enorm gestegen Koekoek 'Dat zijn niet mijn paarden' NOS betaalt 3,6 miljoen voor flitsen Veilig in Bernards armen PTT-lokettiste verried naam van 'hotelkraker9 Rusten schoonheid trekken Italiaanse vrouw krijgt acht Het 11 Wt Akkoord met KNVB Bidden Privé-detective ingelicht Wij een abonnee, u een unieke handdoek. Handelaar overvallen Saris Aanhangers mém Enkele bui (Van onze redactie buitenland) LUXEMBURG - Het Europese Re kenhof in Luxemburg, dat de uitgaven van de Europese Gemeenschap moet controleren, heeft een geheim rapport over de onkostennota's van de 13 Euro pese commissarissen opgesteïd, waar van de belastingbetalers zullen opkij ken. Vrijdag 17 augustus 1979 34e jaargang i hoofdredacteur herman wigbold Zij hebben het royale bedrag van 646.000, dat him voor 1978 was toege wezen voor representatie, overschre den met 23 procent tot een bedrag van ruim 800.600, Het rapport van het Rekenhof was opgesteld op verzoek van de ex-voor zitter vam het Europarlement, de Ita liaan Emilio Ortoli, nadat het Britse blad The Economist gemeld had dat een van de commissieleden, de Duitser Wilhelm Haferkamp, zo veel uitgaf aan "representatie". Wmm Vredeling AMSTERDAM - Een vrouwelijke loket beambte op het Amster damse hoofdpostkantoor heeft vorige maand - ge héél tegen haar plicht tot geheimhouding in - een privé-detective informa ties verschaft over iemand die aan haar loket een cheque had geind. De PTT-beambte had de naam van deze persoon prijsgegeven en ook de cheque laten zien, toen de detective daarom had ge vraagd. Dat was gebeurd nadat de betrokkene die door de detective was ge schaduwd, het postkan toor aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal had verla ten. 1 en 2- assige geremd en ongeremd met Rijksgoedkeuring ook: paardentrailers en auto-ambulance DEALER: LELY BV In het verslag, dat is aangebo den aan de huidige voorzitter van het Europese Parlement, mevrouw Simone Veil, staat Haferkamp nu op de eerste plaats met meer dan 80.000 gul den in 1978. Tweede is de voorzitter van de Europese Commissie, de Brit Roy Jenkins, met een bedrag van ongeveer 70.000 gulden. Geen van de Euro-commissaris sen hield zijn uitgaven volledig bij. De Nederlander Henk Vre- deling heeft geweigerd tegen over het Rekenhof de namen te noemen van mensen die op kos ten van de Gemeenschap zijn gast waren geweest. Het een en ander is onthuld door het Westduitse weekblad Der Stern, dat het geheime rap port in handen heeft gekregen er. dat de code die erin was toe gepast wist te "kraken". De commissarissen hoeven zich bij het opstellen van hun declaraties niet te beroepen op een schamel salaris. Hun vaste inkomsten variëren van 24.530 tot 27.235 per maand. witte de Wlthstraat 25,3012 BE Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 1L92.00 BENNEKOM - Boer Koekoek is opnieuw be schuldigd van dierenmis handeling. De politie haalde gisteren twee to taal verwaarloosde paardjes uit de wei van het Bennekomse Tweede- Kamerlid. Er is proces verbaal tegen hem opge maakt wegens dierenmis handeling. Koekoek ontkent dat de twee vermagerde schim- meltjes, die tot een groep van tien paarden in Koe- koeks wei behoren, zijn eigendom zijn. Een mane ge in Leersum zou de die ren op zijn terrein hebben laten grazen. De politierechter in Arnhem veroordeelde Koekoek bijna twee maanden geleden tot een boete van 1000 gulden en een week gevangenisstraf voorwaardelijk, wegens dierenmishandeling. Het ging toen om een pony, die Koekoek zo had ver waarloosd, dat het