Alle contact verloren I Via sterf gevallen' goed koop naar de West 'Bankroofdag' in New York Vier uur bekneld in sloot SLAAPBANKEN Oude bootsman dreef 4 dagen in ijzige zee VS-olie naar Iran Joke wil Kanaal over VlélGie een afbomee, u eea unieke fianddoek. I i I I HET VRIJE VOLK BEL 010-14.74.00 - tv - ,-w: - India: nieuwe verkiezingen Overvallers achter kassa Koel Woensdag 22 augustus 1979 34e jaargang no. 9860 Ver van huis en ver van het "beloofde land" Ame rika zit het Vietnamese vluchteling et je Thuy Phan Thi, Than in een Westduits opvangkamp. Terug naar haar familie in Vietnam kan het twaalfjarige meisje niet meer, en hoop dat ze in de VS bij haar broers of haar zxtsterterecht kan heeft ze nauwelijks meer. Haar moeder had in Saigon de adressen op een papiertje geschreven, maar toen het kind in de Zuidchinese zee door een Duits schip werd opgepikt was het dat papiertje kwijt. slaapbankstelien, enorme sortering. Vr.folder.Fabrieksloonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-13.80.18 EEM33 FESTIVAL ABONNEE-SERVICE voor direkte bezorging ma. t/m vr.van 16.30 19.00 uur zaterdag van 9.00-16.00 uur HUSUM - Vier IJselijke dagen en nachten heeft de 73-jarige bootsman Waclaw Oleyneske uit Husum (in de Duitse deelstaat Sleeswijk Hols tem) in een kleine rub berboot over de Noordzee gezwalkt, voordat een Neder landse vissersboot hem oppikte. ROTTERDAM - De kansen op een loongolf van 500 schoon groeien nu de Voedingsbonden FNV met die aanvullende looneis voor 1979 succes beginnen te krij gen. Nog voordat een dreigende staking vanochtend een feit werd is de directie van de vleeswarenbedrijven Compaxo in Gouda en Zevenaar (totaal 460 werkne mers) vannacht door de knieën gegaan. 3 igwi M - 'li/ f?* ff v'- Ivtli 'c "i C'f' -ais? EINDHOVEN - De 21-jarige Wicher Otten uit Geldrop, die sedert 9 juli vermist wordt, is door een schot in het hoofd om het leven gebracht De politie heeft Ottens werk gever, de 36-jarige B.S., verdacht van moord aan gehouden. ^^■semeyer.^H pak 250 gram nu Soortabonnernenflokwartaal ijaar Kleur: Plaats: i HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Witte de Withstraat 25,3012 BL Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 -11.92.00 Overvt Jler apotheken t Sh, in arrest Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De twee ge wapende overvallen op Rotter damse apotheken zijn opgelost. Na een inbraak in een apotheek in de Chris Bennekerslaan hield de politie maandagnacht de 20-jarige Rotterdammer W. J. M. van V. aan. Tijdens een urenlang verhoor sloeg hij gis termiddag door en bekende de ovenrallea te hebben gepleegd. Volgens de ,politie is van V. verslaafd aan amfetaminen. Maandagnacht sloeg hij een ruit van; de apotheek aan de Chris Bennekerslaan in en haaide de met opiaten gevulde gifkast leeg. Mensen die naast de apo theek wonen, ontdekten de in braak en waarschuwden de po litie. Van V. werd korte tijd la ter in de buurt aangehouden. Zondag 5 augustus overviel hij de apotheek Dr. van Son's Tuindorp aan de Groene Hille- dijk. Nadat hij de apothekers assistente had gedwongen de gifkast te openen, sloot hij haar op. Afgelopen zondag ging hij op eenzelfde manier te werk bij een gewapende overval op apo theek Exlër aan de Bergse Dorpsstraat De politie ontkende toen dat er enig verband tussen de tweeovervallen bestond. -■ v.::- •SKic- V ...v imm (Van een onzer verslaggevers) PARAMARIBO/AMSTERDAM Ruim 2000 mensen zijn het afgelopen jaar "te goedkoop" naar Suriname gevlogen. Volgens het hoofdkantoor van Surinam Airways in Para maribo voerden deze passagiers - fictieve sterfgevallen bij de familie in Suriname aan, om op het lage Apextarief naar Suriname te kunnen vliegen. Dezelfde reizigers hebben het luchtverkeer tussen Paramaribo en Amsterdam danig in de war gestuurd, aldus Surrtam Air ways. De moeilijkheden werden veroorzaakt door de.