Bliksemstraal doodt speler in Enschede Besprekingen steeds op geheime plaats doden bij orkaan fi Knappe lorre terug Turken gaan in Hervormde kerk EVEN VOOR NIKS 'T KANAAL OVER HOOGHOUDT „10» SLAAPKAMERS Meisje gewurgd in Arnhems bosje gevonden ■sa?»*"* Paus naar Top tien? Politie redt meisje uit Biesbosch Zesling na hormonen behandeling Explosies op jachten NANNINGA MEE NAAR IJSLAND Wij een abonnee, u een unieke handdoek. m flil lleei' HET VRIJE VOLK BEL 010-14.74.00 GRAANJENEVER Hinderlijke schipper Koel Zweepslagen voor Bhoetto's dochter? Van Gogh's tussen de kerstballen Maandag 3 september 1979 34e jaargang no. 9870 hoofdredacteur herman wïgbold (Van een onzer verslaggevers) ENSCHEDE Een bliksemflits heeft gistermiddag tijdens een voetbalwedstrijd in Enschede een eind ge maakt aan het leven van een der spelers, de 35-jarige Enschedeër Herman van der Woude. Vier andere voet ballers twee van elk van de beide teams liepen brandwonden op en een vijfde een hersenschudding. me zo.» ABONNEE-SERVICE voor direkte bezorging ma. l/ro vr.van 16.30 -19.00 uur zaterdag van 9.00 16.00 uur (Van onze sociaal- economische redactie) ROTTERDAM - De Vervoersbonden willen een forse loonsverhoging in de haven. Met een an dere opzet van de cao-Io nen proberen de bonden te bereiken dat de haven arbeiders er in hun sala ris zoveel op vooruit gaan, dat ze hun staking willen opgeven. Volgens het ac tiecomité van de stakers hebben de bonden een looneis van 28,50 gulden bruto per week extra op tafel gelegd. De stakers eisen 30 gulden netto. 9 Zie verder pagina 3 li. Op het vliegveld van Santo Domingode hoofdstad van de Dominicaanse Republiek, kwam dit vliegtuig boven op een werkplaats terecht toen de orkaan „David" voorbijraasde. Het vliegtuig stond tientallen meters vanaf het gebouw geparkeerd. 1, MIAMI/SANTO DOMINGO - Met dodelijk geweld raast de orkaan „David" op dit moment naar Miami in de Amerikaanse staat Fiorida. De orkaan heeft in het afgelopen weekeinde aan dui zenden mensen het leven gekost. Alleen al in de Domi nicaanse republiek vielen meer dan 1200 doden. Grote schade IHK&lP Op het shirt van deze syrisch-orthodoxe christen prijkt de berg Ararat, de berg in oost-Turkije waarop - naar verluid Noach landde na de zondvloed. dranken wandmeubeltn,bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesfngei 68, R'dam. Tel. 0KM2JM.81. ARNHEM - In een bosje aan de Schelmseweg in Arnhem is gisteren het stoffelijk overschot gevonden van de 20-jarige scholiere Irene Jacobs uit Oosterbeek. Volgens de politie is aan de wurging een zedenmisdrijf voorafgegaan. Van de dader ontbreekt elk spoor. Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Als betoning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek toe aan: Naam: Postcode: Plaats: Kleur; rood bruin blauw groen (s v p. de gewenste kleur aankruisen) H Stuurt u de bon, volledig ingevuld in een open envelop zonder postzegel aan: Het Vrije Volk. Antwoordnummer 1579. 3000 VB Rotterdam. Witte de Withstraat 25.3012 BL Rotterdam, te!. 010 - 11.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 11.92.00 De blikseminslag ging met zo'n hevige luchtverplaatsing gepaard dat alle 22 spelers en de toeschouwers (tien man) tegen de grond werden gesmakt Toen na korte tijd bijna iedereen op hét veld weer op zijn benen stond, werd nog een vergeefse poging ondernomen Van der Woude door mond-op-mond beademing weer tot leven te wekken. De gewonden moesten in een Enschedees ziekenhuis worden opgenomen. De blikseminslag overviel"" spelers en publiek vlak voor de aftrap voor de tweede helft van Emos- Sportclub Enschede, een wedstrijd in de lagere regionen van de competitie. Van der Woude en nog vier andere voet ballers stonden op dat moment in de middencirkel op het Emos- vëld. Bmos-jeugdbestuurslid