Malafide woningbureaus aan banden imfietser aanrijding lorgereden fTERUIT m mum*! VOS cursus weer van start m w- 'w chieöam leen schoenen jonden er nog i iü rnÊmmmm I DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - „Weggegooid geld!", zo gaat het CDA Schiedam te keer tegen het aanbrengen van een leense muurschildering op het Emmaplein. „Een rag van 3300 gulden voor een schildering, die over tele jaren toch weer zal moeten worden afgebroken, ïden wij veel te veel!" sprak mevrouw van Lambal- l namens het CDA in de raadscommissie voor Vor ig en Recreatie, eerder deze week. Zij betoogde dat de staatsgreep in Chili een al lang achterhaald pro bleem was: „Er bestaan op het ogenblik grotere probleemgroepen, zoals de Vietnamese bootvluch telingen", zei zij, „en daar doen we ook niets aan." Verder vond zij dat een muurschildering prece denten schept. Verlinde: „Jammer van coalitiepartner" Mevrouw van Lambalgen: Weggegooid geld" g£ M --m. i m [et onkruid heeft alle gelegenheid om zich te ontwikkelen. Wielerbaan of plantentuin? X Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Bloemen en planten tieren welig op ie Schiedamse Wielerbaan. Sinds de baan twee jaar geleden gesloten werd, omdat het voor de renners té Inveilig werd er op te rijden, is de conditie nóg verder Ichteruit gegaan. De spelende jeugd heeft »r ook duidelijke sporen Jp achtergelaten. Dat al- ris een doom in het oog n de wielerliefhebbers, ook van de leden i de Sportraad. En toch réigt de renovatie van de ielerbaan steeds meer in \.et slop te raken. De wielerbaan is reeds twee jaar buiten gebruik en dat is wel te zien. - v. .'.'•'1 SCHIEDAM - Als plaats voor een Open Jongeren centrum in Schiedam Noord heeft de gemeente het oog laten vallen op een stukje grond langs de spoorbaan, nabij de overgang met de Niéuwe Damlaan. Volgens wethouder Posthoorn van Vorming en Recreatie heeft die locatie de beste kans van slagen. Daarmee lijkt de suggestie van de werkgroep Open Jongerencentrum om het gebouw in de buurt van het arbeidsbureau neer te zetten van de baan. DOKTER TANDARTS APO THEEK - teilli - Gerard de Waard zal aanstaande maandag het carillon van de Sint Janstoren bespe len. Luisterplaats is het Zakkendragershuisje. *M 1#. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Binnen af zienbare tijd hoopt de ge meente Schiedam de malafide woning- en kamerverhuurbu- reau's aan banden gelegd te hebben. Het college van B en W heeft een verordening op gesteld, die Inhoudt, dat een bureau een vergunning nodig heeft om te mogen bemidde len tussen verhuurders en huurders. „Een waarborg te gen misstanden is het echter niet", zo iaat het college we ten. .Het FPR-raadsiid Herman Noordegraaf had vorig jaar mei al om een verordening ge- vraagd. Burgemeester en wet houders antwoordden dit jaar mei, dat zo'n verordening weinig zin zou hebben. Toch is die er gekomen, omdat "geen middel ongebruikt mag wor den gelaten om verwerpelijke activiteiten tegen te gaan", al dus het college. Verscheidene bemiddelingsbureau's in Schiedam hebben het behoor lijk bont gemaakt. Cliënten kregen woningen aangebo den, die later verhuurd bleken te zijn. Ondertussen waren wel de dure bemiddelingskos- ten en inschrijfgelden in re kening gebracht Een berucht geval was bu reau Vermeeghen, dat een adres op de Zwammerdam- singel opgaf. Dat adres bleek vals te zijn en was alleen tele fonisch bereikbaar. Vooral jeugdigen en buitenlanders waren de dupe. Woning- en