e vragen raadslid Konings: Brogramma feestweek Gemeente hoort verlanglijst aan: Ingezonden brief De billenkoek voor Hans Ko TIEN G JLDIIN van Dalen schoenen ARMY STORE Nieuwe regels in herziene brandbeveiligingsverordening STUDIO SWING ÏH 31 ZEEMAN Afvalstoffenwet schept enkele duizenden banen ftNSMföv .schiedam i! VAN DALEN GEEFT TOT 7 SEPTEMBER IN HET HARTJE VAN SCHIEDAM 49.- 89.- 349.- 189.- 5.- 25.- .7.59 ZEEMAN... U kunt nu al inschrijven voor hét nieuwe dansseizoen. voor clublessen privé-lessen groepslessen wedstrijdtraining Bule VRIJDAG,29 AUGUSTUS 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - PvdA-raadslid Hans Konings heeft met zijn tweede serie 'huisregel' vragen grote irritatie bij het college opgewekt. Uit de beantwoording blijkt dat het college meent dat de ervaring van Konings aan zijn eigen optreden te wijten is. Hans Konings blijft vragen om duidelijkheid over huisregels. G. Verliulsdonk 3 m\ voor uw oude sportschoenen bij aankoop van een paar voetbalschoenen. Een greep uit onze uitgebreide kollektie voetbalschoenen Broersvest 33c, Schiedam, tel. 010-269029 Lange Kerkstraat 29a (schuin t/o de HEMA) de specialist in Flightjacks en Betere Dump MA! flightjack origineel 139.- Commando trui wol blauw Bomberjack U,S A gevoerd Lederen Flightjack model 40-45 nu Luchtdrukbuks C02 50 schots achter eikaar doorschieten nu Messen vanaf NATO-jacks vanaf Diverse helmen vanaf -Uniformen 2e W.O., B3 U.S. Airforce, lede ren flight overall en militair. Lange Kerkstraat 29a S'dam-centrum Groenelaan 31 S'dam-zuldJ Flairck speelt folk-, jazz- en klassieke muziek. De groep is donderdag 4 sep tember te zien in de Blau we Brug. voor al uw sleutels Ups- en autosleutels, klaar terwijl u wacht Andere modellen 's morgéns brengen, 's middags weer afhalen Voor al uw sleutels gaat u naar DE SLEUTELSPECIAUST Broersvest 50-52-54, Schiedam Tel. 267594 Medio September beginnen de cursussen in onze splinternieuwe dansschool Inschrijvingentel. 713071 of tel. 736518 Dam 12. Schiedam Officieel lid N.D.A. temper «ten. fond 15 West to sfaeme y* Grote irritatie bii het college opgewekt Het PvdA raadslid stelde op de eerste dag van zijn installatie in juli al een serie schriftelijke vragen aan B en W. Hij had van één van de gemeentelijke dien sten niet zonder meer de gewen ste informatie kunnen krijgen. Volgens het hoofd van die dienst moest op grond van een 'huisre gel' eerst met de vakwethouder overlegd worden. Konings vond dit een vreemde gang van zaken en wilde meteen de inhoud van die 'huisregel' weten. Uit de beantwoording van het college kwam naar voren dat de bemiddeling van de wethouder nodig is als het om vertrouwe lijke informatie gaat In alle an dere gevallen kan de informatie rechtstreeks bij de desbetref fende dienst verkregen worden. Konings was met de antwoor den niet tevreden. Hij wilde weten wie nu pre cies uitmaakt of de informatie vertrouwelijk is, en vroeg ver der om een duidelijke regle mentering van die bevoegdhe den. Het college antwoordde hem dat de praktijk moeilijk in enige zinnen kan worden weer gegeven. Over de reglemente ring laat het antwoord van B en W niets aan duidelijkheid te wensen over: "Het zal u uit ons antwoord duidelijk zijn dat wij menen dat het slechts aan uw eigen werk wijze te wijten is wanneer u de behoefte zou hebben aan regle mentering. Slechts bij uiterste noodzaak moeten reglementen voor de samenwerking van mensen worden vastgelegd. Dit zal onvermijdelijk een neiging tot verstarring en ontmenselij king hebben. Formalisering is altijd de laatste stap die geno men moet worden." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vandaag wordt het nieuwe wijkontmoetingcen- trum De Blauwe Brug op feeste lijke wijze in gebruik genomen. De gehele komende week zullen tevens tal van activiteiten plaatsvinden, die allemaal een feestelijk tintje hebben. Hieron der volgen in kort bestek de tij den en bezigheden vbn de ope ningsweek. Vrijdag 29 augustus; 15.00 uur: Opening en receptie voor genodigden. 18.00-17.00 uur: Open Huis. 20.00-1.00 - uur: Openingsfeest, met o.a. Lee Towers en Lobo. Toegangsprijs vijf gulden. Zaterdag 30 augustus: 9.00-17.00 uur: Open Huis. 13.00-1500 uur: Harmonieorkest 1530-16.30 uur: Salonorkest. 19.00-22.30 uur: Avro's Top-Pop Disco Show, toegangsprijs vier gulden. Zondag 31 augustus: 12.15-13.15 uur; Koffieconcert en gratis koffie. Maandag september: 9.00-23.00 uur: Surinaamse Ten toonstelling. 13.30-16.30 uur: Muziekschool geeft instrumentenparade. 20. .0-23.00 uur: Bridge-drive, in schrijvingen aan de balie. Dinsdag 2 september: 9.00-12.00 uur: Surinaamse ten toonstelling. 9.00-17.00 uur: Informatiemarkt met diverse organisaties. De ge hele dag zijn er open lessen, met ondermeer yoga, stijldansen, te kenen, macramé en spinnen. In formatie over de lestijden aan de balie, telefoon 701049. Verder zijn er de gehele dag toernooien. 900 - 12.00 uur: Klaverjassen. 9.30 - 1630 uur: Biljarten en dia vertoning. 13,30 - 17.00 uur: Bridge-drive. 14.00 - 16.30 uur: Dam- en schaaktoernooi. Lief hebbers kunnen zich opgeven aan de balie. 10.00 - 11.00 uur: Huisvrouwenorkest. 20.00 - 22.00 uur: Big Band en cabaretgezel schap, toegangsprijs één gulden. Svoensdag 3 september: 9.30 - 11.00 uur. Zelf kleding maken. 930 - 11.30 uur: Openles schoon heidsverzorging. 9.30 -11.30 uur: Informatie over yoga. 1330 - 1630 uur: Muziekschool verzorgt instrumentenparade. 14.00 16.00 uur: Kinderkermts, toe gangsprijs 50 cent 19.30 - 21.30 uur: Film, de muziekfilm Tom my. Leeftijd 12 jaar en ouder. Toegangsprijs één gulden. 1930 - 22.30 uur: Demonstratie EHBO en Hartstichting. Donderdag 4 september: 9 30 - 13.30 uur: Sophia's poppenthea ter geeft een voorstelling voor peuters, toegangsprijs één gul den. De gehele dag zijn er open lessen, ondermeer in zelf kle ding maken, schoonheidsverzor- gmg, en jazzgymnastiek. 13 30 - 1630 uur: Muziekschool verzorgt instrumentenparade, 13.30 17.00 uur; De Nederlandse Ver eniging voor Huisvrouwen pre senteert diverse cursussen. 19,30 - 22.30 uur: Demonstratie EHBO en Hartstichting. 20.30 - 22.00 uur: Concert door Flairck (zie foto). De groep speelt folk-, jazz- en klassieke muziek. Maximaal 250 toeschouwers. Kaarten a 15 'gulden verkrijg baar aan de balie en het VVV- kantoor. V ri jdag 5 september: 930 - 16.00 uur: Kleuterdag, met rondleidingen voor leerlin gen van alle kleuterscholen in Schiedarn-noord, 13.30 - 1B.30 uur: Muziekschool verzon? in strumentenparade. 19.30 - z2.00 uur: Zelf kleding maken, open les. 20.00 - 22.00 uur: Popconcert door-Partner. Leeftijd 16 jaar. toegangsprijs vijf gulden. Zaterdag 6 september: 9.30 - 16.00 uur; Kunstglas Ste delijk Museum, open les. 11.00 - 1430 uur: Toneeluitvoering door Theater De-. Kip, voorstelling voor kinderen vanaf 6 jaar. Toe gangsprijs één gulden. 