Vervelend incident bij WOH- Groenoord .-4' r 'M.E., weg Bombardement? Bazaar in Thurlede mm m Weer reünie oud-AJC'ers in de maak Oh, M.E., wat doe je nou Kom op mensen, maak een vuist Schiedam BERTUS EN DE POSTERS tl» DONDERDAG 22 NOVEMBER 1979/HET VRIJE VOLK/PAGIN'a 4 s" jg Aan de hand van foto's, gemaakt in de hele wijk, blijkt dat er gevaarlijke toestanden ontstaan door dit - wat de werkgroep "achterstallig onderhoud" noemt. -Jé -V't'.-V?*;4 ...jêüf. Neemt u etien plaats. Maar dan wel naast de brandnetels want die prikken zo. 1 Onkruid en mos krijgen alle gelegenheid om zich te ontwikkelen. meer te zien. W* - MonkauMok en Meeberg staan er gekleurd op 3 Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 .Schiedam Telefoon (Of 0) 265205 266646 ij» De platenhoes itó b Het bordje op de Laurenskerk. 'M SCHIEDAM - Vrijdag en zaterdag zal in het bejaard dencentrum Thurlede een bazar worden gehouden. Dei^ traditie wil dat zo'n bazar om het jaar wordt gehou-t-^ den. Zoals gebruikelijk komt een flink deel van de op brengst iok nu weer ten goede aan doelen buiten het j tehuis. De bewonerscommissie heeft besloten dit jaar ff een deel van de opbrengst te bestemmen voor de Schie- damse Invaliden Sportvereniging De Ooievaars en een ander deel gaat naar het Blindengeleidenhondenfonds m Amsterdam. Werkgroep: Het Ls 'n troep in NieuwlancP Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De werkgroep "Wonen en Leven" is van mening dat het in de wijk Nieuwland een grote troep is en dat de gemeente in gebreke blijft om daar iets aan te doen. Het 'gaat de werkgroep "Wo nen en Leven" niet zo zeer om de huizen, maar de straten en lanen in Nieuwland. Het on kruid groeit tussen de tegels, zandbakken zijn levensgevaar lijk en op verschillende plekken is het oude papier zo in de strui ken verward geraakt, dat het rneerop een vuilnishoop lijkt De heer Schlarmann, een van de woordvoerders zegt er dit van: „Wij voeren al een jaren lange strijd met de gemeente- over het onderhoud van de wijk. Het excuus van de gemeente is dat er niet met chemicaliën gé- spoten mag worden. Wij hebben echter de bewijzen dat er wél gespoten wordt" „Wij zijn niet tegen spuiten al zien we liever dat het onder houd met de hand gedaan wordt Maar ze moeten nu maar eens zeggen we spuiten wel of w'e spuiten niet Er zijn heel veel mensen bij ons geweest met klachten. Die weten dat wij de weg weten bij de gemeente. De werkgroep bestaat al langer dan vandaag en er is een goede sa menwerking met de wijkver- enigmg. Ons werkterrein ligt van de Deiflanciseweg tot aan de Vlaardingerdijk." De werkgroep gaat nu probe ren actie te voeren met mensen uit verschillende blokken wo ningen. Aad Hille, de mari die al meer dan tien jaar deel uit* maakt van de werkgroep "Wo nen en Leven": „Wij gaan aan die acties bekendheid geven. Wij hebben voor deze vorm van actie gekozen, omdat uit zeer veel blokken bij ons klachten zijn binnengekomen. Wij reke nen dan ook op deze mensen." De werkgroep zegt ook: „Er is voor duizenden guldens sierbe strating aangelegd in de Nolens- laan. Je ziet nu alleen nog maar onkruid en hondedrollen. Aan dat laatste gaan wij ook iets doen. Kijken naar de mogelijk heid van een hondetoilet. De leus "Hond in de goot" is in deze wijk een achterhaalde zaak. Met al die woonerven is er geen goot meer. Een