Carroü$él-dmajeurs p/awim IQ Pechvogel ouwen Onsje papier Bel Canto geeft herfstconcert in St. Martiniiskerk Geen SG en VVV verhuizen? Overval op pompstation Harpe Davids zoekt instrukteur Opnieuw baldadigheid in Aleidastraat Aanrijding 'Jamboree on the air' ook voor Scouting-groep Tairé schiedam Jft Nil WIÉ! ZATERDAG 20 OKTOBER 1979/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 VLAARDIN GEN SCHIEDAM.- Over een |S week gaat de musical Maud* in première. Dat betekent keihard werken voor de leden van de Np amateurverenigïng Car- |pp rousel. De afgelopen week Nl- repeteerden de zangers, |8s§| dansers, muzikanten en pjjjj toneelspelers van Carrou- j|>*l sel elke avond. 'We zijn jpap; amateurs, maar we willen een musical met kwaliteit maken,' zegt Roon Piuijm, voorzitter van de vereni- §50 ging en tevens één van de hoofdrolspelers. |Sr Nife- ftti Hpif j SS Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De gemengde zangvereniging Bel Canto geeft op 20 oktober, vanavond een herfstconcert in de Sint Martinuskerk. Deze is gelegen aan de Wil lem Andriessenlaan 65 in Groenoord. Voor het concert heeft Bel Canto ook het Schipluidense gemengde koor Sint Michael en het jongerenkoor Vivace eveneens uit Schipluiden uitgenodigd. Première vrijdag Bijdragen: Ben Herbergs, Jan Booister. Zal de Schiedamse Gemeenschap het Proveniershuis gaan verlaten? spektakel Aarzeling bij de bewoner, door de bel wreed gestoord in zijn nachtelijk overwerk. „Zoveel contant heb ik niet in huis, het is het begin van de maand, ik had morgen net naar het postkantoor willen gaan. „Na lang zoeken vindt hij een geeltje, en na veel ge schraap ook nog eens tien los se guldens. Het blondje blijft aandringen: 33 is niet ge noeg voor de taxi, denk ik. Heeft uw vrouw boven op de slaapkamer niet nog ergens 100, vraag haar toch eens. Nou ja, anders moet ik het maar met dit bedrag probe ren. Wacht ik teken nog even een schuldverklaring voor u." Een dag, een week, twee we ken later - "Mariëtte Mar- chand", alias Juffrouw Pech vogel, is nog altijd niet langs geweest. In de buurt van Zwolle, zo blijkt bij navraag, is ai in maanden geen ernstig verkeersslachtoffer, laat staan dode, een ziekenhuis binnengebracht. In geen enkel bevolkingsregister daar komt ook de naam 'Marchand' voor. De politie over deze mede- mens-in-nood: „In het holst van de nacht schermen met overleden moeders: de metho den om mensen geld af te troggelen worden inderdaad steeds ongelooflijker." Twee uur 's nachts, blond meisje aan de deur. Bijna huilend. 'Meneer, dit was de enige plek in de straat waar nog licht brandde. Mag ik even binnen komen? Er is iets ernstigs ge beurd'. Het blondje zoekt, vrijmoedig, zelf de weg naar de achterka mer. Handen radeloos in het haar ('ik ben bereid een schuld ver klaring voor de politie te te kenen') steekt het van wal: "Meneer, ik krijg net een tele foontje, dat mijn moeder zich heeft doodgereden. In haar auto. bij Zwolle. Ik moet on middellijk naar het zieken huis komen, zei mijn vader nog. Hij is toen ik nog heel jong was van moeder geschei den. Ilct is misschien vreemd, maar ik heb nu midden in de nacht geen geld om nog een taxi naar Zwolle te kunnen betalen. Ik woon hier pas en kele weken, een paar deuren verderop, op 69, en ik heb gis teren net de laatste tientjes van mijn uitkering uitgege ven aan biezen tegels voor op de vloer. Ach meneer, kunt u mij lot morgen zolang hon derd gulden lenen? Ik breng ze eerlijk weer terug. Des noods laat ik mijn