Groei peuterklassen aan banden STUDIO SWING Oud-directeur Harberts slaat eerste paal GAB Rijnmond heeft nieuw rooster schoolvakanties Abonnementen voor avondje theater in trek deim I Vlaardingen isoleert 520 huizen Informatie jen koffie bij IV OS-vrouwen IIS Inbrekers maken 2000 losse guldens i buit schiedam li U kunt mialinschrijven voor het nieuwe dansseizoeh. voor. clublèssen priyé-lesseri groepslessen wedstrijdtraining JOYRIDERS MAKEN VOOR 1500 GULDEN BROKKEN Een greep uit het Schiedamse theateraanbod Zwitser raakt koffer kwijt Verslaafde man stal van alles uit winkels WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1980/HET VRUE VOLK/PAGINA 2 (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Surveillerende agenten kunnen in Schiedam-Noord nauwelijks gebruik maken van hun portofoon. De hoge flats staan een goede communicatie met het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat in de weg. Na een onderzoek door de Politie-ver^indings- dienst is het plan gerezen een steunzender op het Heijermansflat te stationeren. De gemeente heeft daarvoor subsidie aangevraagd bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken. 1 I Agenten met een portofoon komen soms alleen te staan I in situaties waar assistentie of hulpverlening nodig is. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het college van B en W wil in overleg -met de Schiedamse scholen voorkomen dat er een wildgroei in peuterklassen ontstaat. De schoolbesturen hebben van de gemeente de Verordening op'de Kinder centra toegestuurd gekregen. Aan de hand daarvan zal het probleem op de eerstvolgende vergadering van de Overlegcommissie met het Bijzonder Onderwijs be sproken worden. im Medio september jbeginhen de cursussen in onze splinternieuwe dansschool Inschrijvingen: tel. 73071 V. H of tel. 736518 i Dam 12; Schiedam SCHIEDAM - Welgeteld 411 sla gen van de hei machine waren nodig om de eer ste paal voor het nieuwe Geweste lijk' Arbeidsbu reau aan de Laan van Bol'Es de grond in te jagen. De personeels commissie van G.A.B. had de 'paal voor deze ge legenheid hele maal beschilderd; de feestelijke da tum 29 augustus en de vignetten van het arbeids bureau waren in verschillende kleuren aange bracht. Oud-di recteur H.J. Har berts had giste renmiddag de eer de heimachine te bedienen. Met de bouw van het G.AB. is ongeveer 3 miljoen gulden gemoeid. Het ge bouw zal medio oktober 1981 door aannemersbedrijf Maanbergen uit Alphen aan de Rijn worden op geleverd. Tot: die tijd zullen werk zoekenden zich bij de lange rij vxichtenden dn - het noodgebouw moeten aanslui ten. Na die tijd zullen zij kunnen plaatsnemen in de zitjes van de wachtruimte in het nieuwe 'pand. Het G.A.B. zal een functie gaan ver vullen voor de re gio Nieuwe Wa terweg NoorcL SCHIEDAM- - De Onderwijsraad Rijnmond heeft een voorlopig vakantierooster voor hét schooljaar 1981 1982 opgesteld en toegestuurd aan de bijzondere en openbare scholen in de regio Rijnmond. De schoolbe sturen wordt gevraagd voor 26 september op- en aan merkingen te maken over het rooster. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010)265205 266646 I PvdA raadslid Huub de j Ruiter: „College-ant- ivoorden zijn eigenlijk nietszeggend." '1 Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De verkoop van het Schiedamse thea terprogramma loopt uitstekend. Nu al zijn twee maal zoveel abonnementen verkocht als vorig jaar. Vooral André van Duin, John Lantings Theater van de Lach met 'Kus van een Rus' en de Hoofdstadoperette zijn erg in trek. ANdré van Duin op 24 en 25 oktober in de Passage, Toneelgroep Groeton met de Schaduwkuil op 11 november, Funhouse op 19 en 20 december in de Teerstoof. Cabaret Vangrail op 30 en 31 januari in De Teers toof. Hugo Metsers en Fleuni Touw in Mimicry op 5 fe bruari in de Passage. Josephine van Gasteren op 10 maart. Peter Faber in 'Langzaam haasten' in de Teerstof op 20 en 21 maart en het slotfeest op 