m Meubelfabriek i£r Oistenrijk NASLEEP STAKING fijax direct op tv ROSIES RECORD valt verkeerd bij deel CDA NOC wacht tot 19 mei SLAAPKAMERS EG-landen willen Iran hard aanpakken IBvt llW'i toonaangevend in eiken Eeniiniékekans Pilooltoont berouw HET VRIJE VOLK BEL 010-14.74.00 Cuba doet stap Late abortus in kliniek Wolkenvelden Geen gat Sneeuwbal Dinsdag 22 april 1980 34e jaargang no. 10060 (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM André van der Louw neemt er geen genoegen mee dat werkgevers en werknemers in de haven medewerking weigeren aan een onderzoek over de havenstaking van afgelopen zomer. De burgemees ter stuurt vandaag een persoonlijke brief aan de Ver voersbonden FNV en aan de SVZ (havenwerkgevers) waarin hij op hen een dringend beroep doet alsnog mee te doen aan het onderzoek. LTS-MTS-HTS- MAVO-HA.VO De Zwitserse stuntman Gerard Stoeckli, die zijn bo terham verdient door met een auto over een lange rij geparkeerde wrakken te springen, ging een wedden schap "aan dat hij dit kunstje ook kon uithalen met zijn caravan erachter gekoppeld. Voor een duizendkoppig publiek haalde Stoeckli zijn stunt uit op een terrein in Geneve, waar een 50 meter lange rij van autowrakken stond opgesteld. De foto graaf drukte af op het moment dat de caravan hoog door de lucht vloog, maar één tel later was het al ge beurd: Stoeckli kwam mét auto en caravan bovenop de wrakken terecht. Naam:1Ir fg Adres: S Postcode:Piaats: Jg Soortabonnement: Okwartaal ojaar H B» Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken H gratis. Als beloning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek toe aan: U Naam: i Adres: 88 Postcode:Piaats: B Kleur: o rood O bruin o blauw o groen (s.v.p. de gewenste kleur aankruisen). 3 Stuurt u de bon, volledig ingevuld, in een open envelop zonder! fel postzegel aan: Het Vrije Volk, Ahtwoordnümmér.1579, a 3000VB Rotterdam. Zie verder pagina 7 ABONNEE-SERVICE voor direkie bezorging ma. t/m vr. van 17.45-19.00 uur - zaterdag van 9.00-15.00 uur over de juiste schuldpositie van de huurders. Ten antwoord werd ons kantoor bezet. Onder druk van die terreur zijn we ge zwicht, en is de procedure ge staakt" De complexen waarom het gaat zijn de „Roomtuintjes" in de Dapperbuurt en nieuwbouw- blokken.in Kattenburg. De hu ren, inclusief verwarming, be dragen gemiddeld 500.- doch met huursubsidie als regel ƒ278.- per maand. De huurwei- geraars betalen echter slechts wat ze goeddunkt. De heer Scheerens: „We wor den door de gemeente continu geprest om elke druk op de huurders achterwege te laten. Maar de toestand is nu zo slecht geworden en onze verhouding met de huurders is zo verslech terd, dat we er geen gat meer in zien. Vandaar dat we zeggen: Iaat de gemeente dan ook de verantwoordelijkheid maar ne men. Wij kunnen zo eenvoudig niet verder werken." Woordvoerders van het ge meentebestuur verklaarden vanmorgen „met schrik" de brief van „Onze Woning" te hebben gelezen. Gevreesd wordt voor een sneeuwbaleffect. Ook andere corporaties zouden hun stadsvernieuwings-huizen kun nen gaan afstoten. „De stads vernieuwing, essentieel voor het voortbestaan van de stad. komt hiermee in gevaar," aldus de woordvoerders. Volgens bestuursleden van „Onze Woning" was het perso neel door de bezettingsactie „overspannen" geraakt. „We vrezen de dreigementen van de bewoners en moeten wijken voor terreur." zo zeggen ze. De 'gemeente wordt „politieke druk" verweten, die „passende maatregelen" tegen de n iet-be talende huurders onmogelijk zoümaken. „Onze Woning" is één van de 18 woningbouwverenigingen in Amsterdam. De stichting be schikt over 6000 woningen, grootdeels gelegen in de weste lijke tuinsteden. Zuid en de Bijlmermeer. Ook over dit laatste bezit maakt „Onze Woning" zieh zorgen. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM - Zo beu is de stichting „Onze Woning" het Amsterdamse huisvestingsbe leid. het „stelselmatig dwarsbo men" door de gemeente en de „terreur" van actievoerders, dat men de gemeente gisteren „met bitterheid" heeft verzocht 846 stadsvernieuwings-woningen over te nemen. Dertig procent van de bewoners van deze hui zen wenst al sinds 1976 geen huurverhoging meer te betalen. De druppel, die de emmer deed overlopen was de bezetting van het kantoor van „Onze Wo ning". Voorzitter W. Scheerens van deze stichting: „We wilden de kantonrechter inschakelen, alleen maar om een uitspraak HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Witte de Withstraat 25,3012 BL Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubrickadvcrtentics) tel. 010 - 11.92.00 DIEPPE - Een huis vrouw in het Noordfranse Dieppe, die op haar ge mak in bad lag, schrok gisteren, hevig toen met donderend geraas de vier poten van een kalf door het plafonnetje van de badkamer naar binnen kwamen. Het dier was bij het grazen op een dijk langs een kanaal naar beneden gegleden en had daarbij zo'n vaart gekregen dat het pas op het dak van een aan de dijkvoet ge bouwd huisje tot stilstand kwam. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Ajax-Not- tingham Forest, tweede wed strijd voor de halve finale van het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen, komt morgenavond rechtstreeks op de televisie. De uitzending - op Nederland 1 - begint om 20.10 uur. Commentator is Theo Reitsma. Ajax ontving gisteren welis waar 2000 van de 9500 kaarten, die naar Engeland waren ge stuurd, retour, maar de ver wachting was dat die spoedig aan de man zouden zijn ge bracht. Bij het Olympisch Sta dion, waar de wedstrijd wordt gespeeld,, was geen kaart meer te krijgen. De Belgische tv (eerste net) •kiest morgenavond overigens voor de andere wedstrijd in de halve finale, die tussen HSV en Real Madrid in Hamburg. Ook die uitzending begint om tien over acht. Duitsland 1 zendt dat duel - uiteraard - ook uit. Uit eigen kracht wist het kalf zich weer uit het dak los te werken om in een veiliger hoek van het weiland verder te grazen.. De bewoonster var» het dijkhuisje schrok zo, dat zij bloot naar de buren vluchtte om op verhaal te komen. Dit onderzoek móet worden geen zin in het onderzoek, om- uitgevoerd door het Sociaal- dat zé zelf nog met een onder- Cultureel Planbureau in Den zoek over de havenstaking bezig' Haag.''dat-ónder-leiding 'staat zijn.'Bovendien hebben de Ver-" van "Adriaaff van der Staa'y, voersbónden-gestel'd'dat het óm oud-directeur van de" Rotter- een zeer algemeen' onderzoek damse Kunststichting. B en W gaat; met alleen de havensta- wilien uit het resultaat van het king als aanleiding, en dat het onderzoek voorstellen halen om daarom voor de léden van de de verhoudingen in de haven te Vervnersbonden in de haven verbeteren, en een nieuwe sta- geen bijzonder nut heeft, king te voorkomen. De Vervoersbonden hebben Gröte WOCUC air it J Deze opstelling van de Ver ft! IIQllf 21 voersbonden heeft de grote I\UV IV C3C3E tf(#l woede opgewekt van de andere FNV-bondenin Rotterdam. De ■i!mi9#A andere bonden, vinden een on- 71 llKT nil derzoëk naar de oorzaken van /bil I MIJ';. de'havenstaking zo belangrijk, i dat het niet in de war mag wor- B B *%■!■- - den gestuurd door de weigering fa OllPIl van de- Vervoersbonden. De. I lUvIl FNV-bestuurders hebben de in druk dat hun collega's van de ROTTERDAM De 29 jaar Vervoersbonden niet aan het Oude Panamese kustvaarder In- .onderzoek willen meewerken, temos.is'vanmorgen half zeven omdat ze bang zijn dat het vee! voor de monding van de Nieu ve .'kritiek op hun optreden tijdens Waterweg gezonken;,De vijf be- de havenstaking zal opleveren, manningsleden zijn gered. Het.vaartuig liep gisteravond, door nog onbekende oozaak, lekkage op in de machinekamer. Dé' sleper Tynedale '1, die in de buurt was haalde -3. man, van boord én gaf die later over aan de sleepboot Indusbank, die ter assistentie was uitgevaren. De 2 overige opvarenden wer den vanmorgen in alle vroegte ook aan boord genomen toen.de Internos begon te zinken.' De be manning is in-.Europoort aan. land gezet. i fyyj'////'/"/'. HAVANNA - De regering van Cuba is bereid met Costa Rica te onderhandelen over het aanbod om de 10.000 Cubanen op te ne men die twee weken geleden op het terrein van de Peruaanse ambassade asiel aanvroegen Ook al werd Roste gehol pen door een politie-agent, dat gebeurde pas na het be- reiken van de fe finish in de Ij Boston-mara- thon. Tiental- fi len Ameri- ->.l kaanse ama- jj teurhardlo- pers trainden maandenlang 'f, om gisteren fi mee te doen j aan deze ma- -ij rathon waar- jj voor de stra- fe: ten van Bos- j ton helemaal ;j werden afge- "j zet Roste Ruiz t$' uit New York's jj heeft waar- fe: schijnlijk het -f. record voor ij; vrouwen uit 1979 gebroken ";j met een ono/- jvj fidéle tijd jij wan 2 uur en ;j! 31 minuten. i) KW»?:*; wandmeubelen, bankstellen, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo'n keus. Fabrlekstoonzalen, Industriegebouw, Goudsesingel 66, R'dam, tel. 010-126461. (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Het Nederlands Olympisch Comité heeft de be slissing over het wel of niet zen den van een ploeg naar de