Van der Zwaan: "Niemand zag het aankomen. Het regende een beetje, en er was wat gerommel in de verte geweest maar ver der niets. Niemand kon geloven dat die jongen dood was. omdat er niks aan hem te zien was nog geen schrammetje had hij De onthutste voetballers wer den in de bestuurskamer van Emos opgevangen door 'Emos- officials. Van der Zwaan: "De toestanden die zich daar af speelden waren afschuwelijk. Iedereen huilde: de spelers, hun vrouwen, hun kinderen... Grote kerels jankten als kleine jo chies." HAMBURG - In de Bondsrepubliek zijn al 60.000 langspeelplaten be steld van de liedjes die de paus tijdens zijn bezoek aan Polen in juli heeft ge zongen. De platenmaat schappij deelde mee dat ook uit het buitenland tal van bestellingen komen, zelfs vanuit de Verenigde Staten. GORINCHEM - De 11-jarige Karin van Bever uit Zwijn- drecht is dit weekeinde op het nippertje gered uit het water van de Biesbosch. Het meisje dat een slagaderlijke bloeding aan haar voet had. werd door de rijkspolitie te water aan boord van een speedboot genomen. MADE en DRIMMELEN - Een Belgische schipper heeft twee uur lang Radio Schevenm- gen, de rijkspolitie te water en artsen voor niets aan het werk gehouden door op verschillende kanalen van de marifoon een noodkreet uit te zenden dat er een arts aan boord van zijn ..schip nodig was. De rijkspolitie zorgde ervoor dat een arts in Lage Zwaluwe gereed stond "maar de schipper koerste toen 'weer door naar Made en Drim- melen. Daar bleek dat hij hele maal geen dokter nodig had. Zo dra de politie weet welke Belg voor de paniek heeft gezorgd zal hij danig worden onderhouden. Wisselend bewolkt met vooral aanvankelijk nog enkele buien. Minimumtemperaturen om streeks 11 graden, middagtem- peraturen ongeveer 18 graden. Matige tot krachtige. >n de kust tijdelijk nog harde wind uit west tot noordwest twpt «ip «vfcif maan op attoer t» 17 04 00 ATHENE - Een 21-jarige vrouw heeft dit weekeinde in de zesde maand van haar zwanger schap het leven geschonken aan een zesling. De vrouw had een vruchtbaarheidsbehandeling met hormonen ondergaan. Artsen achten de uiteindelijke overlevingskansen van de ba- bies gering. De moeder maakt het goed. GORINCHEM - In het week einde zijn drie jachten gedeelte lijk of geheel uitgebrand. Op het motorzeiljacht Winnie the Pooh liep mevrouw H. J. Ingen-Hans uit Oss tweedegraads brand wonden op toen de spiritusbran der ontplofte. Een ander jacht brandde geheel uit doordat er een gasexplosie ontstond bij het aansteken van een ijskast. In Heusden brandde een kajuit- jacht uit toen de vlam in een pan met frituurvet sloeg. Voor informatie over adreswij ziging, betaling, vakantieadres kunt u betten van 8 00 tot 16 30 uur op maandag tol en me! vrijdag I Vaklbonden komen óók met looneisen haven De havenwerkgevers hebben veelVioeite met de looneis. De onderhandelingsdelegatie heeft vanmorgen met het bestuur van de SVZ, de Rotterdamse haven- werkgeversvereniging, overlegd over de stand van zaken in de loononderhandelingen. In de loop van de middag werd het cao-gesprek weer hervat, nog steeds op een geheime plaats. De staking in de Rotterdamse haven heeft zich vanochtend in tussen weer uitgebreid. Ook bij de Graan Elevator maatschappij in de Maashaven werd het werk neergelegd. Het afgelopen weekeinde heeft het container- overslagbedrijf ECT een etmaal lang platgelegen. Het actiecomité van de Stakers heeft voor morgen een grote mars door de Maastunnel aan gekondigd. De oproep was ook gericht aan de vrouwen van de stakers. Die zouden mee moeten lopen naar het kantoor van de Vervoersbonden aan de West zeedijk. De staking van de sleepboot bemanningen van Smit gaat ook nog volop door. Pogingen van de Vervoersbonden en van de di rectie van Smit om de stakende slepers uit te leggen wat