F amilie en buren klagen over vervoer dode man K Coöperatiemuse um heeft bestuur Plannen voor woningbouw op Korte Haven 25?,- OOGarts Kalken (2) Wandelen Minder ongevallen dan vorig jaar KINDERARTS SCHAARS NEEMT AFSCHEID Festiviteiten op 5 mei schiedam Raad werkt zich snel door agenda RIJBEWIJS GESTOLEN Vrouw breekt heup Burgemeester heeft aanrijding DINSDAG 19 FEBRUARI 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De Schiedamse gemeenteraad heeft zich gisteravond binnen anderhalf uur door een forse agenda kunnen heenwerken. Het langst werd stilge staan bij punten waar het ging om het verlenen van subsidie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Sporthal Margriet aan de Nieuwe >amlaan is vandaag en gisteren voor de vijfde keer et trefpunt geweest voor enige honderden Schiedam- i scholieren uit het voortgezet onderwijs. Wat in 1976 ;on als een 'toumooi met 48 deelnemende teams, ;ft zich in 19®) ontwikkeld tot een volwassen sport- tijn voor de Schiedamse schöoljeugd. SAS*»v* i M mm ~.er buiten grote spanning. I Deze klok is een van de museumstukken van de Coöp jy. Tijdens het carnaval zijn reeds bankbiljetten in omloop gebracht met het portret van de nieuwe koningin: Beatrix! De grote vraag in het zuiden was: Hoeveel pilsjes krijg je voor een briefje van vijfentwintig i I frn Bijdrage: Henk Schaaf I I Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Er wordt hard gewerkt om het vervoer van doden in de toekomst in Schiedam beterte regelen. Twee weken geleden heeft de manier waarop een 71-jarige dode man vanuit zijn woning naar het ziekenhuis werd ver voerd grote verontwaardiging gewekt van familie en buurt bewoners. Het vervoer vond plaats in een wagen van de Reinigingsdienst waarin nog schoppen, emmers en zand lag. Een buurtbewoonster: „Ik heb staan janken toen ik zag hoe ze die man wegbrachten. Ik wist echt niet dat het op deze wijze gebeurde. Politie mannen die er bij waren wis ten ook niet wat ze zagen. Die konden er ook niets aan doen. Dat kan toch niet langer zo." Het gaat hier om de oude man die op het platje van zijn woning een hartverlamming kreeg. Ziekenwagens van de GGD mogf n geen lijken ver voeren en een echte lijkenwa gen heeft Schiedam niet De heer van Willigen van de Openbare nutsbedrijven heb ben over bovengenoemd geval ook klachten bereikt „Ik heb er van gehoord en zoals het nu gebeurt blijft het niet Vroe ger hadden wij in Schiedam wel een speciale wagen voor lijkenvervoer, maar die werd op den duur overal voor ge bruikt Om een goede en niet meer zo'n weerzinwekkende oplossing te zoeken, zal ik mij in verbinding stellen met B en W." Op het stadskantoor heeft men de zaak overigens al in studie en is een ambtenaar, naar men zegt op verzoek van burgemeester te Loo, bezig naar een oplossing te zoeken. Ook de commissaris van poli tie. de heer van der Haagen, hebben klachten bereikt over de wijze waarop de 71-jarige man is vervoerd. Hij heeft zich meteen in verbinding ge steld met de heer van Willi gen. In Rotterdam is een firma die zich speciaal met lijken- vervoer bezighoudt Bij die firma zou de heer van Willi gen zijn licht eens opsteken. 'Laat SVV niet lang wachten' Een ingekomen brief van SW, waarin een verzoek tot subsidie, was voor alle fractie's, behoudens de CPN, aanleiding het woord te voeren. Namens het CDA drong Luud Snel er op aan dat SVV zo snel mogelijk V olleybaltoemooi viert eerste ustnun .