Spe len in Moskou uitgesteld tot 19 mei. Aanvankelijk stond de ver gadering, waarop een besluit zou worden genomen, gepland op 7 mei. Volgens NOC-voorzitter Iden- byrg is de grote onzekerheid omtrent de boycot de voornaam ste aanleiding, voor het uitstel. „We willen zoveel mogelijk we ten over de besluitvorming van de andere landen. Anders neem je toch een beslissing, die je ia- ter weer kan terugdraaien." Op 24 mei sluit de inschrijving voor de Olympische Spelen. de rekening cadeau. De heer Van Krimpen spaarde door, en ontving automatisch zijn rente. Tot de bank hem vorig jaar uit de regeling wipte. De heer van Krimpen zegt door een misverstand te heb ben verzuimd zijn premie tijdig op te halen. Het minis terie van Sociale Zaken kon hem ook niet meer aan, de premie helpen. Daarop wendde de boekhouder zich tot de Raad van State, waar hij betoogde dat hij van de bank geen bericht had ge kregen over het verstrijken, van de periode en dat zijns inziens het niet kennen van de regeling niet mag worden bestraft met het inhouden van de premie. Veel spaarders kampen met hetzelfde probleem, meent de heer Van Krimpen, "gezin het grote aantal reac ties op mijn zaak." Uitspraak 2 juni. (Van een onzer verslaggevers) EERBEEK Een boze boekhouder, L. van Krimpen (25) uit Eerbeek, die té lang via de Zilvervloot spaarde, wil de Raad van State laten uitmaken of hij nu ja dan nee nog recht heeft op de Zil vervlootpremie 450,-). Pas vorig jaar januari maakte de Bondsspaarbank hem erop attent dat hij we gens zijn leeftijd niet meer kon meedoen aan de jeugd- spaarregeling. Die loopt tot 21 jaar; Bovendien wees de bank de boekhouder er toen pas op dat hij te laat was voor het aanvragen van de premie. Die werd dan ook niet uitbetaald. ANTWERPEN - Een nazi-pi loot.' dietijdens; de, oorlog deel nam aan de'; bómbardémenten op Antwerpen, heeft de burge meester van die stad onlangs in één'brief zijn verontschuldigin gen hiervoor.aangeboden. 'De man, die anoniem wenst te blijven, schreef dat hij op 10 mei 1950. de dag waarop Hitier Bel gië binnenviel, een JU-87 ge vechtsvliegtuig, had gevlogen, dat bómmen wierp op een brug in het noordoosten van Antwer pen. „Dat .onze politici, zich mogen realiseren datonze jongeren van nu af in vredewensen te le ven. Na 40 jaren moest ik u dit vertéllen'zo. eindigde de brief., De brief zal - zonder de naam van de schrijver. - worden'gé bruikt bij léssen ethiek op scho len in Antwerpen DEN HAAG - Zwangerschap pen die meer dan dertien weken hebben geduurd mogen van de ministers De Ruiter, en Ginjaar straks in een abortuskliniek worden afgebroken. De be windslieden hebben hun oor spronkelijke abortus-wetsont werp herschreven na felle kri tiek van onder meer medische zijde. In het oorspronkelijke ontwerp stond dat late abortus sen alleen in ziekenhuizen ver-' richt mochten worden. ft Stuur Het Vrije Volk naan s"" De ouders van de heer Van Krimpen hadden in 1969 een jeugdspaarovereenkomst voor hem afgesloten. Een paar jaar later deden ze hem zoek van de Amerikaanse presi dent Carter om een krachtig ge zamenlijk optreden in de gijze lingscrisis. Het voorstel, dat vorige week door Groot-Brittannië is inge diend, kreeg algemene instem ming, zelfs van Frankrijk, dat eerder niet bereid bleek tot der gelijke krachtige maatregelen. De Japanse minister van Bui tenlandse Zaken Okita, die zich ook in. Luxemburg bevindt, heeft verklaard dat zijn land bereid is zich aan te sluiten bij de EG en haar eventuele maat regelen. Japan heeft al besloten geen olie meer te kopen van LUXEMBURG AVASHIN G- TON/TEHERAN De ministers van Buitenlandse Zaken van de Europese Gemeenschap hebben voorgesteld de invoer van Iraanse olie te beëindigen, de di plomatieke contacten met Iran aanzienlijk te verminderen en wapenleveranties aan dat land te verbieden. Als dit niet tot ge volg heeft dat Iran de ongeveer 50 Amerikaanse gijzelaars in de ambassade van de VS in Tehe ran in vrijheid stelt, is de EG bereid volledige economische sancties tegen Iran af te kondi gen. Vandaag beëindigen de minis ters hun tweedaagse besprekin gen in Luxemburg over het ver- Voor informatie over adreswij ziging. betaling, vakantieadres kunt u bellen van 8.00 tot 16.30 uur op maandag tot „en met vrijdag. Wolkenvelden en* vrijwel overal droog; Minimumtempe ratuur ongeveer 4 graden. Mid- dagtemperatuur omstreeks 11 graden. Zwakke tot matige wind tussen west en noord. maan op onder 12.40 04.02 zon '--v op onder 23 april 0024 20.50

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 1