ijnnjKevergissing lledleer Fauzia Amia moet blij ven Europees paspoort? Problemen verwacht ik 9 Chirurg uit V S onderzoekt sjah WitteKgrootineikenen klassiek i I i «J Unifil-post onder vuur Loodgieter stal glas ie brug roet een nieuwe abonnee. Premie part timers niet omhoog Vance: deur Iran is nog open Met de auto naar Engeland, inclusief maximaal 5 personen vanaf f 134- Kom 1 W Mist m Herome-vondst INFORMATIE OVER BEZORGING: h V°"W 5 or ■r:p Donderdag 13 maart 1980 34e jaargang no. 10032 tmtHmamstam (Van een onzer verslaggevers) ENSCHEDE/HAARLEM Door een uiterst pijnlij ke vergissing van de Enschedese politie heeft mevrouw Van Bakel uit Haarlem een half etmaal lang in de ver onderstelling geleefd dat haar zoon Herman (29) was overleden aan een te grote dosis drugs. De vrouw, die door een verkeersongeluk vorig jaar een andere zoon verloor, had de familie al gealarmeerd toen de vergissing bleek. Een broer van Herman was razendsnel uit Frankrijk overgekomen. Zie ook pagina 4 Focus Sfx v Rechts: Het echtpaar Harold Piest verlaat het gerechtsge bouw in Chicago waarzojuist het proces heeft plaats gevonden tegen John Gacy. De verdwijning van zoon Robert Piest bracht de politie in 1978 bij het huis van Gacy, waar zij tiental len lijken onder de vloer vond. Boven: John Wayne Gacy. Q zie ook pag. 3 isiiÉiis Sexfilms huren? -. 6 voor 27,50 Voor eèn hele week! 27 Maal per dag zweeft Hoverlloyd van Calais naar Ramsgate. De overtocht duurt 40 minuten. Een prettiger, snellere en goedkopere manier om met uw auto naar Engeland te gaan. En als u per auto reist met 5 man of minder, bent u vanaf f 134,- kwijt. Erg goedkoop, inderdaad. Ook al door het tax free winkelen. En bovendien wordt er voortdurend goed voor u gezorgd. <r - Snel en goedkoop naar Engeland, Boek bij uw reisbureau of bel Hoverlloyd, 09-32-2-2190225 (Nederlandse telefoniste) Brabantstraat 13,1030 BRUSSEL. «t r Bel 010- 1474-00 HOUSTON - De Ame rikaanse hartchirurg Mi chael Debakey uit Hous ton zal de zieke ex-sjah van Iran in Panama on derzoeken, zo heeft een woordvoerder van de Me dische School in Houston meegedeeld. Debakey wil bepalen of de ex-sjah een operatieve ingreep kan ondergaan. Rebecca Vissman is al de derde vrouw in het Amerikaanse leger met een "verle den". ebecca werkt bij de marinelucht macht van de VS. Ook van haar ston den vroeger tamelijk onthullende foto's in het roemruchte mannenblad Play boy. Om soortgelijke foto's werd al en voorgangster van Rebecca it de dienst ontslagen en een an der op non-actief gzet. Maar Rebecca verwacht geen pro blemen. De ex-sjah V l! Naam: H Adres: urn fiüa mm Stuur Het Vrije Volk naan Postcode: g Soort abonnement: o kwartaal O jaar H Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken H gratis. Als beloning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek toe aan: INaam: H Adres: 'C - HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Witte de Withstraat 25,3012 BE Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 -11.92.00 'Overleden' zeon Hoopt in de stad Een week geleden werd in. Enschede in de Intercity uit Amster dam een heroinedode gevonden. Dat was rond tien uur 's ochtends Enkele politiemensen uit Enschede "herkenden'" de dode meteen: "Dat is de student Herman van Bakel", dachten ze. "Een bekende die vroeger in de drugsscene zat." Ook andere politiemensen - vijf in totaal - "herkenden" de dode. Toen voor de politie hierdoor vast stond dat het Herman was, werd de Haarlemse