- ook weer fictieve terugreisdata die op de tickets van de luchtreizigers stonden vermeld. NEW YORK - De Ameri kaanse stad New York heeft gis teren een „bankroofdag" be leefd: bij tien overvallen wer den banken in totaal meer dan twee miljoen dollar (ruim vier miljoen gulden) lichter ge maakt De grootste slag sloegen enkele overvallers die een geld transportauto leeg haalden: ze maakten twee miljoen dollar buit De politie - die tot nog toe slechts twee verdachten heeft weten te arresteren - heeft ge zegd dat speciale eenheden zul len worden gevormd om zich met dit soort zaken bezig te hou den. De hoofdcommissaris van het Newyorkse korps verklaar de gisteren dat de banken het overvaller^ te gemakkelijk ma ken. In New York zijn dit jaar in vergelijking met dezelfde pe riode in 1978 27 procent bank overvallen méér gepleegd. Een jaar geleden werd be paald, dat bij een sterfgeval in Suriname de naaste familiele den die in ons land wonen, kun nen boeken volgens het Apex- tanef. Dat is enkele honderden guldens goedkoper dan een nor maal retourtje. Gewoonlijk dient men voor het Apex-tarief ruim van te vo ren te boeken en de datum van heen- en terugreis vast te leg gen. Bij sterfgevallen geldt die termijn - uiteraard - niet. Vol gens Surinam Airways in Para maribo zijn volgens die regeling veel mensen onterecht snel en goedkoop naar Suriname gevlo gen. Het Amsterdamse kantoor van Surinam Airways bestrijdt het genoemde getal van 2000 "sterfgevallen". "Wie met het goedkope tarief wilv vliegen, moet bij terugkomst eeh overlij densakte kunnen tonen. Wie dat niet kan, moet bijbetalen', en dat gebeurt vrijwel nooit Volgens ons kan er trouwens maar spra ke zijn van zo'n 200 sterfgeval len." De luchtvaartmaatschappij oevestigt wel dat de boekingen voor de terugreis problemen hebben opgeleverd. "We vullen op de ticket een fictieve tèrug- reisdatum in, die door Parama ribo met wordt bevestigd. Als de mensen ons dan hou den aan de ingevulde datum voor de retourvlucht kan het voorkomen dat andere passa giers naar Nederland op een wachtlijst terecht komen. Dat heeft bij een aantal vluchten in derdaad moeilijkheden gege ven." KERKWERVE - Nadat hij- vier uur lang in een sloot onder een auto, had gelegen is de 19-jarige Rotterdammer René Vos door voorbijgangers uit zijn hachelijke positie gehaald. Bij bet ongeval kwam de bestuur der van de auto, de Rotterdam mer Imco Glaudie (19) om het leven. Dinsdagmorgen vroeg, nm twee uur, raakte tijdens een rit met zeer hoge snelheid de auto van de jongelui in KerkwerOe (vlakbij Zierikzee) van de weg af. De auto "reed" nog zo'n hon derd meter door de sloot Imco Glaudi overleed ter plaat se en zijn passagier, René Vos, werd door de voorruit geslin gerd en kwam onder de auto te recht Vier uur later werd de auto ontdekt door een passeren de vrachtwagenchauffeur. Na dat een kraan de auto had opge takeld konden voorbijgangers de jongeman uit het water ha len. In het ziekenhuis van Zierik zee moest René Vos eerst op temperatuur komen alvorens de chirurgen operatief konden in grijpen. De toestand van de jon gen is nog ernstig. NEW DELHI - President Reddy van India heeft besloten nieuwe algemene verkiezingen uit te schrijven om India uit de al maanden durende politieke crisis te krijgen. De verkiezingen werden noodzakelijk na de val van het kabinet-Singh afgelopen week einde. President Reddy heeft Singh verzocht aan te blijven als waarnemend premier tot na de verkiezingen. ACARIGUA - Vijf Venezo laanse overvallers hebben giste ren hun zaak in eigen handen genomen: ontevreden over" het bedrag dat ze in de brandkast van een supermarkt in Acarigua san troffen namen ze plaats ach ter de kassa's om zo hun buit nog enig aanzien te geven. winkelcentrum Wisselend bewolkt met enkele buien. Vannacht mistbanken en minimumtemperaturen rond 8 gradea Matige, nu en dan krachtige wind uit zuidwest tot west Middagtemperaturen rond 18 graden. 