ander pro bleem zijn de zandbakken voor de kinderen. Er ligt gaas onder het zand. Maar als een kind gaat scheppen in zo'n bak kijkt hij niet op een halve meter. Dan komt het gaas bloot met het ge volg dat zo'n kind verwondin gen oploopt Het onderhoud van de zandbakken blijft achterwe ge." De onderhoudsproblemen van de wijk Nieuwland, daar zit de werkgroep ai jaren tegenaan te hikken. Uit een brief van de ge meente van 16 mei van dit jaar blijkt dat de werkgroep deze zaken al eerder aan de orde heeft gesteld. Zelf is men daar na met een fotograaf de wijk in getrokken met het gevolg dat een serie foto's tot stand kwam waaruit blijkt dat het een rom mel is. De heer Schlarmann: „En wij ZSSfïi StstJ-L- hebben het echt niet erger ge- genoeg zijn. Wij verwachten maakt dan het is. Er zouden nog van de gemeente geen wonde- vee! meer objecten te fotograve- ren. maar als er maar iets gaat /v,or ap struiken" zij n dp nadpn nipt ren zijn, maar zo moet het wel gebeuren." uqqt ae struinen zijn ae paaen niet SCHIEDAM - Sensatie te over bij het duel tussen de hoofdklassers VVOH en Groe- noord. Door sterk aanvallend te spelen kon Groenoord via John Wanders en Slobodan Dutina een in de eerste helft opgelopen achterstand in het tweede be drijf omzetten in een 2-1 voor sprong. Een onbesuisde actie van de WOH-doelman leverde Groen oord zelfs een strafschop op, maar Dutina miste deze. Daarna presteerde VVOH het om met één man minder bij uitvallen doelman Karei Bronsgeest tot twee keer toe te passeren. Duti na kon dat blijkbaar niet hele maal verkroppen want opeens sloegen bij hem de stoppen door. Na een onbeduidend voorval met de VVOH-coach haalde "Duti" uit met zijn vuist waarna de coach K.O. ging. Dutina kon de zaal verlaten. Met vier man kon Groenoord de 3-2 achter stand ni^t meer ongedaan ma ken. Bij de Schiedammers maakte Piet Roozen zijn debuut. Na afloop werd het incident met Dutina druk besproken. Hij liet weten voor het lidmaat schap van de vereniging te wil len bedanken. Schiedam liet het Rotterdam se SVDP met lege handen naar huis terugkeren. Het werd 4-2 voor de Schiedammers. Dat kwam door een betere conditie. Jongman en Zuidgeest zorgden voor de Schiedamse treffers. In de derde klasse viel de topper tussen DCMR en HBSS uit in het voordeel van HBSS. Met 3—2 zegevierde de oranje hemden. Met de rust had DCMR een 2-1 voorsprong door tref fers van Tettelaar en Hoek. SVV heeft zich door een 6-2 over winning op WOR naar een ge deelde tweede plaats opgewerkt. Samen met GZ staan de Schie dammers weliswaar op de twee de plaats,, maar de achterstand op leider De Roef bedraagt nog vijf punten. Weenink, Barends, Oosterwaal en Van Beek zorg den voor de Schiedamse doel punten. i Voor Demos ziet het er niet best uit. Met 5-4 werd van Aeolus verloren. Twee minuten strafbank voor Aad Grete en Leo Tintel nekten Demos. WK won in Rotterdam met 6-0 van Lombardijen waardoor de for matie uit Kethel nu achter stad genoot Ursus op de tweede plaats is gekomen. Tegen ongeslagen lijstaan voerder De Maas kon het onder aan staande GSS weinig uitrich ten (1-8). Overige uitslagen: Wico - Hermes DVS 1—5: Excelsior'20 - DRC 3-2: WF - DZB 2-2; BFC - Deta Boys 8-3; OACN Boys - FCN 3-5; Roestvast - SPSV1-7. ea SCHIEDAM De commissie "Reünie oud-AJC'ers" is weer bijeen geweest. Er wordt ge werkt aan een