-r V c- v antwoord krijgt. „Deze zaak loopt al zo lang, dat SVV er recht op heeft te weten waaraan het toe is", zei hij. Arie Veriinde dook nog eens in de geschiedenis. „Ik heb er wat moeite mee om deze brief om preadvies in handen te stel len van B en W. Dit, omdat er met een antwoord van B en W aan SVV nogal slordig is omge sprongen Veriinde vroeg om binnen twee maanden met SVV rond de tafel te gaan zitten en dan niet later dan over vier maanden met een preadvies te komen. Verhulsdonk stoot zich aan bij de suggesties van Verlinde en vroeg de machine zo snel moge lijk in werking te stellen. „U krijgt van ons groen licht", zei Verhulsdonk. Mevrouw Peter hans van D'66 had een andere kleur in gedachten. „Wij zijn te gen subsidie van het betaalde voetbal en voor subsidie aan de amateursport. Daarom geven wij u rood licht", sprak ze. In zijn antwoord zei wethou der Herman Posthoorn, dat voor wie naar de sprekers luisterde het allemaal niet zo moeilijk is. „Maar als ik goed luister, dan wil de Raad de zaak goed door praten. Want vergeet niet dat er meer is. Er moet ook een lichtin stallatie komen en dat bedrag schrijf je met vijf nullen." De wethouder zei ook dat er contact is geweest met het ge meentebestuur van Vlaardingen „zodat wij straks op één lijn zit ten". De wethouder sprak zijn bewondering uit voor SW, voor het beleid dat in de afgelopen jaren is gevoerd. De .Stichting Internationaal Verzetscongres krijgt tóch een subsidie van de gemeente Schie dam. Dit op verzoek van alle fractie's. Burgemeester Te Loo beloofde dat de gevraagde 250 gulden er zullen komen en dat de stichting geen negatief aht- woord zal krijgen. Het geldende bestemmings plan voor het industrieterrein bewesten De Schie zal in zover re een wijziging ondergaan, dat het mogelijk is met de aanleg van een jachthaven ten behoeve van de WSV De Schie te begin nen. Een gezellige drukte, zoals en die het tournooi heeft it zal beamen. Niet alleen jongens en meisjes die speel - maar ook het publiek langs jnen en op de tribunes zorg- voor een sfeertje waar me- mge voetbalvereniging jaloers Binnen het veld grote inset op kan zijn. De heer Tjassens, coördinator van het schoolvolleybaltoumooi en ambtenaar op afdeling Sportzaken te Schiedam vertelt: „mede om organisatorische re denen hebben we het aantal deelnemende teams dit jaar moeten beperken tot 98. Met het systeem dat we dit jaar hante ren speelt ieder team gemiddeld vijf wedstrijden. Alleen de jon gens in de leeftijd van veertien tot zestien, en de jongens van achttien jaar en ouder spelen, nadat de poulewinnaars bekend zijn een finalepoule." „De drie hoogste plaatsen worden beloond met een trofee. Gisteren zijn de trofeeën uitge reikt aan alle poulewinnaars door Arie Verlinde, vice-voor- zitter van de Schiedamse sport raad. Vandaag zijn de prijzen uitgereikt door burgemeester Te Loo, die daarmee te kennen geeft geheel achter het initiatief te staan wat vijf jaar geleden is uitgegaan van de Schiedamse sportraad." Een woord van dank Is vooral ook op z'n plaats aan volleybal vereniging Both Partners, die twee dagen lang ervoor heeft gezorgd dat de wedstrijden wer den gearbitreerd door gediplo meerde scheidsrechters van de Nederlandse Volleybalbond. „Wanneer iedereen zich op deze manier blijft inzetten voor de Schiedamse schooljeugd, dan kunnen de scholen ervan verze kerd zijn dat we in 1985 ons tweede lustrum vieren", aldus de heer Tjassens. SCHIEDAM - Na een bezoek aan Boerderij Landvreugd be merkte mevrouw S.DK.-van D. dat haar tas verdwenen was. Deze werd later teruggevonden. Er bleek dat haar rijbewijs daar uit verdwenen was. SCHIEDAM Tijdens het wandelen in de minister Don kerstraat kwam de 68-jarige mevrouw T. van H. zo ongeluk kig te vallen, dat zij een heup fractuur opliep. Zij is per GGD naar het Noletziekenhuis over gebracht.