kleren hier achter als onderpand. Zal ik mijn jasje uitdoen?" Els Weber in diepe concentratie. s S.sOv s kV- WlV <-\V«Xasvn Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM In de nacht van donderdag op vrijdag is een overval gepleegd op het benzi nepompstation aan de 's-Grave- landseweg. De eigenaar is de firma Van Rijswijk Zoon. Het pompstation dat dag en nacht geopend is, kreeg om streeks twee uur bezoek van twee mannen. Tegen pompbe diende M.K., 57 jaar, schreeuw den zij dat het een overval was. Zij bedreigden M.K. met een wapen. Uit de kassa haalden zij vervolgens ongeveer 1200 gulden en gingen er toen vandoor. Het onderzoek door de politie duurt nog voort w+wesyx» WYE?ij. Maud belooft een spektakel te worden. De musical duurt maar liefst twee-en-half uur en bevat een kleine 20 liedjes. 'Zonder één cent subsidie," zegt Roon Pluijm trots, nadat hij heeft verteld dat de produktie zo'n 40.000 gulden kost Het is de be doeling dat de opbrengst van de kaartverkoop die kosten weer goed maakt. Tot nu toe werden er al honderden toegangsbewij zen verkocht Zoals alles, wordt ook die kaartverkoop door de medewerkers van Carrousel verzorgd. Maar het hardst wordt er deze dagen gewerkt aan de uitvoering zelf: over een paar dagen wordt de generale repetitie immers ai gehouden. Wie kent er non geen ambte- narenmop? Niemand toch? Dan weet ook iedereen dat de overheidsdienaren daann meestal worden afgeschilderd als mensen file op hun werk de slaap inhalen die ze thuis te veel hebben gehad en liever met al te hard werken. Dat beeld is natuurlijk een onjuist beeld. Maar soms wer ken ambtenaren er wel aan mee. Deze week bijvoorbeeld toen de gemeenteraad vergaderde. Tijdens die vergadering werd een tas met zeven enveloppen vol ambtelijke stukken be zorgd, bestemd voor raadsle den. Zoiets bespaart portokos ten. Prima dus. Het gezicht van die envelop pen plus de tas zal ongeveer vijf kilo zijn geweest, maar de tas werd wel gedragen door twee ambtenaren, iedereen hengsel vasthoudend. Dat is te gek, dachten we. Zo werkt een ambtenaar toch mee aan het beeld dat hij liever lui dan moe is? Maar dat begrepen we verkeerd, moesten we uit de woorden van kamerbewaarder Van der Schee opmaken (die overigens zelfde zeven enve loppen onder de arm nam en ze onder de raadsleden uitdeel de). „Dat sjouwen door twee mensen", zo zei hij met pret lichtjes tn zijn ogen, „moet je zien tn het kader van de ar- beidsp laatsenovereenkom- sten." En hij gaf een knipoog. Het is waar, zo blijft er werk in de wereld. Maar toe h... De 60 leden van Carrousel werken nu al anderhalf jaar aan Maud. Het geheel begon met een auditie, waar erg veel belang- Iflllpllp stelling voor was. 'Er kwamen zoveel mensen op af, dat we N moesten selecteren. Er is in ons Het ballet neemt een belangrijke plaats in bij MaucL gezelschap een vrij grote groep van spelers die tot de vaste kern van Carrousel behoren. We had- erette. Borst kon gelukkig nog vnnr rt}^ niSitif wel wat repetities bijwonen om T i verwacht, maar aanwijzingen te geven. 