politie inge licht, die 's avonds mevrouw Van Bakel de droeve boodschap bracht. De vrouw werd ge vraagd de volgende ochtend te bellen met de politie Enschede. In de loop van vrijdagochtend begon men daar echter te twij felen of de dode Herman wel was. Herman zou de avond tevo ren nog in de stad zijn gezien. Toen mevrouw Van Bakel die ochtend rond tien uur met de Enschedese politie belde, werd haar verteld dat Hermans dood nog niet geheel vast stond. Her man werd kort daarna opge spoord en naar het bureau ge bracht Toen Hermans broer om elf uur de politie belde, kreeg hü Herman zelf aan de lijn. "Een afschuwelijke verwisse ling," aldus de Enschedese poli tie. "De jongens lijken als twee druppels water op elkaar, en verkeerden althans vroeger, al lebei in de drugsscene. We wa ren totaal verbijsterd." Verbijsterd, en woedend v.as ook mevrouw Van Bakel.. „We waren notabene al voorberei dingen aan het treffen voor de crematie." De Enschedese politie: "Toen we die morgen voor het eerst mevrouw Van Bakel aan de lijn kregen, hebben we een dokter gestuurd. Ze was, begrijpelijk, nogal overstuur." Mevrouw Van Bakel: "Woedend ben ik. Vooral omdat de Enschedese politie la ter niets meer van zich heeft la ten horen." ROTTERDAM - Het plan van staatssecretaris Veder-Smit om mensen die een deeltijdbaan hebben meer ziekenfondspre mie te laten betalen, haalt het niet. De Ziekenfondsraad stelde eerder al, dat het onderbrengen van de part-timers in de vrij willige verzekering een enorme administratieve rompslomp zou geven. Nu is ook gebleken, dat deeltijd-werknemers dan on aanvaardbaar veel meer premie zouden gaan betalen, Veel bewolking en mogelijk op enkele plaatsen regen. In de nacht en ochtend mistbanken. Minimum temperaturen om streeks 3 graden, middagtempe- raturen rond 7 graden. Overdag zwakke tot matige wind tussen noord en oost zon op onder e 14 maart 0&54 18.41 v maan op onder 05.49 15.42 NEW YORK/TEHERAN - De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Cyrus Vance heeft gisteren gezegd dat de deur naar een vreedzame oplos sing van de crisis rond de gijze ling in Teheran nog steeds open staat Trance zei dit na een on derhoud van twee uur met se cretaris generaal Waldheim van de VN en een gesprek van drie uur met de vijf leden van de te ruggekeerde VN-commissie. Vance pleitte ervoor "geduld" te betrachten en hij zei nog steeds vertrouwen te hebben in Waldheim en de commissie die, aldus Vance, zullen blijven ijve ren voor de vrijlating van de Amerikaanse gijzelaars. Intussen werd bekend, dat de VN-commissie dinsdag een Iraans voorstel heeft,verworpen om een verklaring goed te keu ren, waarin de VS werden be schuldigd van inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Iran in ruil voor een bezoek aan de gijzelaars in de Ameri kaanse ambassade. Dit voorstel was gedaan door de Iraanse minister van Buiten landse Zaken Gotbzadeh, die hiermee de impasse wil door breken. -1 .vmy>®v r- r- <jjj>'SsJtw -TV FNV lanceert serie nieuwe stakingsacties sNV'"SS- y «JHU>A W 1 11 iwi^ 1 v Jmi «JflU, Vm CHICAGO De 37-jarige Amerikaanse aannemer John Wayne Gacy is gisteren in Chi cago schuldig bevonden aan de moord op 33 jongens en jonge mannen om seksuele motieven. Op een hoorzitting wordt nu uitgemaakt of Gacy de dood straf moet krijgen. De off'cier van Justitie ver klaarde-dat Gacy terechtgesteld diende te worden voor het do den van zijn slachtoffers "alsof het vliegen waren". John Gacy is de grootste