gH| v^^gsmmmmmmmifSÉmmmsrnfsmmmmm^mM en waar op 4 en 5 mei van Dal A Romance. Bar-rariteiten (6) A Trutenv.a. v.a. Het schiedam m m Rijnmondband brengt nieuw programma m i Pantalons v a -■ Gereedschap gestolen Colberts v aKostuums v.a. jacks v.a. -VmcV^^Ihemden v.a Vlaardingen: Fransèstraat 1 Pop-festival in sporthal Margriet VRIJDAG 2 MEI 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM 'Werkloosheid leidt tot apathie. Ar- ?id heeft voor velen een verdomd grote waarde omdat tertsen door hun werk hun deel kunnen leveren aan |en ontwikkeling van de samenleving. We moeten Tiaarom proberen de koers van dit kabinet te wijzigen (■n als dat niet gaat af te wijzen. Ons uitgangspunt ïoet zijn een beleid dat opkomt voor het welzijn van Mie leden in de samenleving. We hebben een giganti sche taak voor de boeg." Burgemees ter Te Loo: geschiedenis xMmm Excelsior: vooreen propvolle zaal im&m Eduardo Peralta: Kunst als verzet .jl. Weer een bar - of liever gezegd, poffertjes-. r* kraam-rariteit op de Rotterdamse Oude Bin nenweg. Zo spoedig mogelijk hoop jk me ook te kunnen begeven in andere delen van Groot-Rot terdam, maar dat hangt natuurlijk ook af van de rariteiten die café-eigenaren te bieden hebben (briefkaartje sturen)..- Dit originele wandpaneel in de poffertjeskraam van Tinie en Piet Janvier op de Oude Binnenweg 126, is een zogenaamde „rabat" van een stoomcar- rousel op de kermis. Het is ongeveer 70 jaar oud en is geschilderd op hout. In totaal waren er 20 van deze panelen die langs het carrousel in de rondte draaiden. Rakker Arbeid heeft en verdomd ote waarde' Een enigszins pessimistische trans Drabbe sprak gisteren Jvond ongeveer 150 PvdA'ers Boe die bijeen waren om de dag Tan de arbeid te vieren. De l'NV-bestuurder zei alleen nog |éh 'oplossing van het grote werkloosheidsprobleem te zien i een;gemeenschappelijke aan- jak door de EEG en het Europe- parlement. "Een samenleving jie toestaat dat degenen die wil- en werken het niet kunnen, laait. Ze loopt.ontegenzeggelijk Ie kans sociaal ontwricht te ra ten. We moeten in Europees [erband overleggen hoe we de val kunnen voorkomen." Be stuurder Drabbe ging met deze oproep voor een gezamenlijke aanpak in op de sombere voor spellingen van het Centraal Economisch Plan. Dit plan voor spelt een toename van de werk loosheid met 15.000. Maaj" niet alleen een gevoel van somberheid voor hetgeen de toekomst brengen zal. ook een gevoel van solidariteit was gis teren bij de socialisten te be speuren. Verspreid over de hele dag werden samen oude strijd liederen gezongen. Het begon 's-morgens met een bezoek aan het Spiekman-mo nument in Spangen. Daarna maakten vijf PvdA'ers een kor te wandeling naar een terras vanaf het Emmapiein. Aanvan kelijk zou het NIVON een tocht je uitzetten door Schiedam- Zuid, maar deze vereniging kwam niet opdagen. Wel druk was het bij het hij sen van de rode vlag op de Grote Markt. "De oprichters van de socialistische beweging stonden niet hier." aldus PvdA-voorzit- ter Wim Oomen. "Hoon zou hun deel geweest zijn. Ze zouden met rotte tomaten zijn bekogeld." "Er zijn ook landen waar het vieren van de eerste mei een misdaad is. Hier staan wij in volle vrijheid om van onze idea len te getuigen." Na het hijsen van de rode vlag zongen de aan wezigen de Internationale. 's-Middags gaf het theater Maccus een voorstelling voor de kinderen en werden voor de ouderen dia's over de geschiede nis van de PvdA vertoond. Bur gemeester John te Loo ging in op de geschiedenis van de mei viering. "Toen in 1890 in Leeuw arden de eerste 1 mei-viering plaatsvond, waren daar vanuit heel Nederland arbeiders en so cialisten naar toe gekomen. De erbarmelijke omstandigheden waarin vrouwen, mannen en kinderen moesten werken, von den daar hun weerslag. Later kwam de viering meer in het te ken te staan van zich aansluiten bij stromingen en idealen ir. de samenleving. Gelijkheid van rechten voor iedereen, geen on derdrukking van gekoloniali seerde landen." De Stichting