'Het ziet gedWOn: er naar uit dat die toestand ver- w|Jzen, der geen problemen geeft. Jaap vertelt Roon Pluijm. Boer kon eelukkie noe- net on Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De Harmonie vereniging Harpe Davids zoekt naar een instrukteur voor haar tambourkorps. Het korps, dat voornamelijk uit jeugd bestaat, repeteert iedere woensdagavond van 19.00 tot 21.00 uur in de school aan de Singel 24. De groep is klein, maar wel aan het uitbreiden. De vorige instruk teur was tevens-tambour-maf- tre. maar dit wordt met als voorwaarde gesteld aan de nieuwkomer. Wie interesse heeft kan woensdagavond een kijkje komen nemen of inlich tingen inwinnen bij mevrouw C.J. limer. Beierlandsestraat 55b, tel 26 59 93 of 26 08 50. IS Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De politie heeft opnieuw ingegrepen bij balda digheid in de Aleidastraat. Een tiental jongelui brachten daar vernielingen aan bij verkeers borden en zuilen. Naar aanlei ding hiervan is de zeventienja rige Schiedammer R.W. mee genomen naar het bureau. Hij wordt in verband met de balda digheid gehoord. Het orkest van Carrousel oefent sinds een week onder leiding van dirigent Jaap Boer. Bij de Bijenkorf kan je, zoals bekend sinds het begin van dit jaar geen onsje kaas, worst of andere levensmiddelen meer krijgen. Reorganisatie heette dat. Maar. zo dacht de Bijenkorf- directie kennelijk, we moeten toch weer die oude gezellige sfeer van vroeger een beetje terugbrengen. De huisvrouw vindt het nu eenmaal gezellig in onsjes te kopen. Dus tegenwoordig kan je op de derde etage van de Rotter damse Bijenkorf bijvoorbeeld weer een "onsje" papier ko pen. De klant heeft een ruime keuze uit een assortiment pa pier die ze dan zelf op een weegschaal moeten afwegen. Erbij hangt het volgende bordje: „U kiest zelf minimaal 100 gram assorti: ook in on derdelen. De verkoopkracht weegt u af en u betaalt bij de kassa. Per 100 gram 3,50." Een snijmachine om het pa pier in dikke dunne plakken te snijden Is niet aanwezig. Ook is er geen keuze tussen belegen, jong of oud. Maar dat mag het papier niet kreuken! Het wachten is alleen nog op een onsje kroontjespennen, een onsje paperclips en een onsje stuf. En dan is het in de Bijenkorf haast weer net als vroeger! Behalve dan dat een onsje papier toch ivat zwaar der op de maag kan liggen. i „Schrijf smakelijk!" Tot nu toe zijn er slechts tien voorstellingen voor Maud ge pland. Is dat nou niet een beetje zonde van alle inspanningen, van anderhalf jaar werk? 'Nee, zeker niet,' vindt Roon Pluijm. Ik maak maar weer een vergelijking met andere ama teurgezelschappen. Die geven één of hooguit twee voorstellin gen, vaak uitsluitend voor fami lie en kennissen van de spelers. Bij ons is dat duidelijk anders. Aan de andere kant blijven we natuurlijk amateurs. Veel men sen hebben niet eens tijd om va ker op te treden.' Te veel voorstellingen kun nen ook tot spanningen leiden. Ik bedoel: moe vindt het leuk om pa een te keer zien spelen: maar ze gaat niet tien keer mee. Overigens bestaat de kans dat er nog een paar voorstellingen bij komen, maar dat hangt van de belangstelling van het publiek In het voorjaar verzorgden deze drie koren die alle onder leiding staan van Koos van Beurden een lenteconcert. Dat bleek een groot succes. Men hoopt ook nu weer op een volle kerk. Het idee voor Maud ontstond al vier jaar geleden, tijdens de viering van het 700-jang be staan van Schiedam. Ter gele genheid daarvan, werd de revue 'Even goeie maatjes opgevoerd. Bij die gelegenheid ontmoetten Chris Bezooijen, Ed Verkade en Dick Borst elkaar. Zij besloten edrieên een musical te maken.