dier moest worden afgemaakt. Koekoek heeft wel er kend dat de bewuste schimmels er niet gewel dig uitzien. Maar de eige naar had volgens hem pas balen hooi voor de tien paarden neergelegd. Haferkamp heeft, toen hij van het rapport hoorde, haastig 23 declaraties ingetrokken die hij reeds had opgesteld voor diners. Hij was, zei hij, de namen van rijn gasten intussen vergeten. Er bleven overigens nog 214 re keningen voor diners over. De Britse komiek Bernard Gribbins heeft kennelijk geen bot gevangen. De meermin in zijn armen heet Rosemary Heatherington en is, als zij haar staart afdoet, danseres bij de groep Legs (be nen) Co. Cribbins startte met zijn koene greep een twee weken durende actie ten bate van de Koninklijke vereniging voor re habilitatie van gehandicapten. Winnaar van de actie icordt degene die in 14 da gen fict grootste aantal vissen van ver schillende soorten vangt. Hij (of zij) krijgt een visvakantie voor twee perso- neri in Ierland. BERGAMO - De Italiaanse automobilist Maurizio Cavagna voelde zich ontzettend beledigd toen een politieman aanmerkin gen maakte op zijn rijstijl. Hij reed naar huis, pakte een ge weer en reed terug naar de plek waar de politieman het verkeer stond te regelen. Hij dwong de agent midden op straat te knie len en hem om vergeving te vra gen. De agent deed wat hem ge vraagd werd, maar Cavagna zit nu in de cel. Hij wordt beschul digd van dreigen met een vuur wapen en belediging van een ambtenaar in functie. De 25-jarige privé-speurder legde deze verklaring gisteren af tijdens een kort geding, dat de eigenaresse van het voorma lige Hotel Suisse in de hoofdstad had aangespannen tegen vier krakers van het pand. Om haar eis tot ontruiming van het ex-hotel ingewilligd te krijgen moest de eigenaresse met overtuigende bewijzen ko men dat de vier krakers daad werkelijk wonen in het pand. In opdracht van de eigenares volgden én fotografeerden pri- vé-detectives eind juli diverse mensen, die het voormalige ho tel in- en uitgingen. Met de hulp van een PTT-beambte wist de 25-jarige detective de naam van een gedaagde op het postkan toor boven water te halen. Een kennis van de eigenares kon de naam van een tweede ge daagde achterhalen. De kennis was daartoe via het dak het pand binnengedrongen, vond in een kamer waar niemand was, giro-overschrijvingen en maak te daar foto's van. Uit die overschrijvingen zou blijken dat gedaagde zijn kamer in Uilenstede, een complex voor studentenhuisvesting had opge zegd. In het voormalige hotel wonen op het ogenblik zo'n twintig krakers. Uitspraak 23 augustus. Jan Modaals BAGDAD De revolutionaire raad van Irak heeft donderdag een algemene amnestie afge kondigd, zo heeft het Iraakse persbureau „INA" gemeld. On der de amnestie valt iedereen die ter dood is veroordeeld en verscheidene anderen die door de speciale tribunalen of het re volutionair tribunaal zijn ver oordeeld. Niet onder de maatregel val len degenen die zijn veroordeeld wegens spionage, samenzwering tegen de Baath-partij en de staat of economisch terrorisme. AHOY- ROTTERDAM 2AAUG t/mZSEPT gaat slinken op 12.0G0m2 expositie en ver koopvan boeken, platen, hi-fi» voeding, cosmetica. toto. film. interieur, reuen, sport, mode pop, jazz. disco, kunst, film, exposities, klassiek, cabaret, theater, circus, revue, openmgstiföt'n 1ÖCQVJ 30uu' p /Qripat) Q Op' t fl 00 uur OOSTZEEDUK108- R'DAM TEL. 010-112409 -141004 Alstublieft Voor u. Van Hef Vrije Volk. 