2 mei. A LIEN PETER SELLERS PETER SELLERS Drie complexen ,#1 -i hi portofoons reiken niet gei no eg ver Politieagenten onderhouden via een mobilofoonnet op de 80 Mhz. frequentie verbinding met de centrale meldkamer. Op dit net is ook een portofoon-sys teem aangesloten. Een andere frequentie waarop portofoon communicatie plaatsvindt is de 450 Mhz. Politieauto's zijn uitge rust met een krachtige zend- en ontvangstinstallatie, maar sur veillerende agenten op de fiets of te voet moeten het met een - veel minder krachtige porto- •dv 11 foon stellen. Dat heeft ertoe ge leid dat zij soms alleen komen te staan in situaties waar assisten tie nodig is. Bovendien is het in zo'n geval moeilijk de GG GD of de brandweer te hulp te roe pen. Naar aanleiding van veelvul dige klachten, een woordvoer der spreekt van een jarenlange slechte verbinding, heeft de Po- litie-verbindingsdiensf een on derzoek gehouden op welke ma nier verbetering in de situatie Het college heeft dit geant woord op de schriftelijke vragen van het PvdA-raadslid Huub de Ruiter. In een viertal schriftelij ke vragen wilde hij onder meer weten wat het college denkt te doen aan de scholen die lokaai- ruimte over hebben en die be nutten voor het starten van een peuterklas. De Ruiter vreest dat naast de scholen van de Vereni ging voor Christelijk Onderwijs „Prinses Marijke" en „Prinses Juliana" nu ook anderen buiten medeweten van de adviescom missie voor de Kindercentra om, TD'n klas gaan beginnen en dat terwijl Schiedam al officiële peuterspeelzalen kent. Ook wil de hij van het college weten of ze van deze ontwikkeling op de hoogte is. Uit het antwoord van het coi- lege blijkt dat de Vereniging voor Christelijk onderwijs de gemeente schriftelijk op de hoogte heeft gebracht van haar plannen. Ook zou zij in een ge sprek met één van de collegele den te kennen hebben gegeven meer peuterklassen te willen realiseren. Het college betreurt vanuit een „oogpunt van plan ning en een evenwichtige verde ling. van de peuterspeelzalen over Schiedam" dat een advies van de Adviescommissie voor de Kindercentra vooraf niet moge lijk was. Ze acht die evenwich tige verdeling van belang om enige vorm van concurrentie tussen de peuterspeelzalen on derling uit te sluiten. In de Overlegcommissie met het Bijzonder Onderwijs is er op aangedrongen te voorkomen dat iedere school die daar ruimte voor krijgt, over een peuterklas gaat beschikken. De indiener van de peuter- klasvragen, Huub de Ruiter, is niet bijster onder de indruk van de antwoorden. „Het is eigenlijk nietszeggend, maar er vait he laas bijzonder weinig aan te doen. Ik heb die vragen dan ook meer gesteld om mijn verbol genheid over de gang van zaken •naar buiten te brengen." De peuterspeelzaal-kwestie staat op de agenda voor de eerstvol gende raadsvergadering in me- dio-september. kan worden gebracht Uit het onderzoek kwam naar voren dat een extra steunzender - het zgn. diversity-systeem oplossing zou kunnen bieden. De steun zender zou op een hoog, tussen- gelegen punt geïnstalleerd moe ten worden. Dit diversity-systeem zal ook in geval van nood, bijvoorbeeld hij een ernstig auto-ongeluk of een, vechtpartij een goede com municatie mogelijk maken. In dien de stadsontwikkeling zich in noordelijke richting verder uitbreidt, zouden daarna nog drie steunzenders op het sys teem kunnen worden aangeslo ten. De kosten die aan het diversi ty-systeem verbonden zijn be dragen ongeveer 80.000 gulden. Daarbij is de vervanging van de tot op heden gebruikte porto- foon-apparatuur inbegrepen. Deze apparaten werden in 1972 in gebruik genomen. r Officieel lid N.D.A. (Van een onzer ver slaggevers) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - De 54-jange P.H.S. keek behoorlijk op zijn neus toen hij gisterenmiddag zijn auto terug zag. De man had zijn wagen geparkeerd op de Burgemeester van Haarenlaan. In de nacht daarvoor had den onverlaten de wagen geopend en er een tiental