massamoordenaar uit de Amerikaanse misdaadge schiedenis. De moorden die Gacy pleegde en die hij zelfs verborgen wist te houden voor zijn vrouw, eindig den eind december 1978 toen on der zijn woning tientallen lijken werden gevonden. Volgens het parket was Gacy een geslepen, berekenende moordenaar die jonge jongens naar zijn huis lokte met de be lofte dat zij toegang zouden krijgen tot drugs, drank of ba nen in de bouw. Gacy pleegde vervolgens seksuele handelin gen met zijn slachtoffers en doodde hen De officier van Justitie zei dat Gacy zijn slachtoffers zorgvul dig uitzocht en dat hij zijn seks partners alleen doodde wanneer ze hem fysiek bedreigden of dreigden hem te zullen ontmas keren als homoseksueel. In verhoren met de politie heeft Gacy verteld dat hij veel vuldig de wat hij noemde "handboeitruc" toepaste, ge volgd door de "touwtruc". Soms doodde hij twee slachtoffers per nacht Eén van de getuigen vertelde dat Gacy hem had bedreigd met een vuurwapen, hem had geke tend, hem had verkracht, zijn hoofd enkele keren in een volle badkuip had gedompeld en op hem had gewaterd toen hij naakt en geboeid op de badka- mervioer lag. Gacy - vader van twee kinde ren - werd op 21 december 1978 gearresteerd naar aanleiding van de verdwijning van een jongen uit Des Plaines. Eerder op die dag had hij huilend tegen een vriend gezegd: "Ik ben erg slecht geweest, ik heb dertig mensen gedood." -O (Van onze sociaal-economische redac tie) ROTTERDAM - De sta kingsgolf van de Federatie Nederlandse Vakbeweging zwelt aan. Bij de acties van de Industriebond, die al een week duren, hebben zich vanochtend ook de Bouw bond en de Voedingsbond aangesloten met 48-uurssta- kingen in diverse bedrijven. Bovendien dreigt de Ver- voersbond met stakingsac ties bij de Nederlandse Spoorwegen, als minister Tuijnman van Verkeer en Waterstaat vasthoudt aan een personeelsstop in ver band met de bezuinigingen. Werkgeversvoorzitter Van Veen (VNO) deed gisteren een beroep op de vakbeweging om de acties te staken en nu zo snel mogelijk in bedrijfstakken en ondernemingen om de tafel te gaan zitten om over CAO'S te onderhandelen. Nu een loon maatregel politiek aanvaard is moet een eind gemaakt worden aan de onzekerheid bij onderne mers en werknemers. Van het kabinet vroeg hij spoed om dui delijk te zeggen wat er precies in die maatregel staat. De metaalwerkgeversorgani satie FME heeft daar bij het ka binet ook al op aangedrongen, om op die manier snel een eind aan de FNV-acties te maken. Hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter die de acties toe stond duurt te lang, vindt de FME. FNV-voorzitter Wim Kok rea geerde gisteren al direct nega tief op de uitnodiging van het VNO om CAO-onderhandelin- gen te beginnen. Hij voelt er niets voor te praten binnen de grenzen van een loonmaatregel "die ons nog de prijscompensa tie afpakt ook". Het verzet moet en zal doorgaan, aldus Kok. Acties bij de NS komen in de laatste week van maart. Eerst een algemene werkonderbre king door massaal opnemen van verlof om in Den Haag te pro testeren. Daarna kettingstakin gen overal in het bedrijf. De vakbond is boos over de perso neelsstop, omdat vorig jaar, na een stakingsdreiging, in de CAO een personeelsuitbreiding met 300 man is vastgelegd. LEIDEN „Fauzia Amia, haar broer en twee zusjes moeten blijven!" Met die oproep is pistereeen aantal leerlingen r m de Louise de Coltgnp-scho lengemeenschap uit Lei den naar Den Haag ge reisd. Daar overhandigden ze aan