reünie die zal moeten plaatsvinden op 20 april 1980. Toen drie en een half jaar geleden de oud-AJC'ers bij eenkwamen, is afgesproken dit evenement om de vier jaar te herhalen. Omdat bij de vorige reünie niet alle Schiedamse oud-AJC' ers aanwezig waren omdat van velen het adres ontbrak, wordt nu gevraagd of zij zich in ver binding willen stellen met Daan Jansen, Royaardsplein 9, 3123 AK in Schiedam. Graag voor 15 december omdat daarna de reu- niecommissie weer bijeen zal komen om de kosten en het pro gramma te bespreken. j «c ïy v W n» vy'a V. vf.' .L A S/yV/Z'Lf THEATER DE TEERSTOOF Vrijdag 23 en zaterdag 24 no vember treedt opnieuw het ka- baret Monkau, Mok, Meeberg op. In hun programma 'we staan er gekleurd op' komen aktuele zaken zoals de neutronenbom, de werkloosheid en de houding van het Westen tegenover de Derde Wereld aan de orde. Aan vang: 21.00 uur. Toegangsprijzen 12,-en voor Pas 65/CJP 9,-. 0 QT? In sociëteit QT?, gevestigd in de Teerstoof, treedt zaterdagavond de zanger/gitarist Kazimierz Lux op. Kaz Lux heeft, jaren lang gespeeld in de groep Brain- box. Samen met Jan Akkerman nam. hij de elpee "Eli" op. Te genwoordig speelt hij samen met John, Aanvang: 21.30 uur. 0 BINGO ■De Gusto-band organiseert op 23 november in het clubgebouw Ve Dukdalf, Maasdijk 1 een bingo-avond. Het begint om 20.00 uur. 0 QUIBUS In Jazz-café Quibus treedt het •Escalator Orchestra' op onder leiding van Aart Gisolf. Behalve tv.-dokter en publicist is Aart Gisolf ook een zeer swingende saxofonist Zondagavond neemt hij nog 5 andere muzikanten mee: Koos Wiltenburg op bas, Lodewijk Bpuwens op vibra foon, Willem Ouwerkerk op trompet Mark Jansen op drums en Rob vander Linden op piano. De toegang is gratis en het op- treden begint om 21.30 uur. 0,Vanavond om 21.45 uur pre- 'cics; wordt een Verrassïngscon- cërt gegeven. De toegang is vrij. 0. STEDELIJK MUSEUM Op vrijdag 23 november zijn er In het Stedelijk films van Henri Plaat te zien ter gelegenheid van zijn tentoonstelling. De toe gang is gratis en het begint om '30.15 uur. Behalve de tentoon- stelling van Henri Plaat zijn tot 2 december ook exppsities van Wallraff, van Amerikaanse lap pendekens en een overzicht van 80 jaar museum te bezichtigen. Het Stedelijk is dagelijks ge opend van 10.00 tot 17.00 uur, op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. 0 MUSICAL MAUD Op 23 en 24 november geeft Carroussel opnieuw voorstellin gen van de Musical Maud ten bate van de Stichting Lente feest De voorstellingen vinden plaats in het Passagetheater en beginnen om 20.00 uur. 0 BAANLOOS-WAARDE- LOOS? Op dinsdag 27 november orga niseert de - Interkerkelijke Werkgroep Arbeidsvraagstuk ken de tweede avond van de reeks baanloos-waardeloos? De avond zal gaan over de vraag 'Hoe moeten we arbeid waarde ren' en wordt gehouden in de 4 Molens. Aanvang: 20.00 uur. 0 LOOP-INN op 24 november wordt in het dienstencentrum Woudhoek aan het Heijermansplein weer een Loop-in gehouden. Er kan ge praat, gedanst en gedronken worden. De toegang is gratis. Leeftijd vanaf 18 jaar. 0 SINT NICOLAAS De Sint arriveert op 24 no vember in Schiedam. Meer ge gevens hierover kan men in de Schiedam-Extra terugvinden. Daarna zal Sint ook nog een ronde maken langs de verschil lende buurthuizen. Op 1 decem ber komt hij met zijn Pieten in de Dukdalf de kinderen van het Singelkwartier opzoeken, op 2 december eveneens in de Duk dalf komt hij voor de kinderen van Bijdorp en op woensdag 28 november wordt hij in Jeugdha- ven-Nieuwland verwacht. Toe gangsbewijzen voor dit. laatst genoemde feest kunnen worden afgehaald bij Mevr. Post, tel. 702342. 