5000-GRENS GEPASSEERD Woningnood Schiedam blijft stijgen ABRI BH SPIERINGSHO SKFLAT Meisje gewond VOOR OPLEIDING VAKBEKWAAM B0UWPERS0NEEL Inbraak met eigen sleutel Ruitentikkers hebben meer op hun geweten IN HET WEEKEINDE: Raadsvoorstel dubbele beglazing Woudhoek-Zuid Auto over de kop Sportraad- vergadering m W- Schiedam Kamppost iüïï! DINSDAG 14 AUGUSTUS 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2? ÜséÉÉéIéI Van een onzer verslagge vers SCHIEDAM - Voor de Spieringshoekflat zal een abri, een wachthokje voor buspassagiers, geplaatstv worden. Bij de halte van bus 54 staan soms 20 per sonen te wachten, afkom stig van het Sportpark Harga en volkstuincom plex Vijfsluizen. Bij slecht weer zoekt iedereen dekking in de hal van de flat Volgens de Gemeen telijke Woningdienst wordt de hal daardoor vervuild en beschadigd: reden te meer om een abri te plaatsen, hoewel men dan maar moet afwachten of men daarvan gebruik gaat maken. r Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Een zogenaamde "leerlingbouw plaats" gaat volgend jaar in Schiedam van start om in de toekomst over vakbekwame krachten in de bouw nijverheid te beschikken. Op de bouwplaats kunnen voornamelijk pas van school gekomen LTS'ers onder leiding van ervaren vakmensen de nodige praktische kennis opdoen. De leerlingen zullen in dienst komen van een aannemer, die van de "Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf" een subsi die op de loonkosten kan krijgen. De bouwplaats wil de leerlingen vooral uit Schiedam en Vlaar- dingen recruteren. Het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB) garandeert de leerlingen een baan in de bouw. SCHIEDAM - De volkstuinders van het complex in Thurlede, houden zaterdag en zon dag weer een expositie van tuinprodukten. Deze expositie is ingericht in het verenigingsgebouw en is voor het publiek vrij toegankelijk. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Tweeëntachtig procent van de bewoners van Woud- hoek Zuid gaan akkoord met de dubbele beglazing. 1 - w (Van een onzer verslaggevers) VL AARD IN GEN De Vereniging tegen Milieube derf in en om het Waterweggebied verwacht dat de milieusituatie dit jaar aanmerkelijk slechter zal zijn dan in 1978. In het jaarverslag van de vereniging met de lange naam, die kortweg ook wel VTM wordt ge noemd, spreekt voorzitter H. Boerma deze verwach ting uit. Hij baseert zijn uitspraak op de overschake ling van aardgas op olie of zelfs kolen als brandstof in de industrie. Thurlede-voorzitter Martin Brouwer bekijkt het resultaat. Zo was het vorig jaar; dit jaar zal het niet anders zijn. a *S i Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Bu reau Huis verstin g Schiedam heeft in juli "159 ingeschreven wo ningzoekenden aan huisvesting geholpen. kwamen 39 ge meentewoningen vrij en 120 woningen van particulieren en bouwverenigingen. Het aantal woning zoekenden steeg tot boven de grens van 5000, namelijk tot 5065 tegen een aantal van 4917 in juni. Het grootste aantal woningzoekenden. 2245, is voldoende ge huisvest Onvoldoen de gehuisvest zijn 301 woningzoekenden. Het aantal aanstaan de echtparen dat op zoek is naar een wo ning nam af van 650 tot 641 en het aantal inwonend gehuwden daalde van 249 tot 245. De woningnood on der de bejaarden daalde eveneens iets: 608 woningzoekende nu. tegen 615 in juni. Grote nood bestaat nog steeds bij alleen staanden boven de 18 jaar. Van hen stegen de inschrijvingen van 576 tot 598. An*'» Ws SCHIEDAM Donderdag 23 augustus komt de Sportraad weer bijeen. De vergadering zal worden gehouden in het Stad- huis aan de Grote Markt Aan de. orde komen verhoging tarieven sportaccommodaties met 314 procent ingaande i januari 1980 en een verslag van de bespre kingen die zijn gehouden over de structuurschets van het sportpark Harga. Op dinsdag 21 augustus is er in het Stadhuis aan de Grote Markt ook een vergadering van de sectie binnensporten van de Sportraad. Beide vergaderingen beginnen om 20.00 uur. SCHIEDAM - Het 7-jarige meisje L. M. de G. is zondag ge wond geraakt toen zij met haar fiets top de Laan van Bol'es on verwachts overstak. De 22-jari- ge automobilist J. van G. kon haar niet meer ontwijken. Met een linkerbeenbreuk en ver wondingen aan haar kaak. is het meisje in het Gemeentezieken huis opgenomen. Lee] rliiiglbonn w]pi aiMs van start SCHIEDAM - Toen enkele weken geleden de tas van de 20-jarige mejuffrouw A. van R. 