trim Hajee tegen bewonersvereniging: I m De Meesrente-rekening. 9*4% MINIRETTES OP JAARCONCERT Open dag Passage Theater O Getoeter Huisdieren Ouderavond Het Windas Schoolraad hijeen Intelligent sparen anno 1980. Bank Mees Hope nv m wiÊmÊmmÊÊmmÊmmsÊsm Ganzebord besluit sportinstuif schiedam sPPÉmBIslp Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Dansschooleigenaar Wim Hajee is het zat om steeds maar weer uit de krant te vernemen hoe de bewonersvereniging Schiedam-Centrum denkt overzijn plannen om op de Dam een dansschool te gaan beginnen. Hajee spreekt zelfs van een hetze en van onfris gedoe. Hij heeft hierover zelfs een brief naar wethouder Zijdeveld ge schreven, waarin hij uiteenzet dat niemand iets te vrezen zal hebben van overlast. „Alvorens ik dat pand op de Dam kocht, heb ik overleg gepleegd met alle diensten van de ge meente die ook maar iets met deze zaak te maken hebben om geheel beslagen ten ijs te komen." Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Bewoners IIISÜIÜMiÜI Ms H Hoge rente, in april 1980: Hoge vrije opname: tot f3.000,-p.m. In december: f6.000,-. Geld nodig voor onroerend goed: zonder opzegtermijn of opnamekosten. Méér geld opnemen: opzegtermijn Wij durven elke 2% opname kosten. vergelijking aan. Schiedam,Nieuwe Haven 133/Hoek BJC.laan, tel. 010 - 34 02 22. Vlaardingen, Schiedamseweg 53, teL 010-34 02 22. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Pas sage Theater houdt op za terdag 12 april open huis. En een open huis wil dan ook zeggen open huis. Het is namelijk mogelijk niet alleen de zalen van het theater te bezichtigen, maar ook de filmcabines met de vol-automatische projectoren. Verbouwing Uniek materiaal Ook voor kinderen mz I li sw r- -s 0 benefietbal Roelof Fits- kie; de Fits- kiedancen p komen zater~ gjL dag op het Benefietbal Ik wil een dansschool geen disco' Hajee krijgt de Indruk dat men hem en zijn school, voordat (Van een onzer verslaggevers 7 SCHIEDAM Maandagavond 'zal de ouderavond van de school ;Het Windas geheel in het teken ;staan van eers „rollenspel" tus- Ten ouders en leerkrachten. Op deze avond zullen drie soorten van' opvoeding van de jeugd worden uitgebeeld. De avond- begint om half acht in de school aan de Schiedamseweg, SCHIEDAM De Schoolraad van de gemeente Schiedam 'houdt op 2 april 's avends om '19.30 uur haar tweede openbare .vergadering. Op de agenda staat ondermeer het rapport door stroming leerlingen lager on derwijs. De ontmoetingsplaats is het oude stadhuis op de Grote Markt De aanwezigheid van ouderkommissies en leden van .schoolteams wordt op prijs ge steld. de eerste danspas is gezet de nek om wil draaien. „Waarom", zo vraagt hij zich af, „neemt de bewonersvereniging geen con tact met mij op. Ik hoor alles via via en uit de krant Dat noem ik niet fris. Als je ziet wat wij alle maal doen om te zorgen dat nie mand overlast heeft Ik geloof dat men denkt dat wij een disco gaan beginnen, maar dat is niet waar." „De meeste danslessen zijn droge oefeningen zonder mu ziek. En dat wij tot diep in'de' nacht doorgaan is kolder. De laatste lessen 'zijn om elf uur af gelopen en in die laatste ander half uur geven wij les aan echt paren. Ik kan mij de angst van. de omwonenden best voorstel len. Ik zou er ook niets van moe- ten hebben als ze voor mijn deur herrie maken. Maar dat zal niet het geval zijn." Als er muziek gemaakt wordt zal dat gebeuren met een lichte installatie. „Knalharde muziek kan wel in een disco, maar niet bij een dansschool. Echt, ik be grijp niet waarvoor al dat ge zeur nou nodig is. Ambtenaren van de woningdienst komen steeds kijken en zeggen dat het goed is wat wij doen." Zo heeft Wim Hajee een dans vloer laten maken die geheel vrij komt te liggen van de zij wanden. „Maar de aanleg