stemt vóór Beter, maar nog geen vetpof Hockeyers met naar Moskou Bende rooft door hele land drugs uit apotheken Verhuizing gifwijk gestart Ontvoerder hoort 15 jaar eisen Britten maken boycot-zaak SLAAPKAMERS Wmm Al 65.000 Cubanen in Florida armee.,. HET VRIJE VOLK BEL 010-14.74.00 SlÉllvii V De vrouw van de christendemocrati sche politicus Pino Amato zit neer bi) de kist van haar door ter roristen vermoorde man. De 49-jarige Amato werd gisteren in Napets In zijn auto doodgeschoten door zes leden van de Rode Brigades. Vier terro risten, onder wie een 26-jarigevrouw, zijn gearresteerd. Bij hun aanhouding gooiden zij met bommen, die echter niet afgingen. •mum Van onze verslaggevers HENK DRENT en HANS HOFFMANN ROTTERDAM - Rotterdam zit zonder industrie- grond. Grote buitenlandse bedrijven, die zich hier zou den willen vestigen, kunnen op het ogenblik niet te recht en moeten uitwijken naar buurgemeenten. Dit grondgebrek zet het gemeentebeleid op het gebied van werving volkomen klem. Dinsdag 20 mei 1980 34e jaargang no. 10088 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Nederland gaai wel naar de Olympi sche Spelen maar de belangrijkste kandidaten voor een medaille, het heren- en het damesteam hockey, blijven thuis. Ook een andere bond die wellicht voor medailles kan zorgen, de KNWÜ, stemde tegen uitzen ding maar zal wielrenners die op een eventuele uitno diging van het NOC willen ingaan, niets in de weg leg gen. Zie verder pagina IS (Van onze correspondent) LONDEN - IJzeren Maggie Thatcher blijkt meer van kauwgom ge maakt dan van ijzer. Ze heeft een complete salto mortale gemaakt in de zaak: sancties tegen Iran. Lord Car ring ton was overeengekomen met de acht andere EG-landen (tijdens een conferentie dit weekeinde) dat sanc- tics legen Iran zouden worden toegepast met te rugwerkende kracht tot november. De andere acht EG-landen deden het met tegenzin, maar ze dachten hiermee toe te geven aan Engelse eisen. Ben Cubaanse vluchtelinge die gered werd van een zinkend bootje wordt door Amerikaanse marinemannen in de Straat can Florida aan boord van een vliegdekschip geholpen. De vrouw zag tien medevluch- telmgen -voor haar ogen verdrinken. r:;:G E33 ffiiawö C Stuur Het Vrije Volk naar. Naam:- Adres: Postcode:Plaats: Soort abonnement: o kwartaal o jaar H Bovendien ontvangt hij/zij Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Ate beloning stuurt u die mooie, exklusieve handdoek toe aan: Naam: Adres: PostcodePlaats: Kleur o rood o bruin o blauw o groen (s.v.p de gewenste kleur aankruisen). Stuurt u de bon, volledig ingevuld, in een open envelop zonder postzegel aan: Het Vrije Vote. Antwoordnummer 1579, 3000VB Rotterdam. i d LONDEN - De Britse regering heeft Granada Television gisteravond verboden een docamnte taire over een communi- catiecenirum in Ilong Kong - het grootste in lichtingencentrum van de Britten - uit te zen den. Eén uur voor de uit zending lieten de autori teiten weten de film een nieatte over de grens met China. Het hoofdkwartier la 3e l&aiiië jaren herhaal delijk in het nieuwa ge komen. Vroegere mede werken hebben be weerd dat de dienst door Chinese spionnen gefit- filtreerd was en dat dese geheime documenten bemachtigd souden heb ben. "gevaar voor de veilig held te vinden." ABONNEE-SERVICE voor direkte bezorging ca, Vm vr. ra» 17.45-191» Btr zatBrftf tt» 9.00-16.00 «ar De mm gtoff ever ver meende lekken en cor ruptie bij het regerings- hoofdkwartier voor ver bindingen in de kroon kolonie Beng Kong. liet centrum, dat bekostigd wordt door bet ministe rie van Buitelandse Za ken, beluistert commu- riebrek Rotterdam voor Ir. J. Doets. directeur van het Gemeentelijke Grondbedrijf („Ik geef toe. we zitten op het ogenblik in de knel") onderzoekt thans koortsachtig of voor de toekomst geplande terreinen niet versneld en in grotere op pervlakten bouwrijp gemaakt kunnen worden. Hij zint tevens op mogelijkheden om bedrijven met buitensporig veel grond uit te kopen om die terreinen daar na beter te kunnen verdelen. Als zijn plannen zonder resul taat blijven, zit Rotterdam tot 1982 in gigantische grondzorgen. Dan pas komen er namelijk ter reinen van enige omvang vrij in de Oost Abtspolder bij Over- schie. Voor de bouw van kantoren is wél grond genoeg aanwezig, maar alleen aan de stadsgren zen. Ten oosten van de Prins Al- exanderpolder bijvoorbeeld zet Bredero Vastgoed NV. volgens een exclusief contract met de HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Witte de Withstraat 25.3012 BL Rotterdam, tel. 010 - li.74.0Q Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) teL 010 .