OETBAL, HANDBAL. FILM,POFFERTJES BAKKEN Heukelichem m in Bushalte 1 ity .Centrum werkt niet lëe aan Jaarmarkt '80 Proefvak wielerbaan Reuzenpompoen Twee spelden Feest bij Ollek Bolleke St d< g< ZEEMAN... ZEEMAN chiedam 'Vragen over verkeersborden voor provincie' I Hoofdinspecteur VRIJDAG 4 APRIL 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Als de weergoden meewerken hoeft de Schiedamse jeugd zich tijdens de Paasvakantie niet te vervelen. Overal in de stad is voor de jeugd wel wat te doen. Naast het gebruikelijke voetbal en handbal- toernooi, zijn er nog veel meer activiteiten. fm mis pg*g lenals vorig jaar is er ook nu tijdens de Paasvakantie veel te doen voor de jeugd. pppiipi SCHIEDAM Burgemeester Te Loo en zijn echt- lenote hebben gistermiddag een bezoek gebracht tan Lentefeest.Aanleiding tot dit bezoek was een vrief die de mensen van Lentefeest geruime tijd leleden aan de burgemeester hadden geschreven. Jit naar aanleiding van het feit, dat Rietje Ko- lings op wilde stappen omdat zij de ambtelijke egenwerking niet meer aan kon. Het bezoek van de burgemeester en zijn vrouw oas geheel informeel. Hij onderhield zich met het •ezelschap dat bezig was met handwerken e.<. XLarten of gewoon met elkaar een praatje hield, lij binnenkomst zei de burgemeester zeer spon- aan: „Wat een leuke zaak is dat hier. Echt gezel- ig. „Mevrouw te Loo schoof aan bij de dames die ezig waren met handwerken en liet zich uitleg en waarmee ze bezig waren. Oud-persfotograaf Breuer vertelde de burge- leester hoe hij vroeger in Schiedam moest wer en. Te Loo was een aandachtig toehoorder. Na rie kwartier stapten de burgemeester en zijn rouw op, de laatste voorzien van een bos prachti- erozen. SCHIEDAM - Er komt waarschijnlijk enig schot in de toestanden rond de wieler baan. Zoals bekend wordt op de baan al sinds anderhalfjaar niet meer gereden om dat het rijvlak gevaarlijk is. Ben W stellen nu de raad voor een krediet beschikbaar testellen van 15.000 gulden om er een proefvak op te kunnen aanbrengen "Sta je op de bus te wachten, ligt je halte in het water!" - i RET-vandalisme bij de Rotterdamse 's Gra- venweg. Nog even en dan: "Sta je bij de halte te wachten, ligt je bus in het wa ter!" (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op 18 april is het feest in het open bare scholencomplex Huijmansstraat-Anth. Muijs- straat. Dan wordt de tweede dependancekleuter groep van kleuterschool Olleke Bolleke feestelijk in gebruik genomen. f 'T voor al uw sleutels Ups-en autosleutels, klaar terwijl u wacht Andere modellen 's morgens brengen,'s middags weer afhalen Voor al uw sleutels gaat u naar DE SLEUTELSPECIALIST Broersvest 50-52-54. Schiedam Tel. 267594 Het handbaltoemooi voor de schooljeugd wordt dit jaar voor de eerste keer in de Sporthal Margriet gespeeld. Voorgaande jaren kon door weersomstan digheden het toernooi maar zel den tot tevredenheid worden af gewerkt De voetballers zijn dinsdag, woensdag en donder dag te vinden op de velden van Hennes DVS en SVDPW. Jeugdconsulent Joop van Broekhoven heeft voor de niet sportieve jeugd een geheel an der programma opgesteld. Het worden vier dagen Jeugdland met .voor elk wat wils. Paas- Jeugdland begint op dinsdag 8 april met een filmvoorstelling die om tien uur wordt gegeven in gebouw De Ark en qm twee uur in wijkcentrum Ntéuwland. De toegangsprijs bedraagt vijf tig cent Woensdag 9 april staat geheel in het teken van de creatieven. Op het Fabriplein begint om tien uur een wedstrijd in aller hande creatieve dingen. Ook zal de poffertjeskraam van Jeugd land er staan. Het programma in de middag is dan hetzelfde, maar de plaats van handeling is het Wibautsplein. Daar gaat mén om twee uur van start Voor sport en spel kan men die dag ook terecht en wel op de Oreliosingel om tien uur en op de Maasboulevard om twee uur. Het hoogtepunt van Paas- Jeugdland is op donderdag. Kreatief kan men die dag zijn op het Edisonplein (met ook daar de poffertjeskraam) en in de middaguren aanvang twee uur - op het Rozenburgerplein. Ook op donderdag is er sport op de grasvelden van de Vlaardin- gerdijk ter hoogte van de Josef Israelstraat in de morgen en in de Marconistraat in de middag uren.