hun nieuwe cao nu precies voor ver beteringen inhoudt, konden de stakers niet aan het werk br - gen. Onder de werknemers van Smit heerst veel onduidelijk heid over de nieuwe reiskosten regeling. Voor sommigen is dat een achteruitgang, maar voor hen geldt een overgangsrege ling. De stakers constateerden dat de nieuwe reistoeslag in ieder geval niet door de hen ge- eiste netto loonstijging van vijf tig gulden per week betekent. Over de staking bij Smit was vanmiddag ook nog overleg. Sis» f»i> Gisteravond ging de orkaan als een furie tekeer op de met toeristen volgepakte Bahama- eilanden om vervolgens op volle sterkte naar Florida te koersen. Er werden windstoten tussen 145 en 185 kilometer per uur ge meten. Met snelheden van 240 kilo meter per uur sloeg de orkaan in het begin van dit weekeinde toe in de Dominicaanse •Republiek, waar onder andere in één vlaag een kerk werd weggevaagd waarin 480 mensen een toe- vlt^cht hadden gezocht Vier honderd van hen vonden de dood. In de stad San Cristobal vie len 70 doden. In de hoofdstad Santo Domingo zouden al 700 doden geteld zijn. Vele gebieden in de Domini caanse Republiek zijn van de buitenwereld afgesloten. Hoe wel men het ergste vreesde voor de hoofdstad, blijkt de meeste schade aan het platteland toege bracht zijn. De schade aan de Domini caanse koffieplantages en aan de verkeerswegen is bijzonder groot Het hele land zit zonder stroom en drinkwater. Voor de bevolking dreigt een tekort aan voedsel. Men vreest voor het uitbreken van epidemieén. Tientallen doden liggen nog overal onder het puin bedo' *°n. Terwijt men gisteren la. de gehele kust van Florida een or- kaan-alanr van kracht liet worden, trof „David" met snel heden van 130 kilometer per uur de Bahama-eilanden. Het hete eiland Nassau ligt bezaaid onder bomen, hoogspanningsmasten en puin. Letterlijk huizenhoge golven sloegen over de kades en zetten hele woonwijken blank. Ver schillende eilanden van de Ba hamas zijn van de buitenwereld afgesneden, zodat een overzicht van alle schade nog lang niet kan worden gegeven CHICAGO - Arturo, een Panamese papegaai, die Spaans, Italiaans. Engels en Duits spreekt, is terug gevonden. Eerder had een vrouw gezegd dat zij het dier had ontvoerd, gedood en gebraden en vervolgens aan haar grootmoeder van 96 had voorgezet De veeltalige papegaai werd ongedeerd terugge vonden. Arturo brabbelde nog wat jonsamenhangend Spaans als gevolg van de doorstane emotie. Normaal spreekt het dier volmaakte zinnen en roept iedereen die hij kent en graag mag bij naam. (Van onze sportredactie) I ROTTERDAM - Dick Nan-j ninga is toegevoegd aan de se- tectie voor het Nederlands elftal f dat woensdag in Reykjavik in t de voorronde van het Europees: - kampioenschap tegen IJsland speelt De spits van Roda JC zat vrij wel zeker Kees Kist vervangen, die last heeft van een enkelbles sure en gisteravond in Turijn in de vriendschappelijke wedstrijd Torino-AZ slechts 45 minuten heeft meegespeeld. Bij terugKeer van de AZ-spe- lers op Schiphol zal KNVB-arts Frits Kessel beoordelen of het zin had om Kees Kist mee naar IJsland te nemen. (Van een onzer verslaggevers) ALMELO - Een aantal Turk se christenen, die op last van staatssecretaris Haars van Jus titie Nederland moeten verlaten, hebben gisterochtend hun toe vlucht gezocht in de Hervormde kerk van Almelo. Zoals bekend heeft deze groep eerder enige maanden gebivakkeerd in de Sint Janskathedraal van Den Bosch. De actie die „41-t-" heet omdat ook Nederlanders zich aangeslo ten hebben bij de 41 Turkse christenen, wordt gesteund door het bestuur van de kerk en de hervormde gemeente en ge doogd door de plaatselijke over heid. De commissaris van politie heeft toegezegd in ieder geval tot en met aanstaande zondag geen enkele actie te zullen on dernemen. Burgemeester