- 1L92.00 gemeente, een bureaustad met een kantooroppervlak van in to taal 115.000 vierkante meter neer, !n het voorjaar van 1984 zal de eerste 3)000 vierkante meter worden opgeleverd. De verdere bouw zal tot diep in de jaren '90 voortduren. De sterke voorkeur van bin nenlandse en vooral buitenland se beleggers voor de bouw van kantoren gaat echter uit naar de stadskern Daar wil het ge meentebestuur - gebonden als het is aan het contract met Bre dero - alleen in bijzondere ge vallen van weten, zodat zich ook in deze sector van bedrijvigheid Wrijving ten gevolge van grond problemen voordoet. Eén van die uitzonderingen is de kantoorbouw aan het Weena. Behalve het in aanbouw zijnde gebouw bij de ijsbaan, zal er ook achter het Groothandelsgebouw nog een kantoorpand verrijzen. f Zie ook pag. 9). LONDEN Medici en tandartsen in Britse staatsdienst hebben giste ren een salarisverhoging van 31 procent gekregen. Het basisinkomen van de in totaal ongeveer 100.000 huis- en tandartsen is nu gestegen van bijna 70.000 naar 90.000 gulden. De verhoging geldt ook voor aan ziekenhuizen en klinieken verbonden art sen. die het is toegestaan er een aantal privé-pati enten op na te houden en het toch al niet zo slecht hadden. De vakbonden van de medici en tandartsen die ai zeer lang klaagden over het lage inkomen van hun leden hebben gisteren laten weten de laatste verhoging "geen enorme vetpot te vinden, maar wel een verbete ring." „Het is onbegrijpelijk dat iw voorbij wordt gegaan aan de ar- restatiegolf die de Speten nu al hebben teweegbetoracht in Mos- kou." Zo reageerde gisteravond fHI B j1 I 'vH I Ed van Thijn. de voorzitter van het comité „Olympische Spelen gl||§ jj en Mensenrechten" op het meer- I j? 8S| RIS derheidsbeshiit van het' NOC f (veertien bonden voor, zes tegen. K9k:<' drie blanco). ÉfM Van Thijn in de Tweede WBË 4 mi Kamerfractie van zijn partij BHbJc waren de meningen oveh wel ét' 1 niet meedoen verdeeld - kon- digde aan'dat zijn comité de sporters die worden geselec teerd nader zal informeren over de mensenrechtensituatie in de Sow jet Unie. Premier Van Agt, die gister avond in Deume een CDA-bij- eenkomst bijwoonde, verklaar de na afloop daarvan de beslis sing van het NOC te beschou wen als een nederlaag voor de zaak van de mensenrechten. Van Agt zei te betreuren dat het merendeel van de sportbonden de uitspraak van de regering en de Tweede Kamer „niet deel nemen" - naast zich "neer ge legd „Maar de regering kat) en wil sporters die naar Moskou gaan niet tegenhouden." Op de NOC-vergadering in Den Haag werd gisteren twee derde van het aantal stemmen uitgebracht ten gunste van deel neming aan „Moskou". Binnen het NOC-bestuur was alleen voorzitter Idenburg tegen deel- HEERENVEEN - Een groot aantal inbraken in apotheken, waarbij verdovende middelen werden buitgemaakt, blijkt niet te zijn gepleegd door plaatselij ke verslaafden - zoals werd aangenomen - maar door een bende die landelijk actief was. Tyree inbrekers, die in Hee renveen op heterdaad in een apotheek betrapt werden - C. H. R. (28) uit Amsterdam en W. F. R (30) uit Den Helder hebben nu al 32 inbraken in apotheken door het hele land bekend. Ze werkten vaak samen met ande ren en de politie verwacht dan ook méér arrestaties. Een deel van de gestolen drugs gebruikten de bandeleden zeil. Voor het grootste deel had den ze echter een vaste klanten kring. Het ging voornamelijk om opiaten en amfetamine; in totaal enkele tonnen waard maar op de zwarte markt veel meer. De Amsterdammer bekende ook nog een inbraak in zijn woonplaats, waar hij bij een re clamebureau voor 83 mille aan electronische apparatuur weg nam. MIAMI Gisteravond viel de twintigste dode in Miami, de Amerikaanse stad die drie da gen achtereen geteisterd is door rassenonlusten. Het was een zwarte die door de politie werd doodgeschoten toen hij door- fietste bij een controlepost op een toegangsweg tot de neger- wijk Liberty City. In Miami geldt nog steeds een avondklok. De nationale garde van 1100 man is met 2500 man versterkt Er zijn nu in totaal bijna 700 mensen gearresteerd