ZAALVOETBAL PPSC mist Oliemarkt blazen Speelgoed9in et Passage Theater ten owme wet MKCnzRDAmwtr- Looddiefstal voorkomen Meubelen gestolen Akkoord met begrotings wijziging Janny Booiistra over alarmsysteem via CAI-kabel: DONDERDAG 28 FEBRUARI WO/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 I SCHIEDAM De gemeente van Schiedam gaat on- lerzoeken wat het kost om een alarminstallatie te loppelen aan de CAI (kabel tv-net). Een dergelijk cen taal geregeld alarmsysteem zou in de eerste plaats be- loeld zijr> voor bejaarden, invaliden en andere kwets- lare alleenwonenden. Links: PvdA-raads lid Janny Boonstra: „Wel kri tisch blij ven." I Werkgroep pen Het oude alarmsys teem met zijn zoemers (onder) en lichten (rechts) heeft wel gauw iets paniekerigs. Een laatste bespreking voor het openbaar maken van de grandioze oei-oei-geheimen. In het midden „Sjef van Oekel", rechts'Frits Molsen en links Jim met de Pet. Uiterst links Charlie van Leeuwen van de KRO. Gerard Verborgh, directeur van oude ambachten, vlak voor zijn proefvlucht met de super-oei-oei- machine. - .i Uitleg bij de kaart over het bestemmingsplan. Daarom moet het speelterrein worden volgebouwd. SCHIEDAM - Gedepu- teerde Staten van Zuid- Holland heeft de wijzi- nt ging van de Schiedamse begroting goedgekeurd. I Van een onzer verslaggevers I SCHIEDAM - Het toneelstuk van de Amerikaanse auteur lennessee Williams, "Glazen Speelgoed", zal op 4 maart op- Evoerd worden in het Passage Theater. motor van het „goede" In de mensen. U weet het: de 'mysterieuze oei-oei-krachten draaien op -< telekinetische trillingen. Wie eenmaal met oei-oei te maken „heeft gehad zal versteld zijn van de ontzagwekkende f krachten die er in de natuur aanwezig zijn. En deze enor-- me energiebronnen kunnen alleen voor goede doeleinden worden aangehoord. Zij die -misbruik van deze geheime krachten of de machine willen maken, zal het slecht ver gaan... In de uitzending van van nacht staan twee data cen traal: de 29e februarie en de 30e.De 29e februari is zoals weet schrikkeldag. Èendag die;er maar eens in de vier-j jaar is en heel toevallig ben ik ook zo'n verschikkeli jke schrikkeljarige. Maar dit ter zijde. Op de 30e gaat er spec taculairs gebeuren waar men nog jaren over zal prantcn. Meer wil en kan ik op dit moment niet kwijt. 'i - Vannacht tussen IPC12.00-1.00 uur zullen er tijdens het KRO-radio- programma "Nachtspiegel" de grote geheimen van de Oei- oei-machine eindelijk aan de wereld worden prijsgegeven. Zoals u zich zult herinneren ontketende ik vorig jaar in deze rubiek de zogenaamde "oei-oei-rage". Lange tijd is het stil geweest omdat het oei-oei-genootschap werke lijk afgezonderd van de rest van de wereld hard heeft ge werkt aan de oplossing van de vele problemen op deze aarde, zoals bij voorbeeld het ener gieprobleem. I De gemeente doet dit op ver lek van PvdA-raadslid Janny loonstra die in het vragenhalf- iirtje tijdens de gemeen ter- fcdsvergadering deze kwestie In de orde stelde. Binnen en- fcle maanden zullen B en W ko len met een opzet voor 250 alar- leringsaansiuitingen. Er zullen fen mogelijkheden geboden loeten worden om de zaak fi- laneieel rond te krijgen. Irootste financiële probleem is p permanente bezetting van de I armeen trale. I Mevrouw Boonstra denkt dat pt systeem waar tot nu toe pak mee gewerkt wordt, de fchten en de zoemers aan de Litenkant van het huis, iets on- Ikers en paniekerigs hebben: Er is geen echte zekerheid dat- l geval van nood inderdaad ge- bipen wordt. Bij het systeem let de kabel zitten er op de cen- |aie mensen die daar speciaal por zitten, en ook precies weten fat ze in geval van nood moeten pen." [Het overgrote deel van de phiedamse woningen is aange- oten op de kabel. Die kabel eeft veel meer capaciteit dan bt nu toe gebruikt wordt. Ter püstratie: Als er over de kabel t: televisiekanalen en 22 FM- pnaSen worden getranspor- ferd wordt nóg slechts eender- bj van de capaciteit benut Ai rlei soorten van alarmering, ijvoorbeeld inbraakaiarm, juden met de kabel tot de mo- ïlijkheden behoren. hebben zij allen „kritisch posi tief" gereageerd. Mevrouw