daar van heeft, wel een grote vertra- t ging 'gehad omdat de funderin gen verrot waren. Zo heeft eigenlijk de gehele verbouwing tegengezeten omdat er van het pand geèn tekening voorhanden was. Maar we zijn er toch uitge komen en hopen op 1 juli de school te openen. Hoewel 1 augustus meer voor de hand ligt want we zullen best nog wel wat meer tegenslag krijgen. Als je dan ook nog wordt tegenge- - .werkt door een bewonersver eniging, ja, dan word ik echt boos." De bewonersvereniging Schiedam-Centrum zegt er aan te twijfelen of het wel allemaal zo stil zal toegaan zoals Wim Hajee zegt „Wij hebben de in druk dat hij nog geen enkele vergunning heeft Kijk, hier hebben wij een petitie die wij op 1 maart naar B en W hebben ge stuurd met de handtekeningen van zestig bewoners die be zwaar maken tegen de dans school". „En dat wij niet met de heer Hajee hebben gepraat is niet waar. En die advertentie in de nieuwe Gids voor Schiedam deed de deur dicht Daarin zegt de heer Hajee dat. zijn zaal ook beschikbaar is voor bruiloften en partijen. En dat geeft wel overlast Er zijn in het centrum van Schiedam al genoeg gele genheden zoals cafés en disco's die overlast bezorgen. Dat is ons bezwaar. Het gaat niet tegen 'de 1 heer Hajee persoonlijk." SCHIEDAM - Onder lei ding van dirigent C. P. Kramer houdt de Christe lijke Muziekvereniging op vrijdag 28 maart haar jaarconcert in het Passa ge Theater te Schiedam. Op deze feestelijke avond zullen de tamboers, de majorettes en, voor het. eerst in de historie van de muzlekverenig lag, de mi- nirettes te zien zijn. Ver der zal het mannenkoor 'Doek Yard' onder leiding van de beer Slootmaker *Un speciale medewer king verlenen. In de voorverkoop zijn de plaatsbewijzen voor deze avond te koop bij het Kerkelijk Bureau, Lange Kerkstraat 35 en bij M. Jongste, Royaardsplein 204. Op vrijdagavond zijn vanaf 19.15 uur de- toe gangskaarten aan de kas sa te koop. De prijs bedraagt 3,50 en het concert begint om 20.00 uur. i Bij de rigoureuze verbouwing in 1975 is het grote theater, van ruim 900 zitplaatsen opgesplitst in twee theaters, het Passage Theater met 550 zitplaatsen en het Passage Bio met 138 zit plaatsen. Op de open dag kan een kijkje achter de schermen worden ge nomen en dat in de letterlijke betekenis van het woord, want op het toneel kan bekeken wor den hoe een en ander technisch in z'n werk gaat tijdens de voor stellingen. Van 's morgens 10.00 tot 12.30 uur kan ook bekeken worden hoe het beroemde thea terorgel van het Passage-thea ter onderhouden wordt. In een doorlopende filmvoor stelling brengt het theater uniek filmmateriaal over Schiedam in 1940, 1941 en 1962. Dit materiaal werd beschikbaar gesteld door het gemeentelijk archief. Tij-' dens het open huis en vervol gens tot 27 april heeft het thea ter een fototentoonstelling uit het werk van Maria Austria. Deze in 1975 overleden fotografe genoot vooral bekendheid door de prachtige toneeifoto's die zij bij vrijwel alle Nederlandse to neelgezelschappen maakte. Tijdens het open huis kunnen de bezoekers ook kennis nemen van het filmprogramma dat het theater in het komende seizoen denkt te gaan draaien en ook wat het theaterseizoen te bieden heeft i In dat theaterprogramma is een voorstelling opgenomen van een vrij nieuw Nederlands Ope- ra Gezelschap, de Lyrische Ko medie. Onbekend misschien, maar tijdens dé open dag op 12 april zal het gézelschap met eni ge, optredens laten zien en horen dat het zeker niet onbemind hoeft te blijven. Er wordt'na tuurlijk ook aan de kinderen ge dacht Voor de kleintjes is een hoekje ingericht met lego en boekjes en er zullen wat leuke filmpjes worden vertoond. Vanaf half één tot half vier treedt in de foyer op de band Blazing Aces. Een Schiedamse band die er zijn mag. Voor de dorstige kelen is de bar van de Bio-foyer de gehele dag open. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Ter afsluiting van het tweede, succesvolle, spelinstuifseizoen, wordt op 2 april in de Sporthal Margriet een Groot Levend Ganzenbord gespeeld. De organisatoren van de spor tinstuif zien dit als een leuke af sluiting van het seizoen. De toe gang is woensdag 2 april gratis en de aanvang is gesteld op 21.00 uur. Dit jaar was het voor 't tweede seizoen dat de sportin stuif in de Sporthal Margriet werd gehouden. De opkomst was uitstekend speciaal van mensen in de leef tijdsgroepen waarvoor zo'n in stuif eigenlijk is opgezet. Het' zijn mensen, die buiten een vast verenigingsverband, toch in een leuke sfeer in. beweging willen •zijn. Dat deze vorm van recrea tie aansluit blijkt uit het aantal deelnemers, dat iedere woens dagavond rond de zestig ligt m W „Heb u nu ook zoveel last van daxonerende autobestuurders," vraagt de heer F. I. Boers uit Rotter dam. „Zijn mensen 's avonds op visite geweest en als ze weg gaan, soms midden in de nacht claxoneren ze niet een keer, maar op de hoek nog een keer. Waarvoor is dat nodig? Want als de mensen weggaan zeggen ze toch gewoon vrien delijk gedag!", aldus de heer Boers. Ik heb er gelukkig niet zo veel last van, maar Ik kan me voorstellen dat het aardig hinderlijk kan zijn, als je op een oor ligt Ik heb er gelukkig niet zo veel last van, maar ik kan me voorstellen dat het aardig hinderlijk kan zijn, als je op een oor ligt Overigens zijn er ook veel daxonerende weggebniikers Briefje gekregen van Bert Möhle, Watering- hesestraat 5a, Rotterdam (tel. 010-657266)„Misschien wel een beetje aan de vroege kant, maar wat doet u met uw hond of kat als u met vakantie gaat? De kat naar het bos brengen en de hond aan een boom binden? Zorg nu reeds voor een plaatsje voor uw huisdier als u fijn met vakantie gaat Als u in Rotterdam woont en niet te ver van mijn adres, dan wil ik uw kat wel verzor gen. Tegelijk geef ik de plant jes water en verzorg even tueel ook de vissen of de ka narie. Een hond kan ik bij mij thuis nemen. Deze zomer ga ik niet met vakantie, echter, tussen 4—7 en 18-8 heb ik al een hond te logeren. U kunt mij 's avonds bellen." in het verkeer. Eens stond ik voor een stoplicht toen m'n motor-op onverklaarbare wij-"'' ze plotseling uitviel. Het licht v' stond reeds op groen maar ik kon de auto niet gestart krij gen. Achter me zat een meneer die voortdurend op zijn claxon aan het toeteren was. Ik maakte een gebaar van "ik kan er niets aan doen, hij start, niet." Maar de man achter me' -• bleef maar door gaan 'met z'n v geclaxoneer. Toen werd het 1 me echt teveel. n Ik stapte uit, liep naar de bestuurder achter me, die ver bouwereerd zijn raampje opendraaide. Nog voordat hij met de één of andere scheid- kanonnade kon beginnen zci ik: „Als ik nou zo lang uw toe-'' ter vasthoud, dan kunt u in- tussen even naar m'n motor kijken." MS-MS88 Een goed initiatief dat na volging verdient! is loUU»* u. V-1" sik -.C 2 I r" "7 W'y rri a V IiLL ■~tL«I») 'ff Aart Mooring uit Rot terdam heeft een plan gemaakt om een zo'n optimaal mogelijke stadsverwarming te krijgen. Hij schrijft: „Mis schien is het idee ooit wel eens (geopperd om via de bestaande gasleidingen heet water naar de woningen in Rotterdam te pompen. Het gas komt dan te verval len. Een veel kleinere hoe veelheid gas wordt dan weer naar de centrale geleid om het water te verhitten. Misschien vergt zo'n project wei een enorme investering, maar het voorkomt wel dat 80% van het gas dat nu aan de woningen wordt geleverd, door de schoorsteen ver dwijnt. Geen ontploffingen meer, geen kooimonoxydever- giftigingen, alles dus elek trisch. In elk huis staan dan radiato ren om te verwarmen en voor heet