De Eerste Mei, die als doel heeft onder meer het in ere stellen van de dag van de arbeid, kan terugzien op een succesvolle dag. Zaal Irene was 's-avonds propvol met socialis ten die kwamen kijken en luis teren naar Peter Blanker, zang koor Excelsior, de Werkgroep Arbeidersliteratuur, Frans Drabbe, Brechtliederen en Eduardo Peralta. De laatstgenoemde gaf het 1 mei-gebeuren een tintje van in ternationale solidariteit. Peralta maakt in Chili deel uit van de groep 'Kunst als verzet'. Hij componeert en schrijft zijn .eigen liedjes over de consump tiemaatschappij. Onlangs be haalde hij de twee prijs hij hel festival 'Een lied voor de mens'. Hij is in. Europa om in Parijs muziek te studeren. Het koor Excelsior zorgde er voor dat uit de verschillende ke len het Morgenrood en andere oude liederen klonken. ZONDAG 4 MEI. Om 20.00 uur kranslegging bij het monument in de Plantage. Herdinkingsbij- eenkomsl in de Grote Kerk aan vang 20.30 uur. Burgemeester te Loo en de internist dr. J. F. Ph. Hers houden een toespraak. Mu zikale medewerking van het muziekkorps van het Leger des Heils en drie jongerenkoren. MAANDAG 5 MEI. Om 10.00 uur zal burgemeester te Loo de bevrijdingsvlam ontsteken op het Koemarktplein. Het vuur is door Schiedamse en Vlaardingse atleten vanuit Wageningen naar Schiedam gebracht. Hond half elf zullen op hel plein voor de Hema vredesdui- 0 PASSAGE THEATER Op vrijdagavond 2 mei mor genavond, komt een van Neder lands langst meedraaiende pop roepen naar Schiedam. De groep FLAVIüM heeft inmid dels 5 I.p.'s op haar naam staan, kl ruim tien jaar zijn de vier muzikanten actief in Nederland, Engeland en Duitsland. Tot voor kort speelde de groep voorna melijk blues, maar sinds hun laatste album 'No Kiddin' uit kwam. brengen ze op de bühne ook meer rockmuziek. In het voorprogramma speelt de Kat- wijkse formatie 'SLEEPLESS NIGHTS'. De groep speelt snelle aeatmuziek. met af en toe een uitstapje naar reggae, funk en new wave. Het concert in het Passage theater begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraag 7,50. 0 BOERDERIJ LANG- VKEUGD Op zaterdag 3 mei; is er voor de jeugd in de boerderij aan de Sweelincksingel 7 een filmvoor stelling. Welke film dat is blijft nog even een verrassing. De voorstelling begint om 10.00 uur en de toegangsprijs bedraag 2. 0 TREFPUNT BIJDORP Zaterdag 3, mei organiseert wijkvereniging Bijdorp haar sluitingsavond van dit seizoen. De afdeling toneel zal 's avonds een eenakter opvoeren. Het stuk 'SPOOK TE KOOP' zal de be zoekers doen lachen en grieze len. De- zaal gaat om 19..30 uur open. Er is die avond ook een bingo, waarmee weer mooie prijzenjewinnen zijn. Aanvang van de bingo is om 20.00 uur'Na afloop van de to neelvoorstelling is er-een tom bola. Kinderen onder 12 jaar dienen onder geleide te komen. - ®>-! -■ .v.; V STTSDELUK MUSÉUM xV/ zstot en rhet 26 mei is in'hetSte- delijk Museum de tentoonstel ling "RONDOM LIDUINA' te bezichtigen. Deze expositie is ingericht ter gelegenheid van de geboortedag van de heilige Li- duina, G00 jaar geleden. Verder is in' het Stedelijk tot 11 mei de expositie 'Kunstenaar sedities en Kunstenaarsboeken uit de Edition Hundertmark Berlin/Köln te bezichtigen. De toegang is voor beide tentoon stellingen gratis. THEATER DE TEERSTOOF Op vrijdagavond 2 mei. van avond dus. organiseert de Stu denten Vereniging Schiedam een open-podium in de Teer- stoof. Er 'zijn optredens van minder bekende artiesten, pop-, folk- en cabaretgroepjes. De toegang voor SVS-leden is gra tis en niet-leden betalen 1,50. De sociëteit gaat om 18.00 uur open en de optredens vangen aan om ongeveer 20.00 uur- FIETSTOCHT Toerclub 'Rijnmond organi- 'seert zondag 4 mei een kof fier tocht voor fietsliefhebbers. De route die men heeft uitgestip peld leidt door het midden- Delflandgebied. Er fietsen lei ders met de deelnemers mee. De tocht is georganiseerd om met het gehele gezin gezamenlijk bezig te zijn. Ook op 11 en 18 mei zijn er koffietochten. De kosten voor drie ritten