Boonstra: „We vin den samen met die instanties dat een kritische opstelling geen kwaad kan. We moeten oppas sen dat we de „aanvaardbare" risico's van het leven electro- nisch gaan proberen uit te slui ten. Het grootste probleem is, zoals gezegd, de bezetting van de cen trale. Mevrouw Boonstra: „Wij hebben al gedacht aan invali den. Het zou toch uitstekend zijn in het kader van werkver- lening voor invaliden. Verder zouden we kontakt kunnen zoe ken met „De Trechter" om wer kelozen vrijwilligerswerk op de centrale te laten doen." De problemen liggen dus vooral in het financiële vlak, technisch is het allemaal heel goed uitvoerbaar. Bij eenzelfde proef in Zwijndrecht is er gedu rende een twee maanden duren de proef geen enkele storing op getreden. Ook is niet gebleken dal een vergroot gebruik van de kabel zou leiden tot storingen van radio- en tv.-programma's. Wel moet voor het gebruik van de kabel ontheffing aange vraagd worden bij CRM. Dit omdat volgens de wet alleen de PTT de kabel mag gebruiken. Verder moet er een organisatie komen, een soort stichting, die zorg moet dragen voor de voort durende bewaking van de cen trale ontvangpost en het bezoe ken van mensen die hulp inroe- [De werkgroep Volksgezond- Een Amerikaans bedrijf, het bid van de PvdA heeft zich, al- OAK heeft onderzocht hoeveel brens over te gaan tot het stel- een aansluiting per woning [n van vragen aan B en W uit- moet gaan kosten. Men is bij een [breid laten informeren over aantal van vijfhonderd aanslui pt kabel-alarmsysteem. Ver- tingen uitgekomen op een be- pillende instanties zijn ge-x drag van ongeveer 650 gulden raagd eenreactie te geven, per aansluiting. Het systeem is lolgens mevrouw Boonstra eenvoudig verplaatsbaar zodat De wereld zal voortan reke ning moeten gaan houden met het oeï-oei-fenomeen. Naast „Sjef van Oeikel", die wij on langs tot ere-lid hebben ge bombardeerd, hoort u Di W es- se li - universeel uitvinder - Gerard Verborgh, directeur van oude ambachten. Frits Molsen, milieuspecialist van Rijnmond en ikzelf ais pro- vms.v/sM/W/. - j&ssJs* fcj«ii&ass2Sii§Be door hen te omgeven met elek tronica. Als hun iets ernstigs zou overkomen kunnen ze een be roep doen op anonieme hulpver leners. Iets waar de maatschap pij liever niet voor tekent'; al dus een brochure van Volks huisvesting. Zij benadrukken dat elektronica niet de menselij ke kontakten mag gaan vervan gen. ook mensen die tijdelijk een op- roepmogelijkheid nodig hebben gebruik kunnen maken van het kabel-alarmsysteem. Het kan voor veel ouderen een gevoel van veiligheid geven. Ook biedt het de mogelijkheid om langer alleen te blijven wo nen. Toch kun je bedenkingen hebben: „Alleenstaande oudere mensen help je niet uit de nood winning op DJS, want het bete kende voor het Tetteroo-team de eerste winst; in de veertien voorafgaande wedstrijden werd slecht twee keer gelijk ge- speeld.De 'triomf' kwam tot stand via doelpunten van Leo Tintel (2x), Aad Grëte (2x) en Chris Wijnen. Minder moeite rriet winnen had DRZ. De koploper in de 3e kl. C stoeide met tegenstander GWS. Maar liefst tien maal raakten de Schiedammers de roos en daar kon' de thuisclub slechts één treffer tegenover stellen. Cees Bruinsel was met vier treffers weer goed op schot. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een beperkt zaalvoetbalprggramma was er deze week voor de zaalteams vastgesteld. PPSC kwam voor de beker in actie tegen FC Pro menade. De Schiedamse hoofd klasser had weinig problemen met FC Promenade. PPSC won met 4-1, en het kon zich boven dien veroorloven drie straf schoppen te missen. Jan 't Hoen (scoorde wel drie 'normale' doel punten) Peter Bax en Arie Bel waren voor de missers verant woordelijk. Groenoord kreeg ter elfder ure te horen dat het een inhaal- duel moest spelen tegen VVOH. Zonder doelman Jos van der Zee wisten de mannen van coach Aad Kloppers een gelijkspel (4-4) te behalen. Piet Roozen, eindelijk blessurevrij, nam twee doelpunten voor zijn rekening. Uitblinker bij Groenoord was echter Barend Buitenhek. WF liet zich in Rotterdam door middenmoter FA '75 ver rassen. FA '75 won van de lijst aanvoerder met 6-4. Toch speel den de jongens van coach van Vliet geen slechte wedstrijd. Zij stuitten echter op een voortref felijke FA '75 doelman die met vaak bijna onmogelijke reddin gen de zege voor zijn club veilig stelde. Siem van Loenen (2x), Hennie de Gids en Ton Kruter scoorden voor WF. In het Demos Kamp was men bijzonder blij met de 5-3 over- van een onzer verslaggevers) I SCHIEDAM - Een groep jon- fcns in de leeftijd van tien tot ïjftien jaar heeft aan burge meester John Te Loo en wet- Emder Chris Zijdeveld uitleg Bvraagd omtrent de bebouwing En hun speelterrein. Gisteren- liddag kwamen ze op het ladskantoor praten over het Eaakliggende terrein dat gele- En is tussen de Kerklaan, ■erkweg en de Abel Tasman- Iraat Volgende week wordt Ear de eerste paal geslagen ten Ehoeve van industriële bebou- ling. |De groep vormde een afvaar- Iging van veel meer Schiedam- I jongelui. Ze vinden er a! ja- Knlang dagelijks hun vertier in Et bouwen van hutten, krij- Ertje spelen en andere spelle- Es, waar het terrein zich uit- jekend voor leent. „We hebben een keertje geslapen in onze lit. met m'n vader, aldus één En de jongens. |De jongens wilden graag we- |n waarom er zo nodig ge luwd moet worden op „hun" Irrein. De burgemeester en de lethouder legden de jongens op Ier speelse wijze uit, dat er lel lang geleden een bestem- fingsplan voor Kethel is ge laakt waarin voor dit gebied Idustrïe gepland staat En dat [ordt nu tenuitvoer gebracht. lEnkele grote bomen zullen bij fet omstreden gebied blijven ban. Van wethouder Zijdeveld legen de jongens de garantie It met bomen zeer zuinig jordt omgesprongen" in Schie- hrri. De garantie dat hun eigen leeigebied bespaard blijft van [bouwing kon Zijdeveld niet [ven. Van burgemeester Te bo kregen de jongens het ad- fes om voortaan op een verder- k gelegen terrein te gaan spe- JLJE Rotterdamse (vrije) oliemarkt is zo bekend in de wereld dat er zelfs grapjes over wor den gemaakt in cartoons. Zoals deze van de Duitser Fritz Wolf. De schilder van een olieverfschilderij zeg: „Ik stem m'n prijzen af op de Rotterdamse markt!" SCHIEDAM Door drie jeug dige inbrekers op heterdaad te betrappen heeft de politie een looddiefstal kunnen voorkomen. De jongelui, de 18-jarige P. van O., de 22-jarige H.B. en de 18-ja- rige R.P., waren bezig om in een school aan de Prins Mau rits straat lood weg te halen. Zij hadden reeds 213 kilo bijeen toen de politie kwam. SCHIEDAM De expediteur M.O. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal meubelen uit een vrachtwagen. De diefstal moet gepleegd zijn in het week einde, maar nu pas werd het verdwijnen van de meubelen ontdekt. THEATER DE TEERSTOOF De Teerstoof heeft vrijdag avond 29 februari en zaterdag avond 1 maart Marjol Flore in huis met haar nieuwe program ma 'Zo Ben IK'. In dit program ma zal men kunnen kennisma ken met Marjol Flore als zange res, maar zij zal ook nieuwe fa cetten van haar talent tonen met de van haar bekende intensiteit. De toegangsprijs bedraagt 12,- en voor Pas 65/CJP 9,-. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur KINDERPROGRAMMA In de Teerstoof is zaterdag 1 maart Clown Woudi te gast met zijn Clownsprogramma II voor kinderen vanaf 4 jaar. De aanvangstijd, is 14.30 uur en de toegangsprijs is 3,-. ook om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ1,50. In het weekend een dokter no dig? bel de boodschappendienst tel. 206611. Apotheek hulp voor spoedrecepten onder tel. nr. 264018. Als u last krijgt van 'kiespijn kunt U alleen tijdens het spreekuur op zaterdag en zondag van 17.00 tot 18.00 uur te recht bij tandarts J. H. Dalstra, tel. 268303. STEDELIJK MUSEUM Tot en met 9 maart is in de educatieve zaal van het stede lijk museum een tentoonstelling van werkstukken die zijn ver vaardigd door zesde klassers van de lagere school. Afgelopen najaar startte het museum het project 'Prent in de Klas*. Een aantal leerlingen zocht met hun onderwijzer een prent uit die dan als inspiratiebron kon dienen voor het maken van een vervolg op de prent, het ma ken van toneelstukjes, het ge bruikmaken van druktechnie ken en andere, expressionele vormen. Het project had tot doel het in eigen omgeving vertrouwd ra ken met kunst en het aktief kij ken en bezig zijn met beeldende middelen. De werkstukken die op die manier zijn tot stand gekomen, zullen te zien zijn op zondag middag van 12.30 tot 17.00 uur en verder tot en met 9 maart dage lijks van 10.00 tot 17.00. 