23 aus. nm onder 38 20.40 op onder af.is zus Rotterdam Gezellig, zeg: En nog goed bereikbaar ook! Bussen en metro sloppen in het overdekte winkel centrum. Mei de auto? Ook op gerekend. Ruim 1600 overdekte parkeerplaatsen. D"s 'aal die paraplu maaflhois! Nou, ij rffifldan doen we tóch een dagje Zuidplein. mÊÊfi Goed idee, zeg. En elke donderdag *0^" tol .21.00 tiur koopavond, ■'Voor uw gemak, 130 winkels ónder-één dak. AHOr-ROTTERDAM 24 AUG t/m 2 SERT r op 12.000m2 «*po#We «n w»1 hoop van boakan, platen, hM», voeding, cosmetica, toto. film. Inferieur, reizen, sport, moda pop, Jazz, disco, kunst, film, exposities, klassiek, cabaret, theater, circus, revue ooenmgstijden 1ÖOÜ ii JOuut zondag lQO(M8 00uur Voor informatie over adreswi) ziging, betaling, vakantieadres kunt u belten van 8 00 tot 16 30 uur op maandag toten met vrijdag Het avontuur van Oley neske, die in Husum als „Kapitein Hans" bekend staat, begon twee weken geleden toen hij met zijn herdershond" „Ringo" aan boord ging van zijn 100 jaar oude vissersboot „Challenger" en koers zette naar Helgoland. Het zou een proefvaart wor: den voor Zijn „grote reis", een overtocht naar de VS. Bij Monkey Bank werd de Challenger echter overvallen door. een loeiende storm. De mast brak, de motor viel uit en het schip zonk. Oleyneske wist zich te redden op een rubberboot met in de ene hand een brood en in de andere een tank met vijf liter water, terwijl zijn hond Ringo jammerlijk door de golven werd ver zwolgen. Toen Oleyneske, die be voegd is als kapitein op de grote vaart, eindelijk door de Nederlandse vis sers werd gevonden, was hij 200 kilometer afgedre ven. Op het ogenblik komt hij in een Deens zeemanshuis weer wat op verhaal. Die werknemers krijgen een loonsverhoging van 20 bruto en een uitkering ineens van 500 schoon. Acties elders in dc slagerij-bran che worden voorbereid: in de loop van vandaag ib ook een staking uitgebroken bij Coveco in Weert. eerste resultaat te mager von den. Nu in de vleeswaren-indus trie wel loonsverhogingen van forse omvang mogelijk zijn zal dat effect hebben op de stem ming onder de havenarbeiders, zo wordt verwacht. Ook de jour nalisten hebben hun c.a.o. niet goedgekeurd. Als die twee groe pen werknemers in navolging van de vleeswaren-c a.o. ook ex tra loon gaan eisen is het nul- lijn-beleid mislukt en komt mi nister And nessen helemaal in het nauw met de toch al zwaar belaste begroting voor '80. De vleeswaren-werkgevers die nog niet hebben gerageerd op de looneisen van de Voe dingsbonden krijgen twee da gen de tijd. Willen ze dan nog niet praten dan worden stakin gen voorbereid. Voor een interview met Roel Dik, bestuurder van de Voe dingsbonden FNV in de vlees waren-sector zie pagina 11. Toen de ochtendploeg van Compaxo Gouda vanochtend om half vijf het bednjf inging om de staking te starten hingen overal pamfletten van de direc tie met de mededeling dat de eisen waren ingewilligd. De werknemers vertrouwden de pamfletten niet en belden de di recteur uit bed. Die bevestigde de mededelingen. In Groningen, waar de Voe dingsbonden FNV, vorige week al de 20 bruto per week uit het vuur hadden gesleept, is van daag het overleg hervat om de eis van 500 schoon ook te reali seren. FNV-loononderhandelaar Frans Drabbe wil nog niet zeg gen of deze nieuwe forse loonei sen passen in het beleid van de vakcentrale, dat uitgaat van een nullijn. De acties van de Voe dingsbonden kunnen sterk uit stralen naar andere bedrijfstak ken. De haven heeft nog steeds geen CAO, omdat de leden het WASHINGTON - De VS gaan stookolie en pe troleum uitvoeren naar Iran. Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft een vergunning af gegeven voor de uitvoer van een hoeveelheid ter waarde van 92 miljoen gulden. Een woordvoerder van het ministerie zei dat Iran. hoewei het één van de grootste olieproducen- ten van de wereld is, een groot tekort heeft aan olieproducten. "Blijkbaar werken de Iraanse raffi naderijen na de islamiti sche revolutie zo slecht dat ze niet eens aan de binnenlandse vraag kun nen voldoen," aldus de 'oordvoerder. Vier meisjes staan to de Engelse bad plaats Folkestone te trappelen van ongeduld om straks te beginnen aan de Vijfde Jntematio- nale Kanaal-race. Het zijn van links near rechts de Ne derlandse Joke van Staveren, de Cana dese Cynthia Ni cholas, de Turkse Nesnm-Olgun en de Nieuwzeelandse Sandra Blewett. De internationale ka naal-race wordt gesponsored door prins Faisal van Saoedi-Arabie. A Wer kgever schiet man (21) c ood en 1 «graaft hem (Van een onzer verslaggevers) De man heeft gisteren op het militair oefenterrein tussen Best en Oirschot de plaats aan- gewemzen waar hij de jonge man had begraven. Volgens de districtsrecherche van de rijks politie in Eindhoven en de Bel gische rijkswacht zou S. aan een achtervolgingscomplex lijden. Hij dacht dat Wicher Otten 'op hem loerde'. Tegenover de politie bekende S. dat hij in zijn villa in het Bel gische Westmalle met een schot uit een flobertgeweer Otten in het hoofd had geschoten. Die zelfde avond vervoerde S. het slachtoffer naar Nederland, waar hij het lichaam in een bos je verstopte. Enkele dagen later begroef hij het lijk. - S. is sedert enkele jaren eige naar van een fabriek m bio-zu- ren in Westmalie. Voordien was hij koppelbaas m het Nijmeegse. Sedert enige tijd was hij ge scheiden, maar zijn vrouw en zes kinderen woonden bij hem in de villa. De dag na de moord zijn vrouw en kinderen met va kantie naar Oostenrijk gegaan. Er wordt onderzocht of de ex- vrouw van S. iets met de zaak te maken heeft gehad. De politie was met het onder zoek begonnen nadat Ottens moeder ongerust was geworden omdat haar zoon op 8 juli niet thuis was gekomen. S. werd aan de tand gevoeld waarbij opviel dat hij tegenstrijdige verklarin gen aflegde. Gisteren legde hij een bekentenis af en wees de plaats aan waar hij Otten had begraven. Hij zal in België be recht worden. 355 Alstublieft Voor u Van HeT Vrije Volk. 'n Mooie, lekker rulle en bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de 100-jange Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld Zomaar.. Voor nop - Tenminste, als u ons 'n nieuwe abonnee bezorgt Kom. u weet vast wel iemand. Misschien bent u zelf nog geen abonnee. Laat u toch zeker gewoon C iemand anders (die dat wèl is) uw naam opgeven? Das geen punt Oh ja: de handdoek kunt u bestellen in de kleu ren rood. bruin, blauw of groen. Het formaat is 50 bij 100 cm. En de kwaliteit die is uitstékend! Stuur Het Vrije Volk naar Naam: Adres: Postcode: Plaats: Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken 'gratis. Als beloning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek toe aan: - Naam: Adres: O rood o brum O blauw O groen H U (s.v.p. de gewenste kleur aankruisen). H "Stuurt u de bon, volledig ingevuld, in een open envelop zonder I m postzegel aan: Het Vrije Volk. Antwoordnummer 1579 m Rottëtdariv.- jJB Postcode:

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 1