bedragen f 3,50, waarbij een leuke herinnering die men na de laatste'rit ont vangt is inbegrepen. De snelheid van het peleton zal liggen tussen de 15 en 20 km. De afstand be draagt ongeveer 30 km. De ver trektijd is om 9.30 uur. DISCOTHEEK CARTOU CHE Op zondagavond 4 mei is er in discotheek Cartouche levende muziek. De Schiedamse funk- groep FLAME doet die avond voor het eerst sinds lange tijd weer een optreden. De groep is ondermeer bekend als begelei dingsband van Joe Born. Naast Kees van Krugten op drums, be staat de groep uit de Ameri kaanse zangeres Vivian Roy, Peter Roy op keyboards en Henk Kloppens op gitaar. Het optreden in de Boterstraat begin om ongeveer 21.39 uur. DOKTER. TANDARTS en APOTHEEK Wanneer U in het weekend' onverhoopt medische hulp mocht nodig hebben, dan moet U de boodschappendienst bel len, tel. 206611. Voer spoed recep ten kunt U bellen het nummer 264018. Tandarts J. H. Cornelis- sen heeft dit weekend dienst. Hij is bereikbaar voor een af spraak onder nummer 153461. U moet echter wei op het spreek uur tussen 17.00 en 18.00 uur ko men. Zijn adres is Buys Ballot singel 67. EHBO WEEKENDDIENST Van vrijdag 18.00 uur tot dins dagochtend 7 30 uur heeft het Nolet ziekenhuis EHBO-dienst. Het hospitaal is te bereiken on der nummer 260080. Het zieken huis staat aan de Stadhoüders- laan 98. ateSSs yen worden gelost. Ondertussen is de schooljeugd bezig op de velden van Hermes DVS en EVG de finalewedstrijden te spelen van het schoolsporttoer- nooi. De prijsuitreiking zal om 13.00 uur gebeuren voor het clubhuis van Hermes DVS. Het Nederlands jeugdcircus zal om 10.00 uur optreden in de Sporthal Margriet. Het pro gramma is via de lagere scholen geregeld. Om U.OO uur opent burgemeester Te Loo in het Ste delijk Museum een tentoonstel ling Schiedam 40/45. Tevens kan men dan ook de fototentoonstel ling van de Anne Frank-stich- ting bezichtigen. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - Na 5 maanden studie komt de Rijnmondband met nieuwe muziek en shows naar buiten. Op 3 mei houdt de band een propagandamars in het kader van de S.G.-stertocht. Het tamboer- en trompetter korps zal ook een bezoek bren gen aan het verzorgingstehuis 'De 3 Maasstede'. De tocht start om 10.30 uur op het Bachplein, De Rijnmondband heeft deze maand nog meer optredens voor de boeg. Op 5 mei /.uilen de tam boers en trompetisten het ont steken van de bevrijdingsvlam begeleiden met een vrolijke noot. Dit gebeurt om 10.00 uur op de Koemarkt Daarna lopen ze naa- het Hemaplein waar -de vredesduiven worden losgela ten. In Vlaardinger. nemen ze op 5 mei deel aan de Bevrijdings taptoe op het Veerplein die be gint om 20.30 uur. Eind mei vertrekt de band naar Frankrijk. De Rijnmon- ders doen daar mee aan ver schillende festiviteiten in Croix- Estaire en St. Quentin. Ze zullen shows, aubades en recepties muzikaal opluisteren. Voor een echte braderie moet men vanaf 1000 tot 16.00 uur zijn jn de Lange Kerkstraat. Er zijn veertig stands waar ook oude ambachtente zien zijn. Het schip van -het Schiedamse zee- kadettenkorps, de Spica', dat- in de Voorhaven ligt houdt Open Schip van 12.00 tot 16.00 uur. On geveer 200 zeekadetten uit ge heel Nederland zullen van 13.30 tot 15.00 uur roeiwedstrijden houden in de Nieuwe. Haven tussen de Oranjebrug en de Kippebrug. Aan boord van de Spica zal de burgemeester om 16.00 uur de prijzen uitreiken. Voor de popliefhebbers zol er van 15.00 tot 17.00 uur een pop concert worden gehouden tn de Sporthal Margriet. Vier Schie damse bands verlenen daarbij hun'medewerking. De toegang is gratis. Van 15.00 tot 17.00 uur is er in het dienstencentrum De 4 Molens een voorstelling voor 65 plussers. Daar treden op het gezelschap Sn ierke en het Sene-, cutekoor. Tot slot van het 5 mei-gebeu-' ren zal er in dê Sporthal Mar griet van 20.00 tot 23.00 uur een grote culturele manifestatie plaatsvinden, het wordt een programma van Schiedamse muziekgezelschappen, show bands en zangkoren. De toegang bedraagt één