0 VERKOOPTENTOONSTEL LING In het Stedelijk wordt van za terdag 24 november tot en met zondag 9 december een verkoop tentoonstelling georganiseerd. De tentoonstelling met kera miek, textiel, lampen, tassen, sieraden en grafieken zal om 15.00 uur geopend worden door wethouder Posthoorn. O PASSAGETHEATER In de Passage draait dagelijks, behalve op vrijdag, zaterdag, en zondagmiddag de film "Raid on Rommel". In deze oorlogsfilm spelen Richard Burton en John Cohcos de hoofdrollen. Aan vangstijden: 14.00, 19.00 en 21,15 uur. yy".''':y. i y :y yy.y \"y >V:'yy y.c y> ,1$ O PASSAGE BIO De film Boemerang draait da gelijks behalve op zaterdag, zondag en woensdagmiddag om 14.00, 19,00 en 21.15 uur. „De mooiste strijd die een mens kan voeren is die ter verdediging van zijn zoons." 0 KINDERVOORSTELLIN GEN In theater De Teerstoof treedt het Poppentheater Jos Span broek op met het programma 'De Kraakerhng! Het gaat over bouwen, wonen en spelen. De kinderen worden sterk betrok ken door meepraten, tekenen en spelen. Aanvang: 14.30 uur. De toegangsprijs bedraagt drie gul den. In Passage Bio draait zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag de vrolijke film 'Salty, de vrolijke zeeleeuw'. Aanvang: 14.00 uur. 0 DOKTER. TANDARTS, APOTHEEK Een dokter nodig in het wee-' tend? Bel de boodschappen dienst tel. 206611. Apotheekhulp voor spoedrecepten: 264018. Weekenddienst tandarts: J. H. Dalstra, Lange Nfeuwstraat 137, tel. 268303. Alleen tijdens het spreekuur op zaterdag en zon dag van 17.00 tot 18.00 uur. 0 EHBO WEEKENDDIENST Vrijdag 18 uur tot maandag 7.30 uur Noletziekenhuis, tel. 260080. 0VLAARDINGEN/SCHIE- DAM De invaliden-sportver eniging De Ooievaars, houdt za terdagavond zijn traditionele bingo-avond. Uit de opbrengst kunnen allerlei activiteiten ge- financieerd worden. Er zijn, zoals altijd, mooie prijzen te winnen. De bingo-avond begint om 20 uur en wordt gehouden in het clubhuis van De Ooievaars aan de Westmolenstraat in Schiedam. JL "Je slaat een arbeider op z'n kop, wat schiet je daar potverdomme mee op," aldus een van de referei nen van het 45-toerenplaatje "Bertus en de Posters." Dit nieuwe plaatje is onlangs op de markt gekomen naar aan leiding van de laatste havens takingen. Het kost vijf piek en is tc bestellen bij stakingslei ders Jim Stavinga, Wilber- toord 307, Rotterdam (tel. 010 - 827726) en Bertus van der Horst, Saffierstraat 28, Over- schie (tel. 0X0 - 181963). De eerste kant \«an het bijzon der aardige plaatje (staat reeds nummer 1 op de Stuk- goed-hitparade) is getiteld: "Oh M.E. (Mobiele Eenheid), wat doe je nou?" Op de ach terkant van de hoes staat: "Dit lied tegen de Mobiele Eenheid is ontstaan tijdens de stakingen in de Rotterdamse haven 1979. Het werd voor het eerst ge zongen voor de gevangenis in Rotterdam, op de Noordsingel, tijdens de demonstraties om gevangen gezette stakers vrij te krijgen. De stakers (havenarbeiders en slepers) hebben tegen de zwaarbewapende Mobiele Eenheid van de politie moeten vechten toen deze werd inge zet om de staking te breken. Verantwoordelijk