66-kamerlidWessel- Circus Mikkenie drie dagen op bezoek Spreekuur moet nog bekendheid krijgen Nieuwe activiteiten in Sportfondsenbad Rugpijn ME'humor Stellingen Inbraak op tankschip I DE BONDSSPAARBANK, RE1SBANK. BONDSSPAARBANK SCHIEDAM 03fÉ|S S Personenauto gestolen Beroofd bij verlaten café Schiedam A ZEEMAN... ZEEMAN K wmm mmm VRIJDAG 20 JUNI 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM „Een minderheidsregering van D'66 I en PvdA zie ik niet zitten. CDA, PvdA en D'66 kan voor mij wel want deze coalitie heeft een behoorlijk draag- I vlak en dat is nodig als we van een groei-economie naar iets anders toe willen. Als je bijvoorbeeld sterk wil bezuinigen op defensie, redt je dat niet zonder een I meerderheid in de Tweede Kamer." Kernenergie Peppi en de nieuwe Kokki liggen nogal eens in de clinch met de Indische olifan ten van Jeany Bügler. Mevrouw Wessel-Tuinstra: „Hartchirurgen moeten op houden met ruziën voor al uw sleutels Lips- en autosleutels, klaar terwijl u wacht Andere modellen 's morgens brengen, 's middags weer afhalen Voor al uw sleutels gaat u naar DE SLEUTELSPECIALIST Broersvest 50-52-54, Schiedam Tel. 267594 Jacques Kurvers tijdens het spreekuur van de Huur commissie op het Stadskantoor. Schiedammers met problemen op het gebied van huurzaken kunnen er te recht Een goed begin is het.. BETERE DANSWERK Dansschool STUDIO - SWING i k. k X bui om Mtrj hu 2* 1 i M* Op reis gaan is geen kwestie van zomaar wegwezen. Reizen betekent eerst wat organiseren. De Bondsspaarbank kan daarbij prima nelpen. Met vreemde valuta. Met praktische reischeques. Met verzekeringen die nodig zijn. Dat is allemaal vlot geregeld, want de Bondsspaarbank is waarschijnlijk de snelste bank van 't land. Kom maar 'ns langs bij de bank voor alle mensen, voor alle zaken. PvdA is ouderwets De politici van de verschillen- I de partijen gaan weer het land J in. Dinsdag bezocht Den Uyl j Maassluis en gisteren D'66-Ka- merlid Elida Wessel-Tuinstra I Schiedam. Behalve haar visie op j het vormen van een nieuwe re- gering - D'66 kan daar nu over meepraten vanwege haar grote I winst, gesignaleerd bij het laat ste onderzoek naar het stemge- drag - gaf zij haar mening over de gezondheidszorg Ze wil een I beetje af van de verzorgings- I staat „Ik ben tegen de uitbrei- j ding van de hartchirurg! e. Er is sprake van een overcapaciteit in die tak. We moeten ons niets aantrekken van de lobby van de hartchirurgen en ook de Vereni ging van Hartpatiënten is niet altijd even duidelijk geweest in haar afwegingsproces wat be langrijk is voor de gezondheids zorg. Ze moeten eerst maar eens de beschikbare ruimte goed ver delen en ophouden met die ru zies." Op de bijeenkomst in Zaal Irene verkondigde zij ten over staan van ongeveer dertig toe hoorders dat mensen die iets mankeren eerder naar een dok ter gaan dan naar een lagerge- .schoolde. Deze opmerking werd haar ontlokt naar aanleiding van de vraag of D'66 ook de op leidingen voor alternatieve ge neeswijzen erkent. Daarvoor had ze namelijk verteld dat D'66 niet onwelwillend stond tegen over deze geneeswijzen, al moesten deze wel wetenschap pelijk verantwoord zijn." De wetenschap staat blijkbaar hoog in het vaandel van de de mocraten. Over kernenergie bracht mevrouw Wessel-Tuin stra naar voren: „D'66 gelooft erg in de technologie. Wat de kernenergie betreft dachten we dat we wel uit de problemen zouden komen. Nu blijkt echter dat er geen oplossing is voor af- Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - Hoewel de door Nederland reizende cir cussen bijna over elkaar strui kelen, wil circus Mikkenie toch proberen het hoofd boven water te houden. "Gewoon eerlijk circus", noemt Charley Boss, Artistiek directeur het, "We proberen te bewaren en door te geven wat Nederland in enkele eeuwen aan circus- cultuur heeft opgebouwd." Mikkenie is vandaag, morgen en overmorgen op bezoek in Schiedam om iedereen te laten