9 DOKTER, TANDARTS EN APOTHEEK Op zaterdagochtend 1 maart om 10.00 uur wordt in Boerderij Landvreugd de film 'Damelient- je' vertoond voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Damelientje verlaat Tulpenland en beleefd een hoop spannende avonturen met verschillende dieren die ze onderweg tegenkomt Uiteinde lijk zorgt haar prins ervoor dat ze weer terugkeert naar Tul penland. De toegangsprijs bedraagt Van een onzer verslaggevers Er is krediet verleend voor de aanschaf van verbindingsappa- ratuur voor de politie (81.000 gulden), voor de samenwerken- de Milieugroepen Midden-Delf- - land (ruim 500 gulden), voor de bouw van een gymnastieklokaal aan het Faassenplein (813.440 gulden), voor de aanschaf van boeken voor het bibliotheekfi- u - liaal Kethel (208.000 gulden) en voor de aanschaf van een ver- "f plaatsbare kantoorunit voor de dienst Gemeentewerken (20.000 gulden). Bovendien zijn er vier kredie- .ie ten verleend (in totaal voor 208.000 gulden voor de klimaat- beheersing en luchtbehande- lingsapparatuur van het Stads- kantoor. f 9 EHBO WEEKENDDIENST In het Noletziekenhuis kunt U in het weekend terecht voor EHBO. Dit geldt van vrijdag laOO uur tot maandag 07.30 uur, tel. 260080. TONEEL Woensdag 5 maart vindt in dienstencentrum "De Woud- hoek' een voorstelling plaats van toneelgroep Groeton. Zij brengt dan het stuk 'De Scha- duwkuil', van Micheal Christo- fer. Het stuk dat is bekroond met de Tony Award en de Pulit zer Prize, gaat over drie mensen die onontkoombaar met hun eigen aanstaande dood worden geconfronteerd. Een zeer deli- kaat onderwerp dus. Na de voorstelling zal er gelegenheid zijn om verder te praten met o.a. Dr. Oostvogei van het Antho- niusziekenhuis. De voorstelling begint om 20.00 uur. Toegang gratis. 9 CAFE QUIBUS Zondagavond om 21.30 uur speelt in Quibus de Leidse ne genmans formatie 'Touch Wood'. De groep, die ondermeer bestaat uit drie zangeressen, speelt swingende rock 'n roll, gezellige funk en een beetje bonkende reggae. Prima voor de zondagavond dus. hoofdrolspeler Robert de Niro het zwaarbewapend opneemt tegen diegenen die hem maat schappelijk in de wielen rijden. Aanvangstijden 19.00 en 21.15 uur. Het kindermatinee bestaat uit de van de televisie bekende kin derserie Q Q. Onze twee vriendjes beleven wederom spannende avonturen. Aanvangstijd 1400 uur. Zondagmiddag 2 maart orga niseert de vereniging "Het Sin gelkwartier' een filmmiddag voor kinderen in zaal Marijke Broersveld 121. Naast een span nende hoodfilm worden er te kenfilms vertoond. De voorstellingen beginnen om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 1,- Diezelfde middag draait er in de Kreek, Lange Haven 92 een film voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Dëze fiim begint pt het stuk wordt het leven vreemd als er anderen in de [schilderd van een gezin dat de buurt zijn. Ze is geworden als erkelijkheld niet onder ogen een stukje van haar eigen col- [Ht te zién en daarom weg- lectie Glazen Speelgoed, teer en ucht in een droomwereld. De breekbaar als ze met de realiteit peder leeft voornamelijk in in aanraking komt. Het stuk [t verleden en houdt zich wordt reregisseerd door de Bel- iardoor nog 'enigszins op de gische topregisseur Jo Dua. én. De dochter daarentegen - étipel door een ziekte in haar De aanvang van Glazen -•Merjaren\ gedraagtzich Speelgoed is 20.15 uur «FILMS In Passage Theater draait de ze week 'The Boys from Brasil met Gregory Peck in de rol van de beruchte kamparts Joseph Mengele. Aanvangstijd 20.00 uur. In Passage Bio draait de harde fiim 'Taxi Driver', waarin Q.T.? Vrijdagavond in sociëteit Q.T.? de fiim McBath van Ro man Polanski. Aanvangstijd 21.00 uur.

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2