KANOVAARDERS COR ZWARTJES EN NICO V AN VULPEN TERUG m Red Band speelt schitterend concert Zesde winkelruit Hoogstraat ingegooid AfSENDA BVSZ vraagt korting op CAI Jia#liroenöorcl Gorzen: 'Gas minderen spaart E inderen' Amerikaanse voetballers bij Excelsior I scHiedam m ffflgpg B DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SigÉilIi mk 5^ Van onze verslaggever BAS VAN BOCHOVE SCH1EDAM/VLAARDINGEN - De reis rond de we- I reld in een kano die Nico van Vulpen en Cor Zwartjes van plan - •ïren te gaan maken, vond een einde in de buurt var 'arseille. Toen na een voorspoedige reis en twee maa «ien peddelen open zee werd bereikt, kreeg I Cor Zwartjes last van ruimtevrees en weigerde nog één meter verder te varen. Het begon allemaal zo goed. Eind mei werd het duo in de jachthaven van Rhoon door vrienden en kennissen uitgewuifd. Ieder in een kano van vier meter lengte met een mi nimum aan bagage ver trokken Cor en Nico in de veronderstelling over twee jaar weer terug te zijn. Moed SCHIEDAM - De Amerikaanse Red Band zorgde gisteravond op de Grote Markt in Schiedam werkelijk voor een schitterend concert. American Musical Am bassadors; zo kunnen de 118 in het blauw geklede mu zikanten zich best noemen, want de muziek streelde de oren. Een twirl-groep zorgde tijdens enkele nummers voor het showwerk. Rotsen O TANDARTS DOKTER APO THEEK Enkele dagen voor de reis. Nico van Vulpen links en Cor Zwartjes weten nog niet wat hen te wachten staat 4 a 4 5 4 i «w Bad Groenoord is zaterdag de hele dag beschikbaar voor sport en spel. 4 i.' T, L 4o .1. .„ft T.<"m eis >cM& ond de wereld duurde maar twee maanden „Die twee jaar werden maar twee maanden", zegt Nico van Vulpen. „De eerste dag kwamen wij tot aan Dordrecht. Nog wat onwennig ondanks het feit dat wc echt goed geoefend waren. Vooral in Nederland hadden wijf te maken met een fikse tegen stroom. Later, in België en Frankrijk, zou dat anders wor den. Dan waren er dagen bij dat we tussen de vijftig en tachtig kilometer konden afleggen." De beide kano's, beschikbaar gesteld door Bistro d'Artagnan, hielden zich uitstekend. Door de vele sluizen die gepasseerd moesten worden in Belgie en vooral in Frankrijk, werden de kano's nog al eens uit het water gehaald om zo langs de sluizen te komen. „Schutten duurde soms zo lang, dat we de boten maar over land droegen om wat sneller op te kunnen schieten. Maar ook hebben wij negen van de tien keer in de buurt van zo'n sluis overnacht Je hebt dan fris water bij de hand om te baden en te koken", zegt Nico van Vul- pen. De moed zat er"bij beide man nen na weken nog goed in. N iets wees er op dat de "reis rond de wereld" niet gehaald zou wor den. Waren zij niet eerder per fiets rond de wereld gereden? Waren er ook toen geen moei lijkheden die opgelost moesten worden? „Het ging uitstekend. Vooral in Frankrijk zijn we door rivie ren gevaren waarvan de omge ving zo prachtig was. En dan vooral die stilte. Geen last van uitlaatgassen zoals wij die bij onze fietstocht wel hebben moe ten inademen. En weet je wat ook zo fijn is in Frankrijk? Dat ze geen moeilijkheden maken als je ergens je tentje wil neer zetten. Al ging je midden in een plantsoen zitten. De enige moei lijkheden die we hadden over kwamen ons in Nederland. Een weiland zo groot als morgen de hele dag. Geen beest m de wei, maar die twee kleme tentjes van ons mochten er niet staan." Bijna halverwege Frankrijk viel er een gat in de kano van Nico van Vulpen. "Door het sle pen met dat ding raakte de ach terkant de grond wel eens. Daar is dat gat door ontstaan, maar we hadden spul bij ons waar mee gaten te dichten waren. Geen probleem dus." De stemming bleef opperbest tot de open zee werd bereikt De golfslag werd heviger en vooral onder de kust was dat erg. "Aan SCHIEDAM - Zaterdag en zondag is een Ameri kaans jeugdvoetbalteam op bezoek bij Excelsior '20. De Amerikaantjes, afkomstig uit Houston, zullen in de loop van zaterdagmiddag op Thurlede arriveren. Daar worden zij aan hun pleegouders overgedragen. Zondag om 12.00 uur vindt er op Thurlede een wedstrijd plaats tussen Ex celsior C 1 en de South Texas Kickers. Na afloop van de wedstrijd wordt een gezamenlijke broodmaal tijd gebruikt waarna om streeks 16.00 uur de Ameri kaanse jongens per tou ringcar naar Duitsland vertrekken om hun Euro pese toer voort te zetten. Van een onzer verslaggevers Het programma van de Red Band was zeer gevarieerd. Zo wel klassieke klanken als mo derne composities werden ten gehore