genieten van artiesten uit vele delen v^n de wereld. Peppie en een nieuwe Kokki zulten met hun clownact de lachspieren in werking probe ren te stellen. Bij andere voor stellingen zijn ze tot nu toe daar uitstekend in geslaagd. Jeany Brugler, een Westduitse dresseur brengt Indische oli fanten - met de kleine oren tot allerlei prestaties. Eén draait een pirouette op een balk van slechts enkele centi meters breed. Een stoet Noorse fjordenpaarden en pony's draaft met de dochters Bügler door de piste. Het gekwek van1 zeeleeuwen is te horen tijdens het optreden van de Clarrisons met hun dieren. De zee leeuwen zijn in december te zien geweest op de televisie in Billy Smarts wintercircus. Vriendelijk knorrende var kens geeft het circusprogram ma een echt Hollands tintje. De vier vrolijke varkens en een eigenwijs hangbuikzwijn zijn gedresseerd door Lex en Conny. Een exotische sfeer waait over het circus als Fran- ky Bügler optreedt met zijn dromedarissen, lama's, kame len en pony's. Behalve de dieren zijn ook mensen verbonden aan het circus die bijzondere presta ties leveren. Drie Spanjaarden brengen een komisch nummer waar veel jongleren aan të pas komt De patiënt van .Les Emi- liens wordt van het rijden met 'een ziekenauto van pure ellen de op slag kerngezond. Miss Jenny haalt toeren uit hoog in de Icht evenals' Franco di An- geio. Het geheel wordt omlijst met de muzikale tonen van Les Frères Coty onder leiding van de loetsentovenaar Coty Teu- teberg. Mikkenie geeft vandaag voorstellingen om 16.15 en 20.00 uur, zaterdag om 15.00 en 20.00 uur en zondag om 13.30 en 16.00 uur. De toegangsprijzen vari eren van vijf tot vijftien gul den. Een leuke afwisseling op regenachtige dagen. Het circus is te vinden achter het N.S.-station aan de voormalige Parallelweg. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het loopt nog niet bepaald storm op het spreekuur van de Huurcommis- sie in Schiedam. Sinds twee we ken bestaat de mogelijkheid om iedere donderdagochtend van 10.00-12.00 uur advies in te win nen over huurzaken. Zowel huurders als verhuurders kun nen op het spreekuur in de re creatiezaal van het Stadskan toor terecht Gisterenmorgen was daar Jacques Kurvers van de Huur adviescommissie aanwezig. De ene week zit hij er om de bezoe kers goede raad te geven, de an dere week zijn collega Leo den Adel. Jacques: ..Ik denk dat de Schiedammers eerst op de hoog te moeten raken van het bestaan van het spreekuur. De twee voorgaande keren kwam er geen kip. maar vandaag zijn er toch wat mensen gekomen. In Rotterdam bestaat een dergelij ke voorziening al langer en daar hebben we al in veel zaken hun nen helpen." „Wij zitten hierom te bepalen of er problemen zijn die aan de Huurcommissie moeten worden voorgelegd. Tot dusverre zijn er alleen mensen geweest die vin den dat ze teveel huur betalen. Ik raad hen dan aan om, even tueel samen met mij. aan de hand van het puntensysteem te berekenen hoe hoog de huur moet zijn. Die berekeningen zijn te vinden in het boekje 'Huur- aanpassing in 1980'. dat op het Stadskantoor verkrijgbaar is. Vervolgens moeten ze overeens temming zien te bereiken met de verhuurder. Pas wanneer dat niet lukt leggen wij de zaak voor aan de Huurcommissie. die dan een uitspraak doet. Maar iedereen die op de een of andere manier moeilijkheden heeft met huuraangelegenheden. kan op het spreekuur terecht", 'aldus Jacques Kurvers. val en ook het risico is groot- Vandaar dat we een stilstand willen in de toepassing van ker nenergie en de twee centrales in Borssele en Dodewaard binnen vijf jaar willen afbouwen." Hoewel uit een onderzoek blijkt dat D'66 vrij veel voor stellen steunt van de PvdA. vindt mevrouw Wessel-Tuins tra de Partij van de Arbeid maar ouderwets. „De manier van politiek bedrijven is vooral ouderwets. Zaken worden te weinig op hun inhoud beoor deeld en meer op van wie het voorstel afkomstig is. Boven dien vind ik de partij