— (VAn een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/ VLAARDINGEN - De Vereniging Vrien den v„ het Coöpera tiemuseum in Schie dam heeft een voorlo pig bestuur aange steld. Dit gebeurde zaterdag, toen dertig leden van de vereni ging bijeen waren om te praten over de toe komst van het mu seum. Het bestuur wil een aantal werkgroepen instellen, die tot taak krijgen de verschil lende werkzaamhe den die het beheer van een museum met zich meebrengt, uit te voeren. Zo zal er een werk groep "Foto's" komen, die er voor moet zor gen dat de 6000 tot 7000 foto's die het museum bezit tentoongesteld kunnen worden het publiek. Verder komt er een werk groep "Techniek", die beiast is met de ko mende uitbreidings werkzaamheden van het museum. De zaal die momenteel be schikbaar is voor de tentoonstelling biedt geen ruimte meer voor de steeds sneller groeiende collectie. De heer Van der Lee, directeur van de Coöperatie Nieuwe Waterweg toonde zich zeer tevreden over het verloop van de verga dering: "Naast de der tig mensen die zater dag gekomen zijn, hebben zich 15 men sen afgemeld. Daaruit blijkt wel hoeveel mensen zich betrok ken voelen bij het wel en wee van het mu seum. Nu het bestuur er is, kannen we een begin maken met het vele werk dat op ons Ugt te wachten." Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Als de Rijks- I dienst voor Monumentenzorg acooord gaat, zullen m de nabije I toekomst op de Korte Haven naast de EHzensteeg woningen worden gebouwd. Nu staat er nog het lege fabriekscomplex van Dralle. Het is de bedoeldng dat een deel gerestaureerd word. Een aanvraag voor subsi die om de oude gevel van het pand op te knappen ligt bij mo numentenzorg. De plannen zijn van de ont wikkelingsmaatschappij Kavel BV uit Den Haag Deze maat schappij had al eerder een plan ingediend bij de gemeente, dat echter geen goedkeuring kreeg Kavel BV wilde namelijk het gehele fabriekscomplex slopen, om er daarna nieuwbouwappar- tementen te kunnen bouwen. Dat kon niet omdat de gevel op de monumentenlijst thuis hoort Ook kon de gemeente niet aceoord gaan met de eerdere plannen omdat naast woning bouw ook kantoren waren ge pland. De plaats waar nu. mits de toestemming er komt, gebouwd gaat worden, kwam aan het be gin van dit jaar in het nieuws toen op de hoek van de Elzen- steeg en de Korte Haven brand uitbrak. - SCHIEDAM Burgemeester I John ie Loo heeft gisteravond schaafwonden aan beide knieën opgelopen toen zijn wagen, be stuurd door de gemeentechauf feur, een aanrijding kreeg op I het Nieuwlandptein. L'ïfDe burgemeester was op weg naar de ontploffing die zich bij Wiiton-Fijenoord had voorge daan, Zijn chauffeur kwam er «rit goed vanaf. De dienstauto en de auto waarmee de botsing plaatsvond liepen flinke schade I SCHIEDAM/ VLAARDINGEN - Dokter A. C. J. Schaars neemt za terdag 23 februari van 15 tot 17 uur af scheid van zijn bu reau-klantjes, moe ders, vaders, oma's en opa's in het con sultatiebureau Westwijk. Erasmus- plein 6 te Vlaardin gen met een vrolijke afscheidshappening. Sinds 1947 was Schuim verbonden aan de kinderafde ling van het Nolet ziekenhuis en hij werkte op de con sultatiebureaus. "Ik heb 15.000 kin deren in mijn han den gehad en ik hoop dat er heel wat ouwe klanten ko men", zegt Schaars. Wie zijn dankbaar heid wil uiten door een stoffelijke blijk van waardering kan voor bankzaken te recht bij Slaven- burgs Bank, West havenplaats 40. Voor suggesties of vragen kan men contact op nemen met mevr. van Roon, tel. 706263; mevr. Rei j ri ders, tel. 704650; mevr, Pietersen, tel. 343429 of mevr. Schaars, tel. 289922. XiC ttflt'Ift)fcf| S.% v r" Oogarts K. H.HAGE- MANS (dit voor de bijziende lezers) heeft getui ge zijn naambord niet zoveel ver trouwen in de bril len die hij zijn pa tiënten voor schrijft! 338WK "K Abraham Ver-maat uit Rotterdam schrijft mij over „kalken" het vol gende: „Wanneer wij vroeger als kinderen iets met krijt op de stoepen hadden gekalkt, gaf moeder altijd als vaste repri mande: Alleen gekken en dwazen schrijven op muren en plozen.