13.00 - 1430 uur: Rudolf Fitskie geeft Je ugd ui Oost weet wat se wil Het hardnekkige gewroet van mijn collega-raadslid Hans Ko nings noopt mij als veteraan, met een 18-jarige ervaring in de ge meenteraad, mede te delen dat mij nog nimmer door een amb tenaar, hoe hoog of laag, enige informatie is onthouden. Én dat ondanks mijn liberale visie op het maatschappelijk bestel, waar bij ik werd 'geteisterd' door vele socialistische wethouders. Met geerf enkele collega waarmee ik vanaf 1962 werkte, heb ik moei lijkheden ondervonden bij het verkrijgen van informatieve ge gevens, waarvoor ik een beroep moest doen op het ambtelijk ap paraat. Ik zou de heer Konings willen aanraden met enig, tact, indien aanwezig, zijn raadslidmaatschap uit te dienen; Het gevaar blijft immer aanwezig dat doorzijn toedoen een verstarring zal optre den tussen raadsleden enerzijds en het college plus het ambtelijk apparaat anderzijds. Ik ben dan ook blij dat het antwoord van B en W op de vragen die Hans Konings over de 'huisregel' heeft gesteld, hem ondub belzinnig aan de kaak stellen als iemand die niet uitblinkt in di plomatie. M.i. behartigt hij met een dergelijke houding de belan gen van zijn socialistische kiezers bepaald onzorgvuldig eri dreigt hij tevens de PvdA mee te slepen in een onverkwikkelijke scheiding der geesten binnen de gemeenteraad. Eén er» ander moet mij van het hart, want dergelijke activitej-' ten van Konings kunnen schadelijke gevolgen hebben .voor het bestuurlijk functioneren van onze stad. Bovendien bestaat het gevaar dat goede socialistische raadsleden - die zijn er gelukkig nog genoeg - de weg van Ruurd van der Veer zullen volgen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Een skate board baan, een uitgebreide kinderboerderij en trapveldjes zijn de voornaamste punten op het verlanglijstje van de jeugd uit Schiedam-Oost De jeugd uit deze wijk was speciaal uitgenodigd door de commissie Welzijn Jeugd en Jongeman in clubhuis Oost om- haar wensen kenbaar te maken. Voor de gemeente snijdt het mes met deze bijeenkomsten aan twee kanten. Enerzijds worden de jongeren betrokken bij de planning die hun leefomgeving bepaalt, anderzijds" komen de mogelijke ooizaken van de ver nielingen in de wijk naar boven. De kinderen werden gisteren middag onthaald op limonade en leuke filmpjes, waarna ze ,een praatje konden maken met de commissieleden. "Wat mij opviel in de ge sprekken met de kinderen is dat ze haast geen van allen in de eigen straat spelen. Samen met een aantal vrienden en vrien dinnetjes zoeken ze liever de omgeving van de Plantage of dé Hoogstraat op," vertelt commis sie lid, dhr. van Giessen. Verder vonden ze de indeling van de straat wel leuk, maar stonden de auto's bij het spelen lelijk in de weg. Ook het overbekende pro bleem van de hondepoep kwam to-sprake." Voor watbetreft de skate board baan hoeft de jeugd uit Oost zich geen zorgen meer te maken: die komt er vast en zé ker In de omgeving van de Fah- renheistraat. De rest van de wensen moet eerst geinventari-' seerd worden. Daarna zal de commissie met de organisaties in de wijk bekijken wat nu pre cies noodzakelijk is. "fe is geopend ARMY STORE dans-demonstratie, 14.00»- 17.00 uur: Schaaksimultaan, inschrij vingen aan de balie. Tevens schaakspel met grote schaak stukken. Optreden van een Dixielandorkest 20.00 uur: Af sluiting van de feestweek met een grandioze feestavond. Me dewerking verlenen ondermeer The Rudolf Fitskie Show Dan cers, het dansorkest Mix-In en vele anderen. Toegangsprijs vijf gulden, kaarten verkrijgbaar aan de balie en bij het VVV- kantoor. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - De eigenaren van theaters, winkels en restau rants zullen voortaan verplicht zijn de schoorstenen van hun gebouwen te laten Vegen. Het is één van de regels die opgeno men is in de nieuwe brandbe-, veiligingsverordening. De oude verordening uit 1911 is nu einde lijk vervangen en zal met in gang van 1 september niet meer van kracht zijn. Wat betekent dit? Voor parti culieren en bedrijven gelden voortaan regels voor het veilig gebruik van verwarmings- en verlichtingsinstallaties en het werken metkook-, bak- en braadapparatüur. Ook het ge bruik en de opslag van brand bare vloeistoffen zoals benzine en petroleum voor huishoudelij ke doeleinden is aan voorschrif ten gebonden. In 1911, toen er nauwelijk Sprake was van ge vaarlijke stoffen, bestonden bij na geen regels voor opslag. Een verbod tot het hebben van deze stoffen was er helemaal niet In de loop van de jaren is de brandbeveiligingsverordening we! steeds bijgesteld, maar som mige ouderwetse passages ble ven erin staan. Per gemeente waren de regels verschillend, tot de Vereniging voor Nederlandse gemeenten het initiatief nam om een standaardverordening te maken, die ook Schiedam over nam. Een belangrijke nieuwe regel in de verordening is dat eigena ren van inrichtingen waarin veel personen samenkomen of werken, verplicht zijn zich te melden. Het gaat om gebouwen als schouwburgen, kantoren, scholen, dagverblijven, winkels, loodsen en bedrijfsgarages. Schiedam telt ruim 509 van deze inrichtingen. Een ploeg van de brandweer onder supervisie van de heer Staalduinen zal al deze gebouwen controleren op brandveiligheid. Van te voren moet men tekeningen en gege vens insturen. Burgemeester Te Loo en de brandweer zijn bijzonder blij met de nieuwe verordening. "Het gaat erom dat we burgers een goede bescherming bieden. Soms kan een slechte brandbe veiliging van bijvoorbeeld een dancing rampzalige gevolgen hebben", De eerste controles zullen plaatsvinden in de oudere ge bouwen, waar de risico's het grootst zijn. Voorlopig probeert het brandweerkorps het nog te redden met het huidige arbeids- bestand, maar misschien blijkt op de lange duur uitbreiding noodzakelijk te zijn. "Het is van groot belang dat er een goede controle is, want brandpreven tie is één van de eerste vereis ten Maar pas na verloop van tijd kunnen we inschatten hoe veel tijd er mee gemoeid is. Er is ons erg veel aan gelegen dat de nieuwe brandbeveiligingsveror dening goed nageleefd wordt", aldus brandweercommandant Metaal. 1 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De invoering van de Afvalstoffenwet kan op den duur enkele duizenden ar beidsplaatsen opleveren. Dit constateert de directie van NV Vuilafvoer Maatschappij (VAM) 'in zijn jaarverslag. Het zal aan zienlijke officele offers vragen, maar daarvoor zouden de aan wezige fondsen moeten worden aangehoord. irft De VAM verwerkte op zijft~j bedrijven in Wijster en Mierlö"7 in 1979 ruim eert miljoen vaste"1 afvalstoffen uit 120 gemeenten,—; waaronder Schiedam en Delft£ Volgens de nieuwe wet moet af- J val bij voorkeur in eigen pr°"a) vincie verwerkt worden. VAM pleit voor verwerkings-*' methoden waarbij zo weinig mogelijk afvalstoffen overblij ven om te storten ■ft'

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2