gulden. m •JU En dan was er gister-. middag op de Rotter damse Schiekade ook nog die aardige bejaarde da me met haar snoezige bruin achtige tekkel. Ze had een klein fototoestelletjc in de hand en het tekkeltje pro beerde ze bij wat bloeiende tulpen in een grote stenen plantenbak neer te zetten. Maar dat viel niet mee. Want net ais oma de tekkel bij de plantenbak had neergezet om braaf voor bet bazinnetje te poséren, liep hij eigefiwijs weer weg, op het moment dat zij op het knopje wilde druk ken. „Blijf nou 's mooi voor me zit ten", zo probeerde zij weer. En weer bracht zij haar troe teldiertje bij de plantenbak. Even bleef hij zitten. Oma liep weer terug om de camera in te stellen en net toen zij zo ver was: hup, sprong de tekkel midden in de plantenbak en was tussen de tulpen verdwe nen. Het beestje dacht kenne- lijk: „Je kan me nog meer vertellen met dat zwarte to- verdoosje van je. ik ga intus sen even een boodschap doen. Maar oma gaf niet op. Weder om werd de tekkel voor die mooie prachtige bloeiende ro de tulpen neergezet. Zij draai de zich om, liep weer achter uit en zonder dat zij het zag - - liep tekkeltje kwispelstaar tend achter zijn bazinnetje aan. Maar wel zo, dat toen zij de foto wilde maken, hij deb tor oma zat. Die begreep er natuurlijk niets van toen zij door de zoeker Keek. Want behalve de mooie tulpen zag zij geen tekkel... Nu echt geïrriteerd liep zij naar de plantonbak toe, in de veron derstelling dat hij daar weer in zat om zijn behoefte te doen. „Bello, Bello", riep zij, „klein mormel, waar zit je toch." En Bello maar kwis pelstaartend achter zijn ba zinnetje aanlopen met een SCHIEDAM Het Pop-over leg. de jongste telg uitcde Schie damse Gemeenschap organi seert op maandag 5 mëi, Bevrij dingsdag, een pop-festival in de sporthal Margriet. Er treden 's middags vanaf 15.00 uur vijf Schiedamse bands op. Voor een optreden komen Waist of Time. The Grumpets, The Topanga Canyon Band. der Immer Gera- de Ausband en Alaska uit de startblokken. De toegang is gra- tis. vmr-ï. alleen om de prijs al! 29,-«r* SCHIEDAM. - De 23-.jarige W. M. de J. kan voorlopig geen gaten meer boren. De tas. waarin zijn elek-, trische boormachi ne en ander klein gereedschap wa- ren opgeborgen, is uit zijn auto gesto len. De Volkswa- gen-toestel stond 'geparkeerd op de Baan. Het rechter- portier is met eèn valse sleutel ge opend. De waarde van de gestolen, goederen bedraagt •800 gulden. grote grijns om zijn sluwe hondebekkie. „Ah. daar ben je dus, rakker", zei oma toen ze toevallig even -•' naar achteren keek. Beüo's staart ging nog kwistiger op en neer. Maar dat was snel voorbij. Een paar seconden la ter zat hij, deze keer met de staart tussen zijn benen, weer voor de tulpen. En laai er nou net op dat moment een be jaarde man aan komen lopen met een levensgrote, maar reuze-aardige bouvier. Rats. daar ging onze tekkel weer. Luid keffend, liep hij nu rondom de bouvier. Oma, achter haar camera, uitte de zoveelste verwensing. Na een'paar snufjes aan.de fi" bouvier begon het eerst venij- jl nige tekkeltje nu weer te kwispelstaarten. De manne- tjestckkel had namelijk ge constateerd dat die grote. knappe zwarte hond. een ra- sechte vrouwtjes-bouvier was. En daardoor was tek keltje niet meer van haar weg te slaan. En zo kon het gebeuren dat de bejaarde man makkelijk het riempje van het tekkeltje kon pakken en weer overhandigen aan het bazinnetje. De bouvier nu was spontaan voor de plantenbak gaan zit ten en wonder boven wonder ging het tekkeltje er met zijn tong uit zijn bek vrolijk naast zitten. Het gezicht van oma klaarde nu geheel op. „Mag Ik even", zei ze togen opa, hem aan de arm meetrekkend. En zie daar, een druk op de knop en de foto was gelukt! Even later liepen oma en opa, met aan de riemen een kwes- pelende tokkel en een uitgela-" ton bouvier, gezellig keuve lend de Schiekade af... Jammer dat ik geen filmca mera bij me had; I F 99» 65,- 125,- «met tv

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2