wegens plundering, geweldple ging en het zich niet houden aan de avondklok. LEKKERKERK Vijftien grote verhuiswagens zijn van morgen Lekkerkerk binnenge reden om de eerste 30 gezinnen uit de "gifwijk" te verhuizen. Ongeveer tezelfdertijd werd de Lekkerkerkse gemeenteraad het eens over de huurprijzen voor de wisseiwoningen, de grootste gaat ƒ225 per maand kosten. Mensen die tijdelijk flats huren in Capelle aan den Mssel beta len huren van 500-700 gulden. Het rijk geeft een huursuppletie van 50% van de huidige huur tot een maximum van 200 gulden. De kleinste stacaravan doet 115 gulden. Inmiddels hebben 46 gezinnen Lekkerkerk verlaten Met 13 ge zinnen is de gemeente nog in overleg omdat de vervangende woonruimte nog ontbreekt In het bloed en de melk van de koeien die grazen in het land grenzende aan Lekkerkerk- West zijn geen speren aange troffen van xyleen, tholueen en benzeen. Dit heeft een onder zoek van het ministerie van Landbouw vastgesteld. neming, wat resulteerde in een stemmenverhouding van 49 voor, 19 tegen en 9 onthoudin gen. De verwachting is dat uitein delijk een vijftigtal Nederland se sporters naar Moskou zal gaan. Die Olympische afvaardi ging zal daar niet mee hoeven doen aan ceremoniën en ander uiterlijk vertoon. MÜENCHEN - Tegen de 37-jarige Dieter Z is 15 jaar ge vangenisstraf geëist wegens «niwefmg van dé 28-jarige mii- jonairszoon Richard Oetker. Richard werd destijds losge laten na betaling van 23 miljoen gulden Bi] de ontvoering werd hij beschoten zodat hij de rest van ziin leven in een rolstoel moet doorbrengen De aangeklaagde Dieter Z die aangehouden werd nadat hij overal veel geld ging uitgeven. '■**tert nog steeds dat hij dtt gewonnen had hij het roulette spel KEY WEST - De autoriteiten in Florida ver wachten dat het aantal Cubaanse vluchtelingen in die staat vandaag zal toenemen tot 65.000. Gister avond waren er sinds de jongste uittocht al bijna 62.000 aangekomen. Cuba wil pas onderhandelen met de VS over het duchtel ingenprobleem als persident Carter er ook de belangrijkste eisen van Havanna op econo misch en strategisch gebied bij wil betrekken. Cuba eist opheffing van het Amerikaanse han delsembargo, sluiting van de marinebasis Quanta - namo aan de oostkust van Cuba en stopzetting van de Amerikaanse verkenningsvluchten boven Cu- Mevrouw Thatcher was trou wens de erstc geweest dr» om sancties had geroepen en een harde lijn. Terug in Londen bleek dat het Lagerhuis niet akkoord ging. Het Lagerhuis had begrepen dat sancties, indien ze er al zouden komen, niet zouden worden toe gepast met terugwerkende kracht Er werd een spoeddebat toegestaan, dat vandaag had moeten plaatsvinden. Gisteravond ging mevrouw Thatcher echter door de pomp. Ze begreep dat de weerstand niet alleen bij Labour maar ook in haar eigen partij zo groot was. dat ze het risico van een nederlaag liep. Ze besloot daar om de sancties tegen Iran niet met terugwerkende kracht toe te passé maar pas met ingang van deze week. De kans is nu groot dat de an dere acht EG-ianden ook zulten terugkomen op hun besluit. Mevrouw Thatcher noch een van haar ministers heeft een goede verklaring gegeven. Men heeft alleen het besluit laten pu bliceren door woordvoerders. Tenminste als u ons 'n nieuwe abonnee bezorgt Kom. u weet vist wel iemand. Misschien berg u zelf nog geen abonnee. Liat u toch zeker gewoon iemand anders (<Se dat wel is) uw naam opgeven? Da s geen pr int Oh ja: de handdoek kunt u bestellen inde kteu- ren rood, baan, Wauw of groeit "-'"V, Het formaat is V 50 b») 100 cm Entte kwaliteit, die is uitstékend! Alstublieft. Voor u Van Het Vnje Volk. 'n Mooie, lekker rulle en bovendien zeer exklusieve badhanddoek. Met de lOOjange Rotter damse Willemsbrug erop afgebeeld Zomaar. Voor nop. «andrnmtolan, bankstellen, slaapbanken «u. lift voorraad te leraren. Nergono zo'n keu». Fabrtekstoomaisn Industriegebouw, Goodsesingel 68.R dam. Tel. 010-12.64.61. Voor mtormalie over adreswij- «gmg. betaling, vakantieadres kun! u belten van 8 00 tol 16 30 uur op maandag tot en met vrijdag Wisselend bewolkt en moge- Ujk een bui. maar in het noord- •®*ten van het tand nog vrij veel ten. Minimumtemperaturen van w graden in Zeeland tot 4 gra ven in Groningen. Middagtem- tenturen circa 18 graden. Zwakke veranderlijke wind.

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 1