mr. F. Schneiders van Almelo heeft, na overleg met wethouders en frac tieleiders, aangeboden te onder handelen tussen het Haagse mi nisterie van Justitie en de Al melose „kerk"-Turken. (zie ook pagina 9). SS CALAIS - Helemaal bui ten de vakantieplanning van hun ouders om zijn acht Engelse kinderen zon der een cent op zak even het Kanaal overgewipt naar Frankrijk. Hun avontuur, dat twee dagen duurde, eindigde ermee dat ze in de Franse kustplaats Abbeville op een hover craft naar Engeland wer den gezet. De jeugdige reislustigen - hun leeftijden lopen uiteen van vier tot negen jaar - stapten eerst in de buurt van de camping waar ze met vakantie waren op de ondergrondse naar het Londense Victoria-station. Ze konden daarna onge hinderd via Dover doorrei zen naar Calais waar ze een trein naar Parijs namen. Omdat ze geen kaartjes konden tonen werden ze door de conducteur overge dragen aan de politie. Die stalde het achttal in een kinderthuis irt Amiens, maar de volgende morgen Hepen de kinderen daar weg. Ze namen opnieuw de trein en belandden daar door uiteindelijk bij de po litie van Abbeville. K«vaitle«f»<Jfariiten 00' p"j%bewuSt* lijrt|»ro«v*rt ait'jc» goJKJkocnf De patholoog-anatoom dr. Zeidehrost die gisteren begon met sectie op het stoffelijk over schot, zet vandaag zijn onder zoek voort. Irene verliet zaterdag om streeks negen uur haar ouderlij ke woning. Ze zou op de fiets een vriendin ophalen om samen naar een clubhuis in de Arn hemse wijk Aiteveer te gaan. Toen ze daar niet aankwam, belde de vriendin de vader van Irene. Die waarschuwde, nadat hij zelf zijn dochter was gaan zoeken, omstreeks middernacht Gisterochtend vroeg vonden politlemansen uit Arnhem en Oosterbeek het meisje. Haar fiets werd eerst gevonden. Het stoffelijk overschot lag een tien tal meter verderop tussen de bo men. Bij de politie is inmiddels een aantal tips binnengekomen van mensen die Irene, gekleed in een rode pantalon en een witte blou se, zaterdagavond hebben ge zien. De politie kon vanochtend nog niet zeggen of deze tips bruikbaar zijn. ISLAMABAD Benazir Bhoetto. de dochter van de te rechtgestelde premier van Pa kistan. is gisteren gearresteerd. Volgens de aanklacht heeft de 26-jarige Benazir Bhoetto de be palingen van de uitzonderings toestand in Pakistan geschon den door onder meer de strijd krachten in diskrediet te bren gen en zonder toestemming poli tieke bijeenkomsten te beleg gen. Op deze overtredingen staat een maximumstraf van twintig zweepslagen en vijf jaar gevan genisstraf. ARNHEM - Op zolder van een huis in Ede hebben jaren lang twee kunstwerken van Vincent van Gogh gewoon tus sen het kinderspeelgoed en de kerstversierselen gestaan. De bewoners, die niet bekend wil len worden, wisten wel dat het Van Gogh's waren - de doeken zaten bij een erfenis - maar hadden zich de waarde ervan niet gei ealiseerd. De Arnhemse kunsthandelaar Albricht herontdekte de Van Gogh's bij toeval. Het gaat om een olieverf-doek ..De Wever" uit 1884 en om een potloodteke ning „Oude man met kind" uit 1882. Ze zijn te koop voor resp. 375.000 en 150 000.— Alstublieft Voor u. Van Het Vrije Volk. 'n Mooie, lekker rulleen bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de iOOjarige Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld Zomaar. Voor nop. Tenminste, als u ons "n nieuwe abonnee bezorgt Kom, u weet vèst wel iemand Misschien bent u zelf nog geen abonnee. Laat u toch zeker gewoon iemand anders (die dat wél is) uw naam opgeven'3 Da s geen punt Oh ja: de handdoek kunt u bestellen m de kleu ren rood bruin, blauw of groeri Het lormaat is 50bij 100 cm. En de kwaliteit die is uitstékend! Stuur Het Vnje Volk naar: Naam: Adres: Postcode: Plaats: Soort abonnement:- kwartaal - 'jaar Adres:

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 1