* Vreemdmaar als ik op mijn fiets zo door onze toch wel mooie stad rijd, dan moet ik altijd aan haardenken. Mu ren, deuren, tramhuisjes, vol zijn ze gekladderd. Met leuzen als: pingelen is kunst; kent u tegenstander; laat u leiden. Maar de laatste tijd is er een b ggekomen, namelijk: VAKS. Nu weet ik dat dit een ge- nummerde plaats is in de Kuip. Nieuw voor mij is echter dat dit ondertekend wordt doorveramerikaanste namen zoals Johnny en Jack'Alleen het adres ontbreekt, natuur lijk. ré :sv !'<9 A ,2 *3 lid KM» Wat zag ik tot mijn grote verbazing deze week op een muur gekladderd? Ja, hoon ie letters AS. Dichterbij komend" zag ik echter dat de letters V en K waren verregend. „ZekerM slechte verf gebruikt," dacht ik nog. Of zou het kunnen dat daar in VAK S toch A-Socia len zitten, die het nodig vin den gemeente-eigendom te be vuilen," aldus Abraham Ver- maat i£ Wie geen carnavalsty pe is, zoekt toch naar enig an der gezinsvermaak in deze korte schoolvakantie. Want een man is zo jong als hij zich voelt, nietwaar en wil dus buitens huis toch even de benen strekken als de eerste knoppen al in de wilgenkat jes komen. Want het voorjaar lonkt! Het Kralingse Bos is op zo'n dag, hoe wel er nog geen blad aan de bomen valt te bekennen, de aangewezen plaats om te tonen hoe jeugdig je je nog voelt. Trapvel den. trimbanen. zandbakken voor het maken van ho ge en verre spron gen. Voor de kinderen vormt het uit lange palen opgebouwde klimfort telkens een hoogtepunt. Zij spelen kruip doorsluip door in het doolhof en pa mag zijn kroost dat zich in kleine hoekjes verstopt, zoeken. Dat doet hij ook met de nodige geestdrift Als een razende roeland rent vader door de smalle gangetjes, onder poortjes door en over de bankjes die het fort omringen. Kiekeboe, ik heb je gezien! Dolle pret Een groepje jon gens ziet het hoofd van dit huisgezin zich zo uitzinnig gedragen. De kna pen schudden de lange manen bij het zien van een zo overdreven ent housiasme; „Zo hé, die vader doet ook goed fanatiek zeg," klinkt het opeens. Pa voelt zich plot seling heel erg oud. Mag dat dan niet meer zodra je de dertig al enige ja ren bent gepas seerd? Hij roept zijn kin deren bij elkaar en besluit resoluut: „Kom. we gaan nog even rustig een klein stukje wandelen." Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Er hebben zich in de maand januari van dit jaar minder ongevallen voorgedaan dan vorig jaar januari. Maar dat is niet zo vreemd, omdat januari 1979 de geschiedenis zal ingaan als de maand met veel sneeuw en nog meer i jzel. De afgelopen maand regis treerde de Schiedamse politie 164 ongevallen tegenover 231 vo rig jaar. Er was deze keer 24 maal zware schade te constate ren en 137 ongevallen liepen met lichte schade goed af. Er viel in de maand januari I s één dode te betreuren bij een s 3 verkeersongeval en zes ver-g keersslachtoffers werden zwaar gewond. Negentien personen - liepen lichte verwondingen op. De meest voorkomende oorza ken van de aanrijdingen waren; geen voorrang (35), te dicht op elkaar rijden (21) en onvoorzich-_ tig achteruitrijden (18). n Bij het slippen ontstonden 20^. A ongevallen en dat was vong„ jaar met sneeuw en ijze) 105,. Daarmee is meteen verklaart waarom het cijfer vorig jaar zo hoog lag. Eén verkeersongeval! gebeurde op een oversteek-» plaats. SCHIEDAM'- In Schiedam zullen verschillende activiteiten worden gehouden om de vierde mei te herdenken en de bevrij ding van 5 mei 1945 te vieren. Op 4 mei organiseert de Stich ting Nationale Feest- en Ge denkdagen in samenwerking met de Vereniging Voormalig Verzet en de Vereniging Expogé een bijeenkomst in de Grote Kerk ter nagedachtenis van de oorlogsslachtoffers. Hieraan zullen bovendien de plaatselijke- J muziek- en zangverenigingen- meewerken. j De bevrijdingsdag wordt ge-n vlerd met de ontsteking van een»» t bevrijdlngsvlam, het houden van een roeiwedstrijd in de ha^ vens. een wielerronde voor pro; fessionele rijders op de Broers? vesten een culturele manifesta tie in de Sporthal. tfff l

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2