paterna listisch. Ze heeft da zorgen voor mensen. D'66 vindt dat mensen in de eerste plaats zelf verant woordelijk zijn. Wij zijn duide lijk voor zelfzorg. Dat gedwon gen opkomen voor huurders van de PvdA bijvoorbeeld. Omdat er nu toevallig een Schaeffer op het Catshuis zit, moet iedereen bijvoorbeeld plotseling een dou che in huis nemen. Ook al willen mensen dat helemaal niet en willen ze liever de bezemkast houden." r- Turkse gerechten op Museumplein (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Het Museum plein aan de Hoogstraat zal worden betrokken bij de ten toonstelling 'Vanuit Turkije en Marokko", die tot 21 juli in het Stedelijk te zien is. Op zaterdag 21 juni. morgen dus. richten me dewerkers een kraam in. waar Turkse gerechten verkrijgbaar zijn. De tentoonstelling is opgezet om een zo groot mogelijk pu bliek te interesseren voor de moeilijkheden die gastarbeiders, in ons land ondervinden. De ex positie geeft een aantal recente werken te zien van Marokkaan se. Nederlandse en Turkse kunstenaars. Zij tonen hun rea listische schilderijen, etsen, fo to-series en dia's. Bovendien zijn er enkele skulpturen te be zichtigen. In het kader van deze ten toonstelling zijn er ook films te zien. Op 1 juli draait 'Alle Tur ken heten Ali', van Reiner Wer ner Fassbinder in het museum. De voorstelling begint om 20.00 uur. De film handelt over een •Turkse gastarbeider in Duits land. De man krijgt dagelijks te maken met discriminatie, onder meer door zijn naaste collega's. Verder draaien er op 24 juli een aantal nog nader te bepalen films over het leven in Marok ko. Aanvang 20.00 Uur. Het mu seum is dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. Op zondag van 12.30-17.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De bedrijfslei ding van het Sportfondsenbad zal regelmatig een bulletin uit geven over zwem-activiteiten. Het eerste nummer is inmiddels verschenen. Behalve de ope ningstijden van het bad en de sauna zijn in het blaadje ook nieuwe bijzondere activiteiten vermeld. Na 17 augustus start men op zaterdagochtend bijvoorbeeld met familiezwemmen. Dinsdag avond kunnen trimmers hun kans waarnemen in het Sport fondsenbad. Iedereen die kan zwemmen, mag met dit trim uurtje meedoen. Speciaal voor de jeugd zal vanaf half augustus een snorkelcursus worden geor ganiseerd. Centraal staat hierbij het verbeteren van de zwem- vaardigheid en het leren om gaan met snorkel, bril en zwem vliezen. Jongeren van acht jaar en ouder kunnen zich nu al bij de kassa opgeven voor deze cur sus. Ouderen kunnen zich bewe gen in het bad op maandag. Er wordt gezorgd voor een ver hoogde watertemperatuur. Na afloop kan men bijpraten bij een kopje koffie. Meer informa tie ovet het bewegen voor oude ren is verkrijgbaar bij het per soneel. Het Sportfomdsenbad, Burg. Knappertlaan 245c heeft inmid dels de activiteiten uitgebreid met een zwemuur op vrijdag ochtend voor mensen zonder werk. Dit is gebeurd in samen werking met De Trechter. Schiedam Tel. 010-713071 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - de 29-jarige Schiedammer J. B. A. V. heeft aangifte gedaan van vermissing van zijn personenauto. De groe ne BMW 1502 stond geparkeerd aan de 's Gravelandseweg. Het kenteken van de auto is 25-GE-36. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Bij het verla ten van een café-restaurant aan de Broersvest, is de 39-jarige Schiedamse AL A. A. B. beroofd van haar paspoort, spaarbank- "boekje en een bedrag van 100. Omstreeks 12.00 uur ontmoette ze bij de uitgang van het café een man, die zich liet struikelen. Deze viel daarbij tegen haar aan. Beiden verlieten de gele genheid, maar thuisgekomen bemerkte de vrouw het verlies van haar eigendommen. Zij Heeft aangifte gedaan bij de po litie. Op deze aardkloot wordt TT waarschijnlijk het minst gelachen in de wachtka mer van de dokter. Sombere gezichten voeren er meestal de boventoon en dat gaat