voor dit be leid was de burgemeester van Rotterdam, André van der Louw." De tweede kant is getiteld: "Kom op mensen, maak een vuist!" "Dit lied is een aan klacht tegen de vakbondsbe stuurders die de belangen van N hun achterban steeds ver kwanselen. Dat niet alleen vakbondsbestuurders zich aan zulke kwalijke praktijken schuldig maken, is bekend...", aldus de platenhoes. Tekst en muziek zijn gemaakt door Bertus van der Horst, die samen met andere havenar beiders ook de liedjes zingt Voormalig stakingsleider Jim Stavinga: "De eerste 6.000 exemplaren van het plaatje, de gehele oplage, is al uitver kocht Een tweede oplage is al in de maak. We sturen het plaatje ook nog naar de radio toe en we hopen de liedjes ook nog te zingen voor de televisie (AVRO) Bovendien komt er medio de cember een havenkrant uit "De Vuist '79", die 13 keer per jaar gaat verschijnen De opbrengst van het plaatje "Bertus en de Posters" is tenV batg van het steunfonds voor de havenarbeiders. Het plaat je zelf is een lekkere mee- stamper.' 'ÏK Een ieder kan ik aanraden het te kopen, zelfs de jongens van de Mobiele Eenheid'. (Trou- rif wcns ME, raak er niet van over je toeren, het zijn er maar 45!. En maak zelf ook eens een plaatje. De begin- tekst voor jullie heb ik al: - "Wij zijn de jongens van Van der Louw, we knuppelen alles bonten blauw!") AI was'het alleen maar als antwoord op een van de teks ten uit het liedje van de ha- venarbeldcrs: "M.E. weg er mee™ Op het bureau ben je een hele knul, maar in de h'aven een grote nul...!" i a? SSs» Jjt T Na het bombardement op Rotterdam op 14 mei 1940 verkondigde aartsleugenaar Adolf Hitler als eerste voorde radio, „dat Rotterdam niet door de Duit sers, maar door de Engelsen was gebombardeerd,Ge schiedvervalsing rioemenze dat. Een praktijk die helaas ook nog de laatste jaren in sommige dictatoriale landen wordt bedreven. Een goede vriend en collega van mij, Maarten Christiaanse maakte mij attent op een bordje dat bij de Rotterdamse Laurenskerk hangt. Daarop staat onder meer: „In de jaren 1935 tot eind 1939 werd het bovenste deel van de- 1 ze toren gerestaureerd. De ver- dere restauratie werd door het uitbreken van de oorlog op 10 mei 1940 onderbroken. Door de op het bombardement van t Rotterdam op 14 mei 1940 ge- volgde branden, werd ook de toren in- en uitwendig zeer zwaar beschadigd." Maarten: Kijk, dat is nou mooi dat ze op zo'n bordje zet- 3 ten dat Rotterdam is ge34zeg- i gen: „Zeker door de Russen," I Dus voor de volledigheid een i bordje met de tekst: „Het door de Duitsers uitgevoerde bom bardement op Rotterdam,"zou zeker op zijn plaats zijn." Maarten, ik ben het volkomen met je eens. ff teiten ter beschikking zijn lie-t!'- 1 gen er ook nu met om. Ook de ■"-f keuken is weer als vanouds met. specialiteiten present. De openingstijden zijn: vrij dag en zaterdag van 14.00 uur to< 17.00 uur en 's avonds van 19.00- tot 22.00 uur. Zaterdagavond zal de trekking plaatsvinden van de sf bazarloterij. De rest is bestemd als aanvul ling van het bewonersfonds voor bijzondere doeleinden, waaruit naar behoefte kan wor den geput in overleg met de be wonerscommissie. Bezoekers van voorgaande bazars in Thurlede weten dat de artikelen van een goede kwali teit zijn en niet duur. Ook de prijzen die voor allerlei activi-

Het Vrije volk | 1979 | | pagina 2