Oók auto-ambulance Mastenbroek- school de sterkste Ere-penning voor Rinus Boomsluiter Wat te doen met De Linden- Hof De Linden- hof gekraakt? Lichtvoetig vermaak üverstekende bejaarde aangereden Aantal keren loos alarm erg hoog Rietzeilers houden bingo DRIES SIVkANSEP schiêÜarrt MAANDAG 25 FEBRUARI 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Een deel van de PvdA-raadsfractie heeft zaterdag, onder leiding van wethouder Herman Posthoorn, een excursie gemaakt naar De Lindenhof, Bewerkelijk bij Schiedammers beter bekend als het oude weeshuis op de Achterweg. Links: met de wethouder voorop gaat het gezel schap een kijkje nemen in De Lindenhof. Onder: Om boven te ko men moet horden gelopen worden over de rommel. Moeilijk Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam 'jf -••• Telefoon (010) 265205 266646 DRIES SPAANSEPOLDER wmmmmmmmmm Ook burgemeester Te Loo moest op de hometrai ner. in Teerstoof rëer inbraak »ij Dixon Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Hij had wel enkele vermoedens, maar het ware wist hij toch niet. Rinus Boomsluiter, vijftig jaar lid van de Arbeiders Sport Bond, nu Culturele Sport Bond geheten, was door het bestuur van de gym nastiekvereniging Arma gevraagd of hij, de man die 25 jaar voorzitter was geweest, toch maar echt op de re ceptie aanwezig wilde zijn. 'Goud Boven: Ri nus Boom sluiter moest zaterdag veel handen drukken op de receptie van Arma. Rechts: 't Bestuur van Arma reci- pieert. Raadsleden nemen een kijkje SCHIEDAM - De ex cursie van gemeente raadsleden van de PvdA-fractie en be langstellenden, zater dagmorgen in de Lin- denhof, ging niet onge merkt voorbij. Voorbijgangers en omwonenden dachten dat het pand gekraakt werd en beiden de poli tie. Deze kwam zich op de hoogte stellen, maar toen de politie hoorde wat er aan de hand was, verdween men weer. ook het geval is. Dat wil zeggen: dure appartementen, wat beslist niet de bedoeling is. De discussie over De Linden- hof loopt al enige tijd. De vraag is of het pand geheel moet wor den ingericht als sociaal-cultu reel centrum of dat er woning bouw voor één- en tweeper soonshuishoudens plaats moet vinden. De Lindenhof mag er dan van buiten als een solide pand uit zien. binnen is het een grote rommel. Dat komt voor een deel door vernielingen die zijn aan gericht door de jeugd, die in het verleden het pand aan alle kan ten kon binnenkomen. Nu de ge meente er toe is overgegaan alle ramen dicht te spijkeren met dikke planken, is dat veel min der geworden. Het middengedeelte van De Lindenhof is lager dan de twee poten, die daar haaks opstaan. Dat middengedeelte heeft een begane grond met daarop een verdieping die gedeeltelijk in de kap is gebouwd. De linkervleu gel heeft een begane grond wel ke in het verst gelegen gedeelte twee stijlkamers bergt Bij de aankoop van het ge bouw is een clausule opgenomen in de koopacte, waarbij de ge meente verplicht wordt deze ka mers in de oude stijl in stand te houden. Verder heeft het pand nog vele ruimten die overigens moeilijk toegankelijk zijn. Dat geldt voor het hele pand. Het is bijvoorbeeld niet mogelijk van de ene ruimte in de andere over te lopen. Daarvoor moet men een aantal malen naar buiten. De voorkeur gaat uit het pand te bestemmen als sociaal-cultu reel centrum. De plaats is uniek zo in de binnenstad. De voor keur van de wethouder gaat hier naar uit In het blad Voor waarts van de PvdA schrijft hij dan ook het volgende. "Als deze gelegenheid, om van de Lindenhof een sociaal-cultu reel centrum te maken, niet wordt aangegrepen, dan geloof ik dat wij een kans voorbij laten gaan die niet meer terugkomt." De wethouder somt in Voor waarts ook zijn bezwaren op om het gebouw voor huisvesting te bestemmen. De plannen die be staan bij de werkgroep Jonge renhuisvesting gaan er van uit dat er ongeveer 18 woningen in het pand gemaakt kunnen wor den. De oppervlakte is.niet al te groot -A "Daarnaast" schrijft Post hoorn," geloof ik dat de bouw kosten zodanig zullen zijn dat het niet mogelijk zal zijn de wo ningen onder de zogenaamde "Van Dam-eenheden te laten vallen, zodat de huurkosten zeer aanzienlijk zullen zijn en er geen sprake meer is van goed kope huisvesting, maar van een aanbod zoals op de