kamerverhuur- bureau's moeten volgens de ontwerp-verordening allerlei gegevens aan de gemeente overleggen, alvorens in aan merking te komen voor een vergunning. Een vergunning wordt voor de eerste keer voor een jaar afgegeven. Daarna wordt de termijn telkens met drie jaar verlengd. In geval van over treding van door B en W te stellen voorschriften kan de vergunning weer worden in getrokken. Volgende week woensdag buigt de Commissie Sociale Zaken zich over de ontwerp verordening, waarna de ge meenteraad een besluit gaat nemen. eggegooid geld!' SDAM - De 15-jarige |sterdammer R. C. M. T. is bromfiets kwijt. Deze werd »dag door de politie in beslag |omen. Niet aileen is T. te g om bromfiets te rijden, ar hij schepte op de 's-Gra- llandseweg de 16-jarige A. B. jt volle snelheid reed T. na het eeval door, maar twee agen ts die getuige waren van het Jident hebben de achtervol- |g ingezet Op Rotterdams Jndgebied kon de snelheids- niak pas worden achter- Id. Het is de bedoeling van de Chileense schildersbrigade Ra- mona Parra om op 4 september met schilderen te beginnen, om dat dat de dag is waarop Salva dor Aliende acht jaar geleden tot president van Chili werd ge kozen. Op het Emmaplein ligt een schildering goed in het zicht, hoewei dan wel de kans bestaat, dat bet werk zal moeten worden afgebroken. De gemeente denkt er namelijk aan om op die plaats te gaan bouwen. De heer van der Lubbe, raads lid voor de Partij van de Arbeid zei „onthutst" te zijn over deze uitspraak van het CDA Arie Verlinde, eveneens PvdA- raadslid sprak: „Wat zonde van onze coalitie-partner." Van der .Lubbe vond dat er inderdaad zat andere probleemgroepen zijn, maar dat men een keuze moest maken: JDe geschiedenis IEDAM - Na een uurtje emmen in Bad Groenoord tid de 13-jarige J. P. C. van K. «rmorgen alleen haar schoe- i terug. De rest van haar kle- |g was gestolen uit de kleed- ate van het zwembad. W'M van Chili moeten we alsmaar herhalen om de aandacht erop te blijven vestigen." Herman Noordegraaf van de PPR vulde hem aan met: „De zaak van Chili is nog steeds ac tueel", zei hij. „Het Chileens verzet gaat door. We moeten voorkomen dat de zaak ver zandt." Ook wethouder Post hoorn hield een pleidooi voor de muurschildering. „Het is een nuttige zaak", meende hij. „Niet, omdat Chili ermee gebaat zou zijn, maar wel, omdat we de ge dachte aan wat in Chili is ge beurd in leven houden. We moe ten het in laten dringen op het Schiedams gebeuren. Het hoort bij het leven in de stad!" Het is niet de eerste keer dat een Chileense muurschildering in Schiedam weerstand onder vindt. Nadat de schildersbrigade Ramona Parra zich vorig jaar met het verzoek tot het college van B en W had gewend, maak te de VVD en het CDA al moei lijkheden. Besloten werd de commissie stadsverfraaiing om een mening te vragen. De Bewonersvereniging Schiedam Centrum maakte eveneens bezwaren. De heer Hagendoorn, toenmalig voorzit ter van die club, vond dat het het stadsbeeld niet ten goede zou komen en sprak ook van het scheppen van een precedent. Het advies van de commissie stadsverfraaiing is nu binnen en de bewonersvereniging is ak koord gegaan met de schilde- dring. De Cbilenen kunnen, on danks de weerstand van het CDA en de VVD, toch zeer waarschijnlijk de kwast pak ken, want tijdens de komende gemeenteraadsvergadering zul len de PvdA, de CPN, de PPR en D'66 zeker voorstemmen. 