water te zorgen voor de douche of het bad." (W-O Omdat ik a-technisch ben, -zijn er misschien mensen obA der u die onmiddelijk kunnen) zeggen of er wel of niet iets in het idee van Aart Mooring sdL Zijn plan ziet er als volgt uit: I een waterleiding (koud) loopt', naar het rookkanaal boven de kamerkachel. Die leiding gaat in een spiraal naar het boven ste gedeelte van de schoor- steen. De hete lucht van de kachel wordt op die manier gebruikt voor de verhitting van het koude water. Bovenin, op het dak, staat een boiler met een dompelaar, die het hete water opvangt. Van uit de boiler kunnen leidingen "worden aangebracht die naar de keuken en of de doucheka mer gaan. Op het eerste gezicht zeg Ik, i een aardig Idee dat veel ener gie kan besparen. Alleen mijn eerstopkomende gedachte is:, „hoe krijg je heet water uit de boiler als zomers de kachel niet brandt?" 0 THEATER DE TEERSTOOF Vrijdag 28 en zaterdag 29 maart Bob van Leeuwen met het programma 'Mensenkennis'. Samen met Nico van der Linden brengt Bob een muzikaal, ko misch en ontroerend theater programma dat gaat over de ra re. kostgangers van Onze -Lieve Heer. De toegangsprijzen bedre igen ƒ10,- «3 voor Pas 65/CJP 7,50. Aanvang: 21.00 uur. 0 VROUWEN KAFEE Het vrouwenkafee Vrommes organiseert op verzoek van veel vrouwen op donderdag 27 maart 'een disco-avond. Ook zij die niet van dansen houden, zijn van harte welkom in gebouw De Teers toof, Nieuwstraat 12. Aan vangstijd: 20.30 uur. De Schiedamse journalisten organiseren op zaterdag 29 maart opnieuw een BenefietbaL Dit keer komen de baten ten goede aan het vluchtelingen werk, Optreden zullen onder meer Maggie MacNeal, bobo, buikdanseres Yonina en de Fits- Idedancers. De toegangsprijs bedraagt 17,50. Aanvang: 20.00 uur.- A f,? J '^In* sociëteit Q.T.?, Nieuwstraat treedt zaterdag 29 maart Ste ve Ashley op." Steve is. bekend van het Holland Festival '78 en speelt folkmuziek. Hij treedt vaak op met Chris Leslie. Vanaf 21,30 uur kan men folkgeluiden beluisteren in Q.T.? 0 CAFE QUIBUS In Quibus treedt zondag de Frans-Nederlandse jazzcombi- natie "Le Brief Band' op. Achter deze naam verschuilen zich 5 mannen die onder meer viool, sax en piano spelen. 'Le Brief Band' maakt op dit ogenblik een toemee door Nederland en Bel gië. De toegang is vrij. Aanvang: 2130 uur. 0 CLUBHUIS OOST Clubhuls-Oost opent op zater dag 29 maart de nieuwe deuren in de Galiieistraat 86. Er wordt van 12.00 tot 15.00 uur een ker mis gehouden. Een drumband en majorettes zullen de opening met htm aanwezigheid opluiste ren. In het gebouw zullen stands staan waar men informatie kan- krijgen over de activiteiten in het clubhuis, maatschappelijk werk en de bewonersvereniging Schiedam-Oost. Voor de klein tjes is er een permanente pop penkastvoorstelling. 0 OPEN HUIS De Stichting Open Huis houdt op vrijdag 28 maart een dans avond in het dienstencentrum •De 4 Molens', Nieuwe Damlaan 776. Behalve dansen kan men ook bingoën en bitterballen eten. De muziek wordt verzorgd door Cor. De zaal gaat open om 19.45 uur en de avond duurt tot 23.30 uur. 0 BJ.C.-FEESTAVOND De zaalvoetbalvereniging *B.F,C houdt ter gelegenheid van het le lustrum een feest avond. Ter viering van dit heug lijke feit treden The Cordino's en de imitators van André van Duin en Frans van Dusschoten op. De feestavond wordt gehou den in gebouw 't Trefpunt, Schietbaanstraat 32 in Blijdorp. Aanvang: 20.00 uur. 0 SPEUN STUIF In sporthal Margriet wordt het spelinstuifseizoen afgesloten met een levend ganzenbord. Jong en oud kunnen woensdag 2 april om 21.00 uur hieraan deel nemen. De entree is voor deze speciale gelegenheid gratis. Het gebruik van sportschoenen ia verplicht 0 DE KREEK In de Kreek wordt zondag middag voor kinderen van 4 tot 12 jaar een avonturenfilm ge draaid. Het begint om 14.00 uur en de toegangsprijs bedraagt een gulden. Ook is er iedere maandag avond in de Kreek een volks- dansgroepje actief bezig. Iedere keer worden er nieuwe dansen geleerd. Om' half acht staat er koffie klaar en om 20.00 uur be gint het dansen. 