een woordvoerder van staatssecretaris Haars (Justitie) een petitie met 700 handtekeningen. De leerlingen kwamen daarmee op voor hun schoolgenootje, het 16-ja rige Marokkaanse meisje Fauzia Amia, dat met broer en zusjes Nederland dreigt te worden uitgewe zen. De vier kinderen waren veertien maanden geleden uit Marokko naar Leiden gekomen, waar hun vader al jaren woont en werkt Volgens de politie is hun verblijfsvergunning nu echter verlopen. De vader heeft tegen de uitwijzing een kort geding aange spannen, dat 1 april in Den Haag dient AMSTERDAM - In de auto van de uit West-Beriijn afkomstige Turk R. K. (44) heeft de Amster damse poiitie gisteren zes kilo heroine gevonden. Baiy. Dam 5a. Schiedam. Tel.,010-267126. Goopond v. 10-18 u. Dond koopavond. Leg. vereist. STRAATSBURG - Het Europees parlement wil een Europees paspoort. Met grote meerderheid nam het parlement giste ren een ontwerpmotïe aan waarin een snelle in voering van een Europees paspoort werd gevraagd. De Nederlandse libe raal Cecs Berkhouwer noemde het Europee: paspoort één van de een voudige zaken die de bur ger begrijpt, "De gewone man in Europa en ook de vrouw ziet vaak door de bureaucratische bomen van Brussel het Europese bos niet meer. Wat zich op de toppen van de bergen afspeelt van de hoge Europese politiek ligt voor hen In de nevelen die deze bergen omringen. Laten we in eenvoudige dingen volbrengen, die iets zeggen tot de gewone Europese burger", zo zei Berkhouwer. (géén ander nummer) Vraag naar de afd. abonnee-iervk» maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tol 16.00 uur Zit ook adressen op de strippagina HARIS - De rechtse militie van majoor Hadad heeft giste ren een beschieting uitgevoerd op een Nederlandse Unifil-post in het Zuidlibanese Bayyada, zes kilometer noordelijk van de Israëlische grens. Volgens het Unifil-hoofdkwartier werden zo'r duizend geweerkogels op de post afgeschoten. Er vielen geen gewonden Indien de ex-sjah geopereerd moet worden, zal Debakey met een medisch team naar Panama vertrekken, zo zei woordvoerder Frank Weaver. Weaver zei niet te weten wie Debakey gevraagd heeft de ex-sjah te onderzoeken. Het is nog niet bekend wanneer Debakey naar Panama afreist. ftlDïfnDlOtl Jonker Fransstraat 91-S3 11ÏVUMCIVII Botterdam - Tel. 010-123462/1437 ROTTERDAM In een pak huis in de Oostervantstraat heeft de politie dertien grote spiegelruiten en loodgietersma teriaal - ter waarde van 50.000 gulden - in beslag genomen. De buit bleek daar te zijn verza meld door de 30-jarige loodgie ter D. R. en de 32-jarige lasser J. v.d. B. v %x Af- (Sh(-„i i Alstublieft Voor a Van Het Vrije Volk. 'n Mooie, lekker rulle en bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de 100-jarige Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld. Zomaar. Tenminste, als u ons *n nieuwe abonnee bezorgt Kom. u weet vast wel iemand. Misschien bent u zelf nog geen abonnee. Laat u toch zeker gewoon U iemand anders (die dat wèl is) uw naam opgeven? Da's geen punt Oh ja: de handdoek kunt u bestellen in de kieu- Ven rood, bruin, blauw of groen. Het formaat is 50 bij 100 cm. En de kwaliteit, die is uitstékend! .Plaats;. TO Postcode: .Plaats:. 9 Kleur: O rood O bruin O blauw o groen (s.v.p.de gewenste kleur aankruisen). Stuurt u de bon, volledig ingevuld, in een open envelop zonder postzegel aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579. ||^3000 VB Rotterdam. jv

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 1