- Vooral het maken van de liedjes vereiste een nauwe samenwer king tussen de tekstschrijvers en de componist-arrangeur. De komende week wordt er nog een paar maal gerepeteerd. Dan kan vrijdag het publiek zien of al het werk dat de leden van het Musical Theatre Carrousel ver zetten, de moeite waard is ge weest. Maud is op 26 en 27 oktober te zien in de Vlaardingse Stadsge hoorzaal. Ook op 1 en 2 novem ber wordt Maud daar opge voerd. In het Passage theater in Schiedam wordt Maud op 1 de cember op de planken gezet. Bo vendien geeft Carrousel vijf voorstellingen voor de vereni ging Lentefeest. Kaarten kosten respectievelijk negen en elf gul den. Eigenaren van een CJP of 65fpas, krijgen korting. Kaarten van vier gulden per stuk zijn te verkrijgen bij C. van Lier aan de Esdoomlaan 9, tel, tel. 707906, bij leden van het koor en indien nog voorradig 's-avonds aan de zaal. De spelers van Carrousel doen vrijwel alles zelf. Niet alleen het dansen, acteren en zingen, maar ook het vervaardigen van de kostuums en de decors houden zij in eigen hand. Op die manier worden de kosten enigszins ge- drykt. "Maar bovendien schept het een band onder de spelers, wanneer ze samen staan te tim meren en verven. Dat is niet de reden, maar een prettige bij komstigheid van die zelfwerk zaamheid,* aldus Pluijm. Enige paniek brak een week geleden uit, toen componist en dirigent Dick Borst plotseling ziek werd. Zijn taak, het instu deren van de muziek, werd overgenomen door Jaap Boer, dirigent van de Havenstad Op- Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Twee perso nenauto's zijn op de hoek van de Aleidastraat en de Vlaardinger- dijk met elkaar in botsing geko men. Er waren geen gewonden maar wel zijn beide auto's aan de rechtervoorkant beschadigd. De 23-jarige R. de G., die ver moedelijk enige borrels op had. wilde van de Vjaardmgerdijk de Aleidastraat inrijden. Hij nam de bocht echter met zo netjes en raakte daardoor in botsing met de uit de Aleidastraat komende wagen van de heer M M. M. van D. De schade is nog onbekend. SCHIEDAM - Rekeninghou- -ders van de Bondsspaarbank *9 Schiedam hebben in augustus -t en september weer naar beho- - ren gespaard. Men legde onge- veer 45 miljoen gulden in en r haalde weer 44 miljoen gulden x terug: een spaaroverschot van een miljoen. Het totaio tegoed van de spaarders bedroeg op 30 septem- f ber 218,9 miljoen. Op 30 septem- ber 1978 was dat nog 201.7 mil- joen gulden. De Bondsspaarbank heeft dat 'j geld voor 91,7 miljoen belegd in effecten, voor 76,9 miljoen in le- ningen en voor 7.6 miljoen in hypotheken. v: \y- - c,8..;.v4.',Nkv boodschappen uit te zenden naar andere scouting-organisa- ties. Jota is een afkorting van Jan- boree on the air, een gebeuren dat elk jaar plaatsvindt. Vrijwel alle padvinders van de gehele wereld doen er aan mee. SCHIEDAM - Wethouder Zijdeveld zal onderzoeken of ook het voorhuis van het Prove niershuis meegenomen kan worden bij de verbouwingen. Nu zijn de Schiedamse Gemeen schap en het VVV daar nog in ondergebracht. Door een vergis sing van een metselaar bij een vroegere opdracht van de ge meente verkeert de buitenkant van het voorhuis nog in een goe de staat De man had alles op nieuw gevoegd terwijl het om een proefstukje ging. De binnenkant moet echter wel aangepakt worden. Daar voor moeten de S.G. en het VVV eerst elders ondergebracht wor den. De heer Zijdeveld: „Mis schien kan er voor hun wel een veel aardiger behuizing gevon den worden. Ik zal proberen het voorhuis in de uitvoering mee te Memen." SCHIEDAM De Schiedamse Scouting-groep Taizé doet in het weekeinde mee aan de Jota. Vanaf 12 uur gisternacht zitten padvinders met slaapzakken in het clubgebouw om ether- boodschappen van de gehele wereld te ontvangen'en om zelf

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2