'loemen en planten teren we lig zou een rapport gemaakt orden door de Dienst Gemeen- verken, maar dat is nog steeds et; boven water. Op voorstel j;de Sportraad werd besloten ^.tussenrapport op tafel té Uengen. Maar of dat tussenrap- »rt;opdc,Sporiraadvergade- ring van 23 augustus op de agen da zal staan valt te bezien. Wethouder Herman Post hoorn zucht als we hem vragen hoe het nu met de wielerbaan staat „Ik weet dat de wieler baan steeds meer achteruit gaat Er worden wel suggesties ge daan, maar dat kost handen met geld en als zo'n suggestie alleen maar een probeersel is, schiet je er nog niets mee pp. Ik geloof dat we maar eens met Gemeen tewerken en collega Zijdeveld- rond de tafel moeten gaan zit ten. Het iseen grote knoop, maar die moet ook doorgehakt worden." Op de meerjarenbegroting van de gemeente voor de jaren 1973-1984 wordt de aanpassing van de wielerbaan nog steeds opgevoerd, maar de uitvoering blijft achterwege. Dat de renovatie van de wie lerbaan zo lang achterwege blijft heeft niets te maken met het feit dat de twee wielerver enigingen van Schiedam nog steeds geen fusie zijn aange gaan. Jan Tjassens, ambtenaar van bureau Sportzaken, wijst dat met kracht van de hand. „Dat heeft met de zaak niets te maken. Als de baan straks klaar is en die fusie komt er dan is het meegenomen. Maar het speelt geen rol. Wij hebben voorgesteld de baan zo te reno veren, dat de jeugd weer kan gaan rijden." Maar gezien het feit dat er nog niets op papier staat, niet in een rapport of zelfs maar een tus senrapport, zal dat dit seizoen niet meer mogelijk zijn. Ondertussen ligt de wieier- baan. al twee jaar braak. De kantine is nog wel In gebruik, maar dat is dan ook alles. Hoe ianger renovatie achterwege blijft, hoe meer er straks, ais men daadwerkelijke met het herstel gaat beginnen, aan ge daan moet worden. i Jongerencentrum naast spoorbaan? daarvoor het meest geschikt De grond ligt er al jaren ongebruikt en niemand wist eigenlijk wat men. ermee aan moest. Binnen veertien dagen wordt over de definitieve plaats beslist De Dienst Gemeentewerken heeft in de afgelopen maanden verscheidene plaatsen onder zocht naar de mogelijkheden voor een jongerencentrum. Het mocht niet te dicht in de buurt van woningen komen te staan, vanwege de geluidsoverlast Daarbij moest het wel gemak kelijk bereikbaar zijn. Een driehoekig stukje grond ten westen van de Nieuwe Dam laan, tegenover de M.T.S. lijkt De opzet van het centrum is meegenomen in het prioriteiten programma van de gemeente voor 1981. Voor het personeel moeten B. en W. nog een aan vraag indienen bij het ministe rie van CRM. De werkgroep Open Jonge rencentrum is al twee-en-een- half jaar bezig om het centrum van de grond te krijgen. Plaat sing in het Wijkontmoetings- centrum, waarvan de bouw in volle gang is, is niet mogelijk gebleken, omdat het niet ge schikt is. Het zou de agressie van de ouderen opwekken. In het Open Jongerencentrum zullen activiteiten worden ge start om de jongeren in Noord te stimuleren zichzelf te ont plooien. De rellen in Schiedam NoonD hebben ondubbelzinnig duidelijk gemaakt dat daarvoor mogelijkheden moeten zijn. Het O.J.C., zoals het centrum afge kort-genoemd wordt, wil voor lichtingsavonden. film-, toneel- en muziekvoorsteilingen orga- niseren. Verder komt er een theebar en een creativitelts- ruimte. O BEIAAKDCONCERT Gerard de Waardt, stadsbeiaar- dier van Maassluis, zal op maandag 13 augustus het caril- lion van de Sint Janstoren be spelen. Luisterplaats van het tweewekelijkse beiaardconcert in Het Zakkendragershuisje. Aanvang van het drie kwartier durende concert is 20.15 uur. Om negen uur kan men de toren be zichtigenmet de speeltrommel, de luidklokken, de beiaard en de speeltafel. Gerard de Waard speelt werken van onder andere Mozart, van den Gheyn en Beethoven. 