'n Mooie, lekker rulle en bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de 100-jarige Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld. Zomaar.,,.^:" Voor Tenminste, als u ons 'n nieuwe abonnee bezorgt Kom. u weet vast wel iemand. Misschien bent u zelf nog geen abonnee Laat u toch zeker gewoon iemand anders (die dat wël is) uw naam opgeven? «a Das geen punt Ofljó fOhflAA de handdoek kunt u bestellen in de kleu iSgpg$A ren rood, bruin. blauw of groen. S a\ ^et 'ormaat jij 50 bij 100 era En de kwaliteru die is uitstékend! r~\ AMSTERDAM - Twee onbe kende mannen hebben gister avond in Amsterdam de 33-jari- ge autohandelaar J.S. overval len in zijn woning in de Eerste Schinkelstraat Ze gingen er vandoor met 15.000 gulden, on geveer 40 kentekenbewijzen en enige persoonlijke papieren van de autohandelaar. WASHINGTON - De Ameri kaanse luchtmacht heeft giste ren uit.voorzorg een vliegverbod ingesteld voor 48 gevechtsvlieg tuigen van het type F-16. Men heeft een breuk ontdekt in een bout waarmee dé motor van een van de machines was bevestigd. Het verbod maakt een algemeen onderzoek mogelijk tot. het eind van de week. De Amerikaanse luchtmacht heeft 1388 F-16's besteld bij Ge neral "Dynamics. Nederland, België, Denemarken en Noor wegen hebben 348 van deze toe stellen in bestelling. Het onderzoek waartoe beslo ten; is, betreft 18 hoofdbouten pér machine. ARNHEM - De rust en schoonheid van eigen land, het opzien tegen verre reizen naar het bui tenland en het feit dat ons land ideaal is voor een vakantie met kleine kin deren. Dat zijn voor veel Nederlandse kampeer ders de motieven om te kiezen voor een vakantie in eigen land. De stichting Recron, de organisatie van recreatie- ondernemers en het na tionaal bureau voor Toe risme trekken die conclu sie na een enquête onder kampeerders. Uit het onderzoek blijkt dat 56,1 procent van de kampeerders tevreden is met de plaats die ze op een camping hadden 37,8 procent was zelfs zeer tevreden. De kampeer ders die voor de camping het gemiddelde waarde ringscijfer van 7,5 vast stelde, vonden dat b,v. het sanitair en de slecht- weer-voorzieningen op de kampeerplaatsen voor verbetering vatbaar zijn. *-Stuur Het Vrije Volk naan Naam: Adres: Postcode: Plaats: Soort abonnement: o kwartaal ijaar Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Als beloning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek toe aan: Naam: Adres: Postcode:Plaats: Kleur: O rood o bruin o blauwo groen (s.v.p. de gewenste kleur aankruisen). H NAPELS - Een 34-jarige Ita liaanse heeft gis teren in Napels een achtling ter wereld gebracht. De bevalling van de drie jongens en de vijf meisjes duurde enige uren. Een van de meisjes is kort na de geboorte over leden. ze een zesling. Alle kinderen stierven toen enkele uren na de geboorte. Het kind woog 'slechts 450 gram. Het gewicht van do an dere kinderen va rieert van 400 tot 800 gram. De bevalling geschiedde langs de natuurlijke weg. De vrouw, Pas- qualina Anatrella, heeft een behande ling ondergaan om de vruchtbaarheid te verhogen. Drie jaar geleden baarde Volgens de artsen is het slechts een keer eerder voorge komen dat een acht ling is geboren. Ook hier had de betrok ken vrouw een hor moonbehandeling ondergaan. Veranderlijke bewolking met een enkele regen- of onweers bui. Minimumtemperaturen rond 13 graden, middagtempe- raturen van 18 tot 23 graden. Matige wind, draaiend naar richtingen tussen noordwest en noordoosL zon maan op onder op onder I8aug. 06l28 2CL5Ö Ü2J6 1&20

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 1