gebracht. De band stond onder leiding van de bekende Lt Col Jack Kline, leider van de bekende Marine Band uit Washington en dat maakt al duidelijk op wat voor niveau de muzikaliteit lag. Het concert werd zo nu en dan verstoord door een windvlaag, waardoor een enkele muzikant zijn papieren zag wegvliegen. Irritanter was het knetterende geluid van brommers, waarmee enkelen langs de Grote Markt reden. Het buitenconcert kwam tot stand door contacten van de Schiedamse Gemeenschap met de organisatie American Musi cal Ambassadors, die al acht jaar lang concert-reizen door Europa organiseert. Doel van de reizen is het leggen van culture le en persoonlijke contacten. De Red Band wordt gevormd door studenten uit heel de Verenigde Staten. Zij worden geselecteerd op grond van karakter en muzi kaliteit Steden die de band eveneens op bezoek krijgen zijn onder an dere Amsterdam, Londen, Pa rijs en Innsbruck. SCHIEDAM Nadat eerder winkelruiten van een café, een kledingmagazijn, een snoepwinkel, een ijzerwarenhandel en een felevisiewinkei, allen gevestigd aan de Hoogstraat, met een steen werden vernield, is in de nacht van dinsdag op woensdag de win kelruit van Het Vrije Volk ingegooid. Omwonenden hebt-n omstreeks één uur een klap gehoord waarna enkele figuren snel wegliepen. Ook verdween op hoge snelheid een auto in de richting van de achterweg. De waarde van de vernielde ruit bedraagt 250 gulden. De politie heeft de zaak in onderzoek. de conditie lag het niet maar het werd wat moeilijker. Ook voor mij, maar Cor had er meer last van. Hij ging wat dichter onder de kust varen dan ik, maar dat maakte de zaak alleen maar erger. Hij kreeg nu ook de golven te verwerken die van de kust terugkwamen. Nou moet je weten dat het een kust was van alleen maar rotsen die in de zee uitkwamen. Na een paar dagen op zee te hebben ge varen zei Cor dat hij het niet meer zag zitten. Jammer, maar ik had er best begrip voor. Al leen verder gaan op een open zee in een kano is te gevaarlijk. Daarom ben ik ook maar ge nokt Toch moet ik zeggen dat die twee maanden varen een hele belevenis voor ons was. Wij kwamen in rivieren terecht dm op de kaart als grote rivieren waren aanggeven, maar waar bijna geen water meer in stond. Vooral in de buurt van. Luik was het niet zo best En dan de vrienden die je onderweg maakt Wij kwamen in Belgie nog een gezin uit Schiedam te gen. Zij waren met een plezier jachtje en hadden in de krant 0 STEDELIJK MUSEUM Het Stedelijk Museum toont tot 9 september in alle zaien van het gebouw een overzicht van de ■zo omstreden eigen collectie. Openingstijden: dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gra tis. VAKANTIE BRIDGE-IN- STUIF De Schiedamse bridgevereni- gingen organiseren in samen werking met de Sportraad tot en met 27 augustus op maandag avonden een vakantie-bridge- instuif. Start telkens om 19.45 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 per avond per paar. Om in de prijzen te vallen, moet men minstens acht avonden meespe len. Aanmelden op de speel avond bij de wedstrijdleiding in de bovenzaal van Sporthal Mar griet 0 PASS AGE THEATER Dagelijks om 19.00 en 21.15 uur "Atlantis, de. verzonken stad", met onder andere Peter Gillmo- re. Alle leeftijden. KINDERMATLVEE-S In het Passagetheater iedere dag "Bambi" van Walt Disney. De film is geheel Nederlands gesproken en gezongen. Aan vang 14.00 uur. Alle leeftijden. Op zondagmiddag vindt de voorstelling plaats in Cinema Bio. 0 CINEMA BIO Dagelijks om 14.00, 19.00 en 21.15 uur "Escorte Service op z'n Deens". Op zondagmiddag geen voorstelling. 16 jaar. Wie in het weekend een dok ter nodig heeft, moet de boods chappendienst bellen: tel. 206611. -Apotheekhulp voor spoed recep ten; tel. 2640ia - Weekenddienst tandarts: G. M. Schuurman. Warande 156, teL 265271. Alleen op spreekuur op zaterdag en zondag van 16.00 tot 17.00 uur. 0 EHBO WEEKENDDIENST Vrijdag 18 uur tot maandag 7.30 uur Noletziekenhuis, tele foon 260080. van onze voorgenomen wereld reis gelezen. Nou, dan wordt je meteen op e koffie gevraagd." Nico en Cor vinden het jam mer voor de mensen die1 zo'n beetje als sponsor zijn opgetre den zoals d'Artagnan, Gemko en Scama Aircoolers. "Niet alleen sponsors, maar ook kennissen van ons. Ook zij hebben begrip getoond. Doorgaan ten koste van alles is natuurlijk ook niet goed. Dan wordt het geen plezierreis, maar een must Nou, dat hoefde nou ook weer niet" Wat is na de fietstocht en de twee maanden kanovaren de volgende stunt? Nico Vulpen: "Voorlopig niets. Als we weer een huzarenstukje willen uithalen denken de men sen misschien dat we gek zijn. Nee, voorlopig ben ik hier in ca fé Vlietzicht zo'n beetje hand en spandiensten aan het doen. Lek ker in de vrije natuur." Achter Vlietzicht in een schuur ligt de kano. De d'Artag nan 1. Nico van Vulpen kijkt er nog wel eens naar. Verder heeft hij tientallen kleurenfoto's van de reis. Eén van die foto's brengt goed in beeld hoe moeilijk het ,was op de open zee. Een onmete lijke pias water hoge golven en een nietige kano met een man netje er in. Inbrekers bezoeken tennispark Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Het tennispark Van Vliet en de kantine van de tennisvereniging SLV hebben in de nacht van 30 op 31 juli bezoek gehad van inbrekers. Bij Van Vliet werd een ruit ingeslagen waarna men zieh toegang kon verschaffen tot het lokaal. Daar werd wat geld, een fles drank en een pak koffie gestJen. De ge zamenlijke waarde is 100 gul den. De schade is 200 gulden. Bij SLV werd een voorraad kast opengebroken, maar er verdween slechts voor 25 gulden aan klein geld. Q De 61-jarige mevrouw J. V. is bij het verlaten van perron 3 van het station Schiedam-Rot- terdam-west van de trap geval len. Zij liep daarbij hoofdwon den op en werd per GGD naar het Noletziekenhuis gebracht. De 30-jarige D. S. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een radio-cassette die gemonteerd zat in zijn auto. Het vervoermiddel stond gepar keerd op het parkeerterrein aan de Overschiesestraat. Door het linkerportier open te breken kon men in de auto komen. O Toen mevrouw M. G. C. na het kopen van enkele dameskle ding in een snackbar een kop koffie nam, is haar dat duur te staan gekomen. Bij het weggaan vergat zij twee blauwe plastic tassen met de kleding. Toen zij enige tijd later terugkwam om de tassen alsnog op te halen, waren deze verdwenen. 0 E. J. is een tas met gereed schap kwijt ter waarde van 800 gulden. De tas werd weggeno men uit zijn woning waarvan de voordeur openstond... Ét :-JX A SCHIEDAM - De Bewonersver eniging Zuid vraagt de gemeen te om mensen met een minimum-in komen 50 procent korting te verle nen op de CAI- contributie. De BVSZ vraagt dit, omdat Vlaar- dingen de stap al heeft genomen om minder draag- krachtigen goed koper naar buiten landse Lv.-stations te laten kijken. "De groep Vlaar- dingers die AOW- uitkering krijgt of maandelijks nog minder ontvangt krijgt korting van 67 procent," zo brengt de bewo nersvereniging naar voren. De vereniging zegt ai geruime tijd tegen de hoge tarieven aan te hikken. Omdat het maand- abbonement in Schiedam ander halve gulden goed koper is, dan in Vlaardingen, vraagt de vereni ging "slechts" een korting van 50 pro cent. Van een onzer verslaggevers ^>;sCHIEDaS| ..Zaterdag üzal? f.,Bad-l"Ofoenoord Inl hét .teken ^'staarivandésportieverecreatle.', -j:,:Vah tien tdt.vijf uur. zal'één spê-„ ciaalrekrëatieteamin hetbad :f-'aanwezig riJnj"dat*ëën-;Voor "<lk ■j* wat'1 wils", .sportprogramma 1 in pjelkaar,beeft gezet. v De. 'activiteiten hebben - be- trekking-op zowel het zwernge- beuren als op verschillende leu ke Sspelyormengop de speel-, en ligweideri van ,-het zwembad, waïraanVdoór 'jong "én "oud kan worden deelgenomen. ;r" Abonnementhouders "hebben op vertoon van hun kaart vrije toegang. Voor de overige lief hebbers geldt de normale toe gangsprijs. Voor.yplwassenen is dat twéé gulden zestigén voor kinderen twee gulden ■v* I ■ti* ,tu Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Borden met de tekst "Gas minderen spaart onze kinderen" zulien het verkeer in de Bommel- sestraat in Zuid gaan waar schuwen voor te hard rijden. De werkgroep Verkeer van de Bewonersvereniging Schiedam Zuid zai de bor den vanavond om zeven uur gaan plaatsen. De waarschuwing is bedoeld voor alle automobilisten. De Gorzenaren vinden het te gek dat er door de smalle straat zo hard wordt gereden: „Zelfs een vaart van 50 km. per uur is te veel en men rijdt soms nog har der," zo menen de bewoners. „Er spelen veel kinderen op straat Moet er eerst een ongeluk ge beuren voordat de automobilis ten dat beseffen?" De bewoners vinden de Bom- melsestraat geen straat voor het doorgaande verkeer. „Er zijn geschiktere straten. Laat de mensen maar omrijden." Aan de gemeente doen de bewoners het verzoek om de straat zo in te richten, opdat het verkeer wel af moet remmen. »"i^Jtiii -fèkilitiiSln 'i i"i idtórlfr-H tt if

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2