. Zaterdagavond wordt het sei zoen in Ozobleu gesloten met' concert van de Latin-funkgroep Valley of Dolls. Aanvang 21.00 uur. Tot 25 augustus zijn er geen activiteiten meer in het jonge rencentrum aan de President Steynstraat 2 in Maassluis Al leen op vrijdag- en zaterdag avonden Is de bar open van 1930 tot 01.00 uur. ROTTERDAM - Op het Lijn baanplein in Rotterdam treedt woensdag om twaalf uur de Douaneharmonie op in het ka der van "Gratis Zomer". Op het Stadhuisplein begint om kwart voor een optreden van het Leids Blokfluitensemble. Voor kinde ren is er woensdag om twee uur het optreden van de clowns Joop en Sleepie op het Stadhuisplein. De zomeractiviteiten worden wo» dag afgesloten met een country- eh bluesprogramma door de groep Chlckenfeed, Om acht uur eveneens op het Stad huisplein. Donderdag zijn er twee optre- dens. Om half één geeft de Aar- hus Pige Garde uit het Deense Aarhus een show op het Stad-; huisplein. Deze meisjesdrum- band bestaat uit vijfenzestig le den. Om kwart voor een geven in de grote hal van De Doelen de folk-artiesten Piers Hagman en John Kuiper een lunchconcert Sè*ü- V 5 juli

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2