Lange Haven Zaterdag tijdens de rondlei ding bleek dat De Lindenhof een "bewerkelijk" pand is. Daar waar de werkgroep Jongeren huisvesting denkt woningen te kunnen bouwen is het gebouw erg smal, Verder zal, welk plan ook de voorkeur zal krijgen, veel sloopwerk gedaan moeten worden. Eerlijk gezegd zouden dan alleen de buitenmuren blij ven staan, want in de warwin kel van gangen en trappen valt moeilijk vast te stellen hoe een en ander zal gaan worden. Wel staat vast dat er snel iets met de Lindenhof zal moeten gebeuren. Hoewel het een solide pand is. grijpt de verrotting vooral op de zolders om zich heen. In de verwarmingskelder staat dertig centimeter water en het regenwater op de zolders druipt langs de muren. Ieder jaar uitstel zal van het monu mentale pand nog meer een wrak maken. Wel, enkele raadsleden en belangstellenden die zaterdag een rondgang door het gebouw .hebben gemaakt, hebben met eigen ogen kunnen zien hoe het er bij staat Posthoorn: "Er zal snel iets moeten gebeuren. We zullen niet te lang moeten wachten met een beslissing. Mijn voorstel is bekend: een sociaal-cultureel centrum met daarbij het feit dat we ook rekening moeten houden hoe men verder wil met de bouw van de binnenstad." Hij zal dan wel de strijd moe ten aanbinden met de werk-' groep Jongerenhuisvesting, die van mening blijft dat er "Van Dam eenheden" gebouwd moe ten worden. Maar dat zal, gezien de staat waarin de Lindenhof zich nu bevindt veel geld kosten. Of de huren van de één- en tweepersoons huishoudens dan nog laag zullen zijn valt te be twijfelen. SCHIEDAM - De vereniging Grienden van het Stedelijk Mu- èum Schiedam organiseert op woensdag 27 februari weer een nuseumconcert. Het concert zal eorden verzorgd door Hein Cratz. samen met Robbert en nja van Lint onder het motto: 5at was Gheselschap, Goet ende Ijn! Het programma zal bestaan iit het ten gehore brenge-n van Nederlandse en Vlaamse volks liederen en volksgebruiken. Jaarbij zal worden geprobeerd i een zo authenthiek mogelij ke vokale en muzikale presenta tie te bereiken. Bij alle onderde en wordt steeds een toelichting, toeven. Het concert begint om 20.15. toeggngasprijs voor nietle- i bedraagt 5,- en voor vrien- ƒ3,- SCHIEDAM Bij een aanrijding op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Mgr. Nolenslaan is zaterdag de 84-jarige Schiedammer A. van D. ern stig gewond geraakt. Hij reed op zijn fiets en aar zelde met oversteken waardoor hij in botsing kwam met een auto bestuurd door de 45-jarige A. van der L. Van D. is met hoofdletsel in het Gemeentezie kenhuis opgenomen. Neae»!jf>i»Nr Veren «qirwj Schade onderweg? Bel ons dan. Wij halen uw auto op en zorgen voor snel, vakkundig herstel. Desgewenst regelen wij alles met uw verzekering. Bokelweg 100 Schiedam, lel. (010)-154540. mggfrf W6St plskRjH OfaË. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Afgelopen zaterdagmiddag streden ze ven 'Schiedamse scholen om de eerste plaats in het home trainer toernooi, dat evenals vorig jaar is georganiseerd door de 'Rennersclub Schie dam. Om vijf voor twaalf loste Burgemeester Te Loo, onder toeziend oog van va ders, moeders, onderwijzers en de overige kandidaatjes, het startschot voor'het eerste koppel, In totaal vierendertig leer lingen streden in zeventien koppels tegen elkaar op een echte racefiets 'op rollen. Zij moesten een afstand van 250 meter in een zo kort mogelijk tijd afleggen. Iedere school had drie kandidaten afge vaardigd, die waren geselec teerd na het verrijden van voorronden. De tijden van de drie kandidaten, die allemaal twee keer tegen dezelfde te genstander reden, waren be palend voor de geldprijzen die er te verdienen waren. Henk Breur, voorzitter van R. C. Schiedam. "Het is een leuk tournooi voor de lagere schooljeugd en je geeft ze wat te doen. Er is duidelijk groeiende belangstelling. Gelukkig stelt onze sponsor Frans van Thienen ons in staat om prijzen beschikbaar testellen." Nadat alle koppels één-, maal tegen elkaar uitgeko- men waren,, moesten op aan drang van alle renners' de onderwijzers het tegen el kaar opnemen. Onder luid gejuich legden zij puffend hun 250 meter af. Uiteindelijk waren om twee uur alle ritten verreden en was het aan de jury om de winnaars bekend te maken. De snelste renners bleken op de Mastenbroekschool te zitten. Zij verdienden met el kaar de eerste prijs voor hun school, die bestond uit een geldprijs van 150,- en een trofee. Zij hadden zelfs de wisselplaquette verdiend omdat ze vorig jaar ook win naar waren. Helaas was er geen onderwijzer aanwezig om de prijzen in ontvangst te nemen. De tweede plaats werd behaald door de St. Jo- sefschool en de derde door de Gunningschool. Als snelste renner kwam uit de bus Howerd de Best, gevolgd door Deborah Peterz op de tweede plaats en Irma Schapen op de derde plaats. 