dan vaak ook nog vergezeld van diep zuchten. Ook zitten er dikwijls mensen die er kenne lijk veel behagen ln scheppen hun complete ziektebeeld te ventileren, tot ergernis van anderen. Kortom er zijn leukere plaatsen om je tijd door te brengen dan in de wachtka mer van de dokter. Maar ge lukkig zijn er ook uitzonde ringen zoals in de wachtka mer van de longarts in het lkaziaziekenhuis. Daar maakt een bejaard en moeilijk lo pend echtpaar zijn entree. "Mórgen, allemaal," groet de man. "Ga zitten jóh." wijst de vrouw, "dan zal ik effe aan die zuster achter dat loket vragen of we hier goed zijn." Ze voegt de daad bij het woord en stevent op het gla zen vierkant af. "O. op de bank wachten tot we worden geroepen? Wat zegt u? Eerst dit formulier invullen? Goed ja. zal ik doen." zegt ze tegen het blonde zusterhoofd. Ze sloft terug naar haar man, die intussen breeduit is gaan zitten. Zij: "We motte dit formulierinvullen." Hij: "Wat een zeuren. Ik heb al leen maar pijn in mijn rug. Daar helpt toch geen stukje papier tegen," knipoogt hij verongelijkt in het rond. "Ik ben 81 jaar en er moet alleen maar een foto van mijn rug worden gemaakt. Ik snap het niet Ja. ik heb de laatste tijd zo n last van pijn in mijn rug. D it wel." Vrouwlief valt bij: "Hij is nog nooit ziek geweest, maar vorige week stond in de krant dat de dokters die nieuwe ziekte hebben ontdekt Cara is de naam en hij," re wijst op haar man, "heeft ook alle kwaaltjes die in dat vernaai vermeld staan. Nou en zo. doende zijn we d us hier." De volle wachtkamer luis. tert geanimeerd naar de uit leg. Na wat kibbelen wordt dan toch een aanvang ge. maakt met het invullen van het fomulier. Zij hanteert de pen en vraagt wanneer hij i» begonnen met hoesten. Hij kromt zijn vingers tussen zijn tors uitgedunde kruin en zegt: "Nou dat doe ik ai sinds ik tanden heb." Terwijl de wachtenden in de lach schie. - ten vult de vrouw het ant- woord nauwgezet in. Tegen een overbuurman zegt hij: "ik ben al 81 jaar en voel me nog steeds prima." De andere man voelt zich., kennelijk aangesproken en zegt met een lach: "Zo, ouwe, ben jij 81. Nou. ik toevallig ook en ik doe alles nog zelf." Wederom gelach in de wacht kamer. De eerste spreker: "Nou, jij ziet er inderdaad pa tent uit." En tot zijn vrouw;, "Zijn we nou nog niet aan de beurt" Eén der andere aanwezigen daarop: "U hebt toch geen haast U hoeft toch niet naar uw werk. Het wordt nu pas gezeliig dus blijf nog maar een poossie." De man kijkt haar oiijk aan en berust weer -ï in zijn lot Het wordt zelfs 'i even stil. ,j Zijn wederhelft heeft de lange vragenlijst intussen zo goed ais het ging ingevuld. maar worstelt nog met één vraag. "Weet jij precies.wan neer je bent gaan opgeven?" Hij quasi boos: "Opgeven? -V Opgeven? Nooit!" (Uit het zo ondertussen befaamde blad van de Rijkspolitie RP-magazine) MS-er Peter de Feijter gaf deze visie van een ME-peloton in Breda: vcoo'Cf v** ter AC xnrzj.ee v*o t*T Kt-PtLaTom "Het esculaapteken op voorruiten van auto's van medici kan licht ver ward worden met het dollar teken." Dr. F. Leenhouts. "Jong geleerd is... De oud-Hol landsezegswijze "met diplo ma's op zak vindt ge altijd on derdak" gaat niet meer op, evenmin als "die niet leert in zijn jeugd heeft een leven zan der vreugd." Dr. H.P. van Geijn, Nijmegen, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Bij een inbraak op het tankschip The Navi, dat ligt afgemeerd aan de Voorha ven in Schiedam, zijn een mobi lofoon, een semafoon en een ca- setterecorder buitgemaakt Eveneens werden 50 batterijen weggenomen. De 50-jarige P. F. heeft namens de Rotterdamse Firma Verhoeven aangifte van de diefstal gedaan. De schade bedraagt 3000,-. De inbraak heeft deze week plaatsgevonden in de nacht van dinsdag op woensdag. V Si 01 ja to N: ra av dc ka op de (C ee or ba he va lir de ve av da is ac! r/A'f/'y MucHgÉHBH rs bi'

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2