0 MUSEUM Het Stedelijk Museum van Schiedam toont tot 10 september een deel van haar eigen collectie Hendendaagse Kunst, Middel punt van de expositie vormen aankopen en inbruikleen ge kregen werken van de laatste drie jaar. De tentoonstelling wordt begeleid dor een dia-- klankbeeld. Museum-directeur Hans. Paalman zal op 19 augus tus en op 9 september een toe lichting geven. Het museum is dagelijks van 10 tot 17 uur geopend, op zon- en feestdagen van 12.30 tot 17 uur. Toegang is gratis. 9 BRIDGE-INSTUIF De Schiedamse bridge-ver- enigingen organiseren in sa menwerking met de Sportraad tot en met 27 augustus op maan dagavonden een vakantie-brid- ge-instuif. Dé1 wedstrijden be ginnen elke avond om 19.45 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 per avond. Men kan zich op de avond van spelen aanmelden bij de wed strijdleiding in Sporthal Mar griet 9 ZUIDERKWARTIER Het Wijk- en Ontmoetings centrum Het Zuiderkwartier or ganiseert op vrijdag 10 augustus voor de kinderen een creatieve werkplaats. Op maandag 13 augustus kunnen ze meedoen aan een kinderbingo. De aan vang is 14.00 uur. 9 PASSAGETHEATER 9 CINEMA BIO Dagelijks om 14,00, 19.00 en 21.15 uur Sexfever met Olivia Pascal en Philippe Gamier. Op zondagmiddag geen voorstel ling. 16 jaar. 9 KINDERMATINEES Voor de kinderen draait de gehele week in de Passage de film De Avonturen van Pietje Bell om 14.00 uur. De film is ge heel Nederlands gesproken. Op zondagmiddag is er geen voor stelling. Wie in het weekeinde een .,;dokter:. nódig heeft, moet de - boodschappendienst bellen, tel. 206611. Apotheekhulp voor spoedrecepten: tel. 264018. Weekenddienst tandarts: de Heer E. de Wilde, Prins Bern- hardlaan 98, telefoon 268702. Al leen op spreekuur van 16 tot 17 uur op zaterdag en zondag. 9 EHBO WEEKENDDIENST Vrijdag 18.00 uur tot maandag 7.30 uur Gemeenteziekenhuis, telefoon 269126. $SS«5«SS v V Kiivi v?»fti-SX V, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrouwen kunnen zich op het ogenblik opge ven voor drie VOS- cursussen, die in sep tember van start gaan. Twee cursussen vinden in de ochtend uren plaats: in Boer derij Landvreugd en in het Zuiderkwar tier. In De Bever werkt de lesgroep 's avonds. Allen begin nen ze op 18 septem ber. De cursussen zijn bedoeld voor vrou wen, die tot nu toe weinig kansen en mo gelijkheden tot vor ming en scholing heb ben gehad. VOS bete kent: Vrouwen Oriën teren zich op de Sa menleving. Een cur sus bestaat uit 12 bij eenkomsten, dinsdag-, morgens van 9.15 tot 11.15 uur, óf van 20.00 uur tot 22.00 uur. Aan de cursussen gaat op 18 september een informatiebijeen komst vooraf, bedoeld om kennis te maken met elkaar en om in onderling overleg het programma te bespre ken en vast te stellen. De ónderwerpen, die aan de orde ko men, hebben vooral betrekking op de rol verdeling tussen man en vrouw, de opvoe ding en omgang met kinderen en plaats van de vrouw in de samenleving. De kosten van de cursus bedragen 25,- 's Morgens wordt op de kinderen gepast. Maximaal 15 vrouwen kunnen aan de cursus deelnemen. Opgeven kan men zich bij Len van Berkei, prof. Kam. Onneslaan 125a. Telefoon 260332. Say

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2