0 CONCERT De muziekvereniging Harpe Davids geeft vrijdag 28 maart haar jaarconcert in het Passage Theater. De harmonie onder lei ding van de dirigent C. P. Kra mer, de tamboers, de majorettes en de minirettes zullen het jaar- concert verzorgen. Speciale gast is het Dock Yard mannenkoor. Toegangskaarten zijn verkrijg baar aan de zaal. Aanvang: 20.15 uur.: 0 WERKGROEP JEUGDWERK Jeugdwerk in Schiedam-Noord organiseert óp woensdag 2 april een speurtocht Kinderen van 6 tot 12 jaar moeten zich verzame len bij het kantoor van de S.S.S.N., Jae Urlusplein. Het speuren begint om 13.30 uur en het kost 75 cent pr persoon. 0 INSTUIF De Woudlopers houden in het. dienstencentrum "De Woud- hoek' een gezellige instuif. Iedereen kan daar zo binnenlo pen vanaf 14.00 uur op zaterdag 29 maart 0 MOYOSOTTS Op 28 maart is er weer een Myo- 50QS in het clublokaal G.J.V.W. aan de Dr. Kuyperlaan.^De en treeprijs is 1,25. 0 HUISVROUWEN De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen' afdeling Schie dam brengt op Woensdag 2 april van 10.30 tot 12,30 uur een bezoek aan het goud- en zilvertheater' van 'Constant', Groothandelsge bouw in Rotterdam. Opgeven bij mevrouw Van Schijndel tel. 262130, 0 WUKONTMOETINGS- AVOND De WD organiseert op dinsdag 26. februari een wijkontmoe- tingsavond voor alle bewoners van Schiedam-Noord. De avond wordt gehouden in gebouw.'De Ark', Hargplein 101. Aanvang: 20.00 uur. 0 INFORMATIE-AVOND WOUDHOEK De gemeente houat op woens dag 2 april een informatie avond voor toekomstige bewo ners van Woudhoek-Noord en andere belangstellenden over de bouwplannen voor dit gebied. 'Verschillende architecten zullen uitleg geven. De informatie avond wordt gegeven in het dienstencentrum 'De 'Woud-' hoek'om 19.30 uur. 0 EMANCIPATIE De Rooie Vrouwen houden op 31 maart een discussie-avond over de ernancipatie. Iedereen is van- harte welkom In het Oude Stad huis op de Grote Markt om 20.00 uur. 0 KINDERVOORSTELLIN GEN In Theater De Teers toof. geeft Clown Woüdi een voorstelling voor kinderen vanaf 4 jaar. Op zaterdag 29 hiaart treedt hij op met het programma 'Hans en Grietje'. De toegangsprijs be-- draagt drie): guldenl Aanvang: 14.30 uur. -f In het Passage Theater draait voor de jeugd de. Walt Disney- productie 'De schat van kasteel Candleshoe'. David Niveri en Jo die Foster spelen de hoofdrollen. Op zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag om 14.00 uur. 0 FILMS In Passage Bio draait dager! lijks behalve op maandag en za-,- terdagmiddag de film.'Het De buut'. Manna de Graaf èn Ge-i rard Cox spelen de hoofdrol!en( in deze film over relationele problemen, - - Aanvangstijden:' 14.00,19.00 en 21.15 uur. 0BINGO "Carnavalsvereniging'Dé Rietzeilers' houdt bingo-avon-1 den op donderdag 27 maart em woensdag 2 april. Het batig sal-j do komt ten goede aan Schie-f damse gehandicapten. Er zijn prachtige prijzen te winnen, zoals een heren- of damesfiets: De bingo's worden gehouden in gebouw Irene, Nieuws Haven 155 om 20.00 uur. 0 DOKTER, TANDARTS, APOTHEEK in het weekend een dokter no dig? Bel de boodschappendienst tel. 206611. Apotheekhulp voor spoed re cepten tel. 264018 Tandarts G. M. Schuurman, Warande 156, tel. 265271, heeft- weekenddienst Alleen tijdens het spreekuur op zaterdag en, zondag tussen 17.00 en 18.00 uur. j 0 EHBO WEEKENDDIENST Vanaf vrijdag 18.00 tot maan- -- dag 7.30 uur heeft het Noletzie- j kenhuis dienst Het telefoon- j nummer is 26Q080. I *>"S.

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2