'SCHIEDAM - Op donderdag februari om 21.00 uur is er in ét vrouwenkafee van zolder- Jheater In de Teerstoof een dis- -avond georganiseerd. Alle ouwen die zich eens lekker villen ontspannen in een prima lisco-sfeer zijn van harte wei- gom. 7Üe zaal is vanaf 20710 geopend. 'SCHIEDAM - Opnieuw is de lirma Dixon het slachtoffer ge worden-van een inbraak. Er verden achttien horloges en waalf rekenmachientjes gesto- m meteen gezamenlijke waar- én .van 2.500,-. De schade die rydewinkel werd aangebracht «droeg 5.500.-. Geslaagde receptie voor Ar ma En Rinus Boomsluiter was er afgelopen zaterdag, samen met zeer veel vrienden en relaties van Arma, bij in Het Zuider kwartier. Dapr vond de receptie plaats ter gelegenheid van het 50-jarig beslaan. Veel bloemen, veel sprekers en veel vertegen woordigers van zustervereni gingen en verenigingen die uit de arbeiders sportbond voortge komen zijn zoals De Water vrienden en de voetbalvereni ging DRZ. Burgemeester John te Loo sprak het bestuur toe en vond het prettig dat er naast topsport ook nog mogelijkheden bestaan om uit een soort hobby die sport te bedrijven die de jongen of het meisje prettig vinden. Arie Verlinde, sprekende na mens de Sportraad, sloot zich daar bij aan. „Het aanbod in Schiedam om welke sport dan ook te gaan doen is groot", zei Verlinde. Ondertussen vroeg Rinus Boomsluiter zich al maar af wat hij nou achter de be stuurstafel moest doen. Wel, de aap kwam snel uit de mouw- toen de voorzitter van de Cultu rele Sport Bond, Joop Meijer het woord kreeg. Na Arma Schiedam uitvoerig te hebben gecomplimenteerd voor alles wat in de afgelopen jaren voor de jeugd was gêdaah, overhandigde hij de vereniging een gouden herinneringspen- hing en een bedrag van 500 gul- (den voor het aanschaffen van een nieuwe stencilmachine. Toen richtte Joop Meijer zich speciaal tot Rinus Boomsluiter. Zijn verdiensten voor de arbei ders sportbond vroeger en na de oorlog voor de NCS, werden door Meijer uit de doeken ge daan. De beloning voor Boom sluiter was de ere-penning van de NCS. Rinus Boomsluiter was ei- zichtbaar blij mee. De receptie was vooraf gegaan aan een puzz'eltocht voor de jeugd, die ook nog een herinne ringstegel kregen. Verder ver leende de Gustoband weer haar gewaardeerde medewerking,- Ook waren in de middaguren de leden in het nieuwe clubcos- tuum gestoken. Toen aan de druk bezochte receptie een ein de was gekomen, kon het be stuur terugzien op een vermoei de, maar wel geslaagde dag. SCHIEDAM - Het aantal ke ren dat. de Schiedamse politie vorig jaar is uitgerukt terwijl er niets aan de hand was- een zo genaamd loosalarm - is niet minder dan 439 keer geweest. Daarbij -waren veel gevallen van eigen alarminstallaties die spontaan gingen werken zonder dat er van inbraak of wat dan ook sprake was. "Het aantal manuren wat daar mee gemoeid' was is schrikbarend groot", al dus commissaris- Van der Haa- gen. Er is een geval geweest' waar een loeiende alarminstal latie drie agenten twee en een half uur heeft beziggehouden. Hoe daarin verandering aan te brengen weet men bij de politie' nog niet. SCHIEDAM - De Schiedamse carnavalsvereniging De Rietzci- lers houdt op donderdag 28 fe bruari een bingo-avond. Er zijn schitterende prijzen te winnen;, de hoofdprijs bestaat uit een da mes- of herenfiets. De opbrengst van dit evenement is bestemd voor de gehandicapten in Schie dam. Iedereen van 16 jaar en ouder is hartelijk welkom op dit bin go-festijn. dat wordt gehouden in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155 in Schiedam. De aanvang is 8 uur, de zaal is open vanaf half 8.

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2