meters mee gereden. De auto bleek voor 1500 gulden schade te hebben. De stuurko- lom, de spatborden en de linker portier waren zwaar be schadigd. p'«nf Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De organisatri- I ces van de VOS-cursussen nodi- I gen alle Schiedamse vrouwen op jde koffie. Ze zitten dinsdag 2 (september in Zuid en de don- 1 derdag daarop in West klaar j met een extra volle pot en eigengebakken cake. Oud-cursisten zijn er ook te I vinden. Zij zijn graag bereid om liets te vertellen over de cursus- Isen "Vrouwen oriënteren zich in (de samenleving". Het program- |ma van een V,0„S.-cursus staat Iniet van tevoren vast De deei- I nemers bepalen zelf wat er be- I sproken wordt, maar de oud- Icursistenwillen beiangstellen- Iden'graag informeren over wat. [ze zeif gedaan hebben en hoe I hun ervaringen zijn geweest I ifVrouwen die geen oppas kun- jnen vinden'voor hun kinderen, I hoeven daar geen probleem van I te maken, want ook baby's en J peuters zijn van harte welkom. j „Vanaf 9,30 uur wordt de koffie Igeschonken, op 2 september in (het Zuiderkwartier, Dwars- Istraat 33 en op 4 september in (het vormingscentrum Nieuwe Waterweg- N00 rd_ Vrouwen die (niet op deze ochtenden aanwe- [a"g kunnen zijn maar zich toch (op willen geven, kunnen teiefo- Iriisch contact opnemen met Len Jvan Berkel tel. 37 32 44 of Anne- jlj|HeupmkteL26Ki31 Op basis van deze reacties zal de Onderwijsraad op 22 oktober de richtlijn voor de vakanties van 19B1 - 1982 vaststellen. De Raad wil hierbij de belangen van leerlingen en ouders voorop stellen. Het rooster van de On derwijsraad stelt volgende data voor: Kleuter- en lager onderwijs; Herfstvakantie: maandag 19 ok tober tot en met vrijdag 23 okto ber 1981. Kerstvakantie: Maan dag 21 december tot en met vrij dag 2 januari 1985. Voorjaarsva kantie: maandag 22 februari t/m vrijdag 26 februari. Paasvakan- v \v A L I E - N V de ongrijpbare verschrikking uit het hetlat Het Passage Theater en De Teerstoof brengen dit seizoen 67 "avondjes uit'. Liefhebbers van toneel, cabaret, zang en amuse ment kunnen tot en met zater dag een eigen abonnement sa menstellen. De enige voorwaar de is dat tenminste vier voor stellingen worden gekozen. CJP'ers en 65-plussers krijgen korting en er bestaat ook de mo gelijkheid om het abonnement in drie termijnen te betalen. El ke dag zitten medewerkers van het Passagetheater klaar om al les in orde te maken, van 10.00 uur tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur, Om de boe! een beetje op te vrolijken zal de Schiedamse folkgroep Schnierke tijdens de koopavond spelen in de foyer. Abonnementhouders krijgen een rijksdaalder korting per voorstelling. De prijzen van het Passage Theater zijn 15, 17.50 en 20 gulden. De Teerstoof is iets goedkoper, de entreeprijzen zijn meestal 10, 12 en 14 gulden. Het programma van het zolderthea ter m de Nieuwstraat is tot nu toe echter nog niet zo aantrek kelijk gebleken. Connie Eggink van de Schiedamse Gemeen schap: „Het loopt niet bepaald, storm. Er zijn ook maar enkelen die hun abonnement volledig gevuld hebben met vooretellin gen in De Teerstoof. Hoe dat precies komt, weet ik niet Maar ik hoor wel vaak dat mensen een deel van het programma dat ze aanbieden al gezien hebben." Niet alleen Schiedammers, maar ook Vlaardingers, toneel liefhebbers uit Maassluis, Maas land, Rotterdam en Brielle heb ben een abonnement genomen. Voor het toneelstuk „de Scha- duwkuil" van amateurgezel schap Groeton zijn zelfs ook al kaarten gereserveerd door abonnementhouders. Voor het eerst sinds jaren zijn1 er geen rare doublures met het theaterprogramma in Vlaardin gen. Ongeveer tien voorstellin gen die in Schiedam zullen plaatsvinden zullen eerder of later m de buurstad komen, maar. niet één keer in hetzelfde weekend Is de koetsier de koning of is - de koning de koetsier verwarring heerst alom in Ruritania. SCHIEDAM - De 50-jarige W.C.N. uit Zwitserland zal zijn