- Donderdag is er ook een kin dervoorstelling. Voor één gul den kan men donderdag 14.00 uur terecht in De Rank aan de Schiedamseweg voor een geva rieerd kinderprogramma. Op de laatste dag van Jeugd land, vrijdag, is er de mogelijk heid kreatief bezig te zijn op het Bachplein en 's middags op het Wilhelminapleia Ook hier is de poffertjeskraam aanwezig. Voor Joop van Broekhoven en zijn medewerkers is het te ho pen en natuurlijk ook voor de kinderen - dat het de dagen na Pasen zulk goed weer is, dat alle geplande activiteiten door kun nen gaan. Er zitten weken, zo niet maanden van voorberei ding in. DB nr. 1/800416, litt. b LICHAAM Aan het Dagelijks van het openbaar Rijnmond Vasteland 96-11 ROTTERDAM keuheiichem adhuiapleln 2-8 34J8 AJ Heukeliehe» tel: 01831-1712 or.üerverp: bestuurlijks "Eindelijk eens een ge meente die achter ons staat", zo werd afgelo pen dinsdag geroepen tijdens een officiële vergadering van, het dagelijks bestuur van bet' Openbaar lichaam Rijnmond. Het enthousiasme vande Rijnmondraadsleden was niet zo verwonderlijk want zij hadden een positief schrijven gekregen van de gemeente Heukelichem met ais onder werp "bestuurlijke reorgani satie." In het schrijven, ondertekend door de burgemeester en se- cretaris van Heukelichem stond onder meer: "Tijdens de behandeling van de begroting voor 1980 heeft de Raad van - de gemeente Heukelichem zich met 6 tegen 5 stemmen uitgesproken ten gunste van de plannen van minister Wie gel om met voorrang een pro vincie Rijnmond in te stellen. Ook de gemeente Heukeli chem zou deel uit maken van deze provincie. In dezelfde vergadering heeft de raad zich gesteld achter een motie van het raadslid Baalhoek, waarin het college van B en W wordt uitgeno digd maatregelen te nemen om de splitsing'van Zuid-Hol land voor de gemeente zo soe- pel als mogelijk is te doen verlopen. In verband met de raadsver gadering van 16 april zullen wij het op prijs stellen zo spoedig mogelijk doch uiter lijk op 1 april uw antwoord te vernemen." Enkele Rijnmondraadsleden: "Dat is tenminste nog eens andere koek dan al die ge meenten die ons altijd tegen werken." -•< Een andere bestuurder: "Zeg, waar ligt Heukelichem er gens?" Rijnmondraadsvoorzitter v Oele: "Is dat niet In de buurt van de gemeente Arkeir' Hier en daar klonk uit de Rijnmondraadsleden een in stemmend gemompel. Maar niemand van de leden was er zeker van. En ook geen van de bestuurders wilden laten merken dat zij niet wisten waar Heukelichem lag. Zo ging de discussie nog een tijd door. Totdat enkele gniffelende ambtenaren van Rijnmond het welletjes vonden en de se rieuze bestuurders uit hun droom hielpen: "Heukelichem bestaat hele maal niet. 1 april!" De Rijnmondbestuurders za ten met rode hoofden— m ,y Mmm (Van een onzer verslaggevers) 3UEDAM De winkeliers City Centrum zullen niet werken aan de Jaarmarkt lie op zaterdag 31 mei op de srsvest zal worden gehou- Hoéwel het er eerst wel r uitzag dat de wirikeiiers uit centrum aan dé jaarmarkt len deelnemen, heeft het be- «tuur van City Centrum de or ganisatie laten weten dat om fi- Snanciële redenen zal moeten worden afgehaakt. Hu blijven nog over WV. Schiedam/de SG ei) de Stichting Jaarmarkt Huis te Riviere. Het is' overigens niet te verwachten dat het niet deelnemen van City Centrum zal leiden tot minder activiteiten op de markt (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bewonersver eniging Schiedam-Zuid gaat vier hoorzittingen houden over de stadsvernieuwing. In een schrijven aan de leden zegt het bestuur verontrust te zijn dat nog steeds niets, is vernomen van de gemeente sinds bekend is dat Zuid tot