'werd gestolen met daarin haar huissleutels, heeft zij meteen nieuwe stoten in haar woning laten aanbrengen. Behalve in de kelder. Dat is haar duur komen te staan wapt zij mist nu haar fiets met een waarde van 295 gulden. De kelder was gelegen aan het Chopinplein. Jcugtihaven Nieuwiand meldt bij monde van kampleider Roe- ters uit Burgh-Haamstede: "Gistermorgen zijn we allen om negen uur opgestaan en hebben we de hele morgen vrij spel ge daan. Dat wil zeggen dat de kin deren konden doen wat ze wil den. Uit eigen beweging ging een groepje volksdansen. In de middag speelden twaalf kinde ren levend ganzebord. Via op drachten en tekens verplaatsten ze zich op het veld. De overige 21 gingen via een ingewikkelde route door de dui nen en door het bos naar het strand. Daar Hepen ze 2 km naar het zuiden. Om vier uur zat de hele club weer thuis, 's Avonds maakten de ouderen een avond wandeling via het dorp naar het bos. Vanmorgen stonden we om zeven uur op," gaat de heer Roe iers verder. "Vandaag gaan we naar de Efteling. Dat reisje is ons mogelijk gemaakt door de naai- en bord uurclub van wijk- vereniging Nieuwiand." Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De ruitentik kers, die verantwoordelijk zijn voor bet ingooien van zes etala geruiten van winkels in de Hoogstraat hebben nog meer op hun geweten. De drie jongens AJLM.IL {17), W.F.H.IL (16), HALS. (11) en bet meisje A.D. (17) hebben toegegeven brand te hebben gesticht in auto's die in de binnenstad geparkeerd ston den cn enkele diefstallen te heb ben gepleegd. Van dit viertal hebben het meisje AD. en AAM.H. met weer twee anderen, teweten het meisje MS. (14) en de jongen AO. C17), een ware strooptocht gehouden langs diverse sport velden waar in kan tine's werd ingebroken. Asvion (2 keer), UVG (twee keer) PPSC (twee keer), DWS, Schiedam en het tennispark van Vliet waren hun werkterrein. Ook werd door het viertal inge broken bij Cody, Simon de Wit en kledingmagazijn van Huls bergen. JDe totale waarde van de bult bedroeg ongeveer 15.000 gulden. Er werd verder ook veel scha de aangericht Allen zijn voor geleid. De zaak kwam aan het •.rollen toen AD. bij een poging in te breken op het Schledamse staüon fcon worden gepakt "frfciii aajfe-» x. De gemeente Schiedam is be zorgd om de kwaliteit van de woningbouw en heeft naarstig gezocht naar opleidingsmoge lijkheden voor aankomende bouwvakkers. Na contacten met de Stichting Vakopleiding bouwbedrijf koos men voor de opzet van een bescheiden leer lingbouwplaats. Bij het Nederlands Verbond van Ondernemers 'in dé Bouw nijverheid bestaat volgens de gemeente grote interesse voor het plan. Als reëele startdatum wordt 1980 aangehouden. Het NVOB garandeert de leerlingen een baan, omdat bij veel onder nemers in de regio een aanhou dend tekort aan vakbekwame krachten bestaat Verder is in verband met de stadsvernieu wing werk op lange termijn verzekerd. De leerlingen moeten zich in de bouwplaats kunnen oefene nen in onderdelen van het tim meren en metselen. De aanne mer zal uiteraard goed moeten zijn toegerust op het gebied van planning en organisatie om een duidelijk opleidingsprogramma op te zetten. De aannemers wil len wel winst maken op de bouwplaats. Ze wensen in ieder geval niet in financiële moei lijkheden komen door het pro ject Het voorbereiden van de bouwplaats is verder overgela ten aan het NVOB. Schiedam heeft al een plaatsje gereser veerd .voor het gebouw. Het zal waarschijnlijk komen te staan op de-hoek van de Emmastraat en de Singel. Schiedam wil 25.000 gulden beschikbaar stellen voor de bouwplaats. Volgende week maandag beslist de gemeente raad" over een voorbereidend krediet van 11.000 gulden. Ecpositie volkstuinders Thurlede Zaterdag wordt om 21.00 uur de expositie geopend waarna tot 18,00 