be zoek aan het Novotel nog wei even heugen. De man wlide in zijn auto stappen, die op het parkeerterrein stond, toen hij ontdekte dat het linkerportier was opengemaakt Uit de' wagen bleek een diplo- matenkoffer gestolen te zijn. In «Je ruimte hoórï niemand je schreeuwen -Jr- ,-l. S- -v T0M&©**rr SCOUBNEY WE/WM VEROMO CARTWWOHT MA/WYI»*STANTON JCX4 MJR1 IANKXM - VAJN*TKOTTO tie: maandag 5 april t/m maan dag 12 april 1982. Koninginne dag: vrijdag 30 april 1982. He melvaartsdag: donderdag 20 mei; en vrijdag 21 mei 1982. Pinkster-; vakantie: maandag 31 mei en dinsdag 1 juni 1932. Zomerva kantie: maandag 12 juli tot en met vrijdag 20 augustus 1982. Voor het voortgezet onderwijs is het schema nagenoeg het zelfde. Uitzonderingen worden ge vormd door de paasvakantie die .een dag langer duurt en vijf vrije dat 'de verspreid over het jaar opgenomen kunnen worden.! \'"<H praemnrc de «emikkelljke f![M kold.rfllm EDGAR KENNEDY JACQUELINE WHITE f OWASO MOS ZtiOMAM i Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Een 23-jarige jongeman heeft tegenover de Schiedamse politie moeten be kennen voor een kleine 2500 gul den aan goederen te hebben ge stolen. Op 21 augustus werd hij op heterdaad betrapt toen hij een portemonnee wilde stelen bij de Hema. De diefstallen van boormachines, cassette-recor ders en andere geluidsappara tuur pieegde hij m de periode van oktober tot november van het vorig jaar. Hij vertelde de spullen te hebben verkocht, om op die manier aan geld voor drugs te komen. De jongeman zat vanaf 21 augustus op het bu reau. SCHIEDAM - Twee duizend losse guldens is een hele berg zou je zeggen. Toch hebben inbrekers kans gezien daarmee vandoor te 'gaan nadat ze een aan tal gokautomaten had den opengebroken. De ze stonden in een café aan de Lange Kerk straat, waar de dieven via een geforceerde achterdeur waren bin nengedrongen. De schade bedraagt 400 guiden. De 47-jarige Schiedammer G. v.d. K. heeft van de diefstal aangifte gedaan. VLAARDINGEN - De raads commissie voor stadsontwikke ling is gisteren akkoord gegaan met het verlenen van financiële medewerking voor isolatie van in totaal 520 woningwetwonin gen in Vlaardingen. Met de grootscheepse isoiatie-plannen is een bedrag van zo'n drie mil joen gulden gemoeid. Het gaat om drie woningcom plexen in Holy-Zuid: 144 ge meentewoningen - in de omge ving van de Meeuwenstraat zul len warm te-isolatie krijgen. Dat geldt ook voor 188 woningen van Patrimonium en een gelijk aantal woningen van Samen werking TT in de omgeving van Aalscholveriaan en Zwanensin- gel. Als maatregelen worden ge noemd: thermisch isolerende beglazing, spouwmuur- en dak isolatie. Onder voorbehoud van goed keuring door de minister zullen gemeente en beide woning bouwverenigingen elk een kre diet van rond een miljoen gul den ontvangen. De miljoenen zijn min of meer "schoon", de rijksbijdragen zijn er al afge- -trokken. Uiteindelijk zullen de bewo ners zelf het gelag moeten beta len. Dat zal gebeuren In de vorm van een eenmalige huurverho ging van 8 procent, die de rente over de leningen moet dekken. Omdat dit bedrag wordt opge- nomen in de kale huurprijs zal door de opeenvolgende jaarlijk se huurverhogingen automa tisch volledige dekking van de kosten die de leningen met zich meebrengen moeten ontstaan. De bewoners kunnen via een inspraakprocedure hun mening over de voorgestelde isolatie- maatregelen vormen. De be langrijkste vraag lijkt daarbij te zijn of de besparing op stook kosten opweegt tegen de verho- ging van de huur. Op 1 septem ber vindt in het stadhuis het eerste overleg tussen bewoners en vertegenwoordigers van wo ningbouwverenigingen en ge meente plaats. Bewoners die de prijs uiteindelijk te hoog zuilen vinden kunnen "nee" zeggen te gen de Isolatiemaatregeien. Er bestaat nog geen zekerheid over de vraag wanneer met de uit voering van de isolatie begon nen wordt TT"

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2