stadsvernieuwings gebied behoort. „Daarom hebben wij besloten zelf maar met voorbereidingen te beginnen. Langer wachten op de gemeente heeft geen zin om dat de zomer voor de deur staat, en er dan toch niets meer zal ge beuren tot september." Op vier zaterdagen wil het be stuur van de bewonersvereni ging peilen wat de meningen zijn van de bewoners. Op zater dag 26 april zal worden gespro ken met en over eigen woning- bezit tussen Groenelaan en Dwarsstraat en Middelhamissë- straat en Zeestraat Zaterdag 10 mei komt de verkeerssituatie j tussen Hoofdstraat en Nieuwe Maasstraat aan de orde en za terdag 24 mei zal worden be steed aan welzijnsvoorzieningen in de wijk. Tot slot zal zaterdag 24 mei het onderwerp nieuw bouw en renovatie op het GTB terrein centraal staan. SCHIEDAM - Naar aanlei ding van vragen van raadslid Ruurd van der Veer over de on derschriften. van de verkeers borden op de Harreweg, verwij zen B. en W. van der Veer naar de provinciale staten van Zuid- Holland. Van der Veer. was vooral ge vallen over de aanduiding Chr. feestdagen. B. en W. laten weten dat bedoelde borden met onder schriften zijn geplaatst door de provincie. B. en W. zijn het met hem eens en hebben de provin cie erop gewezen, dat het ge wenst is zodanige verkeers maatregelen te nemen, dat alle niet bestemmingsverkeer op dé Harreweg wordt tegengegaan. r „Wie kweekt dit jaar de zwaarste Reuzenpom poen?" Onder dit motto organiseert de Nederlandse Vereniging van Tuinceatra (NVT) een wedstrijd voor kin deren tot 16 jaar. Zolang de voorraad strekt krijgt elk kind dat tussen 26 april en 3 mei een NVT-tuincentrum bezoekt (voor nadere inlor- matie fel. 023-319244) gratis een zakje pompoenzaad, plant- en verzorgingsinstruc- ties. De drie kinderen die tussen 24 en 27 september de zwaarste drie pompoenen inleveren krijgen prijzen. De eerste is een fiets, tweede een draagba re radio en de derde prijs is een Kodak-camera. Daar naast nog vele troostprijzen. De aangesloten tuincentra zijn te herkennen aan een oranje vlag met beeldmerk. Ook kan men daar cadeau bonnen halen die landelijk in wisselbaar zijn voor kamer planten, tuinplanten, tuinge reedschappen, of - als u daar trek in hebt - een reuzenpom poen... •i Op het Stadhuisplein lo pen twee spelden naast elkaar te smoezen over mogelijk kattekwaad. Zegt de een ineens verschrikt tot de ander: „Pas op! Achter ons loopt een veiligheidsspeld"... de sturen, gaven er uiteraard de voorkeur aan hun kind al vanaf de kleutertijd naar deze scholen te sturen. Dat kon niet altijd, omdat er maar ruimte was voor één kleutergroep. Al jarenlang bestond er voor deze dependance-klas een wachtlijst Veel ouders die hun kinderen naar de openba re lagere Erasmusschool of Goeman Borgesiusschool wil- Toch telde de school al ja renlang voldoende kleuters om in totaal met vier kleuterleid sters te draaien. Nu is dan de oplossing ge vonden, zodat een volledige tweede dependance-klas kan worden gevormd. Het is ver der de bedoeling dat deze de pendance uitgroeit tot een zelfstandige kleuterschool. Op 14 april gaat de klas "offi cieus" van start, maar het feest zal plaatsvinden op 18 april. i SCHIEDAM Inspecteur van politie Jan van Hoff Is met in gang van 1 april benoemd tot hoofdinspecteur. Van Hoff is 33 jaar en is sinds januari 1975 in dienst van de Schiedamse politie als hoofd van de justitiële dienst en daarvoor was hij bij de ri vierpolitie in Rotterdam. Hij was de man die enkele weken geleden de operatie leidde - en met succes - om de 12-beman- nlngsleden van de Luxemburg" vrij te krijgen. -y Vj D late gen sch< met dit- j al it reid D Mid naai disc zich Ixxlf caai de t Indi In 25 R Sïnd en A gen sche jaar pres schei Oces een Iran AM stude terav een i messl brach ach te de eta Enk man leidin kon c niet wordt ge del politie zoek. Dro< zon. Ik veer 1 oosten 6 april 1 april 8 april

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2