uur de mogelijkheid be staat kennis te nemen van wat de tuinders dit keer weer boven de grond hebben gebracht De door de leden in te zenden tuinprodukten zijn ingedeeld in vijf rubrieken. Dat zijn: bloem- sierkunst met bloemen uit eigen tuin of koopbloemen. Met snij bloemen uit eigen tuin samen gestelde arrangementen in vaas of glas. Eveneens uit eigen tuin planten in bak of pot en de twee laatste rubrieken zijn geheel ge wijd aan zelf geteelde groenten en fruit Een jury zal alle inzendingen beoordelen. Het publiek kan mede bepalen waar de wisselbe kers dit jaar naar toe zullen gaan. De uitslag van de keuring zal zondagmorgen bekend wor den gemaakt *9*53ff Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Als de gemeen teraad in haar vergadering van maandag 20 augustus accoord gaat met het voorgestelde kre diet, kan een aanvang worden gemaakt met isolatiewerkzaam heden aan de woningen in Woudhoek-Zuid. Die ïsolatiewerkzaamheden zullen bestaan uit het aanbren gen van dubbel glas in de 196 eengezinswoningen en in de 182 portiekwoningen. In 1976 en 1977 zijn al eerder ïsolatiewerkzaam heden in deze woningen uitge voerd. Dat bestond toen uit het isoleren van de spouwmuren en de dakbeschottingen. Uit eerste peilingen is geble ken dat 82% van de bewoners akkoord gaat met het aanbren gen van dubbel glas. Hiermee zal een huurverhoging van 6% het gevolg zijn omdat gesproken kan worden van een woning verbetering. De geraamde kosten voor het aanbrengen van voorzieningen bedraagt voor het complex van 196 woningen «en bedrag van 483.000 gulden en voor het com plex van 182 woningen 384.840 gulden. Als de raad ja zegt tegen het voorstel, hoopt de gemeente zo snel mogelijk met de werk zaamheden te kunnen beginnen om voor de winter zo veel als mogelijk dubbele beglazing te hebben in Woudhoek-Zuid. VTM verwacht verslechtering van het milieu :Jj Het jaarverslag vermeldt ver der nog een groot aantal succes sen van de vereniging in de strijd tegen de verslechtering van het milieu. Veel bezwaar schriften tegen verzoeken van bedrijven om een hinderwet vergunning werden gehono reerd, er werd een eind gemaakt aan illegale zandopspuitingen bij het Lickebaertbos en voor komen kon worden dat voor stellen om het slib van drie nieuw te bouwen rioolzuive ringsinstallaties in Vlaardingen te verbranden werden aangeno men. Wat dat betreft ziet voor zitter Boerma met tevredenheid terug op 1978. Het blijkt echter nogal wat moeite kosten de inmiddels vijf tien jaar oude vereniging draaiende te houden. De leden tonen weinig enthousiasme om daadwerkelijk aan het be- stuurswerk mee te doen. Ook is Boerma niet tevreden over de contacten met andere actieve milieugroepen. Hij be treurt het dat veel van deze groepen een secte-achtige ka rakter hebben en niet met ande ren willen samenwerken. Zo zou de ruimte waarover de VTM in het Hollandiagebouw beschikt veel vaker door andere milieu— clubs gebruikt kunnen wordeiw stelt de voorzitter. ra Hij constateert verder dat zijn j vereniging financieel redelijk draait, dankzij contributies en vrijwillige bijdragen. Tevre- j denheid is er over het subsidie- 5 beleid ten opzichte van de VTM -"* binnen de diverse gemeenten uit het waterweggebied. Alleen- Rotterdam en Schiedam komen^a er niet zo goed af. i Rotterdam weigert al jaren subsidie te verstrekken, steeds om andere redenen. En Schie dam weigerde subsidie omdat" de VTM geen „specifiek Schie- dams belang" verzorgt. J SCHIEDAM - Zaterdagavond Iaat vond er een aanrijding plaats op de Vlaardinger- dijk, waarbij de auto van de 23-ja- rige RAA.C van de weg raakte en over de kop sloeg. C. en een passa gier, de 40-jarige A van D, uit Schiedam, raakten daarbij gewond. C. verklaarde dat er een tegenligger op zijn weghelft reed die hij probeerde te ontwijken. Ia het ziekenhuis constateerde men dat hij een flink glas op had. Hij weigerde de bloed proef. Na tegen hem proces ver baai te hebben op gemaakt. zond de politie hem naar huls. Van de te genligger ont breekt leder spoor. Si tt a 4 5 >J Sf 4 H

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2